МIНIСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
вiд 19.07.2001 | N 223 |
---|
Про затвердження положень про прикордоннi
державнi контрольно-токсикологiчнi Лабораторiї
Вiдповiдно до Закону України "Про захист рослин" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
1.1. Положення про Одеську прикордонну державну контрольно-токсикологiчну лабораторiю (додається).
1.2. Положення про Ужгородську прикордонну державну контрольно-токсикологiчну лабораторiю (додається).
2. Департаменту ринкiв продукцiї рослинництва та розвитку насiнництва (Сорока), Головнiй державнiй iнспекцiї захисту рослин (Колiснiченко) забезпечити координацiю дiяльностi прикордонних державних контрольно-токсикологiчних лабораторiй.
3. Завiдуючим Одеської та Ужгородської прикордонних державних контрольно-токсикологiчних лабораторiй у мiсячний термiн подати Юридичному управлiнню копiї довiдки про внесення до Єдиного державного реєстру пiдприємств та органiзацiй України та зразки вiдбитку печатки юридичної особи.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Мiнiстра Рижука С.М.
В.о. Мiнiстра | В.П.Яковенко |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказ Мiнiстерства аграрної полiтики України вiд 19 липня 2001 N 223 Заступник Мiнiстра С.М.Рижук |
ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ОДЕСЬКУ ПРИКОРДОННУ ДЕРЖАВНУ
КОНТРОЛЬНО-ТОКСИКОЛОГIЧНУ ЛАБОРАТОРIЮ
Зареєстровано
в Юридичному управлiннi
Мiнiстерства аграрної полiтики
України
вiд 23 липня 2001 року
N 142-07/2001
ПРО ОДЕСЬКУ ПРИКОРДОННУ ДЕРЖАВНУ КОНТРОЛЬНО-ТОКСИКОЛОГIЧНУ ЛАБОРАТОРIЮ
1. Загальнi положення
1.1. Одеська прикордонна державна контрольно-токсикологiчна лабораторiя (надалi - Лабораторiя) створена вiдповiдно до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24 вересня 1991 року N 227 "Про заходи щодо виконання Закону України про пiдприємства, установи та органiзацiї союзного пiдпорядкування, що розташованi на територiї України" та наказу Мiнiстерства сiльського господарства i продовольства України вiд 31 грудня 1992 року N 169, заснована на державнiй власностi i пiдпорядкована Мiнiстерству аграрної полiтики України.
1.2. Лабораторiя є юридичною особою, має самостiйний баланс, рахунки в банку, бланки зi своїм найменуванням i гербову печатку та кутовий штамп. Мiсцезнаходження - 65016, м. Одеса, Ванний провулок, 5-а.
1.3. Найменування Лабораторiї:
повне - Одеська прикордонна державна контрольно-токсикологiчна лабораторiя;
скорочене - Одеська ПДКТЛ.
1.4. Лабораторiя у своїй дiяльностi керується Конституцiєю України, законами України, указами та розпорядженнями Президента України, постановами Верховної Ради України, декретами, постановами i розпорядженнями Кабiнету Мiнiстрiв України, наказами Мiнiстерства аграрної полiтики України (надалi - Мiнагрополiтики), iншими нормативно-правовими актами, а також цим Положенням. Координацiю дiяльностi Лабораторiї у межах своєї компетенцiї здiйснює Головна державна iнспекцiя захисту рослин Мiнагрополiтики України (надалi - Головдержзахист).
2. Основнi завдання Лабораторiї
2.1. Основними завданнями Лабораторiї є:
2.1.1. Здiйснення аналiтичного контролю якостi пестицидiв, в тому числi пестицидiв, що ввозяться в Україну за iмпортом.
2.1.2. Здiйснення аналiтичного контролю якостi вiтчизняних i iмпортних пестицидiв, що зберiгаються в складах агрохiмформувань, сiльськогосподарських пiдприємств, якостi протруювання посiвного матерiалу та приготування робочих розчинiв пестицидiв пiд час їх застосування.
2.1.3. Проведення вибiркових аналiзiв сiльськогосподарської продукцiї та продуктiв харчування з метою визначення в них залишкових кiлькостей пестицидiв, мiкотоксинiв, нiтрозамiнiв, гормонiв, антибiотикiв, гiстамiну, фостоксину.
2.1.4. Проведення вибiркових аналiзiв грунту, поверхневих вод, призначених для сiльськогосподарських потреб, з метою визначення в них залишкових кiлькостей пестицидiв.
3. Функцiї Лабораторiї
3.1. Для виконання вищезазначених завдань Лабораторiя здiйснює такi функцiї:
3.1.1. Вiдбирає зразки вiд кожної партiї пестицидiв, що ввозиться на митну територiю України, вiдповiдно до технiчних паспортiв на iмпортнi пестициди, мiжнародних або нацiональних стандартiв.
3.1.2. Проводить аналiтичнi дослiдження якостi кожної партiї iмпортних пестицидiв (вмiсту дiючої речовини, наявностi токсичних домiшок тощо).
3.1.3. Видає на основi результатiв аналiзу сертифiкат якостi хiмiчних засобiв захисту рослин, який додається до документiв, що супроводжують вантаж, а також в триденний строк надсилає його Головдержзахисту.
3.1.4. Видає висновки щодо заборони використання iмпортних пестицидiв, результати аналiтичного контролю яких не вiдповiдають вимогам технiчного паспорта, мiжнародного або нацiонального стандартiв, про що негайно повiдомляється в Головдержзахист.
3.1.5. Видає рекомендацiї щодо використання iмпортних пестицидiв, результати аналiзу яких пiдтвердили пiдвищений вмiст активної дiючої речовини та наявнiсть стороннiх токсичних домiшок, про що доводиться до вiдома Головдержзахисту.
3.1.6. Видає рекомендацiї щодо використання iмпортних i вiтчизняних пестицидiв з простроченим термiном зберiгання.
3.1.7. Надсилає у триденний термiн необхiднi документи в Головдержзахист для прийняття остаточного рiшення при виявленнi розбiжностей мiж отриманими результатами аналiзу iмпортних препаратiв i вимогами технiчного паспорта, мiжнародного або нацiонального стандартiв, на якi зроблено посилання в контрактах на отримання пестициду.
3.1.8. Проводить вибiркову перевiрку якостi пестицидiв, що зберiгаються в складах агрохiмформувань i сiльськогосподарських пiдприємств рiзних форм власностi, а також препаратiв iз понаднормативним строком зберiгання. При виявленнi розбiжностей якостi препаратiв з дiючими технiчними умовами, iнформує про це вiдповiдних власникiв препаратiв, Головдержзахист та дає рекомендацiї щодо їх застосування.
3.1.9. Проводить вибiркову перевiрку якостi протруювання посiвного матерiалу (насiння) i приготування робочих розчинiв (бакових сумiшей) пестицидiв в насiннєвообробних i сiльськогосподарських пiдприємствах усiх форм власностi. Про виявленi порушення i вiдхилення вiд встановлених регламентiв негайно повiдомляє власникiв препаратiв i вiдповiднi Державнi станцiї захисту рослин.
3.1.10. Проводить вибiрковий контроль продуктiв харчування та сiльськогосподарської продукцiї з метою визначення в них залишкових кiлькостей пестицидiв, мiкотоксинiв, нiтрозамiнiв, гормонiв, антибiотикiв, гiстамiну, фостоксину.
3.1.11. Проводить вибiрковий контроль поверхневих вод, призначених для сiльськогосподарських потреб, та грунтiв сiльськогосподарського призначення на забруднення їх важкими металами i визначення залишкової кiлькостi пестицидiв.
3.1.12. Проводить вибiрковий контроль спирту та вино-горiлчаних виробiв на вiдповiднiсть їх сертифiкату якостi.
4. Права та обов'язки працiвникiв Лабораторiї
4.1. З додержанням режимних заходiв, що випливають з вимог пропуску через державний кордон України, працiвники Лабораторiї для виконання виробничих завдань мають право:
4.1.1. Знаходитись на територiї морських портiв, залiзничних станцiй, через якi здiйснюється ввезення в країну iмпортних пестицидiв, мати доступ до автомобiлiв, залучених для транспортування хiмiчних засобiв i закордонного прямування.
4.1.2. Одержувати вiд адмiнiстрацiї митної служби морських портiв, залiзничних та автомобiльних станцiй, контрольно-пропускних пунктiв вiдомостi про прибуття i вiдправку пестицидiв, розглядати вiдповiднi документи стосовно даної продукцiї.
4.1.3. Вiдбирати зразки iмпортних пестицидiв пiд час перевантаження їх у вiтчизнянi вагони, а також з автотранспорту в присутностi вiдповiдальних представникiв митної служби.
4.1.4. Вiдкривати тару i вiдбирати зразки препаратiв вiд кожної партiї iмпортних пестицидiв, що ввозяться в країну. Пiсля вiдбору зразкiв працiвники Лабораторiї зобов'язанi довести тару до герметичного стану з оформленням акта, який пiдписують вiдповiдальнi представники митної служби та Лабораторiї.
5. Вiдповiдальнiсть Лабораторiї
5.1. Лабораторiя несе вiдповiдальнiсть за:
5.1.1. Проведення якiсного аналiтичного контролю кожної партiї iмпортних пестицидiв, що ввозиться в країну через пропускнi пункти, розмiщенi в зонi обслуговування лабораторiєю.
5.1.2. Дотримання вимог технiчного паспорта, мiжнародного або нацiонального стандартiв пiд час вiдбору зразкiв.
5.1.3. Достовiрнiсть результатiв аналiзiв.
5.1.4. Правильнiсть оформлення вiдповiдних документiв i видачу сертифiката якостi хiмiчних засобiв захисту рослин.
5.1.5. Доведення вiдкритої упаковки тари до герметичного стану при вiдборi зразкiв iмпортних препаратiв.
6. Управлiння Лабораторiєю
6.1. Лабораторiю очолює завiдуючий, який згiдно з цим Положенням несе вiдповiдальнiсть за виконання завдань, покладених на Лабораторiю, а також за збереження майна i матерiальних цiнностей Лабораторiї, здiйснює керiвництво її дiяльнiстю.
6.2. Завiдуючий Лабораторiєю призначається та звiльняється з посади за поданням начальника Головної державної iнспекцiї захисту рослин Мiнiстром аграрної полiтики України шляхом укладення з ним контракту. Оплата працi та матерiальне стимулювання завiдуючого лабораторiєю визначається в контрактi.
6.3. Завiдуючий Лабораторiєю:
6.3.1. Видає у межах своєї компетенцiї накази, вказiвки, iнструкцiї;
6.3.2. Приймає на роботу, визначає посадовi обов'язки, заохочує її працiвникiв, в необхiдних випадках накладає на них дисциплiнарнi стягнення, звiльняє з роботи.
6.3.3. Створює умови працi на робочому мiсцi, забезпечує безпеку технiчних процесiв, устаткування та iнших засобiв виробництва, а також санiтарно-побутовi умови, що вiдповiдають вимогам нормативно-правових актiв про охорону працi.
6.3.4. Вiдповiдає за стан засобiв колективного та iндивiдуального захисту, що використовується працiвниками.
6.3.5. Є розпорядником коштiв.
6.3.6. Представляє Лабораторiю з питань, що входять до її компетенцiї, в державних, громадських установах i органiзацiях, судах без особливого на це доручення, укладає договори i видає доручення.
7. Завiдуючий Лабораторiєю та головний бухгалтер несуть персональну вiдповiдальнiсть за стан облiку i достовiрнiсть звiтностi.
8. Основнi фонди та обiговi кошти Лабораторiї є загальнодержавною власнiстю.
9. Оплата працi працiвникiв Лабораторiї здiйснюється згiдно з чинним законодавством.
10. Штатний розпис, кошторис доходiв i видаткiв Лабораторiї затверджуються Головною державною iнспекцiєю захисту рослин Мiнiстерства аграрної полiтики України у встановленому порядку.
11. Одеська прикордонна державна контрольно-токсикологiчна лабораторiя утримується за рахунок коштiв державного бюджету, позабюджетних коштiв, що надходять за виконання робiт (послуг) на договiрнiй основi, а також iнших, не заборонених законодавством, джерел.
12. Реорганiзацiя та лiквiдацiя Лабораторiї проводиться у порядку, встановленому чинним законодавством.
Головна державна iнспекцiя захисту рослин Мiнагрополiтики України | В.С.Колiснiченко |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Мiнiстерства аграрної полiтики України 19 липня 2001 р. N 223 Заступник Мiнiстра С.М.Рижук |
|
Зареєстровано в Юридичному управлiннi Мiнiстерства аграрної Полiтики України вiд 23 липня 2001 N 143-07/2001 |
ПОЛОЖЕННЯ
ПРО УЖГОРОДСЬКУ ПРИКОРДОННУ ДЕРЖАВНУ
КОНТРОЛЬНО-ТОКСИКОЛОГIЧНУ ЛАБОРАТОРIЮ
1. Загальнi положення
1.1. Ужгородська прикордонна державна контрольно-токсикологiчна лабораторiя (надалi - Лабораторiя) створена вiдповiдно до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24 вересня 1991 року N 227 "Про заходи щодо виконання Закону України про пiдприємства, установи та органiзацiї союзного пiдпорядкування, що розташованi на територiї України" та наказу Мiнiстерства сiльського господарства i продовольства України вiд 31 грудня 1992 року N 169, пiдпорядкована Мiнiстерству аграрної полiтики України.
1.2. Лабораторiя є юридичною особою, має самостiйний баланс, рахунки в банку, бланки зi своїм найменуванням, гербову печатку та кутовий штамп. Мiсцезнаходження - 88000, м. Ужгород, вулиця Станцiйна, 56.
1.3. Найменування Лабораторiї:
повне - Ужгородська прикордонна державна контрольно-токсикологiчна лабораторiя;
скорочене - Ужгородська ПДКТЛ.
1.4. Лабораторiя у своїй дiяльностi керується Конституцiєю України, законами України, указами та розпорядженнями Президента України, постановами Верховної Ради України, декретами, постановами i розпорядженнями Кабiнету Мiнiстрiв України, наказами Мiнiстерства аграрної полiтики України (надалi - Мiнагрополiтики), iншими нормативно-правовими актами, а також цим Положенням. Координацiю дiяльностi Лабораторiї у межах своєї компетенцiї здiйснює Головна державна iнспекцiя захисту рослин Мiнагрополiтики України (надалi - Головдержзахист).
2. Основнi завдання Лабораторiї
2.1. Основними завданнями Лабораторiї є:
2.1.1. Здiйснення аналiтичного контролю якостi пестицидiв, в тому числi пестицидiв, що ввозяться в Україну за iмпортом.
2.1.2. Здiйснення аналiтичного контролю якостi вiтчизняних i iмпортних пестицидiв, якi зберiгаються в складах агрохiмформувань, сiльськогосподарських пiдприємств, якостi протруювання посiвного матерiалу та приготування робочих розчинiв пестицидiв пiд час їх застосування.
2.1.3. Проведення вибiркових аналiзiв сiльськогосподарської продукцiї та продуктiв харчування з метою визначення в них залишкових кiлькостей пестицидiв, мiкотоксинiв, нiтрозамiнiв, гормонiв, антибiотикiв, гiстамiну, фостоксину.
2.1.4. Проведення вибiркових аналiзiв грунту, поверхневих вод, призначених для сiльськогосподарських потреб, з метою визначення в них залишкових кiлькостей пестицидiв.
3. Функцiї Лабораторiї
3.1. Для виконання вищезазначених завдань Лабораторiя здiйснює такi функцiї:
3.1.1. Вiдбирає зразки вiд кожної партiї пестицидiв, що ввозиться на митну територiю України, вiдповiдно до технiчних паспортiв на iмпортнi пестициди, мiжнародних або нацiональних стандартiв.
3.1.2. Проводить аналiтичнi дослiдження якостi кожної партiї iмпортних пестицидiв (вмiсту дiючої речовини, наявностi токсичних домiшок тощо).
3.1.3. Видає на основi результатiв аналiзу сертифiкат якостi хiмiчних засобiв захисту рослин, який додається до документiв, що супроводжують вантаж, а також в триденний строк надсилає його Головдержзахисту.
3.1.4. Видає висновки щодо заборони використання iмпортних пестицидiв, разультати аналiтичного контролю яких не вiдповiдають вимогам технiчного паспорта, мiжнародного або нацiонального стандартiв, про що негайно повiдомляється в Головдержзахист.
3.1.5. Видає рекомендацiї щодо використання iмпортних пестицидiв, результати аналiзу яких пiдтвердили пiдвищений вмiст активної дiючої речовини та наявнiсть стороннiх токсичних домiшок, про що доводиться до вiдома Головдержзахисту.
3.1.6. Видає рекомендацiї щодо використання iмпортних i вiтчизняних пестицидiв з простроченим термiном зберiгання.
3.1.7. Надсилає у триденний термiн необхiднi документи в Головдержзахист для прийняття остаточного рiшення при виявленнi розбiжностей мiж отриманими результатами аналiзу iмпортних препаратiв i вимогами технiчного паспорта, мiжнародного або нацiонального стандартiв, на якi зроблено посилання в контрактах на отримання пестициду.
3.1.8. Проводить вибiркову перевiрку якостi пестицидiв, що зберiгаються в складах агрохiмформувань i сiльськогосподарських пiдприємств рiзних форм власностi, а також препаратiв iз понаднормативним строком зберiгання. При виявленнi розбiжностей якостi препаратiв з дiючими технiчними умовами, iнформує про це вiдповiдних власникiв препаратiв, Головдержзахист та дає рекомендацiї щодо їх застосування.
3.1.9. Проводить вибiркову перевiрку якостi протруювання посiвного матерiалу (насiння) i приготування робочих розчинiв (бакових сумiшей) пестицидiв в насiннєвообробних i сiльськогосподарських пiдприємствах усiх форм власностi. Про виявленi порушення i вiдхилення вiд встановлених регламентiв негайно повiдомляє власникiв препаратiв i вiдповiднi Державнi станцiї захисту рослин.
3.1.10. Проводить вибiрковий контроль продуктiв харчування та сiльськогосподарської продукцiї з метою визначення в них залишкових кiлькостей пестицидiв, мiкотоксинiв, нiтрозамiнiв, гормонiв, антибiотикiв, гiстамiну, фостоксину.
3.1.11. Проводить вибiрковий контроль поверхневих вод, призначених для сiльськогосподарських потреб, та грунтiв сiльськогосподарського призначення на забруднення їх важкими металами i визначення залишкової кiлькостi пестицидiв.
3.1.12. Проводить вибiрковий контроль спирту та вино-горiлчаних виробiв на вiдповiднiсть їх сертифiкату якостi.
4. Права та обов'язки працiвникiв Лабораторiї
4.1. З додержанням режимних заходiв, що випливають з вимог пропуску через державний кордон України, працiвники Лабораторiї для виконання виробничих завдань мають право:
4.1.1. Знаходитись на територiї залiзничних станцiй, контрольно-пропускних пунктiв, через якi здiйснюється ввезення в країну iмпортних пестицидiв, мати доступ до автомобiлiв, залучених для транспортування хiмiчних засобiв i закордонного прямування.
4.1.2. Одержувати вiд адмiнiстрацiї митної служби на залiзничних та автомобiльних станцiях в пунктах перетину кордону вiдомостi про прибуття i вiдправку пестицидiв, розглядати вiдповiднi документи стосовно даної продукцiї.
4.1.3. Вiдбирати зразки iмпортних пестицидiв пiд час перевантаження їх у вiтчизнянi вагони, а також з автотранспорту в присутностi вiдповiдальних представникiв митної служби.
4.1.4. Вiдкривати тару i вiдбирати зразки препаратiв вiд кожної партiї iмпортних пестицидiв, що ввозяться в країну. Пiсля вiдбору зразкiв працiвники Лабораторiї зобов'язанi довести тару до герметичного стану з оформленням акта, який пiдписують вiдповiдальнi представники митної служби та Лабораторiї.
5. Вiдповiдальнiсть Лабораторiї
5.1. Лабораторiя несе вiдповiдальнiсть за:
5.1.1. Проведення якiсного аналiтичного контролю кожної партiї iмпортних пестицидiв, що завозиться в країну через пропускнi пункти, розмiщенi в зонi обслуговування Лабораторiєю.
5.1.2. Дотримання вимог технiчного паспорта, мiжнародного або нацiонального стандартiв пiд час вiдбору зразкiв.
5.1.3. Достовiрнiсть результатiв аналiзiв.
5.1.4. Правильнiсть оформлення вiдповiдних документiв i видачу сертифiката якостi хiмiчних засобiв захисту рослин.
5.1.5. Доведення вiдкритої упаковки тари до герметичного стану при вiдборi зразкiв iмпортних препаратiв.
6. Управлiння Лабораторiєю
6.1. Лабораторiю очолює завiдуючий, який згiдно з цим Положенням несе вiдповiдальнiсть за виконання завдань, покладених на Лабораторiю, а також за збереження майна i матерiальних цiнностей Лабораторiї, здiйснює керiвництво її дiяльнiстю.
6.2. Завiдуючий Лабораторiєю призначається та звiльняється з посади за поданням начальника Головної державної iнспекцiї захисту рослин Мiнiстром аграрної полiтики України у встановленому порядку.
6.3. Завiдуючий Лабораторiєю:
6.3.1. Видає у межах своєї компетенцiї накази, вказiвки, iнструкцiї.
6.3.2. Приймає на роботу, визначає посадовi обов'язки, заохочує її працiвникiв, в необхiдних випадках накладає на них дисциплiнарнi стягнення, звiльняє з роботи.
6.3.3. Створює умови працi на робочому мiсцi, забезпечує безпеку технiчних процесiв, устаткування та iнших засобiв виробництва, а також санiтарно-побутовi умови, що вiдповiдають вимогам нормативних актiв про охорону працi.
6.3.4. Вiдповiдає за стан засобiв колективного та iндивiдуального захисту, що використовується працiвниками.
6.3.5. Є розпорядником коштiв.
6.3.6. Представляє Лабораторiю з питань, що входять до її компетенцiї, в державних, громадських установах i органiзацiях, судах без особливого на це доручення, укладає договори i видає доручення.
7. Завiдуючий Лабораторiєю та головний бухгалтер несуть персональну вiдповiдальнiсть за стан облiку i достовiрнiсть звiтностi.
8. Основнi фонди та обiговi кошти Лабораторiї є загальнодержавною власнiстю.
9. Штатний розпис, кошторис доходiв i видаткiв Ужгородської прикордонної державної контрольно-токсикологiчної лабораторiї затверджуються Головною державною iнспекцiєю захисту рослин Мiнiстерства аграрної полiтики України у встановленому порядку.
10. Ужгородська прикордонна державна контрольно-токсикологiчна лабораторiя утримується за рахунок коштiв державного бюджету, позабюджетних коштiв, що надходять за виконання робiт (послуг) на договiрнiй основi, а також iнших, не заборонених законодавством, джерел.
11. Реорганiзацiя та лiквiдацiя Лабораторiї проводиться у порядку, встановленому чинним законодавством.
Головна державна iнспекцiя захисту рослин Мiнагрополiтики України | В.С.Колiснiченко |