ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМIНIСТРАЦIЯ УКРАЇНИ
вiд 13.12.2002 р. | N 8472/6/15-2316 |
---|
Державна податкова адмiнiстрацiя
України розглянула лист щодо порядку визначення
об'єкта оподаткування i форми звiтностi для
представництва нерезидента, яке не здiйснює
господарської дiяльностi в Українi, i повiдомляє
таке.
Згiдно з пп. 2.1.4 п. 2.1 ст. 2 Закону України "Про оподаткування прибутку пiдприємств", у редакцiї Закону України вiд 22.05.97 р. N 283/97-ВР, iз внесеними змiнами i доповненнями (далi - Закон), постiйнi представництва нерезидентiв, якi отримують доходи з джерел їх походження з України або виконують агентськi (представницькi) функцiї стосовно таких нерезидентiв або їх засновникiв, є платниками податку на прибуток.
Пунктом 16.11 ст. 16 Закону передбачено, що нерезиденти, якi проводять дiяльнiсть на територiї України через постiйне представництво, ведуть бухгалтерський облiк та звiтнiсть згiдно з законодавством України, щоквартально подають податковим органам за мiсцезнаходженням постiйного представництва декларацiю про прибуток, одержаний iз джерел в Українi, а також розрахунок нарахованого податку на прибуток за формою, встановленою центральним податковим органом.
Порядок складання податковим органом розрахунку оподатковуваного прибутку та податку на прибуток постiйного представництва визначено роздiлом 3 Порядку складання розрахунку податку на прибуток нерезидента, що проводить дiяльнiсть на територiї України через постiйне представництво, затвердженого наказом ДПА України вiд 31.07.97 р. N 274, зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 28.08.97 р. N 352/2156 (далi - Порядок).
Згiдно з п. 3.1 роздiлу 3 Порядку розрахунок оподатковуваного прибутку та податку на прибуток постiйного представництва, що здiйснюється податковим органом (за формою додатка 2 до Порядку), застосовується у разi неможливостi шляхом прямого пiдрахування визначити прибуток, одержаний нерезидентом з джерелом його походження
з України. При цьому оподатковуваний прибуток визначається податковим органом як рiзниця мiж валовим доходом i валовими витратами, визначеними шляхом застосування до суми одержаного (нарахованого) валового доходу коефiцiєнта 0,7.
Згiдно з п. 4.1 Порядку нерезиденти, якi мають право на переваги вiдповiдно до мiжнародного договору України щодо звiльнення (або зменшення) вiд оподаткування окремих видiв доходiв, разом з декларацiєю про прибуток пiдприємства або з розрахунками визначення оподатковуваного прибутку та податку на прибуток заповнюють i подають до державного податкового органу вiдомостi про доходи, що звiльненi вiд оподаткування або оподатковуються за спецiальними ставками на пiдставi мiжнародних договорiв України (за формою додатка 3 до Порядку). При цьому право на використання переваг договору надається податковим органом за умови подання письмового пiдтвердження про те, що нерезидент є особою, на яку поширюються положення цього договору.
З урахування викладеного вище, при використаннi переваг мiжнародного договору об'єкт оподаткування представництва нерезидента може визначатися за даними декларацiї про прибуток або розрахунку оподатковуваного прибутку та податку на прибуток постiйного представництва, що здiйснюється податковим органом.
Заступник Голови | Г. Оперенко |