Наказ Мiнiстерства статистики України
вiд 19 квiтня 1997 р. | N 106 |
---|
Про затвердження Iнструкцiї до форми державної
статистичної звiтностi N 5-зез
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 27 травня 1997 р. за N 192/1996 |
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити погоджену з Держмитслужбою України Iнструкцiю про складання мiсячних звiтiв по формi N 5-зез "Звiт про експорт (iмпорт) товарiв, що не проходять митного декларування", що додається.
2. Скасувати п. 1 наказу Мiнстату вiд 25.03.97 р. N 80 вiдповiдно до листа Мiн'юсту України вiд 14.04.97 р. N 15-90-629.
3. Управлiнню статистики зовнiшньоекономiчної дiяльностi (Хропатий Б.Ф.) забезпечити тиражування Iнструкцiї та розсилку її в Держкомстат Автономної Республiки Крим, обласнi, Київське та Севастопольське мiськi управлiння статистики.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Мiнiстра Арендаря В.П.
Додаток: iнструкцiя до ф. N 5-зез на 3 арк.
Перший заступник Мiнiстра | В.А. Головко |
Затверджено наказом Мiнiстерства статистики України вiд 19 квiтня 1997 року N 106 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 27 травня 1997 р. за N 192/1996 |
Iнструкцiя
про порядок складання мiсячних звiтiв по формi N
5-зез "Звiт про експорт (iмпорт) товарiв, що не
проходять митного декларування"
1. Загальнi положення
1.1. Ця Iнструкцiя визначає основнi положення по складанню пiдприємствами i органiзацiями державної статистичної звiтностi про експорт (iмпорт) товарiв, що не проходять митного декларування. Звiт складають всi пiдприємства (в т.ч. з iноземними iнвестицiями), установи, посередницькi та iншi органiзацiї України, що здiйснюють зовнiшньоторговельну дiяльнiсть незалежно вiд вiдомчої пiдпорядкованостi, форм власностi та господарювання.
Звiт по ф. N 5-зез пiдписується керiвником пiдприємства, установи, органiзацiї та головним бухгалтером, якi несуть вiдповiдальнiсть за своєчасне подання цих звiтiв, а також їх достовiрнiсть, вiдповiдно до ст. 14 Закону України "Про державну статистику" вiд 17.09.92 р. N 2614-ХII.
1.2. Звiт по формi N 5-зез фiксує змiни в економiчних вiдносинах суб'єктiв господарської дiяльностi резидентiв i нерезидентiв України, якi визначенi Декретом Кабiнету Мiнiстрiв України "Про систему валютного регулювання i валютного контролю" вiд 19.02.93 р. N 15-93.
1.3. Розробка звiтностi по експорту (iмпорту) товарiв, що не проходять митного декларування, проводиться вiдповiдно до цiєї Iнструкцiї за територiальною ознакою. Всi резиденти України, якi самостiйно здiйснюють експортно-iмпортнi операцiї по товарах, що не проходять митного декларування, вiдповiдно до ст. 10 Закону України "Про державну статистику" i ст. 22 Закону України "Про зовнiшньоекономiчну дiяльнiсть" вiд 16.04.91 р. N 959-ХII (з вiдповiдними змiнами та доповненнями) подають звiт органу державної статистики за мiсцезнаходженням. Об'єднання, пiдприємства яких розташованi на територiї кiлькох областей, складають звiт тiльки за ту частину експорту-iмпорту товарiв, яка здiйснювалась пiдприємствами, що знаходяться на однiй з ними територiї. Пiдприємства, що входять до складу об'єднань та знаходяться на територiї iншої областi, подають звiт за мiсцезнаходженням тiльки за свою економiчну дiяльнiсть. Виняток складають зовнiшньоторговельнi об'єднання i фiрми, корпорацiї, акцiонерно-фiнансовi групи i т.iн., що дiють на територiї всiєї України та розташованi в м. Києвi. Вони подають звiти безпосередньо ГОЦ Мiнстату України.
Звiт по "переливах" електроенергiї подається об'єднанням (пiдприємством), яке оформило контракт. Обов'язково подається звiт про експорт-iмпорт електроенергiї пiдприємствами, установами, органiзацiями, якi мають лiцензiю на такi операцiї (за умови, що на них не оформлено вантажну митну декларацiю).
1.4. Данi заповнюються за кожний звiтний мiсяць окремо, а не наростаючим пiдсумком, в розрiзi країн i по видах всiх товарiв (крiм транзитних) вiдповiдно до Товарної номенклатури зовнiшньоекономiчної дiяльностi. На одному бланку форми можна надавати данi по декiлькох видах товарiв.
1.5. Звiт по ф. N 5-зез складається окремо по експорту та iмпорту товарiв: на першiй сторiнцi звiту (у лiвому кутку бланка) закреслюється: при експортi товарiв - позицiя "iмпорт - 2", при iмпортi товарiв - позицiя "експорт - 1".
Данi про обсяги експорту (iмпорту) товарiв заповнюються на основi контракту та при наявностi документа, що засвiдчує момент передачi товару одержувачу (товарно-транспортнi накладнi, акти прийому-передачi та т.iн.).
В звiтi належить вiдобразити данi з усiх видiв контрактiв, в тому числi за мiждержавними угодами, бартерними операцiями, товарами на переробку тощо. Вiдповiдно до Указу Президента України вiд 27.01.95 р. N 84/95 "Про регулювання бартерних (товарообмiнних) операцiй у галузi зовнiшньоекономiчної дiяльностi" загальна вартiсть товару по бартерних угодах оцiнюється у доларах США. Вартiсть продукцiї, що виготовлена з давальницької сировини, включається у звiт на валовiй основi, тобто складається з вартостi давальницької сировини, витрат пiдприємства на виготовлення продукцiї та вартостi власної сировини пiдприємства, якщо вона додається.
1.6. Обсяг експорту (iмпорту) товарiв в натуральному виразi наводиться у цiлих числах з трьома десятковими знаками пiсля коми в одиницях вимiру вiдповiдно до ТН ЗЕД. Якщо в ТН ЗЕД передбаченi двi одиницi вимiру, то у звiтi по ф. N 5-зез необхiдно показувати їх дробом. Вартiснi показники у звiтi проставляються у цiлих числах з двома десятковими знаками пiсля коми.
2. Порядок складання форми N 5-зез "Звiт про експорт (iмпорт) товарiв, що не проходять митного декларування"
2.1. Не включаються до звiту по експорту (iмпорту):
- пряма транзитна торгiвля;
- транспортнi засоби, що здiйснюють чартернi рейси;
- транспортне устаткування, риболовецькi судна, газо- i нафтобурильнi вишки та iнше устаткування, що пересувається та дiє на територiї країни менш нiж рiк.
2.2. До товарiв, що не проходять митного декларування, вiдносяться:
- риба та всi види морепродуктiв, що проданi з українських (або зафрахтованих Україною) суден за кордоном, в тому числi i на iноземнi судна, якi знаходяться в територiальних водах iноземних держав або у вiдкритому морi;
- товари, здобутi iз дна у вiдкритому морi та реалiзованi нерезидентам або придбанi в них (якщо на них не оформлено українську вантажну митну декларацiю);
- ввезенi в державу риба та iншi морськi продукти, здобутi у територiальних водах iноземних держав за умовами концесiї (якщо на концесiйнi товари не оформлялась українська вантажна митна декларацiя);
- товари, переданi в оренду строком на 1 рiк i бiльше (якщо нам них не оформлено українську вантажну митну декларацiю), проставляються у звiтностi по повнiй вартостi орендованого товару на момент ввозу (вивозу) - наприклад: морськi, риболовецькi судна, транспортнi засоби, газо- i нафтобурильнi вишки та iнше устаткування, що дiє на територiї країни бiльше нiж 1 рiк;
- переливи електроенергiї по загальнiй електромережi (якщо на них не оформлено українську вантажну митну декларацiю);
- продукцiя високих технологiй, отримана у вiдкритому космосi на космiчних суднах України (або орендованих нею) та продана нерезиденту;
- продукцiя високих технологiй, отримана у вiдкритому космосi на iноземних суднах та придбана Україною;
- iншi товари, на якi не оформлено вантажну митну декларацiю, якщо їх вартiсть складає понад 100 доларiв США.
2.3. При заповненнi форми N 5-зез:
У графi А - вказується найменування країни призначення при експортi та країни походження при iмпортi.
У графi Б - вказується торгуюча країна (країна-власник товару).*
У графах В, Г - код країни згiдно з класифiкатором держав свiту.
У графах Д, Є, Ж - найменування, одиниця вимiру товару та коди товарiв згiдно з Товарною номенклатурою зовнiшньоекономiчної дiяльностi (ТН ЗЕД).
У графi З - код одиниць вимiру товарiв згiдно з класифiкатором одиниць вимiру ТН ЗЕД.
У графi I - код характеру угоди згiдно з класифiкатором видiв розрахункiв (характеру угоди).
У графах К, Л - найменування валюти контракту та її код згiдно з класифiкатором валют.
У графi 1 - кiлькiсть товару.
У графi 2 - вартiсть товару в тис. одиниць валюти контракту за умовами ФОБ.
У графi 3 - вартiсть страхування та фрахту в тис. одиниць валюти контракту.
Вартiсть товару у гр. 2 проставляється на основi контракту за умови поставки ФОБ; всi iншi види витрат (зверх ФОБ), що пов'язанi з фрахтом транспортних засобiв та страхуванням вантажiв i обумовленi контрактом, проставляються в гр. 3.
2.4. У разi, коли вiдбувається повернення експорту (iмпорту) товарiв (наприклад: неякiсного товару або тари, яка реєструється по вартостi i т.iн.), у звiтi N 5-зез у той перiод, коли товар повернули, окремим рядком робиться запис зi знаком "мiнус" кiлькiсть та вартiсть експорту (iмпорту) товару, який повернули. Якщо у перiодi, коли товар повернули, є товар з подiбним кодом ТН ЗЕД з тiєї самої країни i тiєю самою валютою, то у зведеному звiтi N 5-зез Держкомстатом Автономної Республiки Крим, обласними та Київським i Севастопольським мiськими управлiннями статистики проставляється рiзниця по кiлькостi та вартостi вiдправленого i повернутого товару. У випадку, коли товару повернуто бiльше нiж поставлено, рiзниця проставляється зi знаком "мiнус". При цьому у первинному звiтi N 5-зез необхiдно зробити запис "мiнус" кiлькiсть i вартiсть даного товару окремим рядком. Пiдприємство повинне надати обласному управлiнню статистики письмове пiдтвердження про повернення товару з визначенням країни, валюти, назви товару i його коду за ТН ЗЕД та кiлькостi i вартостi поверненого вантажу в тис. одиниць валюти контракту.
* Данi графи Б використовуються при складаннi платiжного балансу країни. Вiдповiдно до методологiї МВФ при експортi товарiв торгуючою країною вважається країна, що платить за товар Українi. При вiдсутностi країни-посередника країна призначення збiгається з торгуючою країною. При iмпортi товарiв торгуючою країною вважається країна, яка отримує кошти за товар вiд України. Якщо країна-посередник вiдсутня, країна походження збiгається з торгуючою країною.
Державна статистична звiтнiсть
***************************************************************** * Коди * ***************************************************************** *форми*пiд- *тери-*галу-* *форми*мiнiстерства*вищої ор* КС * *доку-*приєм-*торiї*зi за* *влас-*(вiдомства),*ганiза- * * *мента*ства- *за *ЗКГНГ* *ностi*МДО, концер-*цiї за * * *за *склада*СПАТО* * * *ну, асоцiа- *ЄДРПОУ * * *ЗКУД *ча за * * * * *цiї за СПОДУ* * * * *ЄДРПОУ* * * * * * * * ***************************************************************** * 1 * 2 * 3 * 4 * 5 * 6 * 7 * 8 * 9 * *****************************************************************
Форма N 5-зез
Затверджена наказом Мiнiстерства статистики України вiд 28.10.96 р. N 317 |
************************** * експорт * 1 * Поштова - мiсячна ************************** Подають 10 числа пiсля звiтного * iмпорт * 2 * перiоду всi пiдприємства (в т. ч. з ************************** iноземними iнвестицiями), установи, * непотрiбне закреслити * посередницькi та iншi органiзацiї ************************** України, що здiйснюють зовнiшньоторговельну дiяльнiсть, органу державної статистики за мiсцем знаходження пiдприємства. Кому подається ___________________________________________________ найменування органiзацiї __________________________________________________________________ i адреса Мiнiстерство (вiдомство), головне управлiння (управлiння) __________________________________ Органiзацiя, яка звiтує __________________________________________ Адреса, телефон __________________________________________________ __________________________________________________________________
Орган, який вiдповiдає за збiр даних. Вiдповiдно до Закону України "Про державну статистику" Ваше пiдприємство повинне надiслати заповнену форму до мiсцевих органiв державної статистики.
Конфiденцiальнiсть. Подана Вами iнформацiя призначена для службового користування органу державної статистики, який буде зберiгати її конфiденцiальний характер.
Мета збору даних. На основi цiєї форми збирається iнформацiя вiд пiдприємств, органiзацiй та установ України, якi здiйснюють зовнiшньоекономiчну дiяльнiсть, для складання торговельного та платiжного балансiв України.
Просимо зберiгати копiю цiєї форми на випадок виникнення питань у працiвникiв органiв державної статистики при зведеннi даних.
Дякуємо Вам за своєчасне подання достовiрних даних, якi дозволять скласти торговельний та платiжний баланси України.
Мiнiстерство статистики України
Форма N 5-зез
Звiт
про експорт (iмпорт) товарiв, що не проходять
митного декларування
за __________________ 199__ р.
(мiсяць)
***************************************************************** *Найменування* Код * Найменування * ***************************************************************** *країни*торгу*країни*торгу* товарiв *одиниць* *поход-*ючої *поход-*ючої * *вимiру * *ження *краї-*ження *краї-* * * *(приз-*ни *(приз-*ни * * * *начен-* *начен-* * * * *ня) то* *ня) * * * * *вару * *товару* * * * ***************************************************************** * А * Б * В * Г * Д * Є * ***************************************************************** Продовження таблицi ***************************************************************** * Коди * Валюта *Кiль-*Вартiсть *Вартiсть * *******************************кiсть*тис. одиниць*страхування та* *това- *оди-*ха- *найме-*код * *у валютi *фрахту * *рiв по*ниць*рак- *нуван-* * *контракту за* * *ТН ЗЕД*ви- *теру *ня * * *умовами ФОБ * * * *мiру*угод * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * ***************************************************************** * Ж * З * I * К * Л * 1 * 2 * 3 * ***************************************************************** Звiт складено на _______ аркушах "___" _________________ 199__ р. Керiвник ________________ ________________________________ прiзвище та N телефону виконавця Головний бухгалтер ______
Форма N 5-зез
Одиницi вимiру
Основною одиницею вимiру кiлькостi товарiв по всiх товарних позицiях ТН ЗЕД (версiя 2) є одиниця маси - кiлограм.
У разi необхiдностi застосовуються додатковi одиницi вимiру (тарифне регулювання, лiцензування, квотування, збiр i обробка статистичних даних i т. iн.).
Заповнення додаткових одиниць вимiру вiдповiдно до ТН ЗЕД у статистичнiй звiтностi є обов'язковим.
Таблиця одиниць вимiру за ТН ЗЕД
****************************************************************** Найменування одиниць вимiру *Умовне позначення*Кодове позначення* ****************************************************************** 1 * 2 * 3 * ****************************************************************** Основна одиниця * ****************************************************************** Кiлограм * кг * 166 * ****************************************************************** Додатковi одиницi вимiру * ****************************************************************** Брутто-регiстрова тонна - * * * 2,8316 куб. м * БРТ * 181 * Грам * г * 163 * Грам iзотопiв, що дiляться * г Д/И * 306 * Вантажопiдйомнiсть у тоннах * т грп * 185 * Квадратний метр * м2 (кв. м) * 055 * Кiлограм азоту * кг N * 861 * Кiлограм гiдроксиду калiю * кг KOH * 859 * Кiлограм гiдроксиду натрiю * кг NaOH * 863 * Кiлограм оксиду калiю * кг K2O * 852 * Кiлограм пероксиду водню * кг H2O2 * 841 * Кiлограм п'ятиокису фосфору * кг P2O5 * 865 * Кiлограм 90%-ї сухої речовини* кг 90% с/р * 845 * Кiлограм урану * кг U * 867 * Кубiчний метр * м3 (куб. м) * 113 * Лiтр * л * 112 * Лiтр чистого (100%) спирту * л 100% спирту* 831 * Метр * м * 006 * Метричний карат (1 карат = * * * 2 х 10 в -4 ступенi кг) * кар * 162 * Пара * пар * 715 * Сто штук * 100 шт. * 797 * Тисяча штук * 1000 шт. * 798 * Кiлькiсть штук * шт. * 796 * 1000 кiловат-годин * 1000 квт-г * 246 * ******************************************************************
"Офiцiйний вiсник України" число 21, 1997 р.