ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ

НАКАЗ
м.Київ

10 серпня 2000 р. N 646


Про затвердження Технологiї роботи вiддiлу несупроводжуваного багажу (вантажу)

     На виконання листа Держмитслужби N 09/09-2456-ЕП вiд 05.07.2000р. НАКАЗУЮ:

     1. Затвердити "Технологiю роботи вiддiлу несупроводжуваного багажу" та ввести її в дiю з 10 серпня 2000р.

     2. Начальнику вiддiлу по оформленню несупроводжуваного багажу провести заняття з iнспекторським складом по вивченню даної "Технологiї".

     3. Начальнику вiддiлу по оформленню несупроводжуваного багажу забезпечити контроль виконання даної "Технологiї" пiдлеглим особовим складом.

     4.3агальний контроль покладаю на заступника начальника Київської регiональної митницi Рибалко О.М.

Начальник Київської регiональної митницi Симонов О.I.
Подання:
начальник вiддiлу по оформленню несупроводжуваного багажу Безрученков О.В.
Погоджено:
заступник начальника Київської регiональної митницi Рибалко О.М.
начальник юридичного вiддiлу Скорук О.П.
начальник вiддiлу органiзацiї митного контролю Iванченко Е.П.

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказом начальника Київської регiональної митницi
вiд 10.08.2000року N 646

ТЕХНОЛОГIЯ
роботи Вiддiлу несулроводжуаного багажу
КИЇВСЬКОЇ РЕГIОНАЛЬНОЇ МИТНИЦI

Загальнi положення

     1. Дана технологiя розроблена на основi Митного кодексу України, дiючого митного законодавства та нормативних актiв Державної митної служби України.

     2. Технологiя визначає порядок митного оформлення та контролю за ввезенням та вивезенням несупроводжуваного багажу (вантажу) громадян, який перемiщується через митний кордон України.

     3. У вiддiлi (згiдно з положенням про вiддiл) проводиться митне оформлення багажу (вантажу) громадян, якi постiйно або тимчасово проживають в зонi дiяльностi КРМ, та, як виняток, з iнших регiонiв України.

     4. Вантаж та багаж, що оформлюється вiддiлом оглядається у зонах митного контролю, визначених в "Положеннi про зони митного контролю в пунктах митного контролю вiддiлу НСБ".

     5. Розвантажувально-навантажувальнi роботи, пакування мiсць багажу (вантажу) пiд час митного огляду здiйснюють ТЕП N 14, а також транспортно-експедицiйнi компанiї, якi займаються наданням послуг такого виду. Працiвники цих органiзацiй допускаються до виконання робiт тiльки зi згоди митницi. Також цi операцiї можуть проводити власники (довiренi особи) багажу (вантажу).

     6. Режим роботи : щоденно з 9-00 до 13-00 з 13-45 до 18-00 (у п'ятницю до 16-45). Крiм суботи та недiлi. За розпорядженням керiвництва митницi оформлення може проводитись у вихiднi та святковi днi.

     7. Вiдповiдальнiсть за зберiгання багажу (вантажу) громадян, а також за нанесенi збитки пiд час його навантаження, розвантаження та пакування посадовi особи вiддiлу не несуть.

     8. Пiд час митного оформлення багажу (вантажу) щодо якого необхiдно здiйснення iнших видiв контролю залучаються працiвники вiдповiдних служб.

     9. Митний контроль багажу (вантажу) громадян проводиться в присутностi власника або його довiреної особи, за умови надання нотарiально засвiдченого доручення на здiйснення вiдповiдних дiй.

     10.У вiдношеннi громадян, якi порушили митне законодавство, складається протокол про порушення митних правил або контрабанду.

     11. До митного огляду допускаються тiльки тi iнспектори, з якими проведено iнструктажi з технiки безпеки та пожежної безпеки. Проводити митний огляд з порушеннями правил технiки безпеки та пожежної безпеки заборонено.

Роздiл 1

Оформлення несупроводжуваного багажу (вантажу) громадян в режимi "Експорт"

N Змiст операцiї що проводиться Виконавець Примiтки
1 Громадяни, якi здiйснюють вiдправлення несупроводжуваного багажу (вантажу), перед початком митного оформлення пред'являють такi документи: паспорт, товарно-транспортнi супровiднi документи, опис предметiв (перелiк) або товарнi чеки, iнвойси, рахунки-фактури тощо, а також заповнюють пасажирську митну декларацiю в 3-х примiрниках з яких перший, пiсля закiнчення оформлення, залишається в справах вiддiлу, другий видається вiдправнику, третiй додається до супровiдних документiв. У разi здiйснення вiдправлення довiреною особою надасться нотарiально завiрене доручення на здiйснення вiдповiдних дiй. вiдправник, посадова особа митницi В разi, коли громадянин декларує, що в його речах є предмети для вивезення яких потрiбнi дозвiльнi документи iнших державних органiв, вони надаються до початку митного оформлення.У разi необхiдностi до митного огляду залучаються есперти-фахiвцi вiдповiдних мiнiстерств та вiдомств.
2 Iнспектор перевiряє наявнiсть всiх необхiдних документiв, правильнiсть їх оформлення (чи всi графи митної декларацiї заповненi), а також проводить усна опитування громадянина. Пiсля чого проводить митний огляд, з застосувнням ЗТК. Огляд може бути вибiрковим або повним у разi, якщо є достатнi пiдстави вважати, що в багажi (вантажi) перемiщуються предмети з порушенням митного законодавства    
3 Предмети для митного огляду iнспектору митницi надаються безпосередньо вiдправником (або громадянином, який дiє за його дорученням) Оглянутi речi пакуються в ящики, контейнери, автомобiлi, пiсля чого на них накладається митне забезпечення i проводиться повне митне оформлення а проставленням а товарно-транспортних та цiнових документах, листах-специфiкацiях, перелiках, описах митних забезпечень типу 1,2, та робляться вiдповiднi вiдмiтки в пасажирськiй декларацiї, та документi контролю доставки, в разi потреби, виписується провiзна вiдомiсть згiдно з наказом N 246 вiд 23/09/93р.   У разi виявлення порушень митних правил Iнспектор дiє на пiдставi Наказу КРМ N 154 вiд 22.02.00р.
4 Пiсля закiнчення митного оформлення iнспектор формує весь пакет документiв, який пiсля перевiрки керiвництвом вiддiлу ( про що робиться вiдповiдна вiдмiтка а правому нижньому кутку пасажирської митної декларацiї) передається вiдповiдальному за дiловодство для подальшої реєстрацiї та архiвацiї    

 

Роздiл 2

Оформлення несупроводжуваного багажу (вантажу) громадян в режим" "Iмпорт"

N Змiст операцiї, що проводиться Виконавець Примiтки
1 Перед початком митного оформлення, власник або довiрена особа подає iнспектору митницi товарно-транспортнi супровiднi документи (залiзнична накладна, багажна накладна, СМR, СR коносамент), а також вартiснi документи (рахунки-фактури, проформи-iнвойси або iншi документи, що пiдтверджують вартiсть) з вiдмiтками прикордонної митницi (штамп пiд митним контролем), а також документ контролю доставки (провiзна вiдомiсть, ТР 80 ВН, книжка МДП тощо). вiдправник, посадова особа митницi У разi, коли громадянин декларує, що в його речах е предмети для ввезення яких потрiбнi дозвiльнi документи iнших державних органiв, вони надаються до початку митного оформлення.У разi необхiдностi до митного огляду залучаються есперти-фахiвцi вiдповiдних мiнiстерств та вiдомств.
2 Iнспектор митницi перевiряє документи та нараховує митнi збори, мито, ПДВ, акциз (Наказ 164 вiд 27.03.00 Держмитслужби). Документи, на основi яких проводилось нахування та примiрники товарно-супровiдних документiв залишаються у справах митницi. Нарахування здiйснюється на бланку унiфiкованої митної квитанцiї форми МД-1 (Наказ Держмитслужби N635 вiд 09.10.98). Сплата митних платежiв здiйснюється через приписнi каси банку "Аваль". У випадках оформлення предметiв, речей, товарiв, якi згiдно з ПКМУ 1010 вiд 27.08.96р. зi змiнами та доповненнями, не пiдлягають оподаткуванню митом, ПДВ та акцизним збором в справах вiддiлу залишаються документи, що пiдтверджують право на таке оформлення.    
3 Пiсля перевiрки iнспектором правильностi заповнення граф пасажирської декларацiї проводиться усне опитування. Пiсля чого, з застосуванням ЗТК, здiйснюється митний огляд, який проводиться вибiрково ,або в повному обсязi, в зонах митного контролю i, як виняток, за мiсцем вивантаження, де на час проведення огляду встановлюється тимчасова митна зона. Предмети для митного огляду iнспектору митницi надаються безпосередньо одержувачем (або громадянином, який дiє за його дорученням).   У разi виявлення порушень митних правил iнспектор дiє на пiдставi Наказу КРМ N 154 вiд 22.02.00р.
4 Митне оформлення в повному обсязi здiйснюється шляхом проставлення особистого митного забезпечення типу 1,2 в товарно-транспортних документах, та в документах контролю доставки. В пасажирську митну декларацiю iнспектором вiддiлу вносяться данi про характер та кiлькiсть пропущених речей предметiв, товарiв, а також вiдомостi про сплаченi митнi платежi та номер квитанцiї МД-1, за якою проводилось нарахування. Крiм того, вносяться прiзвища осiб якi проводили пакування. Пiсля закiнчення митного оформлення iнспектор формує весь пакет документiв, який пiсля перевiрки керiвництвом вiддiлу ( про що робиться вiдповiдна вiдмiтка в правому нижньому кутку пасажирської митної декларацiї), передається вiдповiдальному за дiловодство для подальшої реєстрацiї та архiвацiї. Один примiрник комплекту документiв, за якими проводилось митне оформлення надається власниковi.    

 

Роздiл 3

Оформлення та контроль речей громадян-нерезидентiв, що тимчасово ввозяться на митну територiю України

N Змiст операцiї, що проводиться Виконавець Примiтки
1 Перед початком митного оформлення громадяни, що тимчасово ввозять речi на митну територiю України подають, крiм товарно-супровiдних та цiнових документiв, зазначених у роздiлi 2 даної технологiї, такi документи: лист, за пiдписом керiвника органiзацiї (установи), яка приймає, де вказуються мета приїзду, термiн перебування, посада (рiд дiяльностi), яку буде займати громадянин, адреса проживання, контактний телефон. Контракт (у разi наявностi), дозвiл на працевлаштування (у разi наявностi), письмове зобов'язання про зворотне вивезення речей, копiю паспорта з вiзою, переклад опису речей, правильнiсть якого завiрена Бюро перекладiв або органiзацiєю, яка має дозвiл на здiйснення перекладiв, з оцiнкою кожного окремого предмета або групи однорiдних предметiв. Крiм того, ознайомлюється, пiд розпис, зi змiстом статей 71 та 113 Митного кодексу України, заповнену пасажирську митну декларацiю. (У разi наявностi матерiалiв, якi явно будуть використанi за термiн перебування громадянина на територiї України за них сплачується мито, ПДВ, митнi збори, акцизний збiр, в порядку, передбаченому законодавством України). вiдправник, посадова особа митницi У разi, коли громадянин декларує, що в його речах є предмети для ввезення яких потрiбнi дозвiльнi документи iнших державних органiв, вони надаються до початку митного оформлення. У разi необхiдностi до митного огляду залучаються есперти- фахiвцi вiдповiдних мiнiстерств та вiдомств.
2 Пiсля перевiрки Iнспектором правильностi заповнення граф пасажирської декларацiї проводиться усне опитування. Пiсля чого здiйснюється митний огляд, який проводиться в повному обсязi, для звiряння з поданим описом. Митне оформлення а повному обсязi здiйснюється шляхом проставлення особистого митного забезпечення типу 1,2 в товарне-транспортних, цiнових документах, перелiках (списках) речей та в документах контролю доставки. В пасажирську митну декларацiю iнспектором вiддiлу вносяться данi про характер та кiлькiсть пропущених речей предметiв, товарiв, а також вiдомостi про сплаченi митнi платежi та номер квитанцiї МД-1, за якою проводилось нарахування, у випадку сплати митних платежiв.   У разi виявлення порушень митних правил iнспектор дiє на пiдставi Наказу КРМ N 154 вiд 22.02.00р.
3 Пiсля закiнчення митного оформлення iнспектор формує весь пакет документiв, який пiсля перевiрки керiвництвом вiддiлу ( про що робиться вiдповiдна вiдмiтка в правому нижньому кутку пасажирської митної декларацiї), передається вiдповiдальному за дiловодство для подальшої реєстрацiї та архiвацiї.    
4 Один примiрник комплекту документiв, за якими проводилось митне оформлення надається власниковi.    
5 Iнспектори вiддiлу, вiдповiдальнi за тимчасове ввезення (вивезення) товарiв та предметiв вносять до "Журналу облiку контролю про зворотне вивезення/ввезення товарiв та iнших предметiв" такi данi: П.I.Б. громадянина, адреса проживання, телефон, дата ввезення/вивезення, дата зворотного ввезення/вивезення тощо. За мiсяць до закiнчення строку тимчасового ввезення громадянину надсилається лист-попередження за визначеною формою.    
6 Строк тимчасового перебування речей на територiї України може бути продовжений, згiдно з заявою органiзацiї (установи), яка приймає, або громадянина, начальником вiддiлу або його заступником. У цих випадках подаються такi документи: лист вiд органiзацiї (установи), яка приймає, або громадянина з проханням продовжити термiн перебування, та причини продовження. Нове зобов'язання про зворотнє вивезення, а також iншi документи, що пiдтверджують легiтимнiсть перебування громадянина на територiї України, комплект документiв, оформлених пiд час ввезення. У раз) продовження термiну перебування в журналi облiку робляться вiдповiднi вiдмiтки. Пiд час зворотного вивезення речей, якi були тимчасово ввезенi на митну територiю України iнспектор дiє у вiдповiдностi з роздiлом 1 даної технологи, звiряючи, у разi вивезення, наявнiсть ввезених речей за ввiзними списками, якi знаходяться у справах вiддiлу. За тi речi, якi не вивозяться з митної територiї України, сплачуються мито, митнi збори, ПДВ, акцизний збiр.   У разi порушення митних правил за ст. 113 МКУ iнспектор дiє на пiдставi Наказу КРМ N 154 вiд 22.02.00р.

Роздiл 4

Оформлення та контроль речей громадян, що тимчасово вивозяться з митної територiю України

N Змiст операцiї, що проводиться Виконавець Примiтки
1 Перед початком митного оформлення громадяни, що тимчасово вивозять речi з митної територiю України подають, крiм товарно-супровiдних та цiнових документiв, зазначених у роздiлi 1 даної технологiї, такi документи: лист- звернення, з проханням оформити речi у режимi тимчасового вивезення, наказ органiзаП (установи) про вiдрядження (у разi наявностi), контракт (у разi наявностi), письмове зобов'язання про зворотне ввезення речей, опис речей, що тимчасово вивозяться з митної територiї України, заповнює пасажирську митну декларацiю. Крiм того, ознайомлюється пiд розпис зi змiстом статей 71 та 113 Митного кодексу вiдправник, посадова особа митницi У разi, коли громадянин декларує, що в його речах є предмети для ввезення яких потрiбнi дозвiльнi документи iнших державних органiв, вони надаються до початку митного оформлення. У разi необхiдностi до митного огляду залучаються есперти-фахiвцi вiдповiдних мiнiстерств та вiдомств.
2 України. Пiсля перевiрки iнспектором правильностi заповнення граф пасажирської декларацiї проводиться усне опитування. Пiсля чого здiйснюється митний огляд, який проводиться в повному обсязi, для звiряння з поданим описом. Митне оформлення в повному обсязi здiйснюється шляхом проставлення особистого митного забезпечення типу 1,2 в товарно-транспортних, цiнових документах, перелiках (списках) речей та в документах контролю доставки. В пасажирську митну декларацiю iнспектором вiддiлу вносяться данi про характер та кiлькiсть пропущених речей.    
3 Пiсля закiнчення митного оформлення Iнспектор формує весь пакет документiв, який пiсля перевiрки керiвництвом вiддiлу (про що робиться вiдповiдна вiдмiтка в правому нижньому кутку пасажирської митної декларацiї), передається вiдповiдальному за дiловодство для подальшої реєстрацiї та архiвацiї.   У разi виявлення порушень митних правил iнспектор дiє на пiдставi Наказу КРМ N 154 вiд 22.02.00р.
4 Один примiрник комплекту документiв, за якими проводилось митне оформлення, надається власниковi.    
5 Iнспектори вiддiлу, вiдповiдальнi за тимчасове ввезення/вивезення товарiв та iнших предметiв вносять до "Журналу облiку контролю про зворотнє вивезення/ввезення товарiв та iнших предметiв" такi данi П.I.Б. громадянина, адреса проживання, телефон, дата ввезення/вивезення, дата зворотнього ввезення/вивезення тощо. За мiсяць до закiнчення строку тимчасового вивезення громадянину надсилається лист-попередження за визначеною формою.    
6 Строк тимчасового перебування речей за межами митної територiї України може бути продовжений, згiдно з заявою громадянина та подання ним нового зобов'язання про зворотнє ввезення, про що робляться вiдповiднi вiдмiтки в Журналi облiку. Речi також можуть бути заявленi для переведення їх у режим вiльного обiгу за межами митної територiї України.   У разi порушення митних правил за ст. 113 МКУ iнспектор дiє на пiдставi Наказу КРМ N 154 вiд 22.02.00р.

 

Додаток 1
до наказу КРМ N 646
вiд 10.08.00

Розрахунок розсилки наказу Київської регiональної митницi

Адресат К-ть
1. Симонов О.I. 1
2. Дворак Ю.М. 1
З.ОльховикО.М. 1
4. Степуренко О.Ф. 1
5. Окушко I.М. 1
6. Рибалко О.М. 1
7. Серветник А.В. 1
8. Кашицин П.О. 1
9. ВОМК 1
10. Юридичний вiддiл 1
11.ВРОС 1
12.ВНБ 1

Всього примiрникiв: 12       

Начальник вiддiлу _____________________

Дата ___________________

Пiдпис_________________

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.