Документ скасований: Наказ ДМСУ (до 2012) № 231 від 31.03.2005

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

N 336

 

Начальникам регiональних митниць
Начальникам митниць


Стосовно митного оформлення товарiв, що надходять по iмпорту до магазинiв безмитної торгiвлi

     На виконання доручення Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.07.97 р. N 12135/61 повiдомляємо, що лист Держмитслужби вiд 06.06.97 р. N 11/1-5189 слiд вважати таким, що втратив чиннiсть.

     До вiдома та використання в оперативнiй роботi надсилаємо Вам наказ Держмитслужби вiд 18.07.97 р. N 336

     Звертаємо Вашу увагу, що наказ Держмиткому вiд 05.01.96 р. N 4 не втратив чинностi в частинi, що стосуються реєстрацiї магазинiв безмитної торгiвлi.

Голова Служби Л. Деркач

 

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАКАЗ
м. Київ

N 336


Про затвердження Тимчасового положення про порядок вiдкриття, функцiонування та контролю за дiяльнiстю магазинiв безмитної торгiвлi

     З метою впорядкування дiяльностi магазинiв безмитної торгiвлi НАКАЗУЮ:

     1. Затвердити погоджене Мiнiстерством юстицiї, Мiнiстерством фiнансiв, Державною податковою адмiнiстрацiєю та МЗЕЗторгом Тимчасове положення про порядок вiдкриття, функцiонування та контролю за дiяльнiстю магазинiв безмитної торгiвлi (додається).

     2. Визнати таким, що втратив чиннiсть наказ Держмиткому вiд 4 вересня 1992 року N 174.

     3. Начальникам митниць довести цей наказ до власникiв магазинiв безмитної торгiвлi та суб'єктiв ЗЕД.

     4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Соловкова Ю.П.

Голова Служби Л .Деркач

 

Затверджено наказом
Державної митної служби України
вiд 18.07.97 р. N 336

Тимчасове положення про порядок вiдкриття, функцiонування та контролю за дiяльнiстю магазинiв безмитної торгiвлi

I. Загальнi положення

     1 .Магазин безмитної торгiвлi - це митний режим, при якому товари знаходяться та реалiзуються у роздрiб пiд митним контролем на митнiй територiї України (в аеропортах, портах, вiдкритих для мiжнародного сполучення, та iнших зонах митного контролю, що визначаються Держмитслужбою) без справляння мита та iнших податкiв (крiм митних зборiв).

     Знаходження та продаж товарiв в митному режимi "магазин безмитної торгiвлi" забезпечується шляхом використання спецiально призначеного та обладнаного примiщення - магазину безмитної торгiвлi (далi - МБТ),

     2. Власниками МБТ є українськi суб'єкти пiдприємницької дiяльностi (юридичнi особи), якi отримали в Держмитслужбi лiцензiю на право вiдкриття такого магазину в зонi митного контролю.

     3. Примiщення магазину безмитної торгiвлi є складовою частиною зони митного контролю i становить невiд'ємну частину митної територiї України, на якiй дiє законодавство України / Митний кодекс України, нормативнi акти Держмитслужби, а також нормативнi акти iнших вiдомств, що регулюють роботу суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi у сферi торгiвлi та встановлюють вимоги до товарiв, що продаються у роздрiб на територiї України.

     4. МБТ здiйснює роздрiбний продаж товарiв за нацiональну та iноземну (при наявностi лiцензiї Нацiонального банку) валюту виключно фiзичним особам, якi виїжджають за межi митної територiї України.

     Товари придбанi громадянами в магазинах безмитної торгiвлi пiдлягають вивезенню за межi митної територiї України безпосередньо в пунктах їх придбання.

     5. Власники МБТ сплачують на депозитнi рахунки митних установ, в зонi дiяльностi яких вони знаходяться, збiр за виклик працiвникiв митниць для здiйснення митного оформлення товарiв у розмiрах, визначених чинним законодавством.

     6. За видачу лiцензiї на право вiдкриття МБТ справляється збiр (порядок зарахування збору встановлюється пiсля законодавчого врегулювання порядку вiдкриття МБТ).

     7 .Декларування товарiв, що перемiщуються через МБТ здiйснює виключно його власник, який несе вiдповiдальнiсть за сплату всiх митних i податкових платежiв.

II. Вимоги до магазину безмитної торгiвлi

     8. Робота МБТ органiзовується таким чином, щоб надходження та продаж товарiв здiйснювались вiдповiдно до вимог чинного законодавства, а порядок зберiгання та продажу товарiв гарантував їх постiйне перебування пiд митним контролем в режимi - "магазин безмитної торгiвлi" та виключав можливiсть надходження ( вилучення ) товарiв поза митним контролем.

     9. В якостi МБТ може виступати одне або декiлька спецiально визначених i обладнаних примiщень, призначених для зберiгання та продажу у роздрiб товарiв згiдно з режимом магазину безмитної торгiвлi, розташованих в зонi митного конторолю одного пункту пропуску.

     Примiщення магазину безмитної торгiвлi включає в себе:

  • торговельний зал ( торговельнi зали );

  • допомiжнi примiщення;

  • склад магазину.

     10. Примiщення МБТ має вiдповiдати всiм вимогам, що встановленi щодо роздрiбної торгiвлi вiдповiдними товарами на територiї України, вимогам щодо режиму Державного кордону України, а також наступним вимогам:

  • наявнiсть засобiв, що дозволяють накласти митне забезпечення на всi примiщення МБТ та виключають можливiсть надходження /вилучення/ товарiв поза митним контролем;

  • наявнiсть охоронної та протипожежної сигналiзацiї;

  • наявнiсть обладнаних засобами зв'язку службових мiсць, призначених для митних службовцiв, якi здiйснюють митний контроль в цьому магазинi.

III. Порядок вiдкриття магазину безмитної торгiвлi

     До законодавчого врегулювання дiю роздiлу ( пп. II - 20) призупинено.

IV. Товари, що реалiзуються в магазинах безмитної торгiвлi

     21. В МБТ дозволяється здiйснювати роздрiбну торгiвлю всiма видами продовольчих та непродовольчих товарiв українського та iноземного походження при наявностi вiдповiдних дозволiв /лiцензiй/ на продаж, за винятком:

     а) товарiв, заборонених до ввезення в Україну, вивезення з України та транзиту через територiю України згiдно з чинним законодавством (додаток N 1);

     б) предметiв, що не можуть перебувати у власностi громадян, громадських об'єднань, мiжнародних органiзацiй та юридичних осiб iнших держав на територiї України, та окремих видiв предметiв, на якi право власностi громадянами набувається в спецiальному порядку (додаток N 2). Перелiки таких предметiв встановлюються Верховною Радою України;

     в) товарiв та iнших предметiв, на якi встановлено державну монополiю, згiдно зi статтею 20 Закону України "Про зовнiшньоекономiчну дiяльнiсть";

     г) товарiв, що мають велику вагу ( бiльше 20кг) та великогабаритних предметiв ( сума розмiрiв яких перевищує 200 см);

     д) товарiв за кодами ТН ЗЕД 27.01 - 27.16;

     е) товарiв, ввезення ( вивезення ) яких та торгiвля якими на територiї України пiдлягає контролю iншими державними органами (при вiдсутностi дозволу цих органiв ).

     22. В МБТ мають зберiгатись та продаватись тiльки товари, що заявленi та оформленi у митний режим - магазин безмитної торгiвлi.

     23 .Товари зберiгаються у неробочi часи магазину пiд митним контролем в торговельному залi та на складi магазину з обов'язковим накладенням митного забезпечення митного органу. При цьому, разом з митним забезпеченням наявнiсть пломби власника МБТ - обов'язкова.

     24. Товари розмiщуються в магазин ( у торговельних залах та на складi) в присутностi уповноважених службових осiб митного органу.

     25. Товари можуть знаходитись в режимi магазину безмитної торгiвлi протягом року. Цей строк може бути обмежений Держмитслужбою для окремих видiв товарiв.

     Пiсля закiнчення вищевизначених термiнiв, товари мають бути заявленi до митного режиму:

  • у вiльне використання на територiї України;

  • у режим митний склад - з перевезенням на митнi лiцензiйнi склади, якi знаходяться в зонi дiяльностi однiєї тiєї ж митницi. Митне оформлення таких товарiв проводиться згiдно iз заявленим режимом /при цьому митне оформлення у режим вiльного використання українських товарiв здiйснюється без справляння мита, податкiв та митних зборiв/.

     26. Суб'єкти пiдприємницької дiяльностi України, якi поставили свої товари до МБТ, не звiльняються вiд сплати до бюджету всiх видiв податкiв, що вiдносяться до цих товарiв.

V. Функцiонування магазину безмитної торгiвлi

     27 .Для оперативного керiвництва дiяльнiстю МБТ власник призначає вiдповiдальну особу - директора магазину безмитної торгiвлi. Власник магазину вiдповiдає за знання директором митного та податкового законодавства України.

     28. Митний орган та Державна податкова адмiнiстрацiя, що здiйснюють контроль за дiяльнiстю МБТ, мають право подати вимогу про усунення директора вiд справ при порушеннi ним вимог цього Положення та чинного законодавства України.

     29. При надходженнi товарiв в магазин незалежно вiд вартостi та попереднього митного режиму вони пiдлягають декларуванню шляхом заповнення вантажної митної декларацiї (далi - ВМД). Порядок заповнення ВМД встановлюється Держмитслужбою.

     Мiсцем проведення митного оформлення товарiв, що розмiщуються у режим магазину безмитної торгiвлi, є склад цього магазину.

     У разi розмiщення товарiв у режим магазину безмитної торгiвлi справляються збори за митне оформлення у розмiрах, що встановленi Кабiнетом Мiнiстрiв України.

     30. Разом з ВМД до митного органу подаються такi документи:

  • зовнiшньоекономiчний договiр (контракт), за яким товари ввозились в Україну, та (або) контракт, за яким власник магазину набуває право власностi на товари;

  • транспортнi та iншi документи на ввезенi товари (накладнi, коносаменти, специфiкацiї, рахунки-фактури та iн.);

  • iншi документи, необхiднi для здiйснення митного оформлення i митного контролю.

     31. Роздрiбний продаж товарiв в МБТ здiйснюється за готiвку або по кредитних картках;

     Оптовий та дрiбнооптовий продаж товарiв, продаж товарiв з допомiжних примiщень та зi складу, а також використання торговельних залiв, допомiжних примiщень та складу магазину для зберiгання та реалiзацiї товарiв, що не оформленi у митний режим магазину безмитної торгiвлi, не дозволяються.

     32. В магазинi безмитної торгiвлi не дозволяється продаж товарiв по зразкам, за попереднiми замовленнями, з розстрочкою, а також надання додаткових послуг (крiм передпродажної пiдготовки, пакування, демонстрацiї, перепакування та еквiвалентних операцiй).

     33. Дозволяється проводити на складi МБТ операцiї по забезпеченню зберiгання товарiв та операцiї передпродажної пiдготовки товарiв, а в допомiжних примiщеннях - тiльки операцiї передпродажної пiдготовки.

     34 .Товари, що реалiзуються в магазинi, повиннi мати спецiальне маркування, погоджене з митним органом, i бути попередньо упакованi для роздрiбного продажу, алкогольнi напої та тютюновi вироби українського походження повиннi бути обклеєнi марками акцизного збору встановленого зразка згiдно з законодавством України.

     35. Про факт купiвлi товару в МВТ спiвробiтники магазину роблять вiдмiтку в проїзних документах особи, яка придбала цей товар та видають чек касового апарату.

     Форма вiдмiтки встановлюється митним органом за погодженням власника магазину.

     36. Замiна та обмiн товарiв, що придбанi фiзичною особою в МБТ, здiйснюється згiдно з законодавством України.

     При цьому, якщо товар не вивозиться за митну територiю України, то вiн обкладається митом та податками згiдно з чинним законодавством (за виключенням українських товарiв).

     37. Власник МБТ зобов'язаний проводити декларування товарiв, що проданi в МБТ, шляхом заповнення В М Д. Порядок заповнення ВМД, порядок декларування зазначених товарiв та їх митного оформлення встановлюється Держмитслужбою.

     38. Вiдповiдальнiсть за правильнiсть та своєчаснiсть перерахування та сплати належних сум всiх митних платежiв, за вилучення поза митним контролем товарiв, якi знаходяться у режимi магазину безмитної торгiвлi, та за дотримання правил, встановлених законодавством України та цим Положенням, несе власник МБТ.

     39. У разi втрати товарiв, що розмiщеннi у режимi магазину безмитної торгiвлi, власник магазину несе вiдповiдальнiсть згiдно з Митним кодексом України та зобов'язаний провести декларування ввезених в Україну товарiв зi сплатою мита та iнших належних платежiв, якщо тiльки товари не виявилися знищеними та безповоротно загубленими внаслiдок дiй непереборної сили або нестача виникла в силу природного зносу або зменшення при звичайних умовах зберiгання.

VI. Облiк i звiтнiсть про зберiгання товарiв

     40. Власник МБТ в мiсячний термiн з дня отримання лiцензiї на право вiдкриття магазину стає на облiк та реєструє електроннi контрольно-касовi апарати в державнiй податковiй адмiнiстрацiї за мiсцем знаходження магазину, веде бухгалтерський облiк i надає звiтнiсть вiдповiдно до чинного законодавства України.

     41. У разi надходження товарiв в МБТ такi товари повиннi бути задекларованi у вiдповiдностi з п. 29 цього Положення, а також зареєстрованi власником магазину в книзi облiку за формою, що встановлюється Держмитслужбою.

     Книга облiку ведеться незалежно вiд iнших засобiв облiку, у тому числi автоматизованих.

     Книги попередньо прошиваються, нумеруються та скрiплюються пiдписом начальника митницi та печаткою митницi.

     Пiсля внесення останнього запису книга облiку передається на перевiрку та зберiгання до митницi.

     42. Власник МБТ зобов'язаний на початку кожного кварталу подавати до митного органу звiт про товари, що надiйшли та реалiзованi в магазинi безмитної торгiвлi, в якому зазначаються:

  • дата надходження товару;

  • номер ВМД при надходженнi товару в магазин;

  • найменування товару;

  • статус товарiв (iноземнi або українськi);

  • код товару згiдно з ТН ЗЕД;

  • кiлькiсть товару при надходженнi;

  • кiлькiсть проданого товару;

  • номер i дата ВМД при випуску товару з магазину (вiдповiдно до п. 25 та п.37 цього Положення);

  • кiлькiсть товару на дату звiту.

     Митний орган може зобов'язати власника МБТ надати позачерговий звiт за умови порушення митного режиму, змiни матерiально-вiдповiдальної особи, виявлення фактiв нестачi товарiв в торговельному залi, допомiжному примiщеннi або складi.

     43. Митний орган має право проводити у будь-який час iнвентаризацiю товарiв у торговельних залах, допомiжних примiщеннях та на складi магазину.

VII. Призупинення та анулювання дiї лiцензiї

     44 .Лiцензiя на право вiдкриття МБТ може бути анульована або дiя її може бути призупинена на термiн до 3-х мiсяцiв.

     45 .Призупинення дiї лiцензiї може застосовуватись Держмитслужбою за письмовим поданням начальника митницi або начальника Держподаткадмiнiстрацiї, на облiку якої вiн знаходиться, про необхiднiсть такого призупинення у випадках:

     а) нефункцiонування МБТ протягом 2-х мiсяцiв;

     б) неодноразове прийняття (як i не прийняття) рiшень (дiй) власником МБТ (директором магазину або уповноваженими на доступ до магазину особами) щодо дiяльностi магазину, якi можуть привести до порушення вимог цього Положення та чинного законодавства;

     в) при порушеннi митних правил;

     г) якщо за повiдомленням вiд державних служб та уповноважених органiв власником МБТ (директором магазину) допущено порушення чинного законодавства;

     д) несплату щорiчного збору за перереєстрацiю лiцензiй. Розмiщення нових партiй товарiв в МБТ та реалiзацiя товарiв, в разi призупинення дiї лiцензiї, забороняються протягом термiну призупинення дiї лiцензiї.

     Всi товари, що знаходяться в торговельних залах та допомiжних примiщеннях МБТ пiдлягають негайному перемiщенню на склад.

     4 6. Анулювання лiцензiї застосовується у випадках:

     - невиконання вимог, зазначених у рiшеннi про призупинення дiї лiцензiї; - повторного вчинення порушень, зазначених в п/п а, б, п. 44, якщо ранiше вже застосовувалось тимчасове призупинення дiї лiцензiї;

     - рiшенням Голови Держмитслужби.

     Лiцензiя анулюється наказом Голови Держмитслужби за поданням митницi або Держподаткадмiнiстрацiї, на облiку якої МБТ знаходиться. При цьому з дати складання протоколу про порушення митних правил або акту про порушення податкового законодавства та до дати видачi наказу про анулювання лiцензiї (а у разi оскарження чи опротестування такого наказу - до дати винесення рiшення по скарзi чи протесту) розмiщення нових партiй товарiв в МБТ не дозволяється.

     З дати видачi наказу по справi про порушення митних правил або податкового законодавства до виконання (або залишення скарги чи протесту наданий наказ без задоволення) термiн заборони щодо розмiщення в МБТ нових партiй товарiв продовжується до дати набрання чинностi наказу Голови Держмитслужби про анулювання (або призупинення) лiцензiї.

     47. При анулюваннi лiцензiї власник МБТ не пiзнiше 10 днiв з дати набрання чинностi зазначеного у п. 45 наказу повинен передати лiцензiю до Держмитслужби.

     48. При анулюваннi лiцензiї МБТ лiквiдується.

     49. У разi анулювання лiцензiї збiр за її видачу поверненню не пiдлягає.

     50. Повторна заява про видачу лiцензiї на право вiдкриття МБТ може бути розглянута митницею через 1 рiк пiсля анулювання лiцензiї, за умови усунення порушень, якi були причиною прийняття такого рiшення.

VIII. Перереєстрацiя магазинiв безмитної торгiвлi

     51. МБТ пiдлягають щорiчнiй перереєстрацiї. За проведення перереєстрацiї власником магазину сплачується збiр, що зараховується до державного бюджету.

     52. Збiр за перереєстрацiю не стягується, якщо МБТ отримав лiцензiю в поточному роцi пiсля набрання чинностi цiєї постанови.

     53. Перереєстрацiя магазинiв безмитної торгiвлi здiйснюється Держмитслужбою. На першому етапi перереєстрацiї проводиться перевiрка дiяльностi МБТ на вiдповiднiсть до чинного законодавства. Для проведення перевiрки створюється робоча група з представникiв митницi, в зонi дiяльностi якої знаходиться магазин, Держподаткадмiнiстрацiї, центрального апарату Держмитслужби. Результати перевiрки оформлюються актами перевiрки по кожному МБТ окремо.

     54. На пiдставi актiв перевiрки Держмитслужба готує перелiк магазинiв безмитної торгiвлi, що перереєстрованi, та перелiк МБТ, лiцензiї на вiдкриття яких скасовуються за результатами перевiрки ( в разi, якщо за результатами перевiрки виявиться невiдповiднiсть роботи МВТ чинному законодавству).

     55 .Перелiки, зазначенi в п. 53, затверджуються наказом Держмитслужби.

     56. Наказ Держмитслужби щодо затвердження результатiв перереєстрацiї надсилається на митницi та Держподаткадмiнiстрацiям, на облiку яких знаходиться МБТ.

     Лiцензiї, що скасованi, вилучаються митницями i надсилаються на адресу Держмитслужби.

     На зворотньому боцi лiцензiй на МБТ, що пройшли перереєстрацiю, робиться запис "Перереєстровано наказом Держмитслужби вiд_______N___" , який затверджується пiдписом начальника митницi та печаткою митницi.

IX. Лiквiдацiя магазину безмитної торгiвлi

     57. МБТ лiквiдується у наступних випадках:

  • у разi скасування лiцензiї на право вiдкриття МБТ в зонi митного контролю за пiдсумками щорiчної перереєстрацiї;

  • у разi анулювання лiцензiї на право вiдкриття МБТ в зонi митного контролю;

  • на пiдставi заяви власника за його бажанням;

  • рiшенням Голови Служби.

     58. Рiшення про лiквiдацiю МБТ за бажанням його власника приймається у формi наказу Держмитслужби.

     В разi лiквiдацiї МБТ при анулюваннi лiцензiї або за пiдсумками щорiчної перереєстрацiї додаткове розпорядження про лiквiдацiю МБТ не видається.

     59. У всiх випадках, зазначених у п. 55, оригiнал лiцензiї вилучається митницею у колишнього власника i надсилається на адресу Держмитслужби.

     60. 3 дати прийняття рiшення про лiквiдацiю МБТ, розмiщення нових партiй товарiв в магазин та їх продаж не дозволяються.

     61. Власник МБТ подає до митницi в 3- денний термiн звiт про товари згiдно з п. 40 цього Положення. Митний орган у 7-денний строк проводить iнвентаризацiю товарiв в магазинi.

     62. За зберiгання товарiв на складi лiквiдованого МБТ його власником сплачуються митнi збори за зберiгання товарiв пiд митним контролем з дати набрання чинностi будь-якого рiшення, зазначеного в п. 5 7.

     Максимальний термiн зберiгання товарiв на складi лiквiдованого МБТ - 1 мiсяць.

     63. Товари, що знаходяться в режимi магазину безмитної торгiвлi, пiдлягають декларуванню власником МБТ до iншого митного режиму, вiдповiдно до п. 24 цього положення. При цьому українськi товари пiдлягають декларуванню за спрощеною схемою, що встановлюється Держмитслужбою.

X. Заключнi положення

     64. У разi змiни будь-яких вiдомостей, зазначених у заявi на отримання лiцензiї, та в документах, якi додавались до заяви, власник МБТ повинен протягом 7 днiв письмово повiдомити про це митницю, яка дала згоду на видачу лiцензiї.

     65. При наявностi нових вiдомостей, якi потребують переоформлення лiцензiї або видачi нової, пiдготовка та подання документiв на розгляд до Держмитслужби проводиться у вiдповiдностi з роздiлом III цього Положення. Додатково до визначеного комплекту документiв додається оригiнал лiцензiї, копiї останньої залишаються у власника МБТ та у справах митницi.

     66. У випадках змiни назви пiдприємства та змiни коду пiдприємства за Єдиним Державним реєстром пiдприємств та органiзацiй України на пiдставi наказу Держмитслужби проводиться оформлення нової лiцензiї iз скасуванням i вилученням попередньої. При цьому стягується збiр за видачу лiцензiї на право вiдкриття магазину в зонi митного контролю.

     67. У всiх iнших випадках, якi потребують внесення змiн до лiцензiї ( окрiм змiни назви пiдприємства, змiни коду за Єдиним Державним реєстром пiдприємств та органiзацiй України) проводиться переоформлення лiцензiї на пiдставi наказу Держмитслужби шляхом заповнення нового бланку лiцензiї iз зазначенням попереднiх, а в змiненiй частинi - нових вiдомостей. До iснуючого номеру лiцензiї додається лiтерний код послiдовно за алфавiтом. Попередня лiцензiя скасовується i вилучається. При цьому збiр за видачу лiцензiї не стягується.

Додаток N1
до Тимчасового положення про порядок вiдкриття та дiяльностi магазинiв безмитної торгiвлi

ПЕРЕЛIК
предметiв заборонених до ввезення в Україну, вивезення з
України та транзиту через територiю України

     I. Предмети, забороненi до ввезення в Україну.

     1. Зброя вiйськових зразкiв всякого роду та боєприпаси до неї.

     2. Наркотичнi та психотропнi речовини, а також пристрої для курiння опiю та гашишу.

     Примiтка: Ввезення вказаних в цьому пунктi предметiв може бути здiйснено за особливим дозволом МОЗ України.

     3. Сильнодiючi, отруйнi, радiоактивнi, вибуховi речовини, iншi предмети, що можуть завдати шкоди здоров'ю або загрожувати життю населення та тваринного свiту або призвести до руйнування навколишнього середовища, крiм випадкiв передбачених законодавством України.

     4. Друкованi матерiали, клiше, негативи, вiдзнятi плiвки, фотографiчнi знiмки, кiнострiчки, вiдеозаписи, копiї на носiях iнформацiї для ЕОМ, рукописи, платiвки та iншi звукозаписи, малюнки та iншi друкованi й образотворчi матерiали, що мiстять пропаганду iдей насильства, вiйни, расизму, расової дискримiнацiї та геноциду, а також спрямованi на пiдрив терiторiальної цiлiсностi України, її незалежностi, державного суверенiтету, продукцiя порнографiчного характеру.

     5. Предмети, ввезення яких заборонене вiдповiдно до чинного законодавства України.

II. Предмети, забороненi до вивезення з України.

     1 .Зброя вiйськових зразкiв всякого роду, боєприпаси до неї та вiйськове спорядження.

     2. Наркотичнi та психотропнi речовини.

     Примiтка: Ввезення вказаних в цьому пунктi предметiв може бути здiйснено за особливим дозволом МОЗ України.

     3. Сильнодiючi, отруйнi, радiоактивнi, вибуховi речовини, iншi предмети, що можуть завдати шкоди здоров'ю або загрожувати життю населення та тваринного свiту або призвести до руйнування навколишнього середовища, крiм випадкiв передбачених законодавством України.

     4. Витвори мистецтва, культурнi та iсторичнi цiнностi (картини, малюнки, акварелi, скульптури, рiзноманiтнi види гравюр, мiнiатюри, вироби з фарфору, кришталю, керамiки, дерева, шкiри, коштовного та некоштовного камiння, дорогоцiнних та недорогоцiнних металiв, кiстки, предмети народних художнiх промислiв, гобелени, меблi, художнiй одяг та взуття, нумiзматика, художня зброя, книги, рукописи, платiвки, музичнi iнструменти, поштовi марки тощо) та iншi предмети, що складають значну художню, iсторичну, наукову та iншу культурну цiннiсть.

     Примiтка: Ввезення вказаних в цьому пунктi предметiв може бути здiйснено за особливим дозволом Мiнiстерства культури України.

     5 .Анульованi цiннi папери.

     6. Предмети, вивезення яких заборонене вiдповiдно до чинного законодавства України.

III.Предмети, забороненi до транзиту через територiю України.

     1. Зброя та боєприпаси всiх видiв та вiйськове спорядження.

     2.Лiтальнi апарати, їх частини, прилади та спорядження до них.

     3. Станки i машини, призначеннi для виготовлення озброєння й боєприпасiв усiх видiв та лiтальних апаратiв, запаснi частини до них.

     4. Наркотичнi засоби.

     5. Радiоактивнi предмети та речовини.

     6. Сильнодiючi, отруйнi та вибуховi речовини, iншi предмети, що можуть завдати шкоди здоров'ю або загрожувати життю населення та тваринного свiту або призвести до руйнування навколишнього середовища, крiм випадкiв передбачених законодавством України.

     7. Предмети, забороненi до ввезення вiдповiдно до чинного законодавства України.

 

Додаток N2
до Тимчасового положення про порядок вiдкриття та дiяльностi магазинiв безмитної торгiвлi
Додаток N I
до Постанови Верховної Ради України
вiд 17 червня 1992 р. N 2471-ХII


ПЕРЕЛIК
видiв майна, що не може перебувати у власностi
громадян, громадських об'єднань, мiжнародних
органiзацiй та юридичних осiб iнших держав
на територiї України

     1 .Зброя, боєприпаси (крiм мисливської i пневматичної зброї, зазначеної в додатку N 2, i боєприпасiв до неї, а також спортивної зброї i боєприпасiв до неї, що придбаваються громадськими об'єднаннями з дозволу органiв внутрiшнiх справ), бойова i спецiальна вiйськова технiка, ракетно-космiчнi комплекси. (пункт 1 змiнено згiдно iз постановою ВР N 19/95-ВР вiд 24.01.95 р.)

     2. Вибуховi речовини й засоби вибуху. Всi види ракетного палива, а також спецiальнi матерiали та обладнання для його виробництва.

     3. Бойовi отруйнi речовини.

     4. Наркотичнi, психотропнi, сильнодiючi отруйнi лiкарськi засоби (за винятком отримуваних громадянами за призначенням лiкаря).

     5. Протиградовi установки.

     6. Державнi еталони одиниць фiзичних величин.

     7. Спецiальнi технiчнi засоби негласного отримання iнформацiї. (перелiк доповнено пунктом 7 згiдно iз постановою ВР N 121/94-ВР вiд 15.07.94 р.)

     8. Електрошоковi пристрої та спецiальнi засоби, що застосовуються правоохоронними органами, крiм газових пiстолетiв i револьверiв та патронiв до них, заряджених речовинами сльозоточивої та дратiвної дiї. (перелiк доповнено пунктом 8 згiдно iз постановою ВР N 19/95-ВР вiд 24.01.95 р.)

     Примiтка: Зазначенi засоби не можуть також перебувати у власностi юридичних осiб недержавних форм власностi. (перелiк доповнено примiткою згiдно iз постановою ВР N 121/94-ВР вiд 15.07.94 р.)

 

Додаток N 2
до Постанови Верховної Ради України
вiд 17 червня 1992 р. N2471-XII

СПЕЦIАЛЬНИЙ ПОРЯДОК
набуття права власностi громадянами
на окремi види майна.

     Громадяни набувають права власностi на такi види майна, придбаного ними з вiдповiдного дозволу, що надається:

     а) на вогнепальну гладкоствольну мисливську зброю - органами внутрiшнiх справ за мiсцем проживання особам, якi досягли 21-рiчного вiку;

  • на вогнепальну мисливську нарiзну зброю (мисливськi карабiни, гвинтiвки, комбiновану зброю з нарiзними стволами) - органами внутрiшнiх справ за мiсцем проживання особам, якi досягли 25-рiчного вiку;

  • на газовi пiстолети, револьвери i патрони до них, зарядженi речовинами сльозоточивої та дратiвної дiї - органами внутрiшнiх справ за мiсцем проживання особам, якi досягли 18-ти рiчного вiку;

(пункт а порядку доповнено абзацем 3 згiдно iз постановою ВР N З1З1-ХII вiд 22.04.93 р.)
  • на холодну зброю та пневматичну зброю калiбру понад 4,5 мiлiметра i швидкiстю польоту кулi понад 100 метрiв за секунду - органами внутрiшнiх справ за мiсцем проживання особам, якi досягли 18-рiчного вiку;

(пункт а порядку доповнено абзацом 4 згiдно iз постановою ВР N 19/95-ВР вiд 24.01.95 р.)

     б) на об'єкти, що перебувають на державному облiку як пам'ятки iсторiї та культури, - спецiально уповноваженими державними органами охорони пам'яток iсторiї та культури (Мiнкультури, Мiнiнвестбудом i Головархiвом України);

     в) на радiоактивнi речовини - Державним комiтетом України з ядерної та радiацiйної безпеки у разi наявностi висновку органiв територiальної санiтарно-епiдемiологiчної служби про можливiсть використання цих речовин майбутнiм власником в iснуючих у нього умовах.

 

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.