Следующая >>
Способи застосування та форми рiзних видiв документiв, якi пiдтверджують походження товарiв
(a) Свiдоцтво про походження товарiв
Форма та змiст
6. Рекомендоване правило
Пiд час перегляду чинних бланкiв або пiд час розробки нових бланкiв свiдоцтв про походження товарiв Договiрнi сторони повиннi використовувати зразок, наведений у Додатку I до цього Роздiлу, вiдповiдно до Примiток у Додатку II та з урахуванням Правил у Додатку III.
Договiрнi сторони, що оформили свої бланки свiдоцтва про походження товарiв вiдповiдно до зразка, наведеного у Додатку I до цього Роздiлу, повиннi повiдомити про це Генерального секретаря Ради.
Використовуванi мови
7. Рекомендоване правило
Бланки свiдоцтва про походження товарiв повиннi бути надрукованi мовою (мовами) країни вивозу та, у випадку, також нi англiйська, нi французька мови не є мовами цiєї країни, також англiйською або французькою мовами.
8. Рекомендоване правило
У випадках, коли свiдоцтво про походження товарiв оформляється мовою, що не є мовою країни ввозу, митна служба цiєї країни, як правило, не повинна вимагати перекладу даних, наведених у свiдоцтвi про походження товарiв.
Державнi органiзацiї та iншi органи, уповноваженi видавати свiдоцтва про походження товарiв
9. Стандартне правило
Договiрнi сторони, що зобов'язуються дотримуватися положень цього Роздiлу, повиннi зазначити державнi органiзацiї або органи, уповноваженi видавати свiдоцтва про походження товарiв, у своєму повiдомленнi про зобов'язання дотримуватися положень цього Роздiлу або у подальшому.
10. Рекомендоване правило
У випадках, коли товари не є об'єктом прямого ввозу з країни їхнього походження, а переправляються через територiю третьої країни, повинно бути дозволено оформлення свiдоцтв про походження цих товарiв державними органiзацiями або органами, уповноваженими видавати такi свiдоцтва в зазначенiй третiй країнi, на основi свiдоцтв про походження цих товарiв, ранiше виданих у країнi їхнього походження.
11. Рекомендоване правило
Державнi органiзацiї або органи, уповноваженi видавати свiдоцтва про походження товарiв, повиннi зберiгати заяви на виданi ними свiдоцтва про походження товарiв або контрольнi примiрники зазначених свiдоцтв протягом принаймнi двох рокiв.
(b) Документи, що пiдтверджують походження товарiв, вiдмiннi вiд свiдоцтв про походження товарiв
12. Рекомендоване правило
У випадках, коли представлення документiв, якi пiдтверджують походження товарiв, є обов'язковим, декларацiя про походження товарiв повинна прийматися стосовно таких категорiй товарiв:
(a) товарiв, якi направляються дрiбними партiями на адресу приватних осiб чи провозяться в багажi фiзичних осiб, за умови, що цi ввезенi товари мають некомерцiйний характер, а їхня сукупна вартiсть не перевищує суми, що становить не менше 500 доларiв США;
(b) партiй товарiв комерцiйного призначення, сукупна вартiсть яких не перевищує суми, що складає не менше 300 доларiв США.
У випадках вiдправлення декiлькох партiй товарiв, перерахованих у пунктах "a" чи "b", у той самий час, у той самий спосiб, тому самому товароодержувачу, тим самим вiдправником товару їхня сукупна вартiсть приймається рiвною загальнiй вартостi цих партiй товарiв.