МIНIСТЕРСТВО ЮСТИЦIЇ УКРАЇНИ
05.04.2005 | N 20-9-3022 |
---|
Мiнiстерство економiки та з питань європейської iнтеграцiї України | |
Державна митна служба України |
Щодо доручення Кабiнету Мiнiстрiв України
На виконання доручення Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 березня 2005 року N 15433/0/1-05 (до пiдпункту 7.3 Протоколу одинадцятого засiдання Мiжурядової Українсько-Бiлоруської комiсiї з питань торгово-економiчного спiвробiтництва вiд 24 березня 2005 року) та вiдповiдно до листа Мiнiстерства економiки та з питань європейської iнтеграцiї України вiд 29 березня 2005 року N 31-22/188 Мiнiстерством юстицiї України опрацьовано питання щодо стягнення ввiзного мита при ввезеннi на митну територiю України стацiонарних та пересувних компресорних установок походженням з Республiки Бiлорусь, та повiдомляється.
Згiдно з частиною першою статтi 1 Закону України "Про систему оподаткування" встановлення i скасування податкiв i зборiв (обов'язкових платежiв) до бюджетiв та до державних цiльових фондiв, а також пiльг їх платникам здiйснюються Верховною Радою України, Верховною Радою Автономної Республiки Крим i сiльськими, селищними, мiськими радами вiдповiдно до цього Закону, iнших законiв України про оподаткування.
Разом з цим, статтею 19 цього Закону встановлено, що якщо мiжнародним договором України, ратифiкованим Верховною Радою України, встановлено iншi правила, нiж тi, що їх мiстять закони України про оподаткування, то застосовуються правила мiжнародного договору.
Так, вiдповiдно до частини першої статтi 1 Угоди мiж Урядом України i Урядом Республiки Бєларусь про вiльну торгiвлю вiд 22 грудня 1992 року, ратифiкованої шляхом прийняття Верховною Радою України Закону України 19 березня 1999 року N 531-ХIV, сторони не застосовують мито, податки i збори, що мають еквiвалентну дiю на експорт i/або iмпорт товарiв, що виходять з митної територiї однiєї iз держав i призначенi для митної територiї iншої держави. Винятки з цього торговельного режиму за погодженою номенклатурою товарiв оформлюються окремим Протоколом або Угодою, що є невiд'ємною частиною цiєї Угоди.
Згiдно з абзацами першим - третiм статтi 2 цiєї Угоди сторони не будуть:
- прямо або побiчно обкладати товари iншої Сторони, якi пiдпадають пiд дiю цiєї Угоди, внутрiшнiми податками або зборами, що перевищують вiдповiднi податки або збори, якими обкладаються аналогiчнi товари внутрiшнього виробництва або товари, що виходять iз третiх країн;
- вводити стосовно iмпорту або експорту товарiв, що пiдпадають пiд дiю цiєї Угоди, будь-якi спецiальнi обмеження або вимоги, якi у аналогiчнiй ситуацiї не застосовуються до аналогiчних товарiв внутрiшнього виробництва або товарiв, що виходять iз третiх країн.
Статтею 1 Протоколу мiж Урядом України i Урядом Республiки Бiлорусь про вилучення з режиму вiльної торгiвлi до Угоди мiж Урядом України i Урядом Республiки Бiлорусь про вiльну торгiвлю вiд 17 грудня 1992 року встановлено, що Договiрнi Сторони встановлюють вилучення з режиму вiльної торгiвлi, якi передбаченi цим Протоколом, що поширюються на:
- Товари, що пiдпадають пiд дiю Закону України вiд 7 травня 1996 року N 180/96-ВР "Про вивiзне (експортне) мито на живу худобу та шкiряну сировину" (додаток N 1)
- Цукор бiлий у вiдповiдностi з постановою Ради Мiнiстрiв Республiки Бiлорусь вiд 30 липня 1997 року N 992 "Про внесення доповнення в постанову Ради Мiнiстрiв Республiки Бiлорусь вiд 10 лютого 1997 року N 72".
Закон України "Про захист нацiонального товаровиробника вiд демпiнгового iмпорту" (далi-Закон) визначає механiзм захисту нацiонального товаровиробника вiд демпiнгового iмпорту з iнших країн, митних союзiв або економiчних угруповань. Вiн регулює засади i порядок порушення та проведення антидемпiнгових розслiдувань i застосування антидемпiнгових заходiв.
Частиною першою статтi 17 Закону встановлено, що попереднi антидемпiнговi заходи та остаточнi антидемпiнговi заходи застосовуються щодо iмпорту товарiв, якi ввозяться на митну територiю України, пiсля дати набрання чинностi вiдповiдним рiшенням Мiжвiдомчої комiсiї з мiжнародної торгiвлi про застосування цих заходiв, за винятками, визначеними цим Законом.
Попереднє або остаточне антидемпiнгове мито справляється за ставкою i на умовах, встановлених у вiдповiдному рiшеннi Комiсiї про застосування антидемпiнгових заходiв. Зазначене мито сплачується незалежно вiд сплати iнших податкiв i зборiв (обов'язкових платежiв), у тому числi мита, митних зборiв тощо, якi, як правило, справляються при ввезеннi на митну територiю України певних товарiв. Щодо iмпорту товару одним постачальником не можуть одночасно застосовуватися антидемпiнгове та компенсацiйне мито (частина перша статтi 28 Закону).
Так, згiдно з рiшенням Мiжвiдомчої комiсiї з мiжнародної торгiвлi вiд 28 лютого 2005 року N АД-110/2005/52-116 "Про застосування попереднiх антидемпiнгових заходiв щодо iмпорту в Україну гвинтових компресорних установок стацiонарних та пересувних походженням з Республiки Бiлорусь, Королiвства Бельгiя, Iталiйської Республiки та Фiнляндської Республiки" застосовуються попереднi антидемпiнговi заходи стосовно iмпорту в Україну гвинтових компресорних установок стацiонарних та пересувних походженням з Республiки Бiлорусь, Королiвства Бельгiя, Iталiйської Республiки та Фiнляндської Республiки.
Попереднi антидемпiнговi заходи застосовуються шляхом запровадження справляння попереднього антидемпiнгового мита щодо iмпорту в Україну товару, зазначеного в п. 1 цього рiшення.
Розмiр ставки попереднього антидемпiнгового мита на iмпорт в Україну товару, зазначеного в п. 1 цього рiшення для Республiки Бiлорусь становить 17,8%.
Заступник Мiнiстра | Л.В. Єфiменко |