Следующая >>
Стаття 158. Особливостi оподаткування прибутку пiдприємств, отриманого у зв'язку iз впровадженням енергоефективних технологiй
158.1. Звiльняється вiд оподаткування 80 вiдсоткiв прибутку пiдприємств, отриманого вiд продажу на митнiй територiї України товарiв власного виробництва за перелiком, встановленим Кабiнетом Мiнiстрiв України:
устаткування, що працює на вiдновлюваних джерелах енергiї;
матерiали, сировина, устаткування та комплектуючi, якi будуть використовуватись у виробництвi енергiї з вiдновлюваних джерел енергiї;
енергоефективне обладнання i матерiали, вироби, експлуатацiя яких забезпечує економiю та рацiональне використання паливно-енергетичних ресурсiв;
засоби вимiрювання, контролю та управлiння витратами паливно-енергетичних ресурсiв;
устаткування для виробництва альтернативних видiв палива.
Платник повинен забезпечити окремий облiк прибутку або збитку, отриманого вiд продажу на митнiй територiї України товарiв, зазначених в абзацi першому цього пункту.
Суми коштiв, вивiльнених у зв'язку з наданням податкової пiльги, спрямовуються платником податку на збiльшення обсягiв виробництва в порядку, встановленому Кабiнетом Мiнiстрiв України.
У разi порушення цiльового використання коштiв платник податку зобов'язаний визначити прибуток, не оподаткований у зв'язку з наданням податкової пiльги, та оподаткувати його в поточному перiодi, а також сплатити за вiдповiдний перiод пеню в розмiрах, визначених цим Кодексом.
158.2. Звiльняється вiд оподаткування 50 вiдсоткiв прибутку, отриманого вiд здiйснення енергоефективних заходiв та реалiзацiї енергоефективних проектiв пiдприємств, що включенi до Державного реєстру пiдприємств, установ, органiзацiй, якi здiйснюють розроблення, впровадження та використання енергоефективних заходiв та енергоефективних проектiв.
До Державного реєстру пiдприємств, установ, органiзацiй, якi здiйснюють розроблення, впровадження та використання енергоефективних заходiв та енергоефективних проектiв, включаються пiдприємства, установи та органiзацiї, включенi до галузевих програм iз енергоефективностi i за результатами проведення експертизи в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсiв, та отримали висновок такого органу про вiдповiднiсть енергоефективних заходiв та енергоефективних проектiв, що вже впровадженi або перебувають на стадiї розроблення та впровадження, критерiям енергоефективностi та включенi до галузевих програм з енергоефективностi.
Ведення Державного реєстру пiдприємств, установ, органiзацiй, якi здiйснюють розроблення, впровадження та використання енергоефективних заходiв та енергоефективних проектiв, покладається на центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсiв. Порядок включення пiдприємств до Державного реєстру пiдприємств, установ, органiзацiй, якi здiйснюють розроблення, впровадження та використання енергоефективних заходiв та енергоефективних проектiв, затверджується центральним органом виконавчої влади з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсiв.
При впровадженнi платником податку енергоефективних заходiв та енергоефективних проектiв такий платник повинен забезпечити окремий облiк прибутку/збитку, отриманого вiд здiйснення зазначених заходiв та реалiзацiї проектiв, у порядку, затвердженому Кабiнетом Мiнiстрiв України.
158.3. Норми пунктiв 158.1 та 158.2 цiєї статтi дiють протягом п'яти рокiв з моменту отримання першого прибутку внаслiдок пiдвищення енергоефективностi виробництва.