СКЛАДИ ТИМЧАСОВОГО ЗБЕРIГАННЯ
Товари з моменту пред'явлення їх митного органу до помiщення їх у вiдповiдний митний режим можуть перебувати на тимчасовому зберiганнi пiд митним контролем. Тимчасове зберiгання товарiв пiд митним контролем здiйснюється на складах тимчасового зберiгання.
Склад тимчасового зберiгання - це вiдповiдним чином облаштованi примiщення та/або критi чи вiдкритi майданчики, резервуари, холодильнi чи морозильнi камери, призначенi для тимчасового зберiгання товарiв пiд митним контролем до помiщення їх у митний режим.
Склад тимчасового зберiгання може бути закритого та вiдкритого типу. Склад тимчасового зберiгання закритого типу призначається виключно для зберiгання утримувачем складу товарiв, що належать йому. Склад тимчасового зберiгання вiдкритого типу призначається для зберiгання товарiв, що належать будь-яким особам.
Загальний строк тимчасового зберiгання товарiв пiд митним контролем становить 90 календарних днiв.
Товари, якi швидко псуються або мають обмежений строк зберiгання, можуть перебувати на тимчасовому зберiганнi пiд митним контролем у межах строку збереження їх якостей, якi дають можливiсть використовувати такi товари за призначенням, але не бiльше строку, встановленого частиною першою статтi 204 Митного кодексу України.
Строк тимчасового зберiгання товарiв, зазначений у частинi першiй статтi 204 Митного кодексу України, за заявою власника або уповноваженої ним особи може бути продовжений (але не бiльше нiж на 30 днiв) митним органом, за дозволом якого товари були розмiщенi на складi. Якщо особа, яка зберiгає товари на складi тимчасового зберiгання вiдкритого типу або митному складi вiдкритого типу, не є утримувачем цього складу, її заява про продовження строку тимчасового зберiгання зазначених товарiв попередньо погоджується з утримувачем складу. У разi вiдмови у продовженнi строку тимчасового зберiгання митний орган зобов'язаний невiдкладно, письмово або в електроннiй формi, повiдомити власника товару або уповноважену ним особу про причини i пiдстави такої вiдмови.
До закiнчення строкiв зберiгання, зазначених у частинах першiй - третiй статтi 204 Митного кодексу України, товари, що перебувають на тимчасовому зберiганнi пiд митним контролем, повиннi бути: 1) задекларованi власником або уповноваженою ним особою до вiдповiдного митного режиму; або 2) переданi власником або уповноваженою ним особою, утримувачем складу тимчасового зберiгання, митного складу, органiзацiєю - отримувачем гуманiтарної допомоги вiдповiдному митного органу для зберiгання та/або розпорядження вiдповiдно до Митного кодексу України; або 3) вiдправленi пiд митним контролем до iнших митних органiв для їх подальшого митного оформлення; або 4) вивезенi за межi митної територiї України.
Якщо товари, що перебувають на тимчасовому зберiганнi пiд митним контролем, декларувалися митного органу, але щодо них пiсля закiнчення строкiв зберiгання, зазначених у частинах першiй - третiй статтi 204 Митного кодексу України, двiчi надавалася вiдмова у митному оформленнi в порядку, встановленому Митним кодексом України, такi товари пiдлягають обов'язковiй передачi власником або уповноваженою ним особою, утримувачем складу тимчасового зберiгання, митного складу, органiзацiєю - отримувачем гуманiтарної допомоги на склад митного органу.
Митний орган встановлює строк для вивезення товарiв iз складу, виходячи з можливостей наявних засобiв для транспортування цих товарiв та навантажувально-розвантажувальної технiки.
Єдиним документом, необхiдним для розмiщення товарiв на тимчасове зберiгання пiд митним контролем, є унiфiкований документ за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну фiнансову полiтику, що мiстить опис цих товарiв на пiдставi товаросупровiдних документiв.
Порядок розмiщення, зберiгання та облiку товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення на складi тимчасового зберiгання, а також випуску їх iз цього складу визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну фiнансову полiтику.
Взаємовiдносини утримувача складу тимчасового зберiгання вiдкритого типу з особами, якi розмiщують товари на цьому складi, визначаються вiдповiдним договором, крiм випадкiв, передбачених Митним кодексом України.
На складах тимчасового зберiгання можуть розмiщуватися будь-якi товари. Однак небезпечнi товари, товари, що можуть зашкодити iншим товарам, або товари, що потребують спецiальних умов зберiгання, можуть розмiщуватися тiльки на складах тимчасового зберiгання, якi мають вiдповiднi умови для зберiгання таких товарiв.
Не допускається розмiщення на складах тимчасового зберiгання товарiв, якi швидко псуються або мають обмежений строк зберiгання, якщо до закiнчення строку їх придатностi залишається менше одного мiсяця.
Не пiдлягають передачi на тимчасове зберiгання пiдприємствам товари, що зберiгаються виключно митними органами вiдповiдно до частини першої статтi 238 Митного кодексу України.
Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну фiнансову полiтику, може визначати також перелiк окремих видiв товарiв, якi передаються на тимчасове зберiгання пiд митним контролем лише на склади митних органiв. Власник товарiв, що перебувають на тимчасовому зберiганнi пiд митним контролем, або уповноважена ним особа з дозволу митного органу можуть проводити з цими товарами такi операцiї: 1) простi складськi операцiї, необхiднi для забезпечення збереження цих товарiв: перемiщення товарiв у межах складу з метою рацiонального розмiщення, чищення, провiтрювання, створення оптимального температурного режиму зберiгання, сушiння (у тому числi iз створенням потоку тепла), захист вiд корозiї, боротьба iз шкiдниками, iнвентаризацiя; 2) огляд та вимiрювання; 3) усунення пошкодження упаковки; 4) взяття проб та зразкiв; 5) пiдготовка товарiв до продажу (вiдчуження) i транспортування: сортування, пакування, перепакування, маркування, навантаження, вивантаження, перевантаження та iншi подiбнi операцiї.
У разi вiдмови у наданнi дозволу на проведення операцiй, зазначених у частинi першiй статтi 203 Митного кодексу України, митнi органи зобов'язанi невiдкладно, письмово або в електроннiй формi, повiдомити власника товару або уповноважену ним особу про причини та пiдстави такої вiдмови.