ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ IНСПЕКТОР ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
вiд 26 жовтня 2005 року | N 120 |
---|
Про затвердження Тимчасового порядку
ветеринарно-санiтарного контролю та нагляду
харчових продуктiв за кодами товару згiдно з УКТ
ЗЕД N 0301 - 0307, що завозяться на територiю України
З метою приведення у вiдповiднiсть до Закону України "Про безпечнiсть та якiсть харчових продуктiв" вiд 06.09.2005 N 2809-IV та опублiкованого в засобах масової iнформацiї 26.10.2005 порядку ветеринарно-санiтарного контролю та нагляду харчових продуктiв за кодами товару згiдно з УКТ ЗЕД N 0301 - 0307, що завозяться на територiю України, наказую:
1. Затвердити Тимчасовий порядок ветеринарно-санiтарного контролю та нагляду харчових продуктiв за кодами товару згiдно з УКТ ЗЕД N 0301 - 0307, що завозяться на територiю України (далi - Тимчасовий порядок).
2. Тимчасовий порядок дiє до внесення змiн в дiючi нормативно-правовi акти щодо ветеринарно-санiтарного контролю та нагляду харчових продуктiв.
3. Управлiнню державної iнспекцiї ветеринарної медицини (Пацюк М. В.):
3.1. Довести наказ до вiдома головних державних iнспекторiв регiональних служб державного ветеринарно-санiтарного контролю та нагляду на державному кордонi та транспортi, АР Крим, областей, мiст Києва та Севастополя.
3.2. У мiсячний термiн привести у вiдповiднiсть до Закону України "Про безпечнiсть та якiсть харчових продуктiв" вiд 06.09.2005 N 2809-IV дiючi нормативно-правовi акти щодо ветеринарно-санiтарного контролю та нагляду харчових продуктiв.
4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Заступник | В. М. Горжеєв |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Головного державного iнспектора ветеринарної медицини України вiд 26 жовтня 2005 р. N 120 |
Тимчасовий порядок
ветеринарно-санiтарного контролю та нагляду
харчових продуктiв за кодами товару з УКТ ЗЕД
N 0301 - 0307, що завозяться на територiю України
1. Перед завезенням харчових продуктiв за кодами товару згiдно з УКТ ЗЕД N 0301 - 0307 (далi - продукцiя), пiдконтрольних державнiй службi ветмедицини, iмпортер через WEB-сайти Державного департаменту ветеринарної медицини, регiональних служб державного ветеринарно-санiтарного контролю та нагляду на державному кордонi та транспортi або вiдповiдного iнспектора регiональної служби державного ветеринарно-санiтарного контролю та нагляду на державному кордонi та транспортi (далi - iнспектор) має з'ясувати умови завезення такої продукцiї, а саме: епiзоотичне благополуччя країни-експортера щодо особливо небезпечних заразних хвороб тварин, факт погодження мiжнародного ветеринарного сертифiкату, позитивнi результати обстеження пiдприємств виробникiв продукцiї спецiалiстами державної служби ветмедицини України, Ветеринарних вимог щодо iмпорту в Україну об'єктiв державного ветеринарно-санiтарного контролю та нагляду, затверджених наказом Державного департаменту ветеринарної медицини вiд 14.06.2004 N 71 та зареєстрованих в Мiнiстерствi юстицiї України 23.06.2004 за N 768/9367 тощо).
2. У пунктi пропуску на державному кордонi iнспектор вiдповiдно до Закону України "Про безпечнiсть та якiсть харчових продуктiв" вiд 06.09.2005 року N 2809-IV (далi - Закон), у тому числi роздiлу VII "Мiжнародна торгiвля" проводить стандартний ветеринарний прикордонний контроль вантажiв з харчовими продуктами, що iмпортуються з урахуванням Порядку пропуску вантажiв, пiдконтрольних Службi державної ветеринарної медицини, через державний кордон України, затверджений наказом Головного державного iнспектора ветеринарної медицини вiд 27.12.99 N 49 та зареєстрований у Мiнiстерствi юстицiї України 10.01.2000 за N 9/4230) шляхом:
- вивчення вiдповiдного мiжнародного ветеринарного (санiтарного) сертифiкату, що супроводжує продукцiю (його прийнятнiсть та вiдповiднiсть встановленим вимогам);
- спiвставлення конкретної продукцiї вiдповiдному мiжнародному ветеринарному (санiтарному) сертифiкату;
- вiзуальний огляд вантажу (за можливостi - перевiрка дотримання статтi 38 Закону щодо вимог до етикетування харчових продуктiв);
- за наявностi при вiзуальному оглядi вантажу явних ознак псування (неприємний запах, протiкання, просiдання упаковки тощо) та у разi, коли харчовий продукт ввозиться на митну територiю України виробником чи постачальником вперше, iнспектор зобов'язаний призупинити вантаж i негайно повiдомити в регiональну службу державного ветеринарно-санiтарного контролю та нагляду на державному кордонi та транспортi про необхiднiсть запровадження розширеного ветеринарного лабораторного контролю. За погодженням з митними органами вирiшується питання щодо мiсця вiдбору зразкiв та лабораторiї, яка буде проводити дослiдження.
Пiсля проведення у пунктi пропуску на кордонi стандартного ветеринарного прикордонного контролю iнспектор робить вiдповiднi вiдмiтки у ветеринарних документах (мiжнародному ветеринарному сертифiкатi, ветеринарних свiдоцтвах СНД) й вантаж, вiдповiдно до пункту 3 статтi 44 Закону, направляється на митницю призначення.
3. У митницi призначення iнспектор перевiряє ветеринарнi документи, оглядає продукцiю та спiльно з представником митної служби у присутностi власника товару згiдно з додатком 2 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 14 червня 2002 р. N 833 "Про затвердження Порядку вiдбору зразкiв продукцiї тваринного, рослинного i бiотехнологiчного походження для проведення дослiджень" проводять вiдбiр зразкiв продукцiї. За результатами органолептичної оцiнки видається ветеринарне свiдоцтво. Термiн проведення органолептичної оцiнки не повинен перевищувати 6 годин.
У разi невiдповiдностi продукцiї вимогам, передбаченим абзацом першим цього пункту, проводяться лабораторнi дослiдження у повному обсязi (розширений ветеринарний контроль).
4. Згiдно з статтею 50 Закону до продукцiї, яка вiдповiдає вимогам абзацу першого пункту 3, застосовується розширений ветеринарний контроль, який проводиться перiодично через лабораторнi дослiдження вiдповiдно до плану, розробленого та затвердженого в установленому порядку. Вiдбiр проб для лабораторних дослiджень здiйснюється як зазначено вище.
До затвердження такого плану дослiдження проводяться у вiдповiдностi та з перiодичнiстю, передбаченою Обов'язковим мiнiмальним перелiком дослiджень сировини, продукцiї тваринного та рослинного походження, комбiкормової сировини, комбiкормiв, вiтамiнних препаратiв та iн., якi слiд проводити в державних лабораторiях ветеринарної медицини i за результатами яких видається ветеринарне свiдоцтво (Ф-2), затвердженим наказом Державного департаменту ветеринарної медицини України вiд 03.11.98 N 16 та зареєстрованим в Мiнiстерствi юстицiї України 30.11.98 за N 761/3201 (у редакцiї наказу Державного департаменту ветеринарної медицини вiд 18.11.2003 N 87 та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 28.04.2004 за N 549/9148, iз змiнами, внесеними наказом Держдепартаменту ветмедицини вiд 27.09.2004 N 107 та зареєстрованими 04.10.2004 за N 1249/9848).