Следующая >>
Стаття 379. Умови тимчасового ввезення та ввезення з метою транзиту товарiв на митну територiю України громадянами
1. Громадяни мають право ввозити тимчасово або з метою транзиту товари, сумарна фактурна вартiсть та загальна вага яких не перевищують критерiї, встановленi частиною першою статтi 374 цього Кодексу, за умови усного або, за бажанням власника цих товарiв чи на вимогу посадової особи митного органу, письмового декларування в порядку, передбаченому для громадян.
2. Пропуск через митний кордон України товарiв, що ввозяться громадянами на митну територiю України тимчасово або з метою транзиту пiд зобов'язання про їх зворотне вивезення (транзит), сумарна фактурна вартiсть яких перевищує еквiвалент 500 євро та/або загальна вага яких перевищує 50 кг, та транспортних засобiв, незалежно вiд їх митної вартостi, дозволяється за умови письмового декларування в порядку, передбаченому для громадян, та внесення цими громадянами на рахунок митного органу, що здiйснив пропуск таких товарiв на митну територiю України, грошової застави в розмiрi митних платежiв, що пiдлягають сплатi при ввезеннi таких товарiв на митну територiю України з метою вiльного обiгу, або iз застосуванням iнших заходiв гарантування, передбачених цим Кодексом.
3. Пропуск через митний кордон України товарiв, що ввозяться громадянами на митну територiю України тимчасово або з метою транзиту пiд зобов'язання про їх зворотне вивезення (транзит), сумарна фактурна вартiсть яких перевищує еквiвалент 10000 євро, дозволяється за умови письмового декларування з поданням митної декларацiї, передбаченої законодавством України для пiдприємств, та iз забезпеченням сплати митних платежiв у способи, визначенi роздiлом X цього Кодексу.
4. Пропуск через митний кордон України товарiв (крiм транспортних засобiв), що ввозяться на митну територiю тимчасово, мають ознаки таких, що були у користуваннi, та призначенi для власного облаштування i забезпечення життєдiяльностi громадян-нерезидентiв, якi за офiцiйним запрошенням прибувають у довготермiнове вiдрядження в Україну, здiйснюється пiд зобов'язання про їх зворотне вивезення та без застосування заходiв гарантування.
5. Дозволяється тимчасове ввезення на митну територiю України домашнiх тварин в кiлькостi не бiльше 3 ссавцiв, 6 птахiв, 20 акварiумних риб без застосування до них заходiв гарантування, передбачених цим Кодексом, та з поданням митним органам документiв, якi видаються державними органами для здiйснення митного контролю та митного оформлення товарiв, що перемiщуються громадянами через митний кордон України.
6. Строки тимчасового ввезення громадянами товарiв на митну територiю України (крiм випадкiв, передбачених статтею 380 цього Кодексу) встановлюються вiдповiдно до статтi 108 цього Кодексу, а строки ввезення з метою транзиту - вiдповiдно до статтi 95 цього Кодексу.
7. У разi вивезення товарiв за межi митної територiї України в установленi строки грошова застава, зазначена у частинi другiй цiєї статтi, повертається громадянам. Порядок внесення та повернення грошової застави встановлюється мiнiстерством, керiвник якого (мiнiстр) спрямовує та координує дiяльнiсть центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну полiтику у сферi фiнансiв.
8. У разi порушення встановлених строкiв зворотного вивезення за межi митної територiї України або транзиту товарiв, за винятком випадкiв, якщо таке порушення сталося внаслiдок аварiї або дiї обставин непереборної сили, що пiдтверджується вiдповiдними документами, внесена грошова застава використовується в порядку, визначеному статтею 313 цього Кодексу.
9. У разi втрати чи повного зiпсування товарiв, ввезених на митну територiю України тимчасово або з метою транзиту, внаслiдок аварiї чи дiї обставин непереборної сили та вiдповiдного документального пiдтвердження такої втрати чи повного зiпсування митний режим тимчасового ввезення (транзиту) щодо таких товарiв припиняється, а внесена грошова застава повертається власнику зазначених товарiв, його спадкоємцю або уповноваженiй ними особi.