ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ДНIПРОВСЬКА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
КIРОВОГРАДСЬКА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
вiд 6 жовтня 1999 року | N 429 |
---|
Про введення в дiю Технологiчної схеми по порядку
контролю за виконанням санкцiй МЗЕЗторгу,
застосованих до учасникiв ЗЕД, та порядку надання
пропозицiй про їх застосування
Зареєстровано в Кiровоградському обласному управлiннi юстицiї 21 жовтня 1999 р. за N 145 |
З метою визначення порядку
надання пропозицiй митними пiдроздiлами про
застосування санкцiй до учасникiв ЗЕД - порушникiв
митного та чинного законодавства, впорядкування
i пiдвищення ефективностi контролю та
оперативностi доведення до митних пiдроздiлiв
iнформацiї про застосування або скасування
санкцiй до суб'єктiв зовнiшньоекономiчної
дiяльностi наказую:
1. З 11.10.99 року ввести в дiю Технологiчну схему по порядку контролю за виконанням санкцiй МЗЕЗторгу, застосованих до учасникiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi, та порядку надання пропозицiй про їх застосування. (Додаток).
2. Скасувати дiю наказiв Кiровоградської митницi N 105 вiд 28.03.97 року "Про порядок пiдготовки документiв щодо застосування спецiальних санкцiй до суб'єктiв ЗЕД" та N 247 вiд 01.06.99 року "Про введення в дiю Тимчасового порядку роботи з наказами МЗЕЗторгу про застосування (скасування) санкцiй до учасникiв ЗЕД".
3. Начальникам митних пiдроздiлiв взяти пiд особистий контроль виконання вимог "Технологiчної схеми...".
4. З 01.10.99 року ввести в постiйну експлуатацiю програмне забезпечення "Санкцiї МЗЕЗторгу", розроблене в Кiровоградськiй митницi.
5. Вiдповiдальним за експлуатацiю програмного забезпечення "Санкцiї МЗЕЗторгу" призначити головного iнспектора вiддiлу СКА Хабло В. I.
6. Вiдповiдальним за ведення бази даних програми "Санкцiї МЗЕЗторгу" призначити iнспектора вiддiлу СКА Заднiпряну Н. Б. (в разi її вiдсутностi - старшого iнспектора вiддiлу СКА Iноземцева О. О).
7. Вiдповiдальним за виконання цього наказу призначити начальника вiддiлу СКА Кiровоградської митницi Воскобiйника Г. С.
Начальник Кiровоградської митницi | С. Є. Седель |
Додаток |
ТЕХНОЛОГIЧНА СХЕМА
по порядку контролю за виконанням санкцiй
МЗЕЗторгу, застосованих до учасникiв
зовнiшньоекономiчної дiяльностi, та порядку
надання пропозицiй про їх застосування
Ця схема розроблена з метою впорядкування та пiдвищення ефективностi контролю та оперативностi доведення до митних пiдроздiлiв iнформацiї про застосування або скасування санкцiй до суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi та визначення порядку надання пропозицiй митними пiдроздiлами про застосування санкцiй до учасникiв ЗЕД - порушникiв митного та чинного законодавства.
Згiдно ст. 37 Закону України "Про зовнiшньоекономiчну дiяльнiсть" за порушення цього закону або пов'язаних з ним законiв України до суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi або iноземних суб'єктiв господарської дiяльностi можуть бути застосованi такi спецiальнi санкцiї:
• застосування до конкретних суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi та iноземних суб'єктiв господарської дiяльностi iндивiдуального режиму лiцензування у випадках порушення такими суб'єктами положень цього Закону стосовно зазначених в ньому положень, що встановлюють певнi заборони, обмеження або режими здiйснення зовнiшньоекономiчних операцiй з дозволу держави;
• тимчасове зупинення зовнiшньоекономiчної дiяльностi у випадках порушення цього Закону або пов'язаних з ним законiв України; проведення дiй, якi можуть зашкодити iнтересам нацiональної економiчної безпеки.
Санкцiї застосовуються Мiнiстерством зовнiшнiх економiчних зв'язкiв i торгiвлi України за рiшенням судових органiв України або за поданням органiв державної податкової та контрольно-ревiзiйної служб, митних, правоохоронних органiв, Комiсiї з питань повернення в Україну валютних цiнностей, що незаконно знаходяться за її межами, та Нацiонального банку України. Санкцiї, якi застосовуються Мiнiстерством зовнiшнiх економiчних зв'язкiв i торгiвлi України, дiють до моменту застосування практичних заходiв, що гарантують виконання Закону.
Порядок надання пропозицiй про застосування санкцiй МЗЕЗторгу до учасникiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi - порушникiв митного та чинного законодавства
1. Подання до Мiнiстерства зовнiшнiх економiчних зв'язкiв i торгiвлi України про застосування спецiальних санкцiй вносяться Державною митною службою України не пiзнiше нiж через 10 днiв з дати виявлення порушення.
Подання Кiровоградської митницi про застосування санкцiї МЗЕЗторгу до учасника зовнiшньоекономiчної дiяльностi - порушника чинного, в тому числi митного законодавства України (), готується для передачi в ДМСУ вiддiлом СКА Кiровоградської митницi. Термiн передачi подання про застосування санкцiї МЗЕЗторгу до учасника зовнiшньоекономiчної дiяльностi до ДМСУ не повинен перевищувати 8 днiв з дати виявлення порушення.
Iншi пiдроздiли митницi готують свої пропозицiї про застосування санкцiй та не пiзнiше нiж через 3 днi з дати виявлення порушення надсилають їх для вивчення до вiддiлу СКА разом з необхiдною документацiєю. Вiддiл СКА вивчає наданi документи, а в разi необхiдностi має право:
- вимагати вiд пiдроздiлiв термiнового надання додаткової iнформацiю або документацiї, необхiдної для уточнення справи;
- залучати до роботи по пiдготовцi подання фахiвцiв iнших пiдроздiлiв.
При пiдготовцi матерiалiв для внесення подань вiддiлу СКА необхiдно враховувати допущенi, але не усунутi суб'єктами ЗЕД порушення чинного законодавства України, якщо митними пiдроздiлами вжито всiх можливих заходiв щодо припинення цих порушень. Необхiдно звертати увагу на ранiше допущенi порушення, їх кiлькiсть, систематичнiсть та рiвень нанесених державi збиткiв (суми несплачених до державного бюджету платежiв).
2. Серед порушень, за якi митнi пiдроздiли можуть направляти до вiддiлу СКА подання на застосування спецiальних санкцiй (як окремо, так i в комплексi з iншими), можуть бути наступнi види порушень:
- порушення митного законодавства України, а саме статей 104 - 120 Митного кодексу України;
- порушення порядку виконання операцiй з давальницькою сировиною;
- порушення вимог Закону України вiд 23.12.98 р. N 351 "Про регулювання бартерних (товарообмiнних) операцiй у галузi зовнiшньоекономiчної дiяльностi", звернувши увагу на суб'єктiв ЗЕД, що порушили термiни повернення в Україну iмпортної частини продукцiї за бартерним контрактом в особливо великих розмiрах;
- незабезпечення перевiзниками, якi здiйснюють перевезення вантажiв мiж митницями, доставки вантажiв до митницi призначення.
3. Подання стосовно застосування спецiальної санкцiї до суб'єкта-порушника (як резидента, так i нерезидента) вноситься митним пiдроздiлом на iм'я начальника Кiровоградської митницi i повинно мiстити в собi:
- назву пiдприємства, до якого пропонується застосування спецiальної санкцiї.
- код ЄДРПОУ (стосовно резидента).
- мiсцезнаходження пiдприємства на момент внесення подання, телефон/факс.
- органiзацiйно-правову форму господарювання пiдприємства (для резидента).
- банкiвськi реквiзити пiдприємства (поточний рахунок у нацiональнiй валютi, рахунок в iноземнiй валютi, найменування, адреса, код ЄДРПОУ та МФО банкiвської установи).
- прiзвище, iм'я та по батьковi директора, бухгалтера (для резидента) або iншої уповноваженої особи (якщо це передбачено статутом пiдприємства), яка пiдписала контракт, за яким було здiйснено правопорушення.
- викладення змiсту правопорушення з посиланням на конкретнi положення чинного законодавства України, дату порушення, реквiзити контракту, при виконаннi якого було здiйснення порушення, суму нанесених державi збиткiв (якщо можливо їх визначити).
- вид спецiальної санкцiї, що пропонується застосувати.
- повнi реквiзити контрагента, при виконаннi контракту з яким порушено законодавство (назва, мiсцезнаходження, країна (для нерезидентiв), код ЄДРПОУ (для резидентiв, банкiвськi реквiзити); для нерезидентiв зазначена iнформацiя - мовою оригiналу.
- iншу доцiльну iнформацiю, пiдтверджену документально.
4. До подань на застосування спецiальних санкцiй до перевiзникiв, якi не забезпечили доставку вантажiв до митницi призначення, додаються всi необхiднi матерiали, якi пiдтверджують факт порушення митного законодавства України, тобто недоставляння вантажiв до митницi призначення, а також те, що заходи, вжитi митним пiдроздiлом в межах своєї компетенцiї, повнiстю вичерпанi та не призвели до усунення порушень. В поданнi обов'язково вказати вагу та суму, на яку були не доставленi вантажi, а також опис вантажу. При пiдготовцi матерiалiв для внесення подань в основному враховуються допущенi, але не усунутi суб'єктами господарської дiяльностi порушення чинного законодавства України, якщо митним пiдроздiлом вжито всiх можливих заходiв щодо припинення цих порушень. Слiд також звертати увагу на ранiше допущенi порушення, їх кiлькiсть, систематичнiсть та рiвень нанесених державi збиткiв (суми несплачених до державного бюджету платежiв).
5. Пiсля усунення учасником ЗЕД порушень, за якi до суб'єкта ЗЕД було застосовано спецiальну санкцiю, пiдроздiлами, що iнiцiювали її застосування, подаються до вiддiлу статистики всi необхiднi матерiали, якi пiдтверджують факт усунення порушення. Вiддiл статистики на пiдставi наданих матерiалiв готує подання до ДМСУ про скасування дiї спецiальної санкцiї.
Порядок контролю за дiяльнiстю учасникiв ЗЕД, до яких застосованi санкцiї МЗЕЗторгу
Контроль за дiяльнiстю учасникiв ЗЕД (суб'єктiв господарської дiяльностi України, iноземних суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi та до перевiзникiв), до яких застосованi санкцiї МЗЕЗторгу, здiйснюється в пiдроздiлах Кiровоградської митницi у вiдповiдностi з технологiєю роботи пiдроздiлу та за допомогою програмного забезпечення "Санкцiї МЗЕЗторгу", розробленого в Кiровоградськiй митницi, з залученням у разi необхiдностi вiдповiдних наказiв МЗЕЗторгу.
На цей час накази МЗЕЗторгу стосовно застосування (скасування) санкцiй до суб'єктiв ЗЕД надсилаються в канцелярiю Кiровоградської митницi з ДМСУ листами в паперовому виглядi або засобами електронної пошти.
1. В разi отримання наказiв про застосування (скасування) санкцiй до суб'єктiв ЗЕД засобами електронної пошти канцелярiя митницi повiдомляє про це вiдповiдального за ведення бази даних "Санкцiї МЗЕЗторгу" в вiддiлi СКА та термiново (до узгодження з керiвництвом митницi) направляє отриманi повiдомлення електронною поштою в наступнi пiдроздiли:
- вiддiл статистики, контролю та аналiзу;
- вiддiл митних доходiв та платежiв;
- вантажний вiддiл;
- вiддiл тарифiв та митної вартостi;
- вiддiл контролю за доставкою вантажiв;
- СБК та ПМП;
- митнi пости.
Вiддiл СКА пiсля отримання повiдомлень в обов'язковому порядку роздруковує отриманi документи та зберiгає їх в окремiй тецi вiдповiдно до номенклатури справ митницi.
Група АОМI отримує з канцелярiї копiї з паперових примiрникiв наказiв з резолюцiєю начальника митницi та зберiгає їх в окремiй тецi вiдповiдно до номенклатури справ митницi.
Iншi пiдроздiли митницi можуть зберiгати отриманi повiдомлення в електронному виглядi (в окремому директорiї), а роздруковувати їх тiльки в разi потреби.
Фахiвець вiддiлу статистики, контролю та аналiзу, вiдповiдальний за ведення бази даних "Санкцiї МЗЕЗторгу", негайно обробляє отриманi повiдомлення i вносить вiдповiднi змiни в базу даних. За допомогою програми формуються змiни до бази даних "Санкцiї МЗЕЗторгу". Змiни до бази даних разом з перелiком наказiв МЗЕЗторгу, що ввiйшли до змiн, засобами електронної пошти направляються на митнi пости для оновлення вiдповiдних баз. Вiдповiдальний за ведення бази даних "Санкцiї МЗЕЗторгу" робить вiдповiднi записи в журналi "Облiку наказiв МЗЕЗторгу про застосування санкцiй до учасникiв ЗЕД" за наведеною формою.
Журнал облiку наказiв МЗЕЗторгу про застосування (скасування) санкцiй до учасникiв ЗЕД
N з/п |
N та дата листа ДМСУ | N, дата наказу МЗЕЗторгу та його вид* | Назва файлу | Дата введення до бази даних | П. I. Б. iнспектора | Пiдпис iнспектора |
____________
* Вид наказу МЗЕЗторгу - застосування
або скасування санкцiї, змiни до
попереднiх наказiв.
Iнспектор вiддiлу статистики, контролю та аналiзу на митному посту пiсля отримання файлiв з оновленнями, за допомогою програми "Санкцiї МЗЕЗторгу" вносить змiни до iснуючої бази даних та на пiдставi отриманого перелiку наказiв МЗЕЗторгу, що ввiйшли до змiн, робить вiдповiднi записи в вищевизначеному журналi "Облiку наказiв МЗЕЗторгу про застосування санкцiй до учасникiв ЗЕД".
2. В разi отримання наказiв МЗЕЗторгу про застосування (скасування) санкцiй до суб'єктiв ЗЕД в паперовому виглядi канцелярiя митницi термiново (до узгодження з керiвництвом митницi) робить ксерокопiї отриманих документiв, повiдомляє вiдповiдального за ведення бази даних "Санкцiї МЗЕЗторгу" про їх отримання та направляє ксерокопiї документiв в СКА.
Група АОМI отримує з канцелярiї копiї з паперових примiрникiв наказiв з резолюцiєю начальника митницi та зберiгають їх в окремiй тецi вiдповiдно до номенклатури справ митницi.
Iншi митнi пiдроздiли отримують ксерокопiї документiв у загальному порядку та зберiгають їх в окремiй тецi вiдповiдно до номенклатури справ митницi.
Фахiвець вiддiлу статистики, контролю та аналiзу, вiдповiдальний за ведення бази даних "Санкцiї МЗЕЗторгу" пiсля отримання ксерокопiй документiв вводить данi з паперових копiй в базу даних. За допомогою програми формуються змiни до бази даних "Санкцiї МЗЕЗторгу". Подальшi дiї iнспекторiв аналогiчнi зазначеним в п. 1 цiєї схеми.
3. Програмне забезпечення "Санкцiї МЗЕЗторгу" використовується у митних пiдроздiлах та на митних постах у вiдповiдностi з вимогами технологiчних схем роботи пiдроздiлу. В разi виявлення за допомогою програми "Санкцiї МЗЕЗторгу" факту застосування санкцiй до суб'єкта ЗЕД (суб'єктiв господарської дiяльностi України, iноземних суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi або до перевiзникiв) iнспектор пiдроздiлу обов'язково повинен провести звiрку iнформацiї з вiдповiдним наказом МЗЕЗторгу.
В разi пiдтвердження iнформацiї про застосування санкцiї посадовi особи у вiдповiдностi з технологiчними схемами повиннi прийняти заходи:
• по недопущенню проведення митного оформлення товарiв та iнших предметiв учасниками ЗЕД, до яких застосована спецiальна санкцiя, - тимчасове зупинення зовнiшньоекономiчної дiяльностi;
• по проведенню митного оформлення товарiв та iнших предметiв учасниками ЗЕД, до яких застосована спецiальна санкцiя, - режим iндивiдуального лiцензування, тiльки в разi наявностi iндивiдуальної лiцензiї МЗЕЗторгу, виданої на проведення зазначеної зовнiшньоекономiчної операцiї.
4. Про факти порушення чинного законодавства України суб'єктами, до яких застосована спецiальна санкцiя, - режим iндивiдуального лiцензування, пiдроздiли повиннi оперативно подавати iнформацiю до вiддiлу СКА для подальшого iнформування Управлiння статистики, контролю та аналiзу Держмитслужби України.
Copyright © 2024 НТФ «Интес» Все права сохранены. |