ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
м. Київ
29.12.2002 р. | N 751 |
---|
Про продовження термiну проведення експерименту
зi спрощеного митного оформлення транзитних
товарiв та iнших предметiв у Державному
мiжнародному аеропорту "Бориспiль"
Реалiзацiя експерименту зi спрощеного митного контролю та митного оформлення транзитних товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються через митну територiю України авiацiйним транспортом, який згiдно зi спiльними наказами Мiнiстерства транспорту України, Державної митної служби України та Державного комiтету у справах охорони державного кордону України вiд 19.11.2001 N 801751696 та вiд 26.04.2002 N 285259249 проводиться у Державному мiжнародному аеропорту "Бориспiль", показала його високу ефективнiсть та доцiльнiсть проведення.
Враховуючи позитивнi результати проведення експерименту та необхiднiсть внесення змiн до законодавчих i нормативно-правових актiв, НАКАЗУЄМО:
1. Продовжити з 01.01.2003р. у Державному мiжнародному аеропорту "Бориспiль" та Бориспiльськiй митницi дiю експерименту зi спрощеного митного контролю та митного оформлення товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються через митну територiю України авiацiйним транспортом на термiн - до прийняття Закону України "Про внесення змiни до статтi 6 Закону України "Про транзит вантажiв", яким передбачено декларування таких товарiв за авiацiйною вантажною накладною та вантажною вiдомiстю.
2. Внести змiни та доповнення до Порядку проведення експерименту зi спрощеного митного контролю та митного оформлення транзитних товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються транзитом через митну територiю України авiацiйним транспортом, затвердженого наказом Мiнтрансу, Держмитслужби та Держкомкордону вiд 19.11.2001 N 801/751/696, виклавши їх у редакцiї, що додається.
3. Управлiнню технологiй митного контролю Державної митної служби України (Iванюк М.М.), Державному департаменту авiацiйного транспорту Мiнiстерства транспорту України (Максимов В.О.) та Управлiнню прикордонного контролю та реєстрацiї Державного комiтету у справах охорони державного кордону України (Антонюк В.Г.) в термiн до 31 сiчня 2003 року пiдготувати проект спiльного наказу Мiнтрансу, Держмитслужби та Держкомкордону, яким буде встановлено постiйно дiючий порядок застосування окремих процедур митного контролю та митного оформлення авiацiйних вантажiв, що перемiщуються в режимi внутрiшнього транзиту iз застосуванням системи мультимодальних перевезень.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Державного секретаря Мiнiстерства транспорту України Дунаєва Л.Ф., заступника Голови Державної митної служби України Пашка П.В. та першого заступника Голови Державного комiтету у справах охорони державного кордону України Шишолiна П.А.
Т.в.о Мiнiстра транспорту України | Е.Абдуллаєв |
Голова Державної митної служби України | М.Каленський |
Голова Державного комiтету у справах охорони державного кордону України | М.Литвин |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Мiнiстерства транспорту України, Державної митної служби України, Державного комiтету у справах охорони державного кордону України 19.11.2001 р. N 801/751/696 (у редакцiї спiльного наказу Мiнiстерства транспорту України, Державної митної служби України, Державного комiтету у справах охорони державного кордону України 29.12.2002 р. N 947/751/775) |
Порядок
проведення експерименту зi спрощеного митного
контролю та митного оформлення транзитних
товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються через
митну територiю України авiацiйним транспортом
1. Загальнi положення
1.1. Порядок проведення експерименту зi спрощеного митного контролю та митного оформлення транзитних товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються через митну територiю України авiацiйним транспортом (далi - Порядок), визначає порядок i механiзм проведення експерименту зi спрощеного митного контролю й митного оформлення товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються транзитом через митну територiю України повiтряними суднами через мiжнародний пункт пропуску для авiацiйного сполучення - Державний мiжнародний аеропорт (далi - ДМА) "Бориспiль", за умови здiйснення авiакомпанiєю - резидентом України перевезення таких вантажiв на одному з етапiв перемiщення.
1.2. Термiни, якi вживаються в цьому Порядку, мають те ж значення, що й у чинному законодавствi.
1.3. Пiд час проведення експерименту вiдповiдно до умов цього Порядку здiйснюється митне оформлення товарiв та iнших предметiв (вантажiв), якi перемiщуються транзитом:
без вивантаження з борту повiтряного судна;
з вивантаженням з борту повiтряного судна (повним чи частковим) i подальшим завантаженням на борт iншого повiтряного судна;
iз застосуванням системи мультимодальних (комбiнованих перевезень).
1.4. Повiтряне судно, яке перевозить транзитний вантаж вiдповiдно до умов цього Порядку, пiд час виконання транзитного рейсу, що починається та закiнчується за межами митної територiї України, має здiйснювати тiльки одну посадку на митнiй територiї України, а саме в ДМА "Бориспiль".
1.5. Пiд час проведення експерименту вiдповiдно до умов цього Порядку здiйснюється митне оформлення будь-яких товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються транзитом через митну територiю України, за винятком товарiв та iнших предметiв, на якi законодавством України встановлено акцизний збiр (крiм випадкiв транзиту без вивантаження з борту повiтряного судна) i транзит яких через митну територiю України заборонено.
1.6. У разi виявлення на борту повiтряного судна (далi - ПС), яке виконує транзитний рейс чи здiйснило технiчну посадку, товарiв та iнших предметiв, транзит яких через митну територiю України заборонено чи обмежено й на якi не поширюється чиннiсть цього Порядку, митний контроль i митне оформлення їх здiйснюються на загальних пiдставах згiдно з чинним законодавством.
1.7. Учасниками експерименту зi спрощеного митного контролю й митного оформлення транзитних товарiв та iнших предметiв є транспортно-експедицiйнi та транспортнi (авiацiйнi) компанiї.
2. Митний контроль i митне оформлення при транзитi товарiв та iнших предметiв без вивантаження їх з борту повiтряного судна
2.1. Повiтряне судно, що здiйснило посадку пiд час виконання транзитного рейсу чи технiчну посадку в ДМА "Бориспiль", перебуває пiд митним контролем з моменту його посадки й до вибуття за межi митної територiї України.
2.2. Пiд час виконання транзитного рейсу чи технiчної посадки без вивантаження товарiв та iнших предметiв з борту повiтряного судна митний контроль i митне оформлення здiйснюються шляхом вiзуального контролю та перевiрки вiдповiдних документiв на ПС i на товари та iншi предмети (мiжнародних авiацiйних накладних (Airwaybill - AWB), вантажних описiв (Cargo Manifest - CM)), що перевозяться ним, та за наявностi товаросупровiдних документiв, у яких зазначено характеристики перемiщуваних товарiв та iнших предметiв, необхiднi для митного оформлення останнiх.
З метою органiзацiї облiку товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються транзитом без вивантаження з борту ПС, рекомендується в одному з таких документiв зазначати їх коди за Гармонiзованою системою опису та кодування товарiв.
2.3. У разi потреби тривалої стоянки ПС i неможливостi забезпечити силами посадових осiб митницi митний контроль за ПС, товарами та iншими предметами, що перебувають на його борту, на люки й дверi цього ПС накладається посадовою особою митного органу митне забезпечення. Пiсля цього за погодженням з митницею ПС з товарами та iншими предметами передається авiацiйним перевiзником пiд охорону вповноваженiй адмiнiстрацiєю ДМА "Бориспiль" службi охорони. При цьому складається акт довiльної форми в трьох примiрниках про прийняття-передання ПС з товарами та iншими предметами на зберiгання пiд митним контролем. Один примiрник акта передається авiаперевiзнику, другий - уповноваженiй адмiнiстрацiєю ДМА "Бориспiль" службi охорони, третiй - залишається в справах митницi.
2.4. Вiдправлення ПС, що виконує транзитний рейс або технiчну посадку без вивантаження вантажу з борту повiтряного судна, допускається тiльки з дозволу митницi.
3. Митний контроль i митне оформлення при транзитi товарiв та iнших предметiв з вивантаженням їх з борту повiтряного судна
3.1. При виконаннi транзитного рейсу з повним чи частковим вивантаженням товарiв та iнших предметiв з борту повiтряного судна товари та iншi предмети, що перемiщуються в режимi транзиту, пiд контролем митних органiв вивантажуються з борту ПС та розмiщуються на спецiалiзованому транзитному складi (у термiналi), який розташовано на територiї ДМА "Бориспiль" i на територiї якого Бориспiльською митницею встановлюється зона митного контролю.
Митний контроль товарiв та iнших предметiв, якi залишаються на борту ПС, здiйснюється вiдповiдно до пунктiв 2.1 - 2.4 цього Порядку.
3.2. З метою забезпечення повної схоронностi й недоторканностi товарiв та iнших предметiв, якi перебувають пiд митним контролем, забезпечення зберiгання транзитних товарiв та iнших предметiв (як i товарiв та iнших предметiв, помилково надiсланих до ДМА "Бориспiль") окремо вiд iнших вантажiв, а також для унiфiкацiї процедури декларування й ведення бази даних статистичного облiку товарiв та iнших предметiв спецiалiзований транзитний склад (термiнал) у частинi його технiчного обладнання повинен вiдповiдати вимогам пункту 2.2, абзацiв 1, 2, 3, 4 пункту 2.4, пункту 2.6 Положення про вiдкриття та експлуатацiю митних лiцензiйних складiв, затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 31.12.96 N 592, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 20.01.97 за N 5/1809, а в частинi процедури декларування - вимогам, викладеним у вiдповiдних пунктах цього ж Положення, якi стосуються функцiонування митних лiцензiйних складiв закритого типу.
Зберiгання товарiв та iнших предметiв на цьому спецiалiзованому транзитному складi (у термiналi) здiйснюється пiд митним контролем з накладенням митного забезпечення.
3.3. Транзитнi товари та iншi предмети, розмiщенi на спецiалiзованому транзитному складi (у термiналi), можуть перебувати на ньому строком до 45 дiб. При цьому товари та iншi предмети в обов'язковому порядку повиннi бути вивезенi iз транзитного складу (термiналу) не пiзнiше дати завершення експерименту.
3.4. Бориспiльська митниця (далi - митниця) здiйснює контроль за облiком руху товарiв та iнших предметiв, що розмiщуються на спецiалiзованому транзитному складi (у термiналi), та контроль за ними протягом усього часу їх перебування пiд митним контролем.
3.5. Учасник експерименту, на якого покладено функцiї зi зберiгання та декларування товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються транзитом з частковим або повним вивантаженням з борту повiтряного судна, згiдно з установленими правилами та за формою, погодженою з митницею, забезпечує ведення облiку руху товарiв та iнших предметiв, розмiщених на спецiалiзованому транзитному складi (у термiналi), i на вимогу митницi надає їй для звiрення оперативнi та зведенi статистичнi данi про цi товари та iншi предмети.
3.6. ВМД на товари та iншi предмети, що перемiщуються в режимi транзиту, може бути оформлена попередньо на пiдставi вiдповiдних товаросупровiдних i товаротранспортних документiв до фактичного надходження товарiв та iнших предметiв на митну територiю України та розмiщення їх на спецiалiзованому транзитному складi (у термiналi).
3.7. ВМД на товари та iншi предмети, що перемiщуються в режимi транзиту, оформлюється на пiдставi вiдповiдних товаросупровiдних i товаротранспортних документiв, за якими здiйснено випуск цих товарiв та iнших предметiв з метою вивезення за межi митної територiї України пiд письмове зобов`язання декларанта - учасника експерименту про наступне декларування товарiв та iнших предметiв протягом трьох календарних днiв.
3.8. Рiшення про можливiсть проведення митного оформлення товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються в режимi транзиту, з використанням механiзму попереднього декларування за товаросупровiдними й товаротранспортними документами, а також випуску таких товарiв за товаросупровiдними й товаротранспортними документами пiд письмове зобов`язання декларанта - учасника експерименту про наступне декларування протягом трьох календарних днiв приймається начальником митницi або посадовою особою митницi, уповноваженою на це наказом митницi.
3.9. Форма письмового зобов'язання декларанта - учасника експерименту про наступне декларування товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються транзитом, визначається митницею за погодженням з декларантом - учасником експерименту.
3.10. У виняткових випадках за наявностi об'єктивних обставин митниця може дати дозвiл на проведення митного оформлення товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються транзитом з частковим або повним вивантаженням з борту ПС, без їх розмiщення на спецiалiзованому транзитному складi (у термiналi).
3.11. Рiшення про можливiсть проведення митного оформлення товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються транзитом з частковим або повним вивантаженням з борту ПС, без їх розмiщення на спецiалiзованому транзитному складi (у термiналi), розташованому на територiї ДМА "Бориспiль", приймається в кожному окремому випадку начальником митницi або посадовою особою митницi, уповноваженою на це наказом митницi, на пiдставi письмового звернення декларанта - учасника експерименту iз зазначенням об'єктивних причин неможливостi (недоцiльностi) розмiщення товарiв та iнших предметiв на спецiалiзованому транзитному складi (у термiналi).
Форма звернення визначається митницею за погодженням з декларантом - учасником експерименту.
У таких випадках охорона та супроводження товарiв та iнших предметiв здiйснюються iз залученням пiдроздiлу митної варти.
3.12. ВМД заповнюється на товари та iншi предмети, митна вартiсть яких становить в еквiвалентi 100 i бiльше доларiв США.
3.13. ВМД заповнюється окремо на товари та iншi предмети за кожною AWB.
3.14. Декларування товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються транзитом з частковим або повним вивантаженням з борту повiтряного судна на спецiалiзований транзитний склад (у термiнал), проводиться шляхом оформлення адмiнiстративного документа форми МД - 2 та формулярiв - специфiкацiй форми МД-8, якi заповнюються згiдно з Iнструкцiєю про порядок заповнення вантажної митної декларацiї та класифiкаторiв, затвердженою наказом Держмитслужби України вiд 18.04.02 N 207, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 29.05.02 за N 462/6750, та Порядком заповнення вантажної митної декларацiї вiдповiдно до митних режимiв експорту, iмпорту, транзиту, тимчасового ввезення (вивезення), митного складу, магазину безмитної торгiвлi та порядку використання формуляра-специфiкацiї форми МД-8, затвердженим наказом Держмитслужби України вiд 14.10.02 N 555, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 31.10.02 за N 860/7148, з урахуванням особливостей, наведених у додатках 1 та 2 до цього Порядку.
3.15. При митному оформленнi товарiв та iнших предметiв, що є об'єктами експерименту, митнi збори та платежi справляються в установленому законодавством порядку.
3.16. Статистична iнформацiя про перемiщенi в ходi експерименту транзитнi вантажi надається митницi декларантом - учасником експерименту за формою, установленою Держмитслужбою України, та з установленою митницею перiодичнiстю для опрацювання та узагальнення.
3.17. Пiд час перебування транзитних вантажiв на спецiалiзованому транзитному складi (у термiналi) з ними можуть здiйснюватися тi ж операцiї, що й на митному лiцензiйному складi.
3.18. Вивезення товарiв та iнших предметiв зi спецiалiзованого транзитного складу (термiналу) для навантаження на борт ПС i вiдправлення за межi митної територiї України здiйснюється виключно з дозволу митницi вiдповiдно до пунктiв 3.2.3 - 3.2.5 Порядку здiйснення митного контролю товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються через митний кордон України з використанням повiтряних суден, затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 29.08.2001 N 579 i зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 07.09.2001 за N 790/5981.
4. Особливостi застосування процедур митного контролю та митного оформлення транзитних авiацiйних вантажiв, що перевозяться iз застосуванням системи мультимодальних (комбiнованих) перевезень в режимi внутрiшнього транзиту
4.1. Вантажi, якi ввозяться на митну територiю України авiацiйним транспортом в режимi транзиту i якi передбачається перемiщувати в режимi прохiдного транзиту (вивозити з митної територiї України) iз застосуванням системи мультимодальних (комбiнованих) перевезень автомобiльним транспортом на умовах Митної конвенцiї про мiжнароднi перевезення вантажiв iз застосуванням книжки МДП 1975 року, розмiщуються пiд митним контролем на спецiалiзованому транзитному складi (у термiналi), який розташований у ДМА "Бориспiль", на територiї якого Бориспiльською митницею встановлюється зона митного контролю, де здiйснюється їх сортування та консолiдацiя залежно вiд мiжнародного аеропорту призначення (або регiональної митницi);
4.2. Митний контроль та митне оформлення товарiв, що ввозяться на митну територiю України авiацiйним транспортом в режимi транзиту, та перемiщуються в режимi прохiдного транзиту (вивозяться з митної територiї України) iз застосуванням системи мультимодальних (комбiнованих) перевезень автомобiльним транспортом на умовах Митної конвенцiї про мiжнароднi перевезення вантажiв iз застосуванням книжки МДП 1975 року, проводиться згiдно з роздiлом 3 цього Порядку;
4.3. Контроль за доставкою вантажу до митницi призначення здiйснюється Бориспiльською митницею.
5. Особливостi застосування процедур митного контролю та митного оформлення експортних авiацiйних вантажiв, що перевозяться iз застосуванням системи мультимодальних (комбiнованих) перевезень в режимi внутрiшнього транзиту
5.1. Експортнi вантажi, оформленi iншими митницями України i доставленi до ДМА "Бориспiль", вивезення яких за межi митної територiї України передбачається здiйснити iз застосуванням системи мультимодальних (комбiнованих) перевезень автомобiльним транспортом, розмiщуються пiд митним контролем на спецiалiзованому транзитному складi (у термiналi), який розташований у ДМА "Бориспiль", на територiї якого Бориспiльською митницею встановлюється зона митного контролю, де здiйснюється їх сортування та консолiдацiя залежно вiд аеропорту призначення. При цьому товаросупровiднi документи разом з вантажною митною декларацiєю, оформленою митницею оформлення експорту, у встановленому порядку подаються до Бориспiльської митницi.
5.2. Бориспiльська митниця, вiдповiдно до роздiлу 3 Положення про порядок здiйснення контролю за доставкою вантажiв у митницi призначення, затвердженого наказом Держмитслужби вiд 08.12.98 N 771, зареєстрованого у Мiнiстерствi юстицiї 22.01.99 за N 42/3335 (далi Положення), перевiряє вiдповiднiсть вантажу вiдомостям про нього, зазначеним в електроннiй копiї експортної ВМД, проставляє у товаросупровiдних документах та на вiдповiдному аркушi ВМД штамп "Пiд митним контролем". В електроннiй копiї ВМД робиться вiдмiтка про прибуття вантажу до Бориспiльської митницi.
5.3. У разi наявностi на момент подання вантажу до оформлення технiчної необхiдностi здiйснення подальшого перевезення авiацiйних вантажiв автомобiльним транспортом iз застосуванням системи мультимодальних (комбiнованих) перевезень уповноважена органiзацiя згiдно з укладеними угодами звертається до Бориспiльської митницi з письмовою заявою про надання дозволу на вивезення цього вантажу за межi митної територiї України автомобiльним транспортом. При цьому до заяви додаються усi товаросупровiднi документи, а у заявi наводиться аргументована мотивацiя необхiдностi виконання такого перевезення.
5.4. Бориспiльська митниця розглядає поданi документи та, за вiдсутностi обґрунтованих зауважень, надає дозвiл на вивезення цього вантажу за межi митної територiї України автомобiльним транспортом на умовах Митної конвенцiї про мiжнароднi перевезення вантажiв iз застосуванням книжки МДП 1975 року
5.5. На вантаж оформлюється авiацiйна вантажна накладна (AWB) i книжка МДП, перевезенню присвоюється номер рейсу вiдповiдно до порядку, встановленого авiакомпанiєю, яка здiйснює це мiжнародне перевезення.
Перемiщення вантажу здiйснюється на пiдставi експортної декларацiї, що була оформлена на цей вантаж. Вiд Бориспiльської митницi до митницi призначення перемiщення вантажу здiйснюється з використанням внутрiшнього транзитного документа (ВТД), правила заповнення i використання якого затверджується наказом Держмитслужби вiд 12.04.2000 N 206, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї 05.05.2000 за N 261/4482. При цьому у графi 40 ВТД вказується номер та дата експортної ВМД.
В експортну декларацiю Бориспiльською митницею вносяться такi змiни:
- митниця на кордонi (та, що вказана у ВТД - гр. 29),
- новий термiн доставки вантажу (вiдповiдно до Положення) у митницю призначення (яка вказана у графi 29 ВТД - митниця на кордонi).
5.6. Якщо експортнi товари перевозитимуться не окремо, а у складi консолiдованого вантажу (за згодою митницi), у першому пiдроздiлi графи 33 ВТД проставляється умовно визначений чотиризначний код товару - 9904. До ВТД вносяться реквiзити всiх AWB, а в графi 31 робиться запис "Консолiдований вантаж згiдно зi специфiкацiями".
5.7. Представник пiдприємства-перевiзника бере зобов'язання перед митницею щодо доставки вантажу у прикордонну митницю призначення. Запис про зобов'язання робиться ним на зворотному боцi ВТД та експортної декларацiї (друге зобов'язання).
5.8. Контроль за доставкою вантажу у прикордонну митницю призначення здiйснюється Бориспiльською митницею за ВТД, а митницею вiдправлення, що була зазначена в експортнiй декларацiї, за експортною декларацiєю.
5.9. Прикордонною митницею, при надходженнi вантажу, робиться вiдмiтка у ВТД та експортнiй декларацiї про доставку вантажу у митницю призначення та випуск його за межi митної територiї України згiдно з пунктами 3.6 - 3.12 Положення.
5.10. Перевезення, що здiйснюється за ВТД та експортною декларацiєю, знiмається з контролю пiсля одержання вiд прикордонної митницi призначення повiдомлення про вивезення товарiв за межi митної територiї України.
6. Особливостi застосування процедур митного контролю та митного оформлення iмпортних авiацiйних вантажiв, що перевозяться iз застосуванням системи мультимодальних (комбiнованих) перевезень в режимi внутрiшнього транзиту
6.1. Вантажi, якi ввезенi повiтряними суднами українських та iноземних авiакомпанiй, що здiйснюють авiарейси через ДМА "Бориспiль", i призначенi для юридичних та фiзичних осiб, розташованих у зонах дiяльностi рiзних митних органiв України при застосуваннi системи мультимодальних (комбiнованих) перевезень в режимi внутрiшнього транзиту, розмiщуються пiд митним контролем на спецiалiзованому транзитному складi (у термiналi), який розташований у ДМА "Бориспiль", на територiї якого Бориспiльською митницею встановлюється зона митного контролю, де здiйснюється їх сортування та консолiдацiя залежно вiд мiжнародного аеропорту призначення (або регiональної митницi).
6.2. Органiзацiя, яка згiдно з укладеними угодами здiйснює обслуговування цих вантажiв, звертається до Бориспiльської митницi з письмовою заявою про надання дозволу на доставку автомобiльним транспортом вантажу, окремого чи консолiдованого, адресованого згiдно з AWB у конкретний мiжнародний аеропорт (або регiональну митницю, у разi вiдсутностi у регiонi аеропорту, в якому дiє пункт пропуску через державний кордон).
6.3. Бориспiльська митниця розглядає поданi документи та, за вiдсутностi зауважень, надає дозвiл на доставку вантажу автомобiльним транспортом до мiжнародного аеропорту призначення згiдно з AWB.
6.4. З дозволу митницi вантаж завантажується в автомобiль, допущений до перевезення вантажiв пiд митними пломбами, i пiсля митного оформлення направляється до мiжнародного аеропорту призначення (або регiональну митницю).
В якостi документа контролю за доставкою вантажiв дозволяється використовувати ВТД.
Якщо товари перевозитимуться не окремо, а у складi консолiдованого вантажу (за згодою митницi), у першому пiдроздiлi графи 33 ВТД проставляється умовно визначений чотиризначний код товару - 9904. До ВТД вносяться реквiзити всiх AWB, а у графi 31 робиться запис "Консолiдований вантаж згiдно зi специфiкацiями".
Контроль за доставкою вантажу у прикордонну митницю призначення здiйснює Бориспiльська митниця.
6.5. Пiсля доставки у мiжнародний аеропорт (або регiональну митницю) консолiдованого вантажу вiн розмiщується на складi цього аеропорту (або на складi, визначеному регiональною митницею), звiдки може бути виданий одержувачу тiльки за умови митного оформлення, вiдповiдно до обраного митного режиму.
Роздiл 6 Порядку не розповсюджується на вантажi, що ввозяться з використанням механiзму попереднього декларування.
Директор Державного департаменту авiацiйного транспорту Мiнтрансу України | В.Максимов |
Начальник управлiння технологiй митного контролю Держмитслужби України | М.Iванюк |
Начальник управлiння прикордонного контролю та реєстрацiї Держкомкордону України | В.Антонюк |
Додаток 1 до пункту 3.14 Порядку проведення експерименту зi спрощеного митного контролю та митного оформлення транзитних товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються через митну територiю України авiацiйним транспортом |
Особливостi заповнення ВМД при перемiщеннi товарiв та iнших предметiв пiд час проведення експерименту зi спрощеного митного контролю та митного оформлення товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються транзитом через митну територiю України авiацiйним транспортом
1. Пiд час проведення експерименту зi спрощеного митного контрою та митного оформлення товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються транзитом через митну територiю України авiацiйним транспортом, декларантом заповнюються такi графи ВМД: А, В, 1, 2, 4, 5, 6, 8, 14, 15, 15а, 17, 17а, 18, 21, 25, 26, 27, 29, 31, 33, 35, 37, 44, 47, 49, 51, 52, 53, 54.
Графи 7, С i D заповнюються iнспектором митницi.
2. Графи ВМД заповнюються вiдповiдно до Iнструкцiї про порядок заповнення вантажної митної декларацiї та класифiкаторiв, затвердженої наказом Держмитслужби України вiд 18.04.02 N 207, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 29.05.02 за N 462/6750, та Порядку заповнення вантажної митної декларацiї вiдповiдно до митних режимiв експорту, iмпорту, транзиту, тимчасового ввезення (вивезення), митного складу, магазину безмитної торгiвлi та порядку використання формуляра-специфiкацiї форми МД-8, затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 14.10.02. N 555, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 31.10.02 за N 860/7148, з урахуванням таких особливостей заповнення окремих граф ВМД:
Графа 1 "Тип декларацiї"
У першому пiдроздiлi графи проставляється лiтерний код напрямку перемiщення товарiв "ТР", у другому - код митного режиму "80", у третьому пiдроздiлi - символ "АВ".
Графа 27 "Мiсце завантаження/розвантаження"
У графi зазначається прийнята при повiтряних перевезеннях скорочена назва аеропорту, звiдки, згiдно з товаротранспортними документами, вiдправлено вантаж, i через похилу риску - скорочена назва аеропорту призначення.
Графа 31 "Вантажнi мiсця та опис товару"
У графi зазначається тiльки комерцiйна назва товару, що вказана у товаросупровiдних документах на вантаж.
Графа 33 "Код товару"
У першому пiдроздiлi зазначається чотиризначний код товару (група та товарна позицiя) згiдно з УКТЗЕД. Структурно код записується без пропускiв та iнших розподiлювальних знакiв.
Додаток 2 до пункту 3.14 Порядку проведення експерименту зi спрощеного митного контролю та митного оформлення транзитних товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються через митну територiю України авiацiйним транспортом |
Особливостi заповнення формулярiв-специфiкацiй форми МД-8 пiд час проведення експерименту зi спрощеного митного контролю та митного оформлення товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються транзитом через митну територiю України авiацiйним транспортом
Пiд час проведення експерименту зi спрощеного митного контролю та митного оформлення товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються транзитом через митну територiю України авiацiйним транспортом, декларантом заповнюються такi графи формулярiв-специфiкацiй форми МД-8: А, 1, 3, 5, 14, 15, 15а, 17, 17а, 31, 33, 37, 44, 54.
Графи С i D заповнюються iнспектором митницi.