ШОСТИЙ ДОДАТКОВИЙ ПРОТОКОЛ
до Статуту Всесвiтнього поштового союзу
Повноважнi представники Урядiв країн-членiв Всесвiтнього поштового союзу, зiбравшись на Конгресi у Пекiнi, на пiдставi статтi 30, параграфа 2 Статуту Всесвiтнього поштового союзу, прийнятого у Вiднi 10 липня 1964 р., прийняли, за умови ратифiкацiї, такi змiни до згаданого Статуту.
Стаття I
(Змiнена стаття 22)
Акти Союзу
1. Статут є основним актом Союзу. Вiн мiстить основнi положення Союзу.
2. Загальний регламент складається з положень, що забезпечують застосування Статуту i дiяльнiсть Союзу. Вiн є обов'язковим для всiх країн-членiв.
3. Всесвiтня поштова конвенцiя, Регламент письмової кореспонденцiї i Регламент поштових посилок включають загальнi правила, що застосовуються до мiжнародної поштової служби, а також положення про служби письмової кореспонденцiї i поштових посилок. Цi Акти є обов'язковими для всiх країн-членiв.
4. Угоди Союзу i їхнi Регламенти регулюють служби, крiм служб письмової кореспонденцiї i поштових посилок, мiж країнами-членами, якi беруть у них участь. Вони є обов'язковими тiльки для цих країн.
5. Регламенти, в яких мiстяться правила застосування, необхiднi для виконання Конвенцiї та Угод, затверджуються Радою поштової експлуатацiї з урахуванням рiшень Конгресу.
6. У можливих Заключних протоколах, що додаються до Актiв Союзу, про якi говориться в параграфах 3, 4, 5, мiстяться застереження до цих Актiв.
Стаття II
(Змiнена стаття 25)
Пiдписання, пiдтвердження достовiрностi,
ратифiкацiя та iншi форми схвалення Актiв Союзу
1. Акти Союзу, прийнятi на Конгресi, пiдписуються повноважними представниками країн-членiв.
2. Достовiрнiсть Регламентiв пiдтверджується Головою i Генеральним секретарем Ради поштової експлуатацiї.
3. Статут ратифiкується в якомога коротший термiн країнами, що його пiдписали.
4. Схвалення iнших Актiв Союзу, крiм Статуту, провадиться вiдповiдно до внутрiшнiх конституцiйних положень кожної країни, що їх пiдписала.
5. Якщо якась країна не ратифiкує Статут чи не схвалює iншi пiдписанi нею Акти, то Статут i iншi Акти разом з тим залишаються обов'язковими для країн, що їх ратифiкували чи схвалили.
Стаття III
(Змiнена стаття 29)
Подання пропозицiй
1. Поштова адмiнiстрацiя країни-члена має право подавати або Конгресу, або в iнтервалi мiж Конгресами пропозицiї, що стосуються Актiв Союзу, якi пiдписала її країна.
2. Проте пропозицiї, що стосуються Статуту i Загального регламенту, можуть подаватись тiльки Конгресу.
3. Крiм того, пропозицiї, що стосуються Регламентiв, подаються безпосередньо Радi поштової експлуатацiї, але вони повиннi бути направленi Мiжнародним бюро всiм Поштовим адмiнiстрацiям.
Стаття IV
Приєднання до Додаткового протоколу i до iнших
Актiв Союзу
1. Країни-члени, що не пiдписали цей Протокол, можуть приєднатись до нього в будь-який час.
2. Країни-члени, що є учасниками Актiв, переглянутих на Конгресi, але якi їх не пiдписали, зобов'язанi приєднатись до них у якомога коротший термiн.
3. Документи про приєднання, що належать до випадкiв, про якi йдеться в параграфах 1 i 2, повиннi направлятись Генеральному директору Мiжнародного бюро. Генеральний директор повiдомляє про них Урядам країн-членiв.
Стаття V
Введення в дiю i термiн чинностi Додаткового
протоколу до Статуту Всесвiтнього поштового
союзу
Цей Додатковий протокол уводиться в дiю 1 сiчня 2001 р. i залишається чинним на невизначений час.
На посвiдчення чого Повноважнi представники Урядiв країн-членiв склали цей Додатковий протокол, який буде мати ту саму чиннiсть i те саме значення, як коли б його положення були включенi до самого тексту Статуту, i пiдписали його в одному примiрнику, який буде передано на зберiгання Генеральному директору Мiжнародного бюро. Копiя цього примiрника буде передана кожнiй сторонi Урядом країни мiсця проведення Конгресу.
Укладено в Пекiнi 15 вересня 1999 р.