ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
12.04.07 | N 21/2-486-ЕП |
---|
Начальнику Харкiвської митницi Прудникову М.I. |
Юридичний департамент Державної
митної служби України за дорученням керiвництва
Служби розглянув зазначений лист з проханням
надати роз'яснення щодо правомiрностi
користування транспортним засобом, ввезеним як
внесок iноземного iнвестора до статутного фонду
пiдприємства з iноземними iнвестицiями, за
договором оренди.
По сутi зазначеного питання повiдомляємо.
Вiдповiдно до статей 316, 317, 346 Цивiльного кодексу України правом власностi є право особи на рiч (майно), яке вона здiйснює вiдповiдно до закону за своєю волею, незалежно вiд волi iнших осiб. Змiст права власностi полягає в тому, що власниковi належать права володiння, користування та розпоряджання своїм майном. Однiєю з пiдстав припинення права власностi є вiдчуження власником свого майна.
Вiдповiдно до статтi 18 Закону України "Про режим iноземного iнвестування" майно, що ввозиться в Україну як внесок iноземного iнвестора до статутного фонду пiдприємств з iноземними iнвестицiями (крiм товарiв для реалiзацiї або власного споживання), звiльняється вiд обкладення митом.
Митнi органи здiйснюють пропуск майна, що ввозиться в Україну як внесок iноземного iнвестора до статутного фонду пiдприємств з iноземними iнвестицiями, на пiдставi виданого пiдприємством простого векселя на суму мита з вiдстроченням платежу не бiльш як на 30 календарних днiв з дня оформлення ввiзної вантажної митної декларацiї.
Вексель погашається i ввiзне мито не справляється, якщо у перiод, на який дається вiдстрочення платежу, зазначене майно зараховане на баланс пiдприємства i податковою iнспекцiєю за мiсцезнаходженням пiдприємства зроблена вiдмiтка про це на примiрнику векселя.
Порядок видачi, облiку i погашення векселiв, виданих пiд час ввезення в Україну майна як внеску iноземного iнвестора до статутного фонду пiдприємства з iноземними iнвестицiями, а також за договорами (контрактами) про спiльну iнвестицiйну дiяльнiсть, та сплати ввiзного мита у разi вiдчуження цього майна (далi - Порядок) затверджено постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 07.08.1996 N 937.
Вiдповiдно до пункту 17 та 18 Порядку у разi встановлення факту вiдчуження майна ранiше трирiчного термiну при несплаченому ввiзному митi державна податкова адмiнiстрацiя (iнспекцiя) зобов'язана повiдомити про це вiдповiдний митний орган.
Митний орган за повiдомленням податкового органу зобов'язаний у безспiрному порядку стягнути ввiзне мито, яке обчислюється виходячи з митної вартостi цього майна на день здiйснення такого вiдчуження.
Таким чином, у разi ввезення на митну територiю України майна у якостi внеску iноземного iнвестора до статутного фонду пiдприємства з iноземними iнвестицiями слiд дотримуватись норм зазначених вище нормативно-правових актiв.
Заступник директора Юридичного департаменту | Ю.В. Ступак |