КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 7 грудня 2023 р. | N 1292 |
---|
Про внесення змiн до постанови Кабiнету Мiнiстрiв
України вiд 27 липня 1998 р. N 1147
Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
1. Внести до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27 липня 1998 р. N 1147 "Про прикордонний режим" (Офiцiйний вiсник України, 1998 р., N 30, ст. 1127; 1999 р., N 17, ст. 726; 2021 р., N 69, ст. 4382) змiни, що додаються.
2. Мiнiстерствам, iншим центральним органам виконавчої влади протягом шести мiсяцiв привести власнi нормативно-правовi акти у вiдповiднiсть з цiєю постановою.
3. Рекомендувати виконавчим органам сiльських, селищних та мiських рад, територiї територiальних громад яких розмiщуються в межах прикордонної смуги, вжити заходiв, передбачених змiнами, затвердженими цiєю постановою.
Прем'єр-мiнiстр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Iнд. 29
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 7 грудня 2023 р. N 1292 |
ЗМIНИ,
що вносяться до постанови Кабiнету Мiнiстрiв
України вiд 27 липня 1998 р. N 1147
1. Доповнити постанову пунктом 21 такого змiсту:
"21. Установити спецiальний прикордонний режим та заборонити вiльний в'їзд, перебування, проживання, пересування осiб i провадження робiт, не пов'язаних з обороною чи охороною державного кордону, в межах земельних дiлянок шириною 30 - 50 метрiв уздовж лiнiї державного кордону на сушi, по берегу української частини прикордонної рiчки, озера або iншої водойми, а вздовж лiнiї державного кордону України з Росiйською Федерацiєю i Республiкою Бiлорусь - шириною до 2 кiлометрiв, якi надано в постiйне користування вiйськовим частинам Державної прикордонної служби для будiвництва, облаштування та утримання iнженерно-технiчних i фортифiкацiйних споруд, огорож, прикордонних знакiв, прикордонних просiк, комунiкацiй.
Контроль за дотриманням спецiального прикордонного режиму покласти на Державну прикордонну службу.".
2. У Положеннi про прикордонний режим, затвердженому зазначеною постановою:
1) пункти 7 i 8 викласти в такiй редакцiї:
"7. Громадяни України, iноземцi та особи без громадянства в'їжджають, перебувають, проживають, проваджують роботи i пропускаються у прикордонну смугу з дозволу вiдповiдного органу Державної прикордонної служби, який безпосередньо виконує завдання щодо забезпечення недоторканностi державного кордону у визначенiй зонi вiдповiдальностi, за наявностi документiв, що посвiдчують їх особу.
8. Громадяни України, iноземцi та особи без громадянства в'їжджають у контрольований прикордонний район, перебувають, проживають або пересуваються в його межах на пiдставi документiв, що посвiдчують їх особу.";
2) в абзацi першому пункту 17 слова "проводяться пiсля iнформування органу охорони державного кордону" замiнити словами i цифрами "проводяться з дозволу, наданого згiдно з пунктом 40 цього Положення, та пiсля iнформування органу Державної прикордонної служби";
3) доповнити Положення роздiлом такого змiсту:
"Порядок видачi дозволiв на в'їзд, перебування, проживання, провадження робiт i пропуск у прикордонну смугу
40. З метою отримання дозволу на в'їзд, перебування, проживання, провадження робiт i пропуск у прикордонну смугу особа має право звернутися до вiдповiдного органу Державної прикордонної служби iз зазначенням у зверненнi iнформацiї, визначеної в частинi другiй статтi 24 Закону України "Про державний кордон України".
Дозвiл на в'їзд, перебування, проживання i пропуск у прикордонну смугу фiзичним особам вiком до 18 рокiв надається за зверненням одного з батькiв (усиновлювачiв), опiкунiв, пiклувальникiв або iншого законного представника.
Дозвiл на в'їзд, перебування, проживання, провадження робiт i пропуск у прикордонну смугу дiє лише на територiї зони вiдповiдальностi органу Державної прикордонної служби, яким його надано.
41. Звернення про надання / визнання недiйсним дозволу подається в паперовiй формi з використанням засобiв поштового зв'язку або передається особою до вiдповiдного органу Державної прикордонної служби особисто чи через уповноважену згiдно iз законодавством особу. Письмове звернення в електроннiй формi надсилається з використанням Iнтернету на електронну адресу вiдповiдного органу Державної прикордонної служби. Заявник або уповноважена вiдповiдно до законодавства особа пiдписує письмове звернення про надання / визнання недiйсним дозволу власноручно або накладає електронний пiдпис, що базується на квалiфiкованому сертифiкатi.
Звернення оформлюється з урахуванням вимог Закону України "Про звернення громадян".
До звернення про надання / визнання недiйсним дозволу додаються:
для громадян України - копiї документiв, що посвiдчують особу та пiдтверджують громадянство України, а також повноваження на подання звернення - у разi подання звернення законним представником або уповноваженою особою;
для iноземцiв та осiб без громадянства - копiї документiв, що посвiдчують особу iноземця або особу без громадянства та пiдтверджують законнiсть перебування на територiї України, а також повноваження на подання звернення - у разi подання звернення законним представником або уповноваженою особою;
для юридичних осiб - копiї документiв, що мiстять iнформацiю про найменування юридичної особи, мiсцезнаходження (мiсце реєстрацiї), вид та мiсце (iз зазначенням географiчних координат) провадження робiт, стосовно яких здiйснюється запит, перелiк фiзичних осiб iз зазначенням їх паспортних даних та транспортних засобiв iз зазначенням державних номерних знакiв, що залучатимуться до провадження таких робiт;
для фiзичних осiб - пiдприємцiв - копiї документiв, що посвiдчують особу;
копiї документiв, що пiдтверджують мету i строки перебування у прикордоннiй слузi;
копiї документiв, що пiдтверджують законнiсть провадження робiт.
Вiдомостi, зазначенi в абзацах четвертому - сьомому цього пункту, можуть бути отриманi уповноваженими особами Державної прикордонної служби шляхом електронної iнформацiйної взаємодiї з iнформацiйно-комунiкацiйними системами та публiчними електронними реєстрами органiв державної влади в установленому законодавством порядку (у разi наявностi технiчної можливостi) та/або з використанням можливостi власного доступу до вiдомостей Єдиного державного реєстру юридичних осiб, фiзичних осiб - пiдприємцiв та громадських формувань.
42. Орган Державної прикордонної служби не пiзнiше десяти робочих днiв з дня надходження звернення про надання / визнання недiйсним дозволу та документiв, що додаються до нього, приймає рiшення про надання дозволу, про вiдмову в наданнi дозволу або про визнання наданого дозволу недiйсним.
Форма рiшення про надання / вiдмову в наданнi або визнання дозволу недiйсним встановлюється МВС.
43. Про прийняте рiшення орган Державної прикордонної служби не пiзнiше наступного робочого дня повiдомляє заявника з використанням офiцiйного каналу зв'язку, зазначеного у зверненнi про надання / визнання недiйсним дозволу.
44. Звернення щодо надання дозволу на наступний перiод подається особою органовi Державної прикордонної служби не пiзнiше нiж за десять робочих днiв до закiнчення дiї попереднього дозволу.
45. У разi виявлення обставин, зазначених у частинi п'ятiй статтi 24 Закону України "Про державний кордон України", орган Державної прикордонної служби вiдмовляє в наданнi дозволу або визнає виданий ранiше дозвiл недiйсним, про що протягом наступного робочого дня повiдомляє заявника з використанням офiцiйного каналу зв'язку, зазначеного у зверненнi.
46. Особа, якiй вiдмовлено в наданнi дозволу, має право оскаржити рiшення протягом десяти робочих днiв з дня його прийняття до органу Державної прикордонної служби вищого рiвня або до адмiнiстративного суду за мiсцем розташування вiдповiдного органу.
47. Право на в'їзд, перебування i пропуск у прикордонну смугу без дозволу мають:
глави держав i члени делегацiй, якi прибувають разом з ними;
Голова Верховної Ради України та його заступники;
Прем'єр-мiнiстр України, Перший вiце-прем'єр-мiнiстр України, вiце-прем'єр-мiнiстри України, мiнiстри України та їх заступники;
Генеральний прокурор та його заступники;
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини та його представники;
народнi депутати України дiючого скликання у разi пред'явлення посвiдчення народного депутата України;
Керiвник Офiсу Президента України та його заступники;
Секретар Ради нацiональної безпеки i оборони України та його заступники;
Голова Рахункової палати та його заступники;
Голова Служби безпеки та його заступники;
Державний секретар Кабiнету Мiнiстрiв України та його заступники;
керiвники центральних органiв виконавчої влади та їх заступники;
голови мiсцевих держадмiнiстрацiй, начальники вiйськових адмiнiстрацiй в межах вiдповiдних адмiнiстративно-територiальних одиниць;
працiвники Нацiонального антикорупцiйного бюро;
спiвробiтники Служби безпеки - для виконання покладених на них завдань та обов'язкiв;
особи, яким право безперешкодного доступу надано згiдно iз законодавством;
посадовi чи службовi особи державних органiв, органiв мiсцевого самоврядування, правоохоронних органiв, органiв цивiльного захисту, вiйськовослужбовцi Збройних Сил та iнших вiйськових формувань, утворених вiдповiдно до законiв, працiвники комунальних служб, екстреної (швидкої) медичної допомоги, суб'єктiв державної та комунальної власностi з метою виконання покладених на них повноважень, необхiдних для вiдвернення загрози та забезпечення безпеки i здоров'я громадян, безпеки руху на залiзничному транспортi та безпеки судноплавства, забезпечення та пiдтримання життєдiяльностi об'єктiв критичної iнфраструктури, охорони та вiдтворення водних бiоресурсiв, надання населенню послуг гуманiтарного, медичного та соцiального характеру, - за умови завчасного, не пiзнiше нiж за одну годину до в'їзду в прикордонну смугу, iнформування органу Державної прикордонної служби, зокрема за допомогою факсимiльного зв'язку або електронної пошти;
особи, якi в'їжджають у прикордонну смугу з метою перетину державного кордону в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон;
особи (водiї вантажних автомобiлiв та супроводжуючi їх особи), якi в'їжджають у прикордонну смугу з метою здiйснення мультимодального перевезення;
особи, рух яких починається та закiнчується за межами прикордонної смуги, що рухаються автомобiльним транспортом автомобiльними дорогами загального користування державного значення, залiзничним транспортом залiзничними шляхами сполучення, частина яких проходить по дiлянках мiсцевостi, де встановлено прикордонну смугу, без виконання зупинок, виходу на залiзничних станцiях у прикордоннiй смузi.
48. Органи Державної прикордонної служби узагальнюють iнформацiю про виданi та визнанi недiйсними дозволи.".