ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ДЕПАРТАМЕНТ ОРГАНIЗАЦIЇ МИТНОГО КОНТРОЛЮ ТА
ОФОРМЛЕННЯ
20.09.2022 | N 17-1/17-02-03/14/1427 |
---|
Громадська рада при Державнiй митнiй службi України |
Державна митна служба України
розглянула лист Громадської ради при Державнiй
митнiй службi України вiд 22.08.2022 N UH/21-01/13 (вх.
Держмитслужби N 16325/14 вiд 22.08.2022) та повiдомляє.
Вiдповiдно до статтi 259 Митного кодексу України (далi - Кодекс) попередня митна декларацiя (iнший документ, що може використовуватися замiсть митної декларацiї вiдповiдно до статтi 94 цього Кодексу) подається до ввезення в Україну товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення (у тому числi з метою транзиту) або пiсля їх ввезення, якщо цi товари, транспортнi засоби перебувають на територiї пункту пропуску через державний кордон України.
Попередня митна декларацiя подається декларантом або уповноваженою ним особою митному органу, в зонi дiяльностi якого товари, транспортнi засоби комерцiйного призначення будуть пред'явленi для митного оформлення, з метою проведення аналiзу ризикiв та прискорення виконання митних формальностей.
Частинами першою та шостою статтi 261 Кодексу встановлено, що у разi подання вiдповiдно до статей 259 цього Кодексу попередньої митної декларацiї декларант або уповноважена ним особа повиннi протягом строкiв, визначених вiдповiдно до цього Кодексу, подати митному органу додаткову декларацiю, яка мiстить точнi вiдомостi про товари, задекларованi за попередньою, тимчасовою, спрощеною або перiодичною митною декларацiєю, що подавалися б у разi декларування цих товарiв за митною декларацiєю, заповненою у звичайному порядку.
Додаткова декларацiя подається до вiдповiдного митного органу, яким була оформлена вiдповiдна попередня митна декларацiя.
Таким чином, якщо при ввезеннi товарiв на митну територiю України була застосована попередня митна декларацiя, повинна бути подана додаткова митна декларацiя, яка помiщує товар в митний режим, у тому числi в митний режим "митний склад".
Статтею 94 Кодексу передбачено, що для декларування у митний режим транзиту товарiв, що перемiщуються будь-яким видом транспорту, крiм випадкiв, визначених цiєю статтею, використовується митна декларацiя (у тому числi попередня митна декларацiя), а для декларування товарiв, що не є пiдакцизними, при перевезеннi залiзничним видом транспорту замiсть митної декларацiї може використовуватися накладна УМВС (СМГС), накладна ЦIМ (СIМ), накладна ЦIМ/УМВС (ЦИМ/СМГС, СIМ/SМGS).
Вiдповiдно частини першої статтi 186 Кодексу перемiщення товарiв через митний кордон України здiйснюється засобами авiацiйного, водного, автомобiльного, залiзничного, трубопровiдного транспорту та лiнiями електропередачi, а також змiшаними перевезеннями. Пiд змiшаним (комбiнованим) перевезенням розумiється мiжнародне перевезення вантажiв щонайменш двома рiзними видами транспорту вiдповiдно до договору змiшаного (комбiнованого) перевезення з мiсця в однiй країнi, де вантажi переходять у вiдання оператора такого перевезення, до визначеного мiсця доставки в iншiй країнi.
При змiнi виду транспорту при перевезеннi товарiв у змiшаному (комбiнованому) перевезеннi митною територiєю України вiдповiдно до законодавства з питань митної справи неможливо застосовувати одну митну декларацiю.
Разом з тим, прийнятий наприкiнцi 2021 року Закон України "Про мультимодальнi перевезення" законодавчо передбачає можливiсть перевезення товарiв рiзними видами транспорту за "єдиним перевiзним документом", форма якого затверджується Кабiнетом Мiнiстрiв України. На сьогоднi така форма не затверджена.
Директор Департаменту органiзацiї митного контролю та оформлення | Олег ГОЯ |