ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМIНIСТРАЦIЯ УКРАЇНИ

НАКАЗ

вiд 4 жовтня 1999 року N 542


Про затвердження Порядку застосування штрафних санкцiй за порушення валютного законодавства

Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
19 жовтня 1999 р. за N 712/4005

Iз змiнами i доповненнями, внесеними
наказами Державної податкової адмiнiстрацiї України
вiд 10 липня 2000 року N 373,
вiд 13 сiчня 2003 року N 13

     З метою виконання Указу Президента України вiд 27 червня 1999 року N 734/99 "Про врегулювання порядку одержання резидентами кредитiв, позик в iноземнiй валютi вiд нерезидентiв та застосування штрафних санкцiй за порушення валютного законодавства" наказую:

     1. Затвердити Порядок застосування штрафних санкцiй за порушення валютного законодавства (додається).

     2. Начальнику Головного управлiння валютного контролю Кабанцю О. I. подати вказаний Порядок до Мiнiстерства юстицiї України для державної реєстрацiї.

     3. Начальнику управлiння справами Коваленку В. В. пiсля державної реєстрацiї цього Порядку забезпечити його тиражування та надсилання органам державної податкової служби всiх рiвнiв.

     4. Керiвникам державних податкових адмiнiстрацiй в Автономнiй Республiцi Крим, областях, мiстах Києвi та Севастополi, державних податкових iнспекцiй в районах, мiстах (крiм мiст Києва та Севастополя), районах у мiстах органiзувати ретельне вивчення зазначеного Порядку з працiвниками органiв державної податкової служби та забезпечити суворе дотримання вимог чинного законодавства при застосуваннi та стягненнi штрафних санкцiй.

     5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Копилова В.А.

Голова М. Я. Азаров

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державної податкової
адмiнiстрацiї України
вiд 4 жовтня 1999 р. N 542
Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
19 жовтня 1999 р. за N 712/4005

ПОРЯДОК
застосування штрафних санкцiй за порушення валютного законодавства

     Цей Порядок розроблено вiдповiдно до статтi 5 Указу Президента України вiд 27 червня 1999 року N 734/99 "Про врегулювання порядку одержання резидентами кредитiв, позик в iноземнiй валютi вiд нерезидентiв та застосування штрафних санкцiй за порушення валютного законодавства".

     1. Вiдповiдальнiсть резидентiв за порушення вимог статтi 2 Указу Президента України вiд 27 червня 1999 року N 734/99 "Про врегулювання порядку одержання резидентами кредитiв, позик в iноземнiй валютi вiд нерезидентiв та застосування штрафних санкцiй за порушення валютного законодавства"

     1.1. У разi одержання резидентом без отримання реєстрацiйного свiдоцтва кредиту чи позики в iноземнiй валютi вiд нерезидента до такого резидента у вiдповiдностi до статтi 2 вказаного Указу Президента України застосовуються штрафнi санкцiї у сумi, еквiвалентнiй одному вiдсотку розмiру одержаного кредиту чи позики, перерахованiй у нацiональну валюту України за офiцiйним обмiнним курсом Нацiонального банку України на день одержання кредиту чи позики.

     Залучення резидентом iноземного кредиту, отриманого пiд гарантiю Кабiнету Мiнiстрiв України, не потребує отримання реєстрацiйного свiдоцтва.

     1.2. Резидент, який одержав кредит або позику без отримання реєстрацiйного свiдоцтва, зобов'язаний здiйснити реєстрацiю договору та повiдомити орган державної податкової служби.

     1.3. У разi неповiдомлення протягом 60 днiв з моменту встановлення порушення (дати складання акту перевiрки) про таку реєстрацiю орган державної податкової служби здiйснює в установленому порядку подання матерiалiв для застосування спецiальних санкцiй вiдповiдно до статтi 37 Закону України "Про зовнiшньоекономiчну дiяльнiсть".

     1.4. У разi одержання резидентом кредиту чи позики в iноземнiй валютi у сумi, що перевищує суму, яка зазначена в реєстрацiйному свiдоцтвi, сума перевищення вважається сумою кредиту чи позики, отриманої без реєстрацiї договору.

     2. Вiдповiдальнiсть резидентiв за порушення вимог пункту 2 статтi 16 Декрету Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19 лютого 1993 року N 15 "Про систему валютного регулювання i валютного контролю"

     2.1. Здiйснення резидентами i нерезидентами операцiй з валютними цiнностями, що потребують одержання лiцензiї НБУ згiдно з пунктом 4 статтi 5 Декрету Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19 лютого 1993 року N 15 "Про систему валютного регулювання i валютного контролю", без одержання iндивiдуальної лiцензiї НБУ тягне за собою накладення штрафу в сумi, еквiвалентнiй сумi зазначених валютних цiнностей, перерахованiй у валюту України за обмiнним курсом НБУ на день здiйснення таких операцiй.

     2.2. Здiйснення розрахункiв мiж резидентами i нерезидентами в межах торговельного обороту без участi уповноваженого банку або здiйснення розрахункiв мiж резидентами i нерезидентами в межах торговельного обороту у валютi України без одержання iндивiдуальної лiцензiї НБУ тягне за собою накладання штрафу на резидента в розмiрi, еквiвалентному сумi валютних цiнностей, що використовувалися при розрахунках, перерахованiй у валюту України за обмiнним курсом НБУ на день здiйснення таких операцiй (при розрахунках у валютi України - на суму таких розрахункiв).

     Якщо нерезиденти мають на територiї України представництва, яким вiдкрито рахунки типу "Н" або типу "П" у валютi України, то здiйснення розрахункiв у валютi України через цi рахунки мiж резидентами i нерезидентами в межах торговельного обороту не потребує iндивiдуальної лiцензiї НБУ. Використання iноземної валюти в зазначених розрахунках за участю таких представництв є використанням iноземної валюти як засобу платежу на територiї України i потребує iндивiдуальної лiцензiї НБУ.

(пiдпункт 2.2 пункту 2 в редакцiї наказу Державної податкової адмiнiстрацiї України вiд 10.07.2000 р. N 373)

     2.3. Невиконання резидентами вимог щодо порядку та термiнiв декларування валютних цiнностей та iншого майна тягне за собою штраф у сумi, що встановлюється Нацiональним банком України.

     Порушенням порядку декларування є подання недостовiрної iнформацiї або перекручення даних, що вiдображаються у вiдповiднiй декларацiї, якщо такi дiї свiдчать про приховування резидентами валютних цiнностей та майна, що перебувають за межами України.

     Неподання або несвоєчасне подання резидентами України декларацiї (за вiдсутностi валютних цiнностей та майна за межами України) не тягне за собою застосування штрафних санкцiй.

     2.4. Несвоєчасне подання, приховування або переказування встановленої Нацiональним банком України звiтностi про валютнi операцiї тягне за собою накладання штрафу в розмiрi 20 неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян.

(пункт 2 доповнено пiдпунктом 2.4 згiдно з наказом Державної податкової адмiнiстрацiї України вiд 10.07.2000 р. N 373)

     3. Порядок застосування органами державної податкової служби штрафних санкцiй

     3.1. Штрафнi санкцiї застосовуються в кожному виявленому випадку порушення.

     Органи державної податкової служби застосовують штрафнi санкцiї, визначенi в цьому Порядку, до резидентiв i нерезидентiв за винятком банкiв та iнших фiнансово-кредитних установ.

     Матерiали про порушення валютного законодавства розглядає та приймає рiшення про застосування санкцiй начальник (заступник) державної податкової iнспекцiї у районi. Якщо сума штрафу* перевищує 100,0 тис. доларiв США, рiшення повинно прийматись за згодою:

     - вiд 100,0 тис. доларiв США до 1 млн. доларiв США - голови (заступника) державної податкової адмiнiстрацiї в Автономнiй Республiцi Крим, областях, м. Києвi та Севастополi;

     - вiд 1 млн. доларiв США - голови (заступника) державної податкової адмiнiстрацiї України.

____________
     * Пiд сумою штрафу слiд розумiти суму (вартiсть), еквiвалентну певнiй сумi в доларах США, перерахованiй у валюту України за обмiнним курсом НБУ на день складання вiдповiдного акта перевiрки.

(пiдпункт 3.1 пункту 3 в редакцiї наказу Державної податкової адмiнiстрацiї України вiд 10.07.2000 р. N 373)

     3.2. При виявленi фактiв порушень валютного законодавства службова особа органу державної податкової служби складає акт документальної перевiрки, у якому чiтко викладається змiст порушення з обґрунтуванням порушених норм законодавчих актiв та вказуються конкретнi пункти i статтi цих актiв. Факти порушень валютного законодавства юридичними особами викладаються у порядку, визначеному наказом ДПА України вiд 16.09.2002 N 429.

(пiдпункт 3.2 пункту 3 в редакцiї наказу Державної податкової адмiнiстрацiї України вiд 13.01.2003 р. N 13)

     3.3. Рiшення про застосування штрафних санкцiй за наслiдками розгляду матерiалiв перевiрки приймає керiвник органу державної податкової служби або його заступник за формою та в порядку, визначеними наказами ДПА України вiд 21.06.2001 N 253 "Про затвердження Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повiдомлень платникам податкiв" та вiд 17.03.2001 N 110 "Про затвердження Iнструкцiї про порядок застосування та стягнення сум штрафних (фiнансових) санкцiй органами державної податкової служби".

(пiдпункт 3.3 пункту 3 в редакцiї наказу Державної податкової адмiнiстрацiї України вiд 13.01.2003 р. N 13)

     3.4. Пiдпункт 3.4 вилучено

(згiдно з наказом Державної податкової адмiнiстрацiї України вiд 13.01.2003 р. N 13)

     3.5. Пiдпункт 3.5 вилучено

(згiдно з наказом Державної податкової адмiнiстрацiї України вiд 13.01.2003 р. N 13)

     3.6. Пiдпункт 3.6 вилучено

(згiдно з наказом Державної податкової адмiнiстрацiї України вiд 13.01.2003 р. N 13)

     3.7. Пiдпункт 3.7 вилучено

(згiдно з наказом Державної податкової адмiнiстрацiї України вiд 13.01.2003 р. N 13)
  
Начальник Головного управлiння валютного контролю
О. I. Кабанець

 

Додаток
до Порядку застосування штрафних санкцiй на порушення валютного законодавства

Додаток вилучено

(згiдно з наказом Державної податкової адмiнiстрацiї України вiд 13.01.2003 р. N 13)
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.