ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
"11" квiтня 2000 р. | N 287 |
---|
Про затвердження Порядку класифiкацiї при
митному оформленнi товарiв "групи ризику",
якi ввозяться на митну територiю України.
З метою запобiгання випадкiв ухилення суб'єктами ЗЕД сплати податкiв у повному обсязi та установлених заходiв нетарифного регулювання з причини неправильного декларування iмпортованих товарiв при їх випуску у вiльне використання та тимчасовому ввезеннi, на виконання розпорядження Держмитслужби України, доведеного листом вiд 20.01.2000р. N 21/1-175-ЕП.
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити та ввести в дiю з 17 квiтня 2000 р. "Порядок класифiкацiї при митному оформленнi товарiв "групи ризику", якi ввозяться на митну територiю України".
2. Начальникам оперативних пiдроздiлiв ознайомити пiдпорядкований iнспекторський склад з вищезазначеним Порядком. Довести особовому складу пiд розпис.
3. Начальникам пiдпорядкованих митниць забезпечити виконання пiдлеглим складом Порядку, з урахуванням специфiки митного оформлення товарiв "групи ризику" в даних митницях.
4. Начальникам оперативних пiдроздiлiв забезпечити iнформування суб'єктiв ЗЕД про введення в дiю даного наказу та його вимоги.
5. Вважати таким, що втратив чиннiсть наказ Київської регiональної митницi вiд 25.02.2000р. N 165 та доручення Київської регiональної митницi вiд 28.03.2000р. N 39.
6. Начальнику загального вiддiлу довести наказ до оперативних пiдроздiлiв.
7. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника начальника митницi Ольховика О. М.
Начальник митницi | О. Симонов |
" ЗАТВЕРДЖЕНО" наказом КРМ N 287 вiд "11" квiтня 2000р. |
ПОРЯДОК КЛАСИФIКАЦIЇ
ПРИ МИТНОМУ ОФОРМЛЕННI ТОВАРIВ "ГРУПИ
РИЗИКУ", ЯКI ВВОЗЯТЬСЯ НА МИТНУ ТЕРИТОРIЮ
УКРАЇНИ
1. Загальнi положення
1.1. Цей Порядок розроблено з метою запровадження єдиної технологiї митного оформлення та класифiкацiї окремих груп товарiв, якi ввозяться в Україну в межах зовнiшньоекономiчних операцiй та недопущення митного оформлення окремих груп товарiв з порушеннями вимог митного законодавства в частинi класифiкацiї та кодування товарiв, яке пов'язане з ухиленням суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi вiд сплати митних податкiв у повному обсязi та вiд дотримання встановлених вимог нетарифного регулювання шляхом декларування товарiв не своїм найменуванням згiдно з Товарною номенклатурою зовнiшньоекономiчної дiяльностi (ТН ЗЕД або УКТЗЕД).
1.2. Дiя цього Порядку поширюється на товари "групи ризику", перелiк яких наведений у додатку N 1.
1.3. Товари "групи ризику" - це товари, якi можуть декларуватися не своїм найменуванням з метою ухилення вiд сплати податкiв у повному обсязi та вiд дотримання встановлених вимог нетарифного регулювання; товари у класифiкацiї яких виникають труднощi, у зв'язку iз тим, що зовнiшнi ознаки товарiв та товаросупровiднi документи не дають можливостi однозначно класифiкувати їх у вiдповiдну пiдсубпозицiю ТН ЗЕД, через що такi товари можуть стати об'єктом порушення митних правил у частинi неправильної класифiкацiї та кодування, що в свою чергу призводить до несплати митних податкiв у повному обсязi.
1.4. Пiдставою для випуску товарiв "групи ризику" на митнiй територiї України є здiйснення митного оформлення згiдно з чинним законодавством України та проведення процедур класифiкацiї передбачених даним Порядком.
Процедури класифiкацiї при митному оформленнi товарiв "групи ризику" - спецiальнi заходи класифiкацiї та визначення коду ТН ЗЕД товару при проведеннi митного контролю та митного оформлення цих товарiв.
1.5. За рiшенням керiвництва митницi Перелiк товарiв "групи ризику" може змiнюватися та доповнюватися, враховуючи змiни у чинному законодавствi України.
2. Порядок класифiкацiї товарiв "групи ризику"
2.1. При митному оформленнi товарiв, якi декларуються суб'єктом ЗЕД за кодом ТН ЗЕД, який увiйшов до Перелiку товарiв "групи ризику" (додаток N 1) застосовуються процедури класифiкацiї товарiв "групи ризику" (додаток N 2).
2.2. Процедурами класифiкацiї при митному оформленнi товарiв "групи ризику" є:
прийняття рiшення про класифiкацiю товару на рiвнi оперативного пiдроздiлу КРМ оперативним iнспектором на пiдставi проведення митного огляду вантажу, детального вивчення документiв (у випадках, передбачених додатком N2), складання Акту митного огляду;
направлення запиту з оперативного пiдроздiлу до ВТтаМВ для визначення коду товару згiдно з ТН ЗЕД у випадку неможливостi визначення коду товару на рiвнi оперативного пiдроздiлу, у випадках передбачених додатком N2 або на пiдставi окремих листiв ДМСУ з наданням документiв, якi характеризують товар та при необхiдностi зразкiв товару;
дослiдження характеристик товару у ЦМЛ на пiдставi запиту ВТтаМВ.
3. Порядок застосування процедур класифiкацiї при митному оформленнi товарiв "групи ризику"
3.1. Застосування процедур класифiкацiї при митному оформленнi товарiв "групи ризику" здiйснюється у вiдповiдностi до технологiчних схем роботи митницi та Порядку роботи вiддiлу тарифiв та митної вартостi митницi.
3.2. Iнспектор оперативного пiдроздiлу, який здiйснює митне оформлення товарiв "групи ризику", повинен вимагати вiд суб'єкта ЗЕД надання максимуму iнформацiї, пiдтвердженої документально, щодо характеристик товару, якi дозволяють однозначно iдентифiкувати його у вiдповiднiй пiдсубпозицiї ТН ЗЕД (найменування товару, марки, сорту, тощо). Перевiряється iнформацiя, що може бути представлена у технiчних паспортах, кресленнях, iнструкцiях користувача, каталогах фiрм-виробникiв, пакувальних листах, сертифiкатах та паспортах якостi, листах безпеки, сертифiкатах вiдповiдностi, специфiкацiях, у митнiй декларацiї країни-експортера (при наявностi). Iнспектор направляє документи до керiвництва вiддiлу.
3.3. За рiшенням керiвництва оперативного пiдроздiлу, iнспектор проводить митний огляд товару та складає Акт митного огляду. В Актi огляду товару обов'язково вказуються вiдомостi та характеристики товару, якi дозволяють однозначно класифiкувати його у вiдповiднiй пiдсубпозицiї ТН ЗЕД та вiдрiзняють його вiд подiбних товарiв.
3.4. У випадку декларування товару у якостi частин або запасних частин товарiв "групи ризику", iнспектор оперативного пiдроздiлу обов'язково звертає увагу на той факт, чи не вiдповiдає характер вантажу готовому виробу, який надходить у розiбраному або недоукомплектованому станi (згiдно з Правилом 2-а Основних правил iнтерпретацiї ТН ЗЕД).
3.5. На пiдставi Акту огляду iнспектор проводить перевiрку заявленого коду та надає в Актi огляду класифiкацiйне рiшення у письмовому виглядi, яке засвiдчується ОНП. Акт митного огляду товару "групи ризику" обов'язково залишається у матерiалах випуску вантажу у вiльне використання, як пiдстава класифiкацiйного рiшення, прийнятого iнспектором оперативного пiдроздiлу.
3.6. Щомiсячно до ВТтаМВ надаються данi про всi рiшення щодо класифiкацiї товарiв "групи ризику", якi приймалися на рiвнi оперативного пiдроздiлу, у виглядi наведеному у додатку N 3 та копiї оформлених ВМД (у випадках коли внаслiдок класифiкацiйного рiшення вiдбулася змiна коду товару або на код товару законодавчо передбачена подвiйна ставка мита). При цьому iнформацiя, яка зазначається у графi 4 додатку N 3 повинна бути iдентичною текстовому опису товару у графi 31 ВМД.
3.7. При неможливостi прийняття рiшення щодо визначення коду згiдно з ТН ЗЕД товару "групи ризику" на рiвнi оперативного пiдроздiлу (або у вiдповiдностi з окремими листами ДМСУ), вирiшення даного питання передається на розгляд до ВТтаМВ, згiдно з порядком, який передбачено наказом ДМСУ вiд 02.12.99 р. N 782. Необгрунтованi та безпiдставнi запити ВТтаМВ до розгляду не приймаються.
3.8. У вiдповiдностi до процедур класифiкацiї при митному оформленнi товарiв "групи ризику", iнспектор ВТтаМВ здiйснює класифiкацiю та визначає коди ТН ЗЕД, згiдно з Порядком роботи ВТтаМВ при визначеннi кодiв товарiв (наказ Держмитслужби вiд 02.12.99 р. N 782).
Якщо для визначення коду товару недостатньо наданої iнформацiї iнспектор ВТтаМВ може iнiцiювати повторний огляд товару. За результатами такого огляду складається вiдповiдний Акт про митний огляд.
При необхiдностi ВТтаМВ направляє запит до ЦМЛ щодо дослiдження характеристик товару або направляє запит до Держмитслужби України.
3.9. Митне оформлення товару "групи ризику" стосовно якого вже застосовувалися процедури класифiкацiї при митному оформленнi та було прийнято рiшення щодо коду ТН ЗЕД, можливо здiйснювати на пiдставi рiшення по коду товару, яке було надано ранiше при умовi, що всi умови поставки даного вантажу залишаються незмiнними (контракт, додатки та специфiкацiї до нього; постачальник та виробник; торгова назва; артикул, номенклатура та асортимент товарiв; склад та властивостi; форма упаковки, тощо).
3.10. У випадках, коли при митному оформленнi товарiв "групи ризику" в дiях декларанта виявленнi ознаки порушення митних правил щодо класифiкацiї товару, iнспектор оперативного пiдроздiлу складає протокол про порушення митних правил. У виключних випадках, коли класифiкацiйне питання є дуже складним та вимагає проведення поглиблених дослiджень товару за рiшенням керiвника оперативного пiдроздiлу протокол про порушення митних правил може не складатися.
Додаток N 1 |
Перелiк товарiв "групи ризику"
Код ТН ЗЕД | Назва товару |
---|---|
0303 79 990 | Тiльки риба морожена iнша некондицiйна для годiвлi хутрових звiрiв |
1301 1302 |
Шеллак; природнi камедi, смоли,
гуммiсмоли та бальзами. Соки та екстракти рослиннi; пектиновi речовини, пектинати та пектати, агар-агар та iншi клеї i загусники рослинного походження, видозмiненi або невидозмiненi |
1516 20 990 | Тiльки рослиннi жири та олiї та їх фракцiї для виготовлення харчових продуктiв в упаковцi чистою вагою понад 1 кг. |
1517 90 990 | Тiльки сумiшi рослинних жирiв для виготовлення харчових продуктiв |
2204 30 | Iншi сусла винограднi |
2710 00 370 2710 00 390 2710 00 710 2710 00 750 2710 00 790 |
Паливо бензинове реактивне, iншi легкi фракцiї, палива рiдкi (мазут) |
3208 10 100 3208 10 900 |
Тiльки лаки на основi складних полiефiрiв меблевi, полiвiнiлацетальнi (ВЛ), фенолформальдегiднi (ФЛ), пентафталевi (ПФ-174; ПФ-283), глiфталевi (ГФ-95), полiефiрнi (ПЕ-934) |
3208 90 990 | Тiльки лаки на основi хiмiчно модифiкованих природних полiмерiв |
3209 10 000 | Тiльки фарби на основi акрилових та вiнiлових полiмерiв |
3302 | Сумiшi духмяних речовин та сумiшi (включаючи спиртовi розчини), якi отриманi на основi однiєї та бiльше таких речовин, якi використовуються в якостi промислової сировини |
3809 91 000 | Тiльки засоби оздоблювальнi, засоби для прискорення фарбування або фiксацiї фарбникiв; продукти та препарати iншi, що застосовуються у текстильному або подiбному виробництвi (крiм рiдин кремнiйорганiчних (силiконових), гiдрофобiзуючих) |
3923 29 900 | Тiльки пакети з багатошарової плiвки для пакування харчових продуктiв |
4410 10 300 4410 10 900 |
Тiльки плити ДСП оздобленi декоративним слоїстим пластиком та оздобленi iншими матерiалами, крiм паперу, просоченого смолами або iншими зв'язувальними речовинами |
4901 99 000 | Тiльки науково - технiчна лiтература та технiчна документацiя |
52 | Бавовна (iз пiльговою ставкою мита менше 20 %) |
5510 - 5511 | Пряжа з штучних та хiмiчних штапельних волокон (крiм швейних ниток), не упакована для продажу вроздрiб. |
5512 - 5516 | Тканини з штучних та хiмiчних штапельних волокон. |
6907 | Плити для брукування i плитки облицювальнi для пiдлоги, печей або стiн, керамiчнi, неглазурованi i подiбнi виробi на основi або без неї |
8471 99 100 | Периферийнi пристрої |
8473 30 000 | Тiльки частини до комп'ютерiв |
8507 90 910 8507 90 990 |
Тiльки частини до акумуляторiв, пластини до акумуляторiв |
8543 80 900 | Iншi машини електричнi та аппаратура спецiалiзованого призначення, в iншому мiсцi не поiменованi, iншi |
8544 20 | Кабелi коаксiальнi та iншi коаксiальнi провiдники електричного струму (крiм кабелiв для колективних та iндивiдуальних телевiзiйних антен) |
8706 | Шассi з двигунами для автомобiлiв, якi класифiкуються в товарних позицiях з 8701 по 8705 |
8707 | Кузови (включаючи кабiни) для автомобiлiв, якi класифiкуються в товарних позицiях з 8701 по 8705 |
97 | Вироби мистецтва, предмети для колекцiонування та антикварiат |
Особливi процедури класифiкацiї при митному оформленнi товарiв "групи ризику"
Код ТН ЗЕД | Назва товару | Заходи особливого порядку митного оформлення |
---|---|---|
0303 79 990 | Тiльки риба морожена iнша некондицiйна для годiвлi хутрових звiрiв | Прийняття рiшення про визначення коду товару можливо на рiвнi керiвництва оперативного пiдроздiлу, з обовязковим проведенням митного огляду та обов'язковим наданням ветеринарних сертифiкатiв та гiгiенiчних висновкiв країни експорту та українських, що засвiдчують якiсть та призначення вантажу. |
Придiляти особливу увагу вiзуальному огляду вантажу для запобiгання декларування iнших рибних товарiв цим кодом. Звертати увагу на наявнiсть документального пiдтвердження факту вiдношення отримувача вантажу до дiяльностi по розведенню пушного звiра. В товаросупровiдних документах повинно бути свiдчення, що дана риба є некондицiйною. Доцiльно iнформувати органи ДПА для контролю за використанням даного вантажу. | ||
1301 1302 |
Шеллак; природнi камедi, смоли,
гуммiсмоли та бальзами. Соки та екстракти рослиннi; пектиновi речовини, пектинати та пектати, агар-агар та iншi клеї i загусники рослинного походження, видозмiненi або невидозмiненi. |
Прийняття рiшення про визначення коду товару можливо на рiвнi ВТтаМВ, на пiдставi вивчення документальної iнформацiї про склад, властивостi та призначення товару, якi надаються країною експорту або заключення ЦМЛ. |
В зв'язку з тим, що при митному оглядi вiзуально неможливо встановити код товару, для визначaння коду необхiдне поглиблене вивчення у ВТтаМВ документальної iнформацiї про склад та властивостi товару, якi наданi країною експорту або заключення ЦМЛ. | ||
1516 20 990 | Тiльки рослиннi жири та олiї oа їх фракцiї для виготовлення харчових продуктiв в упаковцi чистою вагою понад 1 кг. | Прийняття рiшення про визначення коду товару можливо на рiвнi ВТтаМВ, на пiдставi заключення ЦМЛ. |
1517 90 990 | Тiльки сумiшi рослинних жирiв для виготовлення харчових продуктiв | |
В зв'язку з тим, що при митному оглядi вiзуально або по документам неможливо встановити код товару, для визначaння коду необхiдне рiшення ВТтаМВ на пiдставi заключення ЦМЛ, з метою недопушення декларування цим кодом iнших жирiв. У разi вiдсутностi достовiрної iнформацiї про склад та властивостi товару, якi надаються країною експорту, у ЦМЛ дослiджуються зразки товару. | ||
2204 30 | Iншi сусла винограднi | Прийняття рiшення про визначення коду товару можливо на рiвнi керiвництва оперативного пiдроздiлу, з обов'язковим проведенням митного огляду та обов'язковим наданням сертифiкатiв якостi, сертифiкату виробника та гiгiенiчних висновкiв, що засвiдчують якiсть та призначення вантажу. |
Придiляти особливу увагу вантажу, для запобiгання декларування цим кодом готових алкогольних напоїв. Звертати увагу на наявнiсть документального пiдтвердження факту вiдношення товару до сусла виноградного. У разi неможливостi встановити код товару, обов'язково вiдбiраються зразки товару та приймається рiшення ВТтаМВ на пiдставi заключення ЦМЛ. | ||
2710 00 370 2710 00 390 2710 00 710 2710 00 750 2710 00 790 |
Паливо бензинове реактивне, iншi легкi фракцiї, палива рiдкi (мазут) | Класифiкацiйне рiшення приймається ВТтаМВ пiсля дослiдження зразкiв товару у ЦМЛ |
В зв'язку з тим, що при митному оглядi вiзуально або по документам неможливо встановити код товару, для класифiкацiї необхiдно рiшення ВТтаМВ на пiдставi заключення ЦМЛ про дослiдження зразкiв товару з метою недопущення декларування цими кодами iнших видiв нафтопродуктiв. | ||
3302 | Сумiшi духмяних речовин та сумiшi (включаючи спиртовi розчини), якi отриманi на основi одного та бiльше таких речовин, якi використовуються в якостi промислової сировини | Прийняття рiшення про визначення коду товару можливо на рiвнi ВТтаМВ, на пiдставi заключення ЦМЛ. |
В зв'язку з тим, що при митному оглядi вiзуально або по документам неможливо встановити код товару, для визначaння коду необхiдне рiшення ВТтаМВ на пiдставi заключення ЦМЛ, з метою недопушення декларування цим кодом готових косметичних, фармацевтичних, харчових товарiв та алкогольних напоїв або сировини для їх виготовлення. У разi вiдсутностi достовiрної iнформацiї про склад та властивостi товару, якi надаються країною експорту, у ЦМЛ дослiджуються зразки товару. | ||
3208 10 100 3208 10 900 |
Тiльки лаки на основi складних полiефiрiв меблевi, полiвiнiлацетальнi (ВЛ), | Прийняття рiшення про визначення коду товару можливо на рiвнi керiвництва оперативного пiдроздiлу, з обов'язковим проведенням митного огляду та обов'язковим наданням сертифiкатiв та паспортiв якостi, гiгiенiчних висновкiв або листiв безпеки країни експорту та українських, якi засвiдчують склад, властивостi та призначення товару. |
3208 90 990 | фенолформальдегiднi (ФЛ), пентафталевi (ПФ-174; ПФ-283), глiфталевi (ГФ-95), полiефiрнi(ПЕ-934) Тiльки лаки на основi хiмiчно модифiкованих природних полiмерiв | |
3209 10 000 | Тiльки фарби на основi акрилових та вiнiлових полiмерiв | |
Придiляти особливу увагу вiзуальному огляду вантажу для визначення складу, властивостей та призначення товару по маркуванню. Вимагати вiд суб'єкта ЗЕД надання сертифiкатiв та паспортiв якостi, гiгiенiчних висновкiв або листiв безпеки країни експорту та українських, якi засвiдчують склад, властивостi та призначення товару. У разi вiдсутностi достовiрної iнформацiї про склад, властивостi та використання товару, якi надаються країною експорту, до ЦМЛ можуть направлятися на дослiдження зразки товару. | ||
3809 91 000 | Тiльки засоби оздоблювальнi, засоби для прискорення фарбування або фiксацiї фарбникiв; продукти та препарати iншi, що застосовуються у текстильному або подiбному виробництвi (крiм рiдин кремнiйорганiчних (силiконових), гiдрофо-бiзуючих) | Прийняття рiшення про визначення коду товару можливо пiсля дослiдження товару у ЦМЛ з обов'язковим наданням сертифiкатiв та паспортiв якостi, гiгiенiчних висновкiв або листiв безпеки країни експорту та українських, якi засвiдчують склад, властивостi та призначення товару. |
Iнспектор оперативного пiдроздiлу здiйснює вiдбiр зразкiв товару та направлення його до ВТтаМВ з подальшою експертизою товару у ЦМЛ. Вимагати вiд суб'єкта ЗЕД надання сертифiкатiв та паспортiв якостi, гiгiенiчних висновкiв або листiв безпеки країни експорту та українських, якi засвiдчують склад, властивостi та призначення товару. | ||
3923 29 900 | Тiльки пакети з багатошарової плiвки для пакування харчових продуктiв | Прийняття рiшення про визначення коду товару можливо на рiвнi керiвництва оперативного пiдроздiлу з обов'язковим проведенням митного огляду та надання документiв країни експорту про хiмiчний склад, структуру та призначення товару. |
Встановити вiдповiднiсть вантажу текстовому опису товару при митному оглядi. Вимагати вiд суб'єкта ЗЕД надання документiв країни експорту про хiмiчний склад, структуру та призначення товару. В особливо складних випадках здiйснювати вiдбiр зразкiв товару та направляти зразки та документи до ВТтаМВ для направлення до ЦМЛ. | ||
4410 10 300 4410 10 900 |
Тiльки плити ДСП оздобленi декоративним слоїстим пластиком та оздобленi iншими матерiалами, крiм папiру, просоченого смолами або iншими зв'язувальними речовинами | Прийняття рiшення про визначення коду товару можливо на рiвнi ВТтаМВ, з обов'язковим проведенням митного огляду iнспектором оперативного пiдроздiлу, вiдбором зразкiв товару. |
Iнспектор оперативного пiдроздiлу вiдiбрає зразки товару та складає Акт про митний огляд товару та Акт вiдбору зразкiв товару. Вимагати вiд суб'єкта ЗЕД надання документiв країни експорту та українських про спосiб виготовлення та властивостi оздоблювального шару плит ДСП i призначення товару. Документи та зразки направляються на розгляд до ВТтаМВ. | ||
4901 99 000 | Тiльки науково технiчна лiтература та технiчна документацiя | Прийняття рiшення про визначення коду товару можливо на рiвнi керiвництва оперативного пiдроздiлу, з обов'язковим проведенням митного огляду. |
Пiд термiном "технiчна документацiя" у вiдповiдностi до ГОСТу слiд розумiти : стандарти, технiчнi умови, мiжнароднi документи по стандартизацiї, технiко - економiчнi нормативи i норми, опис винаходу до авторського свiдоцтва, проекти i креслення, промисловi каталоги, прейскуранти на матерiали i обладнання, звiт про науково-дослiднi роботи. | ||
52 | Бавовна (iз пiльговою ставкою мита менше 20 %) | Прийняття рiшення про визначення коду товару можливо на рiвнi ВТтаМВ, на пiдставi вивчення зразкiв товару та документальної iнформацiї про склад, структуру та спосiб виготовлення пряжi та ниток, спосiб переплетення ниток, поверхневу щiльнiсть тканини. |
5510 - 5511 | Пряжа з штучних та хiмiчних штапельних волокон (крiм швейних ниток), не упакована для продажу вроздрiб. | |
5512 - 5516 | Тканини з штучних та хiмiчних штапельних волокон. | |
Iнспектор оперативного пiдроздiлу вiдбiрає зразки товару та направляє їх на розгляд до ВТтаМВ. В окремих випадках можливо проведення митного огляду товару iнспектором ВТтаМВ з дослiдженням товару в зонi митного контролю. У разi вiдсутностi достовiрної iнформацiї про склад, структуру та спосiб виготовлення пряжi та ниток, спосiб переплетення ниток, поверхневу щiльнiсть тканини, тощо, зразки товару можуть направлятися на дослiдження до ЦМЛ. | ||
6907 | Плити для брукування i плитки облицювальнi для пiдлоги, печей або стiн, керамiчнi, неглазурованi i подiбнi виробi на основi або без неї | Прийняття рiшення про визначення коду товару можливо на рiвнi керiвництва оперативного пiдроздiлу з обов'язковим проведенням митного огляду. |
Встановити вiдповiднiсть вантажу текстовому опису товару при митному оглядi. Вимагати вiд суб'єкта ЗЕД надання документiв країни експорту про спосiб виготовлення, властивостi та призначення товару. Звернути увагу на наявнiсть вiзуальних ознак вiдмiнностi товару вiд товарiв позицiї 6908 (наявнiсть глазурi). | ||
8471 99 100 | Периферийнi пристрої | Прийняття рiшення про визначення коду товару можливо на рiвнi ВТтаМВ з обов'язковим проведенням митного огляду. |
Встановити вiдповiднiсть вантажу текстовому опису товару при митному оглядi. Приймати рiшення на пiдставi вивчення документальної iнформацiї про властивостi та призначення товару. Вимагати вiд суб'єкта ЗЕД надання технiчної документацiї (технiчнi паспорти, креслення, товарнi каталоги фiрм виробникiв, тощо). Запобiгати спробам декларування в данiй пiдсубпозицiї iнших товарiв групи 84. | ||
8473 30 000 | Тiльки чaстини до комп'ютерiв | Прийняття рiшення про визначення коду товару можливо на рiвнi ВТтаМВ з обов'язковим проведенням митного огляду. |
Встановити вiдповiднiсть вантажу текстовому опису товару при митному оглядi. Приймати рiшення на пiдставi вивчення документальної iнформацiї про властивостi та призначення товару. Вимагати вiд суб'єкта ЗЕД надання технiчної документацiї (технiчнi паспорти, креслення, товарнi каталоги фiрм виробникiв, тощо). Керуючись листом ДМСУ вiд 28.08.97 р. N 11/2 - 8098 необхiдно запобiгати спробам декларування в данiй пiдсубпозицiї iнших товарiв групи 84. | ||
8507 90 910 8507 90 990 |
Тiльки частини до акумуляторiв, пластини до акумуляторiв | Прийняття рiшення про визначення коду товару можливо на рiвнi керiвництва оперативного пiдроздiлу з обов'язковим проведенням митного огляду. |
Встановити вiдповiднiсть вантажу текстовому опису товару при митному оглядi. Приймати рiшення на пiдставi вивчення документальної iнформацiї та Акту про митний огляд товару. Вимагати вiд суб'єкта ЗЕД надання технiчної документацiї (технiчнi паспорти, креслення). | ||
8543 80 900 | Iншi мaшини електричнi та аппаратура спецiалiзованого призначення, в iншому мiсцi не поiменованi, iншi | Прийняття рiшення про визначення коду товару можливо на рiвнi керiвництва оперативного пiдроздiлу з обов'язковим проведенням митного огляду. |
Встановити вiдповiднiсть вантажу текстовому опису товару при митному оглядi. Приймати рiшення на пiдставi вивчення документальної iнформацiї про властивостi та призначення товару. Вимагати вiд суб'єкта ЗЕД надання технiчної документацiї (технiчнi паспорти, креслення, товарнi каталоги фiрм виробникiв, тощо). | ||
8544 20 | Кабелi коаксiальнi та iншi коаксiальнi провiдники електричного струму (крiм кабелiв для колективних та iндивiдуальних телевiзiйних антен) | Прийняття рiшення про визначення коду товару можливо на рiвнi керiвництва оперативного пiдроздiлу з обов'язковим проведенням митного огляду. |
Встановити вiдповiднiсть вантажу текстовому опису товару при митному оглядi. Приймати рiшення на пiдставi вивчення документальної iнформацiї про властивостi та призначення товару. Вимагати вiд суб'єкта ЗЕД надання технiчної документацiї (технiчнi паспорти, товарнi каталоги фiрм виробникiв, тощо). У випадку вiдсутностi достовiрної документальної iнформацiї про якость та призначення товару, iнспектор оперативного пiдроздiлу може направити зразки товару до ВТтаМВ для дослiдження у ЦМЛ. | ||
8706 | Шассi з двигунами для автомобiлiв, класифiкуємих в товарних позицiях з 8701 по 8705 | Прийняття рiшення про визначення коду товару можливо на рiвнi керiвництва оперативного пiдроздiлу, з обов'язковим проведенням митного огляду. |
8707 | Кузови (включаючи кабiни) для автомобiлiв, якi класифiкуються в товарних позицiях з 8701 по 8705 | |
Встановити вiдповiднiсть вантажу текстовому опису товару при митному оглядi. Приймати рiшення на пiдставi вивчення документальної технiчної iнформацiї. Необхiдно запобiгати спробам декларування в данiй групi товарiв, якi є розiбраними або недоукомплектованими виробами позицiй 8702, 8703 та 8704. Вимагати вiд суб'єкта ЗЕД надання технiчної документацiї (технiчнi паспорти, креслення, товарнi каталоги фiрм виробникiв та iн.). | ||
97 | Вироби мистецтва, предмети для колекцiонування та антикварiат | Прийняття рiшення про визначення коду товару можливо на рiвнi ВТтаМВ з обов'язковим проведенням митного огляду та на пiдставi документальної iнформацiї вiдповiдних установ країни експорта та українських про те, що данi товари не є копiями або пiдробками. |
Необхiдно запобiгати спробам декларування в данiй групi товарiв, якi вiдносяться до iнших груп (сувенiри, iграшки та iн.). Вимагати вiд суб'єкта ЗЕД надання заключень та сертифiкатiв вiдповiдних установ країни експорта та українських про те, що данi товари не є копiями або пiдробками. |
Додаток N 3
В. о. начальника вiддiлу
тарифiв та митної вартостi
Київської регiональної
митницi
Мiнiчеву С. В.
Доповiдна записка
На виконання наказу КРМ вiд ___.04.2000 р. N ___ "Про затвердження Порядку класифiкацiї при митному оформленнi товарiв "групи ризику", якi ввозяться на митну територiю України" направляємо iнформацiю про рiшення щодо класи- фiкацiї товарiв групи ризику, якi приймалися на рiвнi оперативного пiдроздiлу за _____________ 2000 року, зве- денi данi на ___ аркушах. (мiсяць) Додаток: 1. Зведенi данi на ______ аркушах. 2. ВМД - ______ штук. Начальник ТВВ - ____ __________ /_________________/ (пiдпись) (прiзвище)
Зведенi данi щодо класифiкацiї товарiв
групи ризику ТВВ - ____
за ____________ мiсяць 2000 р.
N п/п |
Назва суб'єкта ЗЕД, отримувача вантажу |
N ВМД | Назва товару (гр. 31) |
Заявлений код товару |
Визначений код товару* |
Вплив прийнятого класифiкацiйн ого рiшення на митнi платежi, грн** |
Примiтка |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
1 | 10000/0/______ |
* графа 6 заповнюється у випадках змiни коду товару;
** графа 7 заповнюється iнспектором вiддiлу тарифiв та митної вартостi.
Виконавець: | _____________ (пiдпис) |
________________ (прiзвище) |
Начальник ТВВ - ____ | _____________ (пiдпис) |
_______________ (прiзвище) |