Нова пошта сумнівається у ефективності податку на посилки до 150 євро
Найбільша приватна пошта України вважає, що витрати на митне оформлення дрібних посилок перевищать суму податків від них
Найбільша приватна поштова оператора України Нова пошта сумнівається в доцільності введення податку на посилки вартістю до 150 євро. Компанія вважає, що витрати держави на митне оформлення будуть більшими, ніж доходи, пише Інтерфакс-Україна .
"Держава має поставити собі питання про те, чи впорається вона з таким потоком і скільки ресурсів на це знадобиться. Ми переконані, що витрати на ці ресурси не покриються очікуваним додатковим доходом", - повідомила компанія.
Міністерство фінансів розраховує на додаткові надходження у розмірі 8 млрд грн у 2025 році, але Нова пошта вважає, що держава не враховує розширення апарату митниці, скорочення надходжень у разі зменшення обсягу відправлень, а також зменшення валютної виручки та податків, які сплачують поштові та транспортні компанії.
Через Нову пошту за перше півріччя 2024 року пройшло 435 000 імпортних посилок вартістю до 150 євро, або 9% всього імпорту.
"Тільки наших декларацій буде понад 70 000 на місяць, або 7000 на день. При тому, що зараз їх ми подаємо 300-400 на день, до 1000 у високий сезон", - зазначила компанія.
Крім того, збільшення митних декларацій для експрес-перевізників означатиме великі терміни доставки, оскільки адміністрування нових декларацій потребуватиме додаткового часу.
На думку оператора, збільшення податкового навантаження на громадян призведе до падіння трафіку дрібних посилок.
"У таких відправленнях найчастіше пересилається косметика, аксесуари до гаджетів, дрібна електроніка. Можливість вибору товарів за привабливими цінами у споживачів скоротиться. Від цього бюджет не виграє, бо люди купуватимуть менше", - вважають у Новій пошті.
- 18 липня Кабінет міністрів схвалив законопроект, яким пропонується підвищити окремі податки. В основному вони стосуються військового збору, але одна із пропозицій стосується введення ПДВ на імпортні посилки у розмірі до 150 євро (за винятком поштових відправлень вартістю до 45 євро, якщо їх відправляють одержувачу без оплати та вони не призначені для продажу).
- Міністерство фінансів пояснило, що метою податку є не лише збільшення прямих надходжень, а й ліквідація тіньової схеми імпорту товарів у посилках , якою користуються інтернет-магазини.