ПРАВЛIННЯ НАЦIОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
вiд 4 червня 2003 року | N 227 |
---|
Про затвердження Змiн до Iнструкцiї про
безготiвковi розрахунки в Українi в нацiональнiй
валютi
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 11 червня 2003 р. за N 475/7796 |
Вiдповiдно до статтi 7
Закону України "Про Нацiональний банк
України" та з метою приведення дiючого порядку
здiйснення безготiвкових розрахункiв в Українi в
нацiональнiй валютi у вiдповiднiсть до вимог
Законiв України "Про запобiгання та
протидiю легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв,
одержаних злочинним шляхом" та "Про
внесення змiн до деяких законiв України з питань
запобiгання використанню банкiв та iнших
фiнансових установ з метою легалiзацiї
(вiдмивання) доходiв, одержаних злочинним
шляхом" Правлiння Нацiонального банку
України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Змiни до Iнструкцiї про безготiвковi розрахунки в Українi в нацiональнiй валютi, затвердженої постановою Правлiння Нацiонального банку України вiд 29.03.2001 N 135 та зареєстрованої в Мiнiстерствi юстицiї України 25.04.2001 за N 368/5559 (зi змiнами), що додаються.
2. Департаменту платiжних систем (В. М. Кравець) пiсля державної реєстрацiї в Мiнiстерствi юстицiї України довести змiст цiєї постанови до вiдома територiальних управлiнь Нацiонального банку України та банкiв України для використання в роботi, а банкам - до вiдома своїх клiєнтiв.
3. Постанова набирає чинностi через 10 днiв пiсля державної реєстрацiї в Мiнiстерствi юстицiї України.
Голова | С. Л. Тiгiпко |
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Правлiння Нацiонального банку України вiд 4 червня 2003 р. N 227 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 11 червня 2003 р. за N 475/7796 |
Змiни
до Iнструкцiї про безготiвковi розрахунки в
Українi в нацiональнiй валютi
1. У роздiлi II:
пункт 15 викласти в такiй редакцiї:
"15. Порядок повернення банком своїм клiєнтам оформлених ними розрахункових документiв та супровiдних документiв визначається в договорах про розрахунково-касове обслуговування клiєнтiв. Банк, повертаючи розрахунковий документ у день його надходження, має зробити на його зворотному боцi напис про причину повернення документа без виконання (з обов'язковим посиланням на статтю закону України, вiдповiдно до якої розрахунковий документ не може бути виконано, або/та роздiл/пункт нормативно-правового акта Нацiонального банку, який порушено) та зазначити дату його повернення (це засвiдчується пiдписами вiдповiдального виконавця i працiвника, на якого покладено функцiї контролера, та вiдбитком штампа банку).
Якщо на вимогу банку клiєнт не надасть документи i вiдомостi, що потрiбнi для з'ясування його особи, сутi дiяльностi, фiнансового стану, або умисно подасть неправдивi вiдомостi про себе, то банк повертає йому платiжне доручення без виконання. Банк, повертаючи таке платiжне доручення у день надходження, має зробити на його зворотному боцi напис про причину повернення документа без виконання (з обов'язковим посиланням на статтю 64 Закону України "Про банки i банкiвську дiяльнiсть" та на цей пункт Iнструкцiї) та зазначити дату його повернення (це засвiдчується пiдписами вiдповiдального виконавця i працiвника, на якого покладено функцiї контролера, та вiдбитком штампа банку).
Якщо банк вiдмовляє клiєнту у виконаннi платiжного доручення за операцiєю, яка мiстить ознаки такої, що пiдлягає фiнансовому монiторингу, то таке платiжне доручення клiєнта банк повертає йому без виконання. Банк, повертаючи таке платiжне доручення у день надходження, має зробити на його зворотному боцi напис про причину повернення документа без виконання (з обов'язковим посиланням на частину 2 статтi 7 Закону України "Про запобiгання та протидiю легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом" та на цей пункт Iнструкцiї) та зазначити дату його повернення (це засвiдчується пiдписами вiдповiдального виконавця, вiдповiдального працiвника, який приймає рiшення щодо вiднесення операцiї клiєнта до операцiй, якi пiдлягають фiнансовому монiторингу, та вiдбитком штампа банку)";
в останньому реченнi абзацу дванадцятого пункту 23 слова "та вiдбитком печатки банку" виключити.
2. Пункт 13 роздiлу XI викласти в такiй редакцiї:
"13. Якщо на вимогу банку клiєнт не надасть вiдомостей, необхiдних для з'ясування його особи, сутi дiяльностi, фiнансового стану, або умисно подасть неправдивi вiдомостi про себе, то банк повертає електронний розрахунковий документ без виконання. Банк повiдомляє клiєнта засобами системи "клiєнт-банк" про причину повернення цього документа без виконання (з обов'язковим посиланням на статтю 64 Закону України "Про банки i банкiвську дiяльнiсть" та на цей пункт Iнструкцiї).
Якщо операцiя мiстить ознаки такої, що пiдлягає фiнансовому монiторингу, то банк може вiдмовити клiєнту у виконаннi електронного розрахункового документа та повернути цей документ без виконання. Банк повiдомляє клiєнта засобами системи "клiєнт-банк" про причину повернення документа без виконання (з обов'язковим посиланням на частину 2 статтi 7 Закону України "Про запобiгання та протидiю легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом" та на цей пункт Iнструкцiї).
Банк має забезпечити зберiгання iнформацiї про електроннi розрахунковi документи, що поверненi без виконання через вищезазначенi причини, та включити цю iнформацiю до архiву системи "клiєнт-банк" для зберiгання протягом установленого строку.
Також банк повертає електронний розрахунковий документ без виконання у випадках, передбачених роздiлом II цiєї Iнструкцiї, про причину повернення якого повiдомляє клiєнта засобами системи "клiєнт-банк" (з обов'язковим посиланням на статтю закону України, вiдповiдно до якої електронний розрахунковий документ не може бути виконано, або/та роздiл/пункт нормативно-правового акта Нацiонального банку, який порушено)".
Директор Департаменту платiжних систем | В. М. Кравець |
Головний економiст Департаменту платiжних систем | I. Г. Савицька |
Copyright © 2024 НТФ «Интес» Все права сохранены. |