ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
15 березня 2001р. | N 202 |
---|
Про затвердження Порядку митного оформлення
автотранспортних засобiв суб'єктiв
пiдприємницької дiяльностi, що здiйснюють
мiжнароднi перевезення
У вiдповiлностi вимогами статтi 37 Митного кодексу України з метою застосування єдиного порядку митного контролю та митного оформлення автотранспортних засобiв суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi (якi зареєстрованi у зонi дiяльностi Київської регiональної митницi), що здiйснюють мiжнароднi перевезення зовнiшньоторговельних вантажiв та пасажирiв,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок митного оформлення автотранспортних засобiв суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi, що здiйснюють мiжнароднi перевезення (далi-Порядок), який додається.
2. Начальникам оперативних пiдроздiлiв забезпечити неухильне виконання положень Порядку та iнформувати суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi про його вимоги.
3. Зазначений Порядок ввести в дiю з 15 березня 2001 року.
4. Наказ Київської регiональної митницi вiд 10 квiтня 2000 року N 284 вважати таким, що втратив чиннiсть.
5. Начальнику загального вiддiлу забезпечити тиражування наказу i доведення його до оперативних пiдроздiлiв митницi.
6. Контроль за виконанням цього наказу покладаю на заступника начальника Київської регiональної митницi Ольховика О.М.
7. Загальний контроль залишаю за собою.
Начальник митницi | О.I. Симонов |
Затверджено наказом КРМ вiд 15.03.2001р. N 202 |
ПОРЯДОК
митного оформлення автотранспортних засобiв
суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi, що
здiйснюють мiжнароднi перевезення.
1. Загальнi положення
1.1. Порядок митного оформлення автотранспортних засобiв суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi, що здiйснюють мiжнароднi перевезення розроблено на пiдставi наказу Держмитслужби вiд 10.11.2000р. N 637 i листiв вiд 21.12.2000р. N 10/2-4978-ЕП та вiд 10.01.2001р. N 10/2-049-ЕП.
1.2. Порядок митного оформлення автотранспортних засобiв, що здiйснюють мiжнароднi перевезення регламентує умови перемiщення суб'єктами пiдприємницької дiяльностi (далi - суб'єкти) через митний кордон України порожнiх автотранспортних засобiв (далi - АТЗ), АТЗ з пасажирами або з товарами.
1.3. Дiя цього Порядку поширюються на такi автотранспортнi засоби:
автомобiлi,
автобуси;
тягачi з причепами та напiвпричепами;
iншi засоби, що здiйснюють мiжнароднi перевезення пасажирiв та зовшнiньоторговельних вантажiв.
1.4. Суб'єкти, якi використовують автотранспортнi засоби, за винятком АТЗ, що не мають вантажних вiддiлень (сiдельнi тягачi, причепи-розпуски, причепи та напiвпричепи для перевезень великовагових i негабаритних вантажiв та iн.), повиннi мати свiдоцтва про допущення дорожнiх транспортних засобiв до перевезення вантажiв пiд митними печатками та пломбами, якi видаються митними органами.
1.5. У разi оформлення вантажної митної декларацiї на товари, якi перемiщаються автотранспортним засобом, у 9 роздiлi графи 44 проставляється код документа "0013", номер ВМД на даний автотранспортний засiб i дата оформлення.
Цi вiдомостi також можуть зазначатися в документах, згiдно з якими здiйснюється контроль за доставкою вантажiв у митницю призначення (акцизна, попередня вантажнi митнi декларацiї, внутрiшнiй транзитний документ тощо).
1.6. Якщо ВМД на товари, що знаходяться пiд митним контролем, не оформлюється, то номер i дата ВМД на автотранспортний засiб зазначається в документi, у вiдповiдностi з яким здiйснюється контроль за доставленням вантажу до митницi призначення.
1.7. Вантажна митна декларацiя на автотранспортний засiб оформлюється на бланках форми МД-2 на кожний АТЗ окремо. Митнi збори за митне оформлення ВМД справляються в порядку, установленому для тимчасового ввезення (вивезення) товарiв.
Пiсля митного оформлення ВМД на АТЗ оперативний вiддiл КРМ в термiн, що не перевищує 4-х годин з моменту оформлення, передає до центральної бази даних Держмитслужби електронним зв'язком (далi - ЦБД ДМСУ) iнформацiю про оформлення ВМД i ставить її на контроль у вiддiлi.
1.8. У разi виявлення ознак порушення митних правил вiдповiдно до вимог цього Порядку винна особа несе вiдповiдальнiсть згiдно з чинним законодавством.
2. Порядок митного оформлення автотранспортних засобiв, що здiйснюють мiжнароднi перевезення i перебувають на митнiй територiї України у вiльному використаннi
2.1. З метою багаторазового перемiщення через митницi кордону України автотранспортних засобiв, що перебувають у вiльному використаннi на митнiй територiї України, суб'єкт, який використовує цей автотранспортний засiб, подає до оперативного пiдроздiлу КРМ за мiсцем облiку власника (орендаря) або його фiлiї (представництва) вантажну митну декларацiю на автотранснортний засiб (далi-ВМД АТЗ) типу 31-АТЗ, заповнену у вiдповiдностi з вимогами постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.00.97р. N 574 та наказу Держмитслужби України вiд 10.11.2000р. N 637.
Термiн дiї ВМД АТЗ не може перевищувати 11 мiсяцiв з моменту її митного оформлення.
2.2. Вантажним митним декларацiям на АТЗ присвоюються номери якi визначенi для реєстрацiї ВМД типу ЕК 31.
2.3. Вантажна митна декларацiя на АТЗ приймається до митного оформлення згiдно з вимогами наказу КРМ вiл 19.01.2001р. N 26 "Про затвердження Технологiї митного контролю i митного оформлення товарiв та iнших предметiв у оперативних пiдроздiлах Київської регiональної митницi".
2.4. Для митного оформлення ЕМД 31-АТЗ декларантом надаються такi документи:
- лист пiдприємства на iм'я начальника митницi, в якому зазначається балансова вартiсть АТЗ. Лист складається у довiльнiй формi i вiзується керiвником та головним бухгалтером даного пiдприємства. У листi надається зобов'язання про закриття (або продовження термiну дiї) ВМД 31-АТЗ у визначений термiн i повернення АТЗ на митну територiю України;
- технiчний паспорт даного АТЗ;
- свiдоцтво про допущення дорожнього транспортного засобу до перевезення вантажiв пiд митними печатками та пломбами, видане на власника АТЗ (крiм АТЗ, якi не мають вантажних вiддiлень).
До митного контролю пред'являється зазначений у ВМД 31-АТЗ автотранспортний засiб.
2.5. Рiшення щодо можливостi здiйснення митного оформлення ВМД 31-АТЗ приймається старшим групи контролю за тимчасовим ввезенням (вивезенням) товарiв, про що здiйснюється запис на листi пiдприємства.
2.6. Огляд АТЗ може бути проведений па територiї пiдприємства, - власника (орендаря) даного АТЗ, на пiдставi письмової заяви пiдприємства, на якiй є резолюцiя керiвництва вiддiлу. Митнi збори за виклик iнспектора справляються згiдно з ставками визначеними постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.01.97р. N 65 "Про ставки митних зборiв".
2.7. Пiсля митного оформлення. ВМД 31-АТЗ ставиться iнспектором оперативного вiддiлу на контроль разом з комплектом документiв, у вiдповiдностi з якими здiйснено митне оформлення у вiддiлi. ВМД зберiгаються в окремих теках.
Четвертий примiрник ВМД 31-АТЗ видається власнику (орендарю) АТЗ.
2.8. У разi зношення або втратив четвертого примiрника ВМД 31-АТЗ, суб'єкт пiдприємницької дiяльностi звертається до оперативного вiддiлу з письмовою заявою на iм'я керiвництва митницi про необхiднiсть отримання копiї п'ятого примiрника ВМД 31-АТЗ.
iнспектор групи контролю за тимчасовим ввезенням (вивезенням) товарiв перевiряє суб'єкта пiдприємницької дiяльностi стосовно наявностi боргiв (в тому числi щодо достаплення товарiв до митниць призначення).
За результатами перевiрки керiвництво вiддiлу приймає рiшення про можливiсть видачi копiї п'ятого примiрника ВМД 31-АТЗ, яке вiдображається на заявi суб'єкта.
2.9. У разi прийняття позитивного рiшення iнспектор вiддiлу видає ксерокопiю п'ятого примiрника ВМД 31-АТЗ па зворотному боцi якого здiйснює запис "Видано в зв'язку з стратою (зношенням) четвертого примiрника ВМД". Запис завiряється вiдтиском особистої номерної печатки iнспектора та пiдписом.
2.10. До закiнчення дванадцятимiсячного термiну з дати митного оформлення ВМД 31-АТЗ власник (орендар) має:
- пред'явити до огляду АТЗ, яким здiйснювалось мiжнародне перевезення;
- надати нову ВМД 31-АТЗ (у разi продовження термiну використання АТЗ) або ВМД 00-АТЗ (у разi завершення митного режиму тимчасового вивезення АТЗ, тобто АТЗ не буде використовуватись пiдприємством для здiйснення мiжнародних перевезень) з необхiдним комплектом документiв;
- надати четвертий (ксерокопiю п'ятого) примiрник ВМД 31-АТЗ;
- сплатити митнi збори вiдповiдно до чинного законодавства.
2.11. Пiд час митного оформлення нової ВМД 31-АТЗ на новий термiн (або ВМД 00-АТЗ) у графi 40 зазначається номер попередньої ВМД 31-АТЗ. (Оформлена ВМД 31-АТЗ на новий термiн (або ВМД 00-АТЗ) є пiдставою для зняття з контролю попередньої ВМД 31-АТЗ. пiсля чого протягом 4-х годин попередня ВМД 31-АТЗ знiмається з контролю у ЦБД IАМУ.
Знята з контролю ВМД 31-АТЗ зберiгається у справах вiддiлу встановлений термiн.
2.12. Оформлення нової ВМД 31-АТЗ здiйснюється також у випадках втрати (зношення) четвертого та ксерокопiї п'ятого примiрникiв ВМД 31АТЗ або внесення змiн у вiдомостi про АТЗ (закiнчення термiну дiї свiдоцтва про допущення транспортного засобу до перевезення вантажiв пiд митними печатками та пломбами, замiни технiчних паспортiв тощо).
2.13. ВМД типу 00-АТЗ, заповнюється у вiдповiдностi з положеннями листа Держмитслужби України вiд 10.01.2001р. N 10/2-049-ЕП.
У таких випадках обов'язково пред'являється АТЗ до митного контролю.
Номери для реєстрацiї ВМД типу 00-АТЗ присвоюються як для зворотного ввезення товарiв згiдно з ВМД типу IМ.
2.14. Якщо АТЗ неможливо пред'явити до митного контролю, то суб'єкт пiдприємницької дiяльностi повинен надати документи, виданi органами ДАI МВС, про причини неможливостi пред'явлення АТЗ митним органам (довiдка про технiчний стан тощо,).
2.15. Дозволяється повернення АТЗ на митну територiю України згiдно з ВМД 31-АТЗ, термiн дiї якої закiнчився.
3. Автотранспортнi засоби, якi належать нерезидентам та тимчасово ввезенi на митну територiю України
3.1. Для багаторазового перемiщення через митний кордон України автотранспортних засобiв (АТЗ), що перебувають на митнiй територiї України у митному режимi тимчасового ввезення згiдно з ВМД типу IМ-31, суб'єктом пiдприємницької дiяльностi; який зазначений у ВМД типу IМ-31 та надав митницi вiдповiдне зобов'язання, надається ВМД 31-АТЗ на кожний транспортний засiб.
3.2. Комплект документiв га БМД 31-АТЗ надаються безпосередньо у вiддiл КРМ за мiсцем облiку суб'єкта пiдприємницької дiяльностi.
Термiн дiї ВМД 31-АТЗ обмежується термiном зворотного вивезення. Подальше оформлення ВМД 31-АТЗ та дiї суб'єкта i iнспекторського складу викладенi у п. п. 2.2.2.9. даного Порядку.
3.3. Для оформлення ВМД 31-АТЗ надаються документи зазначенi у П.2.4. даного Порядку та ксерокопiя ВМД типу IМ-31 про тимчасове ввезення заявленого автотранспортного засобу на митну територiю України.
3.4. До закiнчення термiну тимчасового ввезення АТЗ згiдно з ВМД типу IМ-31, суб'єкт пiдприємницької дiяльностi повинен розпорядитися АТЗ у вiдповiдностi з вимогами ст.71 Митного кодексу України.
3.5. Продовження строку тимчасового ввезення транспортних засобiв проводиться у вiдповiдностi з наказом Київської регiональної митницi вiд 09.06.2000р. N 446. Лише пiсля офiцiйного повiдомлення Київською регiональною митницею про продовження строку тимчасового ввезення автотранспортного засобу згiдно з ВМД типу IМ-31, оперативний вiддiл може проводити митне оформлення наданих суб'єктом нових ВМД 31-АТЗ на наступний термiн дiї ВМД типу IМ-31.
3.5. iноземнi транспортнi засоби, якими через митний кордон України перемiщуються товари та пасажири, декларуються без заповнення окремої ВМД.
3.6. Контроль про доставлення вантажiв автомобiльним транспортом у митницi призначення здiйснюється вiдповiдно до:
- Положення про порядок здiйснення контролю за доставкою вантажiв у митницi призначення, затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 08.12.96р. N 771 та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 22.01.99р. за N 42/3335.
- Порядку заповнення внутрiшнього транзитного документа для його використання при здiйсненнi контролю за доставкою товарiв, що перемiщуються мiж митницями в межах митної територiї України, затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 12.04.2000р. N 206 та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 05.05.2000 р. за N 261/4482.
3.7. iноземнi напiвпричепи, якi є власнiстю або перебувають у користуваннi нерезидента увозяться на митну територiю України автомобiлями українських суб'єктiв без укладання договорiв оренди (лiзингу) з метою транспортування товарiв на термiн, потрiбний для:
- доставлення товарiв, якi перебувають пiд митним контролем, у митницi призначення;
- завантаження товарами, якi вивозитимуться з України;
- доставлення товарiв у пункт пропуску через митний кордон України - пiдлягають пропуску через митний кордон України у вiдповiдностi з iноземними свiдоцтвами про допущення до перевезень товарiв пiд митними печатками та пломбами й з обов'язковим використанням книжки МДП.
Вiдомостi про iноземний напiвпричiп i вантаж, що є в ньому, зазначаються в книжцi МДП.
Термiн перебування таких напiвпричепiв на митнiй територiї України не може перевищувати 30 дiб.
4. Заключнi положення
Положення iнших Порядкiв та Технологiй митного оформлення та контролю застосовуються в тих обсягах, якi не суперечать даному Порядку митного оформлення автотранспортних засобiв суб'єктiв ЗЕД, що здiйснюють мiжнароднi перевезення зовнiшньоторговельних вантажiв та пасажирiв.