МIНIСТЕРСТВО ФIНАНСIВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
м. Київ
24.06.2021 | N 368 |
---|
Про затвердження Правил носiння форменого одягу
посадовими особами Державної митної служби
України
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 20 серпня 2021 р. за N 1101/36723 |
Вiдповiдно до вимог частини
другої статтi 552 глави 75 Митного
кодексу України, постанови Кабiнету Мiнiстрiв
України вiд 03 березня 2021 року N 165 "Про
затвердження опису та зразкiв форменого одягу
посадових осiб Державної митної служби, норм
забезпечення форменим одягом i строкiв його
носiння", пiдпункту 5 пункту 4 Положення про
Мiнiстерство фiнансiв України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20
серпня 2014 року N 375, наказую:
1. Затвердити Правила носiння форменого одягу посадовими особами Державної митної служби України, що додаються.
2. Департаменту митної полiтики в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України;
оприлюднення цього наказу.
3. Цей наказ набирає чинностi з дня його офiцiйного опублiкування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Голову Державної митної служби України Рябiкiна П. Б.
Мiнiстр | Сергiй МАРЧЕНКО |
ПОГОДЖЕНО: | |
Голова Державної митної служби України | Павло РЯБIКIН |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Мiнiстерства фiнансiв України 24 червня 2021 року N 368 |
ПРАВИЛА
носiння форменого одягу посадовими особами
Державної митної служби України
I. Загальнi положення
1. Цi правила визначають порядок носiння форменого одягу та знакiв розрiзнення форменого одягу посадових осiб Держмитслужби (далi - формений одяг та знаки розрiзнення). Усi предмети форменого одягу та знаки розрiзнення мають вiдповiдати зразкам та їх опису, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 03 березня 2021 року N 165 "Про затвердження опису та зразкiв форменого одягу посадових осiб Державної митної служби, норм забезпечення форменим одягом i строкiв його носiння" (далi - постанова N 165), i перебувати у бездоганному станi.
2. Право носiння форменого одягу та знакiв розрiзнення мають посадовi особи Держмитслужби та її територiальних органiв, яким присвоєно спецiальнi звання посадових осiб митних органiв.
3. Для посадових осiб Держмитслужби встановлено такi види форменого одягу:
парадна;
повсякденна.
Формений повсякденний одяг подiляється на лiтнiй та зимовий.
4. З метою додержання єдиного зовнiшнього вигляду перехiд на лiтнiй або зимовий формений одяг, залежно вiд характеру виконуваних робiт й погодних умов, установлюється окремо для кожного територiального органу розпорядчим документом керiвника цього органу, або особи, яка виконує його обов'язки.
Для апарату Держмитслужби зазначений перехiд здiйснюється за вiдповiдним розпорядчим документом Голови Держмитслужби, або особи, яка виконує його обов'язки.
5. Парадний формений одяг носять у днi державних свят, пiд час урочистих засiдань, офiцiйних прийомiв, пiд час вручення та одержання державних нагород України, вiдомчих заохочувальних вiдзнак, у днi ювiлейних та рiчних дат, пiд час проведення нарад, за визначенням керiвника Держмитслужби (особи, яка виконує його обов'язки) або керiвника територiального органу (особи, яка виконує його обов'язки), який проводить нараду.
6. Повсякденний формений одяг носять пiд час виконання службових обов'язкiв.
Дозволяється носити парадний i повсякденний формений одяг у вихiднi днi та у позаслужбовий час за умови необхiдностi представлення митних органiв пiд час офiцiйних заходiв.
7. Знаки розрiзнення мають бути правильно й охайно пришитими (прикрiпленими).
Пiд час виконання службових обов'язкiв посадовими особами Держмитслужби та її територiальних органiв службовi посвiдчення (беджi, знаки розрiзнення) розмiщуються на пiлочках курток, регланiв, сорочок (блуз) та футболок поло для iдентифiкацiї особи як посадової особи Держмитслужби.
8. Допускається носiння цивiльного одягу офiцiйно-дiлового стилю посадовими особами Держмитслужби та її територiальних органiв iз письмового дозволу керiвника Держмитслужби (особи, яка виконує його обов'язки) або керiвника територiального органу (особи, яка виконує його обов'язки).
Одяг працiвникiв Держмитслужби пiд час виконання службових обов'язкiв має бути офiцiйно-дiлового стилю i вiдповiдати загальноприйнятим вимогам пристойностi.
Основнi вимоги до одягу офiцiйно-дiлового стилю - акуратнiсть, стриманiсть i охайнiсть. Такий одяг має бути чистий та завжди добре випрасуваний, взуття - начищене i без збитих пiдборiв. Одяг має вiдповiдати мiсцю, часу та характеру дiяльностi посадової особи чи працiвника Держмитслужби.
Пiд час вибору форми одягу офiцiйно-дiлового стилю не допускається носiння джинсового, спортивного одягу, светрiв, сорочок, футболок навипуск яскравого забарвлення з вiзерунками, логотипами тощо.
Макiяж жiнок має бути стриманим та помiрним i не надто яскравим.
Рекомендується уникати носiння ювелiрних прикрас, бiжутерiї та аксесуарiв пiд час виконання службових (трудових) обов'язкiв посадовими особами та працiвниками Держмитслужби.
Жiнкам пiд час перебування у форменому одязi дозволяється носити сумки однотонних неяскравих кольорiв.
9. Заборонено:
носiння форменого одягу невстановленого зразка, поєднання предметiв форменого одягу, взуття, знакiв розрiзнення та фурнiтури, що належать до рiзних форм одягу, а також форменого одягу з предметами цивiльного одягу, крiм випадкiв, передбачених цими Правилами;
носiння нагрудних знакiв, не передбачених законодавчими та нормативно-правовими актами Президента України, Верховної Ради України, Кабiнету Мiнiстрiв України та Держмитслужби;
перебувати у зонах митного контролю або пiд час здiйснення контрольно-перевiрочних заходiв у цивiльному одязi.
10. Строки носiння форменого одягу посадових осiб Держмитслужби затверджено постановою N 165.
11. Зовнiшнiй вигляд та поведiнка посадових осiб i працiвникiв Держмитслужби має забезпечувати довiру суспiльства до державної служби.
12. За порушення цих Правил посадовi особи Держмитслужби та її територiальних органiв можуть бути притягненi до дисциплiнарної вiдповiдальностi.
II. Форма одягу посадових осiб Держмитслужби
1. Парадний формений одяг подiляється на:
1) чоловiчий:
кашкет, костюм чоловiчий (кiтель, штани), сорочка бiлого кольору з довгими рукавами, сорочка бiлого кольору з короткими рукавами, краватка чорного кольору, туфлi чорного кольору.
З парадним форменим одягом чоловiкам дозволяється носити:
шкарпетки чорного або темно-синього кольору без додаткових кольорових логотипiв та емблем;
взуття цивiльного зразка без оздоблення (туфлi, черевики, напiвчеревики), яке має бути:
чорного кольору;
класичної конструкцiї, закритого типу в носочнiй та п'яточнiй частинах;
2) жiночий:
пiлотка, костюм жiночий (кiтель, спiдниця), блуза бiлого кольору з довгими рукавами, блуза бiлого кольору з короткими рукавами, краватка чорного кольору, туфлi чорного кольору.
З парадним форменим одягом жiнкам дозволяється носити:
колготки чорного i коричневого, тiлесного кольорiв;
туфлi або чобiтки чорного кольору без оздоблення на низьких пiдборах класичної конструкцiї, закритого типу в носочнiй та п'яточнiй частинах.
2. Повсякденний формений одяг подiляється на:
1) чоловiчий:
лiтнiй - кепi, куртка вологостiйка, штани, сорочка темно-синього кольору з короткими рукавами, футболка поло, легкi черевики, ремiнь двошаровий, шкарпетки вологопоглинаючi;
зимовий - шапка флiсова, куртка утеплена, штани, сорочка темно-синього кольору з довгими рукавами, термореглан, кальсони, ремiнь двошаровий, рукавички, черевики, шкарпетки шерстянi;
2) жiночий:
лiтнiй - кепi, куртка демiсезонна, реглан з довгими рукавами, штани, футболка поло, ремiнь двошаровий, легкi черевики, шкарпетки вологопоглинаючi;
зимовий - шапка флiсова, куртка з двостороннього флiсу, штани, блуза темно-синього кольору з довгими рукавами, реглан з довгими рукавами, термореглан, кальсони, ремiнь двошаровий, рукавички, черевики, шкарпетки шерстянi.
III. Особливостi носiння окремих предметiв та елементiв форменого одягу
1. Кашкет чоловiчий облаштовується кокардою великою металевою золотистого кольору, двома малими форменими ґудзиками золотистого кольору, до яких крiпиться позумент.
Кокарда крiпиться спереду на околичцi кашкета. Позумент знаходиться над козирком. По краю козирка - орнамент золотистого кольору.
Кашкет носять таким чином, щоб лiнiя краю козирка була на рiвнi брiв, центр кокарди має знаходитися над перенiссям.
2. Пiлотка жiноча облаштовується спереду по центру кокардою малою металевою золотистого кольору. Вiдстань вiд низу кокарди до краю - 30 мiлiметрiв.
Пiлотки носять з невеликим нахилом вперед та вправо. Верхнi краї пiлотки при цьому не повиннi розкриватися.
3. Шапка флiсова облаштовується спереду по центру кокардою малою металевою золотистого кольору. Вiдстань вiд нижнього краю кокарди до зрiзу шапки - 30 мiлiметрiв.
Шапку носять таким чином, щоб вiдстань вiд брiв до краю шапки була 20 - 30 мм, центр кокарди має знаходитися над перенiссям.
4. Кепi облаштовується спереду по центру кокардою малою металевою золотистого кольору. Вiдстань вiд низу кокарди до козирка - 30 мiлiметрiв.
Кепi носять таким чином, щоб лiнiя краю козирка була на рiвнi брiв, центр кокарди має знаходитися над перенiссям.
5. Кiтель парадного форменого одягу чоловiчий облаштовується трьома форменими ґудзиками золотистого кольору та трьома форменими ґудзиками на змiщенiй бортовiй застiбцi, на пiдкладцi пiлочок - внутрiшнi прорiзнi кишенi з листочками, що застiбаються на начiпну петлю та ґудзик, у кутиках комiра - орнамент золотистого кольору. Кiтель носять застебнутим на всi ґудзики на правий бiк.
Кiтель парадного форменого одягу жiночий облаштовується трьома форменими ґудзиками золотистого кольору на центральнiй бортовiй застiбцi, на пiдкладцi правої пiлочки - внутрiшня прорiзна кишеня з листочкою, що застiбається на наскрiзну петлю та ґудзик, у кутиках комiра - орнамент золотистого кольору. Кiтель застiбається на всi ґудзики на лiвий бiк.
6. Штани парадної форми костюма носять навипуск та повиннi мати поздовжнi складки.
Штани повсякденного форменого одягу чоловiчi носять навипуск.
Штани повсякденного форменого одягу жiночi носять навипуск або заправляють у легкi черевики чорного кольору, черевики чорного кольору з середнiми берцями.
7. Куртки утеплену та вологостiйку повсякденного форменого одягу чоловiчi носять застiбнутими до кiнця та iз закритою центральною планкою. Дозволяється розстiбати центральну застiбку до рiвня сонячного сплетiння.
Капюшон дозволяється одягати в разi несприятливих погодних умов, в iнших випадках вiн знаходиться у складеному виглядi ззаду. Дозволяється носiння куртки з вiдстебнутим капюшоном.
Куртки демiсезонну та з двостороннього флiсу, реглан з довгими рукавами повсякденного форменого одягу жiночi носять застiбнутими до кiнця та iз закритою центральною планкою. Дозволяється розстiбати центральну застiбку до рiвня сонячного сплетiння.
8. Термореглан та кальсони повсякденного форменого одягу носять як бiлизну для холодної погоди.
9. Сорочки (блузи) бiлого кольору з довгими та короткими рукавами парадного форменого одягу облаштовуються центральною бортовою застiбкою на петлi та ґудзики, у кутиках комiра орнамент золотистого кольору, для крiплення погонiв на дiлянках плечових швiв розташовано по два хомутики i по двi обметанi петлi. Сорочки (блузи) носять застiбнутими на всi ґудзики, iз краваткою чорного кольору.
Сорочки (блузи) темно-синього кольору повсякденного форменого одягу носять застiбнутими на всi ґудзики. Залежно вiд характеру виконуваних робiт i погодних умов дозволяється не застiбати верхнiй ґудзик сорочки (блузи) темно-синього кольору.
Дозволяється носити сорочки (блузи) бiлого кольору та темно-синього кольору з короткими рукавами при лiтнiй формi одягу без кiтеля, куртки i краватки.
Сорочки (блузи) мають бути встановленого зразка, чистими, ретельно припасованими i випрасуваними, з правильно пiдiбраними погонами.
10. Краватку носять разом iз сорочкою (блузкою) так, щоб краватка щiльно прилягала до комiра. Краватку облаштовують гаптуванням металiзованою ниткою золотистого кольору у виглядi малого Державного Герба України на блакитному фонi та двох смужок шовковими нитками жовтого та блакитного кольорiв. Вiдстань вiд гаптування до вузла краватки - 30 мiлiметрiв.
Краватка завжди має бути чистою i випрасуваною.
11. Футболки поло носять iз повсякденним форменим одягом.
12. Посадовим особам Держмитслужби дозволяється носити рукавички з повсякденним форменим одягом.
13. Шкарпетки вологопоглинаючi (шерстянi) для повсякденного форменого одягу носять лише чорного кольору, суцiльно фарбованi, без додаткових кольорових логотипiв та емблем.
14. Ремiнь двошаровий носять на штанах повсякденного форменого одягу так, щоб вiн щiльно прилягав до тулуба. На ременi носять карабiн та iншi спецiальнi засоби, передбаченi законодавством.
IV. Носiння медалей, орденiв, стрiчок медалей i орденiв на планках та iнших вiдзнак
1. Носiння орденiв, медалей i нагрудних знакiв України посадовими особами Держмитслужби на форменому одязi визначається вiдповiдними положеннями про цi нагороди та Указом Президента України вiд 30 травня 2012 року N 365/2012 "Про вiдомчi заохочувальнi вiдзнаки".
Ордени та медалi, орденськi стрiчки та стрiчки медалей колишнього СРСР та iнших держав посадовi особи Держмитслужби носять за власним бажанням пiсля орденiв i медалей України.
На парадному та повсякденному форменому одязi замiсть орденiв та медалей носять орденськi стрiчки i стрiчки медалей на планках, а також знаки вiдзнаки i нагруднi знаки.
Орденськi стрiчки та стрiчки медалей на планках носять з лiвого боку на грудях так, щоб на кiтелi верхнiй край верхнього ряду стрiчок знаходився нижче рiвня кута лацкана на 70 мiлiметрiв.
У разi носiння двох i бiльше орденських стрiчок i стрiчок медалей на планках вони закрiплюються в один ряд на загальнiй планцi справа налiво, але не бiльше чотирьох. Стрiчки, що не вмiщуються на однiй планцi, переносяться на другу тощо i прикрiплюються нижче першої.
V. Носiння знакiв розрiзнення
1. Знаками розрiзнення є погони, геральдичнi знаки - емблеми (нарукавнi) та нагруднi знаки.
Погони за способом крiплення подiляються на нашивнi, знiмнi, накладнi та погони-муфти.
Погони нашивнi нашиваються на дiлянцi плечових швiв на кiтелях чоловiчих/жiночих парадного форменого одягу.
Погони знiмнi розташовуються на дiлянках плечових швiв та носяться на сорочках (блузах) бiлого кольору з довгими/короткими рукавами парадного форменого одягу.
Погони накладнi розташовуються на дiлянках плечових швiв на нашитiй спецiальнiй панелi (пiд розмiр вiдповiдного погона) з текстильною застiбкою ("липучка").
Накладнi погони носять на куртцi вологостiйкiй, сорочцi темно-синього кольору з довгими/короткими рукавами чоловiчих повсякденного форменого одягу, футболцi поло чоловiчiй/жiночiй повсякденного форменого одягу, куртцi демiсезоннiй, куртцi з двостороннього флiсу, блузi темно-синього кольору з довгими рукавами, регланi з довгими рукавами жiночих повсякденного форменого одягу.
Погони-муфти носять на куртцi утепленiй повсякденного форменого одягу чоловiчiй, у шви вшивання рукавiв якої вшито погони-хлястики.
2. Геральдичний знак - емблема (нарукавний знак) Держмитслужби нашивається на лiвий рукав на вiдстанi 7 сантиметрiв вiд шва вшивання рукава кiтеля чоловiчого/жiночого парадного форменого одягу.
Геральдичний знак - емблема (нарукавний знак) Держмитслужби крiпиться на нашитiй спецiальнiй панелi ("липучка") на правому рукавi на вiдстанi 7 сантиметрiв вiд шва вшивання рукава куртки утепленої та куртки вологостiйкої чоловiчих повсякденного форменого одягу, куртки демiсезонної, куртки з двостороннього флiсу, регланi з довгими рукавами жiночих повсякденного форменого одягу.
3. Нагрудний знак структурних пiдроздiлiв Держмитслужби крiпиться на нашитiй спецiальнiй панелi ("липучка") на лiвому боцi грудей повсякденного форменого одягу, а саме: куртцi утепленiй, куртцi вологостiйкiй, сорочцi темно-синього кольору з короткими рукавами чоловiчих повсякденного форменого одягу, футболцi поло чоловiчiй/жiночiй повсякденного форменого одягу, куртцi демiсезоннiй, куртцi з двостороннього флiсу, блузi темно-синього кольору з довгими рукавами, регланi з довгими рукавами жiночих повсякденного форменого одягу.
Директор Департаменту митної полiтики | Олександр МОСКАЛЕНКО |