МIНIСТЕРСТВО ЕКОНОМIЧНОГО РОЗВИТКУ I ТОРГIВЛI УКРАЇНИ
01.11.2016 | N 4315-07/34849-03 |
---|
Державна фiскальна служба України |
Щодо документiв, що пiдтверджують країну
походження товарiв
У вiдповiдь на лист вiд 23.09.2016 N 16473/5/99-99-19-03-16 стосовно документi в, що пiдтверджують крану походження товарiв, заборонених до ввезення на митну територiю України з Росiйської Федерацiї повiдомляємо наступне.
У зв'язку iз введенням Урядом Росiйської Федерацiї в дiю Рiшення щодо заборони ввезення на митну територiю Росiйської Федерацiї товарiв сiльськогосподарського призначення, продукцiї та сировини, що походить з України та вiдповiдно до статтi 29 Закону України "Про зовнiшньоекономiчну дiяльнiсть", постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.12.2015 N 1147 "Про заборону ввезення на митну територiю України товарiв, що походять з Росiйської Федерацiї" заборонено до 31.12.2017 ввезення на митну територiю У крани товарiв, що походять з Росiйської Федерацiї за перелiком, затвердженим зазначеною постановою.
Вiдповiдно до частини першої та другої статтi 36 Митного кодексу України (далi - Митний кодекс) визначено, що крана походження товару визначається з метою оподаткування товарiв, що перемiщуються через митний кордон України, застосування до них заходiв нетарифного регулювання зовнiшньоекономiчної дiяльностi, заборон та/або обмежень щодо перемiщення через митний кордон України. Країною походження товару вважається крана, в якiй товар був повнiстю вироблений або пiдданий достатнiй переробцi вiдповiдно до критерiїв, встановлених цим Кодексом.
Статтею 43 Митного кодексу передбачено, що документами, якi пiдтверджують крану походження товару, є сертифiкат про походження товару, засвiдчена декларацiя про походження товару, декларацiя про походження товару, сертифiкат про регiональне найменування товару. Країна походження товару заявляється (декларується) органу доходiв i зборiв шляхом подання оригiналiв документiв про походження товару. Додатковими вiдомостями про країну походження товару є вiдомостi, що мiстяться в товарних накладних, пакувальних листах, вiдвантажувальних специфiкацiях, сертифiкатах (вiдповiдностi, якостi, фiтосанiтарних, ветеринарних тощо), митнiй декларацiї країни експорту, паспортах, технiчнiй документацiї, висновках-експертизах вiдповiдних органiв, iнших матерiалах, що можуть бути використанi для пiдтвердження крани походження товару.
Враховуючи викладене, Митний кодекс дозволяє отримати iнформацiю про країну походження товару з вищезазначених документiв, що дозволяє в подальшому застосовувати положення постанови Кабiнету Мiнiстрiв України N 1147.
З огляду на зазначене, вважаємо, що при заборонi ввезення на митну територiю України товарiв, що походять з Росiйської Федерацiї, зазначених у постановi Кабiнету Мiнiстрiв України N 1147, необхiдно керуватись нормами Митного кодексу.
Заступник Мiнiстра економiчного розвитку i торгiвлi України - Торговий представник України | Наталiя МИКОЛЬСЬКА |