ДЕРЖАВНИЙ КОМIТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛIТИКИ ТА ПIДПРИЄМНИЦТВА
МIНIСТЕРСТВО ФIНАНСIВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

вiд 9 сiчня 2001 року N 1/3


Про затвердження Лiцензiйних умов провадження господарської дiяльностi з виготовлення бланкiв цiнних паперiв, документiв суворої звiтностi

Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
23 сiчня 2001 р. за N 58/5249


     Вiдповiдно до статтi 8 Закону України "Про лiцензування певних видiв господарської дiяльностi" та постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 14.11.2000 N 1698 "Про затвердження перелiку органiв лiцензування" наказуємо:

     1. Затвердити Лiцензiйнi умови провадження господарської дiяльностi з виготовлення бланкiв цiнних паперiв, документiв суворої звiтностi, що додаються.

     2. Управлiнню лiцензування видiв господарської дiяльностi Департаменту реєстрацiї та лiцензування Держпiдприємництва України (Єфремов О. В.), Управлiнню по контролю за виробництвом цiнних паперiв (Держзнак) Мiнiстерства фiнансiв України (Музика В. П.) в установленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України.

     3. Управлiнню по контролю за виробництвом цiнних паперiв (Держзнак) Мiнiстерства фiнансiв України (Музика В. П.) забезпечити публiкацiю наказу "Про затвердження Лiцензiйних умов провадження господарської дiяльностi з виготовлення бланкiв цiнних паперiв, документiв суворої звiтностi" у засобах масової iнформацiї.

     4. Визнати таким, що втратив чиннiсть, наказ Лiцензiйної палати України та Мiнiстерства фiнансiв України вiд 12.07.99 N 59/166 "Про затвердження Iнструкцiї про умови i правила провадження пiдприємницької дiяльностi (лiцензiйнi умови) з виготовлення та ввезення бланкiв цiнних паперiв, документiв суворого облiку i знакiв поштової оплати, а також матерiалiв i напiвфабрикатiв для їх виробництва та контроль за їх дотриманням", зареєстрований Мiнiстерством юстицiї України 27.07.99 за N 506/3799.

     5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Держпiдприємництва України Третьякова 1С. I. та на першого заступника Мiнiстра фiнансiв України Германчука П. К.

Голова Державного комiтету України з питань регуляторної полiтики та пiдприємництва О.В. Кужель
Мiнiстр фiнансiв України I.О. Мiтюков

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державного комiтету України з питань регуляторної полiтики та пiдприємництва, Мiнiстерства фiнансiв України
вiд 9 сiчня 2001 р. N 1/3
Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
23 сiчня 2001 р. за N 58/5249

ЛIЦЕНЗIЙНI УМОВИ
провадження господарської дiяльностi з виготовлення бланкiв цiнних паперiв, документiв суворої звiтностi

1. ЗАГАЛЬНI ПОЛОЖЕННЯ

     1.1. Цi Лiцензiйнi умови розроблено вiдповiдно до Закону України "Про лiцензування певних видiв господарської дiяльностi", постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19.04.93 N 283 "Про встановлення порядку виготовлення бланкiв цiнних паперiв i документiв суворого облiку", а також Правил виготовлення бланкiв цiнних паперiв i документiв суворого облiку, затверджених наказами Мiнiстерства фiнансiв України вiд 25.11.93 N 98, Служби безпеки України вiд 15.11.93 N 118, Мiнiстерства внутрiшнiх справ України вiд 24.11.93 N 740 та зареєстрованих у Мiнiстерствi юстицiї України 14.01.94 за N 8/217.

     1.2. Цi Лiцензiйнi умови поширюються на всiх суб'єктiв господарювання, зареєстрованих в Українi, якi здiйснюють дiяльнiсть у галузi виготовлення бланкiв цiнних паперiв, документiв суворої звiтностi (далi - бланки).

     1.3. Цi Лiцензiйнi умови визначають режимнi, технологiчнi та органiзацiйнi вимоги до провадження господарської дiяльностi з виготовлення бланкiв.

     1.4. Бланки виготовляються спецiалiзованими полiграфiчними пiдприємствами або спецiалiзованими дiльницями на полiграфiчних пiдприємствах (далi - виготовлювачi), що мають потрiбне обладнання, технологiю, матерiали, рiвень квалiфiкацiї фахiвцiв та лiцензiю на провадження цього виду дiяльностi.

     1.5. Виготовлювач повинен мати повний завершений технологiчний цикл виготовлення бланкiв на одному пiдприємствi вiдповiдно до вимог Правил виготовлення бланкiв цiнних паперiв i документiв суворого облiку.

     1.6. Технологiчнi процеси мають виконуватися вiдповiдно до галузевих технологiчних iнструкцiй, а в разi їхньої вiдсутностi - згiдно з розробленими i затвердженими виготовлювачем внутрiшнiми iнструкцiями.

     1.7. Полiграфiчне виготовлення бланкiв цiнних паперiв має вiдповiдати технiчним умовам ТУ У 47.001 - 98 "Бланки цiнних паперiв", зареєстрованим Львiвським Державним центром стандартизацiї, метрологiї та сертифiкацiї Держстандарту України 18.12.98 за N 093/003962.

     1.8. Територiя, виробничi примiщення виготовлювача мають вiдповiдати протипожежним нормам згiдно iз Законом України "Про пожежну безпеку" та Правилами пожежної безпеки на пiдприємствах та органiзацiях полiграфiчної промисловостi (ВДОП 1.10-4.01-96), затвердженими наказом Мiнiстерства iнформацiї України вiд 20.05.96 N 68.

2. ВИМОГИ ДО ПРОВАДЖЕННЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДIЯЛЬНОСТI З ВИГОТОВЛЕННЯ БЛАНКIВ

     2.1. Режимнi вимоги

     2.1.1. Охорона виготовлювача має здiйснюватись органами внутрiшнiх справ згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19.04.93 N 283 "Про встановлення порядку виготовлення бланкiв цiнних паперiв i документiв суворого облiку".

     2.1.2. Виготовлювач повинен мати пiдроздiл або особу, вiдповiдальну за дотримання вимог режиму та контролю, на всiх стадiях виробничого циклу.

     2.1.3. Виготовлювач повинен мати режимно-секретний вiддiл або особу, яка вiдповiдає за додержання державної або комерцiйної таємниць, щодо розроблених схем захисту бланкiв у процесi їхньої реалiзацiї.

     2.1.4. Виготовлювач повинен мати режимну та облiкову документацiю, яка визначає умови виробництва, до якої входить:

     - iнструкцiя щодо органiзацiї перепусткового та внутрiшньооб'єктового режиму на виробництвi (дiльницi);

     - iнструкцiя про порядок одержання, витрачання, облiку та зберiгання у структурних пiдроздiлах окремих видiв матерiалiв, якi застосовують при виготовленнi бланкiв (загальнi положення);

     - iнструкцiя про порядок одержання, витрачання, облiку та зберiгання окремих видiв матерiалiв у кожному iз структурних пiдроздiлiв;

     - iнструкцiя про забезпечення режиму секретностi при реалiзацiї схем захисту бланкiв;

     - iнструкцiя, яка визначає фахiвцiв, що вiдповiдають за розробку та виконання системи захисту бланкiв вiд пiдробки та несанкцiонованого тиражування; коло осiб, що ознайомленi з повною схемою захисту.

     2.2. Технологiчнi вимоги

     2.2.1. Технологiчнi вимоги включають вимоги до технiчних показникiв обладнання, матерiалiв, напiвфабрикатiв та квалiфiкацiйнi вимоги.

     2.2.2. Технiчнi показники обладнання мають забезпечити:

     - комп'ютерний дизайн та виготовлення фотоформ iз товщиною лiнiй 40 - 50 мiкрометрiв, мiкрошрифтiв iз висотою лiтер 200 - 250 мiкрометрiв;

     - одержання вiдбиткiв iз товщиною лiнiй 40 - 50 мiкрометрiв, сумiщення фарб i зображень iз лицьового та зворотного бокiв на багатоколiрних друкарських офсетних машинах, якi дають змогу друкувати вологим (або високим) офсетом;

     - захист бланкiв вiд пiдробки та несанкцiонованого копiювання з використанням спецiальних технологiй i матерiалiв: райдужного друку, припресовки голограм, спецiальних фарб, паперу, плiвок тощо;

     - нумерування бланкiв;

     - розрiзування паперу та готової продукцiї з точнiстю до 200 мiкрометрiв;

     - контроль якостi друку та наявностi елементiв захисту бланкiв на всiх стадiях технологiчного процесу їх виготовлення: вимiрювання оптичної щiльностi, кольору, лiнiйних розмiрiв, магнiтних та хiмiчних властивостей, iнфрачервоної та ультрафiолетової люмiнесценцiй, а також здiйснення вхiдного контролю матерiалiв та напiвфабрикатiв;

     2.2.3. Для виготовлення бланкiв мають використовуватися матерiали та напiвфабрикати з технiчними показниками, якi забезпечують захист бланкiв вiд пiдробки та несанкцiонованого тиражування, а саме:

     - захищений папiр (з водяними знаками, волокнами, iншими включеннями);

     - спецiальнi фарби, плiвки, клеї (лаки);

     - напiвфабрикати бланкiв, виготовлених iз застосуванням матерiалiв iз захисними властивостями та спецiальних технологiй тощо.

     2.2.4. Матерiали та напiвфабрикати iз захисними властивостями для виготовлення бланкiв можуть використовувати тiльки виготовлювачi бланкiв, якi мають лiцензiю Мiнiстерства фiнансiв України на їх виготовлення.

     2.2.5. Матерiали та напiвфабрикати iз захисними властивостями, виготовленi за кордоном, можуть використовуватись виготовлювачем при наявностi сертифiката якостi, сертифiката походження та сертифiката вiдповiдностi.

     2.2.6. Квалiфiкацiя фахiвцiв повинна забезпечити виконання всiх технологiчних операцiй вiдповiдно до технологiчних iнструкцiй, затверджених виготовлювачем, та лiцензiйних умов.

     2.3. Органiзацiйнi вимоги

     2.3.1. Виготовлювач повинен забезпечити:

     - реалiзацiю затвердженої схеми захисту в повному обсязi;

     - технологiчний та iнструментальний контроль виготовлення бланкiв на всiх технологiчних дiлянках;

     - суцiльний контроль якостi та кiлькостi бланкiв у процесi виробництва.

     2.3.2. Усi замовлення на виготовлення бланкiв виготовлювач повинен обов'язково реєструвати у спецiальному журналi, сторiнки якого мають бути пронумерованi, прошнурованi та скрiпленi печаткою виготовлювача.

     2.3.3. Виготовлювач повинен мати:

     - iнструкцiї, що реґламентують порядок порiзки рулону на листи, знищення браку та вiдходiв виробництва;

     - iнструкцiю, яка реґламентує порядок передачi замовлення з дiльницi на дiльницю.

     2.3.4. Виготовлювач повинен надавати замовнику сертифiкат якостi бланка для перевiрки його на справжнiсть (автентичнiсть).

     2.4. Особливi умови

     2.4.1. При виготовленнi бланкiв за межами України суб'єкт господарювання, зареєстрований в Українi, повинен узгодити з Мiнiстерством фiнансiв України їх технiчний опис, який є невiд'ємною частиною договору (контракту) на виготовлення бланкiв.

Заступник директора Департаменту - начальник Управлiння лiцензування видiв господарської дiяльностi О. В. Єфремов
Начальник Управлiння по контролю за виробництвом цiнних паперiв (Держзнак) В. П. Музика
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.