ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змiн до Закону України "Про закупiвлю товарiв, робiт i послуг за державнi кошти" та iнших законодавчих актiв України

     Верховна Рада України постановляє:

     I. Внести змiни до таких законодавчих актiв України:

     1. У Законi України "Про закупiвлю товарiв, робiт i послуг за державнi кошти" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2000 р., N 20, ст. 148; 2003 р., N 14, ст. 98; 2004 р., N 5, ст. 27, N 8, ст. 67, N 13, ст. 181; 2005 р., N 4, ст. 103, N 5, ст. 110, N 11, ст. 198, N 31, ст. 420):

     1) абзац другий преамбули викласти в такiй редакцiї:

     "Метою цього Закону є створення конкурентного середовища у сферi державних закупiвель, а також запобiгання проявам корупцiї у цiй сферi, забезпечення прозоростi процедур закупiвель товарiв, робiт i послуг за державнi кошти та досягнення оптимального i рацiонального їх використання";

     2) у статтi 1:

     абзац третiй доповнити словами "державнi, казеннi, комунальнi пiдприємства та господарськi товариства, в яких державна частка акцiй перевищує 50 вiдсоткiв";

     абзац п'ятий пiсля слiв "якi спричинили втрату працездатностi" доповнити словами "гуманiтарна допомога в грошовiй формi, кошти державних, казенних, комунальних пiдприємств та господарських товариств, в яких державна частка акцiй перевищує 50 вiдсоткiв";

     абзац восьмий викласти в такiй редакцiї:

     "роботи - проектування, будiвництво нових, розширення, реконструкцiя, капiтальний ремонт та реставрацiя об'єктiв i споруд виробничого i невиробничого призначення, технiчне переоснащення дiючих пiдприємств, а також супровiднi роботам послуги, у тому числi геодезичнi роботи, бурiння, сейсмiчнi дослiдження, аеро- та супутникова фотозйомка та iншi послуги, якi включаються до кошторисної вартостi робiт, якщо вартiсть виконання цих послуг не перевищує вартостi самих робiт";

     в абзацi десятому слова "у порядку, встановленому спецiально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань координацiї закупiвель товарiв, робiт i послуг" виключити;

     в абзацi чотирнадцятому слова "пропозицiї, яку визнано найкращою за результатами оцiнки - прийняття замовником тендерної пропозицiї" замiнити словами "пропозицiї - прийняття замовником тендерної пропозицiї, яку визнано найкращою за результатами оцiнки";

     в абзацi п'ятнадцятому слово "постачальника" замiнити словом "учасника";

     3) у статтi 2:

     частину другу викласти в такiй редакцiї:

     "2. Умови здiйснення процедур закупiвель товарiв, робiт i послуг за рахунок державних коштiв можуть встановлюватися або змiнюватися виключно цим Законом.

     Змiни до цього Закону вносяться не пiзнiше нiж за три мiсяцi до початку нового бюджетного року";

     у частинi третiй:

     абзаци п'ятий i шостий викласти в такiй редакцiї:

     "товари, роботи i послуги, закупiвля яких здiйснюється замовниками, розташованими за межами України;

     телекомунiкацiйнi послуги, в тому числi щодо трансляцiї радiо- та телесигналiв (за винятком послуг мобiльного зв'язку та Iнтернет-послуг)";

     доповнити абзацом десятим такого змiсту:

     "закупiвля товарiв, робiт чи послуг, якi у зв'язку з їх спецiальним призначенням становлять державну таємницю";

     у частинi четвертiй слова "крiм випадкiв, визначених цiєю статтею" виключити;

     частину п'яту виключити;

     4) статтю 21 доповнити абзацами такого змiсту:

     "запобiгання проявам корупцiї;

     сприяння захисту iнтересiв вiтчизняного виробника, зокрема сiльськогосподарського товаровиробника, при органiзацiї та здiйсненнi закупiвель;

     вiльного доступу, вiдкритостi та доступностi iнформацiї з питань закупiвель, у тому числi для громадян України та громадських органiзацiй";

     5) частину другу статтi 22 викласти в такiй редакцiї:

     "2. Примiрник рiчного плану, який затверджується замовником не пiзнiше нiж у мiсячний строк пiсля затвердження кошторису (програми, плану використання державних коштiв), змiни до нього надсилаються уповноваженому органу у випадках i в порядку, що визначенi цим органом, та оприлюднюються шляхом розмiщення принаймнi в однiй iнформацiйнiй системi в мережi Iнтернет протягом 15 календарних днiв з дати його затвердження";

     6) статтю 3 замiнити роздiлом I1 такого змiсту:

"Роздiл I1
СИСТЕМА ДЕРЖАВНОГО НАГЛЯДУ, КОНТРОЛЮ ТА КООРДИНАЦIЇ У СФЕРI ЗАКУПIВЕЛЬ

     Стаття 3. Державний нагляд, контроль та координацiя у сферi закупiвель

     Державний нагляд, контроль та координацiя у сферi закупiвель здiйснюються Верховною Радою України, Кабiнетом Мiнiстрiв України, спецiально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань координацiї закупiвель товарiв, робiт i послуг, Рахунковою палатою, Державною контрольно-ревiзiйною службою України, Державним казначейством України, Мiнiстерством аграрної полiтики України, спецiально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузi статистики вiдповiдно до Закону України "Про державну статистику", правоохоронними органами в межах компетенцiї, визначеної Конституцiєю України, законами України та цим Законом.

     Рахункова палата здiйснює нагляд, контроль та координацiю у сферi закупiвель в межах компетенцiї, визначеної Конституцiєю України, Законом України "Про Рахункову палату", цим Законом та iншими законами України.

     Стаття 31. Спецiально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань координацiї закупiвель товарiв, робiт i послуг

     1. З метою реалiзацiї основної мети Закону щодо створення конкурентного середовища у сферi закупiвель функцiї спецiально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань координацiї закупiвель товарiв, робiт i послуг (далi - уповноважений орган) здiйснюються Антимонопольним комiтетом України.

     2. Основними функцiями уповноваженого органу є:

     погодження iншої, нiж вiдкритi торги, процедури закупiвлi у випадках i в порядку, передбачених цим Законом, та вiдповiдно до вимог статтi 33 цього Закону;

     пiдготовка та подання до Кабiнету Мiнiстрiв України, Рахункової палати пiврiчних звiтiв щодо здiйснення замовниками закупiвель;

     подання разом iз Рахунковою палатою до Верховної Ради України щорiчного звiту щодо здiйснення замовниками закупiвель;

     контроль за дотриманням законодавства щодо закупiвель;

     проведення перевiрок щодо дотримання розпорядниками державних коштiв вимог законодавства у сферi закупiвель вiдповiдно до цього Закону;

     подання матерiалiв до правоохоронних органiв у випадках, передбачених цим Законом;

     спiвробiтництво з органами державної влади щодо запобiгання проявам корупцiї у сферi здiйснення закупiвель;

     мiжнародне спiвробiтництво у сферi закупiвель та пiдтримка участi вiтчизняних товаровиробникiв у торгах щодо закупiвель за межами України;

     подання Кабiнету Мiнiстрiв України пропозицiй щодо визначення генерального замовника;

     здiйснення контролю за дотриманням законодавства про захист економiчної конкуренцiї у сферi закупiвель, зокрема в разi спотворення результатiв торгiв (тендерiв), у межах компетенцiї, визначеної чинним законодавством України;

     державна пiдтримка та забезпечення захисту вiтчизняного виробника, зокрема сiльськогосподарського товаровиробника, при здiйсненнi закупiвель;

     державна пiдтримка та забезпечення захисту пiдприємств громадських органiзацiй iнвалiдiв, пiдприємств, де кiлькiсть iнвалiдiв, якi мають там основне мiсце роботи, становить не менше 50 вiдсоткiв вiд середньооблiкової чисельностi штатних працiвникiв облiкового складу за рiк, та пiдприємств кримiнально-виконавчої системи при здiйсненнi закупiвель;

     пiдготовка та подання до Кабiнету Мiнiстрiв України квартальних звiтiв щодо здiйснення замовниками закупiвель товарiв, робiт i послуг власного виробництва пiдприємств громадських органiзацiй iнвалiдiв, пiдприємств, де кiлькiсть iнвалiдiв, якi мають там основне мiсце роботи, становить не менше 50 вiдсоткiв вiд середньооблiкової чисельностi штатних працiвникiв облiкового складу за рiк, та пiдприємств кримiнально-виконавчої системи.

     3. Уповноважений орган має право:

     вимагати вiд замовникiв звiт про результати здiйснення процедури закупiвлi вiдповiдно до цього Закону та реалiзацiю договорiв про закупiвлю;

     вимагати вiд розпорядникiв державних коштiв звiт про обсяги закупiвель товарiв, робiт i послуг власного виробництва пiдприємств громадських органiзацiй iнвалiдiв, пiдприємств, де кiлькiсть iнвалiдiв, якi мають там основне мiсце роботи, становить не менше 50 вiдсоткiв вiд середньооблiкової чисельностi штатних працiвникiв облiкового складу за рiк, та пiдприємств кримiнально-виконавчої системи;

     установлювати строки надання замовниками iнформацiї про закупiвлi, що плануються, укладенi договори про закупiвлi та їх виконання;

     у разi виявлення порушень у процедурах закупiвель вживати заходiв згiдно iз цим Законом;

     забезпечувати органiзацiю контролю за дотриманням законодавства щодо закупiвель;

     складати протоколи про адмiнiстративнi правопорушення за порушення законодавства про здiйснення закупiвлi товарiв, робiт i послуг за державнi кошти;

     визначати своїм рiшенням:

     форму або зразок оголошення про проведення процедур закупiвлi та запрошення до участi в них;

     додаткову iнформацiю, яка зазначається в оголошеннi та запрошеннi;

     форму звiту про результати здiйснення процедури закупiвлi та додатковi вимоги до нього;

     форму протоколу про розкриття тендерних пропозицiй;

     форму рiчного плану закупiвель за державнi кошти;

     форму реєстру отриманих тендерних пропозицiй;

     порядок проведення перевiрок (ревiзiй) щодо дотримання розпорядниками державних коштiв вимог законодавства у сферi закупiвель та взаємодiї з правоохоронними органами.

     4. Контроль за дiяльнiстю уповноваженого органу здiйснює Верховна Рада України та iншi органи державної влади вiдповiдно до Конституцiї України та законiв України.

     Стаття 32. Iншi органи, що здiйснюють державний нагляд та контроль у сферi закупiвель

     1. Органами державної влади, крiм уповноваженого органу, якi здiйснюють державний нагляд та контроль в межах своєї компетенцiї у сферi закупiвель, є Державна контрольно-ревiзiйна служба України, Державне казначейство України, Мiнiстерство аграрної полiтики України, спецiально уповноважений центральний орган виконавчої влади у галузi статистики вiдповiдно до Закону України "Про державну статистику", а також правоохороннi органи.

     2. Органи, що здiйснюють державний нагляд та контроль у сферi закупiвель в межах компетенцiї, визначеної Конституцiєю України, законами України та цим Законом, здiйснюють такi функцiї:

     Державна контрольно-ревiзiйна служба:

     проводить перевiрки щодо дотримання розпорядниками державних коштiв вимог законодавства у сферi закупiвель вiдповiдно до цього Закону та iнших законiв України;

     здiйснює спiвробiтництво з органами державної влади щодо запобiгання проявам корупцiї у сферi здiйснення закупiвель;

     здiйснює контроль за дотриманням законодавства щодо закупiвель;

     складає протоколи про адмiнiстративнi правопорушення за порушення законодавства про здiйснення закупiвлi товарiв, робiт i послуг за державнi кошти;

     подає матерiали до правоохоронних органiв у випадках, передбачених законами України;

     здiйснює iншi функцiї, передбаченi законами України.

     Державне казначейство України:

     перевiряє наявнiсть укладеного договору, звiту про здiйснення закупiвлi та iнших передбачених законодавством документiв;

     перевiряє пiдстави для здiйснення платежiв, а саме наявнiсть та вiдповiднiсть законодавству у сферi закупiвель рiчного плану закупiвель та документiв, що пiдтверджують проведення процедур закупiвлi, а також правильнiсть оформлення розрахункових документiв;

     бере участь в економiчному обґрунтуваннi окремих статей видаткiв Державного бюджету України;

     здiйснює контроль за дотриманням законодавства щодо закупiвель;

     подає матерiали до правоохоронних органiв у випадках, передбачених законами України;

     вживає заходiв для недопущення здiйснення платежiв з рахунку замовника в разi вiдмiни процедури закупiвлi у процесi та пiсля розгляду скарги з приводу порушень при проведеннi замовником процедур закупiвель;

     здiйснює iншi функцiї, передбаченi законами України.

     Спецiально уповноважений центральний орган виконавчої влади у галузi статистики вiдповiдно до Закону України "Про державну статистику":

     проводить облiк закупiвель шляхом збирання iнформацiї про запланованi закупiвлi та торги, що вiдбулися;

     затверджує форми статистичної звiтностi у сферi закупiвель;

     здiйснює iншi функцiї, передбаченi законами України.

     Мiнiстерство аграрної полiтики України у межах компетенцiї, визначеної чинним законодавством України, взаємодiє з уповноваженим органом, iншими органами державної влади, замовниками з метою координацiї їх дiяльностi щодо пiдтримки та захисту вiтчизняних сiльськогосподарських товаровиробникiв.

     Правоохороннi органи здiйснюють державний нагляд та контроль у сферi закупiвель в межах своєї компетенцiї, визначеної законами України.

     3. Вiдповiдно до законiв України та цього Закону уповноважений орган, Державна контрольно-ревiзiйна служба України, Державне казначейство України, Мiнiстерство аграрної полiтики України, спецiально уповноважений центральний орган виконавчої влади у галузi статистики вiдповiдно до Закону України "Про державну статистику" звiтують про свою дiяльнiсть щодо здiйснення державного нагляду, контролю та координацiї у сферi закупiвель перед Верховною Радою України та Кабiнетом Мiнiстрiв України, вживають вiдповiдних заходiв, у тому числi здiйснюють вiдповiднi перевiрки у межах своєї компетенцiї у разi надходження звернення (запиту) вiд народних депутатiв України, комiтетiв Верховної Ради України, тимчасових слiдчих комiсiй Верховної Ради України.

     Стаття 33. Спецiальна контрольна комiсiя з питань державних закупiвель при Рахунковiй палатi

     1. З метою забезпечення прозоростi та вiдкритостi державних закупiвель при Рахунковiй палатi дiє Спецiальна контрольна комiсiя з питань державних закупiвель (далi - Комiсiя).

     До складу Комiсiї входять по одному представнику вiд Рахункової палати, Державної контрольно-ревiзiйної служби України, Державного казначейства України, три кандидатури за пропозицiєю профiльного Комiтету Верховної Ради України, до предмета вiдання якого належить законодавство про дiяльнiсть Рахункової палати України, Державного казначейства України, Державної контрольно-ревiзiйної служби, та три представники вiд Тендерної палати України.

     За погодженням з профiльним Комiтетом Верховної Ради України, до предмета вiдання якого належить законодавство про дiяльнiсть Рахункової палати України, Державного казначейства України, Державної контрольно-ревiзiйної служби, Комiсiя своїм рiшенням може вводити до свого складу представникiв громадських органiзацiй, науковцiв тощо.

     2. Комiсiя:

     надає висновки уповноваженому органу та одночасно замовнику щодо можливостi застосування процедур закупiвлi з обмеженою участю та в одного учасника вiдповiдно до статтi 14 цього Закону. Погодження застосування процедур закупiвель з обмеженою участю та в одного учасника вiдповiдно до статей 3, 14, 33 цього Закону уповноважений орган може здiйснювати лише за наявностi вiдповiдного позитивного висновку Комiсiї;

     здiйснює розгляд скарг з приводу порушень замовником процедури закупiвлi або прийнятих рiшень, дiй чи бездiяльностi та приймає вiдповiднi рiшення щодо них у випадках та в порядку, передбачених цим Законом;

     здiйснює аналiз проблем у сферi закупiвель та про результати повiдомляє Верховну Раду України, Кабiнет Мiнiстрiв України, уповноважений орган;

     надає незалежнi висновки щодо роботи уповноваженого органу та направляє їх до Верховної Ради України, Кабiнету Мiнiстрiв України та у разi необхiдностi - до правоохоронних органiв;

     надає пропозицiї уповноваженому органу щодо забезпечення дiєвого контролю у сферi закупiвель;

     визначає правовi та органiзацiйнi методи запобiгання корупцiї, виявлення та припинення її проявiв у сферi закупiвель;

     сприяє створенню умов для розвитку прозоростi у сферi закупiвель;

     сприяє удосконаленню системи забезпечення громадськостi iнформацiєю з питань здiйснення закупiвель;

     сприяє запровадженню сучасних механiзмiв i методiв формування прозорого ринку закупiвель сiльськогосподарської продукцiї;

     сприяє створенню правових, економiчних, соцiальних умов для реалiзацiї та захисту прав i задоволення потреб пiдприємств громадських органiзацiй iнвалiдiв, пiдприємств, де кiлькiсть iнвалiдiв, якi мають там основне мiсце роботи, становить не менше 50 вiдсоткiв вiд середньооблiкової чисельностi штатних працiвникiв облiкового складу за рiк, та пiдприємств кримiнально-виконавчої системи.

     3. Головою Комiсiї є представник Рахункової палати.

     Кожен член Комiсiї має один голос.

     4. Комiсiя затверджує положення про Спецiальну контрольну комiсiю з питань державних закупiвель.

     5. Дiяльнiсть Комiсiї є прозорою для суспiльства. Комiсiя iнформує про свою дiяльнiсть Верховну Раду України, Кабiнет Мiнiстрiв України, засоби масової iнформацiї тощо.

     6. Засiдання Комiсiї вважається правомочним, якщо на ньому присутнi бiльше нiж половина членiв Комiсiї. Рiшення Комiсiї вважається прийнятим, якщо за нього проголосували бiльше нiж половина членiв, присутнiх на засiданнi Комiсiї. При рiвному розподiлi голосiв членiв голос голови Комiсiї є вирiшальним.

     7. Рiшення Комiсiї, прийнятi в межах її компетенцiї, вiдповiдно до вимог цього Закону, є обов'язковими для виконання замовниками, учасниками, iншими органами державної влади, яких стосуються цi рiшення. Рiшення Комiсiї можуть бути оскарженi у судовому порядку, вiдповiдно до законодавства України";

     7) пiсля роздiлу I1 доповнити Закон назвою роздiлу I2 такого змiсту:

"Роздiл I2
ОБОВ'ЯЗКОВI ПЕРЕДУМОВИ ЗДIЙСНЕННЯ ЗАКУПIВЕЛЬ";

     8) у статтi 41:

     у частинi першiй:

     в абзацi першому слова "замовник зобов'язаний" замiнити словами "з метою запобiгання проявам корупцiї та формування ефективного конкурентного середовища у сферi закупiвель замовник зобов'язаний";

     пiсля абзацу четвертого доповнити двома новими абзацами такого змiсту:

     "акцепт тендерної пропозицiї та повiдомлення про результати торгiв;

     запит щодо цiнових пропозицiй (котирувань)".

     У зв'язку з цим абзаци п'ятий - восьмий вважати вiдповiдно абзацами сьомим - десятим;

     в абзацi десятому слово "технiчним" замiнити словом "власним";

     у частинi п'ятiй слова "постачальника (учасника)" замiнити словом "учасника";

     перше речення частини сьомої викласти в такiй редакцiї: "Уповноважений орган здiйснює контроль за дотриманням конкурентного законодавства iнформацiйними системами в мережi Iнтернет та сприяє розвитку конкуренцiї у цiй сферi";

     частину восьму викласти в такiй редакцiї:

     "8. З метою забезпечення здiйснення парламентського контролю замовник зобов'язаний на звернення Верховної Ради України, комiтетiв Верховної Ради України, народних депутатiв України надавати повну, достовiрну iнформацiю, що стосується здiйснення ним закупiвель, та у разi виявлення порушень чинного законодавства у сферi закупiвель вживати вiдповiдних заходiв щодо їх усунення";

     9) у статтi 42:

     у частинi першiй:

     в абзацi другому слово "технiчний" замiнити словом "власний";

     абзац восьмий доповнити словами "що пiдтверджується вiдповiдними охоронними документами";

     частину другу виключити;

     10) у статтi 6:

     в абзацi першому частини першої слова "Замовник надає перевагу" замiнити словами "З метою створення належних умов для захисту вiтчизняного ринку замовник надає перевагу";

     в абзацi першому частини другої слово "та" замiнити словами "з метою посилення соцiального та правового захисту iнвалiдiв i змiцнення їх матерiально-технiчної бази та пiдприємствами";

     доповнити частинами шостою - восьмою такого змiсту:

     "6. Органи державної влади та органи мiсцевого самоврядування зобов'язанi сприяти вдосконаленню механiзму стимулювання вiтчизняного виробника, забезпеченню дотримання умов захисту вiтчизняних виробникiв, зокрема сiльськогосподарських товаровиробникiв, що передбаченi цим Законом, при здiйсненнi замовниками процедур закупiвель.

     7. Органи державної влади та органи мiсцевого самоврядування зобов'язанi надавати вiтчизняним виробникам, зокрема сiльськогосподарським товаровиробникам, пiдприємствам громадських органiзацiй iнвалiдiв, пiдприємствам, де кiлькiсть iнвалiдiв, якi мають там основне мiсце роботи, становить не менше 50 вiдсоткiв вiд середньооблiкової чисельностi штатних працiвникiв облiкового складу за рiк, та пiдприємствам кримiнально-виконавчої системи необхiдну доступну, достовiрну iнформацiю щодо здiйснення закупiвель, яка забезпечить можливiсть їх компетентного вибору.

     8. Уповноважений орган та iншi органи, що здiйснюють державний нагляд, контроль та координацiю у сферi закупiвель, звiтують перед Верховною Радою України та Кабiнетом Мiнiстрiв України щодо виконання та забезпечення умов захисту вiтчизняного ринку";

     11) у статтi 8:

     частину першу викласти в такiй редакцiї:

     "1. З метою створення оптимального конкурентного середовища дiяльностi засобiв масової iнформацiї у сферi закупiвель оголошення про заплановану закупiвлю чи про проведення попередньої квалiфiкацiї учасникiв публiкуються у спецiалiзованому друкованому засобi масової iнформацiї iз загальнодержавною сферою розповсюдження, що публiкує iнформацiю виключно з питань державних закупiвель та має назву, яка вiдноситься безпосередньо саме до сфери державних закупiвель (далi - спецiалiзований друкований засiб масової iнформацiї), та в iнформацiйному бюлетенi, що видає Тендерна палата України, в iнформацiйних системах у мережi Iнтернет.

     З метою забезпечення iнформацiйно-методичного супроводу державних закупiвель згiдно з вимогами статтi 173 цього Закону Тендерна палата України на пiдставi отриманої iнформацiї вiд вiдповiдних органiв державної влади безкоштовно оприлюднює вiдомостi щодо спецiалiзованих друкованих засобiв масової iнформацiї, мiжнародних видань та iнформацiйних систем у мережi Iнтернет, якi вiдповiдають вимогам цього Закону, iншу iнформацiю на власному Iнтернет-сайтi, доступ до якого є безкоштовним";

     в абзацi першому частини другої слова "Вiснику державних закупiвель" або" замiнити словами "спецiалiзованому друкованому засобi масової iнформацiї та", а слово "постачальника" замiнити словом "учасника";

     абзац перший частини третьої пiсля слова "учасникiв" доповнити словом "додатково", слово "та" замiнити словом "або", а пiсля слова "Iнтернет" доповнити словами "англiйською мовою";

     у частинi четвертiй:

     в абзацi першому слова "iнформацiйно-аналiтичного бюлетеня "Вiсник державних закупiвель" замiнити словами "спецiалiзованих друкованих засобiв масової iнформацiї", а слова "мають право" замiнити словами "зобов'язанi";

     в абзацi другому слова "iнформацiйно-аналiтичного бюлетеня "Вiсник державних закупiвель" замiнити словами "спецiалiзованих друкованих засобiв масової iнформацiї";

     12) у статтi 12:

     частину другу пiсля слiв "не можуть входити посадовi особи" доповнити словом "та";

     у частинi сьомiй:

     слова "у порядку, встановленому уповноваженим органом" виключити;

     доповнити абзацом другим такого змiсту:

     "Iнформацiя щодо навчальних закладiв, якi мають лiцензiю на органiзацiю навчання та пiдвищення квалiфiкацiї спецiалiстiв з питань органiзацiї та здiйснення процедур закупiвель, оприлюднюється Мiнiстерством освiти i науки України, у тому числi на його офiцiйному Iнтернет-сайтi";

     частину дев'яту виключити;

     13) в абзацi шостому статтi 13 слова "постачальника (учасника)" замiнити словом "учасника";

     14) у частинi другiй статтi 14:

     в абзацi першому слова "у встановленому ним порядку" замiнити словами "у порядку, визначеному цим Законом";

     в абзацi другому слова "постачальника потребує погодження з уповноваженим органом у встановленому ним порядку" замiнити словами "учасника потребує погодження з уповноваженим органом у порядку, визначеному цим Законом";

     абзац четвертий пiсля слова "несе" доповнити словом "виключно";

     15) частину першу статтi 15 викласти в такiй редакцiї:

     "1. Замовник може вимагати вiд учасникiв надання ними пiдтвердженої документально iнформацiї про вiдповiднiсть квалiфiкацiйним вимогам. Такими вимогами можуть бути:

     наявнiсть дозволу або лiцензiї на провадження вiдповiдної дiяльностi (у випадках, передбачених законодавством);

     наявнiсть обладнання, а також працiвникiв вiдповiдної квалiфiкацiї, якi мають необхiднi знання та досвiд;

     сплата податкiв i зборiв (обов'язкових платежiв), передбачених законодавством;

     провадження учасниками господарської дiяльностi вiдповiдно до положень їх статутiв;

     вiдсутнiсть рiшення про визнання учасника в установленому порядку банкрутом чи порушення проти нього справи про банкрутство";

     16) у статтi 17:

     у частинi першiй:

     в абзацi сьомому слова "Вiснику державних закупiвель" або" замiнити словами "спецiалiзованих друкованих засобах масової iнформацiї та", а слово "постачальника" замiнити словом "учасника";

     доповнити абзацом п'ятнадцятим такого змiсту:

     "адреси обраних замовником iнформацiйних систем у мережi Iнтернет та коди, присвоєнi iнформацiйними системами у мережi Iнтернет";

     частину другу викласти в такiй редакцiї:

     "2. З метою запобiгання порушенням чинного законодавства, пiд час оплати за договорами, укладеними за результатами процедур закупiвель, замовник до звiту про результати здiйснення процедури закупiвлi обов'язково додає:

     копiї оголошення про заплановану закупiвлю (запрошення до участi у процедурi торгiв), оголошення про результати торгiв, що були опублiкованi у спецiалiзованому друкованому засобi масової iнформацiї, завiренi цим друкованим засобом, та в iнформацiйному бюлетенi, що видає Тендерна палата України, завiренi Тендерною палатою України;

     копiю документа, що пiдтверджує розмiщення документiв, передбачених статтею 41 цього Закону, завiрену iнформацiйною системою в мережi Iнтернет.

     Пiд час оплати за договорами, укладеними державними, казенними, комунальними пiдприємствами та господарськими товариствами, в яких державна частка акцiй перевищує 50 вiдсоткiв, банки перевiряють наявнiсть звiту про результати здiйснення процедури закупiвлi та iнших документiв, що пiдтверджують виконання такими пiдприємствами та господарськими товариствами вимог цього Закону.

     Звiт про результати процедури закупiвлi (крiм iнформацiї, що мiстить державну таємницю) протягом 10 календарних днiв з дати його затвердження оприлюднюється замовником в iнформацiйнiй системi у мережi Iнтернет";

     17) у статтi 172:

     у частинi четвертiй слова "та мiсцем дiяльностi" виключити;

     18) у статтi 173:

     у частинi другiй:

     абзац п'ятий викласти в такiй редакцiї:

     "надає висновки щодо розгляду скарг вiдповiдно до статтi 37 цього Закону";

     доповнити абзацами такого змiсту:

     "виконує функцiї, передбаченi статтею 8 цього Закону;

     з метою пiдтримки вiтчизняного ринку сприяє забезпеченню виконання вимог цього Закону щодо захисту iнтересiв вiтчизняних виробникiв, зокрема вiтчизняних сiльськогосподарських товаровиробникiв та пiдприємств громадських органiзацiй iнвалiдiв, пiдприємств, де кiлькiсть iнвалiдiв, якi мають там основне мiсце роботи, становить не менше 50 вiдсоткiв вiд середньооблiкової чисельностi штатних працiвникiв облiкового складу за рiк, пiдприємств кримiнально-виконавчої системи при здiйсненнi процедур закупiвель";

     частину дванадцяту пiсля слiв "такої дiяльностi" доповнити словами "у тому числi висновки, iншi документи Тендерної палати України", пiсля слова "оскарженi" доповнити словом "виключно";

     19) у статтi 175:

     у частинi першiй слова "Антимонопольного комiтету України" виключити;

     частини другу та третю виключити;

     абзац п'ятий частини сьомої виключити;

     20) абзац третiй частини третьої статтi 18 виключити;

     21) частину сьому статтi 181 доповнити абзацом другим такого змiсту:

     "Розкриття квалiфiкацiйних пропозицiй учасникiв вiдбувається у день закiнчення строку їх подання у час та у мiсцi, що зазначенi в iнформацiї про проведення попереднього квалiфiкацiйного вiдбору. До участi у процедурi розкриття квалiфiкацiйних пропозицiй замовником допускаються всi учасники, що подали квалiфiкацiйнi пропозицiї, або їх уповноваженi представники. Пiд час розкриття квалiфiкацiйних пропозицiй замовником перевiряються наявнiсть усiх необхiдних документiв, передбачених квалiфiкацiйною документацiєю щодо їх пiдготовки, правильнiсть їх оформлення. Зазначена iнформацiя, а також найменування та адреса кожного учасника оголошуються. Пiд час розкриття квалiфiкацiйних пропозицiй складається протокол за визначеною уповноваженим органом формою, копiя якого надається всiм учасникам протягом одного робочого дня пiсля отримання вiд учасника вiдповiдного запиту. Цi вiдомостi зазначаються у звiтi про результати проведення процедури закупiвлi";

     22) у статтi 19:

     абзац одинадцятий частини першої доповнити словами "та коди, присвоєнi iнформацiйними системами у мережi Iнтернет";

     частину третю пiсля слiв "проведення торгiв" доповнити словами "в iнформацiйному бюлетенi, що видає Тендерна палата України";

     23) у статтi 23:

     у частинi першiй слова "має право" замiнити словом "зобов'язаний";

     у частинi другiй слова "на вимогу замовника" виключити, слова "не бiльше одного вiдсотка" замiнити словами "один вiдсоток", а слова "не бiльше п'яти вiдсоткiв" замiнити словами "п'ять вiдсоткiв";

     частину четверту доповнити реченням такого змiсту: "Учасники процедур закупiвлi - бюджетнi установи та органiзацiї можуть подавати тендерне забезпечення у будь-якiй прийнятнiй для них та замовника формi, що не суперечить чинному законодавству";

     доповнити частиною сьомою такого змiсту:

     "7. Кошти, що надiйшли як тендерне забезпечення (у разi коли вони не повертаються учаснику), пiдлягають перерахуванню до доходiв загального фонду вiдповiдного бюджету";

     24) у статтi 25:

     у частинi першiй слова "має право" замiнити словом "зобов'язаний" i доповнити реченням такого змiсту: "Учасники процедур закупiвлi - бюджетнi установи та органiзацiї можуть подавати забезпечення виконання договору у будь-якiй прийнятнiй для них та замовника формi, що не суперечить чинному законодавству";

     доповнити частиною третьою такого змiсту:

     "3. Кошти, що надiйшли як забезпечення виконання договору (у разi коли вони не повертаються учаснику), пiдлягають перерахуванню до доходiв загального фонду вiдповiдного бюджету";

     25) у статтi 26:

     у частинi другiй слова "протягом одного робочого дня пiсля дня отримання вiд учасника вiдповiдного запиту" виключити;

     друге речення частини третьої доповнити словами "протягом одного робочого дня пiсля дня отримання вiд учасника вiдповiдного запиту";

     у частинi сьомiй:

     абзац шостий виключити;

     доповнити абзацом такого змiсту:

     "Загальний строк здiйснення оцiнки тендерних пропозицiй та визначення переможця торгiв не повинен перевищувати 15 робочих днiв пiсля дня розкриття тендерних пропозицiй";

     у частинi дев'ятiй слова "згiдно iз статтею 15 цього Закону" замiнити словами "встановленим у тендернiй документацiї";

     26) в абзацi шостому частини першої статтi 27 слова "якщо його надання було передбачено в тендернiй документацiї" виключити;

     27) у статтi 28:

     частину першу пiсля абзацу четвертого доповнити двома абзацами такого змiсту:

     "якщо в результатi вiдхилення тендерних пропозицiй до оцiнки допущено тендерну пропозицiю лише одного учасника навiть за наявностi альтернативної тендерної пропозицiї;

     Комiсiєю чи судом прийняте рiшення про вiдмiну торгiв".

     У зв'язку з цим абзац п'ятий вважати абзацом сьомим;

     абзац четвертий частини другої викласти в такiй редакцiї:

     "iнших випадкiв за рiшенням замовника";

     у частинi четвертiй слова "постачальникам (учасникам)" замiнити словом "учасникам";

     28) у статтi 291:

     у частинi першiй слово "торгiв" замiнити словами "процедур вiдкритих i двоступеневих торгiв, торгiв з обмеженою участю та редукцiону", а слова "Вiснику державних закупiвель" або" замiнити словами "спецiалiзованих друкованих засобах масової iнформацiї та";

     в абзацi четвертому частини другої слова "Вiснику державних закупiвель" або" замiнити словами "спецiалiзованих друкованих засобах масової iнформацiї та";

     29) у частинi другiй статтi 32 слово "або" замiнити словом "та";

     30) у частинi другiй статтi 33:

     абзац другий доповнити словами "або укладення договору про закупiвлю з переможцем архiтектурного або мистецького конкурсу";

     абзаци шостий, сьомий та одинадцятий виключити;

     абзац десятий пiсля слова "соцiальними" доповнити словами "правовими, iншими";

     31) у статтi 34:

     частину першу доповнити словами "згiдно з цим Законом";

     у частинi другiй:

     пiсля абзацу першого доповнити новим абзацом такого змiсту:

     "Дiя договору про закупiвлю може продовжуватися на строк, достатнiй для проведення процедури закупiвлi в наступному бюджетному перiодi, на суму коштiв не бiльше 15 вiдсоткiв вартостi договору, укладеного в попереднiй бюджетний перiод, що не перевищує вiдповiдного призначення в попередньому бюджетному перiодi".

     У зв'язку з цим абзаци другий i третiй вважати вiдповiдно абзацами третiм i четвертим;

     доповнити абзацом п'ятим такого змiсту:

     "У разi укладення договору про закупiвлю за результатами процедури торгiв iз зменшенням цiни (редукцiону) в договорi за згодою сторiн може зазначатися кiлькiсть товару чи обсяг послуг, що не перевищують запланованої вартостi закупiвлi за цiною акцептованої тендерної пропозицiї. При цьому змiна умов i вимог технiчної специфiкацiї, зазначених у тендернiй документацiї, не допускається";

     у частинi третiй:

     абзац перший пiсля слова "недiйсним" доповнити словом "(нiкчемним)";

     абзац третiй викласти в такiй редакцiї:

     "договiр було укладено у перiод оскарження згiдно iз статтями 37 i 371 цього Закону";

     абзац п'ятий викласти в такiй редакцiї:

     "договiр було укладено за результатами процедури закупiвлi, проведеної з порушенням вимог статей 41, 42, 8, 17, 181, 19, 26, 29, 291 цього Закону";

     в абзацi шостому слово "постачальника" замiнити словом "учасника";

     частину п'яту пiсля слiв "розiрвати договiр i" доповнити словом "зобов'язаний";

     32) частину першу статтi 36 викласти в такiй редакцiї:

     "1. З метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав i свобод у сферi закупiвель будь-який учасник або iнша особа має право оскаржити рiшення, дiї або бездiяльнiсть замовника замовнику або Комiсiї, або до суду згiдно з цим Законом";

     33) статтю 37 викласти в такiй редакцiї:

     "Стаття 37. Оскарження процедур закупiвель, рiшень, дiй або бездiяльностi замовника замовнику або Комiсiї

     1. Скарга направляється або замовнику, або Комiсiї, а також Тендернiй палатi України.

     2. Надходження скарги замовнику або Комiсiї зупиняє процедуру закупiвлi на строк, що не може перевищувати 20 робочих днiв.

     3. У разi надходження скарги до Комiсiї остання протягом трьох робочих днiв з дня її одержання iнформує про це замовника i Тендерну палату України.

     4. Тендерна палата України протягом 10 робочих днiв з моменту отримання скарги надає висновок щодо розгляду скарги.

     Висновок щодо розгляду скарги протягом одного робочого дня з дня його затвердження направляється Комiсiї.

     5. За результатами розгляду скарги замовник або Комiсiя, з урахуванням висновку Тендерної палати України щодо розгляду скарги (у разi його надходження), приймає рiшення про повне або часткове задоволення скарги, що має наслiдком вiдмiну торгiв, вчинення замовником певних дiй, або приймає рiшення про незадоволення скарги.

     У разi, якщо скарга має складний або спецiалiзований характер, Комiсiя має право залучити незалежних квалiфiкованих (технiчних) експертiв та консультантiв у вiдповiдних галузях та продовжити строк зупинення процедури закупiвлi до надання експертами та консультантами остаточного висновку щодо поставлених перед ними питань.

     6. Примiрник рiшення щодо розгляду скарги Комiсiя та замовник надсилають один одному, а також скаржнику, Державному казначейству України та Тендернiй палатi України протягом трьох робочих днiв з дня його прийняття.

     7. Рiшення Комiсiї може бути оскаржено до суду в порядку, визначеному законодавством";

     34) пiсля статтi 37 доповнити Закон новою статтею 371 такого змiсту:

     "Стаття 371. Оскарження процедур закупiвель, рiшень, дiй або бездiяльностi замовника у судовому порядку

     Оскарження процедур закупiвель, рiшень, дiй або бездiяльностi замовника у судовому порядку здiйснюється з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

     Позивач в обов'язковому порядку направляє Державному казначейству України, уповноваженому органу, замовнику, а також Тендернiй палатi України завiрену копiю позовної заяви протягом трьох робочих днiв пiсля її подання до суду, до якої додаються документальне пiдтвердження подання її до суду, а також завiрена копiя ухвали суду про вiдкриття (порушення) провадження у справi. У разi, якщо на момент направлення копiї позовної заяви ухвала суду ще не надiйшла, позивач зобов'язаний направити завiрену копiю ухвали суду протягом 20 календарних днiв з моменту направлення копiї позовної заяви.

     Замовник, з моменту надходження копiї позовної заяви, призупиняє процедуру закупiвлi та не має права укладати договiр про закупiвлю, крiм випадкiв, коли за скаргою цiєї ж самої особи з такого самого приводу Комiсiєю було прийнято рiшення в порядку, передбаченому статтею 37 цього Закону.

     Державне казначейство України та його органи, з моменту надходження копiї позовної заяви, зобов'язанi не здiйснювати оплату, пов'язану з процедурою, яка оскаржується, незалежно вiд того, чи був укладений договiр про закупiвлю, крiм випадкiв, коли за скаргою цiєї ж самої особи з такого самого приводу Комiсiєю було прийнято рiшення в порядку, передбаченому статтею 37 цього Закону.

     Замовник має право продовжити процедуру закупiвлi, а призупинення оплати припиняється Державним казначейством України та його органами у разi:

     якщо позивач протягом 20 календарних днiв з моменту направлення копiї позовної заяви не надiслав завiрену копiю ухвали про вiдкриття (порушення) провадження у справi;

     закриття провадження у справi;

     набрання рiшенням суду законної сили.

     Пiд час призупинення процедури закупiвлi замовник має право прийняти рiшення про визнання торгiв такими, що не вiдбулися, та розпочати нову процедуру закупiвлi.

     Про призупинення та про припинення призупинення оплат Державне казначейство України протягом трьох робочих днiв повiдомляє уповноважений орган та Тендерну палату України".

     У зв'язку з цим статтю 371 вважати статтею 372.

     2. У Господарському кодексi України (Вiдомостi Верховної Ради України, 2003 р., NN 18 - 22, ст. 144):

     1) в абзацi другому частини другої статтi 12 слова "державне завдання" виключити;

     2) у статтi 13:

     у назвi слова "державне завдання" виключити;

     частину четверту виключити;

     3) у частинi третiй статтi 67 слова "яка не увiйшла в державне замовлення або державне завдання" виключити;

     4) у частинi першiй статтi 75 слова "i державнi завдання" та слова "з урахуванням особливостей та в порядку, визначених Кабiнетом Мiнiстрiв України" виключити;

     5) у частинi п'ятiй статтi 79 слова "з урахуванням особливостей та в порядку, визначених Кабiнетом Мiнiстрiв України" виключити;

     6) у текстi статтi 13, частинi другiй статей 47 i 264, другому реченнi частини першої статтi 276 та частинi шостiй статтi 331 слова "державнi потреби" в усiх вiдмiнках i числах замiнити словами "прiоритетнi державнi потреби" у вiдповiдному вiдмiнку i числi.

     3. Частину першу статтi 7 Закону України "Про Антимонопольний комiтет України" (Вiдомостi Верховної Ради України, 1993 р., N 50, ст. 472; 2004 р., N 13, ст. 181) пiсля пункту 17 доповнити пунктом 171 такого змiсту:

     "171) здiйснювати повноваження, передбаченi Законом України "Про закупiвлю товарiв, робiт i послуг за державнi кошти".

     4. Статтю 6 Закону України "Про Рахункову палату" (Вiдомостi Верховної Ради України, 1996 р., N 43, ст. 212; 1998 р., N 24, ст. 137) доповнити пунктом 13 такого змiсту:

     "13) здiйснює функцiї, передбаченi Законом України "Про закупiвлю товарiв, робiт i послуг за державнi кошти".

     5. Частину першу статтi 8 Закону України "Про державну контрольно-ревiзiйну службу в Українi" (Вiдомостi Верховної Ради України, 1993 р., N 13, ст. 110) доповнити пунктом 8 такого змiсту:

     "8) здiйснює функцiї, передбаченi Законом України "Про закупiвлю товарiв, робiт i послуг за державнi кошти".

     6. Статтю 12 Закону України "Про державну статистику" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2000 р., N 43, ст. 362) доповнити абзацом тринадцятим такого змiсту:

     "Спецiально уповноважений центральний орган виконавчої влади у галузi статистики, який утворюється вiдповiдно до статтi 106 Конституцiї України, здiйснює також функцiї, передбаченi Законом України "Про закупiвлю товарiв, робiт i послуг за державнi кошти".

     7. Статтю 51 Закону України "Про банки i банкiвську дiяльнiсть" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2001 р., N 5-6, ст. 30) доповнити частиною сьомою такого змiсту:

     "Пiд час оплати за договорами, укладеними державними, казенними, комунальними пiдприємствами та господарськими товариствами, в яких державна частка акцiй перевищує 50 вiдсоткiв, банки перевiряють наявнiсть звiту про результати здiйснення процедури закупiвлi та iнших документiв, що пiдтверджують виконання такими пiдприємствами та господарськими товариствами вимог Закону України "Про закупiвлю товарiв, робiт i послуг за державнi кошти".

     8. У Законi України "Про поставки продукцiї для державних потреб" (Вiдомостi Верховної Ради України, 1996 р., N 3, ст. 9; 2000 р., N 4, ст. 28; 2003 р., N 30, ст. 247):

     1) назву викласти в такiй редакцiї:

"ЗАКОН  УКРАЇНИ

ПРО ДЕРЖАВНЕ ЗАМОВЛЕННЯ ДЛЯ ЗАДОВОЛЕННЯ ПРIОРИТЕТНИХ ДЕРЖАВНИХ ПОТРЕБ";

     2) преамбулу пiсля слiв "для задоволення" доповнити словом "прiоритетних";

     3) у статтi 1:

     у частинi першiй:

     абзац перший викласти в такiй редакцiї:

     "1. Прiоритетнi державнi потреби - це потреби України в товарах, роботах i послугах, необхiдних для розв'язання найважливiших соцiально-економiчних проблем, пiдтримання обороноздатностi країни та її безпеки, створення i пiдтримання на належному рiвнi державних матерiальних резервiв, реалiзацiї державних i мiждержавних цiльових програм, забезпечення функцiонування органiв державної влади, що утримуються за рахунок Державного бюджету України";

     в абзацi другому слова "продукцiї, необхiдної для державних потреб" замiнити словами "товарiв, робiт i послуг, необхiдних для забезпечення прiоритетних державних потреб";

     в абзацi третьому слова "державнi органiзацiї та установи, визначенi законом про Державний бюджет України, а також державнi органiзацiї та установи, уповноваженi Кабiнетом Мiнiстрiв України укладати державнi контракти з виконавцями державного замовлення" замiнити словами "державнi органiзацiї та iншi установи - головнi розпорядники коштiв державного бюджету";

     абзац четвертий викласти в такiй редакцiї:

     "Виконавцi державного замовлення - суб'єкти господарювання усiх форм власностi (резиденти або нерезиденти), якi виготовляють чи поставляють товари (роботи, послуги) для задоволення прiоритетних державних потреб";

     у частинi другiй:

     в абзацi першому слова "продукцiї для державних потреб" замiнити словами "товарiв, робiт i послуг для прiоритетних державних потреб";

     в абзацi другому слова "зазначеної продукцiї" замiнити словами "зазначених товарiв, робiт i послуг";

     у частинi третiй:

     в абзацi першому слова "продукцiї, необхiднiй" замiнити словами "товарах, роботах i послугах, необхiдних";

     в абзацi другому слово "продукцiї" замiнити словами "товарiв, робiт i послуг";

     частину четверту пiсля слiв "(закупiвлею) для" доповнити словом "прiоритетних";

     4) у статтi 2:

     назву викласти в такiй редакцiї:

     "Стаття 2. Формування державного замовлення i здiйснення контролю за його виконанням";

     у частинi другiй:

     в абзацi першому слова "визначає центральнi органи виконавчої влади, якi координують роботу державних замовникiв щодо розмiщення поставок продукцiї для державних потреб, доводять до державних замовникiв збалансованi з фiнансовими ресурсами обсяги поставок продукцiї для укладення державних контрактiв з виконавцями державного замовлення, якщо iнше не встановлене законом" замiнити словами "визначає i затверджує перелiк державних замовникiв, обсяги та склад державного замовлення";

     абзац другий викласти в такiй редакцiї:

     "Порядок формування державного замовлення та прiоритетнi державнi потреби затверджуються Кабiнетом Мiнiстрiв України";

     у частинi третiй:

     в абзацi другому слова "для укладення з ними державних контрактiв шляхом проведення конкурсного вiдбору" замiнити словами "у порядку, встановленому Законом України "Про закупiвлю товарiв, робiт i послуг за державнi кошти";

     абзаци четвертий та п'ятий виключити;

     в абзацi першому частини четвертої слова "задоволення державних потреб у вiдповiднiй продукцiї" замiнити словами "задоволення прiоритетних державних потреб у вiдповiдних товарах, роботах i послугах";

     частину п'яту викласти в такiй редакцiї:

     "5. Координацiя роботи, пов'язаної з формуванням державного замовлення i здiйсненням контролю за його виконанням, покладається на спецiально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань координацiї закупiвель товарiв, робiт i послуг за державнi кошти";

     частини шосту i сьому виключити;

     5) статтi 3 i 4 викласти в такiй редакцiї:

     "Стаття 3. Стимулювання виконання вiтчизняними виробниками (резидентами) поставок товарiв, робiт i послуг для прiоритетних державних потреб

     1. Стимулювання та захист вiтчизняного виробника (резидента) товарiв, робiт i послуг - виконавця державного замовлення здiйснюються вiдповiдно до Закону України "Про закупiвлю товарiв, робiт i послуг за державнi кошти".

     Стаття 4. Фiнансове забезпечення виконання державного замовлення

     1. Фiнансове забезпечення виконання державного замовлення здiйснюється за рахунок коштiв Державного бюджету України";

     6) Доповнити статтями 5 i 6 такого змiсту:

     "Стаття 5. Вiдповiдальнiсть за нецiльове використання коштiв державного бюджету

     1. Вiдповiдальнiсть за нецiльове використання коштiв державного бюджету, передбачених для забезпечення виконання державного замовлення, несуть вiдповiднi посадовi особи згiдно iз законодавством.

     Стаття 6. Звiтнiсть та оприлюднення iнформацiї про виконання державного замовлення

     1. Складання та подання звiтностi про виконання державного замовлення здiйснюються у порядку, визначеному Законом України "Про закупiвлю товарiв, робiт i послуг за державнi кошти".

     2. Державнi замовники зобов'язанi оприлюднити iнформацiю про виконання державного замовлення та ефективнiсть використання коштiв державного бюджету в порядку, встановленому Законом України "Про закупiвлю товарiв, робiт i послуг за державнi кошти".

     II. Прикiнцевi положення

     1. Цей Закон набирає чинностi з дня його опублiкування.

     2. Кабiнету Мiнiстрiв України у мiсячний строк з дня опублiкування цього Закону привести свої нормативно-правовi акти у вiдповiднiсть iз цим Законом.

     3. Мiнiстерство економiки України припиняє виконання функцiй спецiально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань координацiї закупiвель товарiв, робiт i послуг за державнi кошти з моменту набуття чинностi цим Законом.

     4. Нацiональному банку України забезпечити контроль за виконанням банками вимог Закону України "Про закупiвлю товарiв, робiт i послуг за державнi кошти" та прийняти вiдповiднi нормативно-правовi акти протягом мiсяця з моменту набуття чинностi цим Законом.

     5. Рахунковiй палатi, Державнiй контрольно-ревiзiйнiй службi України, Державному казначейству України, Тендернiй палатi України протягом п'яти днiв з дня опублiкування цього Закону делегувати до Спецiальної контрольної комiсiї з питань державних закупiвель при Рахунковiй палатi своїх уповноважених представникiв.

     6. До приведення iнших нормативно-правових актiв у вiдповiднiсть з нормами цього Закону вони дiють у частинi, що не суперечить цьому Закону.

Президент України В. ЮЩЕНКО

м. Київ
15 грудня 2005 року
N 3205-IV

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.