Документ скасований: Постанова КМУ № 1089 від 17.07.2003

КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
Київ

вiд 30 червня 1998 р. N 984


Про порядок продажу товарiв безмитними магазинами

(Iз змiнами, внесеними згiдно з Постановами КМ
N 369  вiд 15.03.99
N 1919  вiд 18.10.99
N 742  вiд 29.06.2001)

     На виконання пiдпункту 6.2.3 Закону України "Про податок на додану вартiсть" Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:

     1. Затвердити Положення про порядок продажу товарiв безмитними магазинами (додається).

     2. Державнiй митнiй службi до 15 липня 1998 р. подати перелiк безмитних магазинiв до Державної податкової адмiнiстрацiї.

     3. Мiнiстерствам, iншим центральним органам виконавчої влади привести свої рiшення у вiдповiднiсть iз цiєю постановою.

     4. Контроль за виконанням цiєї постанови покласти на Державну митну службу та Державну податкову адмiнiстрацiю.

     5. Ця постанова набирає чинностi через 30 днiв з дня її опублiкування.

Перший вiце-прем'єр-мiнiстр України А. ГОЛУБЧЕНКО

Iнд. 52

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд З0 червня 1998 р. N 984

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок продажу товарiв безмитними магазинами

     1. Це Положення визначає порядок органiзацiї торгiвлi товарами пiдприємствами роздрiбної торгiвлi, розташованими на територiї України в зонах митного контролю аеропортiв i морських портiв, якi здiйснюють мiжнароднi пасажирськi перевезення (далi - безмитнi магазини).

Пункт 1 в редакцiї Постанови КМ N 742 вiд 29.06.2001

Вимоги до безмитних магазинiв

     2. Управлiння безмитним магазином здiйснює його власник або призначена ним особа (керiвник магазину).

     3. Робота безмитного магазину органiзується таким чином, щоб надходження, зберiгання та продаж товарiв здiйснювалися вiдповiдно до вимог цього Положення.

     4. Iмпортнi та вiтчизнянi товари можуть надходити до безмитних магазинiв на умовах попередньої оплати, оплати за фактом поставки та укладення договорiв комiсiї.

     5. Товари для продажу у безмитному магазинi повиннi мати вiдповiдне маркування, яке б давало змогу їх легко iдентифiкувати. Вид i метод маркування товарiв затверджується начальником митницi, в зонi дiяльностi якої знаходиться безмитний магазин.

     Посадовi особи митницi мають право доступу до примiщення безмитного магазину у будь-який час його роботи. Примiщення безмитного магазину включає в себе:

     торгiвельний зал (торгiвельнi зали), до складу якого входять бари та пункти громадського харчування;

Абзац третiй пункту 5 в редакцiї Постанови КМ N 369 вiд 15.03.99

     допомiжнi примiщення,

     склад магазину.

     6. У неробочий час безмитного магазину товари зберiгаються в примiщеннi безмитного магазину з обов'язковим накладенням митного забезпечення на дверi та iншi мiсця доступу. При цьому є обов'язковою наявнiсть пломб, печаток та iнших забезпечень власника на дверях та iнших мiсцях доступу поряд iз забезпеченнями митницi.

     7. Товари можуть знаходитися у безмитному магазинi протягом 3 рокiв з дня надходження, крiм товарiв з обмеженим строком зберiгання.

Пункт 7 в редакцiї Постанови КМ N 369 вiд 15.03.99

     8. Пiсля закiнчення або впродовж зазначеного строку товари можуть бути заявленi митницi:

     для вiльного використання на митнiй територiї України;

     для вiльного використання за межами митної територiї України;

     для розмiщення в режимi "митний склад";

     для знищення пiд митним контролем;

     для передачi за договорами комiсiї з метою продажу на бортах повiтряних суден мiжнародного класу, якi здiйснюють регулярнi мiжнароднi рейси на пiдставi мiжурядових угод про повiтряне сполучення, у порядку, визначеному Держмитслужбою.

Пункт 8 доповнено абзацом шостим згiдно з Постановою КМ N 369 вiд 15.03.99

     Митне оформлення таких товарiв проводиться згiдно iз заявленим власником (керiвником) безмитного магазину режимом (при цьому митне оформлення у режим вiльного використання на митнiй територiї України вiтчизняних товарiв здiйснюється без справляння ввiзного мита та митних зборiв).

     9. Примiщення безмитного магазину повинне вiдповiдати всiм вимогам, установленим законодавством для пiдприємств роздрiбної торгiвлi, а також бути обладнаним засобами, якi дають змогу забезпечити:

     а) накладення митницею митного забезпечення на всi мiсця доступу до примiщення безмитного магазину;

     б) неможливiсть надходження або продажу товарiв поза митним контролем;

     в) надiйне функцiонування охоронної та пожежної сигналiзацiї;

     г) телефонний зв'язок з робочим мiсцем у безмитному магазинi працiвника митницi, який здiйснює митний контроль у цьому магазинi.

     Конструкцiя дверей та вiкон безмитного магазину повинна гарантувати зберiгання товарiв пiд митним контролем та виключати можливiсть надходження (вилучення) товарiв поза митним контролем.

     Ключi повиннi зберiгатися у власника (керiвника) безмитного магазину або у призначеної для цього власником (керiвником) особи.

     Примiщення безмитного магазину має бути розташоване таким чином, щоб забезпечити неможливiсть користування магазином громадянами, якi не виїжджають з України.

     10. Витрати, пов'язанi з експлуатацiєю безмитного магазину, провадяться за рахунок власника безмитного магазину.

     11. Для отримання, зберiгання i продажу товарiв може використовуватися лише та площа, що визначена у вiдповiдному дозволi, передбаченому пунктом 16 цього Положення.

     Внесення змiн до затвердженого проекту безмитного магазину чи порядку його експлуатацiї, а також його перемiщення здiйснюється у порядку, встановленому Держмитслужбою та Держкомкордоном.

     12. Власник (керiвник) безмитного магазину забезпечує належнi умови для роботи працiвникiв митницi, персоналу магазину, а також вживає заходiв для дотримання всiх вимог, установлених законодавством щодо безпеки працi.

     13. Безмитний магазин здiйснює продаж товарiв за нацiональну або iноземну валюту, вiднесену Нацiональним банком до категорiї "вiльно конвертована валюта" (готiвкою або за кредитними картками та чеками).

     14. Продаж товарiв з допомiжних примiщень та зi складу, а також використання примiщень безмитного магазину для зберiгання та реалiзацiї товарiв, що не пройшли вiдповiдного митного оформлення до безмитного магазину, не дозволяються.

     Не дозволяється продаж товарiв за зразками, за попереднiм замовленням та в розстрочку.

     15. Безмитний магазин вiдкривається та закривається у присутностi посадових осiб митницi.

Порядок отримання дозволу на право вiдкриття безмитного магазину

     16. Безмитний магазин дiє на пiдставi дозволу, що видається вiдповiдно до пунктiв 17 - 22 цього Положення суб'єкту пiдприємницької дiяльностi, який володiє примiщенням, у тому числi на умовах оренди, або має намiр збудувати вiдповiдне примiщення у пунктi пропуску через державний кордон України.

     На право вiдкриття кожного безмитного магазину видається окремий дозвiл.

     17. Суб'єкт пiдприємницької дiяльностi подає до митницi та до загону прикордонного контролю, в зонi дiяльностi яких планується вiдкрити безмитний магазин, заяву на одержання дозволу. Форма заяви визначається Держмитслужбою.

     18. До заяви додаються такi документи:

     копiї свiдоцтва про державну реєстрацiю суб'єкта пiдприємницької дiяльностi та установчих документiв;

     довiдка банку (банкiв) про стан розрахункового та валютного рахункiв заявника;

     план пункту пропуску через державний кордон України з позначенням мiсця планованого вiдкриття безмитного магазину;

     у разi якщо передбачається оренда примiщення, - попереднє письмове погодження власника примiщення, розташованого в зонi митного контролю, на укладення договору оренди;

     план примiщення, що призначається для безмитного магазину.

     19. Заява реєструється в день її надходження i розглядається протягом не бiльш як 30 днiв. При цьому перевiряється достовiрнiсть вiдомостей, зазначених у поданих заявником документах, i вiдповiднiсть передбачуваного для безмитного магазину примiщення вимогам цього Положення або розглядається можливiсть проведення робiт для його спорудження. Про прийняте попереднє рiшення щодо можливостi вiдкриття безмитного магазину заявниковi надсилається письмове повiдомлення за пiдписом начальника митницi.

     20. У разi прийняття попереднього рiшення щодо можливостi вiдкриття безмитного магазину заявник забезпечує оформлення та подання митницi, у зонi дiяльностi якої знаходитиметься безмитний магазин, документiв, що пiдтверджують:

     право володiння примiщенням;

     погодження командира загону прикордонного контролю на вiдкриття безмитного магазину у певному пунктi пропуску через державний кордон України;

     згоду мiсцевої державної адмiнiстрацiї (якщо передбачається нове будiвництво).

     21. Документи, зазначенi у пунктах 17, 18 i 20 цього Положення, подаються митницею до Держмитслужби разом iз супровiдним листом, де зазначаються повнi вiдомостi про безмитний магазин та органiзацiю у ньому митного контролю за товарами, що перемiщуються через митний кордон. Копiї зазначених документiв зберiгаються у митницi.

     22. Поданi до Держмитслужби документи розглядаються в установленому порядку протягом 30 календарних днiв з дня їх надходження. Цей строк може бути продовжено Головою Держмитслужби або його заступниками, але не бiльше нiж на 15 днiв. У разi коли документи вiдповiдають вимогам органiзацiї митного режиму та режиму в пунктi пропуску через державний кордон, видається дозвiл, який пiдписується Головою Держмитслужби та Головою Держкомкордону (або їх заступниками) i скрiплюється печатками.

     23. Дозвiл дiє безстрокове за умови дотримання власником (керiвником) безмитного магазину норм цього Положення та митного законодавства.

     Дозвiл не може бути передано iншому суб'єкту пiдприємницької дiяльностi.

     24. У видачi дозволу може бути вiдмовлено у випадках, якщо примiщення, призначене для безмитного магазину, не вiдповiдає вимогам цього Положення, та за вiдсутностi документiв, зазначених у пунктах 17, 18 i 20 цього Положення, або якщо цi документи суперечать законодавству.

     У разi вiдмови у видачi дозволу Держмитслужба повiдомляє про це заявника письмово, з обов'язковим зазначенням причин вiдмови.

     25. Держмитслужба в десятиденний строк з дня видачi дозволу iнформує про це Державну податкову адмiнiстрацiю та орган державної статистики за мiсцем знаходження безмитного магазину.

Товари, що реалiзуються у безмитних магазинах

     26. Безмитнi магазини здiйснюють торгiвлю всiма видами продовольчих i непродовольчих товарiв вiтчизняного та iноземного походження (за наявностi лiцензiї на торгiвлю окремими видами товарiв, якщо наявнiсть такої лiцензiї передбачена законодавством), крiм товарiв, визначених у пунктi 27 цього Положення, а також проводять передпродажну пiдготовку товарiв, їх пакування, демонстрацiю, перепакування та еквiвалентнi операцiї.

Пункт 26 iз змiнами, внесеними згiдно з Постановою КМ N 1919 вiд 18.10.99

     27. Безмитним магазинам забороняється продавати:

     а) товари, забороненi згiдно iз законодавством до ввезення, вивезення та транзиту через територiю України;

     б) предмети, що не можуть перебувати у власностi громадян, громадських об'єднань, мiжнародних органiзацiй та юридичних осiб iнших держав на територiї України, та окремi види предметiв, на якi право власностi громадянами набувається у порядку, визначеному Верховною Радою України;

     в) товари за кодами ТН ЗЕД 27.01 - 27.16.

Порядок роботи безмитних магазинiв

     28. Власник (керiвник) безмитного магазину завчасно iнформує вiдповiдну посадову особу митницi про запланований час надходження товарiв.

     29. Товари, якi надходять до безмитного магазину, пiдлягають декларуванню шляхом заповнення вантажної митної декларацiї згiдно iз законодавством.

     30. У разi коли мiж перелiком товарiв у супровiдному документi i кiлькiстю товарiв, що фактично надiйшли на склад магазину, виявлено розбiжнiсть, керiвник безмитного магазину:

     негайно повiдомляє про це власника безмитного магазину i вiдповiдну посадову особу митницi;

     разом з вiдповiдною посадовою особою митницi проводить опис товарiв, яких не вистачає або кiлькiсть яких виявилася бiльшою у супровiдних документах;

     складає вiдповiдний акт (у трьох примiрниках), який пiдписується власником (керiвником) магазину та посадовою особою митницi;

     виконує iншi дiї, передбаченi митним законодавством.

     Один примiрник супровiдного документа (або його копiя) разом з актом надається вiдповiднiй посадовiй особi митницi.

     Вiдповiдальнiсть за те, щоб кiлькiсть одержаних товарiв повнiстю вiдповiдала зазначенiй у супровiдному документi, несе власник магазину.

     31. Маркування товарiв проводиться на складi безмитного магазину у найкоротший пiсля їх надходження строк та вiдповiдного митного оформлення.

     На складi безмитного магазину дозволяється здiйснювати розпакування, пакування, перепакування та еквiвалентнi операцiї, а також операцiї, пов'язанi iз забезпеченням зберiгання товарiв та їх передпродажною пiдготовкою.

     32. Товари повиннi зберiгатися на складi таким чином, щоб посадова особа митницi могла здiйснити перевiрку їх наявних запасiв.

Порядок продажу товарiв у безмитних магазинах

     33. Товари вiдпускаються зi складу до торгiвельного залу за письмовим замовленням.

     34. Всi надходження товарiв зi складу до торгiвельного залу реєструються за формою, погодженою з митницею.

     35. У безмитних магазинах товари продаються лише фiзичним особам, якi вiдбувають за кордон, за умови подання ними вiдповiдних документiв або власного квитка на проїзд транспортним засобом, який прямує за межi України.

     36. Факт продажу товару пiдтверджується касовим чеком з послiдовною нумерацiєю (у двох примiрниках), у якому повинно бути зазначено номер рейсу, iдентифiкацiйний код товару i його вартiсть. Оригiнал чека видається пасажировi, який здiйснив покупку, а копiя зберiгається безмитним магазином не менш як три роки.

     37. Замiна та обмiн товарiв, придбаних фiзичною особою у безмитному магазинi, здiйснюється згiдно iз законодавством України.

     38. Власник (керiвник) безмитного магазину зобов'язаний щомiсячно проводити декларування товарiв, проданих у магазинi, шляхом заповнення вантажної митної декларацiї. Порядок заповнення вантажної митної декларацiї, декларування зазначених товарiв та їх митного оформлення встановлюється Держмитслужбою.

     39. У безмитних магазинах повиннi розмiщуватися на видному мiсцi оголошення (рекламнi листки) про те, що:

     продаж товарiв здiйснюється лише за умови подання громадянами документiв згiдно з вимогами пункту 35 цього Положення;

     заборонено продаж алкогольних напоїв пасажирам вiком до 21 року та тютюнових виробiв - пасажирам вiком до 18 рокiв;

     касовi чеки на товари повиннi обов'язково зберiгатися разом з проїзним документом до вiдправлення транспортного засобу в рейс або до виїзду з пункту пропуску.

     40. Записи про проданi товари та отриманi кошти повиннi здiйснюватися щоденно у спецiальних книгах або в реєстрах у друкованому виглядi.

     Заповненi книги або реєстри передаються до митницi в порядку, встановленому Держмитслужбою, та зберiгаються не менш як три роки в справах митницi.

Порядок оподаткування товарiв, якi реалiзуються у безмитних магазинах

     41. Ввезення вiтчизняних товарiв до магазинiв безмитної торгiвлi прирiвнюється до експорту таких товарiв iз застосуванням нульової ставки податку на додану вартiсть для експортерiв-резидентiв на пiдставi оформленої вивiзної вантажної митної декларацiї.

     Не дозволяється застосування нульової ставки податку до операцiй з продажу товарiв вiтчизняними товаровиробниками через безмитнi магазини, якщо такi операцiї звiльненi вiд оподаткування на митнiй територiї України згiдно з положеннями пунктiв 5.1 та 5.2 Закону України "Про податок на додану вартiсть".

     42. Операцiї з ввезення та продажу товарiв безмитними магазинами вiдповiдно до порядку, встановленого Держмитслужбою, оподатковуються iз застосуванням нульової ставки податку на додану вартiсть на пiдставi оформленої вивiзної вантажної митної декларацiї.

     43. Товари, придбанi громадянами у безмитних магазинах, у разi їх ввезення на митну територiю України пiдлягають оподаткуванню у порядку, передбаченому для оподаткування товарiв, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територiю України.

     44. Обов'язковi платежi негайно сплачуються у разi виявлення будь-якої нестачi у безмитному магазинi.

     Про факт втрати товару внаслiдок дiї обставин непереборної сили (стихiйнi лиха, катастрофи, вiйни, терористичнi акти) складається вiдповiдний акт, який затверджується власником (керiвником) безмитного магазину та вiдповiдною посадовою особою митницi. Цей акт є пiдставою для звiльнення вiд сплати обов'язкових платежiв.

     45. Вiдповiдальнiсть за правильнiсть та своєчаснiсть перерахування i сплати всiх належних податкiв та зборiв несе власник безмитного магазину.

Облiк i звiтнiсть про зберiгання та продаж товарiв у безмитному магазинi

     46. Власник (керiвник) безмитного магазину забезпечує ведення бухгалтерського облiку i звiтностi вiдповiдно до законодавства України.

     47. Пiсля надходження до безмитного магазину товари повиннi бути задекларованi згiдно з пунктом 29 цього Положення, а також зареєстрованi власником (керiвником) магазину в електроннiй базi даних або у книзi облiку за формою, що встановлюється Держмитслужбою.

     Книга облiку попередньо прошивається, нумерується, пiдписується начальником митницi i скрiплюється печаткою митницi. Пiсля внесення останнього запису книга облiку передається до митницi для перевiрки та зберiгання.

     48. Власник (керiвник) безмитного магазину зобов'язаний щомiсячно подавати до митницi звiт про товари, що надiйшли та реалiзованi у безмитному магазинi. Форма звiту затверджується Держмитслужбою.

     Митниця може зобов'язати власника (керiвника) безмитного магазину подати позачерговий звiт у разi виявлення фактiв порушення митного режиму чи нестачi товарiв у торгiвельному залi, допомiжному примiщеннi або на складi, змiни матерiально вiдповiдальної особи.

     49. Власником (керiвником) безмитного магазину один раз на квартал проводиться iнвентаризацiя. Митниця має право проводити iнвентаризацiю товарiв у примiщеннях безмитного магазину у будь-який час його роботи.

     50. Обов'язковi платежi на товари, яких не вистачає, повиннi бути сплаченi безмитним магазином негайно за повною ставкою.

     51. Рахунки (бухгалтерськi книги) безмитного магазину повиннi бути доступними для ревiзiї у будь-який час роботи магазину.

Призупинення дiї або анулювання дозволу на вiдкриття безмитного магазину

     52. Дiя дозволу на вiдкриття безмитного магазину може бути призупинена на строк до трьох мiсяцiв або дозвiл може бути анульований.

     53. Рiшення про призупинення дiї дозволу може прийматися Держмитслужбою за письмовим поданням начальника митницi, командира загону прикордонного контролю або керiвника органу державної податкової служби, на облiку якої перебуває безмитний магазин, у разi:

     а) неодноразового прийняття (неприйняття) рiшень власником (керiвником) безмитного магазину, якi могли призвести до порушень вимог цього Положення та iнших нормативно-правових актiв;

     б) порушення митних правил або податкового законодавства;

     в) порушення режиму в пунктi пропуску через державний кордон України.

     54. Розмiщення нової партiї товарiв, а також реалiзацiя товарiв у безмитному магазинi забороняються з дати складення протоколу про порушення митних правил чи режиму в пунктi пропуску через державний кордон України або акта про порушення податкового законодавства (з дати подання начальника митницi, командира загону прикордонного контролю або керiвника органу державної податкової служби) до дати, зазначеної у рiшеннi про призупинення дiї дозволу. Всi товари, що знаходяться у торгiвельних залах та допомiжних примiщеннях безмитного магазину, пiдлягають при цьому негайному перемiщенню на склад магазину.

     55. Анулювання дозволу може застосовуватись у разi:

     невиконання вимог, зазначених у рiшеннi про призупинення дiї дозволу;

     вчинення будь-якого порушення, зазначеного у пунктi 53 цього Положення, якщо ранiше вже застосовувалося призупинення дiї дозволу;

     змiни органiзацiї режиму зони митного контролю.

     56. Дозвiл анулюється спiльним наказом Голови Держмитслужби та Голови Держкомкордону за поданням митницi, загону прикордонного контролю або органу державної податкової служби, на облiку якої перебуває безмитний магазин. При цьому з дати складення протоколу про порушення митних правил чи режиму в пунктi пропуску через державний кордон України або акта про порушення податкового законодавства (з дати подання начальника митницi, командира загону прикордонного контролю або керiвника органу державної податкової служби) розмiщення нових партiй товарiв та реалiзацiя товарiв у безмитному магазинi не дозволяються.

     57. У разi анулювання дозволу власник безмитного магазину протягом 15 днiв з дати набрання чинностi зазначеним у пунктi 56 цього Положення наказом повинен повернути дозвiл до митницi, яка надсилає його до Держмитслужби.

     58. Повторна заява про видачу дозволу на право вiдкриття безмитного магазину може бути розглянута через 1 рiк пiсля анулювання попереднього дозволу за умови усунення порушень, якi стали причиною прийняття такого рiшення.

Лiквiдацiя безмитного магазину

     59. Безмитний магазин лiквiдується у порядку, що визначається Держмитслужбою.

     60. У разi лiквiдацiї безмитного магазину оригiнал дозволу на його вiдкриття вилучається митницею у його власника i надсилається до Держмитслужби.

     61. У разi набрання чинностi рiшенням про лiквiдацiю безмитного магазину розмiщення нових партiй товарiв у магазинi та їх продаж не дозволяються.

     62. За зберiгання товарiв на складi лiквiдованого безмитного магазину його власником сплачується митний збiр за зберiгання товарiв пiд митним контролем починаючи з дати набрання чинностi рiшенням про лiквiдацiю безмитного магазину.

     63. У разi коли дiяльнiсть безмитного магазину припиняється, товари, що знаходяться у безмитному магазинi, пiдлягають декларуванню його власником (керiвником) до iншого митного режиму згiдно з пунктом 8 цього Положення. При цьому вiтчизнянi товари пiдлягають декларуванню за спрощеною схемою, що визначається Держмитслужбою.

Прикiнцевi положення

     64. У разi змiни будь-яких вiдомостей, зазначених у заявi на отримання дозволу та викладених у документах, перелiчених у пунктах 18 та 20 цього Положення, власник (керiвник) безмитного магазину зобов'язаний протягом 7 днiв письмово повiдомити про це митницю, яка дала згоду на видачу дозволу.

     65. Власник (керiвник) безмитного магазину:

     несе вiдповiдальнiсть за сплату обов'язкових платежiв у разi порушення правил торгiвлi товарами в безмитних магазинах;

     забезпечує виконання всiма працiвниками безмитного магазину:

     норм цього Положення та iнших нормативно-правових актiв, якими регулюється дiяльнiсть безмитного магазину;

     всiх вимог вiдповiдної посадової особи митницi щодо дотримання цього Положення та iнших нормативно-правових актiв.

     66. У разi виникнення обставин, що потребують переоформлення або видачi нового дозволу, пiдготовка та подання документiв на розгляд Держмитслужби здiйснюється вiдповiдно до пунктiв 17 - 20 цього Положення. До зазначених документiв додається оригiнал попереднього дозволу, а копiї його залишаються у власника безмитного магазину та у справах митницi.

     67. У разi змiни назви пiдприємства та коду пiдприємства за Єдиним державним реєстром пiдприємств та органiзацiй України на пiдставi спiльного наказу Держкомкордону та Держмитслужби здiйснюється оформлення нового дозволу з анулюванням i вилученням попереднього.

     68. У всiх iнших випадках, що потребують внесення змiн до дозволу, переоформлення дозволу здiйснюється на пiдставi спiльного наказу Держкомкордону та Держмитслужби шляхом заповнення нового бланка дозволу. До iснуючого номера дозволу додається лiтера послiдовно за алфавiтом. Попереднiй дозвiл вилучається.

     69. Рiшення Держкомкордону та Держмитслужби про вiдмову у видачi дозволу, призупинення його дiї чи анулювання може бути оскаржено вiдповiдно до законодавства.

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.