Документ скасований: Постанова КМУ № 500 від 06.06.2012

КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
Київ

вiд 4 лютого 1998 р. N 125


Про затвердження Положення про порядок державного контролю за проведенням переговорiв, пов'язаних з укладенням зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) про здiйснення мiжнародних передач товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання

Iз змiнами i доповненнями, внесеними
постановами Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 4 червня 1998 року N 798,
вiд 15 червня 1999 року N 1042,
вiд 14 березня 2001 року N 244,
вiд 10 сiчня 2002 року N 24,
вiд 25 грудня 2002 року N 1998,
вiд 1 березня 2003 року N 273,
вiд 21 серпня 2003 року N 1313,
вiд 29 жовтня 2003 року N 1678,
вiд 17 березня 2004 року N 329,
вiд 28 жовтня 2004 року N 1432,
вiд 15 грудня 2005 року N 1209,
вiд 25 травня 2006 року N 726,
вiд 12 липня 2006 року N 973,
вiд 14 травня 2008 року N 464,
вiд 27 жовтня 2010 року N 982

     Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:

     Затвердити Положення про порядок державного контролю за проведенням переговорiв, пов'язаних з укладенням зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) про здiйснення мiжнародних передач товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання (додається).

Прем'єр-мiнiстрiв України В.Пустовойтенко

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 4 лютого 1998 р. N 125

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок державного контролю за проведенням переговорiв, пов'язаних з укладенням зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) про здiйснення мiжнародних передач товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання

Загальна частина

     1. Це Положення визначає комплекс заходiв iз здiйснення державного контролю за проведенням суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi переговорiв (незалежно вiд мiсця їх проведення) з iноземними суб'єктами господарської дiяльностi щодо укладення зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) про здiйснення експорту товарiв вiйськового призначення, а також про експорт товарiв подвiйного використання, на поставки яких до iноземної держави встановлено часткове ембарго, а також вимоги до укладення таких зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв).

(пункт 1 в редакцiї постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29.10.2003 р. N 1678, вiд 12.07.2006 р. N 973)

     2. У цьому Положеннi термiни вживаються у значеннi, наведеному в Законi України "Про державний контроль за мiжнародними передачами товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання".

(пункт 2 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15.06.99 р. N 1042, в редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.08.2003 р. N 1313)

     3.Контроль, передбачений цим Положенням, здiйснюється за проведенням переговорiв щодо укладення зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) про експорт товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання до держав, стосовно яких дiють обмеження на експорт таких товарiв вiдповiдно до мiжнародних зобов'язань України.

(абзац перший пункту 3 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12.07.2006 р. N 973)

     Переговори, пов'язанi з укладенням зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) про експорт товарiв вiйськового призначення, якi в установленому порядку допущенi до цивiльного використання, проводяться в порядку, передбаченому цим Положенням.

(абзац другий пункту 3 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12.07.2006 р. N 973)
(пункт 3 в редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2002 р. N 1998)

     4. Дiя цього Положення не поширюється на проведення переговорiв, за пiдсумками яких не планується укладення зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв), а також на проведення переговорiв, пов'язаних з укладанням зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв), згiдно з якими передбачається:

     перемiщення товарiв вiйськового призначення у зв'язку iз заходами, що проводяться Збройними Силами та Iншими вiйськовими формуваннями України за межами її територiї або вiйськовими формуваннями iноземних держав на територiї України в рамках мiжнародних договорiв;

     транзит товарiв вiйськового призначення або подвiйного використання через територiю України;

     абзац четвертий пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 01.03.2003 р. N 273)

     виконання суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi робiт у рамках мiжнародних договорiв України про виробничу та науково-технiчну кооперацiю або вiйськово-технiчне спiвробiтництво;

     абзац шостий пункту 4 виключено

(абзац шостий пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2002 р. N 1998, виключено згiдно з постановою Кабiнету  Мiнiстрiв України вiд 01.03.2003 р. N 273)

     здiйснення суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi тимчасового ввезення на територiю України виробiв вiйськового призначення та виробiв подвiйного використання, за винятком їх тимчасового ввезення, пов'язаного з наданням послуг вiйськового призначення;

(абзац сьомий пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2002 р. N 1998)

     проведення робiт, пов'язаних з дослiдженням та використанням космiчного простору, виробництвом та експлуатацiєю ракетно-космiчної технiки, укладенням договорiв купiвлi-продажу ракетно-космiчної технiки i технологiй, за винятком виробiв ракетної технiки, обладнання, матерiалiв i технологiй, що використовуються для створення ракетної зброї;

(абзац восьмий пункту 4 змiнено згiдно iз постановоюКабiнету Мiнiстрiв України вiд 04.06.98 р. N 798)

     експорт пiдприємствами-виробниками спецiально призначених для вiйськового використання компонентiв до виробiв вiйськового призначення для забезпечення їх виробництва в iноземних державах за вiдповiдними лiцензiями, якi в установленому порядку переданi до цих держав суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi України;

(пункт 1 доповнено абзацом дев'ятим згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2002 р. N 1998)

     експорт навчального i допомiжного спецiалiзованого обладнання та приладдя, запасних частин i технологiй до виробiв вiйськового призначення, ранiше поставлених суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi України iноземному споживачу, а також послуг, пов'язаних з їх технiчним обслуговуванням, ремонтом, випробуванням тощо, у разi, коли вони здiйснюються суб'єктом зовнiшньоекономiчної дiяльностi України, який був експортером цих виробiв.

(пункт 1 доповнено абзацом десятим згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2002 р. N 1998)

Порядок державного контролю за проведенням переговорiв

     5. Порядок державного контролю за проведенням переговорiв передбачає:

     отримання суб'єктами зовнiшiньоекономiчної дiяльностi висновкiв Держекспортконтролю щодо можливостi проведення переговорiв;

     укладення суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi договорiв (контрактiв) з Iноземними суб'єктами господарської дiяльностi з урахуванням рекомендацiй, викладених у цьому Положеннi:

     подання суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi до Держекспортконтролю звiтiв про пiдсумки -проведення переговорiв з Iноземними суб'єктами господарської дiяльностi;

     вiдповiдальнiсть суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi за порушення встановленого порядку проведення переговорiв.

     6. Не допускається проведення переговорiв щодо:

     мiжнародних передач ядерної, хiмiчної i бiологiчної зброї, а також матерiалiв, обладнання та технологiй, спецiально призначених для и створення;

     експорту окремих категорiй товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання до держав, щодо яких встановлено повне ембарго на поставки таких товарiв.

     7. Обмеження на експорт товарiв вiдповiдно до мiжнародних зобов'язань України встановлюються та скасовуються в порядку, передбаченому Указом Президента України вiд 15 липня 1999 р. N 861 "Про порядок встановлення (скасування) обмежень на експорт товарiв вiдповiдно до мiжнародних зобов'язань України".

(пункт 7 в редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28.10.2004 р. N 1432)

     8.Проведення переговорiв щодо експорту товарiв вiйськового призначення, можуть здiйснювати суб'єкти зовнiшньоекономiчної дiяльностi, якi мають вiдповiднi повноваження на експорт таких товарiв.

(пункт 8 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2002 р. N 1998)

     81. Переговори щодо експорту та iмпорту товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi, якi не мають вiдповiдних повноважень на здiйснення експорту та iмпорту товарiв вiйськового призначення та товарiв, якi є матерiальними носiями iнформацiї, що вiднесена до державної таємницi, проводяться виключно через Державну компанiю з експорту та iмпорту продукцiї i послуг вiйськового та спецiального призначення "Укрспецекспорт".

(Положення доповнено пунктом 81 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 01.03.2003 р. N 273)

     9. Проведення переговорiв щодо експорту товарiв, якi є матерiальними носiями iнформацiї, що вiднесена до державної таємницi, здiйснюється вiдповiдно до законодавства з питань охорони державної таємницi.

     10. Експертиза в галузi експортного контролю для прийняття рiшень про можливiсть проведення переговорiв щодо здiйснення мiжнародних передач товарiв проводиться згiдно iз законодавством з питань експортного контролю.

     11. Суб'єкти зовнiшньоекономiчної дiяльностi, якi порушують встановлений цим Положенням порядок здiйснення мiжнародних передач товарiв, несуть вiдповiдальнiсть згiдно iз законодавством.

     Порядок отримання висновкiв про можливiсть проведення переговорiв та рекомендацiї щодо укладення зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв)

     12. Пiдставою для проведення переговорiв, пов'язаних з укладенням зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) про здiйснення мiжнародних передач товарiв, є позитивний висновок Держекспортконтролю, що дається за результатами експертизи в галузi експортного контролю, до проведення якої обов'язково залучається МЗС.

     Позитивний висновок про можливiсть проведення переговорiв може використовуватися неодноразово протягом строку дiї цього висновку.

(абзац другий пункту 12 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12.07.2006 р. N 973)

     Перелiки держав-iмпортерiв, стосовно яких встановлено часткове ембарго або обмеження, виходячи з мiжнародних зобов'язань України чи iнтересiв нацiональної безпеки, i щодо яких висновки на проведення переговорiв, пов'язаних з укладенням зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) на експорт товарiв, що пiдлягають державному експортному контролю, розглядаються iз залученням Мiжвiдомчої комiсiї з полiтики вiйськово-технiчного спiвробiтництва та експортного контролю, доводяться Держекспортконтролем до вiдома центральних органiв виконавчої влади.

(пункт 12 доповнено абзацом третiм згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10.01.2002 р. N 24, абзац третiй пункту 12 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 14.05.2008р. N 464)

     13. Для одержання висновку про можливiсть проведення переговорiв суб'єкт зовнiшньоекономiчної дiяльностi надсилає до Держекспортконтролю лист iз стислим викладом мети звернення, до якого додає:

     заяву типової форми;

(абзац другий пункту 13 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.08.2003 р. N 1313)

     письмове погодження мiнiстерства чи iншого центрального органу виконавчої влади, до сфери управлiння якого вiн належить.

     Разом з документами, зазначеними в абзацах другому i третьому цього пункту, суб'єкти зовнiшньоекономiчної дiяльностi, визначенi постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 липня 1999 р. N 1228 "Про надання суб'єктам зовнiшньоекономiчної дiяльностi повноважень на право здiйснення експорту, iмпорту товарiв вiйськового призначення та товарiв, якi мiстять вiдомостi, що становлять державну таємницю" (Офiцiйний вiсник України, 1999 р., N 28, ст. 1412, N 45, ст. 2230; 2000 р., N 25, ст. 1057; 2001 р., N 5, ст. 181), надають письмове погодження Державної компанiї з експорту та iмпорту продукцiї i послуг вiйськового та спецiального призначення "Укрспецекспорт" процедури провадження маркетингової дiяльностi на конкретному ринку збуту товарiв вiйськового призначення, у тому числi встановлення контрактних (зовнiшньоторговельних) цiн на такi товари.

     Крiм зазначених у цьому пунктi документiв Держекспортконтроль може затребувати вiд суб'єкта зовнiшньоекономiчної дiяльностi додатковi вiдомостi або iншi документи, необхiднi для прийняття обґрунтованого рiшення для оформлення висновку.

(абзаци четвертий - восьмий замiнено абзацами четвертим та п'ятим згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2002 р. N 1998)

     14. Розгляд заяв, поданих для одержання висновкiв про можливiсть проведення переговорiв, здiйснюється Держекспортконтролем протягом не бiльш як 15 днiв, якщо вирiшення цього питання не потребує додаткового мiжвiдомчого узгодження.

(абзац перший пункту 14 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15.12.2005 р. N 1209)

     У разi коли для прийняття рiшення необхiдно узгодити питання з мiнiстерствами, iншими центральними органами виконавчої влади чи залучити до розгляду питань Мiжвiдомчу комiсiю з полiтики вiйськово-технiчного спiвробiтництва та експортного контролю, термiн прийняття остаточного рiшення не повинен перевищувати 10 днiв пiсля такого узгодження чи отримання Держекспортконтролем вiдповiдного рiшення зазначеної Комiсiї.

(абзац другий пункту 14 iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15.06.99 р. N 1042, вiд 14.03.2001 р. N 244, вiд 15.12.2005 р. N 1209, у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 14.05.2008р. N 464)

     До термiну розгляду заяв не зараховується час, необхiдний для отримання додаткової iнформацiї.

     У разi потреби в додатковому мiжвiдомчому узгодженнi (перевiрка кiнцевого споживача чи посередника, отримання iнформацiї про можливе вiдхилення вiд заявленого кiнцевого використання товарiв, проведення консультацiй з вiдповiдними органами держав - учасниць мiжнародних режимiв експортного контролю) мiнiстерства, iншi центральнi органи виконавчої влади, Служба зовнiшньої розвiдки протягом 15 днiв пiсля отримання вiдповiдного запиту надають висновок про можливiсть проведення переговорiв. Якщо надання висновку потребує термiну, що перевищує 15 днiв, мiнiстерства, iншi центральнi органи виконавчої влади письмово повiдомляють про це Держекспортконтроль iз зазначенням пiдстав для продовження термiну та визначають додатковий термiн для надання висновку, який не може перевищувати 15 днiв. У такому разi загальний термiн розгляду заяв з урахуванням мiжвiдомчого узгодження не повинен перевищувати 90 днiв.

(пункт 14 доповнено абзацом четвертим згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15.12.2005 р. N 1209, абзац четвертий пункту 14 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.05.2006 р. N 726)

     15. Пункт 15 виключено

(пункт 15 iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 14.03.2001 р. N 244, вiд 25.12.2002 р. N 1998, виключено згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29.10.2003 р. N 1678)

     16. За результатами проведення переговорiв суб'єкт зовнiшньоекономiчної дiяльностi подає Держекспортконтролю звiт про пiдсумки переговорiв. Форма звiту визначається Держекспортконтролем. Термiн подання звiту встановлюється пiд час оформлення вiдповiдного висновку.

(абзац перший пункту 16 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12.07.2006 р. N 973)

     Неподання або несвоєчасне подання суб'єктом зовнiшньоекономiчної дiяльностi зазначеного звiту тягне за собою вiдповiдальнiсть згiдно iз законодавством.

     До документiв, викладених iноземною мовою, додається їх офiцiйний переклад українською мовою.

(пункт 16 у редакцiї постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15.06.99 р. N 1042, вiд 28.10.2004 р. N 1432)

Загальнi вимоги до укладення зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) про експорт товарiв

     17. Суб'єктам зовнiшньоекономiчної дiяльностi, якi укладають зовнiшньоекономiчнi договори (контракти) про експорт товарiв, рекомендується включати до цих договорiв (контрактiв):

     вiдомостi про кiнцевого споживача товарiв, найменування та кiлькiсть товарiв, кiнцеве призначення та мiсце їх використання;

     зобов'язання iноземного суб'єкта господарської дiяльностi, визначенi у цьому пунктi та пунктах 19 i 20 цього Положення;

     положення про те, що такий договiр (контракт) набирає чинностi пiсля отримання експортером та iмпортером вiдповiдних дозволiв (лiцензiй) державних органiв.

     У разi коли iноземний суб'єкт господарської дiяльностi - iмпортер чи кiнцевий споживач має намiр у подальшому реекспортувати чи передавати отриманi товари iншому кiнцевому споживачу, в договорi (контрактi) повинно бути визначено його зобов'язання щодо здiйснення таких передач лише за умови отримання письмової згоди на це експортера та Держекспортконтролю.

     За рекомендацiєю Держекспортконтролю до зовнiшньоекономiчного договору (контракту) можуть бути включенi зобов'язання iноземного суб'єкта господарської дiяльностi надавати експортеру або вiдповiдним державним органам України право на здiйснення контролю за доставкою товарiв кiнцевому споживачу та/або проведення перевiрок використання за призначенням товарiв, що експортуються з України.

     У разi коли у постачаннi товарiв бере участь iноземний суб'єкт господарської дiяльностi - посередник, до зовнiшньоекономiчного договору (контракту) повиннi бути включенi його зобов'язання надавати документи, зазначенi у цьому пунктi, а також (за рекомендацiєю Держекспортконтролю) забезпечувати умови та надавати необхiднi документи, згiдно з якими експортер та/або вiдповiднi державнi органи України будуть мати можливiсть здiйснити контроль за доставкою товарiв кiнцевому споживачу та/або провести перевiрки використання за призначенням товарiв, що експортуються з України.

     Зовнiшньоекономiчнi договори (контракти) про здiйснення експорту технологiй, у тому числi як результатiв вiдповiдних науково-дослiдних, дослiдно-конструкторських та iнших видiв робiт, повиннi мiстити положення щодо охорони прав iнтелектуальної власностi або щодо визначення обсягу i порядку переходу права цiєї власностi до iншої особи.

(абзац восьмий пункту 17 в редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17.03.2004 р. N 329)

     Абзац не для друку.

     Якщо суб'єктом зовнiшньоекономiчної дiяльностi до зовнiшньоекономiчного договору (контракту) не включенi положення, передбаченi цим пунктом та пунктами 19 i 20 цього Положення, або у разi, коли зовнiшньоекономiчний договiр (контракт) укладений з iноземним суб'єктом господарської дiяльностi - посередником, цей суб'єкт зобов'язаний отримати вiд iноземного суб'єкта документи, якi мiстять перелiченi у зазначених пунктах вiдомостi, зобов'язання чи гарантiї, та подати їх Держекспортконтролю разом iз заявою про отримання вiдповiдного дозволу на експорт товарiв.

     Зазначенi у цьому пунктi та пунктах 19 i 20 цього Положення вiдомостi, а також зобов'язання чи гарантiї iноземного суб'єкта господарської дiяльностi за згодою Держекспортконтролю можуть не включатися до зовнiшньоекономiчного договору (контракту), а вiдповiднi документи не надаватися Держекспортконтролю у разi здiйснення експорту товарiв до держав - учасниць мiжнародних режимiв експортного контролю за перелiком згiдно з додатком.

     18. Суб'єктам зовнiшньоекономiчної дiяльностi забороняється укладати зовнiшньоекономiчнi договори (контракти) або у разi укладення зазначених договорiв (контрактiв) вони зобов'язанi вiдмовитися вiд їх виконання у випадках, передбачених Законом України "Про державний контроль за мiжнародними передачами товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання" та iншими законами.

(Положення доповнено роздiлом згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29.10.2003 р. N 1678)

Особливостi укладення зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) про експорт окремих видiв товарiв

     19. Крiм вiдомостей та зобов'язань, зазначених у пунктi 17 цього Положення, до зовнiшньоекономiчного договору (контракту) про експорт товарiв вiйськового призначення рекомендується включити такi зобов'язання iноземного суб'єкта господарської дiяльностi:

     не реекспортувати i не передавати отриманi товари будь-кому, крiм кiнцевого споживача, або що такi товари призначенi для власних потреб кiнцевого споживача, не пов'язаних з їх наступним реекспортом чи передаванням;

     надати сертифiкат кiнцевого споживача, iмпортний сертифiкат або iнший документ, який мiстить пiдтвердження або гарантiї уповноваженого державного органу держави призначення товарiв щодо їх кiнцевого використання;

     надати сертифiкат пiдтвердження доставки товарiв або iнший документ, оформлений або пiдтверджений уповноваженим державним органом держави призначення товарiв, який пiдтверджує ввезення товару чи кожної партiї товару на територiю цiєї держави.

     Зовнiшньоекономiчний договiр (контракт) про експорт товарiв вiйськового призначення за участю iноземного суб'єкта господарської дiяльностi - посередника може бути укладений лише за наявностi у нього повноважень на здiйснення зовнiшньоекономiчних операцiй з товарами вiйськового призначення, пiдтверджених уповноваженим державним органом держави, на територiї якої зареєстрований зазначений суб'єкт, або пiдтверджених iншим чином вiдповiдно до законодавства цiєї держави.

     20. Крiм вiдомостей та зобов'язань, зазначених у пунктi 17 цього Положення, до зовнiшньоекономiчного договору (контракту) про експорт товарiв подвiйного використання рекомендується включити зобов'язання iноземного суб'єкта господарської дiяльностi надавати сертифiкат кiнцевого споживача або iнший документ, який мiстить необхiднi вiдомостi, зобов'язання та гарантiї щодо кiнцевого використання товарiв, а також додатковi вiдомостi та зобов'язання щодо окремих груп товарiв, а саме:

     1) товарiв, що можуть бути використанi у створеннi звичайних видiв озброєнь, вiйськової чи спецiальної технiки, рекомендується включити зобов'язання iноземного суб'єкта господарської дiяльностi не реекспортувати i не передавати отриманi товари будь-кому, крiм кiнцевого споживача, або що такi товари призначенi для власних потреб кiнцевого споживача, не пов'язаних з їх наступним реекспортом чи передаванням;

     2) товарiв, що можуть бути використанi у створеннi ракетної зброї, рекомендується включити такi зобов'язання iноземного суб'єкта господарської дiяльностi:

     використовувати отриманi товари тiльки у заявлених цiлях, не пов'язаних iз створенням ракетних засобiв доставки зброї масового знищення;

     не копiювати, не модифiкувати чи не реекспортувати отриманi товари, а також не передавати їх будь-кому, крiм кiнцевого споживача, або що такi товари призначенi для власних потреб кiнцевого споживача, не пов'язаних з їх наступним копiюванням, модифiкуванням, реекспортом чи передаванням;

     3) товарiв, що можуть бути використанi у створеннi ядерної зброї, рекомендується включити такi зобов'язання iноземного суб'єкта господарської дiяльностi:

     використовувати отриманi товари тiльки у заявлених цiлях, якi не стосуються будь-яким чином дiяльностi, пов'язаної iз створенням ядерних вибухових пристроїв, або дiяльностi, пов'язаної з ядерним паливним циклом, яка не перебуває пiд гарантiями МАГАТЕ;

     не копiювати, не модифiкувати чи не реекспортувати отриманi товари, а також не передавати їх будь-кому, крiм кiнцевого споживача, або що такi товари призначенi для власних потреб кiнцевого споживача, не пов'язаних з їх наступним копiюванням, модифiкуванням, реекспортом чи передаванням;

     4) товарiв, що можуть бути використанi у створеннi хiмiчної зброї, рекомендується включити хiмiчну назву, структурну формулу та реєстрацiйний номер товару за мiжнародним довiдником "Chemical abstracts service", якщо вiн йому присвоєний (у разi експорту хiмiкатiв), а також такi зобов'язання iноземного суб'єкта господарської дiяльностi:

     використовувати отриманi товари тiльки у заявлених цiлях, якi не стосуються створення хiмiчної зброї або будь-якої iншої дiяльностi, забороненої Конвенцiєю про заборону розробки, виробництва, накопичення i застосування хiмiчної зброї та про її знищення;

     не реекспортувати i не передавати отриманi товари будь-кому, крiм кiнцевого споживача, або що такi товари призначенi для власних потреб кiнцевого споживача, не пов'язаних з їх наступним реекспортом чи передаванням;

     5) товарiв, що можуть бути використанi у створеннi бактерiологiчної (бiологiчної) та токсинної зброї, рекомендується включити назву штаму збудника захворювання (патогену) чи токсину з посиланням на вiдповiдний паспорт (у разi експорту збудникiв захворювань (патогенiв) чи токсинiв), а також такi зобов'язання iноземного суб'єкта господарської дiяльностi:

     використовувати отриманi товари тiльки у заявлених цiлях, якi не стосуються створення бактерiологiчної (бiологiчної) та токсинної зброї або будь-якої iншої дiяльностi, забороненої Конвенцiєю про заборону розробки, виробництва i накопичення запасiв бактерiологiчної (бiологiчної) та токсинної зброї та про її знищення;

     не реекспортувати i не передавати отриманi товари будь-кому, крiм кiнцевого споживача, або що такi товари призначенi для власних потреб кiнцевого споживача, не пов'язаних з їх наступним реекспортом чи передаванням.

     Якщо експорт товарiв подвiйного використання здiйснюється до держав, якi не є членами вiдповiдного мiжнародного режиму експортного контролю, до зовнiшньоекономiчного договору (контракту) рекомендується включити зобов'язання iноземного суб'єкта господарської дiяльностi надати iмпортний сертифiкат або iнший документ, який оформлений або пiдтверджений уповноваженим державним органом держави призначення товарiв i мiстить пiдтвердження або гарантiї цього державного органу щодо iмпорту зазначеного товару до цiєї держави.

     За рекомендацiєю Держекспортконтролю до зовнiшньоекономiчного договору (контракту) про експорт товарiв подвiйного використання до будь-яких держав можуть бути внесенi зобов'язання iноземного суб'єкта господарської дiяльностi надати:

     iмпортний сертифiкат або iнший документ, який оформлений або пiдтверджений уповноваженим державним органом держави призначення товарiв i мiстить пiдтвердження або гарантiї цього державного органу щодо iмпорту товарiв до цiєї держави;

     сертифiкат пiдтвердження доставки товарiв або iнший документ, оформлений або пiдтверджений уповноваженим державним органом держави призначення товарiв, яким пiдтверджується ввезення товару чи кожної партiї товару на територiю цiєї держави.

(Положення доповнено роздiлом згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29.10.2003 р. N 1678)

 

Додаток
до Положення про порядок державного контролю за проведенням переговорiв, пов'язаних з укладенням зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) про здiйснення мiжнародних передач товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання
(у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 12 липня 2006 р. N 973)

ПЕРЕЛIК
держав - учасниць мiжнародних режимiв експортного контролю

Держава ВД РКРТ ГЯП КЗ АГ
1. Австралiя * * * * *
2. Австрiя * * * * *
3. Аргентина * * * * *
4. Бельгiя * * * * *
5. Бiлорусь     *    
6. Болгарiя * * * * *
7. Бразилiя   * *    
8. Великобританiя * * * * *
9. Грецiя * * * * *
10. Данiя * * * * *
11. Естонiя *   *   *
12. Iзраїль   +     +
13. Iндiя   + + +  
14. Iсландiя   * *   *
15. Iрландiя * * * * *
16. Iспанiя * * * * *
17. Iталiя * * * * *
18. Казахстан     * *  
19. Канада * * * * *
20. Китай   + * *  
21. Кiпр     *   *
22. Латвiя *   *   *
23. Литва *   *   *
24. Люксембург * * * * *
25. Мальта *   *   *
26. Нiдерланди * * * * *
27. Нiмеччина * * * * *
28. Нова Зеландiя * * *   *
29. Норвегiя * * * * *
30. Пакистан   + + + +
31. ПАР * * * *  
32. Польща * * * * *
33. Португалiя * * * * *
34. Республiка Корея * * * * *
35. Росiя * * * *  
36. Румунiя * + * * *
37. Словаччина *   * * *
38. Словенiя *   * * *
39. США * * * * *
40. Туреччина * * * * *
41. Угорщина * * * * *
42. Україна * * * * *
43. Фiнляндiя * * * * *
44. Францiя * * * * *
45. Хорватiя *   * * *
46. Чехiя * * * * *
47. Швейцарiя * * * * *
48. Швецiя * * * * *
49. Японiя * * * * *

_________
     * Держави - учасницi мiжнародних режимiв (ВД - Вассенаарська домовленiсть, РКРТ - режим контролю за ракетними технологiями, ГЯП - група ядерних постачальникiв, КЗ - Комiтет Зангера, АГ - Австралiйська група).
     + Держави, що взяли зобов'язання виконувати вимоги вiдповiдного мiжнародного режиму.

(додаток в редакцiї постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15.06.99р. N 1042, вiд 25.12.2002р. N 1998, вiд 28.10.2004р. N 1432, вiд 12.07.2006р. N 973, iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.10.2010р. N 982)
Copyright © 2025 НТФ «Интес»
Все права сохранены.