Следующая >>
Стаття 154. Звiльнення вiд оподаткування
154.1. Звiльняється вiд оподаткування прибуток пiдприємств та органiзацiй, якi заснованi громадськими органiзацiями iнвалiдiв i є їх повною власнiстю, отриманий вiд продажу (постачання) товарiв, виконання робiт i надання послуг, крiм пiдакцизних товарiв, послуг iз поставки пiдакцизних товарiв, отриманих у межах договорiв комiсiї (консигнацiї), поруки, доручення, довiрчого управлiння, iнших цивiльно-правових договорiв, що уповноважують такого платника податку здiйснювати постачання товарiв вiд iменi та за дорученням iншої особи без передачi права власностi на такi товари, де протягом попереднього звiтного (податкового) перiоду кiлькiсть iнвалiдiв, якi мають там основне мiсце роботи, становить не менш як 50 вiдсоткiв середньооблiкової чисельностi штатних працiвникiв облiкового складу за умови, що фонд оплати працi таких iнвалiдiв становить протягом звiтного перiоду не менш як 25 вiдсоткiв суми загальних витрат на оплату працi.
Зазначенi пiдприємства та органiзацiї громадських органiзацiй iнвалiдiв мають право застосовувати цю пiльгу за наявностi дозволу на право користування такою пiльгою, який видається Комiсiєю з питань дiяльностi пiдприємств та органiзацiй громадських органiзацiй iнвалiдiв вiдповiдно до Закону України "Про основи соцiальної захищеностi iнвалiдiв в Українi".
У разi порушення вимог щодо цiльового використання вивiльнених вiд оподаткування коштiв платник податку зобов'язаний збiльшити податковi зобов'язання з цього податку за результатами податкового перiоду, на який припадає таке порушення, а також сплатити пеню, нараховану вiдповiдно до цього Кодексу.
Пiдприємства та органiзацiї, на якi поширюється дiя цього пункту, реєструються у вiдповiдному органi державної податкової служби в порядку, передбаченому для платникiв цього податку.
154.2. Звiльняється вiд оподаткування прибуток пiдприємств, отриманий вiд продажу на митнiй територiї України продуктiв дитячого харчування власного виробництва, спрямований на збiльшення обсягiв виробництва та зменшення роздрiбних цiн таких продуктiв.
Перелiк продуктiв дитячого харчування встановлюється Кабiнетом Мiнiстрiв України.
154.3. На перiод пiдготовки до зняття i зняття з експлуатацiї енергоблокiв Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" на екологiчно безпечну систему звiльняється вiд оподаткування прибуток Чорнобильської АЕС, якщо такi кошти використовуються на фiнансування робiт з пiдготовки до зняття i зняття Чорнобильської АЕС з експлуатацiї та перетворення об'єкта "Укриття" на екологiчно безпечну систему.
154.4. Звiльняється вiд оподаткування прибуток пiдприємств, отриманий за рахунок мiжнародної технiчної допомоги або за рахунок коштiв, якi передбачаються в державному бюджетi як внесок України до Чорнобильського фонду "Укриття" для реалiзацiї мiжнародної програми - Плану здiйснення заходiв на об'єктi "Укриття" вiдповiдно до положень Рамкової угоди мiж Україною та Європейським банком реконструкцiї та розвитку, для подальшої експлуатацiї, пiдготовки до зняття i зняття енергоблокiв Чорнобильської АЕС з експлуатацiї, перетворення об'єкта "Укриття" на екологiчно безпечну систему та забезпечення соцiального захисту персоналу Чорнобильської АЕС.
154.5. Звiльняється вiд оподаткування прибуток державних пiдприємств "Мiжнародний дитячий центр "Артек" i "Український дитячий центр "Молода гвардiя" вiд провадження дiяльностi з оздоровлення та вiдпочинку дiтей.
154.6. На перiод з 1 квiтня 2011 року до 1 сiчня 2016 року застосовується ставка 0 вiдсоткiв для платникiв податку на прибуток, у яких розмiр доходiв кожного звiтного податкового перiоду наростаючим пiдсумком з початку року не перевищує трьох мiльйонiв гривень та нарахованої за кожний мiсяць звiтного перiоду заробiтної плати (доходу) працiвникiв, якi перебувають з платником податку у трудових вiдносинах, є не меншим, нiж двi мiнiмальнi заробiтнi плати, розмiр якої встановлено законом, та якi вiдповiдають одному iз таких критерiїв:
а) утворенi в установленому законом порядку пiсля 1 квiтня 2011 року;
б) дiючi, у яких протягом трьох послiдовних попереднiх рокiв (або протягом усiх попереднiх перiодiв, якщо з моменту їх утворення пройшло менше трьох рокiв), щорiчний обсяг доходiв задекларовано в сумi, що не перевищує трьох мiльйонiв гривень, та у яких середньооблiкова кiлькiсть працiвникiв протягом цього перiоду не перевищувала 20 осiб;
в) якi були зареєстрованi платниками єдиного податку в установленому законодавством порядку в перiод до набрання чинностi цим Кодексом та у яких за останнiй календарний рiк обсяг виручки вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) становив до одного мiльйона гривень та середньооблiкова кiлькiсть працiвникiв становила до 50 осiб.
При цьому, якщо платники податку, якi застосовують норми цього пункту, у будь-якому звiтному перiодi досягли показникiв щодо отриманого доходу, середньооблiкової чисельностi або середньої заробiтної плати працiвникiв, з яких хоча б один не вiдповiдає критерiям, зазначеним у цьому пунктi, то такi платники податку зобов'язанi оподаткувати прибуток, отриманий у такому звiтному перiодi, за ставкою, встановленою пунктом 151.1 статтi 151 цього Кодексу.
Дiя цього пункту не поширюється на суб'єктiв господарювання, якi:
1) утворенi в перiод пiсля набрання чинностi цим Кодексом шляхом реорганiзацiї (злиття, приєднання, подiлу, видiлення, перетворення), приватизацiї та корпоратизацiї;
2) здiйснюють:
2.1) дiяльнiсть у сферi розваг, визначену в пiдпунктi 14.1.46 пункту 14.1 статтi 14 роздiлу I;
2.2) виробництво, оптовий продаж, експорт iмпорт пiдакцизних товарiв;
2.3) виробництво, оптовий та роздрiбний продаж пально-мастильних матерiалiв;
2.4) видобуток, серiйне виробництво та виготовлення дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного камiння, у тому числi органогенного утворення, що пiдлягають лiцензуванню вiдповiдно до Закону України "Про лiцензування певних видiв господарської дiяльностi";
2.5) фiнансову дiяльнiсть (гр. 65 - гр. 67 Секцiї J КВЕД ДК 009:2005);
2.6) дiяльнiсть з обмiну валют;
2.7) видобуток та реалiзацiю корисних копалин загальнодержавного значення;
2.8) операцiї з нерухомим майном, оренду (у тому числi надання в оренду торгових мiсць на ринках та/або у торгiвельних об'єктах) (гр. 70, 71 КВЕД ДК 009:2005);
2.9) дiяльнiсть з надання послуг пошти та зв'язку (гр. 64 КВЕД ДК 009:2005);
2.10) дiяльнiсть з органiзацiї торгiв (аукцiонiв) виробами мистецтва, предметами колекцiонування або антикварiату;
2.11) дiяльнiсть з надання послуг у сферi телебачення i радiомовлення вiдповiдно до Закону України "Про телебачення i радiомовлення";
2.12) охоронну дiяльнiсть;
2.13) зовнiшньоекономiчну дiяльнiсть (крiм дiяльностi у сферi iнформатизацiї);
2.14) виробництво продукцiї на давальницькiй сировинi;
2.15) оптову торгiвлю i посередництво в оптовiй торгiвлi;
2.16) дiяльнiсть у сферi виробництва та розподiлення електроенергiї, газу та води;
2.17) дiяльнiсть у сферах права, бухгалтерського облiку, iнжинiрингу; надання послуг пiдприємцям (гр. 74 КВЕД ДК 009:2005).
Платники податку, зазначенi у пiдпунктах "а", "б", "в" цього пункту, якi здiйснюють нарахування та виплату дивiдендiв своїм акцiонерам (власникам), нараховують та вносять до бюджету авансовий внесок iз податку в порядку, встановленому пiдпунктом 153.3.2 пункту 153.3 статтi 153 цього Кодексу та сплачують податок на прибуток за ставкою, встановленою пунктом 151.1 статтi 151 цього Кодексу за звiтний податковий перiод, у якому здiйснювалось нарахування та виплата дивiдендiв.
154.7. Звiльняється вiд оподаткування прибуток дошкiльних та загальноосвiтнiх навчальних закладiв недержавної форми власностi, отриманий вiд надання освiтнiх послуг.
154.8. Звiльняється вiд оподаткування прибуток пiдприємств паливно-енергетичного комплексу в межах фактичних витрат, що не перевищують загальну рiчну суму:
передбачених iнвестицiйними програмами, схваленими органом, що здiйснює державне регулювання у сферi електроенергетики i на ринку природного газу, на капiтальнi вкладення з будiвництва (реконструкцiї, модернiзацiї) мiждержавних, магiстральних та розподiльчих (локальних) електричних мереж, електричних станцiй, теплоелектроцентралей, магiстральних газопроводiв, газорозподiльних мереж, пiдземних сховищ газу та встановлення лiчильникiв газу населенню, у тому числi сум, спрямованих на повернення кредитiв, якi використанi для фiнансування вищезазначених цiлей;
передбачених проектами, фiнансування яких здiйснюється за рахунок суб'єктiв природних монополiй, виробникiв електричної та/або теплової енергiї вiдповiдно до рiшень Кабiнету Мiнiстрiв України;
витрат у межах iнвестицiйної складової, затвердженої органом, що здiйснює державне регулювання у сферi електроенергетики i на ринку природного газу, необхiдної для повернення кредитiв, iнвестицiй, погашення облiгацiй (боргових цiнних паперiв), випущених (отриманих) енергогенеруючими компанiями, з метою фiнансування капiтальних вкладень з будiвництва (реконструкцiї, модернiзацiї) обладнання електричних станцiй i теплоелектроцентралей, вiдповiдно до плану будiвництва (реконструкцiї, модернiзацiї), затвердженого Кабiнетом Мiнiстрiв України або уповноваженим ним органом.
154.9. Звiльняється вiд оподаткування прибуток суб'єктiв господарювання водо-, теплопостачання та водовiдведення в межах витрат, передбачених iнвестицiйними програмами, погодженими органом мiсцевого самоврядування (в межах його компетенцiї) та схваленими державним органом, що здiйснює державне регулювання у сферi комунальних послуг (для суб'єктiв, регулювання дiяльностi яких здiйснює така комiсiя), на капiтальнi iнвестицiї в будiвництво (реконструкцiю, модернiзацiю) об'єктiв водо-, теплопостачання та водовiдведення, та/або сум, спрямованих на повернення кредитiв, якi використанi для фiнансування зазначених цiлей.