МIНIСТЕРСТВО ЕКОНОМIКИ УКРАЇНИ
(Мiнекономiки України)
01.12.99 N 51-30/3360-10

На N 24355/10 вiд 04.11.99

Кабiнет Мiнiстрiв України

     На виконання доручення Кабiнету Мiнiстрiв України Мiнекономiки опрацювало наданi матерiали мiнiстерств та iнших центральних органiв виконавчої влади до аналiтичної записки про стан транзитних перевезень вантажiв через територiю України.

     Вiд Мiнiстерства енергетики, МЗС та Державної податкової адмiнiстрацiї на 1 грудня поточного року матерiалiв з цього питання не надiйшло, а аналiз отриманої iнформацiї вiд iнших мiнiстерств та вiдомств дає можливiсть зробити висновок, що бiльшiстю мiнiстерств не в повнiй мiрi вiдображено стан розвитку транзитних перевезень i не надано вiдповiдних пропозицiй до створення найбiльш сприятливих умов по збiльшенню цього виду перевезень.

     В той же час слiд зазначити, що введенi останнiм часом законодавчi акти та рiшення Уряду сприяють подальшому полiпшенню стану транзитних перевезень.

     Прийняття постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19.04.99 N 633 "Про запровадження системи облiку, аналiзу та прогнозування транзитних вантажiв" дало можливiсть в III кварталi поточного року здiйснити вдосконадендя системи облiку та автоматизацiю обробки даних реального проходження транзитних вантажiв, що сприяє наданню об'єктивної iнформацiї щодо обсягiв транзиту.

     Законом України вiд 20.10.99 р. "Про транзит вантажiв" звiльнено вiд податку на додану вартiсть на 2000 рiк транзит вантажiв територiєю України.

     Крiм того, введення з 1 сiчня 2000 року Закону України "Про запровадження єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України" сприятиме подальшому полiпшенню роботи щодо здiйснення митного, санiтарного, ветеринарного, фiтосанiтарного, радiологiчного та екологiчного контролю, а також плати за проїзд транспортних засобiв та iнших самохiдних машин i механiзмiв автомобiльними дорогами України.

     Поряд з цим є фактори , якi негативно впливають на стан розвитку транзитних перевезень.

     На контрольно-пропускних пунктах до цього часу не забезпечується координацiя дiяльностi державних контрольних органiв iз справляння зборiв та не досягнуто спрощення самої процедури справляння цих зборiв.

     Загальний аналiз проведення митного контролю в пунктах пропуску на державному кордонi висвiтлює багато проблемних питань якi негативно впливають на стан транзитних перевезень i не сприяють збiльшенню їх обсягiв, зокрема:

     - наявнiсть складної системи контролю транспортних засобiв i вантажiв при перетинi державного кордону;

     - збiльшення в останнi роки кiлькостi видiв та обсягiв платних послуг, якi надаються при перетинi державного кордону комерцiйними структурами i їх невпорядкованiсть;

     - ввезення завишеної плати, яку сплачують автоперевiзники пiдроздiлам МВС та Держмитслужби за супроводження транспортних засобiв i вантажiв територiєю України;

     - запровадження великих ставок мiсцевого збору , що стягується з iноземних власникiв транспортних засобiв за проїзд територiєю областей /вiд 25 до 75 дол.США в залежностi вiд виду транспортного засобу/.

     До зазначених недолiкiв слiд додати незадовiльний стан облаштування пунктiв пропуску, вiдсутнiсть на них належної iнфраструктури, автошляхiв мiжнародного призначення, що разом робить економiчно не вигiдним для вантажовласникiв перевезення транзитних вантажiв через територiю України, а примушує їх вишукувати шляхи в обхiд нашої країни.

     Виходячи з висловлених мiнiстерствами та центральними органами виконавчої влади пропозицiй щодо створення сприятливих умов по збiльшенню перевезень транзитних вантажiв територiєю України Мiнекономiки пропонує у найближчий час здiйснити наступнi заходи:

     1. Мiнтрансу, МЗЕЗторгу, Державнiй митнiй службi разом з iншими центральними органами виконавчої влади на виконання Закону України "Про транзит вантажiв" у двомiсячний термiн забезпечити перегляд i скасування вiдомчих нормативних актiв, що суперечать цьому Закону.

     2. Держмитслужбi, Мiнтрансу, МЗЕЗторгу, Держкомкордону з метою усунення простоїв i затримок транспортних засобiв транзиту здiйснити заходи щодо укладення мiжнародних договорiв про проведення спiльного контролю транзитних вантажiв та приєднання України до Мiжнародної конвенцiї про узгодження умов проведення контролю вантажiв на кордонах, пiдписаної в Женевi у 1982 роцi.

     3. Мiнтрансу, Держмитслужбi, Держкомстату для удосконалення системи облiку, аналiзу та прогнозуванню транзитних перевезень забезпечити у 2000 роцi к межах Нацiональної програми iнформатизацiї створення системи iнформацiйно- аналiтичного забезпечення прогнозування транспортних вантажних потокiв через кордон України на основi даних митних декларацiй на перевезення вантажiв.

     4. Державнiй iнспекцiї з контролю за цiнами Мiнекономiки України протягом I кв. 2000 року здiйснити перевiрку розмiру зборiв у контрольно-пропускних пунктах прикордонних областей, якi визначенi постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15.06.99 р. N 1034 "Про впорядкування справляння зборiв у пунктах пропуску через державний кордон".

     5. Головному контрольно-ревiзiйному управлiнню України при Мiнiстерствi фiнансiв України разом з Державною iнспекцiєю з контролю за цiнами Мiнекономiки здiйснити до 30 грудня 1999 року перевiрку в Волинськiй, Житомирськiй, Закарпатськiй, Одеськiй, Київськiй, Львiвськiй, Ровенськiй, Сумськiй, Харкiвськiй, Херсонськiй, Чернiвецькiй, Чернiгiвськiй областях та Автономнiй Республiцi Крим щодо виконання постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 22.11.99 р. N 2107 "Про пiдсумки роботи народного господарства за 10 мiсяцiв 1999 року" стосовно зниження ставок мiсцевого збору, що стягується з iноземних власникiв транспортних засобiв за проїзд територiєю областей до 30 вiдсоткiв.

     Мiнекономiки вважає за необхiдне продовжити цю роботу i на основi використання уточненої iнформацiї, що буде надаватись у вiдповiдностi з прийнятими урядовими рiшеннями, на спiльному засiданнi колегiї Мiнтрансу та Держмитслужби в груднi цього року розглянути питання про стан та заходи щодо стабiлiзацiї i нарощування обсягiв перевезень транзитних вантажiв.

     Результати проведеної роботи Мiнтрансу разом з iншими центральними органами виконавчої влади заслухати на засiданнi Державної комiсiї з питань транспортних коридорiв в першому кварталi 2000 року.

Перший заступник Мiнiстра
А.Г.Врублевський

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.