Iз змiнами i доповненнями, внесеними
Законами України
вiд 13 грудня 2022 року N 2849-IX,
вiд 13 липня 2023 року N 3227-IX,
вiд 9 серпня 2023 року N 3295-IX,
вiд 9 грудня 2023 року N 3518-IX
Цей Закон регулює вiдносини органiв виконавчої влади, органiв влади Автономної Республiки Крим, органiв мiсцевого самоврядування, їх посадових осiб, iнших суб'єктiв, якi вiдповiдно до закону уповноваженi здiйснювати функцiї публiчної адмiнiстрацiї, з фiзичними та юридичними особами щодо розгляду i вирiшення адмiнiстративних справ у дусi визначеної Конституцiєю України демократичної та правової держави та з метою забезпечення права i закону, а також зобов'язання держави забезпечувати i захищати права, свободи чи законнi iнтереси людини i громадянина.
Стаття 1. Предмет регулювання та сфера дiї Закону
2. Дiя цього Закону не поширюється на вiдносини, що виникають пiд час:
(пункт 2 частини другої статтi 1 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 09.08.2023 р. N 3295-IX) |
5) оскарження процедур публiчних закупiвель;
6) нагородження державними нагородами та вiдзнаками;
8) здiйснення оцiнки впливу на довкiлля.
(частину другу статтi 1 доповнено пунктом 8 згiдно iз Законом України вiд 13.07.2023 р. N 3227-IX) |
1. У цьому Законi наведенi нижче термiни вживаються в такому значеннi:
5) адмiнiстративна процедура - визначений законом порядок розгляду та вирiшення справи;
2. Термiни "автентифiкацiя" та "електронний пiдпис" вживаються у цьому Законi в значеннях, наведених у Законi України "Про електроннi довiрчi послуги", а термiн "нацiональнi електроннi iнформацiйнi ресурси" - у значеннi, наведеному в Законi України "Про основнi засади забезпечення кiбербезпеки України".
Стаття 3. Законодавство про адмiнiстративну процедуру
1. Адмiнiстративна процедура визначається Конституцiєю України, цим Законом та iншими законами України, мiжнародними договорами, згода на обов'язковiсть яких надана Верховною Радою України, та з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.
Стаття 4. Принципи адмiнiстративної процедури
1. Принципами адмiнiстративної процедури є:
1) верховенство права, у тому числi законностi та юридичної визначеностi;
4) безстороннiсть (неупередженiсть) адмiнiстративного органу;
5) добросовiснiсть i розсудливiсть;
8) своєчаснiсть i розумний строк;
10) презумпцiя правомiрностi дiй та вимог особи;
12) гарантування права особи на участь в адмiнiстративному провадженнi;
13) гарантування ефективних засобiв правового захисту.
1. Адмiнiстративний орган здiйснює адмiнiстративне провадження виключно на пiдставi, у межах повноважень та у спосiб, що передбаченi Конституцiєю України, цим Законом та iншими законами України, а також на пiдставi мiжнародних договорiв, згода на обов'язковiсть яких надана Верховною Радою України.
2. Адмiнiстративний орган застосовує iншi нормативно-правовi акти, прийнятi вiдповiдним органом державної влади, органом влади Автономної Республiки Крим або органом мiсцевого самоврядування на пiдставi, у межах повноважень та у спосiб, що передбаченi Конституцiєю України та законом.
1) дискрецiйне повноваження передбачено законом;
2) дискрецiйне повноваження здiйснюється у межах та у спосiб, що передбаченi Конституцiєю України та законом;
Стаття 7. Рiвнiсть перед законом
Стаття 9. Безстороннiсть (неупередженiсть) адмiнiстративного органу
3. Посадова особа адмiнiстративного органу повинна вживати заходiв щодо запобiгання та врегулювання конфлiкту iнтересiв у своїй дiяльностi та дiяльностi iнших посадових осiб, пов'язанiй з розглядом та вирiшенням справи, вiдповiдно до порядку, визначеного Законом України "Про запобiгання корупцiї".
Стаття 10. Добросовiснiсть i розсудливiсть
1. Адмiнiстративний орган зобов'язаний дiяти добросовiсно для досягнення мети, визначеної законом.
3. Особа зобов'язана здiйснювати наданi їй права добросовiсно та не зловживати ними.
1. Адмiнiстративний орган повинен дотримуватися принципу пропорцiйностi пiд час:
1) прийняття адмiнiстративних актiв;
2) прийняття процедурних рiшень i вчинення процедурних дiй.
Стаття 13. Своєчаснiсть i розумний строк
Стаття 15. Презумпцiя правомiрностi дiй та вимог особи
Стаття 17. Гарантування права особи на участь в адмiнiстративному провадженнi
Стаття 18. Гарантування ефективних засобiв правового захисту
Стаття 19. Мова здiйснення адмiнiстративного провадження
1. Адмiнiстративне провадження здiйснюється державною мовою вiдповiдно до закону.
Стаття 20. Дiловодство в адмiнiстративному провадженнi
1. Дiловодство в адмiнiстративному провадженнi здiйснюється згiдно iз законодавством.
Глава 1. Адмiнiстративний орган
Стаття 21. Компетенцiя адмiнiстративного органу
2. Делегування повноваження щодо вирiшення справ можливе у випадках, визначених Конституцiєю України, та здiйснюється вiдповiдно до закону.
2) за мiсцезнаходженням нерухомого майна, щодо якого iнiцiйовано адмiнiстративне провадження.
1) за мiсцезнаходженням нерухомого майна - у справах, що стосуються нерухомого майна;
Стаття 22. Посадова особа адмiнiстративного органу
Стаття 23. Пiдстави для вiдводу (самовiдводу) посадової особи адмiнiстративного органу
1) вона є або була учасником такого адмiнiстративного провадження чи його представником;
6) вона має або може мати приватний iнтерес у результатi вирiшення справи;
2. За наявностi пiдстав, зазначених у частинi першiй цiєї статтi:
1) посадова особа адмiнiстративного органу, яка розглядає справу, зобов'язана заявити самовiдвiд;
Стаття 24. Процедура вiдводу посадової особи
4. Рiшення про вiдвiд не приймається, якщо визначити iншу уповноважену на розгляд справи посадову особу неможливо. У такому разi розгляд та вирiшення справи здiйснюються пiд зовнiшнiм контролем вiдповiдно до Закону України "Про запобiгання корупцiї".
Стаття 25. Правонаступництво адмiнiстративного органу
3. Усi рiшення та дiї адмiнiстративного органу є обов'язковими для його правонаступника.
Стаття 26. Адмiнiстративна взаємодопомога
Глава 2. Учасники адмiнiстративного провадження та особи, якi сприяють розгляду справи
Стаття 27. Учасники адмiнiстративного провадження
1. Учасником адмiнiстративного провадження є:
б) особа, стосовно якої адмiнiстративний орган iнiцiював адмiнiстративне провадження;
Стаття 28. Права та обов'язки учасникiв адмiнiстративного провадження
1. Учасники адмiнiстративного провадження мають право:
2) брати участь в адмiнiстративному провадженнi особисто або через своїх представникiв;
5) отримувати та надавати документи, iншi докази, що стосуються обставин справи;
6) бути поiнформованими про дату, час i мiсце слухання у справi (в разi його проведення);
в) витребування документiв або вiдомостей, необхiдних для розгляду та вирiшення справи;
г) призначення експертизи, отримання консультацiї та/або висновку спецiалiста;
ґ) зупинення адмiнiстративного провадження;
д) поновлення адмiнiстративного провадження;
е) продовження строку здiйснення адмiнiстративного провадження;
є) вiдмову вiд розгляду заяви або скарги та закриття адмiнiстративного провадження;
ж) вчинення iншої дiї, що не суперечить закону та сприяє розгляду справи;
8) бути поiнформованими про результат вирiшення справи;
9) отримати адмiнiстративний акт;
10) досягти примирення на будь-якому етапi здiйснення адмiнiстративного провадження за скаргою;
12) користуватися iншими визначеними законом правами в адмiнiстративному провадженнi.
2. Учасники адмiнiстративного провадження зобов'язанi:
4) сумлiнно виконувати вимоги, встановленi цим Законом та iншими актами законодавства.
Стаття 29. Особа, яка сприяє розгляду справи
Стаття 30. Вiдвiд (самовiдвiд) особи, яка сприяє розгляду справи
2) викликають чи можуть викликати сумнiв у безсторонностi (неупередженостi) такої особи.
Стаття 31. Представництво iнтересiв особи в адмiнiстративному провадженнi
7. Пiдстави i порядок посвiдчення довiреностi посадовими особами, передоручення, припинення представництва за довiренiстю, скасування довiреностi та вiдмови представника вiд наданих йому повноважень визначаються Цивiльним кодексом України.
Стаття 32. Запрошення, повiдомлення, поштовi вiдправлення
1) найменування та адреса адмiнiстративного органу;
5) iншi вiдомостi (за потреби).
Роздiл III. СТРОКИ ТА ОФIЦIЙНЕ ЗАСВIДЧЕННЯ В АДМIНIСТРАТИВНОМУ ПРОВАДЖЕННI
Стаття 33. Порядок обчислення строкiв в адмiнiстративному провадженнi
2. Перебiг строку починається з наступного дня пiсля настання подiї, з якою пов'язано його початок.
3. Строк, що обчислюється годинами, закiнчується в останню хвилину останньої години строку.
Стаття 34. Строк вирiшення (перегляду) справи
3. Строк перегляду справи за скаргою не повинен перевищувати тридцяти календарних днiв.
Стаття 35. Офiцiйне засвiдчення справжностi пiдпису, копiї документа чи витягу з нього
2. За наявностi нотарiального засвiдчення офiцiйне засвiдчення не здiйснюється.
Роздiл IV. АДМIНIСТРАТИВНЕ ПРОВАДЖЕННЯ
Глава 1. Iнiцiювання адмiнiстративного провадження
Стаття 36. Пiдстави для початку адмiнiстративного провадження
1. Адмiнiстративне провадження вiдповiдно до цього Закону розпочинається:
Стаття 37. Iнiцiювання адмiнiстративного провадження адмiнiстративним органом
1) виконання адмiнiстративним органом його повноважень, визначених законом;
2) настання подiї, визначеної законом як пiдстава для прийняття адмiнiстративного акта;
Стаття 38. Право на звернення до адмiнiстративного органу
2. Заяву може бути подано однiєю особою (iндивiдуальна заява) або групою осiб (колективна заява).
1. Заява подається в уснiй чи письмовiй формi.
Письмова заява може бути подана в електроннiй або паперовiй формi.
5. Заява, що подається в електроннiй формi, повинна вiдповiдати вимогам Закону України "Про електроннi документи та електронний документообiг".
Стаття 40. Вимоги до змiсту заяви
1) найменування адмiнiстративного органу, до якого вона подається;
Законодавством можуть бути встановленi додатковi вимоги до змiсту заяви.
Стаття 41. Порядок подання заяви
1) центр надання адмiнiстративних послуг;
2) iнший уповноважений вiдповiдно до закону орган, посадову або службову особу.
4. У випадках, передбачених законодавством, до заяви додаються вiдповiднi документи та/або їх копiї.
2) надання допомоги в оформленнi заяв.
1. Заява реєструється адмiнiстративним органом в день її надходження.
2. Вiдмова в реєстрацiї заяви не допускається.
Стаття 43. Залишення заяви без руху
2. Необґрунтоване залишення заяви без руху не допускається.
Стаття 44. Надсилання заяви за належнiстю
Стаття 45. Заява, що не пiдлягає розгляду
1) анонiмна заява (заява, iз змiсту якої неможливо встановити особу заявника);
4) заява, що стосується суспiльних вiдносин, на якi не поширюється дiя цього Закону;
Глава 2. Початок адмiнiстративного провадження та пiдготовка справи до вирiшення
Стаття 46. Початок адмiнiстративного провадження
1. Адмiнiстративне провадження розпочинається з дня:
1) отримання заяви компетентним адмiнiстративним органом;
Стаття 47. Обов'язки адмiнiстративного органу пiд час пiдготовки справи до розгляду та вирiшення
7) виконує iншi передбаченi законом обов'язки в рамках адмiнiстративного провадження.
Стаття 48. Витребування документiв та вiдомостей
3. Захист i обробка персональних даних, що мiстяться в документах та вiдомостях, що витребовуються адмiнiстративним органом, здiйснюються згiдно iз Законом України "Про захист персональних даних".
Стаття 50. Розгляд клопотання учасника адмiнiстративного провадження
Стаття 51. Доступ до матерiалiв справи
Глава 3. Дослiдження обставин справи та збирання доказiв
Стаття 52. Дослiдження обставин справи
Стаття 53. Докази в адмiнiстративному провадженнi
2. Засобами доказування в адмiнiстративному провадженнi можуть бути:
1) пояснення учасникiв адмiнiстративного провадження;
3) данi вiдповiдних нацiональних електронних iнформацiйних ресурсiв;
4) результати обробки (перевiрки) даних в автоматичному режимi;
7) висновки або пояснення експертiв, консультацiї або роз'яснення спецiалiстiв.
3. Належними є докази, якi мiстять iнформацiю про обставини, що мають значення для вирiшення справи.
5. Адмiнiстративний орган не бере до уваги докази, одержанi з порушенням закону.
Стаття 54. Пояснення та зауваження учасника адмiнiстративного провадження
Стаття 55. Огляд на мiсцi та огляд речей
Стаття 58. Погодження та висновок
Стаття 59. Особливостi адмiнiстративного провадження з великою кiлькiстю осiб
Глава 4. Розгляд та вирiшення справи
Стаття 60. Невiдкладний розгляд та вирiшення справи
Стаття 61. Розгляд i вирiшення справи у письмовому адмiнiстративному провадженнi
Стаття 62. Розгляд i вирiшення справи в автоматичному режимi
2. Адмiнiстративний орган зобов'язаний вживати заходiв для розгляду справ в автоматичному режимi.
Стаття 63. Розгляд та вирiшення справи iз заслуховуванням учасникiв адмiнiстративного провадження
2. Заслуховування не проводиться, якщо:
1) необхiдно вжити негайних заходiв для запобiгання заподiянню шкоди;
2) вiдповiдно до законодавства вимагається негайне прийняття рiшення;
3) адмiнiстративний орган приймає вiдповiдний адмiнiстративний акт в автоматичному режимi;
4) прохання заявника є очевидно безпiдставним.
Стаття 64. Зупинення адмiнiстративного провадження
1. Адмiнiстративний орган зупиняє адмiнiстративне провадження, у тому числi на вимогу особи, у разi:
4) призначення адмiнiстративним органом експертизи - до одержання її результатiв;
5) виникнення iнших обставин, що перешкоджають вирiшенню справи.
Стаття 65. Закриття адмiнiстративного провадження
1) питання, що є предметом розгляду справи, становить публiчний iнтерес;
2) закриття адмiнiстративного провадження неможливе за законом.
2. Адмiнiстративне провадження закривається у разi:
1) подання заяви особою, яка не мала права на подання такої заяви;
4) якщо з того самого питання є судове рiшення, що набрало законної сили;
7) в iнших випадках, передбачених законом.
Глава 5. Проведення слухання у справi
1) у випадках, визначених частиною другою статтi 63 цього Закону;
Стаття 67. Порядок проведення слухання
3. Слухання проводить посадова особа адмiнiстративного органу.
5. Слухання розпочинається з оголошення повiдомлення про суть (змiст) справи.
6. Пiд час слухання посадова особа адмiнiстративного органу:
2) розглядає отриманi документи та вiдомостi;
3) перевiряє та оцiнює зiбранi докази;
4) вчиняє iншi дiї, необхiднi для з'ясування обставин справи.
8. Учасник адмiнiстративного провадження пiд час слухання має право:
1) надавати уснi та письмовi пояснення та/або заперечення з питань, що стосуються справи;
2) ставити запитання, що мають значення для вирiшення справи;
3) надавати документи та iншi докази, доводити обставини;
4) подавати клопотання, якщо з поважних причин це неможливо було зробити до початку слухання;
5) користуватися iншими правами, встановленими цим Законом.
1. Пiд час слухання ведеться протокол, в якому зазначаються:
1) дата, час i мiсце проведення слухання;
4) суть (змiст) справи, що розглядається;
5) змiст клопотань, пояснень та зауважень учасникiв адмiнiстративного провадження;
6) змiст пояснень осiб, якi сприяють розгляду справи;
7) iншi важливi для справи вiдомостi.
Роздiл V. АДМIНIСТРАТИВНИЙ АКТ
Глава 1. Оформлення та змiст адмiнiстративного акта
Стаття 69. Прийняття рiшення у справi
Стаття 70. Форма адмiнiстративного акта
Стаття 71. Змiст адмiнiстративного акта
Мотивувальна частина адмiнiстративного акта складається згiдно з вимогами цього Закону.
1) застереження про можливiсть вiдкликання адмiнiстративного акта;
2) положення, що зобов'язує адресата виконати або припинити певну дiю (зобов'язання);
3) застереження про те, що в подальшому зобов'язання може бути запроваджено, змiнено чи доповнено.
Стаття 72. Мотивування (обґрунтування) адмiнiстративного акта
2. У мотивувальнiй частинi адмiнiстративного акта зазначаються:
3) змiст документiв та вiдомостi, врахованi пiд час розгляду справи;
6. Мотивування (обґрунтування) адмiнiстративного акта не вимагається, якщо:
Стаття 73. Виправлення описок i помилок
Глава 2. Чиннiсть та припинення дiї адмiнiстративного акта
Стаття 74. Набрання чинностi адмiнiстративним актом
Стаття 75. Порядок доведення адмiнiстративного акта до вiдома особи
Доведення адмiнiстративного акта до вiдома особи здiйснюється шляхом:
1) вручення акта або надсилання його поштою (рекомендованим листом з повiдомленням про вручення);
3) публiчного оголошення, оприлюднення згiдно з вимогами законодавства;
4) усного повiдомлення у випадках, передбачених законом.
6. Публiчне оголошення адмiнiстративного акта здiйснюється у разi:
2) якщо iнша форма повiдомлення, передбачена цим Законом, є неможливою;
3) в iнших випадках, передбачених законом.
Стаття 76. Чиннiсть адмiнiстративного акта
2) закiнчення строку його дiї;
5) його скасування в порядку адмiнiстративного оскарження або судом;
6) з iнших причин, визначених законом.
Стаття 77. Нiкчемнiсть адмiнiстративного акта
4) виконання адмiнiстративного акта вимагає вчинення злочину;
5) виконання адмiнiстративного акта є об'єктивно неможливим.
2. Нiкчемний адмiнiстративний акт не набирає чинностi.
Роздiл VI. АДМIНIСТРАТИВНЕ ОСКАРЖЕННЯ
Стаття 78. Право на адмiнiстративне оскарження
1. Право на адмiнiстративне оскарження вiдповiдно до цього Закону має особа, яка вважає, що:
1) припинення вчинення адмiнiстративним органом певної дiї;
2) визнання дiї адмiнiстративного органу протиправною та усунення її наслiдкiв;
4) визнання протиправним та скасування адмiнiстративного акта чи окремих його положень;
7) визнання бездiяльностi адмiнiстративного органу протиправною та зобов'язання вчинити певнi дiї.
3. Особа може оскаржити до моменту прийняття адмiнiстративного акта:
1) вiдмову щодо початку адмiнiстративного провадження;
2) вiдмову в наданнi статусу заiнтересованої особи;
4) рiшення про зупинення або закриття адмiнiстративного провадження;
6) iншу процедурну дiю та/або процедурне рiшення у визначених законом випадках.
Стаття 79. Суб'єкт розгляду скарги
Стаття 80. Строк подання скарги
Для окремих видiв справ законом можуть встановлюватися iншi строки подання скарги.
Стаття 81. Форма та змiст скарги
1) найменування адмiнiстративного органу, до якого подається скарга;
3) вимоги скаржника та їх обґрунтування;
Стаття 82. Порядок подання скарги
Стаття 83. Початок адмiнiстративного провадження за скаргою
Стаття 84. Пiдготовка та перегляд справи за скаргою
2) скасувати повнiстю або частково процедурне рiшення, самостiйно прийняти процедурне рiшення;
3) залишити адмiнiстративний акт, процедурне рiшення без змiн, а скаргу - без задоволення;
4) визнати дiю адмiнiстративного органу протиправною та зобов'язати його:
а) припинити вчинення вiдповiдної дiї;
б) усунути наслiдки такої дiї;
в) виконати iншу дiю на вимогу особи;
2) приймає власне рiшення (за наявностi повноважень щодо вирiшення справи по сутi).
9. Суб'єкт розгляду скарги за результатами аналiзу розгляду скарг може публiкувати на своєму офiцiйному веб-сайтi iз дотриманням вимог Закону України "Про захист персональних даних" iнформацiю щодо практики розгляду та вирiшення скарг.
Роздiл VII. ВIДКЛИКАННЯ АБО ВИЗНАННЯ НЕДIЙСНИМ АДМIНIСТРАТИВНОГО АКТА
Стаття 86. Загальнi умови вiдкликання або визнання недiйсним адмiнiстративного акта
1) наслiдки вiдкликання або визнання адмiнiстративного акта недiйсним для особи;
2) iстотнiсть причин для цього, зокрема час, що минув пiсля прийняття адмiнiстративного акта;
3) iншi обставини, що стосуються справи.
Стаття 87. Умови правомiрностi адмiнiстративного акта
1) прийнятий адмiнiстративним органом, що:
б) використав дискрецiйнi повноваження незаконно;
2) суперечить положенням закону щодо форми та змiсту адмiнiстративного акта;
3) порушує норми матерiального права;
4) не вiдповiдає принципам адмiнiстративної процедури.
Стаття 88. Вiдкликання правомiрного адмiнiстративного акта
1) адмiнiстративний акт аналогiчного змiсту необхiдно прийняти знову;
2) вiдкликання акта суперечить закону.
1) внесення змiн до закону, на пiдставi якого прийнято такий адмiнiстративний акт;
2) iстотної змiни фактичних обставин, на пiдставi яких прийнято такий адмiнiстративний акт.
3. Правомiрний адмiнiстративний акт може бути вiдкликаний на шкоду особi, якщо:
2) особа не виконала обов'язки, якi виникли у зв'язку з прийняттям адмiнiстративного акта;
Стаття 89. Визнання протиправного адмiнiстративного акта недiйсним
4. Особа не може посилатися на законний iнтерес (довiру), якщо:
2) особа не виконала обов'язкiв, що виникли у зв'язку з прийняттям адмiнiстративного акта;
4) особа знала про протиправнiсть адмiнiстративного акта чи не знала, але мала знати про це;
Стаття 90. Перегляд адмiнiстративного акта за нововиявленими обставинами
1) перевiряє, чи вказує наведена в заявi iнформацiя на новi обставини;
1. Майно та кошти, наданi особi на пiдставi адмiнiстративного акта, який вiдкликано, визнано недiйсним iз зворотною дiєю в часi, пiдлягають поверненню на пiдставi прийняття адмiнiстративного акта вiдповiдно до процедури, передбаченої цим Законом, з урахуванням положень Цивiльного кодексу України.
Роздiл VIII. ВИКОНАННЯ АДМIНIСТРАТИВНОГО АКТА
Стаття 92. Звернення до виконання адмiнiстративного акта
1. Адмiнiстративний акт є обов'язковим до виконання з дня набрання ним чинностi.
Стаття 93. Обов'язковiсть виконання адмiнiстративного акта
3) безпосереднiй вплив, що здiйснюється з пiдстав та у порядку, визначених законом.
Стаття 94. Орган виконання адмiнiстративного акта
Стаття 95. Виконання дiй за рахунок зобов'язаної особи
1) вiд 70 до 530 неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян - стосовно фiзичних осiб;
Стаття 97. Безпосереднiй вплив
Стаття 98. Попередження про застосування заходiв впливу
1. Зобов'язана особа має бути попереджена про застосування до неї заходiв впливу.
2. Попередження повинно мiстити:
Стаття 99. Застосування примусових заходiв
Стаття 100. Оскарження застосування заходiв впливу
Роздiл IX. ПРИКIНЦЕВI ТА ПЕРЕХIДНI ПОЛОЖЕННЯ
(пункт 1 роздiлу IX доповнено абзацом другим згiдно iз Законом України вiд 09.12.2023 р. N 3518-IX) |
2. Внести змiни до таких законiв України:
1) статтю 12 Закону України "Про звернення громадян" (Вiдомостi Верховної Ради України, 1996 р., N 47, ст. 256 iз наступними змiнами) викласти в такiй редакцiї:
"Стаття 12. Сфера застосування цього Закону
Дiя цього Закону не поширюється на порядок розгляду заяв i скарг громадян, встановлений кримiнальним процесуальним, цивiльним процесуальним, трудовим законодавством, законодавством про захист економiчної конкуренцiї, Кодексом адмiнiстративного судочинства України, законами України "Про судоустрiй i статус суддiв", "Про доступ до судових рiшень", "Про запобiгання корупцiї", "Про виконавче провадження", "Про адмiнiстративну процедуру".
2) у Законi України "Про адмiнiстративнi послуги" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2013 р., N 32, ст. 409 iз наступними змiнами):
частину другу статтi 3 викласти в такiй редакцiї:
"2. Надання адмiнiстративних послуг здiйснюється вiдповiдно до Закону України "Про адмiнiстративну процедуру" та цього Закону з урахуванням особливостей, визначених законами, якi регулюють суспiльнi вiдносини у вiдповiдних сферах, зокрема Законом України "Про лiцензування видiв господарської дiяльностi";
статтю 9 викласти в такiй редакцiї:
"Стаття 9. Порядок надання адмiнiстративних послуг
3) документи вiйськового облiку;
4) свiдоцтва про державну реєстрацiю актiв цивiльного стану;
7) документи на транспортний засiб та його складовi частини, у тому числi реєстрацiйнi документи;
8) документи про трудову дiяльнiсть, трудовий стаж i заробiтну плату;
10) довiдки, висновки та iншi документи, виданi закладами охорони здоров'я;
12) рiшення, вироки, ухвали i постанови судiв;
13) установчi документи юридичної особи;
15) документи медико-соцiальної експертизи;
16) посвiдчення та документи, що пiдтверджують право громадянина на отримання соцiальної допомоги;
17) документи про державнi i вiдомчi нагороди, державнi премiї та знаки розрiзнення.
5) вживати заходiв для запровадження надання адмiнiстративних послуг в електроннiй формi.
частину другу статтi 19 викласти в такiй редакцiї:
8. Кабiнету Мiнiстрiв України:
Президент України | В. ЗЕЛЕНСЬКИЙ |
м. Київ
17 лютого 2022 року
N 2073-IX