Наказ Головного державного iнспектора ветеринарної медицини України

вiд 24 сiчня 2001 року N 8


     Про внесення змiн до Ветеринарних вимог щодо iмпорту в Україну вантажiв, пiдконтрольних службi державної ветеринарної медицини

Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
1 лютого 2001 р. за N 95/5286


     На виконання статей 3, 12 та 22 Закону України "Про ветеринарну медицину" та Положення про регiональну службу державного ветеринарного контролю на державному кордонi та транспортi, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 2 березня 1998 року N 264, i з метою посилення контролю за охороною територiї України вiд занесення з територiї iнших держав або з карантинних зон збудникiв карантинних хвороб, спiльних для тварин i людей, а також у зв'язку з приведенням законодавства України у вiдповiднiсть до статтi 51 Угоди про партнерство та спiвробiтництво мiж Європейським спiвтовариством та Україною НАКАЗУЮ:

     1. Унести змiни до Ветеринарних вимог щодо iмпорту в Україну вантажiв, пiдконтрольних службi державної ветеринарної медицини, затверджених наказом Головного державного iнспектора ветеринарної медицини України вiд 20 жовтня 1999 р. N 39 та зареєстрованих у Мiнiстерствi юстицiї України 11 листопада 1999 р. за N 777/4070, а саме:

     1.1. У заголовку роздiлу 14 i пунктi 14.1 слова "добових курчат, iндичат, каченят, гусенят" замiнити словами "добового молодняка рiзних видiв птицi".

     Абзаци 5 i 6 замiнити абзацами такого змiсту: "Птиця птахогосподарств вiльна вiд: вiспи, хвороби Гамборо, хвороби Марека i лейкозу, туберкульозу птицi, iнфекцiйного ларинготрахеїту, iнфекцiйного енцефаломiєлiту, iнфекцiйної анемiї, iнфекцiйного бронхiту, iнфекцiйного бурситу, адено- i реовiрусної iнфекцiї, ринотрахеїту (TRT), гемофiльозу, синдрому зниження несучостi, хламiдiозу (орнiтозу), вiрусного ентериту (хвороби Держи), чуми качок, вiрусного гепатиту, парамiксовiрусу i коронавiрусу, гiстомонозу, сальмонельозу (пулорозу), пастерельозу, мiкоплазмозу та iнших гострозаразних захворювань - протягом останнiх 12 мiсяцiв.

     Завiз в Україну птахопродукцiї дозволяється пiсля вивчення епiзоотичної ситуацiї щодо гострозаразних та хронiчних хвороб птицi у господарствах-постачальниках шляхом виїзду до них спецiалiстiв держветмедицини країни-iмпортера".

     1.2. Пункт 14.2 доповнити абзацом такого змiсту: "Батькiвське стадо птицi не повинно бути щепленим проти захворювань, якi в Українi не реєструються, та живими вiрус-вакцинами (за винятком вакцин, погоджених країною-iмпортером, та тих, пiсля яких у наступних вакцинацiях були застосованi iнактивованi вакцини)".

     1.3. Пункт 14.3 викласти в такiй редакцiї: "Добовий молодняк повинен бути отриманий з iнкубацiйних яєць птицi, що задовольняє ветеринарнi вимоги, зазначенi в пунктi 14.1.

     Добовий молодняк рiзних видiв птицi, при потребi, повинен бути щеплений проти хвороб, якi характернi для даного виду i вiку, та вiдповiдно до затверджених Держдепартаментом ветмедицини схем вакцинопрофiлактики.

     Молодняк птицi повинен бути кондицiйний (придатний для вирощування), жвавий, швидко реагувати на звук, добре триматися на ногах; мати м'який, пiдiбраний живiт iз щiльно закритим пуповим кiльцем, розову чисту клоаку, яснi, круглi, випуклi та блискучi очi; пух повнiстю висохлий, рiвномiрно розподiлений по всьому тiлу, м'який, блискучий, у порiд птицi з бiлим оперенням - рiвномiрно пiгментований; крила в курчат та iндичат, щiльно притиснутi до тулуба, кiль грудної кiстки пружний. До цього додаються сертифiкат i характеристики технологiчних параметрiв для даного кросу птицi".

     1.4. У пунктi 14.4 слово "вище" замiнити словами "у пунктi 14.1".

     1.5. У пунктi 14.6 слова "курчата" замiнити словами "добовий молодняк рiзних видiв птицi".

     1.6. Пункт 14.8 пiсля слова "в оригiналi" доповнити словами "(форма сертифiката узгоджена Держдепартаментом ветмедицини України)", пiсля слова "дати" доповнити словами "серологiчних та".

     1.7. Пункт 14.9 викласти в такiй редакцiї: "Увезення на територiю України добового молодняку, iнкубацiйних яєць з вiдповiдним маркуванням, прийнятим в країнi-експортерi, можливе пiсля одержання дозволу Державного департаменту ветеринарної медицини України.

     Дозвiл надається пiсля розгляду погоджених управлiннями державної ветеринарної медицини Автономної Республiки Крим та областей документiв:

     заявки, погодженої державним iнспектором ветмедицини областi;

     висновкiв комiсiї щодо епiзоотичного обстеження господарства-постачальника iз зазначенням епiзоотичного стану адмiнiстративних територiй;

     акта епiзоотичного обстеження господарства-покупця iз зазначенням умов для карантинування;

     схем вакцинопрофiлактики, погоджених державним iнспектором ветмедицини областi;

     контракту або копiї контракту,

     що подаються не пiзнiше нiж за 15 днiв до завезення".

     1.8. Пункт 14.10 викласти в такiй редакцiї: "Пiд час карантинування птицi проводять щоденний клiнiчний огляд, необхiднi ветеринарнi заходи та вакцинацiї згiдно iз затвердженими Держдепартаментом ветмедицини схемами вакцинопрофiлактики. Вiд кожної завезеної в Україну партiї iнкубацiйних яєць або птицi вiдбираються проби яєць та птицi згiдно з нормами вiдбору i направляються для проведення необхiдних серологiчних, а в разi потреби й дiагностичних дослiджень (за рахунок коштiв власникiв) у державних, наукових лабораторiях ветмедицини.

     У разi виявлення в iнкубацiйних яйцях збудникiв iнфекцiйних хвороб або в птицi ознак, характерних для iнфекцiйних хвороб, якi зазначенi у цих вимогах, подальше їх завезення припиняється".

     2. Управлiнню державної iнспекцiї ветеринарної медицини Державного департаменту ветеринарної медицини Мiнiстерства аграрної полiтики України (Пацюк М. В.):

     2.1. Подати в п'ятиденний термiн цей наказ на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України.

     2.2. Довести цей наказ до вiдома начальникiв управлiнь ветеринарної медицини Автономної Республiки Крим, областей, мiст Києва та Севастополя, регiональних служб державного ветеринарного контролю на державному кордонi на транспортi.

     3. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Голова Державного департаменту ветеринарної медицини П. I. Вербицький
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.