ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА
УКРАЇНИ
29.07.1998 N 09/1-1680-ЕП
Начальникам регiональних
митниць Начальникам митниць |
Щодо змiни митного режиму
"транзит"
на митний режим "iмпорт"
У вiдповiдь на численнi запити митниць i суб'єктiв ЗЕД роз'яснюємо, що змiна митного режиму "транзит" на митний режим "iмпорт" з метою випуску товарiв у вiльне використання на митнiй територiї України здiйснюється за умови дотримання такого порядку.
1. Рiшення про припинення транзиту та змiну митного режиму "транзит" на митний режим "iмпорт" приймає митниця, в зонi дiяльностi якої знаходяться товари, щодо яких змiнюється митний режим (далi - промiжна митниця).
Така змiна режиму
може бути здiйснена:
при залiзничних перевезеннях - тiльки пiд час
перебування товарiв на залiзничнiй станцiї,
яка знаходиться на шляху транзиту, що був
визначений при ввезеннi та митному оформленнi
транзиту цих товарiв прикордонною митницею
вiдправлення;
при перевезеннях iншими видами транспорту - тiльки за умови забезпечення можливостi здiйснення перевiрки промiжною митницею наявностi товарiв, щодо яких змiнюватиметься митний режим.
2. До промiжної митницi з письмовою заявою про змiну митного режиму та переадресування товарiв має право звернутися їхнiй власник або, за письмовим дорученням власника, перевiзник чи експедитор.
При цьому власник товарiв повинен подати до промiжної митницi документи, що пiдтверджують набрання ним права власностi на товари, якi пiдлягатимуть переадресуванню (контракти, передатнi вiдомостi, витяги банку про перерахування вiдповiдних коштiв тощо). Цi ж документи, належним чином посвiдченi, подаються у разi звернення до митницi перевiзника або експедитора, що дiють за письмовим доручення власника товарiв.
3. До заяви про змiну режиму та переадресування товарiв обов'язково додаються:
а) товаросупровiднi документи (залiзнична накладна СМГС, автотранспортна накладна СМR або її аналог, коносамент, копiя маршрутної телеграми тощо);
б) документ, що пiдтверджує згоду попереднього отримувача товарiв на змiну митного режиму щодо цих товарiв;
в) зовнiшньоекономiчна угода (контракт) мiж власником товарiв i резидентом України на придбання товарiв, щодо яких змiнюється митний режим;
г) документ, що пiдтверджує згоду нового отримувача товарiв. Цей документ, повинен мiстити вiдомостi про кiлькiсть товарiв, їх вартiсть, умови поставки та бути завiреним пiдписом начальника митницi або його заступника i круглою печаткою митницi за мiсцем державної реєстрацiї нового отримувача товарiв.
У разi звернення щодо змiни режиму i переадресування товарiв (крiм алкогольних напоїв i тютюнових виробiв), якi ввозяться за попередньою декларацiєю (АД або ПД), рiшення про змiну режиму i переадресування товарiв приймається митними органами тiльки за наявностi у центральнiй базi даних IАМУ електронної копiї АД або ПД на цi товари, оформленої згiдно з порядком, визначеним наказом Держмитслужби вiд 04.05.98 N 267.
У разi ввезення в Україну товарiв, що походять з країн, з якими укладено угоди про вiльну торгiвлю, транзитом через територiю третiх країн порядок митного оформлення та перелiк документiв не змiнюються.
4. Промiжна митниця приймає рiшення про змiну митного режиму "транзит" на митний режим "iмпорт" тiльки за умови дотримання положень митного законодавства щодо здiйснення сертифiкацiї продукцiї, експортного контролю, ветеринарного, фiтосанiтарного контролю тощо, виконуючи у повному обсязi функцiї, покладенi на прикордоннi митницi.
5. Якщо промiжною митницею надається дозвiл на змiну митного режиму та здiйснюється вiдповiдне митне оформлення товарiв, вона повинна письмово повiдомити про це:
митницю
вiдправлення, що проводила митне оформлення
транзиту;
попередньо визначену пiд час оформлення транзиту
митницю призначення;
нову митницю
призначення.
6. ВМД типу "транзит", оформлена митницею
вiдправлення товарiв, пiдлягає анулюванню.
Пiдставою для цього є письмове повiдомлення про
змiну режиму та здiйснення митного оформлення,
отримане митницею вiдправлення вiд промiжної
митницi.
7. У разi звернення про змiну режиму i переадресування транзитних товарiв, щодо яких надано фiнансовi гарантiї у виглядi гарантiї незалежного фiнансового посередника, погашення гарантiйного документу здiйснюється у порядку, передбаченому п. 2.12 Iнструкцiї про органiзацiю роботи митних органiв України з незалежними фiнансовими посередниками при застосуваннi механiзму надання фiнансових гарантiй щодо обов'язкової доставки товарiв у митницi призначення, затвердженої наказом Держмитслужби 19.03.97 N 113.
Пiдставою для погашення гарантiйного документу та визнання виконання зобов'язання про транзит є тiльки ВМД типу "iмпорт" оформлена у повному обсязi новою митницею призначення товарiв.
8. Контроль за доставкою у нову митницю призначення товарiв, щодо яких було змiнено митний режим "транзит" на режим "iмпорт", здiйснює промiжна митниця.
9. При митному оформленнi у вiльне використання на територiї України товарiв, що походять з країн, з якими Україною укладено угоди про вiльну торгiвлю (у тому числi з Росiйської Федерацiї та Бiлорусi), але згiдно з товаросупровiдними документами були призначенi для випуску у вiльне використання не на митнiй територiї України (у тому числi транзит, перерваний за межами України), митнi збори, ввiзне мито, акцизний збiр i ПДВ сплачуються на загальних пiдставах у повному обсязi.
10. Суми мита, сплаченi українським iмпортером пiд час митного оформлення таких товарiв, можуть бути поверненi iмпортеру або зарахованi за його письмовою заявою в рахунок подальших митних платежiв.
У цих випадках з метою пiдтвердження правил "прямого вiдвантаження" та "безпосередньої закупiвлi" iмпортер зобов'язаний подати у митницю такi документи:
а) товаросупровiдний документ (залiзничну накладну СМГС, автотранспортну накладну СМR або її аналог, коносамент тощо), у якому країною призначення повинна бути зазначена Україна;
б) рахунок-фактуру, виставлений експортером - резидентом країни вiдправлення українському iмпортеру товарiв;
в) копiю експортної ВМД країни вiдправлення товарiв, у якiй повиннi бути чiтко зазначенi експортер - резидент країни вiдправлення та український iмпортер, сторони зовнiшньоекономiчної угоди, на пiдставi якої буде проводитись митне оформлення товарiв для вiльного використання на територiї України;
г) на кожну партiю товарiв - сертифiкат походження форми СТ-1, А, EUR-1 тощо iз зазначенням реквiзитiв товаросупровiдних документiв, кiлькостi, ваги товарiв та номерiв транспортних засобiв, якими цi товари перемiщуються, засвiдченi компетентними органами країни експорту.
При митному оформленнi нафтопродуктiв, що ввозяться на територiю України трубопровiдним транспортом, поряд iз документами, зазначеними пiд лiтерами а) - г), iмпортер подає митницi завiрену "Транснафтопродуктом" копiю маршрутної телеграми iз зазначенням України як країни призначення цих нафтопродуктiв.
За умови подання цих документiв повернення сум ввiзного мита може бути здiйснено тiльки пiсля отримання пiдтвердження про достовiрнiсть сертифiкатiв походження та експортних ВМД.
11. Листи Держмитслужби вiд 25.10.96 N 11/1-8003, вiд 05.05.97 N 11/1-3899, вiд 22.09.97 N 11/2-8982, вiд 04.11.97 N 11/3-10544 та вiд 23.03.98 N 09/1-544-ЕП вважати такими, що втратили чиннiсть.
Голова Служби | Ю. Соловков |
Copyright © 2024 НТФ «Интес» Все права сохранены. |