Україна приєднується до Міжнародного фонду сільськогосподарського розвитку: які переваги отримають агровиробники
Верховна Рада ратифікувала рішення щодо приєднання України до Угоди про заснування Міжнародного фонду сільськогосподарського розвитку (законопроєкт № 0282). Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.
У міністерстві зазначають, що приєднання України до Міжнародного фонду сільськогосподарського розвитку сприятиме доступу агровиробників до нових фінансових ресурсів для розвитку сільського господарства.
Йдеться, зокрема, про можливість отримання українськими агровиробниками недорогих фінансових ресурсів, а саме, позик під низький відсоток або грантів, що спрямовуються Фондом на дослідження та впровадження інноваційних технологій для підтримки сільськогосподарського розвитку.
Також аграрії матимуть доступ до бази даних Фонду та використання його останніх міжнародних інтелектуальних та технічних розробок у сфері агропромислового комплексу.
Крім того, українські агровиробники отримають кращі можливостей для участі у тендерах Фонду на закупівлю товарів та послуг для реалізації програм.
За словами в.о. Міністра аграрної політики та продовольства Тараса Висоцького, приєднання до Угоди сприятиме розширенню міжнародного співробітництва України в агропродовольчій сфері, залученню додаткових фінансових ресурсів на розвиток сільського господарства, розширенню застосування новітніх технологій в аграрному виробництві, підвищенню продовольчої безпеки держави.
Довідково:
Міжнародний фонд сільськогосподарського розвитку (International Fund for Agricultural Development (IFAD)) - спеціалізована установа ООН, метою діяльності якої є мобілізація додаткових ресурсів, що надаються на пільгових умовах для розвитку сільського господарства в країнах-членах. Фонд забезпечує фінансування проектів і програм, розроблених для впровадження, розширення, вдосконалення системи виробництва продуктів харчування, збільшення виробництва продуктів харчування та поліпшення умов життя та харчування в країнах, які цього потребують. Членами Фонду є 178 країн світу.