ДЕРЖАВНЕ ПАТЕНТНЕ ВIДОМСТВО УКРАЇНИ
НАКАЗ
вiд 28 липня 1995 року | N 116 |
---|
Про затвердження Правил складання i подання
заявки на видачу свiдоцтва України на знак для
товарiв i послуг
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 2 серпня 1995 р. за N 276/812 |
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
наказом Державного патентного вiдомства України
вiд 20 серпня 1997 року N 72
Вiдповiдно до Закону України "Про охорону прав на знаки для товарiв i послуг" вiд 15 грудня 1993 р. N 3689-ХII та на виконання доручення Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 04.03.94 р. N 3032/46 наказую:
1. Затвердити Правила складання i подання заявки на видачу свiдоцтва України на знак для товарiв i послуг, що додаються.
2. Опублiкувати зазначенi Правила в офiцiйному бюлетенi Держпатенту України "Промислова власнiсть".
Голова Держпатенту України | В. Л. Петров |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Державного патентного вiдомства України вiд 28 липня 1995 р. N 116 (в редакцiї наказу Держпатенту вiд 20 серпня 1997 р. N 72) |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 22 вересня 1997 р. за N 416/2220 |
Правила складання, подання та розгляду заявки на видачу свiдоцтва України на знак для товарiв i послуг
Правила складання, подання та розгляду заявки на видачу свiдоцтва України на знак для товарiв i послуг (далi - Правила) розробленi вiдповiдно до Закону України "Про охорону прав на знаки для товарiв i послуг" i визначають вимоги до заявки, встановлюють правила подання та процедуру розгляду заявки на видачу свiдоцтва України на знак для товарiв i послуг.
1. Загальнi положення
1.1. В цих Правилах термiни вживаються у такому значеннi:
Закон - Закон України "Про охорону прав на знаки для товарiв i послуг";
Вiдомство - Державне патентне вiдомство України;
НДЦПЕ - Науково-дослiдний центр патентної експертизи;
свiдоцтво - свiдоцтво України на знак для товарiв i послуг;
особа - громадянин або юридична особа;
заявка - сукупнiсть документiв, необхiдних для видачi свiдоцтва;
заявник - особа(и), яка(i) подала(и) заявку, або її (їх) правонаступники);
прiоритет - першiсть у поданнi заявки;
МКТП - Мiжнародна класифiкацiя товарiв i послуг;
представник - представник, зареєстрований Вiдомством вiдповiдно до Положення про представникiв у справах iнтелектуальної власностi (патентних повiрених), затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10 серпня 1994 р. N 545, або iнша довiрена особа;
Положення про порядок сплати зборiв - Положення про порядок сплати зборiв за дiї, пов'язанi з охороною прав на винаходи, кориснi моделi, промисловi зразки та знаки для товарiв i послуг, затверджене постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10 жовтня 1994 р. N 701, зi змiнами i доповненнями, внесеними постановами Кабiнету Мiнiстрiв вiд 20 березня 1995 р. N 196, вiд 16 сiчня 1996 р. N 98 та вiд 14 серпня 1996 р. N 948;
Паризька конвенцiя - Паризька конвенцiя про охорону промислової власностi;
Мадридська угода - Мадридська угода про мiжнародну реєстрацiю знакiв;
Реєстр - Державний реєстр свiдоцтв України на знаки для товарiв i послуг;
реєстрацiя - державна реєстрацiя знака Вiдомством;
ВОIВ - Всесвiтня органiзацiя iнтелектуальної власностi.
1.2. Право на подачу заявки має особа, об'єднання осiб або їх правонаступники.
1.3. Знак для товарiв i послуг (далi - знак) - це позначення, за яким товари i послуги одних осiб вiдрiзняються вiд однорiдних товарiв i послуг iнших осiб.
1.4. Об'єктами правової охорони можуть бути такi знаки:
словеснi у виглядi слiв або сполучень лiтер;
зображувальнi у виглядi графiчних композицiй будь-яких форм на площинi;
об'ємнi у виглядi фiгур або їх композицiй у трьох вимiрах;
комбiнацiї вищезазначених позначень.
Такi знаки можуть бути виконанi у будь-якому кольорi чи поєднаннi кольорiв.
Знак може бути звуковим, свiтловим, а також кольором чи поєднанням кольорiв тощо. Такi знаки реєструються Вiдомством при наявностi технiчної можливостi внесення їх до Реєстру та оприлюднення iнформацiї стосовно їх реєстрацiї.
1.5. Пiдставою для вiдмови в наданнi правової охорони знака є умови, якi викладено в пунктi 1 статтi 5 та в статтi 6 Закону.
2. Складання та подання заявки
2.1. Вимоги до заявки
2.1.1. Подання заявки.
Заявка на знак для товарiв i послуг подається до Вiдомства на адресу НДЦПЕ у письмовому виглядi.
За дорученням заявника заявка може бути подана через представника.
2.1.2. Мова заявки
Заявка складається українською мовою. Якщо деякi документи заявки викладено iншою мовою, нiж українська, то переклад цих документiв на українську мову слiд надiслати до Вiдомства протягом двох мiсяцiв вiд дати подання заявки.
Примiтка. До 1 липня 1997 р. перелiк товарiв i/або послуг, для яких знак заявляється на реєстрацiю, може подаватися росiйською мовою, при цьому заява має бути складена українською мовою.
2.1.3. Вимога єдностi
Заявка повинна стосуватися одного знака Позначення, що вiдрiзняється вiд заявленого позначення будь-яким елементом, вважається iншим позначенням.
2.1.4. Склад заявки
Заявка повинна мiстити:
- заяву про реєстрацiю знака;
- зображення знака, що заявляється;
- перелiк товарiв i послуг, для яких заявник просить зареєструвати знак, згрупованих за МКТП;
- документи, що додаються до заявки.
До документiв, що додаються до заявки, належать:
- документ про сплату збору за подання заявки, в тому числi за експертизу, оформлений вiдповiдно до вимог Положення про порядок сплати зборiв;
- копiя попередньої заявки, засвiдчена вiдомством країни подання, якщо заявник бажає скористатись правом на прiоритет згiдно з пунктом 1 статтi 9 Закону;
- документ, що пiдтверджує показ експонатiв з використанням заявленого знака на офiцiйнiй або на офiцiйно визнанiй мiжнароднiй виставцi, якщо заявник бажає скористатися правом прiоритету згiдно з пунктом 2 статтi 9 Закону;
- довiренiсть на iм'я представника, якщо заявка подається через такого;
- документи, що пiдтверджують право заявника на використання у заявленому позначеннi елементiв, про якi йдеться у пунктi 1 статтi 6 Закону;
- статут колективного знака, якщо заявником є об'єднання осiб, що займаються виробництвом товарiв або наданням послуг зi спiльними характерними ознаками, а заявку подано до набуття чинностi Закону i дiловодство за нею не завершено на 1 липня 1994 року.
2.1.5. Вiдповiдно до статтi 23 Закону розмiри, термiни i порядок сплати зборiв за дiї, пов'язанi з охороною прав на знаки, встановлюються Положенням про порядок сплати зборiв з урахуванням змiн та доповнень до нього.
2.1.6. Заяву про реєстрацiю знака подають за формою, що наведена у додатку до цих Правил. Всi роздiли заяви повиннi бути заповненi. У тому разi, коли необхiднi вiдомостi за браком мiсця не можуть бути повнiстю розмiщенi у вiдповiдних роздiлах, їх надають на додатковому аркушi iз зазначенням у вiдповiдному роздiлi заяви - "див. на окремому аркушi".
2.1.7. Роздiли, що розташованi над словом "Заява", призначенi для вiдмiток НДЦПЕ i заявником не заповнюються.
2.1.8. У роздiлi пiд кодом (731) зазначаються вiдомостi про заявника: повне iм'я громадянина або повне найменування юридичної особи (вiдповiдно до установчого документа) та його адреса.
Повне найменування iноземної юридичної особи наводиться iз зазначенням органiзацiйно-правового характеру юридичної особи. Якщо iноземна юридична особа заснована згiдно з законодавством територiальної одиницi у складi держави, зазначається найменування такої територiальної одиницi.
Повне iм'я або найменування iноземного заявника зазначається транслiтерацiєю лiтерами українського алфавiту.
Органiзацiйно-правовий характер iноземної юридичної особи зазначається транслiтерацiєю в разi наявностi труднощiв з точним перекладом на українську мову. Поряд у дужках повне iм'я або повне найменування заявника наводяться мовою оригiналу.
Поштова адреса нацiонального заявника має бути наведена повнiстю у такiй послiдовностi:
- поштовий iндекс;
- область, район;
- назва населеного пункту;
- вулиця;
- номер будинку;
- код України згiдно iз стандартом ВОIВ ST.3 (UA).
Адреса iноземних заявникiв має бути наведена українською мовою з повнотою i послiдовнiстю, зазначеною заявником. Назви вулиць, майданiв тощо, а також символи, якi застосовуються поряд з номерами в адресi, наводяться транслiтерацiєю лiтерами українського алфавiту. Поряд в дужках адреса наводиться мовою оригiналу.
У цьому ж роздiлi для заявникiв - юридичних осiб України зазначається iдентифiкацiйний код з Єдиного Державного реєстру пiдприємств та органiзацiй України.
Якщо заявником є фiзична або юридична особа, що проживає чи має постiйне мiсцезнаходження поза межами України, зазначається вiдповiдний код держави двома буквами латинського алфавiту згiдно зi стандартом ВОIВ ST.3.
2.1.9. Якщо заявник має право на прiоритет, то в наступних роздiлах заяви пiд кодами (310), (320), (330) та (230) слiд зробити вiдповiднi позначки i навести необхiднi вiдомостi.
2.1.10. У роздiлi пiд кодом (750) зазначається повна поштова адреса в межах України, за якою буде вестись листування з заявником, прiзвище чи найменування адресата.
2.1.11. У роздiлi пiд кодом (740) наводяться данi про представника у справах iнтелектуальної власностi, якщо заявка подається через такого.
2.1.12. Зображення знака, що заявляється, розмiщується в роздiлi пiд кодом (540).
У роздiлi пiд кодом (541) проставляється позначка (Х), якщо заявник бажає, щоб знак був зареєстрований i опублiкований з використанням стандартних символiв Вiдомства.
У роздiлi пiд кодом (546) проставляється позначка (Х), якщо знак заявлено не стандартними символами.
2.1.13. У роздiлi пiд кодом (591) зазначається колiр (поєднання кольорiв) заявленого знака.
Якщо на реєстрацiю подано знак в чорно-бiлому виконаннi, зазначений роздiл не заповнюється.
2.1.14. У роздiлi пiд кодом (554) проставляється позначка (Х), якщо заявляється об'ємний знак.
2.1.15. В роздiлi пiд кодом (511) наводиться повний перелiк товарiв i/або послуг, для яких просять правову охорону знака.
Товари i/або послуги мають бути згрупованi за класами МКТП.
Спочатку зазначається номер класу, а потiм наводяться товари i/або послуги, що вiдносяться до класу. Номери класiв розмiщуються у порядку зростання.
2.1.16. Роздiл заяви "Перелiк документiв, що додаються" заповнюється за допомогою позначок "Х" у вiдповiдних клiтинках iз зазначенням кiлькостi аркушiв i примiрникiв документiв.
2.1.17. Роздiл пiд кодом (390) заповнюється тодi, коли заявник вимагає застосування статтi 6 quinquies Паризької конвенцiї.
2.1.18. Роздiли пiд кодами (641), (646) заповнюються у разi наявностi ранiше поданих заявок, дiючих реєстрацiй або, якщо заявник має намiр одержати повторну реєстрацiю знака, вiдповiдно до статтi 22 Закону.
2.1.19. Заповнення останнього роздiлу заяви "Пiдписи" обов'язкове.
Заява пiдписується заявником.
Якщо заявником є юридична особа, заява пiдписується особою, що має на це право, додається лiтерна розшифровка пiдпису i зазначається посада. Пiдпис скрiплюється печаткою.
Якщо заявка подається через представника у справах iнтелектуальної власностi, останнiй має право пiдпису замiсть заявника.
У цiй графi проставляється також дата пiдпису.
Будь-якi вiдомостi, що наводяться на додатковому аркушi, пiдписуються у порядку, визначеному в цьому пунктi.
2.1.20. Вимоги до зображення, що заявляється на реєстрацiю як знак
Зображення знака, що заявляється на реєстрацiю, подається у виглядi фотокопiї або друкарського вiдбитка розмiром 8 х 8 см.
Якщо заявляється об'ємний знак, його фотокопiя подається у такому ракурсi, який дає можливiсть уявити весь об'єкт в цiлому. Крiм того, додатково надаються зображення всiх необхiдних проекцiй позначення, якi дають можливiсть мати вичерпну уяву про знак.
Якщо як знак заявляється етикетка, вона подається як зображення знака, при умовi, що її розмiр не перевищує 14 х 14 см.
Фотокопiї чи друкарськi вiдбитки повиннi бути контрастними, чiткими i мають подаватися у зазначеному пiд кодом (591) заяви кольорi або поєднаннi кольорiв.
На кожний кольоровий варiант знака подається окрема заявка.
2.1.21. Якщо на реєстрацiю як знак заявляється звукове (свiтлове) позначення, то таке позначення надається у виглядi фонограми (вiдеозапису) на аудiо-, вiдеокасетi. Якщо як знак заявляється виключно колiр або поєднання кольорiв, подається необхiдна кiлькiсть вiдбиткiв з поверхнею, на яку нанесено заявлений на реєстрацiю колiр або поєднання кольорiв.
Зазначенi знаки реєструються Вiдомством при наявностi технiчної можливостi внесення їх до Реєстру та оприлюднення iнформацiї стосовно їх реєстрацiї.
2.1.22. Разом iз зображенням подається опис знака, якщо знак має словесну частину або вiдноситься до знакiв, якi не складаються з графiчних позначень.
Якщо словесний знак чи його частина не мають смислового значення, то зазначається спосiб його утворення, наприклад, початковi склади декiлькох слiв, абревiатура, вигадане слово тощо.
Якщо словесне позначення не поширене в українськiй мовi (наприклад, спецiальний термiн, застарiле слово), то зазначається його значення.
Якщо словесний знак чи його частина подаються iноземною мовою, то для знакiв, що мають смислове значення, необхiдно додати його переклад українською мовою i транслiтерацiю лiтерами українського алфавiту.
2.1.23. Якщо на реєстрацiю заявляється звуковий знак, то зазначається вид звука (музичний твiр або його частина, шуми будь-якого походження та iнше). Для позначення, в якому використовується музичний твiр, в описi наводиться його нотний запис.
2.1.24. Якщо на реєстрацiю заявляється свiтловий знак, то наводиться характеристика свiтлових символiв (сигналiв), Їх послiдовнiсть, тривалiсть свiтiння та iншi особливостi.
2.1.25. Якщо як знак заявляється виключно колiр або поєднання кольорiв, то до заявки можуть додаватися приклади їх використання.
2.1.26. До заявки додається документ, що пiдтверджує сплату збору за подання заявки, в тому числi за експертизу, оформлений вiдповiдно до Положення про порядок сплати зборiв. Зазначений документ подається разом iз заявкою або протягом двох мiсяцiв вiд дати подання заявки.
2.1.27. Якщо заявка подається через представника, до заявки додається довiренiсть, яка засвiдчує його повноваження.
Довiренiсть видається заявником у довiльнiй письмовiй формi i не потребує нотарiального посвiдчення. Якщо довiренiсть надiйшла до Вiдомства мовою оригiналу, до неї додається переклад довiреностi українською мовою.
Вимоги до довiреностi визначаються пунктом 3.1.4 Правил.
2.1.28. Якщо заявник бажає скористатися правом прiоритету вiдповiдно до пункту 1 статтi 9 Закону, то разом iз заявкою або протягом трьох мiсяцiв вiд дати її подання, необхiдно подати заяву про прiоритет з посиланням на дату подання i номер попередньої заявки та копiю попередньої заявки, засвiдчену вiдомством країни подання. Переклад попередньої заявки українською мовою подається разом з заявою або на запит Вiдомства у строки, зазначенi у запитi.
2.1.29. Якщо заявник бажає скористатися правом прiоритету вiдповiдно до пункту 2 статтi 9 Закону, то разом iз заявкою або протягом трьох мiсяцiв вiд дати її подання, необхiдно подати заяву про прiоритет та документ, що пiдтверджує показ заявленого знака на офiцiйнiй або офiцiйно визнанiй мiжнароднiй виставцi. Документ засвiдчується адмiнiстрацiєю або оргкомiтетом виставки. Переклад документа українською мовою подається разом iз заявою або на повiдомлення Вiдомства у строки, зазначенi у повiдомленнi.
Документ має мiстити найменування особи, яка експонувала товари i/або послуги, зображення знака, перелiк товарiв i/або послуг, якi експонувались пiд цим знаком та дату початку вiдкритого показу товарiв i/або послуг на виставцi.
2.1.30. У разi використання у знаку, заявленому на реєстрацiю, елементiв, про якi йдеться у пунктi 1 статтi 6 Закону, до заявки додаються документи, якi пiдтверджують право заявника на використання таких елементiв.
2.1.31. Якщо заявником є об'єднання осiб, якi займаються виробництвом товарiв або наданням послуг зi спiльними характерними ознаками, а заявку подано до набуття чинностi Закону i дiловодство за нею не завершено на 1 липня 1994 року, до заявки додається статут колективного знака.
Статут колективного знака має мiстити такi вiдомостi:
- повне найменування i адресу особи, яка за угодою мiж заявниками має повноваження на реєстрацiю колективного знака;
- повне найменування i адресу осiб, якi мають право використовувати колективний знак;
- умови використання колективного знака i вiдомостi стосовно прав i обов'язкiв членiв колективу на випадок порушень щодо використання знака.
Статут колективного знака пiдписується всiма членами колективу. Пiдпис та його засвiдчення має вiдповiдати вимогам, встановленим у пунктi 2.1.19 Правил.
2.1.32. Якщо об'єднання осiб, що заявляє на реєстрацiю знак для товарiв i послуг зi спiльними характерними ознаками пiсля набуття чинностi Закону, бажає зареєструвати знак як колективний, така можливiсть може бути надана з урахуванням положень статтi 7 bis Паризької конвенцiї. У цьому випадку до заявки додається статут колективного знака, який мiстить вiдомостi, зазначенi в пунктi 2.1.31 Правил.
2.2. Оформлення документiв заявки
2.2.1. Всi документи заявки повиннi бути оформленi так, щоб їх можна було зберiгати тривалий час i безпосередньо вiдтворювати в необхiднiй кiлькостi.
Кожний документ, що додається до заявки, повинен бути на окремому аркушi. Всi аркушi заявки нумеруються послiдовно арабськими цифрами наскрiзною нумерацiєю.
2.2.2. Заява про реєстрацiю знака i документи, що додаються до заявки, подаються в одному примiрнику.
Якщо знак заявляється на реєстрацiю у чорно-бiлому виконаннi, зображення знака подається у п'яти примiрниках.
Якщо знак заявляється на реєстрацiю у кольоровому виконаннi - зображення знака подається у десяти примiрниках.
2.2.3. Перелiк товарiв i/або послуг, для яких заявлено знак на реєстрацiю, наводиться на окремому аркушi, якщо немає можливостi розмiстити перелiк у роздiлi заяви пiд кодом (511).
2.3. Подання заявки на мiжнародну реєстрацiю знака згiдно з Мадридською угодою
2.3.1. Вiдповiдно до статтi 1 (2) Мадридської угоди та на пiдставi правила 9 Iнструкцiї щодо цiєї Угоди, заявка на мiжнародну реєстрацiю знака повинна бути подана в Мiжнародне бюро ВОIВ через Вiдомство.
Функцiї Вiдомства щодо процедури реєстрацiї знакiв в рамках Мадридської угоди покладенi на НДЦПЕ.
2.3.2. Заявка на мiжнародну реєстрацiю знака може бути подана громадянином України або юридичною особою України, i на iм'я якого (якої) зареєстровано знак у Реєстрi.
2.3.3. НДЦПЕ на запит заявника надсилає за його адресою бланки, що необхiднi для подання заявки.
2.3.4. Заявка на мiжнародну реєстрацiю знака повинна стосуватися одного знака, але може базуватися на декiлькох реєстрацiях одного i того ж знака в Українi.
2.3.5. Вiдомство, як вiдомство країни походження, приймає заявки на мiжнародну реєстрацiю знака, викладенi українською мовою.
2.3.6. Вiдомостi, що наведенi у заявцi, повиннi бути повнiстю вiдповiднi до вiдомостей, якi є у Реєстрi.
Вiдомство здiйснює перевiрку наведених вiдомостей i пiдтверджує вiдповiднiсть їх до вiдомостей, що внесенi до Реєстру.
2.3.7. До заявки додається документ, що пiдтверджує сплату необхiдних зборiв та мита, якi сплачуються у швейцарських франках (правило 34 Iнструкцiї щодо Мадридської угоди).
2.3.8. В разi дотримання заявником всiх вищезазначених вимог, НДЦПЕ з дотриманням строкiв, зазначених у пунктi 2 (4) статтi 3 Мадридської угоди, направляє оформлену заявку до Мiжнародного бюро ВОIВ, про що сповiщає заявника. У сповiщеннi зазначається дата вiдправки заявки до Мiжнародного бюро ВОIВ.
2.3.9. Мiжнародне бюро ВОIВ проводить листування iз заявниками, якi зацiкавленi в мiжнароднiй реєстрацiї знака, якщо мито сплачено у недостатньому розмiрi. При цьому заявнику надсилається повiдомлення про необхiднiсть термiнової доплати. Документ, що пiдтверджує доплату, надсилається до НДЦПЕ.
3. Ведення справ щодо заявки з Вiдомством
3.1. Представництво перед Вiдомством
3.1.1. Для ведення справ щодо реєстрацiї знака заявник може призначати представника, як одночасно з подачею заявки, так i у будь-який час пiсля її подачi, з видачею довiреностi, що оформляється вiдповiдно до пункту 3.1.4 Правил.
Довiренiсть додається до заявки.
3.1.2. Довiренiсть може стосуватись однiєї або декiлькох заявок, зазначених в нiй, як поданих, так i тих, що можуть бути поданими заявником в майбутньому.
Якщо довiренiсть видано на ведення справ по декiлькох заявках i реєстрацiях знака, до кожної заявки додається копiя довiреностi, з зазначенням номера заявки або реєстрацiї знака, до якої додано оригiнал довiреностi.
3.1.3. Iноземнi та iншi особи, що проживають чи мають постiйне мiсцеперебування поза межами України, у вiдносинах з Вiдомством реалiзують свої права через представникiв у справах iнтелектуальної власностi, якщо iнше не передбачене мiжнародними договорами.
Довiренiсть представнику у справах iнтелектуальної власностi на представництво iнтересiв iноземної особи може бути видана як самою особою, так i її представником, якщо останнiй має вiдповiдну довiренiсть з правом передоручення, видану заявником. Нотарiально завiрена копiя виданої заявником довiреностi додається до заявки. Вiдомство може запросити переклад цiєї копiї.
3.1.4. Довiренiсть на представництво перед Вiдомством має просту письмову форму i не потребує обов'язкового нотарiального засвiдчення.
В довiреностi зазначається:
- iм'я особи, якiй вона видана;
- обсяг повноважень представника;
- дата її вчинення, без якої довiренiсть вважається недiйсною.
Довiренiсть пiдписується особою, яка її видала. Якщо довiренiсть видається юридичною особою України, пiдпис засвiдчується печаткою.
Строк дiї довiреностi, що видана в Українi, не може перевищувати трьох рокiв.
Якщо строк дiї не зазначений, довiренiсть, що видана в Українi, вважається дiйсною протягом одного року вiд дати її вчинення.
Довiренiсть, що видана за межами України, складається за правилами i видається на строк, передбачений законодавством країни, в якiй вона вчинена.
3.1.5. Якщо довiренiсть видана на iм'я кiлькох патентних повiрених, то справи щодо заявки ведуться будь-яким з них за адресою для листування, зазначеною у заявi пiд кодом (750).
3.1.6. Заявник має право призначати представника для певних юридичних дiй i призначати iншого представника для iнших юридичних дiй.
3.1.7. Право представника на вiдкликання заявки або на передачу права на заявку повинно бути чiтко зазначено у довiреностi.
3.1.8. Будь-яка дiя представника, на яку вiн має повноваження за довiренiстю, вважається дiєю заявника, а будь-яка дiя Вiдомства щодо представника вважається дiєю Вiдомства щодо заявника.
3.1.9. Представництво, засвiдчене довiренiстю, дiйсне до вичерпання повноважень чи строкiв їх дiї. Дострокове припинення повноважень представника, зазначених у довiреностi, здiйснюється за заявою заявника про скасування довiреностi або скасування певних повноважень. Повноваження припиняються вiд дати надходження заяви до Вiдомства.
3.1.10. Повноваження нового представника, якщо такий призначається, набирають чинностi вiд дати надходження до Вiдомства довiреностi, виданої заявником.
3.2. Ведення листування з Вiдомством
3.2.1. Листування з Вiдомством щодо процедури реєстрацiї знака ведеться заявником або його представником, уповноваженим на це.
3.2.2. Матерiали, що надсилаються до Вiдомства пiсля подання заявки, повиннi мiстити номер заявки, якщо цей номер вiдомий заявнику. Матерiали, якi не мiстять номер заявки, повертаються без розгляду, якщо заявку не iдентифiковано побiчно.
3.2.3. Заявка вважається iдентифiкованою в разi наявностi:
- копiї заявки, або
- зображення знака з зазначенням дати надходження заявки до Вiдомства, якщо заявник або його представник має достовiрнi вiдомостi про таку дату.
3.2.4. Матерiали, що надаються в процесi розгляду заявки, подаються у строки, встановленi Законом та цими Правилами.
Якщо листування за заявкою здiйснюється через представника, уповноваженого заявником, вiдлiк строку надання матерiалiв у зв'язку з повiдомленнями Вiдомства починається вiд дати їх одержання представником.
3.3. Внесення виправлень, уточнень, додаткових матерiалiв та змiн до матерiалiв заявки
3.3.1. Заявник має право вносити виправлення та уточнення до матерiалiв заявки до дати одержання рiшення за заявкою.
Виправлення та уточнення можуть стосуватися граматичних i друкарських помилок або очевидних неточностей. Внесення виправлень та уточнень до матерiалiв заявки здiйснюється за заявою заявника, до якої додається документ про сплату встановленого збору та, в разi необхiдностi, документи, що пiдтверджують можливiсть внесення виправлень та уточнень.
3.3.2. Внесення додаткових матерiалiв до заявки здiйснюється в порядку, що встановлюється Законом та цими Правилами.
Заявник може надавати будь-якi додатковi матерiали, що сприяють проведенню експертизи або свiдчать на користь реєстрацiї знака.
Додатковi матерiали, що надiйшли до Вiдомства, додаються до матерiалiв заявки.
3.3.3. Додатковi матерiали, що мiняють суть заявки, до розгляду не приймаються i при проведеннi експертизи не враховуються, про що заявник повiдомляється.
Додатковi матерiали вважаються такими, що мiняють суть заявки, якщо вони стосуються будь-якої змiни у позначеннi, що заявлено на реєстрацiю як знак, або доповнюють перелiк товарiв i/або послуг, зазначених у заявцi. Замiна товару або послуги на iншу вважається доповненням перелiку товарiв i/або послуг.
3.3.4. Внесення змiни iменi або найменування заявника i/або його адреси, здiйснюється за заявою заявника або його представника. В разi необхiдностi до заяви додаються документи, що пiдтверджують змiну найменування. Такими документами можуть бути:
- завiренi копiї установчих документiв;
- копiя свiдоцтва про реєстрацiю юридичної особи з новим найменуванням;
- витяг з торгового реєстру тощо.
Заява про змiну iменi або найменування заявника, а також заява про змiну його адреси може стосуватися декiлькох заявок.
До заяви про внесення змiни iменi або найменування заявника i/або його адреси додається документ про сплату встановленого збору. Встановлений збiр сплачується за кожну заявку, якої стосується змiна.
3.3.5. Внесення змiни найменування юридичної особи, що за угодою мiж заявниками має повноваження на реєстрацiю колективного знака або осiб, що мають право на використання заявленого колективного знака, здiйснюється на пiдставi доповнення до статуту колективного знака та за умови сплати встановленого збору.
3.3.6. Вiдомостi про змiну заявника внаслiдок об'єднання або роздiлення юридичної(их) особи (осiб) вносяться в матерiали заявки за заявою заявника або його правонаступника.
До заяви додається документ про сплату встановленого збору.
Якщо змiна заявника обумовлена злиттям юридичних осiб, до заяви про змiну заявника додається документ, засвiдчений нотарiально або органом, що його видав, який пiдтверджує таке злиття.
Якщо змiна заявника обумовлена роздiленням юридичної особи або об'єднання юридичних осiб, до заяви додаються документи, якi пiдтверджують вiдмову вiд права на отримання свiдоцтва за заявкою осiб, що виключаються iз складу заявникiв.
3.3.7. Про результати розгляду заяви, поданої вiдповiдно до пунктiв 3.3.1-3.3.6 Правил, заявник повiдомляється протягом мiсяця пiсля надходження зазначеної заяви до Вiдомства.
3.3.8. Вiдомостi про змiну заявника внаслiдок передачi права на одержання свiдоцтва за заявкою (далi - передача права) вносяться в матерiали заявки за заявою заявника.
Заява може стосуватися однiєї заявки або декiлькох заявок за умови, що заявником та правонаступником цих заявок є тi самi особи.
У заявi вказується реєстрацiйний номер заявки (заявок), мiститься посилання на передачу права i вiдомостi про особу, якiй це право передається.
До заяви додаються:
- договiр про передачу права або нотарiально засвiдчений витяг з документа, який мiстить вiдомостi щодо факту передачi права;
- документ про сплату встановленого збору;
- довiренiсть на ведення справ вiд правонаступника представнику, якщо такий призначається.
У разi змiни одного або декiлькох, але не всiх заявникiв, до договору або документа, що засвiдчує факт передачi права, додається згода на змiну заявника(iв) вiд заявника(iв), на якого(их) не розповсюджується змiна.
Договiр повинен мiстити:
- зазначення передачi права на одержання свiдоцтва за заявкою вiд заявника iншiй особi;
- повне iм'я або найменування особи, якiй передаються права i її адреса, зазначенi вiдповiдно до пункту 2.1.8 Правил.
Договiр пiдписується заявником та його правонаступником i засвiдчується у порядку, встановленому у країнi його укладання.
Якщо договiр або документ, що засвiдчує факт передачi права, складено не українською мовою, до нього додається переклад.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть iнформацiї, наведеної у договорi, несуть сторони договору.
3.3.9. У разi дотримання вимог, встановлених пунктом 3.3.8, в матерiали заявки вноситься змiна заявника, про що заявник та його правонаступник повiдомляються протягом мiсяця вiд дати надходження заяви про передачу права до Вiдомства.
Датою передачi права на заявку вважається дата вiдправлення заявнику та його правонаступнику повiдомлення про внесення змiни заявника в матерiали заявки.
Все подальше листування ведеться з правонаступником заявника або його представником.
3.3.10. У разi недотримання вимог, встановлених пунктом 3.3.8, заявник та його правонаступник повiдомляються або про необхiднiсть виправлення чи уточнення наданих документiв, або про неможливiсть внесення змiни заявника з зазначенням вiдповiдних доводiв.
3.3.11. Часткова передача права на заявку здiйснюється тiльки в разi встановлення Вiдомством порядку роздiлення заявки.
3.3.12. Заява про внесення змiни у матерiали заявки приймається до дати прийняття рiшення про реєстрацiю знака за заявкою. Пiсля цiєї дати заява вважається заявою про внесення змiни до Реєстру.
3.3.13. Якщо документ про сплату встановленого збору вiдсутнiй або збiр сплачено невiрно, заява про внесення змiни до матерiалiв заявки до розгляду не приймається, про що заявнику надсилається повiдомлення.
3.4. Ознайомлення з матерiалами заявки, а також матерiалами, зазначеними в повiдомленнi або рiшеннi Вiдомства
3.4.1. Заявник має право ознайомитись з усiма матерiалами заявки, а також матерiалами, на якi є посилання в повiдомленнi або рiшеннi Вiдомства. Вiдомство надсилає копiї матерiалiв, що затребував заявник, протягом мiсяця пiсля надходження заяви про надання таких матерiалiв.
3.4.2. Вiдповiдно до пункту 2 статтi 12 Закону, пiсля публiкацiї вiдомостей про видачу свiдоцтва будь-яка особа має право ознайомитися з матерiалами заявки в порядку, встановленому Iнструкцiєю про порядок ознайомлення з матерiалами заявки на знак для товарiв i послуг та вiдомостями, що занесенi до Державного реєстру свiдоцтв України на знаки для товарiв i послуг, затвердженою наказом Держпатенту України вiд 9 листопада 1995 р. N 163 та зареєстрованою в Мiнiстерствi юстицiї України 22 листопада 1995 р. за N 417/953.
3.5. Участь заявника у розглядi заявки
3.5.1. Заявник має право з власної iнiцiативи чи на запрошення Вiдомства, особисто або через свого представника брати участь у розглядi заявки, якщо при проведеннi експертизи виникає необхiднiсть у додаткових роз'ясненнях стосовно матерiалiв заявки або вiдповiдностi заявленого знака умовам реєстрацiї.
Такий розгляд проводиться за пропозицiєю Вiдомства або за клопотанням заявника.
До клопотання заявника додається документ про оплату переговорiв або експертної наради за поданою заявкою, вiдповiдно до Порядку надання послуг Держпатентом України, затвердженим наказом Держпатенту України вiд 25 сiчня 1995 р. N 9 та зареєстрованим в Мiнiстерствi юстицiї України 28 лютого 1995 р. за N 50/586 та змiн та доповнень до Порядку надання послуг Держпатентом України, затверджених наказом Держпатенту України вiд 16 жовтня 1996 р. N 211 i зареєстрованих в Мiнiстерствi юстицiї України 25 жовтня 1996 р. за N 627/1652.
3.5.2. Питання, що виникли при проведеннi експертизи, викладаються у повiдомленнi Вiдомства, а питання та додаткова аргументацiя заявника - в клопотаннi заявника про особисту участь в розглядi.
3.5.3. На повiдомлення Вiдомства, в якому викладенi питання, що виникли при проведеннi експертизи, заявник надає вiдповiдь протягом двох мiсяцiв вiд дати одержання повiдомлення, навiть якщо вiн не має намiру брати участь у розглядi заявки особисто або через свого представника.
На клопотання заявника про особисту участь у розглядi заявки Вiдомство надає вiдповiдь стосовно строку проведення розгляду заявки за участю заявника протягом мiсяця вiд дати отримання клопотання.
3.5.4. Дата i час участi заявника у розглядi заявки заздалегiдь узгоджуються. У разi змiни обставин, сторона, яка не має можливостi прийняти участь у розглядi заявки у визначений час, сповiщає про це iншу сторону.
3.5.5. Якщо Вiдомство або заявник вважають сумiсний розгляд заявки передчасним, пропозицiя Вiдомства або клопотання заявника можуть бути вiдхиленi.
3.5.6. Якщо заявник або його представник прибули до НДЦПЕ без попередньої домовленостi, в задоволеннi прохання заявника про розгляд заявки за його участю може бути вiдмовлено.
3.5.7. Участь представника заявника у розглядi заявки можлива при наявностi довiреностi заявника.
3.6. Продовження i поновлення пропущених строкiв надання матерiалiв на запит Вiдомства
3.6.1. Вiдповiдно до пункту 6 статтi 10 Закону строк надання заявником додаткових матерiалiв на запит Вiдомства може бути продовжено за клопотанням заявника.
3.6.2. Поновлення пропущених строкiв здiйснюється Вiдомством вiдповiдно до пункту 12 статтi 10 Закону.
Клопотання про поновлення пропущених строкiв надається заявником протягом шести мiсяцiв вiд дати закiнчення пропущеного строку.
Разом з клопотанням надається документ, що пiдтверджує сплату встановленого збору.
3.6.3. Якщо вимоги, зазначенi в пунктi 3.6.2 Правил, дотриманi, заявник протягом двох тижнiв вiд дати одержання Вiдомством клопотання повiдомляється, що пропущений строк поновлено.
3.6.4. У разi вiдсутностi документа, що пiдтверджує сплату встановленого збору, клопотання не задовольняється, про що заявнику надсилається повiдомлення.
3.7. Вiдкликання заявки
3.7.1. Вiдповiдно до статтi 11 Закону заявник має право вiдкликати заявку в будь-який час до дати одержання ним рiшення про реєстрацiю знака.
Датою вiдкликання заявки вважається дата надходження вiдповiдної заяви до Вiдомства.
3.7.2. За вiдкликаною заявкою дiї, якi мають юридичне значення, не проводяться, а саме:
- експертиза вiдкликаної заявки не проводиться;
- реєстрацiя знака за вiдкликаною заявкою не здiйснюється;
- вiдкликана заявка не приймається до уваги при проведеннi експертизи iнших заявок.
3.7.3. Положення пункту 3.7.2 Правил застосовуються також до заявок, якi вважаються вiдкликаними вiдповiдно до пункту 3 статтi 8 та пункту 8 статтi 10 Закону.
Датою, з якої заявка вважається вiдкликаною, є дата вiдправлення заявнику вiдповiдного повiдомлення Вiдомства.
3.7.4. Якщо заявка визнана такою, що вважається вiдкликаною, а заявник має документальнi докази щодо помилковостi цього, дiловодство за заявкою може бути поновленим за рiшенням керiвництва Вiдомства iз збереженням дати подання заявки.
3.8. Оскарження рiшення стосовно заявки
3.8.1. У разi незгоди з будь-яким рiшенням Вiдомства стосовно заявки, заявник може подати заперечення проти такого рiшення до апеляцiйної ради Вiдомства вiдповiдно до статтi 15 Закону.
3.8.2. Заперечення подається протягом трьох мiсяцiв вiд дати одержання заявником вiдповiдного рiшення чи копiй затребуваних матерiалiв. До заперечення додається документ, що пiдтверджує сплату встановленого збору.
3.8.3. Пропущений термiн подання заперечення може бути поновлений за клопотанням заявника, яке подається разом з запереченням, протягом шести мiсяцiв вiд дати закiнчення строку, зазначеного в пунктi 3.8.2 Правил, за умови сплати збору, встановленого Положенням про порядок сплати зборiв.
3.8.4. Заперечення розглядається Апеляцiйною радою протягом чотирьох мiсяцiв вiд дати його надходження у порядку, встановленому чинним Положенням про Апеляцiйну раду Держпатенту України.
4. Експертиза заявки на реєстрацiю знака для товарiв i послуг
Експертиза заявки на реєстрацiю знака для товарiв i послуг складається з таких етапiв:
- встановлення дати подання заявки;
- експертиза заявки за формальними ознаками;
- експертиза заявки по сутi позначення, що заявлено на реєстрацiю як знак.
4.1. Встановлення дати подання заявки
4.1.1. Заявкам, що надiйшли до НДЦПЕ, надається реєстрацiйний номер. Зареєстрована заявка i збiр за її подання поверненню не пiдлягають.
4.1.2. Для встановлення дати подання заявки, матерiали, що одержанi Вiдомством, повиннi мiстити:
- клопотання про реєстрацiю знака, викладене українською мовою у довiльнiй формi;
- вiдомостi про заявника та його адресу, викладенi українською мовою;
- зображення знака, що заявляється на реєстрацiю;
- перелiк товарiв або послуг, для яких заявляється знак.
4.1.3. При наявностi матерiалiв, зазначених у пунктi 4.1.2 Правил, Вiдомство приймає рiшення про встановлення дати подання заявки.
У рiшеннi про встановлення дати подання заявки зазначаються номер заявки i вiдомостi щодо прiоритету, якщо такий заявлено, без перевiрки пiдстав для встановлення прiоритету.
Зазначене рiшення надсилається заявнику протягом мiсяця вiд дати надходження заявки до Вiдомства при наявностi документа про сплату збору за подання заявки, в тому числi за експертизу, оформленого вiдповiдно до Положення про порядок сплати зборiв i за умови, що розмiр збору не менший, нiж встановлений за подання заявки i експертизу для 1 - 3-х класiв МКТП.
4.1.4. Якщо документ про сплату збору за подання заявки вiдсутнiй, прийняте рiшення про встановлення дати подання заявки надсилається заявнику у двотижневий строк вiд дати надходження документа про сплату збору за умови, що оформлення документа i розмiр збору вiдповiдає вимогам пункту 4.1.3 Правил, а також не порушено двомiсячний строк, зазначений у пунктi 8 статтi 7 Закону.
4.1.5. Якщо вимоги, викладенi в пунктi 4.1.2 Правил, не дотриманi, заявнику протягом мiсяця вiд дати надходження матерiалiв заявки надсилається повiдомлення про необхiднiсть надання виправлених або вiдсутнiх матерiалiв.
Якщо протягом двох мiсяцiв вiд дати одержання заявником повiдомлення невiдповiдностi будуть усунутi, то дата подання заявки встановлюється по датi надходження до Вiдомства виправлених або вiдсутнiх ранiше матерiалiв чи останнього з них, якщо вони не були поданi одночасно. В цьому випадку рiшення про встановлення дати подання заявки надсилається заявнику протягом двох тижнiв вiд встановленої дати подання заявки за умови сплати збору в розмiрi, встановленому за подання заявки i експертизу в тому числi для 1 - 3-х класiв МКТП, та у строки, зазначенi в пунктi 8 статтi 7 Закону.
У разi порушення строкiв, зазначених у цьому пунктi, заявнику надсилається повiдомлення про те, що заявка вважається неподаною.
4.1.6. Якщо вимоги, викладенi в пунктi 4.1.2 Правил дотриманi, але розмiр збору менший, нiж встановлений за подання заявки, в тому числi за експертизу для 1 - 5-х класiв МКТП, то приймається рiшення про встановлення дати подання заявки, а заявнику протягом двох тижнiв вiд дати надходження матерiалiв заявки надсилається повiдомлення про необхiднiсть сплатити збiр до встановленого розмiру.
Якщо сплата збору до встановленого розмiру здiйснена у строк, зазначений у пунктi 8 статтi 7 Закону, то заявнику протягом мiсяця вiд дати надходження до Вiдомства документа про сплату збору надсилається рiшення про встановлення дати подання заявки.
4.1.7. Якщо документ про сплату встановленого збору не надiйшов до Вiдомства протягом двох мiсяцiв вiд дати подання заявки, як це передбачено пунктом 8 статтi 7 Закону, то заявка вважається вiдкликаною вiдповiдно до пункту 3 статтi 8 Закону, про що заявнику надсилається повiдомлення.
4.2. Експертиза заявки за формальними ознаками
Задачею експертизи заявки за формальними ознаками є встановлення вiдповiдностi заявки вимогам статтi 7 Закону та обсягу прав, що заявляються заявником.
4.2.1. Перевiрка наявностi матерiалiв, з яких складається заявка
Вiдповiдно до статтi 7 Закону та пункту 2.1 Правил перевiряється наявнiсть:
а) заяви про реєстрацiю знака;
б) зазначення в заявi повного iменi або найменування заявника, його адреси;
в) зображення знака, який заявляється на реєстрацiю;
г) перелiку товарiв i/або послуг, згрупованих за класами МКТП;
г) необхiдних вiдомостей щодо представника в разi наявностi такого;
д) копiї попередньої (попереднiх) заявки (заявок), якщо заявник бажає скористатись правом на прiоритет згiдно з пунктом 1 статтi 9 Закону;
е) документа, що пiдтверджує показ експонатiв з використанням заявленого знака на офiцiйнiй або на офiцiйно визнанiй мiжнароднiй виставцi, якщо заявник бажає скористатися правом прiоритету вiдповiдно до пункту 2 статтi 9 Закону;
є) документа про сплату збору за подання заявки, в тому числi за експертизу;
ж) довiреностi, виданої представнику;
з) перекладу документiв або витягiв з них, необхiдних для проведення експертизи, якi додаються до заявки, якщо вони поданi не українською мовою.
4.2.2. Перевiрка матерiалiв заявки на вiдповiднiсть встановленим вимогам
Матерiали заявки, зазначенi в пунктi 4.2.1 а), б), в) Правил перевiряються на вiдповiднiсть вимогам, зазначеним у пунктах 2.1.8 - 2.1.22 Правил.
Якщо пiд час цiєї перевiрки буде встановлено, що заява оформлена неправильно, або вiдомостi, зазначенi в пунктi 4.2.1 б), в) Правил, не вiдповiдають встановленим вимогам, то заявнику надсилається повiдомлення про необхiднiсть уточнення або виправлення матерiалiв заявки. Вiдповiдь на повiдомлення має надiйти до Вiдомства протягом двох мiсяцiв вiд дати одержання повiдомлення заявником.
Якщо представлена заявником вiдповiдь не мiстить повною мiрою вiдомостей або документiв, без яких подальший розгляд заявки неможливий, то йому направляється повторне повiдомлення, строк вiдповiдi на яке становить два мiсяцi вiд дати одержання заявником повторного повiдомлення.
В разi вiдсутностi вiдповiдi на повiдомлення Вiдомства, порушення заявником строкiв вiдповiдi на повiдомлення Вiдомства та ненадання мотивованого клопотання про продовження цих строкiв, заявка вважається вiдхиленою, про що заявнику направляється повiдомлення.
4.2.2.1. Перелiк товарiв i/або послуг, зазначений у заявцi, перевiряється на:
- вiдповiднiсть чи узгодженiсть наведених у перелiку найменувань товарiв i/або послуг з найменуваннями товарiв i послуг того чи iншого класу МКТП;
- правильнiсть здiйсненого заявником групування товарiв i/або послуг по класах МКТП.
4.2.2.2. Пiд час перевiрки перелiку товарiв i/або послуг експертизою з'ясовується, чи мiстить перелiк товарiв i/або послуг термiни, що не зазначенi в МКТП, i чи являються вжитi термiни достатньо зрозумiлими для вiднесення товарiв i/або послуг до вiдповiдного класу МКТП.
У разi необхiдностi уточнення термiнiв перелiку товарiв i послуг експертиза має право запросити у заявника або запропонувати йому вiдповiднi уточнення.
Якщо розбiжнiсть щодо термiнiв перелiку товарiв i послуг узгодити не можливо, то термiни, що запропонованi заявником, є остаточними.
4.2.2.3. Експертизою перевiряється правильнiсть групування товарiв i послуг по класах МКТП. Якщо групування товарiв i послуг здiйснено не вiрно, Вiдомство повiдомляє заявника про змiни, якi вносяться у групування товарiв або послуг по класах МКТП.
У разi розбiжностi щодо класифiкацiї товарiв i послуг мiж заявником i експертизою рiшення експертизи є остаточним.
Якщо кiлькiсть класiв МКТП, визначена експертизою, бiльше кiлькостi класiв, за якi сплачено збiр, то заявнику надсилається повiдомлення про необхiднiсть сплати недостатньої суми збору або скорочення кiлькостi класiв МКТП, для яких заявлено реєстрацiю знака.
Документ про сплату недостатньої суми збору має надiйти протягом двох мiсяцiв вiд дати одержання зазначеного повiдомлення.
4.2.2.4. Заявник має право на власний розсуд скоротити кiлькiсть класiв МКТП в межах, визначених експертизою, i визначити, вiдносно яких класiв МКТП заявляється реєстрацiя знака для товарiв i послуг. Про своє рiшення заявник повiдомляє письмово протягом двох мiсяцiв вiд дати одержання повiдомлення Вiдомства.
У разi ненадходження документа про сплату недостатньої суми збору, а також у разi ненадходження вiд заявника вiдповiдi на повiдомлення Вiдомства про необхiднiсть скорочення кiлькостi класiв, експертиза проводиться вiдносно класiв МКТП, за якi сплачено збiр, в порядку їх зазначення в заявi про реєстрацiю знака за винятком товарiв i послуг, що не вiдносяться до цих класiв.
4.2.3. Встановлення прiоритету за попередньою заявкою або на пiдставi використання знака в експонатi, показаному на виставцi
4.2.3.1. Якщо заявником заявляється прiоритет, згiдно з пунктами 1, 3 статтi 9 Закону, то перевiряється:
- дотримання заявником трьохмiсячного строку подання заяви про встановлення прiоритету попередньої заявки, як це передбачено пунктом 3 статтi 9 Закону;
- наявнiсть копiї попередньої заявки, засвiдченої вiдомством країни подання, та дотримання трьохмiсячного строку надання такої копiї. Переклад попередньої заявки українською мовою подається разом з заявою або на запит Вiдомства у строки, зазначенi в повiдомленнi про необхiднiсть надання такого перекладу;
- дотримання встановленого пунктом 1 статтi 9 Закону шестимiсячного строку, який вiдраховується вiд дати подання попередньої заявки;
- вiдповiднiсть позначення та перелiку товарiв i/або послуг, що заявляється, позначенню i перелiку товарiв i/або послуг, наведених у попереднiй заявцi.
4.2.3.2. Прiоритет встановлюється для товарiв i/або послуг, зазначених у попереднiй заявцi.
4.2.3.3. Для товарiв i послуг, якi не зазначенi у попереднiй заявцi, прiоритет не встановлюється.
4.2.3.4. Якщо заявник має право на збереження прiоритету кiлькох попереднiх заявок, що були поданi до вiдповiдних органiв рiзних держав-учасниць Паризької конвенцiї (множинний прiоритет), то перевiряються належним чином засвiдченi копiї вiдповiдних заявок.
4.2.3.5. Якщо заявником заявляється прiоритет згiдно з пунктами 2, 3 статтi 9 Закону, то перевiряється:
- дотримання заявником трьохмiсячного строку подання заяви про встановлення прiоритету, як це передбачено пунктом 2 статтi 9 Закону;
- наявнiсть документа, засвiдченого адмiнiстрацiєю або оргкомiтетом виставки, що пiдтверджує показ експонатiв з використанням заявленого знака на офiцiйнiй або на офiцiйно визнанiй мiжнароднiй виставцi, а також дотримання трьохмiсячного строку надання такого документа. Переклад такого документа українською мовою подається разом з заявою або на запит Вiдомства у строки, зазначенi у повiдомленнi про необхiднiсть надання такого перекладу;
- зазначення у документi дати початку вiдкритого показу експонатiв на виставцi;
- наявнiсть у документi повного iменi або найменування особи, що експонувала товари i/або послуги;
- вiдповiднiсть позначення та перелiку товарiв i/або послуг, що заявляються, позначенню i перелiку товарiв i/або послуг, зазначених у документi, що пiдтверджує показ експонатiв з використанням заявленого на реєстрацiю знаком на виставцi;
- дотримання встановленого пунктом 2 статтi 9 Закону шестимiсячного строку, який вiдраховується вiд дати початку вiдкритого показу експонатiв на виставцi.
4.2.3.6. Прiоритет встановлюється для товарiв i/або послуг, зазначених у документi, що пiдтверджує показ експонатiв з використанням заявленого на реєстрацiю знаком на виставцi.
Для товарiв i/або послуг, якi не зазначенi у документi, що пiдтверджує їх показ на виставцi, прiоритет не встановлюється.
4.2.3.7. Повiдомлення про встановлення прiоритету направляється заявнику протягом мiсяця пiсля закiнчення строку подання заяви про встановлення прiоритету, зазначеного в пунктi 3 статтi 9 Закону, в разi дотримання вимог, що передбаченi пунктами 4.2.3.1, 4.2.3.5 Правил.
4.2.3.8. Якщо документи, що додаються до заяви про встановлення прiоритету, потребують уточнення або доповнення, то заявнику протягом мiсяця пiсля закiнчення строку подання заяви про встановлення прiоритету, зазначеного в пунктi 3 статтi 9 Закону, надсилається повiдомлення з зазначенням строку надання необхiдних уточнень або доповнень.
4.2.3.9. В разi недотримання заявником строкiв, встановлених статтею 9 Закону чи строку, зазначеного у пунктi 4.2.3.8 Правил, або при невiдповiдностi матерiалiв щодо встановлення прiоритету вимогам, зазначеним у пунктах 4.2.3.1, 4.2.3.5 Правил, прiоритет заявки вважається втраченим, про що заявнику протягом мiсяця вiд дати закiнчення строку надання необхiдних документiв направляється повiдомлення.
4.2.4. Перевiрка довiреностi на ведення справ за заявкою
Якщо заявка подається через патентного повiреного, про що зазначено у вiдповiдному роздiлi заяви пiд кодом (740), або iншу довiрену особу, то перевiряється наявнiсть довiреностi та вiдповiднiсть її оформлення, вимогам, що зазначенi в пунктi 3.1.4 Правил.
4.2.5. Перевiрка додаткових вiдомостей
4.2.5.1. Якщо заявник заявляє на реєстрацiю знак для товарiв i/або послуг, який пiдпадає пiд дiю статтi 6 quinquies Паризької конвенцiї (правило "telle-quelle"), про що свiдчить вiдмiтка в роздiлi заяви пiд кодом (390), то перевiряється наявнiсть документа, що пiдтверджує факт реєстрацiї знака в країнi походження.
4.2.5.2. За наявностi вiдповiдних даних в роздiлi заяви пiд кодами (641) i (646), їх беруть до уваги, зокрема, якщо знак заявляється на реєстрацiю в зв'язку з необхiднiстю розширення перелiку товарiв i/або послуг, а також, якщо заявник має намiр одержати повторну реєстрацiю знака вiдповiдно до статтi 22 Закону.
4.2.5.3. Якщо знак заявляється для об'єднання осiб як колективний, то перевiряється вiдповiднiсть статуту колективного знака вимогам, зазначеним у пунктi 2.1.31 Правил.
У разi невiдповiдностi статуту колективного знака встановленим вимогам, заявнику надсилається повiдомлення про необхiднiсть надання виправлень або роз'яснень щодо статуту.
4.2.6. Якщо заявка вiдповiдає вимогам, викладеним у статтi 7 Закону та пунктi 2.1 Правил, то Вiдомство проводить експертизу заявки по сутi позначення, що заявлено на реєстрацiю як знак.
4.3. Експертиза заявки по сутi позначення, що заявлено на реєстрацiю як знак
Задачею експертизи заявки по сутi позначення, заявленого на реєстрацiю як знак, вiдповiдно до пункту 7 статтi 10 Закону, є перевiрка позначення на вiдповiднiсть умовам надання правової охорони.
Експертиза заявки по сутi складається з:
- перевiрки позначення щодо наявностi пiдстав для вiдмови у наданнi правової охорони вiдповiдно до пункту 1 статтi 5 та пунктiв 1, 2 статтi 6 Закону;
- перевiрки позначення щодо наявностi пiдстав для вiдмови у наданнi правової охорони, зазначених у пунктах 3, 4 статтi 6 Закону.
4.3.1. Перевiрка позначення щодо наявностi пiдстав для вiдмови у наданнi правової охорони вiдповiдно до пункту 1 статтi 5 та пунктiв 1, 2 статтi 6 Закону.
4.3.1.1. Пiд час перевiрки позначення, заявленого на реєстрацiю як знак, щодо наявностi пiдстав для вiдмови у наданнi правової охорони, вiдповiдно до пункту 1 статтi 5 Закону, встановлюється: чи не належить заявлений знак до позначень порнографiчного характеру, чи не мiстить антидержавних, расистських лозунгiв, емблем та найменувань екстремiстських органiзацiй, нецензурних слiв та виразiв тощо.
Якщо заявлене позначення або хоча б один з його елементiв вiдноситься до позначень, зазначених в абзацi 1 цього пункту, подальший розгляд заявки припиняється i заявнику надсилається рiшення про вiдхилення заявки.
4.3.1.2. При перевiрцi позначення, заявленого на реєстрацiю як знак, щодо наявностi пiдстав для вiдмови у наданнi правової охорони, вiдповiдно до пункту 1 статтi 6 Закону, встановлюється: чи не зображує заявлений знак виключно державнi герби, прапори та емблеми; офiцiйнi назви держав; емблеми, скороченi або повнi найменування мiжнародних мiжурядових органiзацiй; офiцiйнi контрольнi, гарантiйнi та пробiрнi клейма, печатки; нагороди та iншi вiдзнаки, або чи не є схожим з ними настiльки, що їх можна сплутати.
Зазначенi в абзацi 1 цього пункту позначення можуть бути включенi до знака, як елементи, що не охороняються, вiдповiдно до пункту 1 статтi 6 Закону, якщо на це є згода компетентного органу або їх власникiв.
Якщо такої згоди в матерiалах заявки немає, то заявнику надсилається повiдомлення про необхiднiсть надання вiдповiдних документiв, зазначених у пунктi 4.3.3.2 Правил.
Документ, що пiдтверджує право на використання зазначених позначень, має надiйти протягом двох мiсяцiв вiд дати одержання заявником повiдомлення Вiдомства.
Якщо позначення, заявлене на реєстрацiю як знак, складається виключно з позначень, зазначених у пунктi 1 статтi 6 Закону, або заявником не надано документ, що пiдтверджує право на використання таких позначень як елементiв, що не охороняються, то заявка пiдлягає вiдхиленню, про можливiсть якого заявнику надсилається повiдомлення у порядку, передбаченому пунктом 4.5 Правил.
4.3.1.3. При перевiрцi позначення, заявленого на реєстрацiю як знак, щодо наявностi пiдстав для вiдмови в наданнi правової охорони, вiдповiдно до пункту 2 статтi 6 Закону, встановлюється, чи не являються позначення такими, що:
а) не мають розрiзняльної здатностi;
б) є загальновживаними як позначення товарiв певного виду;
в) являють собою загальновживанi символи i термiни;
г) вказують на вид, якiсть, кiлькiсть, властивостi, склад, призначення, цiннiсть товарiв i/або послуг, а також на мiсце i час їх виготовлення чи збуту;
ґ) є оманливими або такими, що можуть ввести в оману щодо товару, послуги або особи, яка виробляє товар або надає послугу.
4.3.1.4. До позначень, що не мають розрiзняльної здатностi, вiдносяться:
- позначення, якi складаються лише з однiєї лiтери, цифри, лiнiї, простої геометричної фiгури, що не мають характерного графiчного виконання;
- реалiстичнi зображення товарiв, якщо вони заявляються на реєстрацiю як знак для позначення цих товарiв;
- тривимiрнi об'єкти, форма яких обумовлена виключно функцiональним призначенням, якщо такий об'єкт заявляється як знак;
- загальновживанi скорочення;
- позначення, якi тривалий час використовувались в Українi кiлькома виробниками як знаки для товарiв, що мають спiльну якiсть або iншi характеристики, i втратили розрiзняльну здатнiсть як iндивiдуальнi знаки вiдносно таких товарiв.
4.3.1.5. До позначень, що є загальновживаними для товарiв певного виду, належать позначення, якi використовуються для певних товарiв i якi, внаслiдок їх тривалого використання для одного й того ж товару або товару такого ж виду рiзними виробниками, стали видовими або родовими поняттями.
4.3.1.6. До позначень, якi являють собою загальновживанi символи, належать, як правило, позначення, що символiзують галузь господарства чи сферу дiяльностi, до яких належать товари чи послуги, для яких реєструється знак; умовнi позначення, що застосовуються в рiзних галузях науки i технiки.
До позначень, якi являють собою загальновживанi термiни, вiдносяться лексичнi одиницi, характернi для конкретних галузей науки i технiки.
Загальновживанi символи i термiни є перешкодою для реєстрацiї знака, якщо знак заявлено для товарiв i послуг, якi вiдносяться до тiєї ж галузi, що i загальновживанi символи i термiни.
4.3.1.7. До позначень, якi вказують на вид, якiсть, кiлькiсть, властивостi, склад, призначення, цiннiсть товарiв i/або послуг, а також на мiсце i час їх виготовлення чи збуту, належать простi найменування товарiв; зазначення категорiї якостi товарiв; зазначення властивостей товарiв, в тому числi таких, що носять хвалебний характер; зазначення матерiалу або складу сировини; зазначення ваги, об'єму, цiни товарiв, дати виробництва товарiв; iсторичнi данi щодо заснування виробництва, зображення нагород, що присудженi товарам; видовi найменування пiдприємств, адреси виробникiв товарiв або посередникiв.
4.3.1.8. Позначення, що зазначенi у пунктi 4.3.1.3 а), б), в), г) Правил, можуть бути включенi до знака, як елементи, що не охороняються. При цьому приймається до уваги смислове та/або просторове значення такого елемента.
При прийняттi рiшення про можливiсть реєстрацiї знака, який мiстить позначення, що зазначенi в пунктi 4.3.1.3 а), б), в), г) Правил, ураховуються всi вiдомостi, що свiдчать на користь реєстрацiї знака, зокрема, вимога заявника про застосування статтi 6 quinquies Паризької конвенцiї i особливо тривалiсть використання знака, якщо вiдповiднi вiдомостi наданi заявником. У разi необхiдностi вiд заявника можуть запросити додатковi матерiали.
Якщо заявлений знак вiдноситься до позначень, якi тривалий час використовувались в Українi кiлькома виробниками як знак для товарiв, що мають спiльну якiсть або iншi характеристики, i втратив розрiзняльну здатнiсть як iндивiдуальний знак вiдносно таких товарiв, заявка пiдлягає вiдхиленню, про можливiсть якого заявнику надсилається повiдомлення у порядку, передбаченому пунктом 4.5 Правил. У разi бажання заявника скористатися положеннями статтi 7 bis Паризької конвенцiї, знак може бути зареєстрований як колективний iз збереженням дати подання заявки.
У цьому випадку заявник має подати клопотання про реєстрацiю знака як колективного i додати до матерiалiв заявки статут колективного знака, який мiстить зазначення осiб, що тривалий час використовували знак, заявлений на реєстрацiю, як осiб, що мають право на використання колективного знака.
4.3.1.9. До позначень, що є оманливими або такими, що можуть ввести в оману щодо товару, послуги або особи, яка виробляє товар або надає послугу, вiдносяться позначення, якi породжують у свiдомостi споживача асоцiацiї, пов'язанi з певною якiстю, географiчним походженням товарiв або послуг або з певним виробником, якi насправдi не вiдповiдають дiйсностi.
Позначення може бути визнане оманливим або таким, що здатне вводити в оману, коли є очевидним, що воно в процесi використання як знака не виключає небезпеку введення в оману споживача.
4.3.1.10. У разi висновку про неможливiсть реєстрацiї заявленого позначення як знака для товарiв i/або послуг у зв'язку з наявнiстю пiдстав для вiдмови в наданнi правової охорони, вiдповiдно до пункту 4.3.1.3 а), б), в), г), ґ) Правил, заявка пiдлягає вiдхиленню, про можливiсть якого заявнику надсилається повiдомлення у порядку, передбаченому пунктом 4.5 Правил.
4.3.2. Перевiрка позначення щодо наявностi пiдстав для вiдмови в наданнi правової охорони вiдповiдно до пунктiв 3, 4 статтi 6 Закону
4.3.2.1. Згiдно з пунктом 3 статтi 6 Закону не реєструються як знак позначення, якi є тотожними або схожими настiльки, що їх можна сплутати з:
а) знаками, ранiше зареєстрованими чи заявленими на реєстрацiю в Українi на iм'я iншої особи щодо однорiдних товарiв i/або послуг;
б) знаками iнших осiб, якщо цi знаки охороняються на пiдставi мiжнародних договорiв, учасником яких є Україна:
- мiжнародними знаками, що охороняються в Українi згiдно з Мадридською угодою;
- знаками загальновiдомими в Українi, що охороняються вiдповiдно до статтi 6 bis Паризької конвенцiї;
в) фiрмовими найменуваннями, що вiдомi в Українi i належать iншим особам, якi одержали право на них до дати подання до Вiдомства заявки по вiдношенню до однорiдних товарiв i/або послуг;
г) найменуваннями мiсць походження, крiм випадкiв, коли вони включенi як неохороноспроможнi елементи до знака, що реєструється на iм'я особи, яка має право користування таким найменуванням;
ґ) сертифiкацiйними знаками, зареєстрованими в установленому порядку.
4.3.2.2. Вiдповiдно до пункту 4 статтi 6 Закону перевiряється, чи не вiдтворює заявлене позначення:
а) промисловi зразки, права на якi належать в Українi iншим особам;
6) назви вiдомих (добре знаних) в Українi творiв науки, лiтератури i мистецтва або цитати i персонажi з них; твори мистецтва або їх фрагменти без згоди власникiв авторського права або їх правонаступникiв;
в) прiзвища, iмена, псевдонiми або похiднi вiд них, портрети i факсимiле вiдомих в Українi осiб без їх згоди.
4.3.2.3. Пiд час пошуку на тотожнiсть i схожiсть серед позначень, зазначених в пунктi 4.3.2.1 а), б) Правил, не враховуються:
- знаки, зазначенi в пунктi 4.3.2.1 а) Правил, для яких строк припинення дiї свiдоцтва, згiдно зi статтею 18 Закону, становить бiльш, нiж три роки. Якщо строк припинення дiї свiдоцтва становить менше, нiж три роки, то пошук по цих знаках проводиться тiльки на тотожнiсть;
- знаки, зазначенi в пунктi 4.3.2.1 а) Правил, заявки на реєстрацiю яких вважаються вiдхиленими або вiдкликаними на пiдставi пунктiв 6, 8 статтi 10 Закону;
- знаки, зазначенi в пунктi 4.3.2.1 а), б) Правил, свiдоцтва на якi, або мiжнароднi реєстрацiї яких визнанi недiйсними згiдно зi статтею 19 Закону;
- заявки або мiжнароднi реєстрацiї, за якими прийнято рiшення про вiдхилення, i можливiсть оскарження такого рiшення вичерпана.
Пiд час пошуку на тотожнiсть серед позначень, зазначених в пунктi 4.3.2.2 а) Правил, не враховуються:
- промисловi зразки, дiя патентiв на якi припинена згiдно зi статтею 24 Закону України "Про охорону прав на промисловi зразки";
- промисловi зразки, патенти на якi визнанi недiйсними згiдно зi статтею 25 Закону України "Про охорону прав на промисловi зразки".
4.3.2.4. Проведення пошуку тотожних або схожих позначень
Позначення вважається тотожним з iншим позначенням, якщо воно збiгається з ним у всiх елементах.
Позначення вважається схожим настiльки, що його можна сплутати з iншим позначенням, якщо воно асоцiюється з ним в цiлому, незважаючи на окрему рiзницю елементiв.
При перевiрцi позначень на тотожнiсть i схожiсть необхiдно:
- провести пошук тотожних або схожих позначень;
- визначити ступiнь схожостi заявленого позначення та виявлених при проведеннi пошуку позначень;
- визначити однорiднiсть товарiв i/або послуг, для яких заявлено знак, в порiвняннi з товарами i/або послугами, для яких зареєстрованi або заявленi тотожнi або схожi знаки, виявленi пiд час пошуку.
Серед позначень, зазначених в пунктах 4.3.2.1 а), б), в), 4.3.2.2. а) Правил, пошук здiйснюється вiдносно тих позначень, якi мають бiльш раннiй прiоритет.
4.3.2.5. Встановлення однорiдностi товарiв або товарiв i послуг
Для позначення, заявленого як знак, щодо якого проводиться експертиза по сутi, i виявлених зареєстрованих та заявлених на реєстрацiю знакiв з бiльш раннiм прiоритетом встановлюється однорiднiсть товарiв або товарiв i послуг.
При встановленнi однорiдностi товарiв або товарiв i послуг визначається принципова iмовiрнiсть виникнення у споживача враження про належнiсть їх однiй особi, що виготовляє товар або надає послуги.
Для встановлення такої однорiдностi слiд враховувати рiд (вид) товарiв i послуг; їх призначення; вид матерiалу, з якого товари виготовленi; умови та канали збуту товарiв, коло споживачiв.
4.3.2.6. Визначення схожостi словесних позначень
Словеснi позначення, заявленi як знаки, порiвнюються з словесними та комбiнованими позначеннями, до композицiї яких входять словеснi елементи.
При встановленнi схожостi словесних позначень враховується звукова (фонетична), графiчна (вiзуальна) та смислова (семантична) схожiсть.
4.3.2.7. Визначення схожостi зображувальних та об'ємних позначень
Зображувальнi та об'ємнi позначення, заявленi як знаки, порiвнюються з зображувальними, об'ємними та комбiнованими позначеннями, в композицiї яких входять зображувальнi чи об'ємнi елементи.
4.3.2.8. Визначення схожостi комбiнованих позначень
Комбiнованi позначення, заявленi як знаки, порiвнюються з комбiнованими позначеннями та з тими видами позначень, якi входять до складу комбiнованого позначення, що перевiряється, як елементи.
4.3.2.9. Позначення, заявлене як знак, вiдхиляється вiд реєстрацiї у випадку його тотожностi або схожостi з знаком, що охороняється в Українi вiдповiдно до статтi 6 bis Паризької конвенцiї i загальновiдомiсть якого очевидна.
4.3.3. Повiдомлення про надання додаткових матерiалiв
4.3.3.1. Повiдомлення про необхiднiсть надання додаткових матерiалiв направляється заявнику згiдно з пунктом 8 статтi 10 Закону лише в тому випадку, коли без таких матерiалiв проведення експертизи заявки по сутi на вiдповiднiсть умовам надання правової охорони неможливе.
4.3.3.2. Пiдстави для направлення повiдомлення такi:
а) вiдсутнiсть в матерiалах заявки документiв про згоду вiдповiдних компетентних органiв або власникiв на використання в складi знака для товарiв i послуг позначень, що зображують:
- державнi герби, прапори та емблеми;
- офiцiйнi назви держав, емблеми, скороченi чи повнi найменування мiжнародних, мiжурядових органiзацiй;
- офiцiйнi контрольнi, гарантiйнi та пробiрнi клейма, печатки;
б) вiдсутнiсть документiв, якi засвiдчують право заявника на державнi нагороди та iншi вiдзнаки;
в) вiдсутнiсть документiв, що пiдтверджують дату заснування виробництва, або права заявника на нагороди або iншi вiдзнаки, що присудженi товарам, якi ним виробляються, якщо заявлене позначення мiстить такi вiдомостi. У разi неможливостi з об'єктивних причин надання зазначених документiв приймається письмове пiдтвердження вiдповiдальностi заявника за достовiрнiсть вiдомостей щодо нагород i вiдзнак або дати заснування виробництва.
4.3.3.3. Питання iншого характеру, а також зауваження i пропозицiї, що виникли при розглядi заявки, можуть бути включенi до повiдомлення, яке направляється на зазначених вище пiдставах.
4.3.3.4. Повiдомлення експертизи повинно бути аргументовано, зокрема, посиланнями на положення Закону, цих Правил, iнших нормативних документiв та iншi джерела iнформацiї.
4.3.3.5. Додатковi матерiали, зазначенi у повiдомленнi, мають надiйти протягом двох мiсяцiв вiд дати одержання заявником повiдомлення Вiдомства.
4.3.3.6. Якщо заявник порушив встановлений строк i не надав мотивоване клопотання про його продовження, то рiшення щодо заявки приймається на пiдставi наявних матерiалiв.
4.3.3.7. Пропущений строк може бути поновленим за клопотанням заявника за умови сплати вiдповiдного збору у строк, передбачений пунктом 12 статтi 10 Закону.
4.3.3.8. У разi виникнення обгрунтованих сумнiвiв вiдносно достовiрностi будь-якого представленого заявником документа або вiдомостей Вiдомство має право на запит у заявника про необхiднi пiдтвердження.
4.4. Рiшення про реєстрацiю знака для товарiв i послуг
4.4.1. При встановленнi вiдповiдностi заявленого на реєстрацiю знака умовам надання правової охорони, викладеним в пунктi 1 статтi 5 та в статтi 6 Закону, для всiх тих товарiв i послуг, для яких заявлено реєстрацiю знака, Вiдомством виноситься рiшення про реєстрацiю знака вiдносно усього перелiку товарiв i/або послуг.
4.4.2. При встановленнi вiдповiдностi заявленого на реєстрацiю знака вимогам, викладеним в статтi 6 Закону, тiльки для частини товарiв i/або послуг, для яких заявлено реєстрацiю знака, Вiдомством виноситься рiшення про реєстрацiю знака вiдносно частини товарiв i послуг.
4.4.3. В разi наявностi у складi знака елементiв, що не охороняються, i необхiдностi зазначення цього, в рiшення про реєстрацiю знака для товарiв i послуг може бути внесено стандартний запис: "(зазначений елемент) не є предметом самостiйної правової охорони".
4.5. Рiшення про вiдхилення заявки та порядок його прийняття
4.5.1. Якщо встановлено невiдповiднiсть заявленого на реєстрацiю знака умовам надання правової охорони, викладеним в статтi 6 Закону, для усього перелiку товарiв i/або послуг або його частини, то заявнику надсилається повiдомлення з наведенням обгрунтованих доводiв, що можуть стати пiдставою для вiдмови в реєстрацiї знака повнiстю або вiдносно частини товарiв i/або послуг.
4.5.2. Повiдомлення має мiстити посилання на вiдповiднi положення Закону, Правил та наводити джерела використаної iнформацiї.
До повiдомлення можуть бути включенi зауваження i пропозицiї. Пропозицiї можуть бути вмотивованi виявленням схожих зареєстрованих знакiв або знакiв, ранiше заявлених на реєстрацiю для всiх або частини однорiдних товарiв або послуг. Заявнику може бути запропоновано надати лист-згоду власника зареєстрованого або ранiше заявленого на реєстрацiю знака щодо реєстрацiї знака, вiдносно якого проводиться експертиза.
Вiдомство може запропонувати реєстрацiю знака як колективного, якщо при експертизi заявленого знака встановлено, що вiн тривалий час використовувався в Українi кiлькома виробниками для товарiв, що мають спiльну якiсть або iншi характеристики, i втратив розрiзняльну здатнiсть як iндивiдуальний знак вiдносно таких товарiв.
4.5.3. Заявнику надається можливiсть протягом двох мiсяцiв вiд дати одержання повiдомлення Вiдомства надати мотивовану вiдповiдь з доводами на користь реєстрацiї знака, якi враховуються при прийняттi остаточного рiшення.
У разi необхiдностi додаткових роз'яснень може бути проведений розгляд заявки за участю заявника, як передбачено пунктом 3.5 Правил.
4.5.4. Якщо заявник не надав у встановленi строки вiдповiдь щодо пропозицiй Вiдомства, то рiшення приймається на пiдставi наявних матерiалiв заявки.
4.5.5. Якщо доводи, наданi заявником, визнаються Вiдомством як обгрунтованi, то приймається рiшення про реєстрацiю знака, як передбачено пунктом 4.4 Правил.
4.5.6. Якщо термiн надання вiдповiдi порушено або доводи, що наведенi заявником на користь реєстрацiї знака, не визнаються Вiдомством як обгрунтованi, то виноситься рiшення про вiдхилення заявки вiдносно усього перелiку товарiв i/або послуг або вiдносно його частини.
4.6. Реєстрацiя знака для товарiв i послуг i публiкацiя вiдомостей про видачу свiдоцтва
4.6.1. На пiдставi рiшення про реєстрацiю знака для товарiв i послуг та за наявнiстю документа про сплату збору за видачу свiдоцтва Вiдомство здiйснює державну реєстрацiю знака у Реєстрi вiдповiдно до статтi 13 Закону i публiкує у своєму офiцiйному бюлетенi визначенi ним вiдомостi про видачу свiдоцтва вiдповiдно до статтi 12 Закону.
4.6.2. Збiр за видачу свiдоцтва на знак сплачується протягом трьох мiсяцiв вiд дати надходження до заявника рiшення про реєстрацiю знака.
Документ про сплату збору за видачу свiдоцтва повинен надiйти або бути вiдправленим до Вiдомства у зазначений трьохмiсячний строк.
4.6.3. Реєстрацiя та публiкацiя здiйснюється Вiдомством протягом трьох мiсяцiв вiд дати надходження документа про сплату збору до Вiдомства.
4.6.4. Якщо в строк, зазначений в пунктi 4.6.2 Правил, документ про сплату збору за видачу свiдоцтва до Вiдомства не надiйшов, публiкацiя не провадиться, а заявка вважається вiдкликаною, про що заявнику надсилається повiдомлення.
4.7. Вiдмова в наданнi правової охорони мiжнароднiй реєстрацiї
4.7.1. Вiдносно знакiв, зареєстрованих вiдповiдно до Мадридської угоди, Вiдомство проводить таку ж експертизу на вiдповiднiсть умовам надання правової охорони, викладеним в пунктi 1 статтi 5 та статтi 6 Закону, згiдно з вимогами, викладеними у пунктi 4.3 Правил, як i для знакiв, що заявленi на реєстрацiю в Українi.
4.7.2. Якщо знак не вiдповiдає умовам надання правової охорони, то замiсть повiдомлення, зазначеного у пунктi 4.5.1 Правил, надсилається первiсне рiшення про вiдмову у наданнi правової охорони з наведенням обгрунтованих доводiв, проти якого власник знака може подати мотивоване заперечення.
4.7.3. Пiсля розгляду Вiдомством доводiв, що наданi власником знака, приймається остаточне рiшення про надання знаку правової охорони в Українi вiдносно усього перелiку товарiв i/або послуг чи для його частини або про вiдмову у наданнi такої охорони.
4.7.4. Вiдомостi про мiжнародну реєстрацiю знакiв, внесених в Мiжнародний реєстр, публiкуються в бюлетенi, що видається Мiжнародним бюро Всесвiтньої органiзацiї iнтелектуальної власностi.
Додаток до Правил складання, подання та розгляду заявки на видачу свiдоцтва України на знак для товарiв i послуг |
**************************************************************************************** *[220] Дата подання заявки [210] Номер заявки * **************************************************************************************** *[511] МКТП [531] Iндекси Мiжнародної класифiкацiї * * зображувальних елементiв знака * **************************************************************************************** * ЗАЯВА До Держпатенту України * *про реєстрацiю знака для товарiв i послуг 252133, Київ, бул. Лесi Українки, 26 * * в Українi Науково-дослiдний центр патентної експертизи* * (НДЦПЕ) * * * * Подаючи вказанi нижче документи, прошу (просимо) зареєструвати зазначене * * в заявцi позначення як знак для товарiв i послуг на iм'я заявника(iв) * * ******************** *[731] Заявник(и): * Iдентифiкацiйний * * * код * * * (для українських * * * заявникiв) * * * * * ******************** *(зазначається повне iм'я або найменування заявника(iв), його (їх) повна поштова * *адреса та код держави згiдно зi стандартом ВОIВ ST.З) * **************************************************************************************** *Прошу (просимо) встановити прiоритет даного знака за датою: * * * **** подання попередньої(х) заявки(ок) в державi-учасницi Паризької конвенцiї * **** (навести данi пiд кодами 310, 320, 330) * **** * **** вiдкриття виставки (навести данi пiд кодом 230) * **************************************************************************************** *[310] Номер попередньої * [320] Дата подання *[330] Код держави подання * *заявки * попередньої заявки *заявки згiдно зi стандартом * * ********************************ВОIВ ST.3 * * * [230] Дата вiдкриття виставки* * **************************************************************************************** *[750] Повна поштова адреса для листування, повне iм'я або найменування адресата * * * * * *Телефон: Телеграф: Телекс: Факс: * **************************************************************************************** *[740] Прiзвище та реєстрацiйний номер представника у справах iнтелектуальної власностi* * * * * *Телефон: Телеграф: Телекс: Факс: * **************************************************************************************** *[540] Зображення знака * * *** * *[541] *** в зображеннi використанi стандартнi символи * * *** * *[546] *** в зображеннi використанi нестандартнi символи * * * * * **************************************************************************************** *[591] Зазначення кольору (кольорової гами) знака * * * *[511] Перелiк товарiв та (або) послуг, якi класифiкованi згiдно з Мiжнародною * *класифiкацiєю товарiв i послуг * * * * * * * * * * * * * **************************************************************************************** *Якщо опис знака чи перелiк товарiв i/або послуг не вмiщуються у вiдведенiй графi, * *то вони повнiстю наводяться на окремому аркушi як додаток до заяви та пiдписуються * *заявником * **************************************************************************************** * * *Кiлькiсть * * Перелiк документiв, що додаються: *Кiлькiсть *примiр- * * *аркушiв *никiв * **************************************************************************************** * *** * * * * *** документ про сплату збору * * 1 * * *** * * * * *** комплект фотокопiй (друкарських вiдбиткiв) знака * * 5...10 * * *** * * * * *** переклад на українську мову додаткових матерiалiв * * 1 * * *** * * * * *** документ, який засвiдчує повноваження довiреної особи * * 1 * * (довiренiсть) * * * * *** * * * * *** перелiк товарiв i/або послуг, для яких просять охорону * * 1 * * знака * * * * *** * * * * *** документ про участь у виставцi * * 1 * * *** * * * * *** опис знака * * 1 * * *** * * * * *** iнший документ (вказати) * * 1 * **************************************************************************************** * * * Додатковi вiдомостi (необхiдне зазначити) * * *** * * [390] *** Реєстрацiя(iї) в країнi походження * * *** * * [551] *** Колективний знак * * *** * * [554] *** Об'ємний знак * * * * [641] Номери i дати iнших заявок, пов'язаних з даною у правовому вiдношеннi * **************************************************************************************** * *[646] Номери i дати iнших реєстрацiй, пов'язаних з* * * *даною у правовому вiдношеннi * * **************************************************************************************** * * **************************************************************************************** * * * * * * * М. П. ________________________________ _______________________ _________________* * (Пiдпис заявника або представника) (Прiзвище, iнiцiали) (Дата пiдпису) * ****************************************************************************************
Copyright © 2024 НТФ «Интес» Все права сохранены. |