КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 6 вересня 2000 р. | N 1396 |
---|
Про затвердження Правил атестацiї дорогоцiнного
камiння, дорогоцiнного камiння органогенного
утворення, напiвдорогоцiнного камiння
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
постановами Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 16 травня 2001 року N 505,
вiд 1 березня 2002 року N 249,
вiд 21 лютого 2007 року N 286
(У постановi слова "i декоративного", "та декоративного" в усiх вiдмiнках виключено згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 1 березня 2002 року N 249) |
З метою полiпшення економiчного
та iнвестицiйного стану у сферi видобутку,
переробки i експорту дорогоцiнного камiння,
дорогоцiнного камiння органогенного утворення,
напiвдорогоцiнного камiння Кабiнет Мiнiстрiв
України постановляє:
1. Затвердити Правила атестацiї дорогоцiнного камiння, дорогоцiнного камiння органогенного утворення, напiвдорогоцiнного камiння, що додаються, i ввести їх у дiю з 1 липня 2001 року.
(пункт 1 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16.05.2001 р. N 505) |
2. Мiнiстерству фiнансiв розробити, затвердити i ввести в дiю з 1 сiчня 2001 р. реєстр власних i торгових назв дорогоцiнного камiння, дорогоцiнного камiння органогенного утворення, напiвдорогоцiнного камiння з родовищ України.
3. Контроль за виконанням цiєї постанови покласти на Першого вiце-прем'єр-мiнiстра України Єханурова Ю.I.
Перший вiце-прем'єр-мiнiстр України | Ю.ЄХАНУРОВ |
Iнд. 33
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 6 вересня 2000 р. N 1396 |
ПРАВИЛА
атестацiї дорогоцiнного камiння, дорогоцiнного
камiння органогенного утворення,
напiвдорогоцiнного камiння
Загальнi положення
1. Цi Правила призначенi для упорядкування вiдносин, пов'язаних з видобутком, виробництвом i використанням природного камiння та здiйсненням контролю за операцiями з ним, удосконалення методичної та методологiчної бази оцiнки, експертизи i контролю за використанням природного камiння в Українi, а також для забезпечення прав споживачiв на отримання достовiрної i об'єктивної iнформацiї про якiсть продукцiї (виробiв) з природного камiння та вiдповiднiсть цiєї продукцiї стандартам.
2. Правила встановлюють порядок проведення атестацiї та визначення торгових назв дорогоцiнного камiння, дорогоцiнного камiння органогенного утворення, напiвдорогоцiнного камiння (далi - природне камiння), видобутого з надр України, а також завезеного в Україну з-за кордону у виглядi сировини, виробiв або у складi мiнералогiчних зразкiв, призначеного для виконання операцiй з ним або для використання у виробничих, соцiально-культурних, iнвестицiйних та iнших цiлях.
3. У цих Правилах термiни вживаються у такому значеннi:
атестацiя каменя - проведення дiагностичних та iнших операцiй з метою встановлення iндивiдуальних характеристик каменя i їх вiдповiдностi стандартам, визначення торгової назви каменя, встановлення вiдповiдностi мiж його торговою i власною назвами, складення за результатами цих операцiй залежно вiд специфiки продукцiї (виробу) та її призначення вiдповiдних супровiдних документiв, якi повиннi, зокрема, мiстити вiдомостi про: найменування суб'єкта пiдприємницької дiяльностi, який проводив атестацiю, власну назву каменя, його iндивiдуальнi характеристики, визначенi вiдповiдно до нормативного акта (за умови його наявностi), та посилання на цей акт, зареєстровану у визначеному порядку торгову назву каменя (за її наявностi), штамп вiддiлу технiчного контролю пiдприємства - виробника чи засвiдчене прiзвище особи, яка проводила атестацiю, або атестата за формою, встановленою Мiнфiном;
(абзац другий пункту 3 в редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16.05.2001 р. N 505, iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.02.2007 р. N 286) |
власна назва каменя - назва природного або штучного каменя, наведена в статтi 1 Закону України "Про державне регулювання видобутку, виробництва, використання дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного камiння та контроль за операцiями з ним", а також iншi назви зазначеного каменя, якi дозволяють однозначно визначати його згiдно з нормами мiжнародних експертних органiзацiй як певну природну або штучну речовину iз сталими характерними для неї фiзичними властивостями, хiмiчним складом, кристалiчною будовою або iншими мiнералого-петрографiчними ознаками;
(абзац третiй пункту 3 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16.05.2001 р. N 505) |
торгова назва камiння - назва, яка довiльно складається суб'єктами пiдприємницької дiяльностi - надрокористувачами.
Атестацiя та визначення торгової назви природного камiння
4. Атестацiя природного камiння проводиться суб'єктами пiдприємницької дiяльностi, якi здiйснюють операцiї з ним або використовують його. Особи, що залучаються для проведення атестацiї, повиннi мати вiдповiдну квалiфiкацiю. У виробничих процесах атестацiя природного камiння проводиться на всiх кiнцевих стадiях добування (камiння з родовищ України), обробки i виготовлення виробiв з нього згiдно iз затвердженими технологiчними маршрутами та порядком його руху i облiку.
Наявнiсть супровiдних документiв або атестата, зазначених у пунктi 3 цих Правил, є обов'язковою умовою у разi здiйснення торговельних операцiй з природним камiнням на територiї України.
(пункт 4 в редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16.05.2001 р. N 505) |
5. У разi неможливостi проведення атестацiї зазначеними суб'єктами атестацiя проводиться на договiрних засадах Державним гемологiчним центром при Мiнфiнi.
6. Торговi партiї природного камiння атестуються за окремими правилами, якi затверджуються Мiнфiном.
(пункт 6 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16.05.2001 р. N 505) |
Наявнiсть атестата на торгову партiю є обов'язковою умовою для здiйснення торговельних операцiй з торговими партiями оброблених або необроблених алмазiв.
(пункт 6 доповнено абзацом згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.02.2007 р. N 286) |
7. Мiнералогiчнi зразки атестуються в частинi експозицiйних об'єктiв iз зазначенням назви, невiддiльної вiд зразка вмiщуючої породи.
8. Торгова назва природного камiння з родовищ України (у сировинi, зразках i виробах) визначається суб'єктами пiдприємницької дiяльностi самостiйно пiд час проведення атестацiї, а також пiсля встановлення об'єктивно визначених характерних особливостей, якi дозволяють однозначно видiлити камiнь з ряду подiбних та встановити вiдповiднiсть його торгової i власної назв.
9. Рекомендується застосовувати торгову назву, яка пiдкреслює особистi неповторнi якостi природного камiння з родовищ України. Торгова назва не повинна збiгатися з позначенням, яке було ранiше застосоване або заявлене на реєстрацiю як знак для товарiв i послуг, але може збiгатися з власною назвою камiння.
10. У торговельних операцiях забороняється використання торгових i власних назв природного камiння як назв для штучних (синтетичних) речовин, а також для природного камiння iз штучно змiненими якiсними характеристиками чи складеного камiння без пояснювальних термiнiв щодо його походження або характеру змiн, а саме:
(абзац перший пункту 10 в редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16.05.2001 р. N 505) |
назва штучного (синтетичного) камiння, що за фiзичними, хiмiчними та/або структурними характеристиками є аналогом природного камiння, повинна доповнюватися визначенням "штучний" або "синтетичний", наприклад, рубiн синтетичний, алмаз синтетичний, хризоберилове кошаче око синтетичне;
штучне (синтетичне) камiння та iншi речовини, якi не є аналогами природного камiння, але iмiтують природне чи iнше штучне (синтетичне) камiння за зовнiшнiм виглядом (тобто є штучним продуктом, замiнником чи пiдробкою вiдповiдного камiння), повиннi мати свою власну назву, яка однозначно вказує на їх походження, наприклад, фабулiт (штучний продукт), пластмаса (iмiтацiя бурштину), брекчiя штучна;
назва природного камiння з будь-якими змiненими характеристиками або такого камiння, що виникло у природi, але за допомогою втручання людини, повинна мати пояснення щодо сутi змiн чи форми втручання, наприклад, дiамант, оброблений лазером, агат штучно забарвлений, бурштин термооброблений, перли морськi культивованi;
назва виробу з природного камiння, який складається з кiлькох компонентiв, повинна мiстити назву кожної складової частини i вiдображати тип складання, наприклад, пiроп - (червоне скло) дублет.
(абзац п'ятий пункту 10 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16.05.2001 р. N 505) |
У супровiдних документах або атестатах застосування iндексiв, умовних або будь-яких iнших позначень iндивiдуальних характеристик каменiв (колiр, дефектнiсть, сорт, група тощо), що не мають однозначного тлумачення, допускається лише у разi посилання на вiдповiдний нормативний акт, у якому викладено змiст цих позначень та наведено технiчнi вимоги до продукцiї i правила її маркування.
(пункт 10 доповнено абзацом згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.02.2007 р. N 286) |
Вiдповiдальнiсть та контроль за дотриманням Правил
11. Вiдповiдальнiсть за порушення цих Правил фiзичнi та юридичнi особи несуть згiдно iз законодавством.
12. Контроль за дотриманням цих Правил здiйснюється посадовими особами Мiнфiну та iнших органiв виконавчої влади у межах повноважень, визначених законодавством.
ДОДАТОК до Правил атестацiї |
АТЕСТАТ N _____
на дорогоцiнне камiння, дорогоцiнне камiння
органогенного утворення, напiвдорогоцiнне
камiння
Додаток виключено
(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21 лютого 2007 року N 286) |