КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 16 листопада 2002 р. | N 1788 |
---|
Про затвердження Порядку i правил проведення
обов'язкового страхування цивiльної
вiдповiдальностi суб'єктiв господарювання за
шкоду, яка може бути заподiяна пожежами та
аварiями на об'єктах пiдвищеної небезпеки,
включаючи пожежовибухонебезпечнi об'єкти та
об'єкти, господарська дiяльнiсть на яких може
призвести до аварiй екологiчного i
санiтарно-епiдемiологiчного характеру
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
постановами Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 18 липня 2012 року N 657,
вiд 29 травня 2013 року N 380
Вiдповiдно до пункту 14 частини першої статтi 7 Закону України "Про страхування" Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
1. Затвердити Порядок i правила проведення обов'язкового страхування цивiльної вiдповiдальностi суб'єктiв господарювання за шкоду, яка може бути заподiяна пожежами та аварiями на об'єктах пiдвищеної небезпеки, включаючи пожежовибухонебезпечнi об'єкти та об'єкти, господарська дiяльнiсть на яких може призвести до аварiй екологiчного i санiтарно-епiдемiологiчного характеру (додаються).
2. Мiнiстерствам, iншим центральним органам виконавчої влади привести у тримiсячний термiн свої нормативно-правовi акти у вiдповiднiсть iз цiєю постановою.
Прем'єр-мiнiстр України | А.КIНАХ |
Iнд. 34
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16 листопада 2002 р. N 1788 |
ПОРЯДОК I ПРАВИЛА
проведення обов'язкового страхування цивiльної
вiдповiдальностi суб'єктiв господарювання за
шкоду, яка може бути заподiяна пожежами та
аварiями на об'єктах пiдвищеної небезпеки,
включаючи пожежовибухонебезпечнi об'єкти та
об'єкти, господарська дiяльнiсть на яких може
призвести до аварiй екологiчного i
санiтарно-епiдемiологiчного характеру
1. Обов'язкове страхування цивiльної вiдповiдальностi суб'єктiв господарювання за шкоду, яка може бути заподiяна пожежами та аварiями на об'єктах пiдвищеної небезпеки, включаючи пожежовибухонебезпечнi об'єкти та об'єкти, господарська дiяльнiсть на яких може призвести до аварiй екологiчного i санiтарно-епiдемiологiчного характеру (далi - об'єкти пiдвищеної небезпеки), проводиться з метою забезпечення вiдшкодування шкоди, заподiяної життю, здоров'ю та майну третiх осiб, у тому числi довкiллю (природним ресурсам, територiям та об'єктам природно-заповiдного фонду), внаслiдок пожеж та/або аварiй на об'єктах пiдвищеної небезпеки, перелiк груп яких наведено у додатку 1.
2. У цих Порядку i правилах термiни та поняття застосовуються у значеннях, наведених у Законах України "Про об'єкти пiдвищеної небезпеки" i "Про страхування".
3. Суб'єктами обов'язкового страхування цивiльної вiдповiдальностi суб'єктiв господарювання за шкоду, яка може бути заподiяна пожежами та аварiями на об'єктах пiдвищеної небезпеки (далi - обов'язкове страхування), є страхувальники, страховики i третi особи, яким внаслiдок пожеж та/або аварiй на об'єктах пiдвищеної небезпеки заподiяна пряма шкода.
Страхувальники - суб'єкти господарювання, яким об'єкти пiдвищеної небезпеки належать на правi власностi, повного господарського вiдання або оперативного управлiння чи якi користуються або володiють об'єктами пiдвищеної небезпеки.
Страховики - юридичнi особи - резиденти України, якi отримали в установленому порядку лiцензiю на проведення обов'язкового страхування.
Третi особи - фiзичнi та юридичнi особи, яким може бути заподiяна або заподiяна пряма шкода внаслiдок пожежi та/або аварiї на об'єктi пiдвищеної небезпеки, крiм осiб, якi знаходилися в трудових вiдносинах iз страхувальником, а також тих, якi несанкцiоновано або пiд час виконання службових обов'язкiв перебували на об'єктi пiдвищеної небезпеки.
Пожежовибухонебезпечний об'єкт - об'єкт, на якому використовуються, виготовляються, переробляються, зберiгаються або транспортуються одна чи кiлька пожежовибухонебезпечних чи пожежонебезпечних речовин i матерiалiв у кiлькостi, що є пiдставою для вiднесення його будiвлi, споруди та примiщення до вiдповiдних категорiй, встановлених нормативними актами.
Аварiя на об'єктi пiдвищеної небезпеки - небезпечна подiя - техногенного характеру (наднормативний викид небезпечних речовин, пожежа, вибух тощо), яка виникла пiд час експлуатацiї об'єкта пiдвищенної небезпеки i призвела до некерованих змiн його стану, загибелi людей чи тимчасової або незворотної втрати працездатностi чи здоров'я людини, заподiяння шкоди довкiллю.
Аварiя санiтарно-епiдемiологiчного характеру - аварiя, внаслiдок якої стався неконтрольований викид чи скид у середовище життєдiяльностi людини хiмiчних, бiологiчних (бактерiологiчних) сполук, що спричинило загибель людей або призвело чи може призвести до шкiдливого впливу на здоров'я людини, а також до проведення лiкувально-профiлактичних та реабiлiтацiйних заходiв серед населення чи до негативних наслiдкiв для середовища життєдiяльностi людини.
4. Об'єктом обов'язкового страхування за цими Порядком i правилами є майновi iнтереси страхувальника, що не суперечать законодавству, пов'язанi з вiдшкодуванням страхувальником заподiяної ним прямої шкоди третiм особам внаслiдок пожежi та/або аварiї на об'єктi пiдвищеної небезпеки.
5. Страховим випадком вважається заподiяння прямої шкоди третiм особам внаслiдок пожежi та/або аварiї на об'єктi пiдвищеної небезпеки пiд час дiї договору обов'язкового страхування, внаслiдок чого виникає обов'язок страховика здiйснити виплату страхового вiдшкодування.
Усi претензiї та позови, пред'явленi третiми особами стосовно вiдшкодування шкоди, спричиненої однiєю подiєю, вважаються пред'явленими щодо одного страхового випадку.
Вiдшкодуванню пiдлягає пряма шкода, заподiяна внаслiдок пожежi та/або аварiї на об'єктi пiдвищеної небезпеки життю, здоров'ю та майну третiх осiб, яке на момент настання страхового випадку перебувало у їх володiннi чи користуваннi, включаючи природнi ресурси, територiї та об'єкти природно-заповiдного фонду.
6. Страхова сума визначається за кожним конкретним об'єктом пiдвищеної небезпеки вiдповiдно до категорiї небезпеки, встановленої у додатку 1, i дорiвнює:
для групи об'єктiв 1 категорiї небезпеки - 200000 неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян на момент обчислення страхової суми;
для груп об'єктiв 2 категорiї небезпеки - 70000 неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян на момент обчислення страхової суми;
для груп об'єктiв 3 категорiї небезпеки - 45000 неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян на момент обчислення страхової суми.
Страховi виплати проводяться у такому розмiрi:
1) на вiдшкодування шкоди, заподiяної життю та здоров'ю третiх осiб внаслiдок настання страхового випадку, - 50 вiдсоткiв страхової суми, у тому числi на одну особу страхова виплата встановлюється:
у разi виплати страхового вiдшкодування спадкоємцям третьої особи, яка загинула (померла), - 500 неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян;
у разi встановлення третiй особi I, II i III групи iнвалiдностi - вiдповiдно 450, 375 i 250 неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян;
за кожний день непрацездатностi третьої особи - один неоподатковуваний мiнiмум доходiв громадян, але не бiльш як 250 неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян за весь час втрати працездатностi;
2) на вiдшкодування шкоди, заподiяної природним ресурсам, територiям та об'єктам природно-заповiдного фонду, - 30 вiдсоткiв страхової суми;
3) на вiдшкодування шкоди, заподiяної майну третiх осiб, - 20 вiдсоткiв страхової суми.
7. Розмiр максимального страхового тарифу у вiдсотках страхової суми на 12 мiсяцiв визначається залежно вiд категорiї небезпеки об'єкта пiдвищеної небезпеки i становить:
для груп об'єктiв 1 категорiї небезпеки - 1,5 вiдсотка;
для груп об'єктiв 2 категорiї небезпеки - 0,6 вiдсотка;
для груп об'єктiв 3 категорiї небезпеки - 0,4 вiдсотка.
8. Термiн внесення страхового платежу визначається договором обов'язкового страхування.
9. Договiр обов'язкового страхування укладається вiдповiдно до типового договору, наведеного у додатку 2.
10. У разi настання страхового випадку пiд час дiї договору обов'язкового страхування страхувальник повинен протягом двох робочих днiв з дати його настання письмово повiдомити страховика про настання страхового випадку, його характер, попередньо встановленi причини, розмiр шкоди та вжитi заходи для зменшення збиткiв.
11. Для отримання страхового вiдшкодування страхувальник подає страховику оригiнали або нотарiально засвiдченi копiї таких документiв:
заяву про виплату страхового вiдшкодування;
висновки вiдповiдної експертизи про характер пожежi та/або аварiї i розмiр заподiяної шкоди;
рiшення суду про стягнення iз страхувальника на користь третьої особи або пiдтверджувальнi документи страхувальника та третьої особи про врегулювання питання за участю страховика про розмiр шкоди, заподiяної внаслiдок настання страхового випадку, без звернення до суду.
За вимогою страховика страхувальник повинен подати оригiнали або нотарiально засвiдченi копiї:
документiв, що пiдтверджують ступiнь виконання вимог експертного висновку про стан об'єкта до моменту пожежi та/або аварiї;
акта або iнших документiв про пожежу та/або аварiю на об'єктi пiдвищеної небезпеки, складенi органами (комiсiєю), що здiйснюють державний нагляд i контроль у вiдповiднiй сферi дiяльностi, пов'язаної з об'єктами пiдвищеної небезпеки;
договору обов'язкового страхування;
платiжного документа, що пiдтверджує сплату страхових внескiв.
12. Страховик не пiзнiше нiж протягом 14 робочих днiв з дати отримання всiх необхiдних документiв приймає рiшення про виплату страхового вiдшкодування або про вiдмову у його виплатi. У разi прийняття рiшення про вiдмову у виплатi страхового вiдшкодування страховик у триденний термiн з дати його прийняття письмово повiдомляє страхувальника та/або третю особу про прийняте рiшення з обгрунтуванням причин вiдмови. У разi прийняття рiшення про виплату страхового вiдшкодування страховик не пiзнiше нiж протягом 14 робочих днiв з дати отримання документiв, зазначених у пунктi 11 цих Порядку i правил, складає страховий акт i не пiзнiше нiж протягом трьох робочих днiв з дати його складення виплачує страхове вiдшкодування.
13. Страховик має право вiдмовити у виплатi страхового вiдшкодування у випадках, передбачених статтею 26 Закону України "Про страхування", а також у разi:
коли шкоду, заподiяну внаслiдок стихiйного лиха, неможливо було передбачити;
коли страховий випадок стався внаслiдок воєнних дiй, масових заворушень, порушень громадського порядку, терористичного акту.
14. Страховик i страхувальник для з'ясування причин настання страхового випадку та визначення розмiру шкоди мають право залучати за свiй рахунок аварiйного комiсара.
15. Наявнiсть у страхувальникiв договорiв обов'язкового страхування перевiряється пiд час проведення планових перевiрок об'єктiв пiдвищеної небезпеки центральними органами виконавчої влади, якi згiдно iз законодавством мають повноваження на державний нагляд та контроль у сферi дiяльностi, пов'язаної з об'єктами пiдвищеної небезпеки, та уповноваженими ними органiзацiями.
Додаток 1 до Порядку i правил |
ПЕРЕЛIК
груп об'єктiв пiдвищеної небезпеки, включаючи
пожежовибухонебезпечнi об'єкти та об'єкти,
господарська дiяльнiсть на яких може призвести до
аварiй екологiчного i санiтарно-епiдемiологiчного
характеру, за категорiєю небезпеки
Групи об'єктiв пiдвищеної небезпеки | Категорiя небезпеки |
---|---|
Об'єкти, на яких можуть використовуватися або
виготовляються, переробляються, зберiгаються чи
транспортуються небезпечнi речовини, у тому числi
пожежовибухонебезпечнi, в кiлькостi, що дорiвнює
чи перевищує норматив граничної маси для об'єкта
1 класу, визначеного вiдповiдно до Порядку
iдентифiкацiї та облiку об'єктiв пiдвищеної
небезпеки, затвердженого постановою
Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 липня 2002 р. N 956
(далi - Порядок) Гiдротехнiчнi споруди 1, 2 i 3 класу (таблиця 1) Хвостосховища, шламонакопичувачi, накопичувачi токсичних вiдходiв (таблиця 2) |
1 |
Об'єкти, на яких можуть використовуватися або
виготовляються, переробляються, зберiгаються чи
транспортуються небезпечнi речовини, у тому числi
пожежовибухонебезпечнi, в кiлькостi, що дорiвнює
чи перевищує норматив граничної маси для об'єкта
2 класу, але не бiльше нiж норматив граничної маси
для об'єкта 1 класу, визначеного вiдповiдно до
Порядку Гiдротехнiчнi споруди 4 класу (таблиця 1) |
2 |
Об'єкти, на яких можуть використовуватися або виготовляються, переробляються, зберiгаються чи транспортуються небезпечнi речовини, у тому числi пожежовибухонебезпечнi i пожежонебезпечнi, в кiлькостi, що становить 2 i бiльше вiдсотки нормативу граничної маси для об'єкта 1 класу, але не бiльше нiж норматив граничної маси для об'єкта 2 класу, визначеного вiдповiдно до Порядку | 3 |
Таблиця 1 |
КЛАСИ
основних гiдротехнiчних споруд
Тип гiдротехнiчних споруд (Снiп 2.06.01-86) |
Тип ґрунтової основи | Клас гiдротехнiчної споруди залежно вiд її висоти (або глибини) | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | ||
Греблi з ґрунтових матерiалiв | А | понад 100 | 70 - 100 | 25 - 70 | менш як 25 |
Б | 75 | 35 - 75 | 15 - 35 | 15 | |
В | 50 | 25 - 50 | 15 - 25 | 15 | |
Греблi бетоннi та залiзобетоннi, пiдводнi конструкцiї будiвель гiдроелектростанцiй, судноплавнi шлюзи, суднопiдйомники та iншi споруди, якi беруть участь у створеннi напiрного фронту | А | понад 100 | 60 - 100 | 25 - 60 | менш як 25 |
Б | 50 | 25 - 50 | 10 - 25 | 10 | |
В | 25 | 20 - 25 | 10 - 20 | 10 | |
Пiдпiрнi стiни | А | понад 40 | 25 - 40 | 15 - 25 | менш як 15 |
Б | 30 | 20 - 30 | 12 - 20 | 12 | |
В | 25 | 18 - 25 | 10 - 18 | 10 | |
Морськi причальнi споруди основного призначення (вантажнi, пасажирськi, суднобудiвнi, судноремонтнi тощо) | А Б В |
понад 25 | 20 - 25 | менш як 20 | |
Морськi внутрiшньопортовi захиснi споруди, береговi укрiплення пасивного захисту, струмененапрямнi i намулозатримувальнi греблi та iншi | А Б В |
понад 15 | 15 i менше | ||
Захиснi споруди (моли, хвилеломи i дамби), льодозахиснi споруди | А Б В |
понад 25 | 5 - 25 | менш як 5 | |
Сухi наливнi доки, наливнi док-камери | А Б В |
понад 15 | 15 i менше | ||
Стацiонарнi буровi платформи на шельфi для добування нафти i газу, естакади у вiдкритому морi, штучнi острови | А Б В |
понад 25 | 25 i менше |
Примiтки: | 1. Грунтова основа: А - скельна, Б - пiщана, В - глиниста, водонасичена в пластичному станi. |
2. Типи гiдротехнiчної споруди та грунтової основи визначаються вiдповiдно до технiчної документацiї. |
Таблиця 2 |
КЛАСИ
хвостосховищ i шламонакопичувачiв, накопичувачiв
токсичних вiдходiв
Клас сховища | Мiсткiсть сховища, млн. куб. метрiв | Вихiд вiдходiв, тонн/добу | Висота греблi або захисної дамби, метрiв | Ступiнь вiдповiдальностi споруд залежно вiд наслiдкiв порушення їх експлуатацiї (згiдно з ГОСТ 27751-88) |
---|---|---|---|---|
I | бiльш як 100 | бiльш як 10000 | бiльш як 50 | особливо вiдповiдальнi, пожежа та/або аварiя на яких зумовлює катастрофiчнi наслiдки для населених пунктiв i пiдприємств, а також отруєння, забруднення водоймищ i водостокiв питного призначення |
II | вiд 50 до 100 | вiд 5000 до 10000 | - " - | особливо вiдповiдальнi, пожежа та/або аварiя яких не зумовлює катастрофiчних наслiдкiв для населених пунктiв i пiдприємств, можливе затоплення сiльськогосподарських угiдь, отруєння i забруднення водоймищ, якi мають народногосподарське значення |
III | вiд 10 до 50 | вiд 3000 до 5000 | вiд 20 до 50 | вiдповiдальнi, пожежа та/або аварiя на яких не може викликати значних наслiдкiв для населених пунктiв i пiдприємств, можливе затоплення мiсцевостi, яка не має народногосподарського значення |
Зразок | Додаток 2 до Порядку i правил |
ТИПОВИЙ ДОГОВIР |
|
---|---|
__________________________ (мiсце укладення договору) |
" ___ " _______________ 200__ р. |
Страховик | |
(повне найменування, прiзвище, iм'я, по батьковi | |
керiвника, його повноваження, серiя, номер i термiн дiї лiцензiї) | |
з одного боку, та страхувальник | |
(повне найменування, прiзвище, | |
iм'я, по батьковi керiвника, його повноваження) | |
з другого боку, уклали цей договiр про нижченаведене: |
1. Предмет договору
Страховик вiдповiдно до Порядку i правил проведення обов'язкового страхування цивiльної вiдповiдальностi суб'єктiв господарювання за шкоду, яка може бути заподiяна пожежами та аварiями на об'єктах пiдвищеної небезпеки, включаючи пожежовибухонебезпечнi об'єкти та об'єкти, господарська дiяльнiсть на яких може призвести до аварiй екологiчного i санiтарно-епiдемiологiчного характеру, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16 листопада 2002 р. N 1788 (далi - Порядок i правила), проводить страхування цивiльної вiдповiдальностi страхувальника за шкоду, заподiяну третiм особам, в межах, у термiни i на умовах цього договору.
2. Об'єкти страхування
2.1. Об'єктами страхування згiдно з Порядком i правилами є майновi iнтереси страхувальника, що не суперечать законодавству, пов'язанi з вiдшкодуванням страхувальником заподiяної ним прямої шкоди третiм особам внаслiдок пожежi та/або аварiї на об'єктi пiдвищеної небезпеки.
2.2. Назва об'єкта пiдвищеної небезпеки |
, | |
який має категорiю небезпеки _____, встановлену вiдповiдно до Порядку i правил. |
2.3. Найменування та хiмiчна назва небезпечної речовини | ||
2.4. Клас, пiдклас небезпечної речовини | ||
(порядковий номер | ||
виробу або речовини згiдно з прийнятою ООН системою) | ||
2.5. Кiлькiсть небезпечної речовини на об'єктi пiдвищеної небезпеки ___________________ тонн. |
3. Страхова сума, страховий тариф i страховий платiж
3.1. Страхова сума ___________________гривень, у тому числi:
а) за шкоду, заподiяну життю та здоров'ю третiх осiб, ________ гривень;
б) за шкоду, заподiяну природним ресурсам, територiям та об'єктам природно-заповiдного фонду, _______________ гривень;
в) за шкоду, заподiяну майну третiх осiб, __________ гривень.
3.2. Страховий тариф |
3.3. Страховий платiж |
Термiн внесення страхового платежу:
перший/чи одноразовий/ платiж у розмiрi ________________ гривень пiдлягає внесенню до "____" ___________ 200___ року;
другий платiж у розмiрi __________________ гривень пiдлягає внесенню до "____" ___________ 200___ року.
3.4. Франшиза | (обчислюється iз страхової | ||
суми пiд час вiдшкодування шкоди, заподiяної третiм особам, але не бiльш як 1 вiдсоток страхової суми, i не може поширюватися на страхову виплату за шкоду, заподiяну життю i здоров'ю третiх осiб). |
4. Права та обов'язки сторiн
4.1. Страхувальник зобов'язується:
вживати всiх необхiдних заходiв для запобiгання випадкам заподiяння шкоди життю, здоров'ю фiзичних осiб i майну фiзичних та юридичних осiб, у тому числi природним ресурсам, територiям та об'єктам природно-заповiдного фонду;
у разi настання пожежi та/або аварiї на об'єктi пiдвищеної небезпеки пiд час дiї договору обов'язкового страхування негайно повiдомити про це територiальнi органи ДСНС та виконувати всi їх розпорядження щодо складення акта або iншого документа для реєстрацiї подiї;
(абзац третiй пiдпункту 4.1 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.07.2012р. N 657, вiд 29.05.2013р. N 380) |
у разi настання страхового випадку протягом двох робочих днiв з дати його настання письмово повiдомити про це страховика та сприяти йому в розслiдуваннi цього випадку, а також повiдомити про всi подiї, якi можуть стати пiдставою для пред'явлення претензiй чи подання позову до суду щодо вiдшкодування шкоди, заподiяної фiзичнiй та юридичнiй особi, природним ресурсам, територiям та об'єктам природно-заповiдного фонду;
перераховувати на розрахунковий рахунок страховика страховий платiж у розмiрi, передбаченому пунктом 3.3 цього договору.
4.2. Страховик зобов'язується пiсля одержання документiв, якi пiдтверджують настання цивiльної вiдповiдальностi страхувальника перед третьою особою, виплатити страхувальнику (потерпiлiй особi) страхове вiдшкодування протягом трьох робочих днiв з дати оформлення страхового акта.
4.3. Страхувальник має право:
отримати страхове вiдшкодування у разi настання страхового випадку згiдно з умовами цього договору;
оскаржити вiдмову страховика у виплатi страхового вiдшкодування в судовому порядку.
4.4. Страховик має право брати участь у розглядi справи в судi про стягнення iз страхувальника шкоди, заподiяної третiм особам.
5. Порядок здiйснення страхового вiдшкодування
5.1. Для отримання страхового вiдшкодування страхувальник зобов'язаний надати страховику оригiнали або нотарiально засвiдченi копiї таких документiв:
заяву про виплату страхового вiдшкодування;
висновок вiдповiдної експертизи про характер пожежi та/або аварiї i розмiр заподiяної шкоди;
рiшення суду про стягнення iз страхувальника на користь третьої особи або пiдтверджувальнi документи страхувальника та третьої особи про врегулювання питання за участю страховика про розмiр шкоди, заподiяної внаслiдок настання страхового випадку без звернення до суду.
За вимогою страховика страхувальник повинен подати йому оригiнали або нотарiально засвiдченi копiї:
документiв, що пiдтверджують ступiнь виконання вимог експертного висновку про стан об'єкта до моменту пожежi та/або аварiї;
акта або iнших документiв про пожежу та/або аварiю на об'єктi пiдвищеної небезпеки, складенi органами (комiсiєю), що здiйснюють державний нагляд i контроль у вiдповiднiй сферi дiяльностi, пов'язаної з об'єктами пiдвищеної небезпеки;
договору обов'язкового страхування;
платiжного документа, що пiдтверджує сплату страхових внескiв.
5.2. Страховик не пiзнiше нiж протягом 14 робочих днiв з дати отримання всiх необхiдних документiв приймає рiшення про виплату страхового вiдшкодування або про вiдмову у його виплатi. У разi прийняття рiшення про вiдмову у виплатi страхового вiдшкодування страховик у триденний термiн з дати його прийняття письмово повiдомляє страхувальника та/або третю особу про прийняте рiшення з обгрунтуванням причин вiдмови. У разi прийняття рiшення про виплату страхового вiдшкодування страховик не пiзнiше нiж протягом 14 робочих днiв з дати отримання документiв, зазначених у пунктi 5.1 цього договору, складає страховий акт i не пiзнiше нiж протягом трьох робочих днiв з дати його складення виплачує страхове вiдшкодування.
5.3. У разi виплати страхового вiдшкодування договiр дiє до кiнця термiну, визначеного пунктом 8.2 цього договору. При цьому страхова сума становить рiзницю мiж страховою сумою, визначеною цим договором, та виплаченим страховим вiдшкодуванням.
5.4. Сума страхового вiдшкодування за один або кiлька страхових випадкiв не може перевищувати страхової суми, визначеної цим договором. Якщо страхове вiдшкодування виплачено в повному розмiрi страхової суми, дiя цього договору припиняється i страхувальник повинен поновити договiр.
5.5. Страховик має право вiдмовити у виплатi страхового вiдшкодування у випадках, передбачених статтею 26 Закону України "Про страхування", а також у разi:
коли шкоду, заподiяну внаслiдок стихiйного лиха, неможливо було передбачити;
коли страховий випадок стався внаслiдок воєнних дiй, масових заворушень, порушень громадського порядку, терористичного акту.
6. Вiдповiдальнiсть сторiн та порядок розв'язання спорiв
6.1. У разi невиконання або неналежного виконання зобов'язань за цим договором сторони несуть вiдповiдальнiсть згiдно iз законодавством.
6.2. За несвоєчасне здiйснення страхового вiдшкодування в термiни, передбаченi пунктом 5.2 цього договору, страховик сплачує пеню в розмiрi ________ за кожний день прострочення, але не бiльше нiж подвiйна облiкова ставка Нацiонального банку, що дiяла на день укладення договору.
6.3. Спори, що виникають пiд час виконання зобов'язань за цим договором, розв'язуються у порядку, передбаченому законодавством.
7. Iншi умови договору
8.Термiн дiї договору i порядок внесення змiн до нього
8.1. Договiр набирає чинностi з дня, що настає за днем внесення страховику страхового платежу.
8.2. Термiн дiї договору страхування з "___" ______ 200___ р. до "___" __________ 200 ___ року.
8.3. Змiни i доповнення до цього договору можуть бути внесенi в письмовiй формi за взаємною згодою сторiн. Дiя цього договору припиняється за згодою сторiн, а також в iнших випадках, передбачених статтею 28 Закону України "Про страхування".
9. Адреси та реквiзити сторiн
СТРАХОВИК _______________________ _______________________ _______________________ _______________________ (пiдпис керiвника) |
СТРАХУВАЛЬНИК _______________________ _______________________ _______________________ _______________________ (пiдпис керiвника) |
|
МП | МП |