ПОЛОЖЕННЯ
про Спiльну мiжурядову українсько-туркменську комiсiю з питань економiчного спiвробiтництва
1. Спiльна мiжурядова українсько-туркменської комiсiя з питань економiчного спiвробiтництва (далi - Комiсiя) створена у вiдповiдностi зi статтею 12 Угоди мiж Урядом України й Урядом Туркменiстану про вiльну торгiвлю вiд 5 листопада 1994 року.
2. Комiсiя є постiйно дiючим органом, i вiдповiдно з покладеними на неї функцiями забезпечує виконання зобов'язань Сторiн, що випливають з мiждержавних i мiжурядових Угод i договорiв.
3. У своїй дiяльностi Комiсiя керується дiючими мiждержавними i мiжурядовими угодами Сторiн, нацiональним законодавством i цим Положенням.
4. Основними функцiями Комiсiї є:
4.1 Розгляд питань i вироблення необхiдних заходiв, спрямованих на розвиток взаємовигiдного економiчного спiвробiтництва, що випливають з договорiв укладених мiж Сторонами.
4.2. Сприяння пошуку i розвитку перспективних напрямкiв економiчного спiвробiтництва, включаючи активне залучення фiнансового капiталу i технологiй Сторiн, створення промислово-фiнансових груп, спiльних пiдприємств i кооперованих виробництв.
4.3. Розробка пропозицiй по розширенню i поглибленню торговельно-економiчного i науково-технiчного спiвробiтництва в областях якi мають взаємний iнтерес, а також збiльшення зовнiшньоторговельного обiгу мiж двома державами.
4.4. Координацiя дiяльностi мiнiстерств i вiдомств, органiзацiй i пiдприємств усiх форм власностi з питань торговельно-економiчного i науково-технiчного спiвробiтництва, а також залучення їх для участi в робочих органах Комiсiї (пiдкомiсiях, робочих групах експертiв).
4.5. Налагодження i розвиток контактiв мiж обома частинами Комiсiї, надання сприяння в оперативному вирiшенi питань економiчного спiвробiтництва.
Контроль виконання вiдповiдних двостороннiх домовленостей, а також власних рiшень.
5. Нацiональнi частини Комiсiї мають право:
5.1. Вносити в рамках своєї компетенцiї пропозицiї Урядам своїх країн.
5.2. Одержувати вiд мiнiстерств, вiдомств, органiзацiй i пiдприємств, а також у встановленому порядку вiд дипломатичних представництв своїх країн матерiали, необхiднi для виконання двостороннiх домовленостей.
5.3. Проводити наради представникiв мiнiстерств, вiдомств, пiдприємств, установ i органiзацiй, а також дiлових кiл для пiдготовки й участь у засiданнях Комiсiї.
5.4. Утворювати на постiйнiй чи тимчасовiй основi пiдкомiсiї i робочi групи експертiв.
6. Нацiональнi частини Комiсiї проводять свою дiяльнiсть пiд керiвництвом Урядiв своїх країн.
7. Нацiональна частина Комiсiї складається з Голови i членiв Комiсiї, що затверджуються в порядку, встановленому в кожнiй з держав.
8. Про персональний склад нацiональної частини Комiсiї i змiнах у ньому їхнi Голови взаємно iнформують один одного.
9. Комiсiя проводить свої засiдання не рiдше одного разу на рiк по черзi в Українi i Туркменiстанi пiд керiвництвом Голови приймаючої Сторони. Термiни проведення засiдань узгоджуються Сторонами не пiзнiше, нiж за мiсяць до дати проведення засiдання.
З iнiцiативи однiєї зi Сторiн може бути скликане позачергове засiдання Комiсiї.
Позачергове засiдання скликається за умови, якщо Сторона, що виступила з його iнiцiативою за мiсяць запропонованої дати проведення, повiдомить у писемнiй формi iншу Сторону про причину скликання i перелiк питань, що пропонуються на розгляд.
10. Витрати по оплатi проїзду учасникiв засiдання Комiсiї з їхнiх країн у країну проведення засiдання i назад, а також витрати по оплатi проїзду учасникiв засiдання по проїзду в iншi мiста усерединi країни, проживанню i харчуванню в перiод засiдання несе сторона, що вiдряджає.
Витрати по органiзацiї засiдання, транспортному обслуговуванню учасникiв у перiод засiдання Комiсiї несе та частина Комiсiї, в країнi якої проводиться засiдання.
11. Комiсiя приймає на своїх засiданнях рiшення за умови згоди обох частин. Рiшення заносяться до Протоколу, що пiдписується Головами обох частин Комiсiї. Протоколи засiдання Комiсiї оформляються на українськiй, туркменськiй i росiйськiй мовах.
12. Рiшення Комiсiї мають рекомендацiйний характер для компетентних органiв обох Сторiн.
У необхiдних випадках за заявою однiєї з нацiональних частин Комiсiї, рiшення можуть вноситься на затвердження Урядiв Сторiн, з наступним iнформуванням один одного про прийнятi рiшення.
Рiшення, прийнятi на засiданнях Комiсiї, набирають сили з дня пiдписання Протоколу, якщо не обговоренi iншi термiни.
13. У перiод мiж засiданнями Комiсiї Голови обох її частин по взаємнiй згодi приймають у робочому порядку рiшення по невiдкладних питаннях, що дiють з моменту прийняття, i надалi заносяться до Протоколу чергового засiдання Комiсiї.
14. Дiйсне Положення набирає сили з дати його пiдписання. Доповнення i змiни в Положення можуть бути внесенi по письмовому узгодженню Голiв Нацiональних частин Комiсiї.
Вчинено в м. Києвi 10 жовтня (гарашизлик) 2003 р. у двох дiйсних примiрниках на українськiй, туркменськiй i росiйськiй мовах.
Для цiлей тлумачення Положення використовується текст росiйською мовою.
Голова Української частини Комiсiї | Голова Туркменської частини Комiсiї |
Гайдук В.А. | Гурбанмурадов Е.А. |