УГОДА
мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України та Урядом Росiйської Федерацiї про умови спiвробiтництва в галузi технiчного сприяння третiм країнам пiд час спорудження, реконструкцiї, модернiзацiї та експлуатацiї на їхнiй територiї промислових пiдприємств та iнших об'єктiв
Кабiнет Мiнiстрiв України та Уряд Росiйської Федерацiї, як: надалi iменуються Сторонами, надаючи важливого значення економiчним перетворенням в Українi та Росiйськiй Федерацiї, зумовленими переходом до ринкової економiки. входженням у свiтове господарство та широкiй участi у зовнiшньоекономiчнiй дiяльностi українських та росiйських мiнiстерств, вiдомств, об'єднань. органiзацiй та пiдприємств ( надалi - учасники зовнiшньоекономiчної дiяльностi), усвiдомлюючи взаємну вигоду та зацiкавленiсть у кооперацiї дiяльностi Сторiн в економiчному та технiчному спiвробiтництвi з третiми країнами, домовилися про наступне:
Стаття 1
Спiвробiтництво Сторiн в галузi технiчного сприяння третiм країнам буде здiйснюватися у вiдповiдностi з чинним законодавством держав Сторiн i грунтуватися на принципах рiвностi, взаємної вигоди та економiчної ефективностi проектiв, що спiльно реалiзуються.
Стаття 2
Технiчне сприяння третiм країнам Сторони будуть здiйснювати на основi кооперацiї учасникiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi в проектуваннi, будiвництвi, виготовленнi та поставках комплектного обладнання та матерiалiв, вiдрядженнi спецiалiстiв, прийомi на навчання iноземних спецiалiстiв, експлуатацiї збудованих об'єктiв та наданнi iнших послуг iноземному замовнику, в тому числi iнжинiрингових та "ноу-хау".
Умови кооперацiї пiд час реалiзацiї конкретних проектiв у третiх країнах визначаються учасниками спiвробiтництва, органiзатором якого є представник тiєї Сторони, вiд iменi якої пiдписано мiжнародний договiр та/або контракти на виконання поставок, робiт та iнших послуг.
Стаття 3
Правовою основою технiчного сприяння у спорудженнi об'єктiв у третiх країнах будуть мiжнароднi договори про торговельно-економiчне, науково-технiчне спiвробiтництво з цими країнами та/або контракти, укладенi в рамках цих договорiв учасниками зовнiшньоекономiчної дiяльностi Сторiн з компанiями, фiрмами та iншими суб'єктами третiх країн.
Стаття 4
Поставки обладнання, матерiалiв та надання iнших послуг для спорудження об'єктiв у третiх країнах будуть здiйснюватися вiдповiдно до законодавства держав Сторiн на основi договорiв та контрактiв, що укладаються мiж учасниками зовнiшньоекономiчної дiяльностi держав обох Сторiн на умовах прийнятих у мiжнароднiй практицi.
Стаття 5
Фiнансувлння участi на основi кооперацiї учасникiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi держав Сторiн в наданнi технiчного сприяння третiм країнам буде здiйснюватися виходячи з умов мiжнародних договорiв, утод та iнших документiв, зазначених у статтi 3 цiєї Угоди.
У разi спiльної реалiзацiї угод, пiдписаних однiєю iз Сторiн з урядами третiх країн, про надання цим країнам технiчного сприяння, фiнансування спiвробiтництва Сторони, що бере участь у реалiзацiї технiчного сприяння як учасник кооперацiї та не є органiзатором спiвробiтництва вiдповiдно до цiєї Угоди, буде здiйснюватися у мiру виконання урядами або iноземними замовниками третiх країн їхнiх зобов'язань за вищевказаними угодами.
У разi спiльної реалiзацiї угод, пiдписаних однiєю iз Сторiн з урядами третiх країн, про надання цим країнам технiчного сприяння на умовах надання державних або комерцiйних кредитiв iноземному замовниковi кожна iз Сторiн буде самостiйно здiйснювати фiнансування частки участi учасникiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi її держави в реалiзацiї технiчного сприяння з наступним здiйсненням розрахункiв у мiру виконання урядами або iноземними замовниками третiх країн їхнiх зобов'язань за вищевказаними угодами.
Стаття 6
Сторони будуть надавати державну пiдтримку учасникам реалiзацiї проектiв, що здiйснюються в рамках цiєї Угоди . i
Стаття 7
Для здiйснення розрахункiв вiдповiдно до статтi 5 цiєї Угоди при реалiзацiї угод про надання технiчного сприяння третiм країнам на умовах з надання державних кредитiв Сторонами визначаються уповноваженi банки. При реалiзацiї угод про спiвробiтництво на комерцiйних умовах, в тому числi на умовах надання комерцiйних кредитiв, уповноваженi банки визначаються учасниками зовнiшньоекономiчної дiяльностi держав Сторiн.
На пiдставi пiдписуваних угод та контрактiв уповноваженi банки укладають мiжбанкiвськi угоди про порядок облiк та ведення розрахункiв з оплати вищезазначених витрат.
Стаття 8
Спори мiж Сторонами щодо тлумачення та застосування цiєї Угоди пiдлягають розв'язанню шляхом переговорiв.
Стаття 9
Ця Угоди не зачiпає зобов'язань Сторiн, що випливають з iнших мiжнародних договорiв, учасниками яких вони є.
Стаття 10
Ця Угода набуває чинностi з дати пiдписання i дiє протягом 5 рокiв, пiсля закiнчення яких її дiя буде автоматично продовжуватися на черговий п'ятирiчний перiод. Будь-яка iз Сторiн може заявити не пiзнiше нiж за 6 мiсяцiв до закiнчення чергового п'ятирiчного термiну про свої намiри припинити дiю цiєї Угоди.
З дати набуття чинностi цiєї Угоди втрачає свою чиннiсть Угода мiж Урядом України та Урядом Росiйської Федерацiї про спiвробiтництво об'єднань, органiзацiй та пiдприємств України та Росiйської Федерацiї при здiйсненнi будiвництва об'єктiв в третiх країнах вiд 22 жовтня 1992 р.
Вчинено в м. Днiпропетровськ 11 лютого 2001 року у двох примiрниках, кожний українською та росiйською мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.
ЗА КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ЗА УРЯД РОСIЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦIЇ