УГОДА
мiж Державним департаментом фiнансового монiторингу, що дiє у складi Мiнiстерства фiнансiв України, та Комiтетом Росiйської Федерацiї по фiнансовому монiторингу про взаємодiю у сферi протидiї легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом
Державний департамент фiнансового монiторингу, що дiє у складi Мiнiстерства фiнансiв України, та Комiтет Росiйської Федерацiї по фiнансовому монiторингу, далi - Сторони,
керуючись взаємними iнтересами у сферi протидiї легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, та пов'язаної з цим злочинної дiяльностi,
погодилися про нижченаведене:
Стаття 1
Сторони здiйснюють взаємодiю, в тому числi iнформацiйний обмiн, вiдповiдно до положень даної Угоди, дiючи в межах своєї компетенцiї з дотриманням законодавства та мiжнародних зобов'язань своїх держав.
Стаття 2
Сторони здiйснюють взаємодiю, в тому числi iнформацiйний обмiн, на стадiях збору, обробки та аналiзу iнформацiї про операцiї з грошовими коштами або iншим майном, що знаходиться в їхньому розпорядженнi, у вiдношеннi яких є пiдозри, що вони пов'язанi з легалiзацiєю (вiдмиванням) доходiв, одержаних злочинним шляхом, а також по обмiну iнформацiєю про дiяльнiсть фiзичних та юридичних осiб, що приймають участь у здiйсненнi цих операцiй.
Обмiн iнформацiєю здiйснюється з iнiцiативи чи по запиту однiєї зi Сторiн. Запит на отримання iнформацiї повинен мiстити його коротке обгрунтування.
Стаття 3
Iнформацiя, отримана вiд iншої Сторони, без її попередньої згоди не розголошується третiй особi i не використовується в слiдчих чи судових цiлях.
Для Української Сторони обмiн iнформацiєю передбачається по всiх складах злочинiв Кримiнального кодексу України, за винятком складiв злочинiв, передбачених його статтями 207, 212.
Для Росiйської Сторони обмiн iнформацiєю передбачається по всiх складах злочинiв Кримiнального кодексу Росiйської Федерацiї, за винятком складiв злочинiв, передбачених його статтями 193, 194, 198 i 199.
Зазначена iнформацiя може бути використана в судових цiлях лише у вiдношеннi до справ, пов'язаних з легалiзацiєю (вiдмиванням) доходiв, одержаних злочинним шляхом.
Стаття 4
Сторони не допускають використання i розголошення iнформацiї, отриманої в рамках даної Угоди, в цiлях, не вказаних у данiй Угодi, без попередньої згоди Сторони, вiд якої отримано iнформацiю.
Стаття 5
Iнформацiя, отримана вiдповiдно до даної Угоди, є конфiденцiйною, та на неї поширюється режим захисту, передбачений законодавством держави Сторони, що отримує iнформацiю, по вiдношенню до подiбної iнформацiї з нацiональних джерел.
Стаття 6
Сторони спiльно визначають порядок передачi iнформацiї вiдповiдно до законодавства своїх держав i проводять консультацiї з питань реалiзацiї даної Угоди.
Стаття 7
Взаємодiя й iнформацiйний обмiн мiж Сторонами здiйснюється росiйською мовою.
Стаття 8
Сторони не зобов'язанi надавати iнформацiю у випадку, якщо по фактах, зазначених у запитi, вже ведеться судовий розгляд у державi Сторони, до якої надiйшов запит.
Стаття 9
За взаємною згодою Сторiн у дану Угоду можуть бути внесенi змiни та доповнення.
Стаття 10
Ця Угода набуває чинностi з дати її пiдписання.
Стаття 11
Дана Угода припиняє дiю з дати одержання однiєю зi Сторiн письмового повiдомлення iншої Сторони про її намiр припинити дiю даної Угоди.
Укладено в Москвi 29 серпня 2003 року в двох примiрниках, кожний українською та росiйською мовами, при цьому обидва тексти мають однакову силу.
За Державний департамент фiнансового монiторингу, що дiє у складi Мiнiстерства фiнансiв України | За Комiтет Росiйської Федерацiї по фiнансовому монiторингу |
С.Г. Гуржiй | В.О. Зубков |