МIНIСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
вiд 09.07.96 р. | N 5.05.07-1337 |
---|
Головним державним санiтарним лiкарям Автономної Республiки Крим, областей, мiст Києва та Севастополя, водного, повiтряного, залiзничного транспорту, мiнiстерств оборони, внутрiшнiх справ, нацiональної гвардiї, служби безпеки i об'єктiв, що мають особливий режим роботи | |
Головному лiкарю Українського центру державного санiтарно-епiдемiологiчного нагляду МОЗ України | |
Директорам науково-дослiдних iнститутiв гiгiєнiчного профiлю | |
Ректорам вищих учбових медичних закладiв та iнститутiв удосконалення лiкарiв, мiнiстерствам, вiдомствам, комiтетам |
Направляю для використання
роз'яснення до наказу Мiнiстерства
охорони здоров'я України вiд 20.10.95 р. N 190
"Про проведення державної санiтарно-гiгiєнiчної
експертизи щодо розробки, виробництва,
застосування продукцiї, яка може негативно
впливати на здоров'я людини".
Заступник Головного державного санiтарного лiкаря України | В. I. Романенко |
Додаток до роз'яснення МОЗ України вiд 9 липня 1996 р. N 5.05.07-1337 |
Роз'яснення
до наказу Мiнiстерства охорони здоров'я України
вiд 20.10.95 р. N 190 "Про проведення державної
санiтарно-гiгiєнiчної експертизи щодо розробки,
виробництва, застосування продукцiї, яка може
негативно впливати на здоров'я людини"
На звернення до Мiнiстерства охорони здоров'я України рiзних мiнiстерств, вiдомств, установ санепiдслужби роз'яснюю окремi положення наказу МОЗ України вiд 20.10.95 р. N 190
I. До наказу МОЗ України.
1. Пункти 2.2, 7.1, 7.2 наказу:
Порядок проведення атестацiї установ i органiзацiй та видачi свiдоцтва буде визначений окремим наказом МОЗ.
2. Пункт 2.5 наказу.
Гiгiєнiчний висновок на вiтчизняну та iмпортовану продукцiю - є дозволом на виробництво i використання продукцiї в Українi стосовно безпеки їїадля здоров'я людини i не виключає одержання дозволiв (лiцензiй) iнших мiнiстерств та вiдомств, визначених дiючим законодавством.
При цьому наявнiсть гiгiєнiчного висновку є обов'язковим документом на видачу дозволiв (лiцензiй) iншими мiнiстерствами, комiтетами та вiдомствами.
3. Пункт 2.6 наказу:
Державний санiтарно-епiдемiологiчний нагляд за дотриманням вимог санiтарних норм у стандартах та iнших нормативних документах, вiдповiдностi продукцiї вимогам безпеки для здоров'я i життя населення здiйснюють органи, установи та заклади державної санепiдслужби, а саме:
Кримська республiканська, обласнi, районнi, мiськi, районнi у мiстах з районним подiлом санiтарно-епiдемiологiчнi станцiї, санiтарно-епiдемiологiчнi станцiї на водному, залiзничному транспортi України, санiтарно-епiдемiологiчна станцiя цивiльної авiацiї України, санiтарно-епiдемiологiчнi станцiї спецiалiзованих медико-санiтарних частин об'єктiв, що мають особливий режим роботи, Головне санепiдуправлiння та Головне управлiння з медичних проблем аварiї на ЧАЕС i радiацiйного захисту населення МОЗ України в залежностi вiд територiальної та об'єктової пiдпорядкованостi, Головнi державнi санiтарнi лiкарi мiнiстерств оборони, внутрiшнiх справ, служби безпеки, Державного комiтету охорони державних кордонiв, Нацiональної гвардiї України, лiкувально-оздоровчого об'єднання Кабiнету Мiнiстрiв України забезпечують нагляд вiдповiдностi продукцiї вимогам безпеки для здоров'я людини на пiдпорядкованих їм об'єктах.
4. Пункт 3 наказу.
Головне санепiдуправлiння та Головне управлiння з медичних проблем аварiї на ЧАЕС та радiацiйного захисту населення МОЗ України органiзовує i здiйснює проведення державної сангiгекспертизи та пiдготовку висновку державної санiтарно-гiгiєнiчної експертизи нормативної документацiї шляхом безпосереднього проведення експертизи спецiалiстами управлiнь та залученням при необхiдностi експертiв iнших установ, склад яких визначається наказом по установi залучення експертiв.
5. Пункт 4 наказу.
Система облiку погодженої нормативної документацiї та гiгiєнiчних висновкiв на вiтчизняну та iмпортовану продукцiю та створення реєстру буде визначатись наказом МОЗ України.
6. Пункт 6.2.
Санiтарно-гiгiєнiчнi вимоги, на якi зроблено посилання в п. 6.2 - це вимоги державних санiтарних норм, правил, гiгiєнiчних нормативiв (санiтарних норм).
Згiдно ст. 39 Закону України "Про забезпечення санiтарного та епiдемiчного благополуччя населення" результати перевiрки оформляються актом, форма i порядок якого визначається Головним державним санiтарним лiкарем України.
7. Пункт 6.3 наказу.
Український науковий гiгiєнiчний центр МОЗ України щорiчно 01.03 та 01.08 направляє в Головнi управлiння МОЗ, установи та заклади державної санепiдслужби, Держстандарт України, Держкомiтет по захисту прав споживачiв "Перелiк погодженої нормативної документацiї".
Головнi державнi санiтарнi лiкарi Автономної Республiки Крим, областей, м. Києва i Севастополя щорiчно пiсля отримання Перелiку звiряють данi, що увiйшли до Перелiку з зареєстрованими нормативними документами в територiальних органах Держстандарту України.
8. Пункт 6.4.
Замiсть слова "свiдоцтв" треба читати "Висновок".
Перелiк нормативної документацiї надсилається до УНГЦ один раз у пiврiччя (до 01.02 та 01.07), а копiї висновкiв та гiгiєнiчних висновкiв на протязi трьох днiв з моменту затвердження Головним державним санiтарним лiкарем України, або головними державними санiтарними лiкарями АР Крим, областей, мiст Києва та Севастополя при наявностi доручення.
Про кожний випадок зареєстрованої документацiї в територiальних органах Держстандарту, але не погодженої з органами, установами та закладами державної санепiдслужби повiдомляти МОЗ України.
II. До Порядку проведення державної санiтарно-гiгiєнiчної експертизи щодо розробки, виробництва i застосування продукцiї, яка може негативно впливати на здоров'я людини.
Пiд термiном "застосування" треба розумiти крiм суто "застосування", а також "використання" та "реалiзацiя".
Пункт 3. Див. п. 6.2 роз'яснення до наказу МОЗ стосовно акту щодо вiдповiдностi виробництва санiтарним нормам i правилам. Необхiднi обсяги та повнота етапiв проведення державної санiтарно-гiгiєнiчної експертизи визначається в кожному конкретному випадку в залежностi вiд видiв продукцiї та дiяльностi (розробка, виробництво, застосування тощо).
III. До Положення про державну санiтарно-гiгiєнiчну експертизу проектiв нормативної документацiї в органах, установах та закладах державної санiтарно-епiдемiологiчної служби.
До п. 1.1. Положення розроблено вiдповiдно до ст. 10, 11, 12, 14 Закону України "Про забезпечення санiтарного та епiдемiчного благополуччя населення" та ... - далi за текстом.
До п. 6.6. Друге та послiдуючi речення п. 6.6 слiд читати:
"Результати гiгiєнiчної оцiнки продукцiї машинобудування (додаток N 5 до Положення) враховуються при пiдписаннi акту Приймальної комiсiї по приймальних технiчних випробуваннях дослiдного зразка продукцiї. Пiсля чого розробник направляє Головному державному санiтарному лiкарю України (або за його дорученням, див. п. 7 роз'яснень до наказу) проект нормативного документа, результати гiгiєнiчної оцiнки та акт Приймальної комiсiї. Затвердження висновку з погодженням нормативної документацiї на цю продукцiю. На титульний лист нормативного документа вноситься номер i дата акту Приймальної комiсiї, а також висновку. Цеапояснення слiд враховувати при читаннi п. 6.8.
До п. 6.7. "Можливий вплив продукцiї на людину при внесеннi подальших змiн до нормативної документацiї визначають органи, установи та заклади державної санiтарно-епiдемiологiчної служби".
До п. 6.10. Положення, що викладенi в п. 6.10 стосуються видачi висновку державної санiтарно-гiгiєнiчної експертизи нормативної документацiї на всi види продукцiї.
IV. Роз'яснення до Положення про порядок видачi гiгiєнiчного висновку державної санiтарно-гiгiєнiчної експертизи на продукцiю в органах, установах та закладах державної санiтарно-епiдемiологiчної служби.
1. Пункт 3: Гiгiєнiчний висновок на вiтчизняну та iмпортовану продукцiю є дозволом органiв, установ та закладiв державної санепiдслужби на виробництво i використання продукцiї в Українi стосовно безпеки її для здоров'я людини i не виключає одержання дозволiв (лiцензiй) iнших мiнiстерств та вiдомств, визначених дiючим законодавством. При цьому наявнiсть гiгiєнiчного висновку з обов'язковим документом на видачу дозволiв (лiцензiй) iншими мiнiстерствами, комiтетами та вiдомствами.
Пiд термiном використання слiд розумiти не тiльки процес використання, але й застосування i реалiзацiї.
Стосовно термiну Сертифiкат див. п. 2.4 наказу.
2. Пункт 5.1. Вiдносно Акту про гiгiєнiчне обстеження об'єкту див. п. 7 роз'яснення по наказу МОЗ вiд 20.10.95 N 190.
2. Пункт 5.2. Гiгiєнiчний висновок державної санiтарної гiгiєнiчної експертизи оформляється на iмпортовану продукцiю на пiдставi контракту з обов'язковим доданнямаСпецифiкацiї, яка є невiд'ємною частиною контракту до нього, оцiнки Сертифiката країни - постачальника, виготовлювача (Сертифiкат повинен мати юридично завiрений переклад).
Додаток 1 до Положення про державну санiтарно гiгiєнiчну експертизу проектiв нормативної документацiї в органах, установах та закладах державної санепiдслужби |
Роз'яснення
до заповнення типової форми висновку державної
санiтарно-гiгiєнiчної експертизи нормативної
документацiї
В графi "найменування органу, установи та закладу державної санепiдслужби" необхiдно вказати установу (установи), якi проводили експертизу.
В графi "найменування нормативного документа" необхiдно вказати повне його найменування та номер кодифiкатора згiдно титульного листа нормативного документа.
В графi "назва органiзацiї-розробника" необхiдно вказати повну назву та реквiзити органiзацiї, заявники.
В графi "поданi матерiали" необхiдно дати повний перелiк документiв (їх назва, органiзацiя, номер та дата документа). Цi вiдомостi можуть бути наведенi в окремому додатку до висновку.
В графi "результати дослiджень" наводиться повний перелiк i назва, номер та дата затверджених документiв (згiдно з додатками N 2, 3, 4, 5, 6, 7). В разi вiдсутностi додаткiв повиннi бути вiдповiднi роз'яснення.
В графi "назва органiзацiї, яка проводила дослiдження" необхiдно вказати повну назву органiзацiї.
В графi "санiтарно-гiгiєнiчнi дослiдження" термiн "тощо" включає всi види середовищ i об'єктiв дослiджень та повна назва органiзацiї, яка проводила дослiдження.
В графi "проведенi дослiдження" слiд визначити повний перелiк документiв (номер та дата їх затвердження). Це може бути окремим додатком до висновку.
В графi "погоджую" слiд записати словами "погоджую" або "не погоджую". Перелiк причин, з яких нормативний документ не погоджується може бути наданий окремим додатком.
В графi "галузь застосування продукцiї" заповнюється згiдно вступної частини нормативного документа.
В графi "органiзацiя, яка проводила санiтарно-гiгiєнiчну експертизу" необхiдно визначити повне найменування органiзацiї, яка на пiдставi листа МОЗ України проводила сангiгекспертизу, а також номер та дата висновку.
В графi "експерти" заповнюється прiзвище, iм'я, по батьковi всiх визначених експертiв, їх пiдпис.
В разi оформлення та видачi висновку за дорученням Головного державного санiтарного лiкаря України номер та дата його видачi вноситься в кiнцi висновку перед експертами.
Додаток N 2 до Положення про державну санiтарно-гiгiєнiчну експертизу проектiв нормативної документацiї в органах, установах, та закладах державної санепiдслужби |
Роз'яснення
до заповнення токсиколого-гiгiєнiчного паспорту
хiмiчної речовини, що впроваджується в
господарство та побут
П. 1.8. "Умови виробництва" - обов'язково вказати всi гiгiєнiчно важливi фактори та параметри виробничого середовища: температура, тиск, змiст пилу та хiмiчних речовин в повiтрi робочої зони, шум, вiбрацiя тощо, ГДК, клас небезпечностi, ГДУ, методики визначення.
Роздiл 4. "Умова використання та можливiсть забруднення": привести данi про необхiднiсть використання iндивiдуальних та колективних засобiв захисту та параметри забруднювачiв, їх ГДК, клас небезпеки, ГДУ, методики визначення у вказаних середовищах та об'єктах.
Роздiл 8. "Засоби безпеки" - привести конкретнi данi щодо засобiв безпеки.
Додаток N 3 до Положення про державну санiтарно-гiгiєнiчну експертизу проектiв нормативної документацiї в органах, установах та закладах державної санiтарно-епiдемiологiчної служби |
Роз'яснення
до заповнення результатiв гiгiєнiчної оцiнки
харчових продуктiв та продовольчої сировини
Продовольча сировина - слiд вказати повне найменування продукту (продукцiї) у вiдповiдностi з нормативною документацiєю, поданою на державну санiтарно-гiгiєнiчну експертизу.
Склад (рецептура) - обов'язково визначити всi компоненти, якi входять до складу продукцiї.
По показниках безпеки: вмiст токсичних елементiв, пестицидiв, мiкотоксинiв, антибiотикiв, гормональних препаратiв, мiкробiологiчнi показники, що передбаченi у проектi НД, мають вiдповiдати МВВ та СН 5061-89 вiд 01.03.89.
Харчовi домiшки, добавки, повиннi вiдповiдати Санiтарним правилам i нормам по застосуванню харчових добавок N 1923-78 вiд 29.09.78 з доповненнями до них, а в разi їх iмпортного походження має зазначатись номер i дата гiгiєнiчного висновку державної санiтарно-гiгiєнiчної експертизи на iмпортовану продукцiю.
Додаток N 4 до Положення про державну санiтарно-гiгiєнiчну експертизу проектiв нормативної документацiї в органах, установах та закладах державної санiтарно-епiдемiологiчної служби |
Роз'яснення
до заповнення результатiв гiгiєнiчної оцiнки
полiмерних матерiалiв
1.1. Назва згiдно нормативного документа.
1.2. Назва згiдно нормативного документа.
1.3. Матерiал розроблений: науково-констр. бюро, фiрма, конструкторське бюро та iнш.
1.4. Виготовлювач матерiалу (завод, фабрика, пiдприємство, фiрма тощо).
1.5. Галузь застосування: згiдно нормативного документа харчова промисловiсть, цивiльне будiвництво, водопостачання тощо.
1.6. Рецептура матерiалу: основнi хiмiчнi компоненти, технологiя виготовлення (коли є номер його державної реєстрацiї в Комiтетi з питань гiгiєнiчного регламентування МОЗ України).
1.7. Матерiали представленi на експертизу: фiрма чи iнститут (конструкторське бюро).
1.8. Дата виготовлення: коли виготовленi зразки.
1.9. Строки проведення дослiджень атестованою лабор.
1.10. Якою атестованою лабораторiєю.
3. Результати одорометричних чи органолептичних та санiтарно-хiмiчних дослiджень (при узгодженнi нормативної документацiї додатково необхiднi також результати дослiджень повiтря робочої зони та атмосфери). Цi данi необхiднi для гiгiєнiчного висновку вiтчизняної продукцiї.
3.1. Камери-генератори, контейнери, ексикатори, склянки з притертими норками тощо.
3.2. Насиченiсть, температура, експозицiя, кратнiсть обмiну повiтря.
3.3. Методи санiтарно-хiмiчних дослiджень по кожному визначеному компоненту з вказiвкою на джерело i чуттєвiсть.
3.4. Таблиця з результатами одорометричних (органолептичних) та санiтарно-хiмiчних дослiджень.
3.5. Аналiз одержаних результатiв показникiв з дiючими гранично-допустимими нормами (ГДК).
3.6. Аналiз одержаних результатiв показникiв з гранично-допустимими дiючими нормами (ГДК).
4. Пряма вiдповiдь на поставленi питання.
4.1. Пряма вiдповiдь на поставленi питання.
4.2. Пряма вiдповiдь на поставленi питання.
4.3. Пряма вiдповiдь на поставленi питання.
4.4. Визначити клас небезпечностi.
5. Пряма вiдповiдь на поставленi питання.
5.1. Пряма вiдповiдь на поставленi питання.
5.2. Пряма вiдповiдь на поставленi питання.
5.3. Пряма вiдповiдь на поставленi питання.
5.4. Пряма вiдповiдь на поставленi питання.
6. Не можливо застосовувати або можливо при конкретних умовах.
7. Найменування пiдроздiлу (вiддiл, лабораторiя, iнститут), який видав результати гiгiєнiчної оцiнки.
Додаток N 5 до Положення про державну санiтарно-гiгiєнiчну експертизу проектiв нормативної документацiї в органах, установах та закладах державної санiтарно-епiдемiологiчної служби |
Роз'яснення
до заповнення результатiв гiгiєнiчної оцiнки
продукцiї машинобудування
1. В гр. 1 вказати повну назву та позначення продукцiї згiдно вступної частини нормативного документа.
2. В гр. 2 вказати повну назву пiдприємства-виготовлювача.
3. В гр. 3 вказати вiдомчу належнiсть або форму власностi.
4. В гр. 4 вказати конкретну лабораторiю установи та дату проведення дослiджень.
5. В гр. 5 вказати вид дослiджень (повiтря робочої зони тощо).
6. В гр. 6 вказати умови проведення дослiджень (лабораторнi, виробничi тощо).
7. В гр. 7 вказати повне найменування органiзацiї розробника нормативної документацiї на продукцiю.
8. В гр. 8.1, 8.3 вказати параметри дикторiв та номер i дату протоколу.
9. В гр. 8.2, 8.4 вказати конкретний норматив та нормативний документ (санiтарнi норми).
10. В гр. 8.5 вказати конкретнi хiмiчнi речовини, клас небезпеки згiдно ГОСТ 12.1.005 та Доповнень до перелiку ГДК, а також номер державної реєстрацiї в Комiтетi з питань гiгiєнiчного регламентування МОЗ України, визначенi концентрацiї.
11. В гр. 8.6 вказати хiмiчнi речовини, ГДК та дати оцiнку вмiсту їх в повiтрi робочої зони (перевищує або не перевищує ГДК у вiдповiдностi з дiючими нормативними документами).
12. В гр. 8.7, 8.9, 8.11 вказати параметри факторiв та номер i дату протоколу.
13. В гр. 8.8, 8.10, 8.12 вказати конкретний норматив та нормативний документ.
14. В гр. 8.13 вказати параметри конкретних бiологiчних факторiв, номери їх державної реєстрацiї в Комiтетi з питань гiгiєнiчного регламентування МОЗ України, номер та дату протоколу.
15. В гр. 8.15 вказати вид освiтлення та параметри, номер та дату протоколу.
16. В гр. 8.16 вказати норматив i нормативний документ.
17. В гр. 9 вказати параметри ергономiчних показникiв, номер та дату протоколу.
18. В гр. 9.1 вказати норматив та нормативнi документи.
19. В гр. 10 вказати показники 8 - 9 (повiтря робочої зони, шум, ергономiчнi показники тощо) на робочому мiсцi, їх вiдповiднiсть санiтарним нормам i правилам).
20. В гр. 11 дати узагальнений висновок.
21. В гр. 12 вказати пiдроздiл (пiдроздiли) органiзацiї, яка видала результати гiгiєнiчної оцiнцi.
Додаток N 6 до Положення про державну санiтарно-гiгiєнiчну експертизу проектiв нормативної документацiї в органах, установах та закладах державної санепiдслужби |
Роз'яснення
до заповнення результатiв з радiацiйно-гiгiєнiчної
оцiнки продуктiв
П. 7 "Умови проведення дослiджень": вказати методику та прилади, якi використанi при проведеннi дослiджень, данi про метрологiчну повiрку апаратури.
П. 10 "Узагальнений висновок": вказати вiдповiднiсть результатiв проведених дослiджень дiючим нормативним документам з визначенням конкретного документа.
Додаток N 7 до Положення про державну санiтарно-гiгiєнiчну експертизу проектiв нормативної документацiї в органах, установах та закладах державної санiтарно-епiдемiологiчної служби |
Роз'яснення
до заповнення результатiв гiгiєнiчної оцiнки
виробiв парфюмерно-косметичної промисловостi,
побутової хiмiї, засобiв особистої гiгiєни
В графi 1 - вказати повне найменування продукцiї та її призначення. Якщо перелiк продукцiї великий, його можна винести в додаток.
Графа 2 - на iмпортовану продукцiю. В цiй графi вказати країну та фiрму, що виготовляє дану продукцiю.
Графа 3 - на iмпортовану продукцiю - вказати фiрму, яка подає матерiали на розгляд.
Графа 4 - дата подання зразкiв.
Графа 5 - вказати види та методи дослiджень - токсикологiчнi, клiнiко-гiгiєнiчнi, санiтарно-хiмiчнi.
Графа 6 "Умови дослiджень" - вказати якi лабораторнi чи iншi дослiдження проведенi.
Графа 7. Вказати якi отриманi результати проведених дослiджень при виготовленнi та застосуваннi (використаннi) продукцiї.
Графа 8. Вказати чи вiдповiдає продукцiя санiтарно-гiгiєнiчним вимогам до кожного виду продукцiї.
Графа 9 "Висновок" - рекомендується чи нi продукцiя до застосування згiдно призначення.
Додаток N 1 до Положення про порядок видачi гiгiєнiчного висновку державної санiтарно-гiгiєнiчної експертизи на продукцiю в органах, установах та закладах державної санепiдслужби |
Роз'яснення
до заповнення типової форми гiгiєнiчного висновку
державної санiтарно-гiгiєнiчної експертизи на
вiтчизняну продукцiю
1. В графi 1 вказати повне найменування нормативного документа на продукцiю.
2. В графi 2 вказати повну назву органiзацiї-виробника, його реквiзити.
3. В графi 3 вказати найменування продукцiї, данi про її склад, виданi виробником, вказати конкретних нормативний документ.
4. В графi 5: перелiк супровiдних документiв може бути наданий окремим додатком до гiгiєнiчного висновку.
5. В графi 6 належить давати перелiк санiтарних правил та норм, якi регламентують умови виготовлення, зберiгання та реалiзацiї харчових продуктiв.
В графi "Показники безпеки, якi пiдлягають контролю" вказати конкретнi показники та методики їх визначення (можливо окремим додатком до висновку).
При оформленнi гiгiєнiчного висновку необхiдно обов'язково зазначати термiн його дiї (окреслюючи його обсягом продукцiї, часом або iншими параметрами в залежностi вiд виду продукцiї або обладнання).
Додаток N 2 до Положення про порядок видачi гiгiєнiчного висновку державної санiтарно-гiгiєнiчної експертизи на продукцiю в органах, установах та закладах державної санепiдслужби |
Роз'яснення
до заповнення типової форми гiгiєнiчного висновку
державної санiтарно-гiгiєнiчної експертизи на
iмпортовану продукцiю
В графi 1 необхiдно вказати повне найменування продукцiї згiдно контракту або специфiкацiї до нього.
В графi 2 необхiдно вказати повну назву та реквiзити постачальника iмпортованої продукцiї.
В графi 3 необхiдно дати повний перелiк документiв згiдно до п. 5.2 Положення, а саме: дату та N контракту (з специфiкацiєю i додатками), сертифiкати країни-постачальника (N, дата та державна установа, яка його видала), а також назва органiзацiї, N та дата видачi результатiв дослiджень. Цi вiдомостi можуть бути наведенi в окремому додатку до висновку.
В графi 4 в "дослiдженi показники" необхiдно вказати конкретнi показники, якi визначенi за результатами гiгiєнiчної оцiнки. В "назвi нормативних документiв" необхiдно вказати номера нормативних документiв (ДОТУ, ДОСТ, санiтарнi норми та правила).
В графi "Галузь застосування" - заповнюється згiдно застосування, що визначено в сертифiкатi країни-постачальника.
В графi 5 - записати необхiдне (застосування, зберiгання, транспортування), вказати найменування продукцiї та конкретнi документи (ДОСТ, санiтарнi норми i правила на вид застосування зберiгань транспортування).
В графi необхiдно додержуватись вимог та здiйснювати контроль за змiстом: вказати гiгiєнiчнi показники, їх нормативнi значення, методики визначення.
В графi 6 "Висновок на продукцiю" вказати назву продукцiї, фiрму та країну виробника, обсяг та строк дiї гiгiєнiчного висновку.
Роз'яснення
до Перелiку продукцiї,анормативна документацiя на
яку або iмпорт якої пiдлягає обов'язковому
розгляду в органах, установах та закладах
державної санiтарно-епiдемiологiчної служби
Цей Перелiк складений за принципом визначення загальних роздiлiв та пiдроздiлiв видiв продукцiї не виключає можливостi бiльш детальної конкретизацiї продукцiї.
Головне санiтарно-епiдемiологiчне управлiння Мiнiстерства охорони здоров'я України. "Збiрник важливих офiцiйних матерiалiв з санiтарних i протиепiдемiчних питань", Том I, Частина 3, Київ, 1997 р.