Следующая >>
Стаття 338. Огляд та переогляд товарiв, транспортних засобiв
1. Огляд товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення, пред'явлених митному органу (у тому числi для перерахунку та зважування), проводиться в можливо короткий строк пiсля прийняття рiшення про його проведення.
2. За результатами застосування системи управлiння ризиками огляд товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення може бути iдентифiкацiйним - без розкриття пакувальних мiсць i без обстеження транспортного засобу, частковим - з розкриттям до 20 вiдсоткiв пакувальних мiсць i вибiрковим обстеженням транспортного засобу та повним - з розкриттям до 100 вiдсоткiв пакувальних мiсць та поглибленим обстеженням транспортного засобу.
3. За письмовим рiшенням керiвника митного органу або особи, яка виконує його обов'язки, огляд товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення може також проводитися, якщо:
1) митна декларацiя не подана декларантом протягом строку, встановленого статтею 263 цього Кодексу, за наявностi достатнiх пiдстав вважати, що цi товари перемiщуються через митний кордон України з порушенням норм цього Кодексу та iнших законiв з питань державної митної справи;
2) товари виявлено (знайдено) пiд час здiйснення митного контролю в зонах митного контролю та/або транспортних засобах, що перетинають митний кордон України, i їх власник невiдомий;
3) декларантом не виконуються обов'язки, встановленi статтею 266 цього Кодексу.
4. Переогляд товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення проводиться у разi виявлення пошкодження або втрати митного забезпечення, накладеного на зазначенi товари, транспортнi засоби, чи за наявностi iнших видимих ознак можливого несанкцiонованого доступу до товарiв, що перебувають пiд митним контролем. Витрати, пов'язанi з проведенням такого переогляду, несе власник зазначених товарiв, транспортних засобiв або уповноважена ним особа.
5. Крiм випадкiв, зазначених у частинах другiй - четвертiй цiєї статтi, огляд (переогляд) товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення може проводитися за наявностi достатнiх пiдстав вважати, що перемiщення цих товарiв, транспортних засобiв через митний кордон України здiйснюється поза митним контролем або з приховуванням вiд митного контролю, у тому числi в разi отримання вiдповiдної офiцiйної iнформацiї вiд правоохоронних органiв. Вичерпний перелiк вiдповiдних пiдстав визначається Кабiнетом Мiнiстрiв України. З метою проведення огляду (переогляду) товарiв посадовi особи митних органiв самостiйно вживають заходiв, передбачених цим Кодексом, на всiй митнiй територiї України, у тому числi в межах контрольованого прикордонного району. Такий огляд (переогляд) проводиться за рахунок органу, з iнiцiативи або на пiдставi iнформацiї якого прийнято рiшення про його проведення. Якщо в результатi проведення огляду (переогляду) виявлено факт незаконного перемiщення товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення через митний кордон України, витрати, пов'язанi з проведенням огляду (переогляду), вiдшкодовуються власником зазначених товарiв, транспортних засобiв або уповноваженою ним особою.
6. Огляд (переогляд) товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення здiйснюється у присутностi особи, яка перемiщує цi товари, транспортнi засоби через митний кордон України чи зберiгає товари пiд митним контролем, а у разi її вiдсутностi - за умови залучення не менше нiж двох понятих. Як понятi запрошуються особи, не заiнтересованi у результатах огляду (переогляду). Працiвники митних органiв не можуть бути понятими.
7. Порядок проведення огляду та переогляду товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну полiтику у сферi фiнансiв.
8. За результатами митного огляду (переогляду) складається акт огляду (переогляду) у двох примiрниках, в якому зазначаються вiдомостi про:
1) посадових осiб митного органу, якi здiйснювали огляд (переогляд), та осiб, якi були присутнi пiд час його проведення;
2) пiдстави проведення огляду (переогляду) за вiдсутностi особи, яка перемiщує товари, транспортнi засоби комерцiйного призначення через митний кордон України чи зберiгає товари пiд митним контролем;
3) обсяг здiйснення огляду (переогляду) та результати його проведення;
4) iншi вiдомостi, що стосуються товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення, огляд (переогляд) яких проводився.
9. Акт огляду (переогляду) засвiдчується вiдбитком особистої номерної печатки посадової особи митного органу, яка проводила огляд (переогляд).
10. Один примiрник акта передається (надсилається) особi, яка перемiщує товари через митний кордон України чи зберiгає товари пiд митним контролем.
11. Форма акта огляду (переогляду) товарiв, транспортних засобiв, ручної поклажi та багажу затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну полiтику у сферi фiнансiв.