КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 19 сiчня 2022 р. | N 40 |
---|
Про внесення змiн до постанови Кабiнету Мiнiстрiв
України вiд 29 лютого 2012 р. N 155 та визнання такою,
що втратила чиннiсть, постанови Кабiнету Мiнiстрiв
України вiд 6 березня 1992 р. N 115
Вiдповiдно до пункту 6 частини четвертої статтi 5, статей 27, 53 i 63 Закону України "Про внутрiшнiй водний транспорт", статтi 163 Закону України "Про транспорт" Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
1. Внести до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29 лютого 2012 р. N 155 "Деякi питання заходження iноземних невiйськових суден до рiчкових портiв України" (Офiцiйний вiсник України, 2012 р., N 17, ст. 617; 2018 р., N 75, ст. 2506) змiни, що додаються.
2. Визнати такою, що втратила чиннiсть, постанову Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 6 березня 1992 р. N 115 "Про вiдкриття рiчкових портiв України для заходу iноземних невiйськових суден" (ЗП України, 1992 р., N 4, ст. 88).
Прем'єр-мiнiстр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Iнд. 21
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19 сiчня 2022 р. N 40 |
ЗМIНИ,
що вносяться до постанови Кабiнету Мiнiстрiв
України вiд 29 лютого 2012 р. N 155
1. У вступнiй частинi постанови слова "Закону України "Про державний кордон України" замiнити словами "Законiв України "Про державний кордон України", "Про внутрiшнiй водний транспорт".
2. Пункт 1 викласти в такiй редакцiї:
"1. Установити, що:
1) до рiчкових портiв (термiналiв) можуть заходити iноземнi невiйськовi судна у разi наявностi таких документiв:
свiдоцтва судна внутрiшнього плавання та квалiфiкацiйних документiв екiпажу, виданих вiдповiдно до Закону України "Про внутрiшнiй водний транспорт" або виданих державами - членами ЄС; або
суднових документiв та квалiфiкацiйних документiв екiпажу, що вiдповiдають вимогам Кодексу торговельного мореплавства України; або
суднових документiв та квалiфiкацiйних документiв екiпажу, що вiдповiдають вимогам, встановленим мiжнародними договорами України у сферi торговельного мореплавства.
Перевiрку зазначених документiв здiйснює Державна служба морського та рiчкового транспорту в порту, в якому вiдкрито пункт пропуску через державний кордон (пункт контролю).
Такi судна можуть заходити до рiчкових портiв (термiналiв) з метою здiйснення каботажних рейсiв у разi, коли їх судновласниками є зареєстрованi на територiї України суб'єкти господарювання;
2) пiд час входження у встановлену зону дiї Рiчкової iнформацiйної служби iноземнi невiйськовi судна подають iнформацiю до неї вiдповiдно до законодавства.
Доступ до iнформацiї щодо входження iноземних невiйськових суден у встановлену зону дiї Рiчкової iнформацiйної служби надається Державнiй службi морського та рiчкового транспорту та органам охорони державного кордону;
3) до рiчкових портiв (термiналiв) можуть заходити судна, параметри яких (довжина, ширина, надводний габарит, фактична осадка) та маневровi характеристики вiдповiдають фактичним габаритам суднового ходу та судноплавних гiдротехнiчних споруд. У разi коли судно не вiдповiдає зазначеним вимогам Державна служба морського та рiчкового транспорту приймає рiшення про разовий перехiд такого судна внутрiшнiми водними шляхами України в порядку, визначеному Мiнiстерством iнфраструктури.".
3. Доповнити постанову пунктом 12 такого змiсту:
"12. Органiзацiя контролю за дотриманням обмежень щодо заходження суден на внутрiшнi воднi шляхи, встановлених частиною третьою статтi 45 та статтею 53 Закону України "Про внутрiшнiй водний транспорт", здiйснюється, зокрема, шляхом отримання на безоплатнiй основi допуску та повного доступу до iнформацiї, яка подається суднами до Рiчкової iнформацiйної служби, та покладається на Мiнiстерство внутрiшнiх справ, а монiторинг за його здiйсненням проводиться у взаємодiї iз Службою безпеки."