Документ скасований: Постанова КМУ № 500 від 06.06.2012

КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А
Київ

вiд 29 жовтня 2003 р. N 1678


Про внесення змiн до Положення про порядок державного контролю за проведенням переговорiв, пов'язаних з укладенням зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) про здiйснення мiжнародних передач товарiв вiйськового призначення таподвiйного використання

     Вiдповiдно до статтi 8 Закону України "Про державний контроль за мiжнародними передачами товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання" Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:

     Внести до Положення про порядок державного контролю за проведенням переговорiв, пов'язаних з укладенням зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) про здiйснення мiжнародних передач товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 4 лютого 1998 р. N 125 (Офiцiйний вiсник України, 1998 р., N 5, ст. 184, N 22, ст. 810; 1999 р., N 24, ст. 1107; 2001 р., N 12, ст. 490; 2002 р., N 2, ст. 70; 2003 р., N 1, ст. 14, N 10, ст. 438, N 34, ст. 1827), змiни, що додаються.

Прем'єр-мiнiстр України В.ЯНУКОВИЧ

Iнд. 29

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 29 жовтня 2003 р. N 1678

ЗМIНИ,
що вносяться до Положення про порядок державного контролю за проведенням переговорiв, пов'язаних з укладенням зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) про здiйснення мiжнародних передач товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання

     1. Пункт 1 викласти в такiй редакцiї:

     "1. Це Положення визначає комплекс заходiв щодо державного контролю за проведенням суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi переговорiв з iноземними суб'єктами господарської дiяльностi, пов'язаних з укладенням зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) про здiйснення експорту товарiв вiйськового призначення до будь-яких держав, експорту товарiв подвiйного використання до держав, щодо яких встановлено часткове ембарго на поставки таких товарiв, а також визначає вимоги до укладення зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) про експорт зазначених товарiв".

     2. Пункт 15 виключити.

     3. Доповнити Положення роздiлами такого змiсту:

"Загальнi вимоги до укладення зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) про експорт товарiв

     17. Суб'єктам зовнiшньоекономiчної дiяльностi, якi укладають зовнiшньоекономiчнi договори (контракти) про експорт товарiв, рекомендується включати до цих договорiв (контрактiв):

     вiдомостi про кiнцевого споживача товарiв, найменування та кiлькiсть товарiв, кiнцеве призначення та мiсце їх використання;

     зобов'язання iноземного суб'єкта господарської дiяльностi, визначенi у цьому пунктi та пунктах 19 i 20 цього Положення;

     положення про те, що такий договiр (контракт) набирає чинностi пiсля отримання експортером та iмпортером вiдповiдних дозволiв (лiцензiй) державних органiв.

     У разi коли iноземний суб'єкт господарської дiяльностi - iмпортер чи кiнцевий споживач має намiр у подальшому реекспортувати чи передавати отриманi товари iншому кiнцевому споживачу, в договорi (контрактi) повинно бути визначено його зобов'язання щодо здiйснення таких передач лише за умови отримання письмової згоди на це експортера та Держекспортконтролю.

     За рекомендацiєю Держекспортконтролю до зовнiшньоекономiчного договору (контракту) можуть бути включенi зобов'язання iноземного суб'єкта господарської дiяльностi надавати експортеру або вiдповiдним державним органам України право на здiйснення контролю за доставкою товарiв кiнцевому споживачу та/або проведення перевiрок використання за призначенням товарiв, що експортуються з України.

     У разi коли у постачаннi товарiв бере участь iноземний суб'єкт господарської дiяльностi - посередник, до зовнiшньоекономiчного договору (контракту) повиннi бути включенi його зобов'язання надавати документи, зазначенi у цьому пунктi, а також (за рекомендацiєю Держекспортконтролю) забезпечувати умови та надавати необхiднi документи, згiдно з якими експортер та/або вiдповiднi державнi органи України будуть мати можливiсть здiйснити контроль за доставкою товарiв кiнцевому споживачу та/або провести перевiрки використання за призначенням товарiв, що експортуються з України.

     До зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) про здiйснення експорту технологiй, у тому числi як результатiв вiдповiдних науково-дослiдних, дослiдно-конструкторських та iнших видiв робiт, суб'єкту зовнiшньоекономiчної дiяльностi рекомендується включити положення про охорону прав iнтелектуальної власностi або положення, що визначають обсяги i порядок переходу права цiєї власностi до iншої особи.

     Не для друку.

     Якщо суб'єктом зовнiшньоекономiчної дiяльностi до зовнiшньоекономiчного договору (контракту) не включенi положення, передбаченi цим пунктом та пунктами 19 i 20 цього Положення, або у разi, коли зовнiшньоекономiчний договiр (контракт) укладений з iноземним суб'єктом господарської дiяльностi - посередником, цей суб'єкт зобов'язаний отримати вiд iноземного суб'єкта документи, якi мiстять перелiченi у зазначених пунктах вiдомостi, зобов'язання чи гарантiї, та подати їх Держекспортконтролю разом iз заявою про отримання вiдповiдного дозволу на експорт товарiв.

     Зазначенi у цьому пунктi та пунктах 19 i 20 цього Положення вiдомостi, а також зобов'язання чи гарантiї iноземного суб'єкта господарської дiяльностi за згодою Держекспортконтролю можуть не включатися до зовнiшньоекономiчного договору (контракту), а вiдповiднi документи не надаватися Держекспортконтролю у разi здiйснення експорту товарiв до держав - учасниць мiжнародних режимiв експортного контролю за перелiком згiдно з додатком.

     18. Суб'єктам зовнiшньоекономiчної дiяльностi забороняється укладати зовнiшньоекономiчнi договори (контракти) або у разi укладення зазначених договорiв (контрактiв) вони зобов'язанi вiдмовитися вiд їх виконання у випадках, передбачених Законом України "Про державний контроль за мiжнародними передачами товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання" та iншими законами.

Особливостi укладення зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) про експорт окремих видiв товарiв

     19. Крiм вiдомостей та зобов'язань, зазначених у пунктi 17 цього Положення, до зовнiшньоекономiчного договору (контракту) про експорт товарiв вiйськового призначення рекомендується включити такi зобов'язання iноземного суб'єкта господарської дiяльностi:

     не реекспортувати i не передавати отриманi товари будь-кому, крiм кiнцевого споживача, або що такi товари призначенi для власних потреб кiнцевого споживача, не пов'язаних з їх наступним реекспортом чи передаванням;

     надати сертифiкат кiнцевого споживача, iмпортний сертифiкат або iнший документ, який мiстить пiдтвердження або гарантiї уповноваженого державного органу держави призначення товарiв щодо їх кiнцевого використання;

     надати сертифiкат пiдтвердження доставки товарiв або iнший документ, оформлений або пiдтверджений уповноваженим державним органом держави призначення товарiв, який пiдтверджує ввезення товару чи кожної партiї товару на територiю цiєї держави.

     Зовнiшньоекономiчний договiр (контракт) про експорт товарiв вiйськового призначення за участю iноземного суб'єкта господарської дiяльностi - посередника може бути укладений лише за наявностi у нього повноважень на здiйснення зовнiшньоекономiчних операцiй з товарами вiйськового призначення, пiдтверджених уповноваженим державним органом держави, на територiї якої зареєстрований зазначений суб'єкт, або пiдтверджених iншим чином вiдповiдно до законодавства цiєї держави.

     20. Крiм вiдомостей та зобов'язань, зазначених у пунктi 17 цього Положення, до зовнiшньоекономiчного договору (контракту) про експорт товарiв подвiйного використання рекомендується включити зобов'язання iноземного суб'єкта господарської дiяльностi надавати сертифiкат кiнцевого споживача або iнший документ, який мiстить необхiднi вiдомостi, зобов'язання та гарантiї щодо кiнцевого використання товарiв, а також додатковi вiдомостi та зобов'язання щодо окремих груп товарiв, а саме:

     1) товарiв, що можуть бути використанi у створеннi звичайних видiв озброєнь, вiйськової чи спецiальної технiки, рекомендується включити зобов'язання iноземного суб'єкта господарської дiяльностi не реекспортувати i не передавати отриманi товари будь-кому, крiм кiнцевого споживача, або що такi товари призначенi для власних потреб кiнцевого споживача, не пов'язаних з їх наступним реекспортом чи передаванням;

     2) товарiв, що можуть бути використанi у створеннi ракетної зброї, рекомендується включити такi зобов'язання iноземного суб'єкта господарської дiяльностi:

     використовувати отриманi товари тiльки у заявлених цiлях, не пов'язаних iз створенням ракетних засобiв доставки зброї масового знищення;

     не копiювати, не модифiкувати чи не реекспортувати отриманi товари, а також не передавати їх будь-кому, крiм кiнцевого споживача, або що такi товари призначенi для власних потреб кiнцевого споживача, не пов'язаних з їх наступним копiюванням, модифiкуванням, реекспортом чи передаванням;

     3) товарiв, що можуть бути використанi у створеннi ядерної зброї, рекомендується включити такi зобов'язання iноземного суб'єкта господарської дiяльностi:

     використовувати отриманi товари тiльки у заявлених цiлях, якi не стосуються будь-яким чином дiяльностi, пов'язаної iз створенням ядерних вибухових пристроїв, або дiяльностi, пов'язаної з ядерним паливним циклом, яка не перебуває пiд гарантiями МАГАТЕ;

     не копiювати, не модифiкувати чи не реекспортувати отриманi товари, а також не передавати їх будь-кому, крiм кiнцевого споживача, або що такi товари призначенi для власних потреб кiнцевого споживача, не пов'язаних з їх наступним копiюванням, модифiкуванням, реекспортом чи передаванням;

     4) товарiв, що можуть бути використанi у створеннi хiмiчної зброї, рекомендується включити хiмiчну назву, структурну формулу та реєстрацiйний номер товару за мiжнародним довiдником "Chemical abstracts service", якщо вiн йому присвоєний (у разi експорту хiмiкатiв), а також такi зобов'язання iноземного суб'єкта господарської дiяльностi:

     використовувати отриманi товари тiльки у заявлених цiлях, якi не стосуються створення хiмiчної зброї або будь-якої iншої дiяльностi, забороненої Конвенцiєю про заборону розробки, виробництва, накопичення i застосування хiмiчної зброї та про її знищення;

     не реекспортувати i не передавати отриманi товари будь-кому, крiм кiнцевого споживача, або що такi товари призначенi для власних потреб кiнцевого споживача, не пов'язаних з їх наступним реекспортом чи передаванням;

     5) товарiв, що можуть бути використанi у створеннi бактерiологiчної (бiологiчної) та токсичної зброї, рекомендується включити назву штаму збудника захворювання (патогену) чи токсину з посиланням на вiдповiдний паспорт (у разi експорту збудникiв захворювань (патогенiв) чи токсинiв), а також такi зобов'язання iноземного суб'єкта господарської дiяльностi:

     використовувати отриманi товари тiльки у заявлених цiлях, якi не стосуються створення бактерiологiчної (бiологiчної) та токсичної зброї або будь-якої iншої дiяльностi, забороненої Конвенцiєю про заборону розробки, виробництва i накопичення запасiв бактерiологiчної (бiологiчної) та токсичної зброї та про її знищення;

     не реекспортувати i не передавати отриманi товари будь-кому, крiм кiнцевого споживача, або що такi товари призначенi для власних потреб кiнцевого споживача, не пов'язаних з їх наступним реекспортом чи передаванням.

     Якщо експорт товарiв подвiйного використання здiйснюється до держав, якi не є членами вiдповiдного мiжнародного режиму експортного контролю, до зовнiшньоекономiчного договору (контракту) рекомендується включити зобов'язання iноземного суб'єкта господарської дiяльностi надати iмпортний сертифiкат або iнший документ, який оформлений або пiдтверджений уповноваженим державним органом держави призначення товарiв i мiстить пiдтвердження або гарантiї цього державного органу щодо iмпорту зазначеного товару до цiєї держави.

     За рекомендацiєю Держекспортконтролю до зовнiшньоекономiчного договору (контракту) про експорт товарiв подвiйного використання до будь-яких держав можуть бути внесенi зобов'язання iноземного суб'єкта господарської дiяльностi надати:

     iмпортний сертифiкат або iнший документ, який оформлений або пiдтверджений уповноваженим державним органом держави призначення товарiв i мiстить пiдтвердження або гарантiї цього державного органу щодо iмпорту товарiв до цiєї держави;

     сертифiкат пiдтвердження доставки товарiв або iнший документ, оформлений або пiдтверджений уповноваженим державним органом держави призначення товарiв, яким пiдтверджується ввезення товару чи кожної партiї товару на територiю цiєї держави".

Copyright © 2025 НТФ «Интес»
Все права сохранены.