Про державне регулювання сфери захисту рослин
1. У цьому Законi термiни вживаються в такому значеннi:
19) дiагностика - процес виявлення та iдентифiкацiї шкiдливого органiзму;
впливу на життєвi процеси рослин, зокрема на їхнiй рiст, крiм поживних речовин;
66) перiод вегетацiї - перiод, протягом якого вiдбувається активний розвиток та рiст рослини;
Деревина вважається продуктом рослинного походження, якщо вона вiдповiдає одному з таких критерiїв:
зберiгає свою природну округлу поверхню, з корою чи без, або її частину;
її природна округла поверхня не збереглася внаслiдок розпилювання, рiзання або розколювання;
виробництва, у тому числi вирощування, розмноження i пiдтримання;
зберiгання, складування, вiдвантаження та переробки;
81) рослини - живi рослини та їх живi частини, у тому числi:
насiння (у ботанiчному розумiннi);
фрукти (у ботанiчному розумiннi);
бульби, бульбо-цибулини, цибулини, кореневища, корiння, кореневi пагони, столони;
пагони, стебла, повзучi пагони;
зрiзанi квiти; гiлки (iз листям або без листя);
живий квiтковий пилок та спори;
бруньки, вiчка, живцi, прищепи, пiдщепи;
2. Iншi термiни вживаються в цьому Законi у таких значеннях:
термiн "транзит вантажiв" - у значеннi, наведеному в Законi України "Про транзит вантажiв";
термiни "повiтряне судно", "безпiлотне повiтряне судно", "експлуатант" - у значеннях, наведених у Повiтряному кодексi України;
термiни "акредитована лабораторiя", "аудит", "валiдацiя" - у значеннях, наведених у Законi України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчовi продукти, корми, побiчнi продукти тваринного походження, ветеринарну медицину та благополуччя тварин";
термiни "насiння", "садивний матерiал" - у значеннях, наведених у Законi України "Про насiння i садивний матерiал";
термiн "обробка iнформацiї в системi" - у значеннi, наведеному в Законi України "Про захист iнформацiї в iнформацiйно-комунiкацiйних системах";
термiни "адмiнiстративний акт", "процедурна дiя", "процедурне рiшення" - у значеннях, наведених у Законi України "Про адмiнiстративну процедуру";
термiн "обробка персональних даних" - у значеннi, наведеному в Законi України "Про захист персональних даних".
1) обiгу рослин, продуктiв рослинного походження та iнших об'єктiв;
2) поводження iз засобами захисту рослин;
3) здiйснення фiтосанiтарних заходiв та процедур, заходiв захисту рослин;
2. Дiя цього Закону не поширюється на суспiльнi вiдносини щодо:
1) виробництва засобiв захисту рослин, державної реєстрацiї засобiв захисту рослин;
Стаття 3. Законодавство про захист рослин
1. Законодавство про захист рослин складається з Конституцiї України, цього Закону, Митного кодексу України, Закону України "Про пестициди i агрохiмiкати" та виданих вiдповiдно до них нормативно-правових актiв, а також Мiжнародної конвенцiї про захист рослин i МСФЗ, розроблених вiдповiдно до неї, та iнших мiжнародних договорiв України.
2. Якщо мiжнародним договором України встановлено iншi норми, нiж передбаченi цим Законом, застосовуються норми мiжнародного договору України. Законодавство про захист рослин застосовується з урахуванням положень, передбачених Законом України "Про санкцiї".
3. Вiдносини щодо прийняття, набрання чинностi, оскарження в адмiнiстративному порядку, виконання, припинення дiї адмiнiстративних актiв у сферi захисту рослин регулюються Законом України "Про адмiнiстративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Рiшення про вiдмову у видачi адмiнiстративних актiв у сферi захисту рослин приймається, за умови забезпечення права особи на участь в адмiнiстративному провадженнi вiдповiдно до Закону України "Про адмiнiстративну процедуру".
Рiшення про вiдкликання та визнання недiйсними адмiнiстративних актiв у сферi захисту рослин приймається пiсля забезпечення особi права на участь в адмiнiстративному провадженнi, передбаченого Законом України "Про адмiнiстративну процедуру".
Рiшення, дiї, бездiяльнiсть посадових осiб, якi забезпечують здiйснення повноважень у сферi захисту рослин, можуть бути оскарженi в адмiнiстративному порядку вiдповiдно до Закону України "Про адмiнiстративну процедуру" та/або до адмiнiстративного суду.
Стаття 4. Загальнi вимоги до вiдбору зразкiв та методiв проведення лабораторних дослiджень
2. Вiдбiр зразкiв для цiлей державного контролю та iнших офiцiйних заходiв проводиться пiд час:
1) правильнiсть (правдивiсть та точнiсть);
2) можливiсть застосування (матриця та iнтервал концентрацiї);
12) невизначенiсть вимiрювання;
Стаття 5. Загальнi вимоги до лабораторного дослiдження
1) шкiдливих органiзмiв, рослин, продуктiв рослинного походження та iнших об'єктiв;
1) документального перегляду первинного аналiзу, лабораторного дослiдження або дiагностики;
Стаття 6. Фiтосанiтарнi процедури
Пiд час iнспектування проводяться:
3) визначення необхiдностi проведення iнших фiтосанiтарних процедур.
2) визначення видiв шкiдливих органiзмiв, їхнiх стану, стадiї розвитку та кiлькостi;
3) формування та зберiгання частини зразка, в якому виявлено шкiдливий органiзм, за необхiдностi.
Спостереження здiйснюється з перiодичнiстю, встановленою компетентним органом, з урахуванням:
1) фенологiчної фази (перiоду) вегетацiї рослин;
2) бiологiї регульованих шкiдливих органiзмiв;
4) вимог фiтосанiтарних заходiв держави-iмпортера.
За результатами здiйснення спостереження та встановлення фiтосанiтарного стану:
державний фiтосанiтарний iнспектор складає акт про результати спостереження;
фахiвець (у разi його залучення до спостереження) складає довiдку про результати спостереження.
методи збирання i оприлюднення отриманої iнформацiї.
Оброблення iз застосуванням засобiв захисту рослин проводиться виключно професiйним користувачем.
Стаття 7. Державнi реєстри у сферi захисту рослин
2. Компетентний орган забезпечує ведення в електроннiй формi та є держателем:
1) Державного реєстру професiйних операторiв;
3) Державного реєстру лабораторiй у сферi захисту рослин.
3. Iнформацiя, що вноситься компетентним органом до державних реєстрiв у сферi захисту рослин, повинна бути пiдтверджена за допомогою квалiфiкованого електронного пiдпису посадової особи компетентного органу згiдно з вимогами Закону України "Про електронну iдентифiкацiю та електроннi довiрчi послуги".
5. Вiдомостi державних реєстрiв у сферi захисту рослин:
1) мають статус офiцiйної iнформацiї компетентного органу;
2) не потребують будь-якого додаткового пiдтвердження компетентного органу;
10. Доступ до вiдомостей державних реєстрiв у сферi захисту рослин надається вiдповiдно до вимог законодавства про захист персональних даних та вiдповiдно до Закону України "Про доступ до публiчної iнформацiї".
Стаття 8. Державна реєстрацiя у сферi захисту рослин
1. Державнiй реєстрацiї у сферi захисту рослин пiдлягають такi оператори ринку:
Роздiл II. ПОВНОВАЖЕННЯ ОРГАНIВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ У СФЕРI ЗАХИСТУ РОСЛИН
Стаття 9. Система органiв виконавчої влади у сферi захисту рослин
1. Систему органiв виконавчої влади у сферi захисту рослин складають:
Стаття 10. Повноваження Кабiнету Мiнiстрiв України
1. До повноважень Кабiнету Мiнiстрiв України у сферi захисту рослин належить:
1) забезпечення здiйснення державної полiтики у сферi захисту рослин;
2) визначення основних напрямiв розвитку державної полiтики у сферi захисту рослин;
3) спрямування та координацiя роботи центральних органiв виконавчої влади у сферi захисту рослин;
4) затвердження нормативно-правових актiв вiдповiдно до цього Закону;
5) встановлення розмiру платних послуг у сферi захисту рослин вiдповiдно до цього Закону;
6) органiзацiя мiжнародного спiвробiтництва у сферi захисту рослин;
7) здiйснення iнших повноважень у сферi захисту рослин вiдповiдно до цього Закону.
1) забезпечення формування та реалiзацiї державної полiтики у сферi захисту рослин;
3) участь у мiжнародному спiвробiтництвi з питань захисту рослин;
4) здiйснення iнших повноважень у сферi захисту рослин вiдповiдно до цього Закону.
Стаття 12. Повноваження компетентного органу
1. До повноважень компетентного органу у сферi захисту рослин належить:
1) реалiзацiя державної полiтики у сферi захисту рослин;
загальнодержавних, регiональних, мiждержавних цiльових програм захисту рослин;
розгляду та вирiшення справ, а також вчинення процедурних дiй та/або прийняття процедурних рiшень вiдповiдно до цього Закону з урахуванням Закону України "Про адмiнiстративну процедуру";
7) здiйснення в межах своїх повноважень заходiв щодо:
запобiгання поширенню, локалiзацiї та лiквiдацiї шкiдливих органiзмiв;
9) участь у мiжнародному спiвробiтництвi з питань захисту рослин;
10) здiйснення iнших повноважень у сферi захисту рослин вiдповiдно до цього Закону.
Стаття 13. Система компетентного органу
1. Систему компетентного органу складають компетентний орган та його територiальнi органи.
4. Керiвник компетентного органу покладає виконання повноважень:
Стаття 14. Посадовi особи компетентного органу
1. Посадовi особи компетентного органу та його територiальних органiв є державними службовцями, на них поширюється дiя Закону України "Про державну службу".
4. Посадовi особи компетентного органу зобов'язанi регулярно пiдвищувати свою професiйну компетентнiсть у порядку, визначеному вiдповiдно до законiв України "Про державну службу", "Про професiйний розвиток працiвникiв".
Стаття 15. Повноваження посадових осiб компетентного органу
1. Посадовi особи компетентного органу вiдповiдно до своїх повноважень мають право:
4) збирати iнформацiю для пiдтвердження дотримання вимог законодавства про захист рослин;
7) затримувати вантажi у випадках, передбачених законом;
2. Посадовi особи компетентного органу вiдповiдно до своїх повноважень зобов'язанi:
1) дотримуватися вимог законодавства про захист рослин;
2) об'єктивно та неупереджено здiйснювати свої повноваження, передбаченi законом;
4) вживати заходiв для запобiгання проникненню регульованих шкiдливих органiзмiв у вiльнi зони;
8) видавати документи в межах своїх повноважень;
10) здiйснювати фiтосанiтарнi процедури у випадках, передбачених цим Законом;
14) здiйснювати iншi повноваження вiдповiдно до цього Закону.
Роздiл III. СУБ'ЄКТИ У СФЕРI ЗАХИСТУ РОСЛИН
Стаття 16. Права та обов'язки операторiв ринку
1. Оператори ринку мають право:
проникнення, зараження, поширення, розвиток шкiдливих органiзмiв та їхню шкiдливiсть;
результати аналiзу та оцiнювання фiтосанiтарного ризику, результати дiагностики;
встановленi карантиннi (демаркованi) зони;
3. Оператори ринку зобов'язанi:
1) виконувати законнi вимоги державних фiтосанiтарних iнспекторiв;
4) вiдшкодовувати завданi збитки у встановленому законом порядку;
5) дотримуватися iнших вимог законодавства про захист рослин;
4. Оператори ринку мають й iншi права та обов'язки у сферi захисту рослин, визначенi цим Законом.
Стаття 17. Права та обов'язки професiйних операторiв
1. Професiйнi оператори мають всi права операторiв ринку, а також право:
2) здiйснювати поштовi вiдправлення рослин, продуктiв рослинного походження або iнших об'єктiв;
6) здiйснювати дiяльнiсть, на яку їх уповноважено вiдповiдно до цього Закону.
2. Професiйнi оператори зобов'язанi:
4) дотримуватися iнших вимог законодавства про захист рослин.
Стаття 18. Права та обов'язки професiйних користувачiв, а також дистриб'юторiв i консультантiв
1. Професiйнi користувачi мають всi права операторiв ринку, а також право:
1) застосовувати зареєстрованi та дозволенi до використання згiдно iз законом засоби захисту рослин;
3) отримувати вiд виробникiв та дистриб'юторiв iнформацiю щодо застосування засобiв захисту рослин, якi пройшли державну реєстрацiю вiдповiдно до вимог Закону України "Про пестициди i агрохiмiкати" та дозволенi до застосування на територiї України, ризику для життя i здоров'я людини, для тварин, рослин або навколишнього природного середовища, а також iнформацiю про технiку безпеки при поводженнi iз засобами захисту рослин.
2. Професiйнi користувачi зобов'язанi:
2) мати свiдоцтво про проходження навчання щодо безпечного поводження iз засобами захисту рослин;
3) своєчасно здiйснювати заходи захисту рослин;
3. Дистриб'ютори мають усi права операторiв ринку, а також право:
6) дотримуватися вимог щодо простежуваностi засобiв захисту рослин;
8) мати у штатi принаймнi одного консультанта;
9) мати свiдоцтво про проходження навчання щодо безпечного поводження iз засобами захисту рослин;
10) додержуватися Правил поводження iз засобами захисту рослин.
1) мати свiдоцтво про проходження навчання щодо безпечного поводження iз засобами захисту рослин;
Стаття 19. Уповноваженi особи у сферi захисту рослин
4) уповноваженi лабораторiї - на виконання функцiй референс-лабораторiї, визначених цим Законом.
2. Професiйний оператор уповноважується на видачу паспорта рослини, за умови що вiн:
2) може забезпечити дотримання вимог щодо простежуваностi у сферi захисту рослин.
2) має належне обладнання, необхiдне для проведення оброблення.
6. Компетентний орган не має права надавати уповноваження на:
1) здiйснення заходiв державного контролю;
2) оформлення протоколiв про порушення законодавства про захист рослин та накладення штрафiв;
5) видачу фiтосанiтарних сертифiкатiв та фiтосанiтарних сертифiкатiв на реекспорт;
7. Уповноваження у сферi захисту рослин та вiдкликання такого уповноваження здiйснюються компетентним органом у порядку, встановленому Кабiнетом Мiнiстрiв України. Визнання уповноваження у сферi захисту рослин недiйсним здiйснюється вiдповiдно до Закону України "Про адмiнiстративну процедуру".
3) подання уповноваженою особою заяви про вiдкликання уповноваження.
Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну полiтику у сферi захисту рослин, здiйснює розгляд скарги та приймає рiшення за скаргою вiдповiдно до Закону України "Про адмiнiстративну процедуру" протягом розумного строку, що не може становити бiльше 30 днiв з дати надходження скарги.
Стаття 20. Уповноваженi лабораторiї
3. Лабораторiя уповноважується, якщо вона одночасно:
1) має обладнання та iнфраструктуру, необхiднi для проведення лабораторних дослiджень;
2) має достатню кiлькiсть компетентного персоналу для виконання своїх завдань та функцiй;
4. Сфера акредитацiї лабораторiї може включати:
1) методи лабораторних дослiджень, якi будуть застосовуватися лабораторiєю як уповноваженою;
2) один або поєднання декiлькох методiв або груп методiв лабораторних дослiджень;
7. Уповноваженi лабораторiї зобов'язанi:
8. Уповноваження лабораторiї вiдкликається на пiдставi рiшення компетентного органу у разi:
1) надходження вiд уповноваженої лабораторiї заяви про вiдкликання уповноваження;
1) не вiдповiдає вимогам до уповноважених лабораторiй; або
2) не дотримується обов'язкiв, встановлених цим Законом до уповноваженої лабораторiї; або
Стаття 21. Референс-лабораторiї
2. Референс-лабораторiя повинна:
1) вiдповiдати вимогам, встановленим для уповноважених лабораторiй;
3) мати достатню кiлькiсть компетентного персоналу для належного виконання своїх завдань та функцiй;
6) бути обладнана згiдно з вiдповiдними стандартами бiобезпеки.
4. Референс-лабораторiя в межах своєї компетенцiї виконує такi функцiї:
5) проведення навчання для персоналу уповноважених лабораторiй;
Роздiл IV. СИСТЕМА ЗАХИСТУ РОСЛИН
Стаття 22. Iнтегрована система захисту рослин
5. Загальними принципами iнтегрованого захисту рослин є:
дотримання сiвозмiни, оптимальних строкiв посадки (сiвби) i густоти посiву (насадження);
забезпечення збалансованого застосування агрохiмiкатiв i оптимального водного режиму;
дезiнфекцiя ґрунту, видалення уражених рослин, частин рослин i рослинних решток;
2) спостереження за розвитком i поширенням шкiдливих органiзмiв шляхом:
обстеження та здiйснення фiтосанiтарного монiторингу щодо розвитку i поширення шкiдливих органiзмiв;
прогнозування розвитку i поширення шкiдливих органiзмiв;
5) додержання регламентiв застосування засобiв захисту рослин;
2) визначення ареалу та зон поширення i рiвня шкiдливостi шкiдливих органiзмiв;
5) встановлення фiтосанiтарного стану територiї України.
Стаття 24. Аналiз фiтосанiтарного ризику та управлiння ним
1) мета аналiзу фiтосанiтарного ризику;
Стаття 25. Оцiнювання фiтосанiтарного ризику та визначення належного рiвня фiтосанiтарного захисту
3. Пiд час проведення оцiнювання фiтосанiтарного ризику враховуються:
2) особливостi виробничих процесiв та способу виробництва;
3) результати державного контролю та iнших офiцiйних заходiв;
4) поширенiсть шкiдливих органiзмiв;
5) наявнiсть зон, мiсць виробництва або виробничих дiлянок, вiльних вiд шкiдливих органiзмiв;
6) вiдповiднi екологiчнi та природоохороннi умови;
7) наявнiсть карантинних (демаркованих) зон.
2) вартiсть боротьби iз шкiдливим органiзмом або його лiквiдацiї;
5. Належний рiвень фiтосанiтарного захисту встановлюється з урахуванням:
1) пiдтвердженої присутностi в Українi регульованих шкiдливих органiзмiв;
2) економiчного порогу шкiдливостi шкiдливого органiзму;
3) рiвня ризику, прийнятного для сусiднiх держав та заiнтересованих торговельних партнерiв;
5) мiнiмiзацiї негативного впливу фiтосанiтарних заходiв на мiжнародну та внутрiшню торгiвлю;
Стаття 26. Особливий режим захисту рослин
4. Основнi положення Нацiонального плану дiй повиннi передбачати:
3) строки забезпечення досягнення кiлькiсних цiлей, виконання завдань i здiйснення заходiв;
4) фiнансове забезпечення досягнення кiлькiсних цiлей, виконання завдань i здiйснення заходiв.
Стаття 28. Поширення знань про засоби захисту рослин та наслiдки їх застосування
2. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну полiтику у сферi охорони здоров'я, до повноважень якого належить вiдстеження iнформацiї про випадки гострих отруєнь засобами захисту рослин, а також розвитку хронiчних отруєнь серед груп населення, якi регулярно зазнають впливу засобiв захисту рослин, забезпечує вiльний доступ до такої iнформацiї на своєму офiцiйному веб-сайтi, крiм випадкiв, визначених Законом України "Про доступ до публiчної iнформацiї".
Стаття 29. Перелiк регульованих в Українi шкiдливих органiзмiв
1) список карантинних шкiдливих органiзмiв, вiдсутнiх в Українi (список А1);
2) список карантинних шкiдливих органiзмiв, обмежено поширених в Українi (список А2);
3) список регульованих некарантинних шкiдливих органiзмiв.
6. Статус шкiдливих органiзмiв в Українi пiдлягає перегляду компетентним органом у таких випадках:
2) за результатами оцiнювання фiтосанiтарного ризику;
3) у разi внесення змiн до класифiкацiї (назви) регульованих шкiдливих органiзмiв;
Стаття 30. Карантинний шкiдливий органiзм
2) вiн вiдсутнiй або обмежено поширений на територiї України;
Стаття 31. Регульований некарантинний шкiдливий органiзм
2) його виявлено на територiї України;
3) вiн не належить до карантинних шкiдливих органiзмiв;
4) вiн поширюється з насiнням та/або садивним матерiалом;
1) визначених шкiдливих органiзмiв;
3. Заява про надання дозволу на ввезення (пересилання) повинна мiстити таку iнформацiю:
7) про карантинну станцiю або iзольований об'єкт для утримання (найменування, адреса, опис);
10) iншу iнформацiю (за потреби).
У дозволi на ввезення (пересилання) обов'язково зазначаються:
6. При оформленнi дозволу на ввезення (пересилання) компетентний орган має право обмежити:
8. Пiдставою для переоформлення дозволу на ввезення (пересилання) є:
9. Пiдставою для вiдмови у видачi дозволу на ввезення (пересилання) є:
4) вiдсутнiсть документа про оплату або невiдповiднiсть встановленому розмiру плати.
10. У разi прийняття компетентним органом рiшення про вiдмову у видачi дозволу на ввезення (пересилання) фiзичнiй особi, фiзичнiй особi - пiдприємцю або юридичнiй особi, вiдповiдальнiй за вiдповiднi дiї, надсилається (надається) таке рiшення про вiдмову з урахуванням вимог Закону України "Про адмiнiстративну процедуру".
13. Видача, вiдмова у видачi, переоформлення та вiдкликання дозволу на ввезення (пересилання) здiйснюються з пiдстав та у строки, встановленi цим Законом та Законом України "Про дозвiльну систему у сферi господарської дiяльностi".
17. Переоформлення та вiдкликання дозволу на ввезення (пересилання) здiйснюються безоплатно.
Стаття 33. Карантиннi станцiї та iзольованi об'єкти для утримання
4) наявнiсть достатньої кiлькостi квалiфiкованого персоналу;
1) завершення строку надання статусу;
Стаття 34. Iнформування про регульованi шкiдливi органiзми
2) присутнiсть регульованого шкiдливого органiзму на територiї, на якiй ранiше вiн був вiдсутнiй;
Стаття 35. Заходи на випадок пiдозри зараження регульованим шкiдливим органiзмом
1) повiдомити про це компетентний орган та на його вимогу надати всю необхiдну iнформацiю;
Вимога щодо надання повiдомлення, передбаченого цiєю частиною, не застосовується:
Стаття 36. Локалiзацiя та лiквiдацiя карантинних шкiдливих органiзмiв
1) несуть вiдповiдальнiсть, визначену законом;
Стаття 37. Порядок встановлення та скасування карантинної (демаркованої) зони
2. Карантинна (демаркована) зона включає:
3. Карантинна (демаркована) зона встановлюється:
Рiшення, передбачене цiєю частиною, набирає чинностi з дня, наступного за днем його опублiкування.
5. У рiшеннi про встановлення карантинної (демаркованої) зони зазначається iнформацiя про:
2) межi та площу карантинної (демаркованої) зони;
3) межi та площу буферної зони, зони зараження;
4) час, з якого встановлюється карантинна (демаркована) зона;
6) вiдомостi про органи та осiб, що здiйснюють фiтосанiтарнi заходи.
2) присутностi рослин-господарiв;
4) пiдтвердження ефективностi фiтосанiтарних заходiв, спрямованих на лiквiдацiю.
1) вiдсутнiсть карантинного шкiдливого органiзму, пiдтверджена результатами спостереження;
6. Забороняється ввезення (перемiщення) у вiльну зону без паспорта рослини:
Стаття 39. Мiсце виробництва (виробнича дiлянка), вiльне вiд шкiдливого органiзму
Роздiл VI. ПОВОДЖЕННЯ IЗ ЗАСОБАМИ ЗАХИСТУ РОСЛИН
Стаття 40. Основнi принципи та загальнi вимоги до поводження iз засобами захисту рослин
1. Основними принципами щодо поводження iз засобами захисту рослин є:
Такi заходи включають, зокрема, реалiзацiю засобiв захисту рослин:
1) дозволених для використання непрофесiйними користувачами (дозволених для роздрiбного продажу населенню вiдповiдно до Закону України "Про пестициди i агрохiмiкати");
2) у готових до використання препаративних формах;
3) у дрiбнофасованому виглядi;
4) за обов'язкової наявностi етикетки, яка мiстить iнформацiю, передбачену статтею 10 Закону України "Про пестициди i агрохiмiкати".
Стаття 41. Навчання щодо безпечного поводження iз засобами захисту рослин
16. Компетентний орган приймає рiшення про вiдкликання свiдоцтва про проходження навчання у разi:
1) звернення особи, якiй видано свiдоцтво про проходження навчання;
5) в iнших випадках, встановлених законом.
У разi надання особою завiдомо неправдивих вiдомостей, що стали пiдставою для прийняття рiшення про видачу свiдоцтва про проходження навчання, компетентний орган приймає рiшення про визнання такого свiдоцтва недiйсним вiдповiдно до Закону України "Про адмiнiстративну процедуру".
Стаття 42. Розмiщення на ринку засобiв захисту рослин
1) засоби захисту рослин дозволенi для використання непрофесiйними користувачами (дозволенi для роздрiбного продажу населенню вiдповiдно до Закону України "Про пестициди i агрохiмiкати");
3) обов'язкова наявнiсть етикетки, яка мiстить iнформацiю, передбачену статтею 10 Закону України "Про пестициди i агрохiмiкати".
7. Засоби захисту рослин розмiщуються на ринку та реалiзуються виключно в оригiнальнiй упаковцi виробника, яка не повинна мати зовнiшнiх пошкоджень, та за умови наявностi на кожнiй товарнiй одиницi засобу захисту рослин етикетки, яка мiстить iнформацiю, передбачену статтею 10 Закону України "Про пестициди i агрохiмiкати".
Стаття 43. Зберiгання iнформацiї, облiк та звiтнiсть щодо засобiв захисту рослин
1) назва засобу захисту рослин та назви дiючих речовин, якi вiн мiстить;
2) дата надходження i дата реалiзацiї засобу захисту рослин;
3) документ, за яким надiйшов та/або реалiзований засiб захисту рослин;
4) обсяг наявного засобу захисту рослин (у вiдповiдних одиницях вимiрювання);
5) обсяг (залишок) засобу захисту рослин пiсля реалiзацiї (у вiдповiдних одиницях вимiрювання);
1) назва засобу захисту рослин та назви дiючих речовин, якi вiн мiстить;
2) документ, за яким надiйшов засiб захисту рослин;
3) перiод застосування i норма витрати засобу захисту рослин;
4) обсяг використаного засобу захисту рослин (у мiлiлiтрах, лiтрах, грамах, кiлограмах, тоннах);
5) площа i назва культури, щодо якої застосовано засiб захисту рослин;
Стаття 44. Порядок повiдомлення про застосування засобiв захисту рослин
3. Завчасне сповiщення має мiстити, зокрема, таку iнформацiю:
1) дата та час початку робiт iз застосуванням засобiв захисту рослин;
2) вiдповiдна територiя запланованого застосування засобiв захисту рослин;
5) спосiб (метод) застосування засобiв захисту рослин;
4. Завчасне сповiщення доводиться до вiдома:
1) населення, що проживає в межах вiдповiдної територiї;
2) працiвникiв пiдприємств, установ, органiзацiй, розмiщених у межах вiдповiдної територiї;
3) власникiв пасiк, розмiщених у межах вiдповiдної територiї;
Стаття 45. Електронна система завчасного сповiщення про застосування засобiв захисту рослин
5. Електронна система завчасного сповiщення є об'єктом права державної власностi.
Стаття 46. Застосування засобiв захисту рослин
1. Застосування засобiв захисту рослин в Українi дозволяється лише пiсля їх державної реєстрацiї, крiм випадкiв, визначених Законом України "Про пестициди i агрохiмiкати".
3. Застосування засобiв захисту рослин здiйснюється:
1) професiйним користувачем, який має чинне свiдоцтво про проходження навчання;
5. До особливих зон застосування засобiв захисту рослин належать:
6. Застосування засобiв захисту рослин в особливих зонах здiйснюється вiдповiдно до законодавства.
Стаття 47. Внесення засобiв захисту рослин з повiтря
1. Внесення засобiв захисту рослин з повiтря забороняється, крiм випадкiв:
1) внесення засобiв захисту рослин за допомогою безпiлотного повiтряного судна;
1) план внесення засобiв захисту рослин з повiтря;
2) iнформацiя про дотримання умов частини другої цiєї статтi;
3) копiя свiдоцтва про проходження навчання.
8. У дозволi на внесення засобiв захисту рослин з повiтря компетентний орган визначає заходи для своєчасного iнформування населення, яке перебуває поблизу територiї, визначеної в дозволi на внесення засобiв захисту рослин з повiтря, у тому числi власникiв пасiк, розмiщених у межах вiдповiдної територiї, з дотриманням вимог цього Закону та Закону України "Про бджiльництво".
10. Пiдставою для вiдмови у видачi дозволу на внесення засобiв захисту рослин з повiтря є:
1) недотримання умов частини другої цiєї статтi;
Стаття 48. Внесення засобiв захисту рослин за допомогою безпiлотного повiтряного судна
територiя та площа, на якiй заплановано внесення засобiв захисту рослин;
перiод внесення засобiв захисту рослин;
кiлькiсть та назва засобiв захисту рослин, внесення яких заплановано;
2) засоби захисту рослин, що вносяться, зареєстрованi вiдповiдно до Закону України "Про пестициди i агрохiмiкати" i призначенi для внесення з повiтря;
3) безпiлотне повiтряне судно, за допомогою якого вносяться засоби захисту рослин, перебуває на облiку вiдповiдно до авiацiйних правил України або зареєстровано вiдповiдно до Повiтряного кодексу України;
4) завчасне сповiщення здiйснено вiдповiдно до цього Закону;
Стаття 49. Спецiальнi заходи для захисту поверхневих i пiдземних вод та питної води
3. Заходи, зазначенi в частинi першiй цiєї статтi, включають:
1) застосування засобiв захисту рослин III або IV класу небезпечностi;
Стаття 50. Технiчний огляд обладнання для застосування засобiв захисту рослин
4. Ранцевi обприскувачi для застосування засобiв захисту рослин не пiдлягають технiчному огляду.
Роздiл VII. ПРОСТЕЖУВАНIСТЬ У СФЕРI ЗАХИСТУ РОСЛИН
2. Паспорт рослини не вимагається у разi:
1) транзиту вантажiв з рослинами, продуктами рослинного походження та iншими об'єктами;
1) для рослин, продуктiв рослинного походження та iнших об'єктiв, що перебувають у його володiннi;
3) подання до компетентного органу заяви про видачу паспорта рослини.
Лабораторне дослiдження проводиться у разi:
1) виявлення за результатами iнспектування наявностi регульованих шкiдливих органiзмiв;
2) наявностi iнших пiдстав, визначених законодавством.
9. Пiдставою для прийняття компетентним органом рiшення про вiдмову у видачi паспорта рослини є:
10. Пiдставою для припинення дiї паспорта рослини є:
1) невiдповiднiсть вимогам до оформлення паспорта рослини;
2) видача паспорта рослини особою, не уповноваженою на це вiдповiдно до цього Закону;
4) недотримання умов видачi паспорта рослини на замiну ранiше виданого, передбачених цим Законом;
5) повiдомлення оператора ринку про видачу паспорта рослини на замiну ранiше виданого;
14. Паспорт рослини видається на замiну ранiше виданого за одночасного дотримання всiх таких умов:
1) забезпечено простежуванiсть рослин, продуктiв рослинного походження та iнших об'єктiв;
2) вiдсутнi вiзуальнi ознаки зараження регульованими шкiдливими органiзмами;
3) характеристики рослин, продуктiв рослинного походження або iнших об'єктiв не змiнилися.
Стаття 52. Вимоги до оформлення паспорта рослини
1. Паспорт рослини повинен мати форму окремої етикетки, крiм випадкiв, передбачених цiєю статтею.
1) назву документа "Паспорт рослини / Plant passport" у верхньому правому кутi;
2) мiжнародний лiтерний код держави Україна "UA" у верхньому лiвому кутi;
Паспорт рослини може поєднуватися з етикеткою, передбаченою Законом України "Про насiння i садивний матерiал". У такому разi паспорт рослини:
1) розмiщується над етикеткою, передбаченою Законом України "Про насiння i садивний матерiал", а його ширина має вiдповiдати ширинi такої етикетки;
2) мiстить у верхньому правому кутi назву документа "Паспорт рослини / Plant passport".
Стаття 53. Плани управлiння ризиками, пов'язаними iз шкiдливими органiзмами
2) включає (у вiдповiдних випадках - у формi стандартних операцiйних процедур) такi вiдомостi:
iнформацiю, що вимагалася при державнiй реєстрацiї такого професiйного оператора;
функцiї та обов'язки персоналу, залученого до дiяльностi, пов'язаної з видачею паспорта рослини;
проведенi навчання для персоналу, залученого до дiяльностi, пов'язаної з видачею паспорта рослини.
Стаття 54. Забезпечення простежуваностi рослин, продуктiв рослинного походження та iнших об'єктiв
3) паспорти рослини (якщо їх обов'язковiсть визначена цим Законом).
Стаття 55. Забезпечення простежуваностi засобiв захисту рослин
Роздiл VIII. МIЖНАРОДНА ТОРГIВЛЯ
Стаття 56. Загальнi принципи здiйснення державного контролю на державному кордонi
5) форму та порядок заповнення Протоколу державного контролю на державному кордонi;
6) форму та порядок заповнення загального фiтосанiтарного документа на ввезення;
7) перелiк вимог до призначеного прикордонного iнспекцiйного поста;
9) порядок повернення вантажу у разi його невiдповiдностi вимогам фiтосанiтарних заходiв.
3) iншi документи, якщо їх обов'язковiсть встановлена законом.
9. Вiдомостi про результати здiйснення державного контролю рослин, продуктiв рослинного походження, iнших об'єктiв, засобiв захисту рослин, що ввозяться (пересилаються) на митну територiю України (у тому числi з метою транзиту), вносяться державним фiтосанiтарним iнспектором до iнформацiйно-комунiкацiйної системи компетентного органу та до єдиного державного iнформацiйного веб-порталу "Єдине вiкно для мiжнародної торгiвлi" у строки, встановленi статтею 319 Митного кодексу України.
10. Взаємодiя компетентного органу з митними органами, iншими державними органами, установами та органiзацiями, уповноваженими на здiйснення дозвiльних або контрольних функцiй щодо перемiщення товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення через митний кордон України, та iншими заiнтересованими особами пiд час проведення державного контролю вантажiв з продуктами, що ввозяться (пересилаються) на митну територiю України (у тому числi з метою транзиту), здiйснюється з використанням механiзму "єдиного вiкна" вiдповiдно до Митного кодексу України.
Стаття 57. Призначенi прикордоннi iнспекцiйнi пости
4. Призначений прикордонний iнспекцiйний пост повинен:
8. Перелiк призначених прикордонних iнспекцiйних постiв може змiнюватися шляхом:
4) категорiї вантажiв, для яких вiн призначений.
2) державної реєстрацiї засобiв захисту рослин, крiм випадкiв, передбачених законом.
3. Забороняється ввезення (пересилання) на митну територiю України засобiв захисту рослин:
2) не зареєстрованих вiдповiдно до закону, якщо їх реєстрацiя вимагається вiдповiдно до Закону України "Про пестициди i агрохiмiкати";
3) пакування i маркування яких не вiдповiдає вимогам Закону України "Про пестициди i агрохiмiкати";
4) до настання термiну придатностi яких, визначеного виробником, залишилося менше одного року;
4. Ввезення на митну територiю України незареєстрованих засобiв захисту рослин може здiйснюватися:
2) для державних випробувань та наукових дослiджень у науково обґрунтованому обсязi на пiдставi дозволу, виданого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну полiтику у сферi охорони навколишнього природного середовища, вiдповiдно до Закону України "Про пестициди i агрохiмiкати".
1) iнформацiї щодо державної реєстрацiї засобу захисту рослин у Державному реєстрi пестицидiв i агрохiмiкатiв, дозволених до використання в Українi, а в разi ввезення на митну територiю України незареєстрованих засобiв захисту рослин для державних випробувань та наукових дослiджень - дозволу, виданого вiдповiдно до Закону України "Про пестициди i агрохiмiкати";
2) встановлює вiдповiднiсть пакування та маркування вимогам Закону України "Про пестициди i агрохiмiкати";
3) перевiряє термiн придатностi засобiв захисту рослин.
2) бути вiльними вiд регульованих шкiдливих органiзмiв, крiм випадкiв, передбачених цим Законом.
2. Вимоги пункту 1 частини першої цiєї статтi не поширюються на:
2) якщо вони вiльнi вiд регульованих шкiдливих органiзмiв, крiм випадкiв, передбачених цим Законом.
1) матерiал пройшов один або декiлька видiв оброблення та вiдповiдає вимогам, визначеним МСФЗ N 15;
3) вiзуальна вiдсутнiсть карантинних шкiдливих органiзмiв;
4) здiйснено окорування, передбачене МСФЗ N 15.
є дiйсним оригiналом або завiреною копiєю, що вiдповiдає вимогам МСФЗ N 12;
виданий компетентним органом держави-експортера або держави-реекспортера;
адресований компетентному органу держави-iмпортера;
заповнений англiйською мовою або однiєю з офiцiйних мов ООН;
мiстить текст додаткової декларацiї (у разi необхiдностi), що вiдповiдає вимогам МСФЗ N 12;
заповненi всi роздiли (у разi обов'язковостi їх заповнення);
1) мiстить неповнi або неправильнi вiдомостi;
2) мiстить недостовiрнi вiдомостi або такi, що вводять в оману;
3) мiстить суперечливi або неузгодженi вiдомостi;
5) не є дiйсним оригiналом або завiреною копiєю, що вiдповiдає вимогам МСФЗ N 12;
11) у ньому заповненi не всi роздiли (у разi обов'язковостi їх заповнення);
3) наявностi фiтосанiтарного ризику на основi критерiїв, визначених компетентним органом;
4) застосування тимчасових фiтосанiтарних заходiв.
4) iнших критерiїв, що справляють вплив на фiтосанiтарний ризик.
1) за допомогою часткового розвантаження;
2) що складається з декiлькох партiй.
1) повернення вантажу за межi митної територiї України;
4. Фiтосанiтарнi заходи застосовуються до всього вантажу або його частини.
Фiзична перевiрка здiйснюється у випадках:
2) порушення опломбування або цiлiсностi вантажу.
Стаття 68. Фiтосанiтарний сертифiкат та фiтосанiтарний сертифiкат на реекспорт
4) нанесенням знака маркування на дерев'яний пакувальний матерiал;
професiйний оператор включений до Державного реєстру професiйних операторiв;
1) заяви про оформлення фiтосанiтарного сертифiката, фiтосанiтарного сертифiката на реекспорт;
Фiтосанiтарний сертифiкат на реекспорт видається за дотримання таких додаткових умов:
збережено iдентичнiсть рослин, продуктiв рослинного походження або iнших об'єктiв.
1) змiна адреси отримувача вантажу або найменування отримувача вантажу;
2) змiна пункту ввезення на державному кордонi України;
3) змiна держави-iмпортера, якщо вантаж вiдповiдає вимогам фiтосанiтарних заходiв такої держави;
4) змiна транспортного засобу або способу транспортування;
6) пошкодження фiтосанiтарного сертифiката, фiтосанiтарного сертифiката на реекспорт.
2) змiна способу транспортування або замiна транспортного засобу;
Про результати розгляду заявник повiдомляється у письмовiй формi.
У Перелiку виданих фiтосанiтарних сертифiкатiв вiдкритою i загальнодоступною є iнформацiя про:
1) назву та обсяг рослин, продуктiв рослинного походження або iнших об'єктiв;
2) номер та дату видачi висновку лабораторного дослiдження;
3) номер та дату видачi фiтосанiтарного сертифiката або фiтосанiтарного сертифiката на реекспорт.
Роздiл IX. МАТЕРIАЛЬНО-ТЕХНIЧНЕ ТА IНФОРМАЦIЙНО-ТЕХНОЛОГIЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМПЕТЕНТНОГО ОРГАНУ
Стаття 69. Матерiально-технiчне забезпечення компетентного органу
Стаття 70. Iнформацiйно-комунiкацiйна система компетентного органу
5. Iнформацiйно-комунiкацiйна система компетентного органу повинна забезпечувати щонайменше:
3) функцiонування особистого електронного кабiнету.
9. Порядок доступу третiх осiб до персональних даних, що перебувають у володiннi компетентного органу як розпорядника публiчної iнформацiї, визначається компетентним органом з урахуванням Закону України "Про доступ до публiчної iнформацiї" та iнших нормативно-правових актiв.
Стаття 71. Об'єкти та суб'єкти державного контролю та iнших офiцiйних заходiв
1. Об'єктами державного контролю та iнших офiцiйних заходiв у сферi захисту рослин є:
2) рослини, продукти рослинного походження та iншi об'єкти;
2. Заходи державного контролю здiйснюються компетентним органом.
Стаття 72. Перелiки для цiлей державного контролю та iнших офiцiйних заходiв у сферi захисту рослин
1) країни (частини країни) походження;
2) результатiв оцiнювання фiтосанiтарного ризику;
3) статусу шкiдливих органiзмiв в Українi та/або в iноземнiй державi;
4) результатiв обстежень або фiтосанiтарного монiторингу;
5) доступної актуальної наукової iнформацiї;
6) опису та коду згiдно з УКТ ЗЕД;
7) iнших характеристик (за потреби).
Стаття 73. Основнi засади державного контролю та iнших офiцiйних заходiв
1) забезпечити об'єктивнiсть та ефективнiсть державного контролю та/або iнших офiцiйних заходiв;
Стаття 74. Вимоги до заходiв державного контролю
3. Позаплановi заходи державного контролю здiйснюються у випадках, встановлених Законом України "Про основнi засади державного нагляду (контролю) у сферi господарської дiяльностi". Пiд час здiйснення позапланових заходiв державного контролю перевiряють виключно питання, передбаченi у рiшеннi (наказi) про проведення позапланових заходiв державного контролю.
5. При плануваннi заходiв державного контролю повиннi враховуватися:
1) ступiнь ризику вiд дiяльностi у сферi захисту рослин;
2) будь-яка iнформацiя, що свiдчить про iмовiрнiсть того, що споживачi можуть бути введенi в оману;
3) результати попереднiх заходiв державного контролю;
4) обґрунтована iнформацiя, яка вказує на невiдповiднiсть вимогам законодавства про захист рослин;
5) мiсцезнаходження оператора ринку та вид дiяльностi, який вiн здiйснює.
2) отруєння та iншi надзвичайнi ситуацiї, пов'язанi iз засобами захисту рослин;
3) невiдповiднiсть засобу захисту рослин умовам реєстрацiї та/або умовам розмiщення на ринку.
Стаття 75. Методи та способи здiйснення заходiв державного контролю та iнших офiцiйних заходiв
1. Методи та способи здiйснення заходiв державного контролю та iнших офiцiйних заходiв включають:
5) аудит або перевiрку уповноважених осiб;
Стаття 76. Документування заходiв державного контролю та iнших офiцiйних заходiв
1) рiшення (наказ) про проведення заходiв державного контролю;
2) посвiдчення (направлення) на проведення заходiв державного контролю;
3) акт, який складається за результатами здiйснення заходiв державного контролю;
4) приписи, розпорядження, протоколи;
5) постанови у справах про адмiнiстративнi правопорушення;
6) постанови про накладення адмiнiстративно-господарських санкцiй;
2) тип заходу державного контролю (плановий або позаплановий);
3) посада, власне iм'я та прiзвище посадової особи, яка здiйснила захiд державного контролю;
4) найменування оператора ринку, щодо дiяльностi якого здiйснювався захiд державного контролю;
5) опис мети заходу державного контролю;
6) застосованi методи державного контролю;
7) результати здiйснення заходу державного контролю;
6. Забороняється здiйснення заходiв державного контролю щодо питань, якi:
1) вiдсутнi в актi, що складається за результатами здiйснення заходiв державного контролю;
3) не стосуються оператора ринку, щодо якого здiйснюються заходи державного контролю.
12. Особи, якi здiйснюють iншi офiцiйнi заходи, зобов'язанi:
1) оформлювати їх з дотриманням вимог законодавства про захист рослин;
2) вести записи про iншi офiцiйнi заходи (у паперовiй та/або електроннiй формi);
3) за запитом компетентного органу надавати iнформацiю про здiйсненi ними iншi офiцiйнi заходи.
Стаття 77. Аудит компетентного органу
4. Порядок проведення аудиту компетентного органу затверджується Кабiнетом Мiнiстрiв України.
Стаття 78. Довгостроковий план державного контролю
2. Довгостроковий план державного контролю розробляється та затверджується компетентним органом.
3. Розроблення довгострокового плану державного контролю:
1) ґрунтується на принципах узгодженостi, послiдовностi та звiтностi;
2) категоризацiю ризикiв державного контролю;
3) завдання та наявнi ресурси для забезпечення їх виконання;
4) завдання уповноважених осiб на здiйснення iнших офiцiйних заходiв;
5) загальнi засади органiзацiї та управлiння державним контролем;
8) пiдвищення квалiфiкацiї посадових осiб компетентного органу;
9) процедури здiйснення державного контролю вiдповiдно до цього Закону.
7. До довгострокового плану державного контролю вносяться змiни у разi:
1) внесення змiн до законодавства про захист рослин;
3) змiн у структурi, управлiннi або функцiях компетентного органу;
Стаття 79. Щорiчний план державного контролю
3. Плановим перiодом вважається рiк, який обчислюється з 1 сiчня по 31 грудня планового року.
2) загальний аналiз результатiв заходiв державного контролю, здiйснених протягом звiтного року;
3) вид, кiлькiсть i результати здiйснення заходiв державного контролю;
4) вид i кiлькiсть виявлених випадкiв невiдповiдностi законодавству про захист рослин;
Стаття 81. Загальнi вимоги до фiнансування державного контролю та iнших офiцiйних заходiв
Стаття 82. Державний контроль та iншi офiцiйнi заходи, що фiнансуються за рахунок операторiв ринку
1. Державний контроль та iншi офiцiйнi заходи фiнансуються за рахунок операторiв ринку у разi:
2) якщо державний контроль або iншi офiцiйнi заходи здiйснюються на вимогу оператора ринку;
5) вiдбiр зразкiв та проведення лабораторних дослiджень.
Стаття 83. Визначення розмiру плати за здiйснення державного контролю та iнших офiцiйних заходiв
4. Плата за проведення державного контролю товарiв, транспортних засобiв, якi ввозяться на митну територiю України, у тому числi з метою транзиту вантажiв, у розмiрi, що не перевищує розмiру плати за перевiрку документiв на товари й транспортнi засоби (контейнери), включається до складу єдиного збору згiдно iз Законом України "Про єдиний збiр, який справляється у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України".
Стаття 84. Адмiнiстративнi та iншi платнi послуги у сферi захисту рослин
2. Компетентний орган надає такi адмiнiстративнi послуги у сферi захисту рослин:
1) видача документiв дозвiльного характеру, передбачених цим Законом;
2) видача фiтосанiтарного сертифiката, фiтосанiтарного сертифiката на реекспорт;
3) державна реєстрацiя осiб у сферi захисту рослин;
6) видача свiдоцтва про проходження навчання.
3. Компетентний орган надає такi платнi послуги у сферi захисту рослин:
1) проведення iнспектування, спостереження, вiдбору зразкiв;
Роздiл XI. МIЖНАРОДНЕ СПIВРОБIТНИЦТВО У СФЕРI ЗАХИСТУ РОСЛИН
Стаття 85. Мiжнародне спiвробiтництво у сферi захисту рослин
1. Участь України у мiжнародному спiвробiтництвi у сферi захисту рослин здiйснюється шляхом:
1) участi в роботi вiдповiдних мiжнародних органiзацiй;
4) проведення спiльних наукових дослiджень;
5) розроблення i реалiзацiї мiжнародних програм iз захисту рослин;
8) адаптацiї законодавства про захист рослин до законодавства Європейського Союзу.
Прийнятi фiтосанiтарнi заходи пiдлягають опублiкуванню в офiцiйному друкованому виданнi.
Стаття 86. Визнання еквiвалентностi фiтосанiтарних заходiв, якi здiйснюються в iноземнiй державi
5. Оцiнювання фiтосанiтарних заходiв здiйснюється за такими критерiями:
1) положення законодавства про захист рослин, що дiють в iноземнiй державi;
2) органiзацiйна структура компетентного органу iноземної держави, його компетенцiя;
4) наявнiсть систем, що забезпечують простежуванiсть у сферi захисту рослин;
6) фiтосанiтарний стан територiї iноземної держави;
1) частоти внесення змiн до законодавства iноземної держави;
2) обсягiв i характеру iмпорту з iноземної держави;
3) результатiв фiтосанiтарних заходiв, здiйснених iноземною державою;
Роздiл XII. ЗАХОДИ РЕАГУВАННЯ ТА ВIДПОВIДАЛЬНIСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ВИМОГ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАХИСТ РОСЛИН
Стаття 87. Заходи реагування у разi виявлення порушення вимог законодавства про захист рослин
2) з'ясування причин виникнення порушення вимог законодавства про захист рослин.
1) оброблення товарiв та/або коригування iнформацiї про товар, яка надається споживачам;
6) iншi заходи, передбаченi законом.
5. Компетентний орган зобов'язаний у письмовiй формi надати оператору ринку:
Стаття 88. Вiдповiдальнiсть операторiв ринку за порушення вимог законодавства про захист рослин
8) недодержання регламентiв застосування засобiв захисту рослин -
10) порушення Правил поводження iз засобами захисту рослин -
11) виготовлення або збут фальсифiкованих засобiв захисту рослин -
Стаття 89. Провадження у справах про порушення законодавства про захист рослин
1) дата i мiсце його складення;
2) посада, власне iм'я та прiзвище посадової особи, яка склала протокол;
4) мiсце, час i суть вчиненого порушення законодавства про захист рослин;
13. Справа не може бути розпочата, а розпочата справа пiдлягає закриттю у разi:
1) вiдсутностi подiї або складу порушення законодавства про захист рослин;
3) закiнчення визначеного цiєю статтею строку, протягом якого може бути накладено штраф;
5) лiквiдацiї юридичної особи, щодо якої складено протокол;
6) смертi фiзичної особи - пiдприємця, стосовно якої складено протокол.
15. Постанова у справi має мiстити таку iнформацiю:
1) посаду, власне iм'я та прiзвище посадової особи, яка винесла постанову;
2) дату i мiсце розгляду справи;
3) вiдомостi про особу, стосовно якої винесено постанову, а також про потерпiлого (за наявностi);
4) опис обставин, встановлених пiд час розгляду справи, та доказiв, що їх пiдтверджують;
6) посилання на положення цього Закону, що передбачають вiдповiдальнiсть за вчинене правопорушення;
7) рiшення, прийняте у справi.
Постанова у справi має вiдповiдати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження".
1) про залишення постанови без змiн, а скарги - без задоволення;
2) про скасування постанови та закриття справи;
3) про скасування постанови та прийняття нової постанови.
23. Якщо штраф не сплачено в строк, встановлений частиною двадцять другою цiєї статтi, примусове виконання постанови про накладення штрафу здiйснюється у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження". Суми штрафiв зараховуються до державного бюджету.
Роздiл XIII. ПРИКIНЦЕВI ТА ПЕРЕХIДНI ПОЛОЖЕННЯ
2. Визнати такими, що втратили чиннiсть з дня набрання чинностi цим Законом:
Закон України "Про карантин рослин" (Вiдомостi Верховної Ради України, 1993 р., N 34, ст. 352 iз наступними змiнами);
Постанову Верховної Ради України "Про порядок введення в дiю Закону України "Про карантин рослин" (Вiдомостi Верховної Ради України, 1993 р., N 34, ст. 353);
Закон України "Про захист рослин" (Вiдомостi Верховної Ради України, 1998 р., N 50 - 51, ст. 310 iз наступними змiнами).
3. Внести змiни до таких законiв України:
1) у Законi України "Про пестициди i агрохiмiкати" (Вiдомостi Верховної Ради України, 1995 р., N 14, ст. 91 iз наступними змiнами):
частину другу викласти в такiй редакцiї:
б) у частинi першiй статтi 2 слова "та iнших актiв законодавства, прийнятих вiдповiдно до нього" замiнити словами "Закону України "Про державне регулювання сфери захисту рослин" та прийнятих вiдповiдно до них iнших актiв законодавства";
в) доповнити статтею 101 такого змiсту:
"Стаття 101. Вимоги до рекламування пестицидiв i агрохiмiкатiв
г) частину другу статтi 11 викласти в такiй редакцiї:
д) у текстi статтi 16 слова "центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної полiтики" замiнити словами "центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну полiтику у сферi захисту рослин";
е) статтi 162 i 166 виключити;
є) у частинi першiй статтi 167 слова "за поводженням з пестицидами" замiнити словами "за поводженням з пестицидами (крiм поводження iз засобами захисту рослин вiдповiдно до Закону України "Про державне регулювання сфери захисту рослин")";
частину першу доповнити пунктом 43 такого змiсту:
пункт 2 частини третьої виключити;
3) у Законi України "Про бджiльництво" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2000 р., N 21, ст. 157 iз наступними змiнами):
а) статтю 1 доповнити частиною другою такого змiсту:
б) статтi 31 i 37 викласти в такiй редакцiї:
номер i дата видачi паспорта пасiки;
дата i час, з яких пасiка буде розташована за новим мiсцезнаходженням;
в) роздiл IX "Прикiнцевi положення" доповнити пунктом 5 такого змiсту:
"У разi масового поширення особливо небезпечних та карантинних шкiдливих органiзмiв застосування засобiв захисту рослин у парках, лiсах та iнших зелених насадженнях, розташованих на територiї курорту та/або лiкувально-оздоровчої мiсцевостi, здiйснюється вiдповiдно до законiв України "Про державне регулювання сфери захисту рослин", "Про природно-заповiдний фонд України", "Про Червону книгу України", якщо територiї курорту та/або лiкувально-оздоровчої мiсцевостi належать до об'єктiв природно-заповiдного фонду";
5) у Законi України "Про тваринний свiт" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2002 р., N 14, ст. 97 iз наступними змiнами):
а) частину третю статтi 48 виключити;
б) статтю 49 викласти в такiй редакцiї:
"Стаття 49. Обмеження або заборона застосування пестицидiв i агрохiмiкатiв на окремих територiях
З метою збереження бiорiзноманiття на окремих територiях застосування пестицидiв i агрохiмiкатiв може бути заборонено або обмеженим вiдповiдно до законiв України "Про пестициди i агрохiмiкати" та "Про державне регулювання сфери захисту рослин";
6) у Законi України "Про охорону земель" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2003 р., N 39, ст. 349 iз наступними змiнами):
а) абзац сьомий статтi 18 виключити;
пункт 8 частини першої викласти в такiй редакцiї:
б) роздiл III доповнити статтею 253 такого змiсту:
"Стаття 253. Рекламування пестицидiв i агрохiмiкатiв
3. Рекламування пестицидiв i агрохiмiкатiв забороняється:
у друкованих медiа та виданнях, призначених для дiтей та юнацтва;
пiд час трансляцiї дитячих програм;
6. Реклама пестицидiв i агрохiмiкатiв не повинна:
в) частину першу статтi 26 доповнити абзацом такого змiсту:
9) абзац третiй частини третьої статтi 2 Закону України "Про дозвiльну систему у сферi господарської дiяльностi" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2005 р., N 48, ст. 483 iз наступними змiнами) викласти в такiй редакцiї:
"Видача, вiдмова у видачi, переоформлення, вiдкликання дозволу на ввезення (пересилання) на митну територiю України окремих видiв шкiдливих органiзмiв або рослин, продуктiв рослинного походження та iнших об'єктiв, дозволу на внесення засобiв захисту рослин з повiтря здiйснюються вiдповiдно до цього Закону з урахуванням особливостей, визначених Митним кодексом України та Законом України "Про державне регулювання сфери захисту рослин";
10) у Законi України "Про карантин рослин" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2006 р., N 19 - 20, ст. 167 iз наступними змiнами):
а) роздiл I доповнити статтею 21 такого змiсту:
"Стаття 21. Iнформацiйна автоматизована система "Phytosanitary Inspection System"
функцiонування особистого електронного кабiнету.
Порядок доступу третiх осiб до персональних даних, що знаходяться у володiннi центрального органу виконавчої влади, що реалiзує державну полiтику у сферi карантину рослин, як розпорядника публiчної iнформацiї, визначається Законом України "Про доступ до публiчної iнформацiї" та iншими нормативно-правовими актами.
PHIS є об'єктом права державної власностi.
Обробка персональних даних у PHIS, доступ третiх осiб до персональних даних, що мiстяться у PHIS, здiйснюються вiдповiдно до Закону України "Про захист персональних даних";
б) абзац третiй частини першої статтi 36 доповнити словами "якщо такий сертифiкат вимагається згiдно з дiючими фiтосанiтарними заходами";
абзац третiй частини першої викласти в такiй редакцiї:
абзац четвертий частини другої викласти в такiй редакцiї:
11) у статтi 1 Закону України "Про ветеринарну медицину" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2007 р., N 5 - 6, ст. 53 iз наступними змiнами) визначення термiна "партiя" викласти в такiй редакцiї:
12) частину восьму статтi 2 Закону України "Про основнi засади державного нагляду (контролю) у сферi господарської дiяльностi" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2007 р., N 29, ст. 389 iз наступними змiнами) викласти в такiй редакцiї:
"Центральний орган виконавчої влади, що реалiзує державну полiтику у сферах безпечностi та окремих показникiв якостi харчових продуктiв, ветеринарної медицини, захисту рослин, його територiальнi органи зобов'язанi забезпечувати дотримання з урахуванням особливостей, визначених законами України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчовi продукти, корми, побiчнi продукти тваринного походження, ветеринарну медицину та благополуччя тварин", "Про державне регулювання сфери захисту рослин", виключно вимог таких положень цього Закону:
3) частин першої - четвертої, шостої, восьмої - десятої статтi 7;
4) частин першої i другої статтi 12;
5) статей 13, 14, 15 (крiм абзацу третього частини третьої), 16 - 18, 20 i 21";
13) у Перелiку документiв дозвiльного характеру у сферi господарської дiяльностi, затвердженому Законом України "Про Перелiк документiв дозвiльного характеру у сферi господарської дiяльностi" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2011 р., N 47, ст. 532 iз наступними змiнами):
б) доповнити пунктами 167 i 168 такого змiсту:
167. | Дозвiл на ввезення (пересилання) на митну територiю України окремих видiв шкiдливих органiзмiв або рослин, продуктiв рослинного походження та iнших об'єктiв | Закон України "Про державне регулювання сфери захисту рослин" |
168. | Дозвiл на внесення засобiв захисту рослин з повiтря | Закон України "Про державне регулювання сфери захисту рослин |
16) у Законi України "Про насiння i садивний матерiал" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2013 р., N 42, ст. 585 iз наступними змiнами):
у визначеннi термiна "етикетка" слово "насiння" виключити;
у визначеннi термiна "дiлянковий (ґрунтовий) сортовий контроль" слово "офiцiйному" виключити;
доповнити частиною такого змiсту:
б) у частинi першiй статтi 4 слова "Про карантин рослин" замiнити словами "Про державне регулювання сфери захисту рослин";
у частинi четвертiй слова "приватної форми власностi" виключити;
г) абзац третiй частини другої статтi 181 виключити;
ґ) частину сiмнадцяту статтi 182 доповнити словами "за умови проведення вибiркового оцiнювання робiт такого аудитора iз сертифiкацiї (агронома-iнспектора)";
д) статтю 21 доповнити частиною такого змiсту:
назва засобу захисту рослин, яким оброблено насiння або садивний матерiал;
17) у Законi України "Про основнi принципи та вимоги до безпечностi та якостi харчових продуктiв" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2014 р., N 41 - 42, ст. 2024 iз наступними змiнами):
у пунктi 35 слово "пестициди" замiнити словами "засоби захисту рослин";
в абзацi шостому пункту 80 слово "карантину" замiнити словом "захисту";
у пунктi 91 слово "пестицидiв" замiнити словами "засобiв захисту рослин";
частину другу пiсля абзацу четвертого доповнити новим абзацом такого змiсту:
У зв'язку з цим абзац п'ятий вважати абзацом шостим;
б) у пунктi 3 частини другої статтi 6 слово "пестицидiв" замiнити словами "засобiв захисту рослин i бiоцидiв";
в) у частинi сьомiй статтi 40:
пункт 1 викласти в такiй редакцiї:
у пунктi 2 слова "чи хвороб" виключити;
18) у частинi п'ятiй статтi 7 Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчовi продукти, корми, побiчнi продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2017 р., N 31, ст. 343; 2023 р., N 8 - 9, ст. 24, N 83, ст. 302) слова "посадових осiб вiдповiдних територiальних органiв" замiнити словами "осiб, якi працюють в системi компетентного органу";
19) у частинi першiй статтi 3 Закону України "Про основнi принципи та вимоги до органiчного виробництва, обiгу та маркування органiчної продукцiї" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2018 р., N 36, ст. 275; iз змiнами, внесеними Законом України вiд 10 жовтня 2024 року N 4017-IX) слова "про карантин рослин" виключити;
20) в абзацi першому пункту 1 роздiлу XV "Прикiнцевi та перехiднi положення" Закону України "Про ветеринарну медицину" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2023 р., N 8 - 9, ст. 24; iз змiнами, внесеними Законом України вiд 12 травня 2022 року N 2246-IX) слова "через один рiк з дня припинення або скасування воєнного стану" замiнити словами i цифрами "з 1 вересня 2025 року".
3) фiтосанiтарнi лабораторiї, уповноваженi вiдповiдно до Закону України "Про карантин рослин", є уповноваженими лабораторiями вiдповiдно до цього Закону, вiдомостi про них автоматично вносяться до Державного реєстру лабораторiй у сферi захисту рослин;
4) посвiдчення про право роботи з пестицидами, виданi вiдповiдно до Закону України "Про пестициди i агрохiмiкати", є чинними до завершення строку їх дiї;
7) з дня набрання чинностi цим Законом iнформацiйна автоматизована система "Phytosanitary Inspection System", що функцiонувала вiдповiдно до Закону України "Про карантин рослин", вважається iнформацiйною (автоматизованою) системою "Phytosanitary Inspection System" вiдповiдно до цього Закону.
5. Кабiнету Мiнiстрiв України до набрання чинностi цим Законом:
1) забезпечити прийняття нормативно-правових актiв, необхiдних для реалiзацiї цього Закону;
2) привести свої нормативно-правовi акти у вiдповiднiсть iз цим Законом;
Президент України | В. ЗЕЛЕНСЬКИЙ |
м. Київ
17 грудня 2024 року
N 4147-IX