95% бізнесів повністю або частково готові до роботи на ринку ЄС - опитування ЄБА
Результати опитування, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією серед членських компаній, свідчать про переважну готовність компаній до умов роботи на ринку Європейського Союзу. Про це повідомляється на сайті ЄБА.
Так, 31% вважають, що вони повністю готові до ведення діяльності в ЄС, 38% - здебільшого готові, 26% - частково готові. Тільки 5% наразі здебільшого не готові працювати за європейськими правилами та стандартами.
Водночас 44% учасників опитування високо оцінили рівень обізнаності в їхній компанії з правилами та вимогами ЄС. У 35% компаній рівень обізнаності є середнім, у 11% - нижчий за середній та ще у 11% - початковий.
Переважна більшість опитаних компаній, а саме 71% позитивно оцінюють вплив євроінтеграційного руху України на їх бізнес, тоді як 21% не відчувають жодного впливу, а 8% оцінюють цей вплив як негативний.
За даними ЄБА, 83% бізнесів готові долучатися до формування переговорної позиції України щодо вступу в ЄС.
«Оцінки ж загального прогресу у виконанні євроінтеграційних зобов'язань України є більш поляризованими. В цілому, 52% респондентів вважають, що прогрес України в цій площині є задовільним, а 5% - суттєвим. При цьому інші 42% оцінюють євроінтеграційні зусилля України як несуттєві, а 2% взагалі вважають, що будь-який прогрес відсутній», - йдеться у повідомленні.
В розрізі окремих напрямків найбільший прогрес учасники опитування бачать в сфері цифрової трансформації та медіа, транспортній політиці, сільському господарстві та розвитку сільських територій. Найменше досягнень Україна демонструє у напрямку судової влади та фундаментальних прав; правосуддя, свободи та безпеки.
За оцінкою учасників опитування, найкращий діалог щодо євроінтеграційних питань серед органів державної влади бізнес має з Урядом (2,92 балів), далі йдуть інші ЦОВ (2,81 балів), Верховна Рада (2,53 балів) та місцеві органи влади (2,46 балів з 5 можливих).
На думку бізнес-спільноти, більш швидкому виконанню Україною євроінтеграційних зобов'язань перешкоджає низька інституційна спроможність, в тому числі брак ресурсів та професійних кадрів, недостатня експертиза у органів державної влади, громадськості та бізнесу та відсутність політичної волі.
На думку 39% учасників опитування, щоб стати повноправним учасником ЄС Україні знадобиться від 5 до 10 років. Ще 30% вважають, що це відбудеться впродовж наступних 5 років, а 26% припускають, що на це знадобиться більше 10 років.