КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 1 вересня 2021 р. | N 949 |
---|
Про внесення змiн до постанови Кабiнету Мiнiстрiв
України вiд 16 листопада 2000 р. N 1718
Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
Внести до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16 листопада 2000 р. N 1718 "Деякi питання державного регулювання дiяльностi з використання джерел iонiзуючого випромiнювання" (Офiцiйний вiсник України, 2020 р., N 47, ст. 2034; 2001 р., N 33, ст. 1545; 2007 р., N 81, ст. 3017) змiни, що додаються.
Прем'єр-мiнiстр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Iнд. 75
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 1 вересня 2021 р. N 949 |
ЗМIНИ,
що вносяться до постанови Кабiнету Мiнiстрiв
України вiд 16 листопада 2000 р. N 1718
1. Пункт 1 постанови викласти в такiй редакцiї:
"1. Затвердити Порядок державної реєстрацiї джерел iонiзуючого випромiнювання, здiйснення контролю та ведення облiку iндивiдуальних доз опромiнення, що додається.".
2. У Порядку державної реєстрацiї джерел iонiзуючого випромiнювання, затвердженому зазначеною постановою:
1) назву Порядку пiсля слова "випромiнювання" доповнити словами ", здiйснення контролю та ведення облiку iндивiдуальних доз опромiнення";
2) пункти 1 - 4 викласти в такiй редакцiї:
"1. Дiя цього Порядку поширюється:
на юридичних та фiзичних осiб - пiдприємцiв, якi є власниками джерел iонiзуючого випромiнювання (далi - ДIВ) чи за якими ДIВ закрiпленi на правi господарського вiдання або оперативного управлiння, чи перебувають в їх володiннi та/або користуваннi на передбачених законом пiдставах;
на суб'єктiв дiяльностi у сферi використання ядерної енергiї (далi - суб'єкти дiяльностi), персонал яких, стажери, здобувачi освiти та працiвники iнших суб'єктiв господарювання, залученi до роботи на об'єктах суб'єктiв дiяльностi, пiд час якої вони пiддаються професiйному опромiненню (далi - працiвники);
на Державний регiстр джерел iонiзуючого випромiнювання та iндивiдуальних доз опромiнення (далi - Державний регiстр);
на органи виконавчої влади, до сфери управлiння яких належать пiдприємства, установи та органiзацiї, дiяльнiсть яких пов'язана з використанням ДIВ або визначенням та облiком iндивiдуальних доз опромiнення.
2. Термiни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
вiдкритi радiонуклiднi ДIВ - ДIВ, пiд час використання яких можливе розповсюдження радiоактивних речовин (радiофармацевтичнi препарати, радiоактивнi розчини, що використовуються пiд час калiбрування, у наукових дослiдженнях; радiохiмiчнi препарати, що використовуються в радiохiмiчних лабораторiях, тощо) у робочих примiщеннях, на робочих поверхнях i навколишньому природному середовищi;
закрите радiонуклiдне ДIВ - ДIВ, у якому радiоактивна речовина, повнiстю укладена в тверду захисну оболонку з нерадiоактивного матерiалу чи iнкапсульована у тверду захисну оболонку, достатньо мiцну, щоб запобiгти будь-якому розповсюдженню речовини за нормальних умов експлуатацiї протягом установленого строку служби;
набiр зразкових ДIВ - набори вiдкритих та закритих радiонуклiдних ДIВ, що використовуються для калiбрування, повiрки, контролю робочого стану вимiрювальних приладiв, атестацiй методик вимiрювань;
нерадiонуклiднi ДIВ - пристрої (установки), що не мiстять радiоактивних речовин, але за певних умов здатнi генерувати iонiзуюче випромiнювання (рентгенодiагностичнi i рентгенотерапевтичнi апарати, установки для проведення рентгеноструктурного та рентгеноспектрального аналiзу, рентгенодефектоскопи тощо);
реєстрант - юридична або фiзична особа - пiдприємець, яка звертається до Державного регiстру для здiйснення державної реєстрацiї ДIВ.
Iншi термiни у цьому Порядку вживаються у значеннi, наведеному в Законах України "Про використання ядерної енергiї та радiацiйну безпеку", "Про дозвiльну дiяльнiсть у сферi використання ядерної енергiї", "Про захист людини вiд впливу iонiзуючого випромiнювання", "Про захист iнформацiї в iнформацiйно-телекомунiкацiйних системах", у постановi Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18 листопада 2020 р. N 1141 "Деякi питання створення єдиної державної системи контролю та облiку iндивiдуальних доз опромiнення" (Офiцiйний вiсник України, 2020 р., N 95, ст. 3077).
3. Державний регiстр здiйснює збiр iнформацiї про ДIВ, що надходить вiд реєстрантiв у виглядi:
реєстрацiйних карток (у паперовiй та/або електроннiй формi з накладенням квалiфiкованого електронного пiдпису) за формою, встановленою Держатомрегулюванням;
повiдомлень, складених за формами 1 i 2 згiдно з додатком 1 (у паперовiй та/або електроннiй формi з накладенням квалiфiкованого електронного пiдпису);
копiй паспортiв або сертифiката на ДIВ.
4. Державний регiстр у десятиденний строк з дня отримання вiд реєстрантiв реєстрацiйних карток проводить перевiрку правильностi їх заповнення.
Неправильно заповненi реєстрацiйнi картки повертаються реєстранту на доопрацювання.";
3) пункт 5 пiсля слiв "реєстрацiйних карток" доповнити словами "на безоплатнiй основi";
4) у пунктi 6 слова "реєстровий центр iнформує про це Головний реєстровий центр, який, отримавши таку iнформацiю, надсилає повiдомлення про це органу виконавчої влади, що видав лiцензiю на використання ДIВ" замiнити словами "Держатомрегулювання здiйснює заходи державного нагляду та застосовує фiнансовi санкцiї згiдно iз законодавством.";
5) пункт 7 викласти в такiй редакцiї:
"7. Державний регiстр здiйснює оброблення реєстрацiйних карток i повiдомлень, що надходять вiд реєстрантiв та органiв виконавчої влади, вносить до карток службовi записи, присвоює iдентифiкацiйнi номери ДIВ та вносить вiдповiднi данi цих реєстрацiйних карток i повiдомлень до iнформацiйної (автоматизованої) системи Державного регiстру.
Один примiрник реєстрацiйної картки залишається у Державному регiстрi, другий надсилається реєстранту.";
6) у пунктi 8 слова "i МОЗ за затвердженою ними формою звiт про стан ведення державної реєстрацiї ДIВ" замiнити словами "звiт про стан ведення державної реєстрацiї ДIВ";
7) пункти 9 - 11 викласти в такiй редакцiї:
"9. Реєстрант зобов'язаний забезпечити реєстрацiю кожного ДIВ та/або кожного набору зразкових ДIВ, що використовує у своїй дiяльностi, у Державному регiстрi.
10. Для реєстрацiї ДIВ реєстрант подає до Державного регiстру такi документи:
реєстрацiйнi картки на кожне окреме ДIВ та/або кожен окремий набiр зразкових ДIВ у паперовiй та/або електроннiй формi з накладенням електронного пiдпису у двох примiрниках;
копiю паспорта або сертифiката на ДIВ;
копiю документа про сплату реєстрацiйного збору до доходiв державного бюджету.
11. Реєстрант подає реєстрацiйну картку до Державного регiстру в 10-денний строк пiсля:
1) придбання або отримання ДIВ у користування на передбачених законом пiдставах;
2) закрiплення ДIВ за державним пiдприємством чи державною установою на правi господарського вiдання або оперативного управлiння;
3) прийняття ДIВ для технiчного обслуговування, зарядження-перезарядження, перетарювання, ремонту, налагодження, проведення випробувань з метою визначення технiчних характеристик та перевiрки на герметичнiсть, зберiгання (крiм транзитного зберiгання пiд час перевезення) на строк бiльш як 30 днiв;
4) списання у разi виведення нерадiонуклiдних ДIВ з робочого стану в такий спосiб, щоб його вiдновлення було неможливим;
5) встановлення невiдповiдностi даних, отриманих за результатами проведення державної iнвентаризацiї ДIВ та щорiчної iнвентаризацiї ДIВ. Якщо за результатами їх проведення жоден запис у реєстрацiйних картках ДIВ не змiнився з часу попереднього подання їх до Державного регiстру, новi картки не заповнюються. У цьому разi до Державного регiстру надсилається перелiк iдентифiкацiйних номерiв таких ДIВ.
Виробники подають реєстрацiйну картку на ДIВ у строк, передбачений у пунктi 19 цього Порядку.";
8) пункт 12 виключити;
9) пункт 13 викласти в такiй редакцiї:
"13. Пiд час здiйснення операцiй з ДIВ, що потребують внесення змiн до електронної реєстрацiйної картки на ДIВ в iнформацiйнiй (автоматизованiй) системi Державного регiстру, реєстрант зобов'язаний подати до Державного регiстру не пiзнiше нiж за 10 днiв з моменту настання змiн повiдомлення за формою 1 (в паперовiй та/або електроннiй формi з накладенням квалiфiкованого електронного пiдпису) у разi:
змiни мiсцезнаходження ДIВ;
передачi ДIВ для технiчного обслуговування, зарядження-перезарядження, перетарювання, ремонту, налагодження, проведення випробувань з метою визначення технiчних характеристик та перевiрки на герметичнiсть, зберiгання (крiм транзитного зберiгання пiд час перевезення) на строк бiльш як 30 днiв;
змiни назви реєстранта;
змiни юридичної адреси реєстранта;
продовження строку експлуатацiї ДIВ;
передачi радiонуклiдних ДIВ пiсля закiнчення строку їх служби (експлуатацiї) на довгострокове зберiгання чи захоронення до спецiалiзованого пiдприємства з поводження з радiоактивними вiдходами (далi - РАВ).";
10) пункт 14 пiсля слiв "реєстрового центру" доповнити словами "акт, складений утвореною ним комiсiєю у довiльнiй формi, про встановлення факту вiдсутностi ДIВ та";
11) у пунктi 15 слова ", переведених до категорiї РАВ," виключити;
12) пункти 16 i 17 викласти в такiй редакцiї:
"16. Спецiалiзованi пiдприємства з поводження з РАВ подають отриманi вiд реєстранта реєстрацiйнi картки на ДIВ, строк служби (експлуатацiї) яких закiнчився, до Державного регiстру в 10-денний строк з вiдмiткою "прийнято на довгострокове зберiгання чи захоронення".
17. Реєстранти, якi використовують вiдкритi ДIВ та генератори радiонуклiдiв, подають до 15 червня та до 15 сiчня до Державного регiстру пiврiчнi звiти за формою згiдно з додатком 2.";
13) у пунктi 18:
в абзацi першому слова "у разi їх постачання" замiнити словами "у разi їх передачi (збуту), у тому числi з метою постачання,";
у пiдпунктi 2 слово "реалiзовано" замiнити словами "передано (збуто)", а слова "за мiсцезнаходженням одержувача ДIВ" виключити;
доповнити пункт пiдпунктом 3 такого змiсту:
"3) якщо органiзацiєю - постачальником ДIВ (посередником) протягом 30 днiв з дня отримання не здiйснено вiдчуження ДIВ, воно пiдлягає реєстрацiї за процедурою, встановленою пунктом 10 цього Порядку, за мiсцезнаходженням органiзацiї - постачальника ДIВ (посередника).";
14) у пiдпунктi 2 пункту 19 слово "збуту" замiнити словами "передачi (збуту)";
15) пункт 20 викласти в такiй редакцiї:
"20. На суб'єктiв дiяльностi, якi провадять дiяльнiсть з використання ДIВ в частинi надання послуг з технiчного обслуговування, зарядження-перезарядження, перетарювання, ремонту, налагодження, проведення випробувань з метою визначення технiчних характеристик та перевiрки на герметичнiсть, зберiгання (крiм транзитного зберiгання пiд час перевезення), поширюється процедура реєстрацiї ДIВ у Державному регiстрi, встановлена пунктом 10 цього Порядку, у разi, коли строк перебування ДIВ у цих осiб пiд час надання зазначених послуг перевищує 30 днiв.";
16) у пунктi 21 слова "iмпорт або експорт ДIВ" замiнити словами "перевезення у разi iмпорту, експорту або транзиту ДIВ";
17) у пунктi 23 слова i цифри "до реєстрового центру повiдомлення за формою 1.7 РК, заповнене" замiнити словами "Державного регiстру реєстрацiйну картку закритого радiонуклiдного ДIВ, заповнену";
18) пункт 25 викласти в такiй редакцiї:
"25. Реєстрацiї у Державному регiстрi пiдлягають закритi ДIВ, активнiсть або питома активнiсть яких за паспортом або сертифiкатом дорiвнює або є вищою, нiж рiвень звiльнення вiд регулюючого контролю, визначений у додатку 1 до критерiїв, за якими дiяльнiсть з використання джерел iонiзуючого випромiнювання звiльняється вiд лiцензування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2011 р. N 1174 (Офiцiйний вiсник України, 2011 р., N 89, ст. 3239).";
19) пункт 27 виключити;
20) пункт 28 викласти в такiй редакцiї:
"28. Не пiдлягають державнiй реєстрацiї в Державному регiстрi ДIВ, якi використовуються вiйськовими формуваннями та установами в цiлях, пов'язаних з провадженням вiйськової дiяльностi.";
21) пункт 29 виключити;
22) пункт 30 викласти в такiй редакцiї:
"30. Iнформацiя про ДIВ вноситься до iнформацiйної (автоматизованої) системи Державного регiстру в усiх випадках, передбачених пунктом 11 цього Порядку.";
23) пункти 31 - 33 викласти в такiй редакцiї:
"31. Державний регiстр здiйснює електронний облiк ДIВ в iнформацiйнiй (автоматизованiй) системi, контроль за їх знаходженням i перемiщенням, аналiз якiсного та кiлькiсного складу ДIВ та iншу обробку iнформацiї в системi.
32. Зняття з облiку ДIВ в iнформацiйнiй (автоматизованiй) системi проводиться Державним регiстром у разi:
отримання реєстрацiйної картки на закрите радiонуклiдне ДIВ вiд спецiалiзованого пiдприємства з поводження з РАВ з вiдмiткою "прийнято на довгострокове зберiгання або захоронення";
отримання акта про списання основних засобiв (часткової лiквiдацiї) за встановленою формою нерадiонуклiдних ДIВ у зв'язку з виведенням їх з робочого стану в такий спосiб, щоб його вiдновлення було неможливим, та надання реєстрацiйної картки з вiдповiдною вiдмiткою;
експорту ДIВ за межi України (без зобов'язання прийняти ДIВ на захоронення) - пiсля надходження повiдомлення вiд органiв Держмитслужби;
звiльнення ДIВ вiд регулюючого контролю у порядку, встановленому Держатомрегулюванням;
повернення вiдпрацьованого ДIВ виробнику.
33. Державний регiстр здiйснює електронний облiк ДIВ у такому порядку:
1) у разi iмпорту:
якщо до Державного регiстру надходить повiдомлення вiд органу виконавчої влади, який видав дозвiл на перевезення у разi iмпорту ДIВ, та вiд органу Держмитслужби, данi, що мiстяться у повiдомленнях, вносяться до iнформацiйної (автоматизованої) системи Державного регiстру в режимi передреєстрацiї (попереднє внесення iнформацiї про ДIВ в режимi очiкування надходження реєстрацiйної картки);
якщо до Державного регiстру надходить реєстрацiйна картка вiд кiнцевого одержувача ДIВ з вiдмiткою "iмпорт", проводиться перевiрка даних, отриманих вiд органу виконавчої влади, який видав дозвiл на ввезення ДIВ, на вiдповiднiсть даним, отриманим вiд органу Держмитслужби, пiсля чого iнформацiя про ДIВ вноситься до iнформацiйної (автоматизованої) системи Державного регiстру. В разi невiдповiдностi зазначених даних вони пiдлягають уточненню;
2) у разi експорту:
якщо до Державного регiстру надходить повiдомлення вiд органу виконавчої влади, який видав дозвiл на перевезення у разi експорту ДIВ, та вiд органу Держмитслужби, данi, що мiстяться у повiдомленнях, вносяться до iнформацiйної (автоматизованої) системи Державного регiстру в режимi передреєстрацiї;
пiсля надходження до Державного регiстру реєстрацiйної картки експортера проводиться перевiрка даних, отриманих вiд органу виконавчої влади, який видав дозвiл на вивезення ДIВ, на вiдповiднiсть даним, отриманим вiд органу Держмитслужби. При цьому в реєстрацiйнiй картцi робиться вiдмiтка про зняття ДIВ з облiку згiдно з пунктом 32 цього Порядку або про залишення на облiку в iнформацiйнiй (автоматизованiй) системi Державного регiстру i якщо ДIВ повертається в Україну. В разi невiдповiдностi зазначених даних вони пiдлягають уточненню;
3) у разi транзиту:
данi, що мiстяться в повiдомленнi органу Держмитслужби щодо ввезення ДIВ в Україну, вносяться до iнформацiйної (автоматизованої) системи Державного регiстру в режимi передреєстрацiї. ДIВ знiмається з облiку в iнформацiйнiй (автоматизованiй) системi Державного регiстру пiсля отримання повiдомлення вiд Держмитслужби про вивезення цього ДIВ;
якщо повiдомлення про вивезення ДIВ не надiйшло до Державного регiстру в 15-денний строк, iнформацiя пiдлягає уточненню;
4) у разi постачання:
данi, що мiстяться в повiдомленнi, яке надiйшло до Державного регiстру вiд постачальника ДIВ (посередника) пiсля його придбання, вносяться до iнформацiйної (автоматизованої) системи Державного регiстру в режимi передреєстрацiї;
данi, що мiстяться в повiдомленнi, яке надiйшло до Державного регiстру вiд постачальника ДIВ (посередника) про те, що здiйснено передачу (збут) ДIВ замовниковi, вносяться до iнформацiйної (автоматизованої) системи Державного регiстру в режимi передреєстрацiї;
якщо до Державного регiстру надходить реєстрацiйна картка вiд реєстранта з вiдмiткою "придбання", проводиться перевiрка поданих даних на вiдповiднiсть даним, отриманим вiд постачальника ДIВ (посередника), пiсля чого данi з реєстрацiйної картки вносяться до iнформацiйної (автоматизованої) системи Державного регiстру. У разi невiдповiдностi зазначених даних вони пiдлягають уточненню;
5) у разi виготовлення:
данi з повiдомлення, яке надходить вiд виробника ДIВ до Державного регiстру згiдно з пiдпунктами 1 i 2 пункту 19 цього Порядку, вносяться до iнформацiйної (автоматизованої) системи Державного регiстру в режимi передреєстрацiї;
якщо до Державного регiстру надходить реєстрацiйна картка вiд реєстранта з вiдмiткою "придбання", проводиться перевiрка поданих даних на вiдповiднiсть даним, отриманим вiд виробника, пiсля чого данi, що мiстяться в реєстрацiйнiй картцi, вносяться до iнформацiйної (автоматизованої) системи Державного регiстру. У разi невiдповiдностi зазначених даних вони пiдлягають уточненню.";
24) пункт 34 виключити;
25) у пунктi 35 слова "власниками або володiльцями ДIВ" замiнити словом "реєстрантами";
26) у пунктi 36 цифри i слово "1 - 5 i 8" замiнити цифрами i словом "1 - 4 i 6";
27) пункти 37 - 41 виключити;
28) пункт 42 викласти в такiй редакцiї:
"42. Збiр за реєстрацiю радiонуклiдних ДIВ справляється у розмiрi 0,1 мiнiмальної заробiтної плати на дату його сплати, за реєстрацiю нерадiонуклiдних ДIВ - у розмiрi 0,07 мiнiмальної заробiтної плати на дату його сплати.";
29) доповнити Порядок роздiлами такого змiсту:
"Здiйснення контролю та ведення облiку iндивiдуальних доз опромiнення
43. Здiйснення контролю та ведення облiку iндивiдуальних доз опромiнення персоналу забезпечується суб'єктами дiяльностi вiдповiдно до вимог законодавства, норм та правил з ядерної та радiацiйної безпеки, вимог та умов безпеки (лiцензiйних умов) провадження дiяльностi у сферi використання ядерної енергiї, стандарту МАГАТЕ Загальне керiвництво безпеки GSG-7 "Радiацiйний захист при професiйному опромiненнi", 2018.
44. Контроль та ведення облiку iндивiдуальних доз опромiнення персоналу здiйснюються з метою запобiгання перевищенню встановлених законодавством основних дозових меж опромiнення та залежно вiд характеру робiт, шляхiв опромiнення та включають:
iндивiдуальний дозиметричний контроль зовнiшнього опромiнення (усього тiла та окремих його органiв/тканин) за рахунок рентгенiвського, гамма-, бета-випромiнювання, випромiнювання нейтронiв;
iндивiдуальний дозиметричний контроль внутрiшнього опромiнення за рiвнем вмiсту радiонуклiдiв в органiзмi.
45. Iндивiдуальний дозиметричний контроль зовнiшнього опромiнення персоналу здiйснюється iз застосуванням одного з таких методiв або їх поєднань:
проведення вимiрювань iндивiдуальних доз зовнiшнього опромiнення шляхом використання рiзних типiв пасивних iндивiдуальних дозиметрiв;
оцiнка ефективної дози персоналу, який використовує iндивiдуальнi засоби радiацiйного захисту (комiри, фартухи тощо), методом подвiйної дозиметрiї.
46. У разi коли очiкувана доза внутрiшнього опромiнення персоналу, пов'язана з його професiйною дiяльнiстю, може перевищити 1 мЗв на рiк, здiйснюється обов'язковий iндивiдуальний дозиметричний контроль внутрiшнього опромiнення.
47. У разi коли контроль iндивiдуальних доз за одним iз шляхiв опромiнення здiйснюється кiлькома рiзними методами, обов'язковiй окремiй реєстрацiї пiдлягають усi результати, отриманi кожним iз методiв, та остаточне значення iндивiдуальної дози з посиланням на методику її оцiнки.
48. Вимоги до здiйснення контролю та ведення облiку iндивiдуальних доз опромiнення персоналу встановлюються вимогами та умовами безпеки (лiцензiйними умовами) провадження дiяльностi у сферi використання ядерної енергiї та нормами i правилами з ядерної та радiацiйної безпеки.
49. Контроль та ведення облiку iндивiдуальних доз опромiнення персоналу здiйснюють суб'єкти дiяльностi, органiзацiї технiчної пiдтримки у разi наявностi:
фахiвцiв, квалiфiкацiя яких вiдповiдає вимогам, встановленим Держатомрегулюванням;
обладнання та програмного забезпечення, необхiдного для здiйснення iндивiдуального дозиметричного контролю, розрахункiв та облiку iндивiдуальних доз опромiнення;
акредитацiї вiдповiдно до ДСТУ ISO/IEC 17025:2017 "Загальнi вимоги до компетенцiї випробувальних та калiбрувальних лабораторiй".
50. Суб'єкти дiяльностi, органiзацiї технiчної пiдтримки, якi здiйснюють контроль та ведення облiку iндивiдуальних доз опромiнення персоналу, беруть участь у нацiональних та мiжнародних iнтеркалiбруваннях систем iндивiдуального дозиметричного контролю, що органiзовуються або координуються Держатомрегулюванням.
Порядок передачi iнформацiї про iндивiдуальнi дози опромiнення до Державного регiстру та вимоги до її змiсту
51. Iнформацiя про отриманi персоналом щорiчнi iндивiдуальнi дози професiйного опромiнення передається суб'єктами дiяльностi або органiзацiями технiчної пiдтримки, якi здiйснюють контроль та ведення облiку iндивiдуальних доз опромiнення персоналу, до мiжрегiональних територiальних органiв Держатомрегулювання до 30 березня кожного року у порядку, встановленому Держатомрегулюванням, у виглядi електронних реєстрацiйних карток за формою, встановленою Держатомрегулюванням.
52. Первинне подання до Державного регiстру iнформацiї про отриманi персоналом щорiчнi iндивiдуальнi дози професiйного опромiнення за всi попереднi роки здiйснюється вiдповiдно до порядку, встановленого Держатомрегулюванням.
53. Iнформацiя про отриманi персоналом щорiчнi iндивiдуальнi дози опромiнення мiстить такi роздiли:
1) вiдомостi про суб'єкта дiяльностi, де працює працiвник, що включають найменування, адресу та iдентифiкацiйний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрi юридичних осiб, фiзичних осiб - пiдприємцiв та громадських формувань;
2) персональнi данi працiвника, що дають змогу здiйснювати однозначну iдентифiкацiю його протягом всього строку зберiгання iнформацiї про iндивiдуальнi дози опромiнення (прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi); дата народження, стать, унiкальний номер запису в Єдиному державному демографiчному реєстрi (за наявностi), реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя та номер паспорта (для фiзичної особи, яка через свої релiгiйнi переконання в установленому порядку вiдмовилася вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв i має вiдповiдну вiдмiтку в паспортi);
3) загальна характеристика роботи, пiд час виконання якої працiвник зазнавав професiйного опромiнення, та код професiї вiдповiдно до Класифiкатора професiй (ДК:003-10 iз доповненнями);
4) назва методики визначення iндивiдуальних доз опромiнення та перелiк використаних засобiв вимiрювальної технiки;
5) результати оцiнки доз професiйного опромiнення, у тому числi рiвнi опромiнення, шляхи надходження радiонуклiдiв до органiзму працiвника та данi, на основi яких була здiйснена оцiнка дози професiйного опромiнення за рiк;
6) iнформацiя про усi оцiнки доз, рiвнi опромiнення та шляхи надходження радiонуклiдiв до органiзму працiвника у разi аварiйної ситуацiї чи аварiї або ядерних iнцидентiв. Така iнформацiя фiксуються окремо вiд iнформацiї про оцiнку доз за нормальних умов роботи;
7) висновок про результати попереднього або перiодичного медичного огляду (придатний до виконання робiт в умовах впливу iонiзуючого випромiнювання/придатний у разi дотримання певних умов/непридатний) та строк дiї висновку;
8) iнформацiя про дату початку та строки роботи працiвника у кожного суб'єкта дiяльностi i про дози професiйного опромiнення, отриманi на кожному окремому мiсцi роботи.
Порядок ведення та доступу до бази даних про iндивiдуальнi дози опромiнення
54. Адмiнiстрування iнформацiї про iндивiдуальнi дози опромiнення персоналу здiйснюється мiжрегiональними територiальними органами Держатомрегулювання та Державним регiстром шляхом:
отримання iнформацiї вiд суб'єктiв дiяльностi, внесення її до iнформацiйної (автоматизованої) системи Державного регiстру, накопичення, зберiгання та аналiзу;
здiйснення зворотного зв'язку для уточнення, забезпечення доступу, обробки запитiв, узагальнення iнформацiї та облiку iндивiдуальних доз опромiнення;
забезпечення рiвних можливостей для програмного забезпечення.
55. Державний регiстр здiйснює заходи iз впровадження i супроводження програмного забезпечення iнформацiйної (автоматизованої) системи, яка забезпечує автоматичне формування даних, здiйснює її технiчне i технологiчне забезпечення, збереження та захист iнформацiї, забезпечує резервування бази даних, вживає заходiв до надання, блокування та анулювання доступу до неї, органiзовує та проводить навчання щодо роботи з програмним забезпеченням.
56. Державний регiстр забезпечує багатофакторну автентифiкацiю доступу державного реєстратора, функцiї якого виконують мiжрегiональнi територiальнi органи Держатомрегулювання, шляхом логiчного зв'язку мiж iдентифiкатором доступу та квалiфiкованим сертифiкатом вiдкритого ключа державного реєстратора з використанням квалiфiкованого електронного пiдпису та електронної позначки часу.
57. Користувачами Державного регiстру є центральнi органи виконавчої влади, працiвники, данi про iндивiдуальнi дози професiйного опромiнення яких вносяться в iнформацiйну (автоматизовану) систему Державного регiстру, суб'єкти дiяльностi, органiзацiї технiчної пiдтримки, науково-дослiднi установи, що проводять аналiз, вивчення та дослiдження наслiдкiв опромiнення, представники України в Науковому комiтетi Органiзацiї Об'єднаних Нацiй з дiї атомної радiацiї i заклади громадського здоров'я, що належать до сфери управлiння МОЗ.
58. Доступ до iнформацiйних ресурсiв Державного регiстру надається (з урахуванням обмежень доступу до окремих видiв iнформацiї, що встановленi законом) з використанням електронних ресурсiв, в тому числi iнтерфейсу єдиного державного веб-порталу вiдкритих даних (data.gov.ua) та офiцiйного веб-сайту Держатомрегулювання у виглядi вiдкритих даних.
59. Державний регiстр може бути пов'язаний з базами даних iнших державних реєстрiв, якщо це передбачено законодавством.";
30) у текстi Порядку слова "реєстровий центр", "Регiстр" та "Головний реєстровий центр" в усiх вiдмiнках замiнити словами "Державний регiстр" у вiдповiдному вiдмiнку;
31) додаток 3 до Порядку виключити.