ДЕРЖАВНИЙ КОМIТЕТ УКРАЇНИ ПО СТАНДАРТИЗАЦIЇ, МЕТРОЛОГIЇ ТА СЕРТИФIКАЦIЇ

Н А К А З
м.Київ

вiд 24.01.97 N 37


Про затвердження Правил обов'язкової сертифiкацiї пiдiймальних споруд та кранової продукцiї

Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
4 квiтня 1997 р. за N 110/1914

(Iз змiнами, внесеними згiдно з Наказом
Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)


     На виконання Декрету Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10 травня 1993 р. N 46-93 "Про стандартизацiю i сертифiкацiю" НАКАЗУЮ:

     1. Затвердити Правила обов'язкової сертифiкацiї пiдiймальних споруд та Правила обов'язкової сертифiкацiї кранової продукцiї (додаються).

     2. Наказ Держстандарту України вiд 28 листопада 1996 р. N 501 "Про затвердження Правил обов'язкової сертифiкацiї пiднiмальних споруд та кранової продукцiї" вважати таким, що втратив чиннiсть.

     3. Керiвникам органiв iз сертифiкацiї пiдiймально-транспортного обладнання довести затвердженi Правила до зацiкавлених пiдприємств, установ та органiзацiй, а також iнших суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi незалежно вiд форм фласностi.

     4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Першого заступника Голови Держстандарту України Рубана Ю.Г.

Голова Держстандарту України Т.Кисiльова

 

Затверджено
наказом Держстандарту України
вiд 24 сiчня 1997 р. N 37


Правила обов'язкової сертифiкацiї пiдiймальних споруд

     1. Галузь застосування

     1.1. Цi Правила встановлюють загальнi вимоги щодо порядку проведення сертифiкацiї кранiв вантажопiдiймальних та вiдповiдного обладнання (далi - пiдiймальних споруд - ПС) в Українськiй державнiй системi сертифiкацiї продукцiї - Системi сертифiкацiї УкрСЕПРО (далi - Система).

     1.2. Цi Правила є обов'язковими для органiв iз сертифiкацiї ПС (далi - ОС), випробувальних лабораторiй (центрiв), а також пiдприємств, установ, органiзацiй та громадян - суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi незалежно вiд форм власностi, в тому числi iноземних.

2. Визначення

     2.1. Використанi в документi поняття, термiни та їх визначення вiдповiдають ДСТУ 2462-94 "Сертифiкацiя. Основнi поняття. Термiни та визначення", ДСТУ 3278-95 "Система розроблення та поставлення продукцiї на виробництво. Основнi термiни та визначення", ДСТУ 3498-96 "Система сертифiкацiї УкрСЕПРО. Бланки документiв. Форма та опис" та ДНАОП N 0.00-1.03-93 "Правила будови i безпечної експлуатацiї вантажопiдiймальних кранiв".

3. Загальнi положення

     3.1. Сертифiкацiю ПС в Системi проводять органи iз сертифiкацiї продукцiї, що акредитованi в Системi в установленому порядку.

     3.2. Об'єктами обов'язкової сертифiкацiї в Системi є ПС, що:

     - виготовленi в Українi;

     - ввозяться в Україну iз-за кордону.

     ПС iноземного виробництва, що ввозяться в Україну, повиннi вiдповiдати вимогам ДНАОП N 0.00-1.03-93.

     3.3. ПС, призначенi для експорту, сертифiкуються згiдно з цими Правилами, якщо iнше не зазначено в укладених угодах з країнами, до яких постачається продукцiя.

     3.4. Обов'язкова сертифiкацiя ПС в Системi проводиться на вiдповiднiсть обов'язковим вимогам нормативних документiв, чинних в Українi, щодо безпеки життя, здоров'я людей та охорони навколишнього природного середовища.

     3.5. Добровiльна сертифiкацiя ПС в Системi проводиться на вiдповiднiсть вимогам нормативних або iнших документiв, якi узгодженi мiж постачальником i споживачем i якi не визначенi як обов'язковi.

     3.6. Заявником на сертифiкацiю може бути виробник, постачальник, споживач продукцiї.

     3.7. Вартiсть робiт iз сертифiкацiї ПС в Системi визначається згiдно з договором мiж замовником i виконавцем.

     3.8. Порядок проведення сертифiкацiї ПС передбачає:

  • подання заявки на сертифiкацiю;

  • експертизу заявки та її реєстрацiю;

  • експертизу технiчної документацiї;

  • прийняття рiшення за заявкою i визначення схеми сертифiкацiї;

  • обстеження виробництва, атестацiю виробництва чи сертифiкацiю системи якостi, якщо це передбачено схемою сертифiкацiї;

  • вiдбiр, iдентифiкацiю зразкiв ПС та їх випробування;

  • аналiз одержаних результатiв i прийняття рiшення про можливiсть видачi сертифiката вiдповiдностi та укладення угоди;

  • видачу сертифiката вiдповiдностi, пiдписання угоди i реєстрацiю сертифiката вiдповiдностi ПС у Реєстрi Системи;

  • визнання результатiв сертифiкацiї ПС, проведеної iноземними органiзацiями;

  • технiчний нагляд за виробництвом сертифiкованих ПС, атестованим виробництвом, сертифiкованою системою якостi виробництва продукцiї;

  • iнформування про результати сертифiкацiї ПС.

     3.9. Порядок обов'язкової сертифiкацiї iмпортних ПС в Системi встановлює ОС вiдповiдно до цих Правил, Порядку ввезення на митну територiю України продукцiї, що iмпортується та пiдлягає в Українi обов'язковiй сертифiкацiї, затвердженого наказом Держстандарту України i Держмиткому України вiд 10 травня 1994 року N 107/126 (державний реєстр N 103/312 вiд 19.05.94 р.), i Порядку проведення робiт з сертифiкацiї продукцiї iноземних виробництв за схемами з обстеженням, атестацiєю та сертифiкацiєю систем якостi, затвердженого наказом Держстандарту України вiд 02.08.96 р. N 329 (державний реєстр N 458/1483 вiд 16.08.96 р.).

     3.10. Для виконання робiт iз сертифiкацiї ОС може залучати представникiв Держнаглядохоронпрацi України, головних мiжгалузевих органiзацiй з кранобудування, територiальних органiв Держстандарту України та компетентних фахiвцiв iнших пiдприємств i органiзацiй (за погодженням з їх керiвниками).

     Роботи можуть виконуватися як за договорами з юридичними особами, так i за договорами або контрактами з фiзичними особами.

     3.11. Сертифiкацiя ПС в Системi проводиться за однiєю iз схем (додаток N 1). Схема сертифiкацiї установлюється ОС.

4. Правила сертифiкацiї пiдiймальних споруд

     4.1. Подання i розгляд заявки на проведення сертифiкацiї ПС в Системi

     4.1.1. Для проведення сертифiкацiї ПС в Системi заявник (включаючи iноземного) надсилає ОС заявку (додаток N 2).

     4.1.2. Якщо на сертифiкацiю заявляється iмпортна ПС, в реквiзитi "Найменування пiдприємства-виготовлювача, постачальника (далi - заявник), адреса, код ЄДРПОУ*" позначення коду не наводиться.

_______________
* ЄДРПОУ - єдиний державний реєстр пiдприємств та органiзацiй України

     4.1.3. Якщо на сертифiкацiю заявляється iмпортна ПС, не позначена виробником стосовно того, що вона вiдповiдає вимогам нормативних документiв, чинних в Українi, реквiзит "Назва та позначення нормативного документа" заявником не заповнюється. ОС зазначає в цьому реквiзитi тип крана, його iндекс (виконання) за технiчною документацiєю iноземного пiдприємства-виробника.

     4.1.4. До заявки щодо ПС, яка виготовляється серiйно вiтчизняним виробником, додаються "Паспорт крана" за типовою формою ДНАОП N 0.00-1.03-93 та технiчнi умови, а щодо iмпортних ПС - технiчна та експлуатацiйна документацiя пiдприємства-виробника, що мiстить iнформацiю в обсязi, такому, як для вiтчизняного виробника. Технiчна та експлуатацiйна документацiя повинна бути викладена українською (росiйською) мовою. Переклад має виконуватися уповноваженою органiзацiєю з перекладiв технiчної лiтератури.

     Замiна технiчної документацiї пiдприємства-виробника рекламними проспектами або iншими виданнями не допускається.

     4.1.5. ОС розглядає заявку вiтчизняного виробника за умови наявностi дозволу Держнаглядохоронпрацi України на виготовлення ПС, що пiдлягає сертифiкацiї.

     4.1.6. Заявку розглядає виконавча група ОС з обов'язковою участю представникiв органiв Держнаглядохоронпрацi (експертно-технiчних центрiв), яка:

  • реєструє заявку в журналi облiку i заводить окрему справу про сертифiкацiю ПС пiдприємства-виробника (включаючи iноземне), в якiй зберiгається усе листування i внутрiшнi документи ОС стосовно будь-яких ПС цього виробника;

  • проводить експертизу заявки щодо правильностi заповнення реквiзитiв, наявностi документiв, передбачених пунктом 4.1.4 цих Правил, та наявностi реєстрацiйного номера технiчних умов, якщо ПС випускається вiтчизняним виробником за технiчними умовами;

  • проводить (самостiйно або iз залученням iнших виконавчих груп ОС та фахiвцiв iнших органiзацiй) експертизу технiчної та експлуатацiйної документацiї вiдповiдно до вимог чинних в Українi стандартiв, iнших нормативних документiв та ДНАОП N 0.00-1.03-93;

  • визначає перелiк необхiдних додаткових документiв, якi повинен подати заявник для проведення сертифiкацiї ПС за заявкою;

  • за позитивними результатами експертизи поданої документацiї визначає схему сертифiкацiї ПС, необхiднiсть обстеження виробництва, атестацiї виробництва чи аналiзу функцiонування сертифiкованої системи якостi;

  • визначає акредитованi в Системi випробувальнi лабораторiї, якi мають провести випробування ПС, кiлькiсть зразкiв ПС, їх складовi частини i матерiали для випробувань, правила їх вiдбору;

  • узгоджує термiни проведення окремих видiв робiт iз сертифiкацiї та їхню вартiсть;

  • готує i подає на пiдпис керiвнику ОС документи за прийнятою формою для укладення договору iз заявником;

  • готує i подає на пiдпис керiвнику ОС проект рiшення за заявкою (додаток N 3).

     4.1.7. Виконавча група ОС вручає заявнику рiшення за заявкою.

     Термiн розгляду заявки та прийняття рiшення за нею не повинен бути бiльше нiж 30 днiв з дня її реєстрацiї. Копiя пiдписаного рiшення за заявкою зберiгається у справi про сертифiкацiю ПС i надсилається:

  • випробувальним лабораторiям (центрам), якi будуть проводити випробування;

  • територiальному центру стандартизацiї, метрологiї та сертифiкацiї за мiсцем розташування заявника;

  • Держнаглядохоронпрацi України;

  • виконавцю технiчного нагляду за сертифiкованою продукцiєю.

     4.1.8. На пiдставi заявки i позитивного рiшення ОС надсилає заявнику разом iз супровiдним листом договiр про органiзацiю i проведення необхiдного комплексу робiт iз сертифiкацiї ПС.

     До договору додаються:

     - календарний план робiт, де зазначаються основнi види робiт, вартiсть i термiни їх виконання, а також iншi органiзацiї, що залучаються до виконання робiт iз сертифiкацiї;

     - протокол погодження договiрної цiни.

     4.1.9. За погодженням iз заявником ОС може виконувати роботи окремими етапами - за окремими договорами, разовими гарантiйними листами, а також за прямими договорами з випробувальними лабораторiями (центрами).

     4.1.10. Пiсля пiдписання договору заявник попередньо оплачує вартiсть проведення робiт, передбачених договором, або, за погодженням сторiн, вартiсть кожного окремого етапу. У разi негативного результату сертифiкацiї заявник не звiльняється вiд оплати виконаних робiт.

     4.2. Експертиза технiчної документацiї

     4.2.1. Експертизу технiчної документацiї проводить виконавча група ОС самостiйно або iз залученням фахiвцiв iнших установ i органiзацiй, якi не брали участi у розробцi поданої документацiї.

     Допускається проведення експертизи документацiї ПС головними науково-дослiдними i спецiалiзованими органiзацiями, якi мають дозвiл органiв Держнаглядохоронпрацi на розробку ПС i якi не є розробниками поданої документацiї. Усю вiдповiдальнiсть за необ'єктивнiсть та необгрунтованiсть висновкiв експертизи несе в цьому випадку ОС.

     4.2.2. Для виконання експертних робiт i проведення наступних сертифiкацiйних випробувань заявник повинен подати до ОС у двох примiрниках (один - для ОС, другий - для випробувальної лабораторiї (центру) такi документи:

  • паспорт крана i технiчнi умови;

  • складальнi креслення i специфiкацiї крана, основних механiзмiв, вузлiв, металоконструкцiй i їх основних елементiв, кабiни;

  • технiчний опис конструкцiї крана;

  • iнструкцiї з монтажу та експлуатацiї;

  • копiї дозволiв Держнаглядохоронпрацi України на виготовлення ПС;

  • копiї протоколiв приймально-здавальних та перiодичних випробувань;

  • копiї актiв i протоколiв приймання мiжвiдомчою комiсiєю дослiдних зразкiв ПС;

  • виписку з розрахунка металоконструкцiй крану (або весь розрахунок), що мiстить: схему розрахунка, значення розрахункових перерiзiв, результати розрахункiв для найбiльш небезпечних перерiзiв.

     Пiд час проведення експертизи ОС залишає за собою право додатково вимагати iншi необхiднi для оцiнки безпеки ПС креслення, документи, а також копiї нацiональних стандартiв i ТУ на комплектуючi вироби.

     4.2.3. Якщо сертифiкуються дослiднi зразки або установча партiя, то додатково додаються:

  • акт i протокол приймальних випробувань;

  • довiдка про усунення недолiкiв, виявлених пiд час приймальних випробувань;

  • копiя дозволу Держнаглядохоронпрацi України на виготовлення дослiдного зразка або установчої партiї пiдiймальних споруд.

     4.2.4. Експертиза документацiї повинна передбачати оцiнку:

  • повноти i комплектностi поданих документiв для достовiрної оцiнки вiдповiдностi конструкцiї ПС, правил їх експлуатацiї вимогам чинних нормативних документiв;

  • вiдповiдностi оформлення документiв вимогам ДНАОП N 0.00-1.03-93 та стандартiв, що є чинними в Українi;

  • наявностi та правильностi вiднесення ПС i їхнiх механiзмiв до певних груп класифiкацiї (режимiв роботи);

  • вiдповiдностi основних технiчних даних i характеристик ПС (вантажовисотнi характеристики, геометричнi параметри, швидкостi, час повної змiни вильоту, кути повороту, кути нахилiв, що долаються, мiсця управлiння, способи управлiння, способи живлення крана i його механiзмiв електричним струмом, характеристики стiйкостi, розрахунковi характеристики, маркування) вимогам стандартiв з урахуванням групи класифiкацiї;

  • вiдповiдностi вантажозахоплювальних органiв ПС вимогам стандартiв;

  • вiдповiдностi i достатностi приладiв i пристроїв безпеки, сигналiзаторiв та запобiжних пристроїв вимогам ДНАОП N 0.00-1.03-93 та стандартiв;

  • вiдповiдностi кабiни та органiв керування ПС вимогам стандартiв;

  • вiдповiдностi властивостей матерiалiв основних (розрахункових) елементiв металоконструкцiй ПС вимогам стандартiв, а також правильностi розрахункiв та вибору матерiалiв металоконструкцiй, деталей i електродiв або зварювальної проволоки.

     4.2.5. Обсяг експертизи документацiї ПС в кожному конкретному випадку встановлює ОС з урахуванням часу поставлення ПС на виробництво, серiйностi виготовлення тощо.

     4.2.6. За результатами експертизи складається експертний висновок, який пiдписується всiма виконавцями i затверджується керiвником ОС.

     В експертному висновку зазначають усi виявленi вiдхилення вiд вимог стандартiв, чинних в Українi, та рекомендацiї щодо проведення подальших робiт iз сертифiкацiї ПС.

     Проведення подальших робiт iз сертифiкацiї ПС не допускається, якщо:

  • виявленi вiдхилення документацiї ПС вiд вимог ДНАОП N 0.00-1.03-93, якi не погодженi з Держнаглядохоронпрацi України;

  • виявленi вiдхилення документацiї ПС вiд вимог стандартiв, що не можуть бути усунутi в погодженi термiни заявником або за його замовленням iншою органiзацiєю без таких змiн конструкцiї ПС, що потребують проведення випробувань його на вiдповiднiсть вимогам, що перевiряються пiд час випробувань з метою сертифiкацiї.

     У випадку неможливостi проведення подальших робiт iз сертифiкацiї заявнику надсилається експертний висновок iз зазначенням виявлених вiдхилень i пояснень, а подана заявка анулюється.

     4.2.7. У разi позитивних результатiв експертизи технiчна документацiя залишається в розпорядженнi ОС.

     4.2.8. Для сертифiкацiї ПС разового замовлення, в тому числi iмпортних, заявник подає на експертизу технiчне завдання з подальшим поданням документацiї в термiни, погодженi з ОС.

     4.3. Вибiр схеми сертифiкацiї ПС

     4.3.1. Схема сертифiкацiї ПС визначається ОС, за погодженням iз заявником залежно вiд виду ПС, кiлькостi або серiйностi, стану виробництва, термiнiв дiє наявних дозволiв Держнаглядохоронпрацi України.

     4.3.2. У разi позитивних результатiв робiт на попереднiх етапах подальшi роботи iз сертифiкацiї продовжуються за обраною схемою, у разi негативних - наступнi етапи не виконуються, заявка анулюється, договiр на проведення сертифiкацiї розривається. Розiрвання договору не звiльнює заявника вiд оплати виконаних робiт.

     4.4. Обстеження виробництва

     4.4.1. Обстеження виробництва ПС проводить виконавча група ОС.

     Допускається виконувати обстеження виробництва головним науково-дослiдним i спецiалiзованим органiзацiям, якi мають дозвiл Держнаглядохоронпрацi України на розробку ПС.

     Усю вiдповiдальнiсть за об'єктивнiсть та обгрунтованiсть висновкiв за результатами обстеження виробництва несе в цьому випадку ОС.

     У будь-якому випадку для проведення обстеження виробництва залучається (за погодженням) представник територiального органу Держнаглядохоронпрацi України за мiсцем розташування виробника ПС.

     Склад виконавчої групи, що проводить обстеження виробництва, у кожному випадку визначається наказом керiвника ОС.

     4.4.2. Обстеження виробництва ПС передбачає перевiрку:

  • наявностi дозволу органiв Держнаглядохоронпрацi України на виготовлення ПС;

  • наявностi документiв, що пiдтверджують систематичне проведення перевiрок знань персоналу пiдприємства вiдповiдно до Положення про порядок перевiрки знань правил, норм i iнструкцiй Держнаглядохоронпрацi України;

  • довiдки про участь у роботi зварникiв, що склали iспити вiдповiдно до Правил атестацiї зварникiв;

  • додержання встановленого порядку проведення випробувань ПС усiх видiв, а також стану випробувальної бази пiдприємства та метрологiчного забезпечення випробувань;

  • порядку складання, оформлення та зберiгання протоколiв, актiв та iнших документiв з випробувань ПС;

  • наявностi облiку виготовлених ПС та виявлених недолiкiв, а також вжитих заходiв для усунення недолiкiв;

  • вiдповiдностi матерiалiв, що застосовуються виробником для виготовлення ПС, вимогам документацiї, а також наявностi документiв, якi пiдтверджують якiсть матерiалiв;

  • наявностi i достатностi технологiчної документацiї виконання зварних робiт, а також додержання вимог цiєї документацiї;

  • стану контролю зварних з'єднань i їх вiдповiдностi вимогам ДНАОП N 0.00-1.03-93.

     4.4.3. Обсяг перевiрок пiд час проведення обстеження виробництва в кожному конкретному випадку встановлюється ОС з урахуванням часу поставлення ПС на виробництво, серiйностi виготовлення тощо.

     Обсяг перевiрок визначається програмою обстеження виробництва ПС, проект якої готується вiдповiдною виконавчою групою i затверджується керiвником ОС.

     4.4.4. За результатами перевiрки виконавча група складає акт обстеження виробництва ПС, який пiдписується усiма членами групи i керiвником ОС.

     З актом повинен бути ознайомлений керiвник пiдприємства-виробника ПС.

     В актi зазначають усi виявленi недолiки та рекомендацiї щодо проведення подальших робiт iз сертифiкацiї ПС.

     Проведення подальших робiт iз сертифiкацiї ПС не допускається, якщо виявленi недолiки впливають на безпеку експлуатацiї ПС i не можуть бути усунутi виробником у погодженi термiни без змiни встановленого строку проведення робiт вiдповiдно до прийнятого рiшення за заявкою. У цьому випадку заявнику надсилається висновок iз зазначенням виявлених недолiкiв iз поясненнями, а роботи iз сертифiкацiї ПС тимчасово припиняються до усунення недолiкiв.

     4.4.5. Обстеження виробництва iноземного виробника ПС додатково виконується вiдповiдно до Порядку проведення робiт iз сертифiкацiї продукцiї iноземних виробництв за схемами з обстеженням, атестацiєю та сертифiкацiєю систем якостi, затвердженого наказом Держстандарту України вiд 02.08.96 р. N 329 (державний реєстр N 458/1483 вiд 16.08.96 р.).

     4.5. Атестацiя виробництва

     4.5.1. Атестацiя виробництва ПС проводиться ОС або, за його дорученням, акредитованими в Системi органами iз сертифiкацiї систем якостi, якщо це передбачено схемою проведення сертифiкацiї ПС або за бажанням заявника.

     4.5.2. Атестацiя виробництва виконується вiдповiдно до вимог нормативних документiв Системи.

     4.5.3. Атестацiя виробництва ПС iноземного виробника додатково проводиться вiдповiдно до вимог, визначених пунктом 4.4.5 цих Правил.

     4.6. Сертифiкацiя систем якостi

     4.6.1. Сертифiкацiя систем якостi виробника проводиться акредитованим у Системi органом iз сертифiкацiї систем якостi у тих випадках, коли вона передбачена схемою проведення сертифiкацiї ПС або за бажанням заявника.

     4.6.2. Сертифiкацiя систем якостi проводиться на вiдповiднiсть вимогам ДСТУ ISO 9001 - ДСТУ ISO 9003.

     4.6.3. Сертифiкацiя систем якостi виробництва ПС iноземного виробника додатково виконується вiдповiдно до вимог, визначених пунктом 4.4.5 цих Правил.

     4.7. Вiдбiр та iдентифiкацiя зразкiв i їх випробування

     4.7.1. Заявник у термiн, зазначений у договорi, повинен подати зразки ПС для iдентифiкацiї i проведення випробувань. Подається заява на iдентифiкацiю (додаток N 4).

     Зразки повиннi бути укомплектованi для вiдвантаження, забезпеченi паливно-мастильними матерiалами.

     4.7.2. Вiдбiр зразкiв проводиться представником ОС або, за його дорученням, представником незалежної випробувальної лабораторiї (центру), яка буде проводити випробування. Зразки вiдбираються iз числа виробiв, що пройшли приймальний контроль виробника i готовi до реалiзацiї.

     Кiлькiсть зразкiв для випробувань зазначена у рiшеннi ОС.

     4.7.3. Iдентифiкацiя зразкiв передбачає:

  • розгляд результатiв експертизи технiчної документацiї. Якщо експертиза не проводилася ранiше, вона проводиться пiд час iдентифiкацiї зразкiв. Вiдповiднiсть документацiї, що пiдлягає експертизi, документацiї, за якою був виготовлений вiдiбраний зразок, повинна гарантуватися заявником;

  • звiрення вiдiбраних зразкiв за документацiєю, за якою виготовлялись зразки;

  • перевiрку вiдповiдностi основних комплектуючих виробiв, зазначених у паспортi на ПС, установленим на вiдiбраних зразках (тип, зав. N, наявнiсть сертифiкатiв);

  • перевiрку вiдповiдностi маркування, iнформацiйних табличок, знакiв безпеки i попереджувального пофарбування вимогам нормативних документiв;

  • перевiрку комплектностi зразка;

  • перевiрку стосовно видимих пошкоджень, корозiї, порушень пофарбування i герметичностi з'єднань.

     4.7.4. Результати iдентифiкацiї оформлюються актом iдентифiкацiї (додаток N 5), який пiдписується представником ОС та заявником (їхня участь у роботi з iдентифiкацiї зразкiв обов'язкова).

     4.7.5. Випробування ПС на вiдповiднiсть вимогам нормативних документiв проводяться акредитованими в Системi випробувальними лабораторiями (центрами).

     4.7.6. Випробування проводяться на зразках ПС, якi пройшли приймально-здавальнi випробування. Зразки, що пройшли випробування з метою сертифiкацiї, залишаються власнiстю заявника.

     4.7.7. До початку сертифiкацiйних випробувань заявник подає до ОС:

  • акти i протоколи приймально-здавальних випробувань ПС та її окремих вузлiв;

  • акт про вiдповiднiсть робiт iз монтажу крана вимогам iнструкцiї з монтажу i експлуатацiї, робочої документацiї крана та нормам правил безпечної експлуатацiї;

  • акт про якiсть виконаних пiд час монтажу зварних з'єднань;

  • вiдомiсть про вiдхилення вiд проекту, допущенi при виготовленнi крана;

  • документи на застосованi матерiали;

  • результати вхiдного контролю, вiдповiднiсть марок присадкових матерiалiв i флюсiв;

  • прiзвища зварникiв, номери їхнiх посвiдчень, протоколи випробувань контрольних зразкiв.

     4.7.8. Випробування ПС, остаточне складання якої проводиться у виготовлювача, виконується на спецiально обладнаному випробувальному полiгонi або, за вiдсутностi полiгону, на складальнiй дiльницi пiдприємства-виготовлювача.

     4.7.9. Випробування ПС, остаточне складання якої проводиться у споживача, виконується на мiсцi її використання.

     4.7.10. Випробування ПС проводяться виключно випробувальними лабораторiями (центрами), якi акредитованi в Системi. При проведеннi випробувань у випробувальнiй лабораторiї (центрi), що акредитована лише на технiчну компетентнiсть, протокол випробувань повинен пiдписати представник ОС, пiд контролем якого проводяться цi випробування.

     4.7.11. За результатами випробувань випробувальна лабораторiя (центр) подає протокол випробувань ПС до ОС, а копiю - заявнику.

     4.7.12. В разi одержання негативних результатiв, хоча б за одним з показникiв, випробування з метою сертифiкацiї припиняються, а письмова iнформацiя про це протягом двох дiб надсилається заявнику i ОС, який анулює заявку i повiдомляє про це Держнаглядохоронпрацi України.

     Повторнi випробування можуть бути продовженi тiльки пiсля подання нової заявки до ОС та переконливих доказiв заявника щодо проведення ним коригувальних заходiв на усунення причин, що викликали невiдповiднiсть.

     4.7.13. Оцiнка результатiв випробувань проводиться ОС пiсля одержання протоколу випробувань, при цьому оцiнюється їхня повнота, об'єктивнiсть, достовiрнiсть.

     4.8. Оформлення результатiв сертифiкацiї

     4.8.1. ОС оформляє сертифiкат вiдповiдностi, реєструє його в Реєстрi Системи та вручає заявнику.

     4.8.2. Сертифiкат вiдповiдностi видається:

  • на одиничнi вироби за наявностi позитивного протоколу випробувань, що виданий акредитованою в Системi випробувальною лабораторiєю;

  • на партiю виробiв (iз зазначенням її кiлькостi) за наявностi позитивних результатiв випробувань i за висновками ОС щодо результатiв обстеження виробництва;

  • на продукцiю, що виготовляється серiйно протягом термiну, встановленого угодою, з правом маркування знаком вiдповiдностi кожної одиницi випущеної продукцiї.

     4.8.3. Термiн дiї сертифiката вiдповiдностi на продукцiю, що випускається пiдприємством серiйно, встановлюється ОС з урахуванням термiну дiї нормативних документiв на продукцiю, результатiв обстеження виробництва, термiну сертифiката системи якостi або атестата виробництва, однак не бiльше нiж три роки.

     4.8.4. В разi внесення змiн до складу ПС або технологiї її виготовлення, що можуть вплинути на показники, якi пiдтвердженi пiд час сертифiкацiї, заявник зобов'язаний попередити про це ОС, який приймає рiшення про необхiднiсть проведення нових випробувань або обстеження виробництва продукцiї.

     4.9. Технiчний нагляд за стабiльнiстю показникiв сертифiкованої продукцiї пiд час її виробництва

     4.9.1. Технiчний нагляд за стабiльнiстю показникiв, що пiдтвердженi сертифiкатами вiдповiдностi, пiд час виробництва ПС здiйснює ОС або, за його дорученням, iншi органiзацiї. Пропонується поєднувати термiни його проведення з термiнами планових обстежень заводiв-виготовлювачiв, що проводяться органами Держнаглядохоронпрацi України.

     4.9.2. За результатами технiчного нагляду ОС складає акт, в якому також зазначаються (за наявностi невiдповiдностi встановленим вимогам) можливi причини та заходи їх усунення.

     4.9.3. ОС може прийняти рiшення про проведення додаткових випробувань i (або) перевiрок залежно вiд iнформацiї споживачiв i органiв контролю про стан сертифiкованої продукцiї чи її виробництва.

     4.9.4. ОС може тимчасово припинити або зупинити дiю сертифiката у разi:

  • виявлення невiдповiдностi продукцiї вимогам, що встановленi пiд час сертифiкацiї;

  • виявлення випадку травмування групового або iз смертельним наслiдком, причиною (однiєю з причин) якого стали недолiки у конструкцiї (за офiцiйним висновком Держнаглядохоронпрацi України);

  • порушення вимог технологiї виготовлення, правил приймання, методiв контролю та випробувань, маркування продукцiї тощо;

  • внесення змiн виробником до нормативних документiв, методiв випробувань, складу продукцiї тощо, якi можуть вплинути на вiдповiднiсть сертифiкованої продукцiї встановленим вимогам, без попереднього узгодження з ОС.

     4.9.5. Рiшення про тимчасове припинення або зупинення дiї сертифiката вiдповiдностi може бути скасоване у випадку, якщо за допомогою проведення коригувальних заходiв виробник може усунути невiдповiднiсть та причини її виникнення у мiсячний термiн i через проведення випробувань в акредитованiй випробувальнiй лабораторiї (центрi) пiдтвердити вiдповiднiсть продукцiї встановленим вимогам. У противному разi припиняється або зупиняється дiя сертифiката у встановленому порядку.

     4.9.6. Коригувальнi заходи проводяться виробником продукцiї зразу ж пiсля одержання вiдповiдного рiшення ОС. Контроль за виконанням коригувальних заходiв, вжитих для усунення причин виявлених невiдповiдностей, здiйснює ОС. Усi витрати, пов'язанi з коригувальними заходами та контролем за їх виконанням, несе виробник сертифiкованої продукцiї.

5. Порядок сертифiкацiї продукцiї, що iмпортується

     5.1. Сертифiкацiя ПС, що iмпортуються, проводиться вiдповiдно до вищезазначених вимог роздiлу 4 цих Правил та вимог Порядку проведення робiт iз сертифiкацiї продукцiї iноземних виробництв за схемами з обстеженням, атестацiєю та сертифiкацiєю систем якостi, затвердженого наказом Держстандарту України вiд 02.08.96 р. N 329 (державний реєстр N 458/1483 вiд 16.08.96 р.).

     5.2. Визнання результатiв робiт iз сертифiкацiї ПС, що iмпортуються, здiйснюється на основi положень прийнятих мiжурядових угод з цих питань, а також рiшень Мiждержавної Ради iз стандартизацiї, метрологiї та сертифiкацiї.

     5.3. Об'єктами визнання у Системi є протоколи випробувань, сертифiкати (знаки) вiдповiдностi та iншi документи на продукцiю, що iмпортується.

     5.4. Рiшення про визнання сертифiкатiв, виданих органами сертифiкацiї iнших держав (мiжнародних систем) на вiтчизняну чи iмпортовану продукцiю, що має використовуватися в Українi, приймає ОС Системи.

     5.5. Процедура визнання результатiв сертифiкацiї передбачає прийняття рiшення про визнання на основi пiдтвердження вiдповiдностi ПС обов'язковим вимогам, що встановленi законодавчими актами України та нормативними документами, мiжнародними та нацiональними стандартами iнших держав, чинними в Українi.

     5.6. Свiдоцтвом про визнання iноземних сертифiкатiв є сертифiкат вiдповiдностi або свiдоцтво про визнання, виданi в Системi.

     Результати сертифiкацiї можуть бути визнанi на пiдставi рiшення про визнання:

  • без додаткових процедур сертифiкацiї;

  • iз проведенням додаткових процедур сертифiкацiї;

  • у разi позитивних результатiв сертифiкацiї ПС в Системi.

     5.7. Процедура визнання результатiв сертифiкацiї передбачає:

  • розгляд заявки та аналiз наданої документацiї;

  • прийняття рiшення про можливiсть видачi сертифiката вiдповiдностi;

  • оформлення та реєстрацiю сертифiката вiдповiдностi та свiдоцтва про визнання;

  • технiчний нагляд за ПС.

     5.8. Заявник продукцiї має надати ОС таку документацiю:

  • сертифiкати або iншi документи, що пiдтверджують вiдповiднiсть ПС конкретним вимогам;

  • нормативнi документи на ПС (в разi необхiдностi);

  • протоколи випробувань;

  • атестат (сертифiкат) виробництва, сертифiкат на систему якостi (за наявностi).

     5.9. ОС розглядає документацiю, проводить її аналiз та експертизу.

     5.10. ОС, що розглядає документацiю, має право звернутися iз запитом про додаткову iнформацiю.

     5.11. ОС може прийняти рiшення про повне або часткове визнання результатiв сертифiкацiї ПС.

     5.12. ОС оформляє сертифiкат вiдповiдностi або свiдоцтво про визнання.

     5.13. У разi значних розбiжностей мiж нормативними документами щодо показникiв (характеристик) ПС ОС приймає рiшення про повне проведення сертифiкацiї ПС згiдно з вимогами Системи.

     5.14. Зразки для сертифiкацiї надаються заявником.

     5.15. Визнання сертифiкатiв, протоколiв випробування та iнших документiв держав-iмпортерiв вважаються дiйсними протягом термiну, визначеного ОС.

     5.16. Технiчний нагляд за ПС, що iмпортуються, виконується згiдно з рiшенням ОС.

     5.17. ПС, що монтуються або остаточно складаються на мiсцях їх використання, пiдлягають сертифiкацiйним випробуванням у споживача (заявника). Для проходження кордону в цьому випадку видається сертифiкат з обмеженим термiном дiї, який визначається ОС. Сертифiкат видається на пiдставi позитивної експертизи технiчної документацiї, результатiв обстеження виробництва та нагляду за виготовленням, а також протоколiв випробувань i контролю вузлiв ПС та iноземних сертифiкатiв на складовi частини та вирiб у цiлому.

     Сертифiкацiйнi випробування у цьому випадку виконуються в повному обсязi згiдно з умовами, викладеними в пунктi 4.7 цих Правил, пiсля монтажу i налагодження ПС у споживача.

6. Конфiденцiйнiсть

     6.1. Органи iз сертифiкацiї ПС та органiзацiї, якi дiють за їх дорученням, повиннi забезпечувати конфiденцiйнiсть iнформацiї, що становить комерцiйну або професiйну таємницю.

7. Розгляд спiрних питань

     7.1. Якщо заявник має бажання оскаржити рiшення щодо вiдмови видачi йому сертифiката вiдповiдностi чи припинення або зупинення дiї сертифiката, вiн повинен подати (письмово) заяву до ОС не пiзнiше одного мiсяця пiсля одержання повiдомлення про прийняте рiшення. Подання заяви не припиняє дiї прийнятого рiшення ОС.

     7.2. Заява розглядається ОС в мiсячний термiн вiд дня її надходження. До розгляду спiрних питань залучаються спiвробiтники ОС, якi не приймали рiшення щодо вiдмови видачi чи припинення або зупинення дiї сертифiката вiдповiдностi.

     7.3. До заяви додаються такi документи:

  • листування iз спiрного питання мiж заявником, випробувальною лабораторiєю, територiальним органом Держстандарту України, ОС;

  • вiдповiднi матерiали випробувань, перевiрки, нагляду;

  • технiчна документацiя на продукцiю (за необхiднiстю).

     7.4. Кожна iз сторiн має право запросити експерта з випробувальної лабораторiї для надання пояснень.

     7.5. Рiшення стосовно поданої заяви може вмiщувати одну iз таких рекомендацiй:

  • видати чи визнати сертифiкат вiдповiдностi;

  • вiдмовити у видачi чи визнаннi сертифiката вiдповiдностi;

  • пiдтвердити призупинення або зупинення дiї сертифiката вiдповiдностi;

  • вiдновити дiю сертифiката вiдповiдностi.

     7.6. Рiшення надсилається заявнику протягом п'яти днiв пiсля проведення засiдання. Якщо, на думку ОС, що розглядав спiрне питання, необхiдно вжити заходiв щодо стандартiв та iнших нормативних документiв на продукцiю, що використовувалися пiд час сертифiкацiї, то вiдповiднi пропозицiї вiн подає до Держстандарту України.

     7.7. У разi незгоди з рiшенням ОС заявник має право звернутися до Держстандарту України (протягом десяти днiв вiд дня одержання рiшення), а також до суду, арбiтражного суду згiдно з чинним законодавством.

8. Розрахунки мiж органом iз сертифiкацiї i заявником

     8.1. Основнi засади системи розрахункiв такi:

     8.2. Порядок розрахункiв пiд час сертифiкацiї продукцiї

     8.2.1. Пiд час сертифiкацiї продукцiї фiнансовi взаємовiдносини встановлюються мiж:

  • органом iз сертифiкацiї;

  • випробувальними лабораторiями (центрами);

  • заявником.

     8.2.2. Оплатi пiдлягають роботи, пов'язанi з обов'язковою сертифiкацiєю продукцiї:

     - експертнi;

     - щодо атестацiї, випробування, контролю та реєстрацiї.

     8.2.3. Оплата робiт iз сертифiкацiї продукцiї проводиться на пiдставi договорiв, що укладаються за рiшенням ОС вiдповiдно до одного з нижчевикладених варiантiв:

  • заявник укладає договiр на проведення усiх робiт з ОС. Iз одержаних за договором коштiв ОС сплачує за проведення вiдповiдних робiт випробувальним лабораторiям (центрам);

  • заявник укладає окремi договори на виконання видiв робiт з ОС, випробувальними лабораторiями (центрами) або iншими органiзацiями, що зазначенi у рiшеннi за заявкою.

 

Додаток N 1
до Правил обов'язкової сертифiкацiї пiдiймальних споруд

Схеми обов'язкової сертифiкацiї пiдiймальних споруд у системi УкрСЕПРО

Вид продукцiї N схеми серти- фiкацiї Серiйнiсть продукцiї Обов'язковiсть проведення робiт щодо сертифiкацiї кранобудування у Системi УкрСЕПРО Документи, що видає орган iз сертифiкацiї продукцiї кранобудування
Попереднє обстеження виробництва Атестацiя виробництва Сертифiкацiя системи якостi Експертиза документацiї Сертифiкацiйнi випробування Технiчний нагляд за виробництвом сертифiкованої продукцiї
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
А Крани, що складаються на пiдприємствi- виготовлювача 1 Одинична       Проводиться На кожному кранi   Сертифiкат вiдповiдностi на кожний кран
2 Партiя Проводиться Проводиться за рiшенням ОС i заявника   Проводиться Проводяться на вiдiбраних зразках у порядку та кiлькостi, установлених органом iз сертифiкацiї Проводиться в обсязi, перiодичностi та порядку, установлених органом iз сертифiкацiї Сертифiкат вiдповiдностi на партiю кранiв iз зазначенням розмiру партiї, що сертифiкується
3 Серiя Проводиться     Проводиться Проводяться первиннi випробування на кранах, що вiдбираються у кiлькостi та порядку, установлених органом iз сертифiкацiї Проводиться в обсязi та порядку, установлених органом iз сертифiкацiї у рамках Програми та методики атестацiї виробництва Сертифiкат вiдповiдностi з термiном дiї, установленим угодою (не бiльше 2-х рокiв)
4 Серiя   Проводиться   Проводиться Проводяться первиннi випробування на кранах, що вiдбираються у кiлькостi та порядку, установлених органом iз сертифiкацiї Проводиться в обсязi та порядку, установлених органом iз сертифiкацiї за сертифiкованою продукцiєю та атестованим виробництвом Сертифiкат вiдповiдностi з термiном дiї, установленим угодою (не бiльше 3-х рокiв) з урахуванням термiну дiї атестата виробництва
5 Серiя     Проводиться органом iз сертифiкацiї систем якостi Проводиться Проводяться первиннi випробування на кранах, що вiдбираються у кiлькостi та порядку, установлених органом iз сертифiкацiї Проводиться 1 раз на рiк у обсязi та порядку, установлених органом iз сертифiкацiї у рамках Програми та методики атестацiї виробництва, а також проводиться нагляд за сертифiкованою системою якостi Сертифiкат вiдповiдностi з термiном дiї, установленим угодою з урахуванням термiну дiї сертифiката на систему якостi
Б Крани, що складаються у споживача 6 Одинична       Проводиться Проводяться випробування: - основних складальних одиниць у виготовлювача; - крана у зборi   Сертифiкат вiдповiдностi на кожний кран
7 Партiя   Проводиться за рiшенням ОС i заявника   Проводиться Проводяться випробування: - основних складальних одиниць у виготовлювача; - кранiв - у споживача, що вiдбираються у кiлькостi та порядку, установлених органом iз сертифiкацiї Проводиться у обсязi, перiодичностi та порядку, установлених органом iз сертифiкацiї Сертифiкат вiдповiдностi на партiю iз зазначенням розмiру партiї, що сертифiкується
8 Серiя Проводиться     Проводиться Проводяться випробування: - основних складальних одиниць у виготовлювача; - кранiв - у споживача, що вiдбираються у кiлькостi та порядку, установлених органом iз сертифiкацiї, але не менше нiж один комплект складальних одиниць та один кран на рiк Проводиться в обсязi, перiодичностi та порядку, установлених органом iз сертифiкацiї у рамках Програми та методики атестацiї виробництва Сертифiкат вiдповiдностi з термiном дiї, установленим угодою
9 Серiя   Проводиться   Проводиться Проводяться випробування: - основних складальних одиниць у виготовлювача; - кранiв - у споживача, що вiдбираються у кiлькостi та порядку, установлених органом iз сертифiкацiї, але не менше нiж один комплект складальних одиниць та один кран на рiк Проводиться в обсязi, перiодичностi та порядку, установлених органом iз сертифiкацiї,за сертифiкованою продукцiєю та атестованим виробництвом Сертифiкат вiдповiдностi з термiном дiї, установленим угодою на термiн не бiльше нiж термiн дiї атестата виробництва
10 Серiя     Проводиться органом iз сертифiкацiї систем якостi Проводиться Проводяться первиннi випробування: - основних складальних одиниць у виготовлювача; - кранiву споживача, що вiдбираються у нього в установленому порядку Проводиться в обсязi, перiодичностi та порядку, установлених органом iз сертифiкацiї у рамках Програми та методики атестацiї виробництва, а також проводиться нагляд за сертифiкованою системою якостi Сертифiкат вiдповiдностi з термiном дiї, установленим угодою на термiн не бiльше нiж термiн дiї сертифiката на систему якостi
В Основнi комплектуючi та складальнi одиницi кранiв, що випускаються 11 Партiя виробiв Проводиться Проводить ся з рiше нням ОС i заявника   Проводиться Проводяться на зразках (виробах), що вiдбираються у кiлькостi та порядку, установлених органом iз сертифiкацiї Проводиться в обсязi, перiодичностi та порядку, установлених органом iз сертифiкацiї у рамках Програми та методики атестацiї виробництва Сертифiкат вiдповiдностi на партiю iз зазначенням розмiру партiї, що сертифiкується
12 Серiя виробiв   Проводиться   Проводиться Проводяться на зразках (виробах), що вiдбираються у кiлькостi та порядку, установлених органом iз сертифiкацiї Проводиться в обсязi, перiодичностi та порядку, установлених органом iз сертифiкацiї у рамках Програми та методики атестацiї виробництва, а також проводиться нагляд за атестованим виробництвом Сертифiкат вiдповiдностi з термiном дiї, установленим угодою, але не бiльше термiну дiї атестата виробництва

 

Додаток N 2
до Правил обов'язкової сертифiкацiї пiдiймальних споруд
Керiвнику органу iз сертифiкацiї
__________________________________
(найменування, прiзвище, iнiцiали,
__________________________________
адреса)

Заявка
на проведення сертифiкацiї продукцiї у Системi сертифiкацiї УкрСЕПРО

1. _________________________________________________________
(найменування пiдприємства-виготовлювача,
____________________________________________________________
постачальника (далi - заявник)
____________________________________________________________
(адреса, код ЄДРПОУ*)
в особi _____________________________________________________
(прiзвище, iм'я, по батьковi та посада)
заявляє, що _________________________________________________
(назва продукцiї, код ОКП, код ТН ЗЕД для
____________________________________________________________,
iмпортної продукцiї)
яка(ий) виготовляється _______________________________________
(масово, серiйно, партiями
____________________________________________________________
(шт., тис.шт., вiд N до N виробу), одноразово)
за __________________________________________________________
(назва та позначення нормативного документа)
вiдповiдає вимогам ___________________________________________
(назва та позначення нормативного документа)
____________________________________________________________

i просить провести сертифiкацiю цiєї продукцiї у Системi сертифiкацiї УкрСЕПРО на вiдповiднiсть вимогам наведених нормативних документiв.

2. Випробування з метою сертифiкацiї просимо провести __________
____________________________________________________________
(найменування акредитованої випробувальної лабораторiї (центру),
____________________________________________________________
адреса. У разi вiдсутностi вiдомостей цей пункт не наводиться)

3. Заявник зобов'язується:

- виконувати всi умови сертифiкацiї;
- забезпечувати стабiльнiсть показникiв (характеристик) продукцiї, якi пiдтвердженi сертифiкатом вiдповiдностi;
- сплатити всi витрати за проведення сертифiкацiї.

4. Додатковi вiдомостi _________________________________________ ____________________________________________________________

Керiвник пiдприємства ______________ _______________________
(пiдпис) (iнiцiали та прiзвище)
Головний бухгалтер ______________ _______________________
(пiдпис) (iнiцiали та прiзвище)

"___" ________ 199_ р.

М.П.

____________________
* Єдиний державний реєстр пiдприємств та органiзацiй України

 

Додаток N 3
до Правил обов'язкової сертифiкацiї пiдiймальних споруд
Назва та адреса органу
iз сертифiкацiї продукцiї

Рiшення N _____
вiд "___" ___________ 199_ р.
за заявкою на проведення сертифiкацiї продукцiї

      Розглянувши заявку ______________________________________
(найменування пiдприємства-виготовлювача
________________________________ вiд _______________________
або постачальника продукцiї) (дата)
на сертифiкацiю _____________________________________________
(назва продукцiї, код ОКПО,
___________________________________________________________
код ТН ЗЕД для iмпортної продукцiї)

повiдомляємо:

1. Сертифiкацiя буде проведена на вiдповiднiсть продукцiї вимогам
___________________________________________________________
(позначення та назва нормативних документiв)

2. Схема сертифiкацiї мiститиме: (непотрiбне викреслити)

- обстеження виробництва;

- атестацiю виробництва продукцiї, що сертифiкується;

- сертифiкацiю системи якостi виробництва продукцiї;

- аналiз ефективностi функцiонування сертифiкованої системи якостi продукцiї;

- вiдбiр зразкiв продукцiї для випробувань;

- випробування зразкiв продукцiї;

- технiчний нагляд за виробництвом сертифiкованої продукцiї.

3. Обстеження виробництва* буде проведено в перiод з _____ до _____
____________________________________________________________
(назва та адреса органiзацiї, що проводитиме обстеження)

4. Атестацiя виробництва продукцiї*, що сертифiкується, буде проведена в перiод з _____ до _____
____________________________________________________________
(назва та адреса органiзацiї, що проводитиме атестацiю)

5. Сертифiкацiя системи якостi виробництва продукцiї*, що сертифiкується, буде проведена в перiод з _____ до _____
____________________________________________________________
(назва та адреса органiзацiї, що проводитиме сертифiкацiю
____________________________________________________________
системи якостi)

     6. Аналiз ефективностi функцiонування сертифiкованої системи якостi продукцiї* буде проведено в перiод з _____ до _____
____________________________________________________________
(назва та адреса органiзацiї, що проводитиме аналiз)

7. Вiдбiр зразкiв продукцiї для випробувань* буде проведено в перiод з _____ до _____
_____________________________________________________________
(назва та адреса органiзацiї, що вiдбиратиме зразки
_____________________________________________________________
для випробувань)

8. Випробування продукцiї з метою сертифiкацiї будуть проведенi в перiод з _____ до _____
_____________________________________________________________
(назва та адреса акредитованої випробувальної
_____________________________________________________________
лабораторiї (центру)

9. Технiчний нагляд* за виробництвом сертифiкованої продукцiї здiйснюватиме ____________________________________________________
(назва органiзацiї та її адреса)

     Перiодичнiсть проведення та форми технiчного нагляду будуть повiдомленi додатково.

     10. Для проведення робiт iз сертифiкацiї до органу iз сертифiкацiї продукцiї необхiдно подати такi нормативнi документи та технiчну документацiю*: _____________________________
______________________________________________________________
(позначення та назва нормативного або технiчного документа)

     11. Роботи проводяться на пiдставi господарського договору.

Керiвник органу iз сертифiкацiї продукцiї ______________ _______________________
М.П. (пiдпис) (iнiцiали та прiзвище)

___________________
* Пункт включається при потребi.

 

Додаток N 4
до Правил обов'язкової сертифiкацiї пiдiймальних споруд

Заява про iдентифiкацiю

      Заявник _________________________________________________
(назва пiдприємства-виробника або постачальника
____________________________________________________________
та його адреса)
в особi _____________________________________________________
(посада, прiзвище, iм'я та по батьковi керiвника)
заявляє пiд свою юридичну вiдповiдальнiсть, що вся продукцiя
___________________________________________________________
(назва продукцiї, позначення та назва нормативного
____________________________________________________________,
документа на продукцiю)
яка входить до складу партiї, що виготовлена за перiод з _________
(дата)
до ____________
(дата)

в кiлькостi ___________________________________________________
iдентична тим зразкам цiєї продукцiї, якi були вiдiбранi заявником i поданi для випробувань з метою сертифiкацiї зазначеної партiї продукцiї.

Заявник зобов'язується супроводжувати сертифiкатом N _____________

(номер за реєстром)

вiд _______, виданим __________________________________________
(дата) (назва органу iз сертифiкацiї продукцiї)

вищезазначену партiю продукцiї з дотриманням усiх правил зберiгання i транспортування продукцiї, що визначенi _____________
______________________________________________________________
(позначення та назва нормативного документа на продукцiю*)

Керiвник пiдприємства ______________ _______________________
(пiдпис) (iнiцiали та прiзвище)

М.П.             Дата

__________________
* За вiдсутностi нормативного документа правила зберiгання i транспортування встановлює орган iз сертифiкацiї продукцiї.

 

Додаток N 5
до Правил обов'язкової сертифiкацiї пiдiймальних споруд
Назва та адреса органу
iз сертифiкацiї продукцiї

Акт iдентифiкацiї

____________________________________________________________,
(назва продукцiї)
що випускається _____________________________________________
(найменування пiдприємства та його розташування)
_________________ _______________
(дата) (мiсто)
      Представник органу iз сертифiкацiї продукцiї __________________
____________________________________________________________
(посада, мiсце роботи, прiзвище, iм'я та по батьковi)
та уповноважений представник ________________________________
(найменування пiдприємства)
____________________________________________________________
(посада, прiзвище, iм'я та по батьковi)
склали цей акт як свiдчення того, що вiдiбранi зразки ______________
____________________________________________________________
(назва продукцiї)
для випробувань з метою її сертифiкацiї вiдповiдають вимогам ______
____________________________________________________________
(позначення та назва нормативного документа)

щодо маркування та комплектацiї

Вiдiбранi та опечатанi (опломбованi) зразки ____________________
____________________________________________________________
(назва продукцiї)

iдентифiкованi i можуть бути пред'явленi на випробування з метою сертифiкацiї.

Представник органу iз сертифiкацiї ______________ _______________________
(пiдпис) (iнiцiали та прiзвище)
Представник заявника ______________ _______________________
(пiдпис) (iнiцiали та прiзвище)

М.П.

 

Затверджено
наказом Держстандарту України вiд 24 сiчня 1997 р. N 37

Правила обов'язкової сертифiкацiї кранової продукцiї

1. Галузь застосування

     1.1. Цi Правила встановлюють порядок та вимоги до проведення обов'язкової сертифiкацiї кранової продукцiї (КП) в Українськiй державнiй системi сертифiкацiї продукцiї - Системi сертифiкацiї УкрСЕПРО (далi - Система), що проводиться органом iз сертифiкацiї кранової продукцiї (ОС КП).

     1.2. Правила є обов'язковими для ОС КП, акредитованих випробувальних лабораторiй (центрiв), а також пiдприємств, установ, органiзацiй та громадян - суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi незалежно вiд форм власностi, в тому числi iноземних.

2. Нормативнi посилання

     2.1. У цих Правилах є посилання на такi документи:

     ДСТУ 2296-93 "Нацiональний знак вiдповiдностi. Форма, розмiри, технiчнi вимоги та правила застосування";

     ДСТУ 2462-94 "Сертифiкацiя. Основнi поняття. Термiни та визначення";

     ДСТУ 3498-96 "Система сертифiкацiї УкрСЕПРО. Бланки документiв. Форма та опис".

3. Визначення

     3.1. Поняття, термiни та визначення, використанi в цьому документi, вiдповiдають ДСТУ 2462-94, ДСТУ 3278-95, ДСТУ 3498-96, ДНАОП N 0.00-1.03-93. (Пункт 3.1 iз змiнами, внесеними згiдно з Наказом Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

4. Загальнi положення

     4.1. Сертифiкацiю КП у Системi проводять органи iз сертифiкацiї продукцiї, що акредитованi в Системi в установленому порядку з урахуванням ДСТУ 3413-96 Система сертифiкацiї УкрСЕПРО. Порядок проведення сертифiкацiї продукцiї. (Пункт 4.1 iз змiнами, внесеними згiдно з Наказом Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

     4.2. Обов'язкова сертифiкацiя КП у Системi проводиться на вiдповiднiсть обов'язковим вимогам нормативних документiв, чинних в Українi, щодо безпеки життя, здоров'я людей, захисту їх майна, охорони навколишнього природного середовища. Сертифiкацiйнi випробування КП проводяться акредитованими в Системi випробувальними лабораторiями (центрами).

     4.3. Добровiльна сертифiкацiя КП у Системi проводиться на вiдповiднiсть вимогам нормативних або iнших документiв, якi узгодженi з постачальником та споживачем.

     4.4. Порядок обов'язкової сертифiкацiї iмпортної КП в Системi встановлює ОС вiдповiдно до цих Правил, Порядку проведення робiт iз сертифiкацiї продукцiї iноземного виробництва, що виготовляється серiйно, затвердженого наказом Держстандарту України вiд 18.08.98 N 633 та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 14.10.98 за N 657/3097, Порядку митного оформлення iмпортних товарiв (продукцiї), що пiдлягають обов'язковiй сертифiкацiї в Українi, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 04.11.97 N 1211. (Пункт 4.4 в редакцiї Наказу Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

     4.5. Якщо сертифiкацiя проводиться в межах мiжнародної угоди (системи), то порядок сертифiкацiї, видача сертифiката вiдповiдностi та iншi правила i вимоги визначаються цiєю угодою (системою).

     4.6.Порядок проведення сертифiкацiї КП передбачає:

  • подання i розгляд заявки на сертифiкацiю;

  • визначення схеми сертифiкацiї;

  • експертизу технiчної документацiї;

  • обстеження виробництва або атестацiю виробництва КП, що сертифiкується, або аналiз функцiонування сертифiкованої системи якостi, якщо це передбачено схемою сертифiкацiї;

  • вiдбiр та iдентифiкацiю зразкiв КП для випробувань;

  • випробування зразкiв КП;

  • видачу сертифiката вiдповiдностi, укладення лiцензiйної угоди та занесення сертифiкованої продукцiї до Реєстру Системи; (Позицiя пункту 4.6 в редакцiї Наказу Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

  • технiчний нагляд за сертифiкованою продукцiєю пiд час її виробництва;

  • iнформацiю про результати робiт iз сертифiкацiї КП.

     4.7. Для виконання робiт iз сертифiкацiї продукцiї ОС КП може залучати головнi мiжгалузевi органiзацiї з кранобудування, територiальнi органи Держстандарту України, технiчний комiтет зi стандартизацiї ТК-16 "Крани, пiдiймальне устаткування та вiдповiдне обладнання", iнженерно-консультативну фiрму "Пiдйом", компетентних спецiалiстiв iнших пiдприємств та органiзацiй. (Пункт 4.7 iз змiнами, внесеними згiдно з Наказом Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

5. Правила сертифiкацiї кранової продукцiї

     5.1. Подання i розгляд заявки на сертифiкацiю

     5.1.1. Для проведення сертифiкацiї КП в Системi заявник подає до ОС КП заявку (додаток N 1). ОС КП реєструє заявку в журналi облiку заявок. Для iноземного виробника заявка подається в порядку, що встановлений наказом Держстандарту України вiд 18.08.98 N 633. (Пiдпункт 5.1.1 пункту 5.1 iз змiнами, внесеними згiдно з Наказом Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

     5.1.2. Розгляд заявки передбачає встановити:

  • правильнiсть її виконання;

  • вiдповiднiсть заявленої продукцiї галузi акредитацiї ОС КП;

  • придатнiсть зазначених у заявцi нормативних документiв для цiлей сертифiкацiї продукцiї;

  • схему сертифiкацiї (за узгодженням iз заявником);

  • можливiсть проведення випробувань у зазначенiй заявником лабораторiї або визначає її;

  • необхiднiсть додаткових вiдомостей про кiлькiсть продукцiї, що випускається, та умови її виробництва (з'ясовує через заявника i (або) територiальний орган Держстандарту України).

     5.1.3. Термiн розгляду заявки та прийняття рiшення за нею (додаток N 2) у кожному разi не повинен бути бiльше одного мiсяця з дня її реєстрацiї та внесення плати згiдно з договором. Рiшення за заявкою надсилають заявнику.

     Копiї рiшення надсилають:

  • випробувальнiй лабораторiї, яка буде проводити випробування;

  • територiальному органу Держстандарту України за мiсцем розташування заявника;

  • органу iз сертифiкацiї систем якостi (за необхiдностi).

     5.2. Схема сертифiкацiї визначається ОС КП залежно вiд специфiки продукцiї, технологiї та умов її виробництва (додаток N 3).

     5.3. Експертиза технiчної документацiї

     5.3.1. Експертиза за рiшенням ОС КП може виконуватися силами ОС КП, незалежними аудиторами, атестованими в Системi на право проведення даної роботи, а також квалiфiкованими спецiалiстами в галузi кранобудування. До експертизи не допускаються особи, причетнi до проектування та виготовлення продукцiї, що сертифiкується. Експертиза виконується з метою визначення вiдповiдностi технiчної документацiї вимогам чинних в Українi нормативних документiв.

     5.3.2. Для виконання експертних робiт i проведення наступних сертифiкацiйних випробувань заявник повинен подати до ОС КП такi документи у двох примiрниках (один - для ОС КП, другий - для випробувальної лабораторiї):

  • паспорт крана та технiчнi умови;

  • складальнi креслення та специфiкацiї крана, основних механiзмiв, вузлiв, металоконструкцiй та їх основних елементiв, кабiни;

  • схеми електричнi принциповi та гiдравлiчнi принциповi з перелiком елементiв;

  • технiчний опис конструкцiї крана;

  • iнструкцiї з монтажу та експлуатацiї;

  • копiю дозволу Держнаглядохоронпрацi України на виготовлення КП;

  • копiї протоколiв приймально-здавальних та перiодичних випробувань;

  • копiї актiв i протоколiв приймання мiжвiдомчою комiсiєю (МВК);

  • виписку з розрахунку металоконструкцiї крана (або весь розрахунок), яка мiстить: розрахункову схему, величини розрахункових навантажень, розрахунковi сполучення навантажень, геометричнi характеристики основних розрахункових перерiзiв, результати розрахункiв для найбiльш небезпечних перерiзiв, розрахунковий прогин в центрi прогону та на консолях (при наявностi консолей).

     Примiтка. Обсяг документацiї визначає ОС у залежностi вiд схеми сертифiкацiї.

     Для проведення експертизи ОС КП залишає за собою право додатково вимагати iншi необхiднi (для оцiнки безпеки крана) креслення, документи, а також копiї нацiональних стандартiв i технiчних умов на комплектуючi вироби, що застосованi у виготовленнi крана. (Пiдпункт 5.3.2 пункту 5.3 iз змiнами, внесеними згiдно з Наказом Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

     5.3.3. Якщо сертифiкуються дослiднi зразки або установча серiя, то додаються:

  • акт i протокол приймальних випробувань;

  • довiдка про усунення недолiкiв, що були виявленi пiд час приймальних випробувань;

  • копiя дозволу Держнаглядохоронпрацi України на серiйне виготовлення КП.

     5.3.4. У результатi експертизи оформляється експертний висновок. Копiя негативного висновку надсилається заявнику та Держнаглядохоронпрацi України.

     5.3.5. У разi позитивного результату експертизи роботи iз сертифiкацiї продовжуються за визначеною схемою, негативного - наступнi етапи не виконуються, заявка анулюється, договiр на проведення сертифiкацiї розривається. Розiрвання договору не звiльняє заявника вiд оплати виконаних робiт.

     5.3.6. Якщо роботи проводяться за заявкою на партiю або серiю виробiв, то експертизою визначаються типопредставники для проведення випробувань та їх кiлькiсть.

     5.3.7. Копiї технiчної документацiї, поданої на експертизу, пiсля закiнчення сертифiкацiї залишаються в розпорядженнi ОС КП.

     5.4. Обстеження виробництва

     5.4.1. Обстеження виробництва проводиться з метою перевiрки умов виробництва, якi забезпечують стабiльний рiвень характеристик i показникiв КП, вiдповiдностi конструкторської та технологiчної документацiї вимогам нормативних документiв, чинних в Українi, стану виробничого обладнання та наявностi системи контролю показникiв технологiчного процесу, технiчної можливостi пiдприємства виготовляти продукцiю у вiдповiдностi з вимогами нормативних документiв, а також з метою видачi рекомендацiй щодо перiодичностi проведення та форм технiчного нагляду за виробництвом сертифiкованої продукцiї, способiв та правил вiдбору зразкiв продукцiї для випробувань i т.iн.

     5.4.2. Обстеження виробництва проводиться комiсiєю експертiв ОС КП. Склад комiсiї експертiв та програма її роботи затверджуються керiвником ОС КП.

     5.4.3. Порядок виконання робiт з обстеження виробництва повинен передбачати:

  • експертизу нормативної, конструкторської та технологiчної документацiї, наданої пiдприємством;

  • перевiрку виробництва;

  • оформлення акта обстеження виробництва.

     5.4.4. Експертиза нормативної, технiчної та технологiчної документацiї повинна передбачати:

  • перевiрку вiдповiдностi показникiв i характеристик продукцiї, встановлених технiчною документацiєю, вимогам стандартiв та iнших нормативних документiв, що поширюються на продукцiю та технологiчнi процеси її виготовлення, наявностi документа, що пiдтверджує поставлення продукцiї на виробництво;

  • оцiнку достатностi контрольних операцiй i випробувань, передбачених технологiчною документацiєю, для встановлення повної вiдповiдностi продукцiї вимогам стандартiв та iншої нормативної документацiї;

  • оцiнку системи контролю показникiв технологiчного процесу, включаючи контроль сировинних матерiалiв;

  • перевiрку наявностi системи необхiдного метрологiчного забезпечення засобiв вимiрювань та випробувального обладнання, що застосовуються.

     Якщо для обстеження виробництва необхiднi додатковi вiдомостi, комiсiя одержує їх вiд пiдприємства.

     5.4.5. За результатами обстеження виробництва комiсiя оформляє акт у двох примiрниках.

     У разi негативних результатiв обстеження виробництва ОС припиняє роботи за заявкою на час проведення пiдприємством - заявником коригувальних дiй щодо усунення невiдповiдностей. Роботи за заявкою можуть бути продовженi тiльки пiсля надання ОС переконливих доказiв проведення заявником коригувальних дiй. Повторне обстеження виробництва може здiйснюватися за повною або скороченою процедурою, коли перевiряють лише тi елементи виробництва, якi мали невiдповiдностi. (Пiдпункт 5.4.5 пункту 5.4 доповнено абзацом згiдно з Наказом Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

     5.4.6. Використовувати схему сертифiкацiї, що передбачає обстеження виробництва, до одного i того ж виробника продукцiї ОС КП має право не бiльше трьох разiв, а термiн дiї виданого за цiєю схемою сертифiката вiдповiдностi не може бути бiльше одного року.

     5.5. Атестацiя виробництва

     5.5.1. Атестацiя виробництва проводиться з урахуванням ДСТУ 3414-96 Система сертифiкацiї УкрСЕПРО. Атестацiя виробництва. Порядок здiйснення з метою оцiнки технiчних можливостей пiдприємства-виробника для забезпечення стабiльної якостi продукцiї, що вiдповiдає вимогам нормативних документiв. (Пiдпункт 5.5.1 пункту 5.5 iз змiнами, внесеними згiдно з Наказом Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

     5.5.2. Атестацiя виробництва проводиться за iнiцiативою заявника або за рiшенням ОС КП i виконується органом ОС КП. Порядок проведення атестацiї виробництва встановлюється органом ОС КП з урахуванням особливостей виробництва конкретної продукцiї та вимог нормативних документiв Системи.

     5.5.3. Порядок проведення робiт з атестацiї виробництва повинен передбачати:

  • попередню оцiнку;

  • складання програми та методики атестацiї;

  • перевiрку виробництва i атестацiю його технiчних можливостей;

  • технiчний нагляд за атестованим виробництвом.

     5.5.4. Результати атестацiї оформляються атестатом виробництва, який вручається заявнику.

     5.5.5. Термiн дiї сертифiката вiдповiдностi, виданого за схемою, що передбачає атестацiю виробництва, не може бути бiльше трьох рокiв.

     5.6. Сертифiкацiя систем якостi

     5.6.1. Сертифiкацiя систем якостi проводиться органами, що акредитованi в Системi на право проведення цих робiт. Порядок проведення сертифiкацiї встановлюється органом iз сертифiкацiї систем якостi з урахуванням вимог нормативних документiв Системи.

     5.6.2. Сертифiкацiя систем якостi виконується за iнiцiативою заявника або за рiшенням ОС КП, якщо це передбачено схемою сертифiкацiї.

     5.6.3. Сертифiкацiя системи якостi стосовно виробництва визначеної продукцiї проводиться з урахуванням ДСТУ 3419-96 Система сертифiкацiї УкрСЕПРО. Сертифiкацiя систем якостi. Порядок проведення з метою пiдтвердження того, що виробник може постiйно випускати продукцiю, яка вiдповiдає вимогам нормативних документiв. (Пiдпункт 5.6.3 пункту 5.6 iз змiнами, внесеними згiдно з Наказом Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

     5.6.4. Порядок сертифiкацiї систем якостi повинен передбачати:

  • попередню оцiнку системи якостi;

  • остаточну перевiрку i оцiнку системи якостi;

  • оформлення результатiв перевiрки;

  • технiчний нагляд за сертифiкованою системою якостi в перiод термiну дiї сертифiката.

     5.6.5. Результати сертифiкацiї системи якостi оформлюються сертифiкатом на систему якостi, який вручається заявнику, а його копiя - ОС КП.

     5.6.6. У разi наявностi сертифiката на систему якостi, яка поширюється на виробництво продукцiї, заявленої на сертифiкацiю, заявник додає до заявки копiю цього сертифiката.

     5.6.7. ОС КП пiсля одержання заявки i копiї сертифiката на систему якостi надсилає до органу iз сертифiкацiї систем якостi запит щодо документального пiдтвердження задовiльного функцiонування на пiдприємствi системи якостi. Пiсля одержання документiв, що пiдтверджують функцiонування системи якостi вiдповiдно до вимог нормативних документiв, якi поширюються на систему, i позитивних результатiв їх аналiзу ОС КП визначає схему сертифiкацiї продукцiї, що передбачає сертифiкацiю системи якостi.

     5.6.8. Термiн дiї сертифiката вiдповiдностi, виданого за схемою, що передбачає сертифiкацiю системи якостi, не може бути бiльше трьох рокiв.

     5.7. Вiдбiр та iдентифiкацiя зразкiв продукцiї

     5.7.1. Кiлькiсть зразкiв КП для випробувань та порядок їх вiдбору визначають за нормативною документацiєю, що встановлює вимоги безпеки.

     5.7.2. Якщо нормативною документацiєю не встановлено обсягу вибiрки зразкiв КП, необхiдного для проведення випробувань з метою сертифiкацiї, то кiлькiсть зразкiв i правила їх вiдбору встановлюються ОС КП.

     5.7.3. Заявник у термiн, зазначений в договорi, повинен подати зразки КП для вiдбору, iдентифiкацiї i проведення випробувань. Результати вiдбору зразкiв оформляються актом вiдбору зразкiв (додаток 4). (Пiдпункт 5.7.3 пункту 5.7 в редакцiї Наказу Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

     5.7.4. Iдентифiкацiя продукцiї проводиться ОС КП або за його дорученням випробувальною лабораторiєю (центром) та iншою уповноваженою ним органiзацiєю, при цьому для КП, що iмпортується, в актi iдентифiкацiї КП зазначається код ТН ЗЕД (першi чотири знаки). Якщо випробувальна лабораторiя (центр) акредитована тiльки на технiчну компетентнiсть, iдентифiкацiя проводиться за участю уповноваженого представника ОС КП. В обох випадках iдентифiкацiя проводиться в присутностi заявника. (Пiдпункт 5.7.4 пункту 5.7 iз змiнами, внесеними згiдно з Наказом Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

     5.7.5. Iдентифiкацiя продукцiї включає в себе звiрення конструкцiї поданого для випробувань зразка та його технiчного стану за змiстом нормативних документiв.

     Якщо виявлено невiдповiдностi, роботи призупиняються, про що заявника письмово повiдомляють протягом двох дiб. Одночасно ця iнформацiя доводиться до ОС КП. Якщо заявник у 10-денний термiн пiсля одержання повiдомлення не поiнформував про свої намiри щодо проведення коригувальних заходiв, випробування продукцiї з метою сертифiкацiї припиняються.

     5.7.6. Рiшення про порядок продовження сертифiкацiї приймає ОС КП не пiзнiше десяти днiв з дня подання пропозицiї заявником.

     5.7.7. За результатами iдентифiкацiї складається акт iдентифiкацiї у трьох примiрниках незалежно вiд результату iдентифiкацiї (додаток N 5).

     5.7.8. Зразки продукцiї, що не пройшли iдентифiкацiю, на випробування з метою сертифiкацiї не приймаються.

     5.8. Випробування зразкiв КП

     5.8.1. Випробування проводяться на зразках КП, конструкцiя, склад i технологiя виготовлення яких повнiстю вiдповiдає виробам, що постачаються споживачу (замовнику). Зразки, що пройшли випробування з метою сертифiкацiї, залишаються власнiстю заявника.

     5.8.2. Для проведення випробувань КП заявник подає до ОС КП:

  • акти та протоколи приймально-здавальних випробувань КП та її окремих вузлiв;

  • акт приймання кранового шляху;

  • акт перевiрки контуру заземлення кранового шляху;

  • акт про вiдповiднiсть робiт з монтажу крана вимогам iнструкцiї з монтажу i експлуатацiї, робочої документацiї крана та нормам правил безпечної експлуатацiї;

  • акт про якiсть виконаних пiд час монтажу зварних з'єднань;

  • акт за результатами перевiрки опору iзоляцiї;

  • вiдомiсть вiдхилень вiд проекту, допущених при виготовленнi крана;

  • сертифiкати (за наявностi) на застосованi метал i електроди, документи щодо вiдповiдностi марок присадкових матерiалiв та флюсiв, результати вхiдного контролю;

  • прiзвища зварникiв, номери їх посвiдчень, протокол випробувань контрольних зразкiв;

  • сертифiкат виробника канатiв, ланцюгiв (за наявностi);

  • документ про ступiнь захисту електрошаф.

     5.8.3. Випробування КП, остаточне складання якої проводиться у виробника, виконуються на спецiально обладнаному випробувальному полiгонi або при вiдсутностi полiгону - на складальному майданчику заводу-виробника.

     Примiтка. Якщо продукцiя є великогабаритною або нетранспортабельною, або потребує монтажу на мiсцi експлуатацiї, або використання унiкального випробувального обладнання тощо, допускається сертифiкацiйнi випробування проводити на пiдприємствi-виробнику з використанням його випробувального обладнання та засобiв вимiрювальної технiки, якi вiдповiдають установленим вимогам. Випробування повиннi проводити фахiвцi акредитованоi випробувальної лабораторiї. (Пiдпункт 5.8.3 пункту 5.8 iз змiнами, внесеними згiдно з Наказом Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

     5.8.4. Випробування КП, остаточне складання якої проводиться у споживача, виконується на мiсцi її використання.

     5.8.5. Пiсля завершення випробувань iз позитивним результатом випробувальна лабораторiя надсилає протокол випробувань в ОС КП, а копiю - заявнику.

     5.8.6. В разi одержання негативних результатiв, хоча б за одним iз показникiв, випробування з метою сертифiкацiї припиняються, iнформацiя про це надсилається заявнику i ОС КП. (Абзац перший пiдпункту 5.8.6 пункту 5.8 iз змiнами, внесеними згiдно з Наказом Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

     Повторнi випробування можуть проводитися тiльки пiсля подання заявником нової заявки до ОС КП та певних доказiв проведення пiдприємством коригувальних заходiв для усунення причин, що викликали невiдповiднiсть.

     5.8.7. Оцiнка результатiв випробувань проводиться ОС КП пiсля одержання протоколу випробувань (оцiнюється їх повнота, об'єктивнiсть, достовiрнiсть i точнiсть).

     5.9. Видача сертифiката вiдповiдностi

     5.9.1. Сертифiкат вiдповiдностi оформляє i видає виключно ОС КП.

     5.9.2. Сертифiкат вiдповiдностi видається:

     1) на одиничний вирiб за наявностi позитивного протоколу випробувань, виданого випробувальною лабораторiєю, акредитованою в Системi;

     2) на партiю виробiв за наявностi позитивного протоколу випробувань, виданого випробувальною лабораторiєю, акредитованою в Системi; (Пiдпункт 5.9.2.2 пункту 5.9 iз змiнами, внесеними згiдно з Наказом Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

     3) на продукцiю, що випускається серiйно, залежно вiд прийнятої схеми сертифiкацiї:

  • за наявностi позитивного протоколу випробувань, виданого випробувальною лабораторiєю, акредитованою в Системi, i зареєстрованого в Реєстрi Системи сертифiката на систему якостi;

  • за наявностi позитивного протоколу випробувань, виданого випробувальною лабораторiєю, акредитованою в Системi, i зареєстрованого в Реєстрi Системи атестата виробництва;

  • за наявностi позитивного протоколу випробувань, виданого випробувальною лабораторiєю, акредитованою в Системi, i позитивного акта обстеження виробництва.

     5.9.3. Термiн дiї сертифiката встановлюється ОС КП (але не бiльше нiж на три роки) залежно вiд результатiв сертифiкацiї, схеми сертифiкацiї, термiну дiї нормативної документацiї, сертифiката на систему якостi i атестата виробництва.

     Термiн дiї сертифiката вiдповiдностi та лiцензiйної угоди не продовжується. Для отримання сертифiката вiдповiдностi на новий термiн заявник не пiзнiш як за три мiсяцi до закiнчення його дiї направляє до ОС заявку вiдповiдно до пункту 5.1.1. (Пiдпункт 5.9.3 пункту 5.9 доповнено абзацом згiдно з Наказом Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

     Якщо норма на характеристику, що сертифiкується, змiнена, то дiя сертифiката припиняється з дати введення змiни.

     5.9.4. Для продукцiї, в тому числi призначеної на експорт, сертифiкацiйнi випробування якої проводяться на мiсцi її використання, сертифiкат вiдповiдностi видається без проведення випробувань КП у зборi на пiдставi фактично проведених випробувань, але з обмеженим термiном дiї (вiд 3 до 6 мiсяцiв). Пiсля проведення випробувань КП у зборi сертифiкат видається на певний строк з урахуванням вимог пункту 5.9.3 цих Правил.

     5.9.5. Сертифiкат вiдповiдностi оформлюється згiдно з ДСТУ 3498-96, реєструється в Реєстрi Системи i вручається заявнику.

     5.9.6. Сертифiкат набирає чинностi з моменту його реєстрацiї в Реєстрi Системи.

     5.9.7. ОС КП веде облiк виданих ним сертифiкатiв i копiї їх надсилає до Держстандарту України.

     5.9.8. Одночасно з виданням заявнику сертифiката вiдповiдностi на продукцiю, що випускається серiйно, ОС КП укладає з ним лiцензiйну угоду на право використання знака вiдповiдностi згiдно з ДСТУ 2296-93. (Пiдпункт 5.9.8 пункту 5.9 iз змiнами, внесеними згiдно з Наказом Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

     5.9.9. Заявник зобов'язаний iнформувати ОС КП:

  • про внесення змiн до конструкцiї або технологiї виготовлення сертифiкованої КП, що можуть вплинути на показники, якi пiдтвердженi пiд час сертифiкацiї, - не пiзнiше нiж за шiсть мiсяцiв до їх впровадження у виробництво;

  • про надходження усiх рекламацiй i претензiй на сертифiковану КП - негайно.

     5.10. Технiчний нагляд за сертифiкованою КП пiд час її виробництва

     5.10.1. У разi, коли сертифiкат вiдповiдностi видано заявнику на певний термiн i за договором йому надано право самостiйно застосовувати цей сертифiкат до виготовленої продукцiї, технiчний нагляд за сертифiкованою продукцiєю пiд час її виробництва проводить ОС КП чи за його дорученням iнша органiзацiя.

     У разi проведення сертифiкацiї КП за схемою "Продукцiя, що випускається серiйно" перiодичнiсть та форми технiчного нагляду визначає ОС за результатами сертифiкацiї, складностi конструкцiї та технологiї виготування ПС, термiну лiцензiйної угоди. Перiодичнiсть технiчного нагляду повинна бути: (Пiдпункт 5.10.1 пункту 5.10 доповнено абзацом згiдно з Наказом Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

  • пiд час чинностi лiцензiйної угоди до 2 рокiв - не менш одного разу; (Пiдпункт 5.10.1 пункту 5.10 доповнено абзацом згiдно з Наказом Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

  • пiд час чинностi лiцензiйної угоди до 3 рокiв - не менш двох разiв. (Пiдпункт 5.10.1 пункту 5.10 доповнено абзацом згiдно з Наказом Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000) Обсяг та форми технiчного нагляду визначає Програма технiчного нагляду, яка розробляється ОС i затверджується його керiвником. (Пiдпункт 5.10.1 пункту 5.10 доповнено абзацом згiдно з Наказом Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000) 5.10.2. Залежно вiд схеми сертифiкацiї застосовують такi види технiчного нагляду:

  • проведення перiодичних контрольних випробувань зразкiв продукцiї, що вiдбираються у заявника, у збутових та торговельних органiзацiях;

  • проведення перiодичних контрольних випробувань зразкiв продукцiї, що вiдбираються у заявника, у збутових та торговельних органiзацiях, а також перiодичний технiчний нагляд за атестованим виробництвом сертифiкованої продукцiї;

  • проведення перiодичних контрольних випробувань зразкiв продукцiї, що вiдбираються у заявника, у збутових та торговельних органiзацiях, а також перiодична оцiнка ефективностi функцiонування сертифiкованої системи якостi у заявника;

  • проведення перiодичного контролю за технологiчним процесом виробництва сертифiкованої продукцiї.

     5.10.3. Перiодичнiсть контрольних випробувань, їх обсяг та порядок проведення, перiодичнiсть оцiнки стану виробництва та ефективностi функцiонування системи якостi встановлює ОС КП в кожному конкретному випадку i регламентує їх в програмi технiчного нагляду, яка розробляється ОС КП i затверджується його керiвником.

     Орган iз сертифiкацiї має право доручати проведення випробувань сертифiкованої КП з метою технiчного нагляду лише у випробувальнiй лабораторiї, що акредитована в Системi. (Пiдпункт 5.10.3 пункту 5.10 доповнено абзацом згiдно з Наказом Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

     5.10.4. За результатами технiчного нагляду виконавець складає i подає до ОС КП звiт, в якому зазначаються можливi причини невiдповiдностей встановленим вимогам (за наявностi) та пропонуються коригувальнi заходи.

     Один примiрник звiту вручається заявниковi.

     5.10.5. ОС КП може прийняти рiшення про проведення додаткових випробувань i (або) перевiрок залежно вiд iнформацiї про стан сертифiкованої продукцiї, яка надходить вiд споживачiв i органiв контролю.

     5.10.6. ОС КП може прийняти рiшення про зупинення або припинення дiї сертифiката вiдповiдностi у випадках:

  • виявлення невiдповiдностей продукцiї вимогам, встановленим пiд час сертифiкацiї;

  • порушення вимог технологiї виготовлення, правил приймання, методiв контролю та випробувань, маркування продукцiї тощо;

  • внесення заявником змiн до нормативних документiв, методiв випробувань, складу продукцiї тощо, якi можуть вплинути на вiдповiднiсть сертифiкованої продукцiї встановленим вимогам, без попереднього узгодження з ОС КП;

  • порушення умов договору заявником;

  • вiдсутностi умов для забезпечення випуску продукцiї з показниками (характеристиками), що пiдтвердженi пiд час сертифiкацiї; (Пiдпункт 5.10.6 пункту 5.10 доповнено абзацом згiдно з Наказом Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

  • порушення правил застосування сертифiката та знака вiдповiдностi; (Пiдпункт 5.10.6 пункту 5.10 доповнено абзацом згiдно з Наказом Держкомстандартизацiї N 528вiд 31.08.2000)

  • наявностi рекламацiй та претензiй до сертифiкованої продукцiї; (Пiдпункт 5.10.6 пункту 5.10 доповнено абзацом згiдно з Наказом Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

  • невиконання заявником пропозицiй органу iз сертифiкацiї за результатами технiчного нагляду; (Пiдпункт 5.10.6 пункту 5.10 доповнено абзацом згiдно з Наказом Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

  • вiдсутностi виробництва сертифiкованої продукцiї протягом бiльш 6 мiсяцiв; (Пiдпункт 5.10.6 пункту 5.10 доповнено абзацом згiдно з Наказом Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

  • невиконання заявником умов лiцензiйної угоди; (Пiдпункт 5.10.6 пункту 5.10 доповнено абзацом згiдно з Наказом Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

  • вiдмови заявника вiд оплати робiт з технiчного нагляду.

(Пiдпункт 5.10.6 пункту 5.10 доповнено абзацом згiдно з Наказом Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

     5.10.7. ОС КП в триденний термiн надсилає письмову iнформацiю про прийняте рiшення щодо зупинення або припинення дiї виданого сертифiката вiдповiдностi до Держстандарту України, його територiального органу та заявника.

     5.10.8. Рiшення ОС КП про зупинення або припинення дiї сертифiката вiдповiдностi може бути скасовано у випадку, якщо проведенням коригувальних заходiв заявник може усунути невiдповiдностi та причини їх виникнення у мiсячний термiн i пiдтвердити вiдповiднiсть продукцiї встановленим вимогам.

     5.10.9. Коригувальнi заходи виконуються заявником продукцiї зразу ж пiсля одержання рiшення ОС КП про зупинення або припинення дiї сертифiката вiдповiдностi. Контроль за виконанням коригувальних заходiв здiйснює ОС КП, що видав сертифiкат.

     Усi витрати на проведення коригувальних заходiв та контроль за їх виконанням несе заявник сертифiкованої продукцiї.

     5.10.10. Коригувальнi заходи вважаються успiшно виконаними, якщо пiсля їх виконання продукцiя вiдповiдає вимогам нормативних документiв.

     5.10.11. Продукцiя, на яку була зупинена або припинена дiя сертифiката вiдповiдностi, може заявлятися на повторну сертифiкацiю заявником пiсля виконання ним коригувальних заходiв, спрямованих на усунення порушень, виявлених пiд час технiчного нагляду. В такому разi роботи iз сертифiкацiї проводяться без урахування результатiв попередньої сертифiкацiї даної продукцiї.

     5.11. Сертифiкацiя зразкiв КП, що виготовляється в одному примiрнику

     5.11.1. Сертифiкацiя зразкiв унiкальних кранiв, а також iншої КП, що виготовляється за оригiнальним проектом в одному примiрнику, виконується за спрощеною схемою з вилученням етапу оцiнки стану виробництва (атестацiї виробництва або сертифiкацiї системи якостi). Iз схеми сертифiкацiї вiдповiдно виключається технiчний нагляд за виробництвом сертифiкованої продукцiї. За бажанням заявника цi етапи можна ввести до схеми сертифiкацiї.

     5.11.2. У зв'язку з тим, що остаточне складання цiєї продукцiї виконується, як правило, у споживача, то в разi позитивної експертизи проекту i за необхiдностi (наприклад, для перетину кордону) видається сертифiкат з обмеженим термiном дiї згiдно з вимогами пункту 5.9.4 цих Правил. Надалi, пiсля монтажу i налагодження кранової продукцiї та проведення сертифiкацiйних випробувань (за позитивними результатами), видається сертифiкат вiдповiдностi з термiном дiї згiдно з вимогами Системи i пункту 5.9.3 цих Правил.

     5.11.3. Сертифiкацiйнi випробування, як правило, виконуються разом iз приймальними випробуваннями.

6. Порядок сертифiкацiї кранової продукцiї iноземного виробництва

     6.1. Порядок сертифiкацiї КП у разi, коли вiдсутнi мiждержавнi угоди про взаємне визнання сертифiкатiв вiдповiдностi або результатiв сертифiкацiї продукцiї

     6.1.1. До укладення контракту органiзацiя-замовник повинна поiнформувати постачальника про дiючi в Українi вимоги безпеки.

     6.1.2. До укладення контракту на постачання КП з-за кордону заявник повинен подати до ОС КП:

  • на закупiвлю серiйних зразкiв - заявку на сертифiкацiю, а пiсля одержання рiшення та укладення договору - комплект технiчної документацiї в обсязi згiдно з пунктом 5.3.2 цих Правил;

  • на закупiвлю зразка(iв), що пiдлягає(ють) проектуванню, - гарантiйний лист на оплату робiт i технiчну документацiю в обсязi згiдно з комерцiйною пропозицiєю iноземної фiрми.

     6.1.3. Сертифiкацiя КП, що iмпортується, проводиться вiдповiдно до вищезазначених вимог роздiлу 5 цих Правил та вимог Порядку проведення робiт iз сертифiкацiї продукцiї iноземного виробництва, що виготовляється серiйно, затвердженого наказом Держстандарту України вiд 18.08.98 N 633

(Пiдпункт 6.1.3 пункту 6.1 iз змiнами, внесеними згiдно з Наказом Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

     6.1.4. У випадку закупiвлi серiйних зразкiв ОС КП виконує експертизу технiчної документацiї. Експертний висновок надсилається заявнику. Позитивний висновок дає право заявнику укласти контракт на постачання обладнання.

     6.1.5. У випадку закупiвлi зразка(iв), що пiдлягає(ють) проектуванню, ОС КП готує технiчний висновок згiдно з наданою документацiєю, який надсилається заявнику. Позитивний висновок дає право заявнику укласти контракт на проектування та постачання обладнання.

     Пiсля укладення контракту заявник подає заявку на проведення сертифiкацiї. Пiсля одержання рiшення за заявкою, укладення договору на проведення сертифiкацiї i закiнчення проектування заявник подає до ОС КП технiчну документацiю в обсязi згiдно з пунктом 5.3.2 цих Правил.

     ОС КП виконує експертизу технiчної документацiї. Негативний експертний висновок надсилається заявнику i є водночас пiдставою для скасування заявки на сертифiкацiю i розiрвання контракту, якщо iноземна фiрма вiдмовиться допрацювати технiчну документацiю вiдповiдно до дiючих в Українi вимог. Для продовження робiт iз сертифiкацiї необхiдне подання нової заявки.

     6.1.6. Для КП, що iмпортується в Україну, випробування зразкiв з метою сертифiкацiї проводяться за тими ж правилами, що i для продукцiї вiтчизняних пiдприємств-виробникiв КП.

     6.1.7. Випробування КП з метою сертифiкацiї у виробника можуть бути проведенi:

  • силами ОС КП iз залученням випробувальних лабораторiй (центрiв) України або iнших країн, акредитованих у Системi;

  • зарубiжним органом iз сертифiкацiї в присутностi представника ОС КП за контрактом.

     6.1.8. Перед випробуваннями проводиться iдентифiкацiя продукцiї згiдно з пунктом 5.7.4 цих Правил.

     6.1.9. Якщо випробування КП проведенi ОС КП, то з урахуванням результатiв експертизи технiчної документацiї, результатiв обстеження виробництва, нагляду за виготовленням та позитивних результатiв випробувань i на пiдставi поданих фiрмою сертифiкатiв на метал, матерiали i комплектуючi вироби та на КП в цiлому, протоколiв приймальних випробувань ОС КП оформляє за правилами Системи сертифiкат вiдповiдностi на заявлену КП.

     6.1.10. Якщо випробування КП проведенi зарубiжним органом iз сертифiкацiї в присутностi представника ОС КП, то сертифiкат вiдповiдностi може бути оформлений без проведення сертифiкацiйних випробувань в Українi пiсля одержання КП або сертифiкат оформлюється пiсля поставлення КП до України та проведення додаткових процедур iз сертифiкацiї. Рiшення з даного питання приймає ОС КП. В останньому випадку для ввезення продукцiї видається сертифiкат з обмеженим термiном дiї згiдно з пунктом 5.9.4 цих Правил.

     6.1.11. КП, яку монтують або остаточно складають на мiсцi її використання, пiдлягає сертифiкацiйним випробуванням у споживача (заявника). У такому випадку для ввезення через кордон також видається сертифiкат з обмеженим термiном дiї, що оформлюється на пiдставi позитивних результатiв експертизи технiчної документацiї, результатiв обстеження виробництва та нагляду за виготовленням, а також протоколiв випробувань i контролю вузлiв КП та iноземних сертифiкатiв на складовi та вирiб у цiлому. Сертифiкацiйнi випробування, в такому випадку, виконуються в повному обсязi пiсля монтажу i налагодження КП у споживача.

     6.1.12. Перед сертифiкацiйними випробуваннями в Українi проводиться iдентифiкацiя КП вiдповiдно до вимог пункту 5.7.4 цих Правил.

     6.1.13. Сертифiкацiйнi випробування можуть поєднуватися з приймально-здавальними випробуваннями КП.

     6.1.14. У разi виявлення в процесi випробувань невiдповiдностi КП окремим вимогам безпеки договiр на сертифiкацiю не розривається, якщо заявник (виробник) погоджується усунути цю невiдповiднiсть. Пiсля усунення невiдповiдностi проводяться необхiднi процедури сертифiкацiї - вартiсть сертифiкацiйних робiт вiдповiдно зростає.

     6.1.15. Роботи iз сертифiкацiї продукцiї, що iмпортується, проводяться за рахунок заявника. Можлива оплата окремих етапiв робiт або роботи в цiлому фiрмою-виробником КП.

     6.1.16. За рiшенням ОС КП сертифiкацiя може виконуватися за одним договором на всi роботи або за договорами на окремi етапи робiт. Можливi також, за погодженням з ОС КП, прямi договори мiж заявником i безпосереднiм виконавцем сертифiкацiйних робiт.

     6.1.17. Сертифiкат iз обмеженим термiном дiї не є пiдставою для реєстрацiї КП в органах Держнаглядохоронпрацi України та для одержання дозволу на запуск КП в роботу.

     6.2. Порядок визнання сертифiкатiв чи iнших документiв, якi пiдтверджують вiдповiднiсть iмпортної продукцiї вимогам чинних в Українi нормативних документiв i якi виданi на цю продукцiю за кордоном

     6.2.1. Сертифiкати та протоколи випробувань продукцiї, виданi уповноваженими органами iнших країн (далi - iноземний сертифiкат), пiдлягають визнанню в Системi при дотриманнi сукупностi таких умов:

  • якщо Держстандартом України укладено двосторонню угоду про взаємне визнання результатiв робiт iз сертифiкацiї з нацiональним органом iз сертифiкацiї тiєї країни, з якої походить продукцiя, що ввозиться в Україну;

  • iноземний сертифiкат видано в державнiй системi сертифiкацiї тiєї країни, з якої походить продукцiя, що ввозиться в Україну;

  • продукцiя, що ввозиться в Україну, може бути iдентифiкована за супровiдною документацiєю (маркування, етикетка) як така, що виготовлена за мiждержавними або iншими нормативними документами, що є чинними в Українi;

  • зазначенi в iноземному сертифiкатi номенклатура усiх обов'язкових вимог до продукцiї i норми цих вимог повнiстю вiдповiдають номенклатурi обов'язкових вимог i нормам, чинним в Українi.

     6.2.2. При виконаннi сукупностi умов, наведених у пунктi 6.2.1 цих Правил, ОС КП, керуючись ДСТУ 3417 Система сертифiкацiї УкрСЕПРО. Процедура визнання результатiв сертифiкацiї продукцiї, що iмпортується, видає свiдоцтво про визнання iноземного сертифiката згiдно з ДСТУ 3498-96. Свiдоцтво про визнання реєструється в Реєстрi Системи. (Пiдпункт 6.2.2 пункту 6.2 iз змiнами, внесеними згiдно з Наказом Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

     6.2.3. У разi невиконання принаймнi однiєї з умов, наведених у пунктi 6.2.1 цих Правил, визнання iноземних сертифiкатiв проводиться пiсля виконання додаткових процедур:

  • подання i розгляду заявки про визнання результатiв сертифiкацiї КП;

  • експертизи документацiї, наданої заявником (iноземних сертифiкатiв, протоколiв випробувань, нормативних документiв на КП, сертифiкатiв на систему якостi, атестатiв (сертифiкатiв) виробництва (за їх наявностi);

  • проведення випробувань КП (в разi необхiдностi);

  • аналiзу результатiв експертизи документацiї i випробувань КП;

  • технiчного нагляду за КП.

     6.2.4. ОС КП має право зробити запит щодо додаткової iнформацiї.

     6.2.5. Зразки для сертифiкацiї надаються заявником.

     6.2.6. За позитивними результатами додаткових процедур визнання результатiв сертифiкацii ОС КП приймає рiшення про видачу свiдоцтва про визнання або сертифiката вiдповiдностi.

     6.2.7. У разi значних розбiжностей в документацiї, наданої заявником, з вимогами чинних в Українi нормативних документiв щодо показникiв КП, що пiдлягають сертифiкацiї, ОС КП приймає рiшення про проведення сертифiкацiї КП згiдно з вимогами Системи.

     6.2.8. Технiчний нагляд за КП, що iмпортується, виконується згiдно з рiшенням ОС КП.

7. Конфiденцiйнiсть

     7.1. ОС КП повинен забезпечувати конфiденцiйнiсть iнформацiї, що становить комерцiйну або професiйну таємницю.

8. Розгляд спiрних питань

     8.1. Якщо заявник має бажання оскаржити рiшення щодо вiдмови видачi йому сертифiката вiдповiдностi чи зупинення або припинення дiї сертифiката, вiн повинен подати (письмово) заяву до ОС КП не пiзнiше одного мiсяця пiсля одержання повiдомлення про прийняте рiшення. Подання заяви не припиняє дiї прийнятого рiшення ОС КП.

     8.2. Заява розглядається ОС КП в мiсячний термiн з дня її надходження.

     8.3. До заяви додаються такi документи:

  • листування iз спiрного питання мiж заявником, випробувальною лабораторiєю, територiальним органом Держстандарту України, ОС КП;

  • вiдповiднi матерiали випробувань, перевiрки, нагляду;

  • технiчна документацiя на продукцiю (за необхiднiстю); 8.4. Кожна iз сторiн має право запросити експерта з випробувальної лабораторiї для надання пояснень.

     8.5. Рiшення стосовно поданої заяви може вмiщувати одну iз таких рекомендацiй:

  • видати чи визнати сертифiкат вiдповiдностi;

  • вiдмовити у видачi чи визнаннi сертифiката вiдповiдностi;

  • пiдтвердити призупинення дiї сертифiката вiдповiдностi;

  • вiдновити дiю сертифiката вiдповiдностi.

     8.6. Рiшення надсилається заявнику протягом п'яти днiв пiсля проведення засiдання. Якщо на думку ОС КП необхiдно вживати заходiв щодо стандартiв та iнших нормативних документiв на продукцiю, що використовувалися пiд час сертифiкацiї, то вiдповiднi пропозицiї вiн надсилає до Держстандарту України.

     8.7. У разi незгоди з рiшенням ОС КП заявник має право звернутися до Держстандарту України (протягом десяти днiв з дня одержання рiшення), а також до суду, арбiтражного суду згiдно з чинним законодавством.

9. Розрахунки мiж органом iз сертифiкацiї i заявником

     9.1. Основнi засади системи розрахункiв такi:

     9.2. Порядок розрахункiв пiд час сертифiкацiї продукцiї

     9.2.1. Пiд час сертифiкацiї продукцiї фiнансовi взаємовiдносини встановлюються мiж:

  • органом iз сертифiкацiї кранової продукцiї;

  • випробувальними лабораторiями (центрами);

  • заявником.

     9.2.2. Оплатi пiдлягають роботи, пов'язанi з обов'язковою сертифiкацiєю продукцiї:

  • пiдготовчi;

  • експертнi;

  • щодо атестацiї, випробування, контролю та реєстрацiї.

     9.2.3. Оплата робiт iз сертифiкацiї продукцiї виконується на пiдставi договорiв, що укладаються за рiшенням ОС КП вiдповiдно до одного з нижчевикладених варiантiв:

     - заявник укладає договiр на проведення усiх робiт з ОС КП. Iз одержаних за договором коштiв ОС КП сплачує за проведення вiдповiдних робiт випробувальним лабораторiям (центрам);

     - заявник укладає окремi договори на виконання видiв робiт з ОС КП, випробувальними лабораторiями (центрами) або iншими органiзацiями, що зазначенi у рiшеннi за заявкою.

     9.2.4. Порядок розрахункiв пiд час сертифiкацiї продукцiї здiйснюється за Правилами визначення вартостi робiт iз сертифiкацiї продукцiї та послуг, затвердженими наказом Держстандарту України вiд 10.03.99 N 100 i зареєстрованими в Мiнiстерствi юстицiї України 31.03.99 за N 194/3487.

(Пункт 9.2 доповнено пiдпунктом 9.2.4 згiдно з Наказом Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

 

Додаток 1
до пункту 5.1.1 Правил обов'язкової сертифiкацiї кранової продукцiї (в редакцiї наказу вiд 31.08.2000 N 528
Керiвнику органу iз сертифiкацiї
__________________________________
(найменування, прiзвище, iнiцiали, адреса)

Заявка
на проведення сертифiкацiї продукцiї у Системi сертифiкацiї УкрСЕПРО

1. ____________________________________________________________
(найменування пiдприємства-виготовлювача, постачальника (далi - заявник),
______________________________________________________________
адреса, код ЄДРПОУ*)
в особi ________________________________________________________
(прiзвище, iм'я, по батьковi та посада)
заявляє, що ____________________________________________________
(назва продукцiї, код ОКПО, код ТН ЗЕД для iмпортної
______________________________________________________________
продукцiї)

виготовлена у виглядi виробу одноразового виготовлення, у виглядi

партiї в розмiрi ____________________________________,
виготовляється серiйно за
______________________________________________________________,
(назва та позначення нормативних документiв виробника)
вiдповiдає вимогам ____________________________________________
(позначення та назва нормативних документiв)
______________________________________________________________,

i просить провести сертифiкацiю цiєї продукцiї у Системi сертифiкацiї УкрСЕПРО на вiдповiднiсть вимогам наведених нормативних документiв.

2. Випробування з метою сертифiкацiї просимо провести ____________
______________________________________________________________
(найменування акредитованої випробувальної лабораторiї (центру),
адреса. У разi вiдсутностi вiдомостей цей пункт не наводиться)

3. Заявник зобов'язується:

- виконати всi умови сертифiкацiї;
- забезпечувати стабiльнiсть показникiв (характеристик) продукцiї, якi пiдтвердженi сертифiкатом вiдповiдностi;
- сплатити всi витрати за проведення сертифiкацiї.

4. Додатковi вiдомостi: Заявник гарантує, що ця продукцiя не заявлена на сертифiкацiю в iншi органи з сертифiкацiї.

Керiвник пiдприємства ______________ _______________________
(пiдпис) (iнiцiали та прiзвище)
Головний бухгалтер ______________ _______________________
(пiдпис) (iнiцiали та прiзвище)

"___" __________ 200__ р.

М.П.

_______________
* Єдиний державний реєстр пiдприємств та органiзацiй України.

(Додаток 1 в редакцiї Наказу Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

 

Додаток 2
до пункту 5.1.3 Правил обов'язкової сертифiкацiї кранової продукцiї (в редакцiї наказу вiд 31.08.2000 N 528

Назва та адреса органу iз сертифiкацiї

Рiшення N _______
вiд "__" ________ 200_ р.
за заявкою на проведення сертифiкацiї продукцiї

      Розглянувши заявку _________________________________________
(найменування пiдприємства-виготовлювача
__________________________________ вiд ________________________
або постачальника продукцiї) (дата)
на сертифiкацiю ________________________________________________
(назва продукцiї, код ОКПО, код ТН ЗЕД для iмпортної продукцiї)

повiдомляємо:

1. Сертифiкацiя буде проведена на вiдповiднiсть продукцiї вимогам
______________________________________________________________
(позначення та назва нормативних документiв)

2. Схема (модель) сертифiкацiї мiститиме (непотрiбне закреслити):

- обстеження виробництва;
- атестацiю виробництва продукцiї, що сертифiкується;
- сертифiкацiю системи якостi виробництва продукцiї;
- аналiз ефективностi i функцiонування сертифiкованої системи якостi продукцiї;
- випробування зразкiв продукцiї;
- технiчний нагляд за виробництвом сертифiкованої продукцiї.

3. Обстеження виробництва* буде проведено в перiод з _____ до _____
_____________________________________________________________
(назва та адреса органiзацiї, що проводитиме обстеження)

4. Атестацiя виробництва продукцiї*, що сертифiкується, буде проведена в перiод з _____ до _____
____________________________________________________________
(назва та адреса органiзацiї, що проводитиме атестацiю)

5. Сертифiкацiя системи якостi виробництва продукцiї*, що сертифiкується, буде проведена в перiод з _____ до _____
_______________________________________________________
(назва та адреса органiзацiї, що проводитиме аналiз)

6. Випробування продукцiї з метою сертифiкацiї будуть проведенi в перiод з _____ до _____
____________________________________________________________
(назва та адреса акредитованої випробувальної лабораторiї (центру)

7. Технiчний нагляд* за виробництвом сертифiкованої продукцiї здiйснюватиме ____________________________________________________________
(назва органiзацiї та її адреса)

Про перiодичнiсть проведення та форми технiчного нагляду буде повiдомлено додатково.

8. Роботи проводяться на пiдставi господарського договору.

Керiвник органу iз сертифiкацiї продукцiї ______________ _______________________
(пiдпис) (iнiцiали та прiзвище)

___________________
* Пункт включається при потребi.

(Додаток 2 в редакцiї Наказу Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

 

Додаток 3
до пункту 5.2 Правил обов'язкової сертифiкацiї кранової продукцiї (в редакцiї наказу вiд 31.08.2000 N 528

Схеми (моделi) сертифiкацiї пiдiймальних споруд у Системi УкрСЕПРО

Продукцiя, що сертифiкується Назва робiт Документи, якi видаються органом iз сертифiкацiї продукцiї
Обстеження виробництва Атестацiя виробництва Сертифiкацiя (оцiнка) системи якостi Випробування з метою сертифiкацiї Технiчний нагляд
1 2 3 4 5 6 7
А. Пiдiймальнi споруди та їх комплектуючi, що складаються на пiдприємствi виготовлювача
Одиничний вирiб Не проводиться Не проводиться Не проводиться Проводяться по кожному виробу Не проводиться Сертифiкат вiдповiдностi на кожний вирiб
Партiя продукцiї (виробiв) Не проводиться Не проводиться Не проводиться Проводяться на зразках продукцiї, що вiдiбранi в порядку i в кiлькостi, якi встановленi органом iз сертифiкацiї Не проводиться Сертифiкат вiдповiдностi на партiю продукцiї (виробiв) з наведенням розмiру сертифiкованої партiї
Продукцiя, що випускається серiйно Не проводиться Не проводиться Не проводиться Проводяться на зразках продукцiї, що вiдiбранi в порядку i в кiлькостi, якi встановленi органом iз сертифiкацiї Проводиться через випробування зразкiв продукцiї з перiодичнiстю, в обсязi та в порядку, що встановленi органом iз сертифiкацiї. Проводиться перевiрка виробництва Сертифiкат вiдповiдностi з термiном дiї, що встановлюється лiцензiйною угодою з термiном дiї до одного року
Продукцiя, що випускається серiйно Проводиться Не проводиться Не проводиться Проводяться на зразках продукцiї, що вiдiбранi в порядку i в кiлькостi, якi встановленi органом iз сертифiкацiї Проводиться в порядку, що визначений органом iз сертифiкацiї i включає перевiрки виробництва та контрольнi випробування зразкiв продукцiї Сертифiкат вiдповiдностi з термiном дiї до двох рокiв, що встановлюється лiцензiйною угодою
  Не проводиться Проводиться Не проводиться Проводяться на зразках продукцiї, що вiдiбранi в порядку i в кiлькостi, якi встановленi органом iз сертифiкацiї Проводиться в порядку, що визначений органом iз сертифiкацiї i включає перевiрки виробництва та контрольнi випробування зразкiв продукцiї Сертифiкат вiдповiдностi з термiном дiї до трьох рокiв, що встановлюється лiцензiйною угодою з урахуванням термiну дiї атестата виробництва
  Не проводиться Не проводиться Проводиться органом iз сертифiкацiї систем якостi Проводяться в порядку, що визначений органом iз сертифiкацiї Проводиться в порядку, що визначений органом iз сертифiкацiї продукцiї та систем якостi Сертифiкат вiдповiдностi з термiном дiї до п'яти рокiв, що встановлюється лiцензiйною угодою з урахуванням термiну дiї сертифiката на систему якостi
Б. Пiдiймальнi споруди, що складаються у споживача
Одиничний вирiб Не проводиться Не проводиться Не проводиться Проводяться: щодо основних складальних одиниць - у виготовлювача; щодо кожного виробу пiсля монтажу та здавальних випробувань - у споживача Не проводиться Сертифiкат вiдповiдностi на кожний вирiб
Продукцiя, що випускається серiйно Не проводиться Не проводиться Не проводиться Проводяться на зразках продукцiї, що вiдiбранi в порядку i в кiлькостi, якi встановленi органом iз сертифiкацiї пiсля монтажу та здавальних випробувань у споживача або у виготовлювача Проводиться через випробування зразкiв складних частин продукцiї з перiодичнiстю, в обсязi та в порядку, що встановленi органом iз сертифiкацiї. Проводиться перевiрка виробництва Сертифiкат вiдповiдностi з термiном дiї, що встановлюється лiцензiйною угодою з термiном дiї до одного року
  Проводиться Не проводиться Не проводиться Проводяться на зразках продукцiї, що вiдiбранi в порядку i в кiлькостi, якi встановленi органом iз сертифiкацiї пiсля монтажу та здавальних випробувань у споживача або у виготовлювача Проводиться в порядку, що визначений органом iз сертифiкацiї, i включає перевiрки виробництва та контрольнi випробування зразкiв складних частин продукцiї Сертифiкат вiдповiдностi з термiном дiї до двох рокiв, що встановлюється лiцензiйною угодою
  Не проводиться Проводиться Не проводиться Проводяться на зразках продукцiї, що вiдiбранi в порядку i в кiлькостi, якi встановленi органом iз сертифiкацiї пiсля монтажу та здавальних випробувань у споживача або у виготовлювача Проводиться в порядку, що визначений органом iз сертифiкацiї, i включає перевiрки виробництва та контрольнi випробування зразкiв складних частин продукцiї Сертифiкат вiдповiдностi з термiном дiї до трьох рокiв, що встановлюється лiцензiйною угодою з урахуванням термiну дiї атестата виробництва
  Не проводиться Не проводиться Проводиться органом iз сертифiкацiї систем якостi Проводяться: на вiдiбраних зразках основних складальних одиниць - у виготовлювача; на одному iз виробiв пiсля монтажу та здавальних випробувань - у споживача або виготовлювача, в порядку, що визначений органом з сертифiкацiї продукцiї та систем якостi Проводиться в порядку, що визначений органом з сертифiкацiї продукцiї та систем якостi Сертифiкат вiдповiдностi з термiном дiї до п'яти рокiв, що встановлюється лiцензiйною угодою з урахуванням термiну дiї сертифiката на систему якостi

 

(Додаток 3 в редакцiї Наказу Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)

 

Додаток 4
до пункту 5.7.3 Правил обов'язкової сертифiкацiї кранової продукцiї (в редакцiї наказу вiд 31.08.2000 N 528

Назва та адреса органу iз сертифiкацiї

Акт
вiдбору зразкiв
вiд __________ 200___ р.

      На ________________________________________________________
(назва пiдприємства, органiзацiї, адреса, код ОКПО)
мною, ________________________________________________________
(посада, прiзвище, iнiцiали представника органу)
______________________________________________________________,
у присутностi _________________________________________________
(посада, прiзвище, iнiцiали представника пiдприємства)
______________________________________________________________
вiдiбранi зразки ________________________________________________
(назва, тип, модель, кiлькiсть, зав. N)

вiдповiдно до рiшення N ______ вiд _______________________________

за заявкою ____________________________________________________

iз кiлькостi пред'явлених ________________________________________
(кiлькiсть, зав. N)
______________________________________________________________

 

Представник органу iз сертифiкацiї ______________ _______________________
(пiдпис) (iнiцiали та прiзвище)
Представник заявника ______________ _______________________
(пiдпис) (iнiцiали та прiзвище)

 

(Додаток 4 в редакцiї Наказу Держкомстандартизацiї N 528 вiд 31.08.2000)
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.