ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
Київ
09.06.08 | N 619 |
---|
Про затвердження Методичних рекомендацiй щодо
механiзму взаємодiї пiдроздiлiв митних органiв при
виконаннi положень частини шостої статтi 172
Митного кодексу України в частинi реалiзацiї
товарiв i транспортних засобiв з урахуванням
розмiру несплачених податкiв та зборiв
З метою удосконалення механiзму взаємодiї пiдроздiлiв митного органу при визначеннi розмiру несплачених податкiв i зборiв (обов'язкових платежiв), що повиннi бути включенi в оцiночну вартiсть товарiв (у тому числi конфiскованих за рiшенням суду) при їх реалiзацiї, наказую:
1. Затвердити Методичнi рекомендацiї щодо механiзму взаємодiї пiдроздiлiв митних органiв при виконаннi положень частини шостої статтi 172 Митного кодексу України в частинi реалiзацiї товарiв i транспортних засобiв з урахуванням розмiру несплачених податкiв та зборiв, що додаються.
2. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Служби Гутника А.Є.
Голова Служби | В.I.Хорошковський |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Державної митної служби України 09.06.08 N 619 |
Методичнi рекомендацiї
щодо механiзму взаємодiї пiдроздiлiв митного
органу при виконаннi положень частини шостої
статтi 172 Митного кодексу України в частинi
реалiзацiї товарiв i транспортних засобiв з
урахуванням розмiру несплачених податкiв та
зборiв
1. Загальнi положення
Цi Методичнi рекомендацiї розроблено з метою врегулювання питань, якi виникають в митних органах при виконаннi положень частини шостої статтi 172 Митного кодексу України.
2. Рекомендацiї щодо визначення бази оподаткування
1. Для своєчасного визначення попереднього розмiру суми податкiв i зборiв (обов'язкових платежiв), що включається в оцiночну вартiсть товарiв при їх реалiзацiї, посадова особа пiдроздiлу контролю за майном, що перейшло у власнiсть держави, готує запит з перелiком товарiв i копiями наявної документацiї на цi товари та направляє його разом з примiрним розрахунком суми податкiв i зборiв (обов'язкових платежiв), яка пiдлягала би сплатi в разi оформлення товарiв з метою вiльного обiгу на митнiй територiї України (далi - розрахунок), з попередньо внесеною до граф 1 - 4 iнформацiєю, до пiдроздiлу, який здiйснює контроль за класифiкацiєю товарiв. Форма розрахунку наведена в додатку до цих Методичних рекомендацiй.
2. Перелiк товарiв мiстить такi вiдомостi:
назва, номер документа, на пiдставi якого товар було розмiщено на складi
митного органу, i дата розмiщення;
напрям перемiщення цих товарiв через митний кордон України;
iнформацiя щодо розмiщення цих товарiв у вiдповiдний митний режим (чи визначалися при цьому суми податкових зобов'язань платником самостiйно у митнiй декларацiї);
вiдомостi щодо застосування до цих товарiв митних процедур i сплати при цьому сум вiдповiдних податкiв i зборiв;
найменування товару, його вiдмiннi ознаки, кiлькiсть;
iнформацiя щодо ранiше визначеної митної вартостi, коду за УКТЗЕД i вiдповiдно нарахованих податкiв i зборiв (у разi реалiзацiї iдентичних та/або аналогiчних (подiбних) товарiв митним органом протягом останнього мiсяця).
3. Посадова особа пiдроздiлу, який здiйснює контроль за класифiкацiєю товарiв, у разi наявностi iнформацiї про код товару за УКТЗЕД протягом одного робочого дня пiдтверджує правильнiсть його визначення.
4. У разi вiдсутностi iнформацiї про код товару за УКТЗЕД посадова особа пiдроздiлу, який здiйснює контроль за класифiкацiєю товарiв, протягом двох робочих днiв визначає його.
5. За потреби посадова особа пiдроздiлу, який здiйснює контроль за класифiкацiєю товарiв, може проводити огляд зазначених у перелiку товарiв з метою пiдтвердження (визначення) правильностi визначення коду товару за УКТЗЕД.
6. Строк розгляду запиту може бути збiльшено, якщо при вирiшеннi питання класифiкацiї товару виникає в цьому потреба (залучення митної лабораторiї, митного органу вищого рiвня тощо).
7. Пiсля визначення (пiдтвердження) коду товару за УКТЗЕД посадова особа пiдроздiлу, який здiйснює контроль за класифiкацiєю товарiв, уносить вiдповiдну iнформацiю до графи 5 розрахунку, пiсля чого передає його разом з усiма наявними документами до пiдроздiлу, який здiйснює контроль за правильнiстю визначення митної вартостi.
8. Посадова особа пiдроздiлу, який здiйснює контроль за правильнiстю визначення митної вартостi, за наявностi iнформацiї про митну вартiсть товарiв (у ранiше оформленiй ВМД на цi товари або ВМД, за якою оформлення товарiв не було завершене тощо) на пiдставi отриманих даних протягом одного робочого дня приймає рiшення щодо правильностi визначення митної вартостi та вносить вiдповiдну iнформацiю до графи 6 розрахунку.
9. У разi вiдсутностi iнформацiї про митну вартiсть товарiв пiдроздiл, який здiйснює контроль за правильнiстю визначення митної вартостi, протягом п'яти робочих днiв (при значних обсягах майна - протягом десяти робочих днiв) вживає заходiв щодо визначення митної вартостi вiдповiдно до вимог статей 268 - 270 Митного кодексу України та Методичних рекомендацiй iз застосування окремих положень Митного кодексу України, що стосуються питань визначення митної вартостi товарiв, якi iмпортуються на митну територiю України, затверджених наказом Держмитслужби вiд 31.01.07 N 74.
10. Перелiк товарiв разом з розрахунком i копiями наявної документацiї надається пiдроздiлом, який здiйснює контроль за правильнiстю визначення митної вартостi, до пiдроздiлу митного органу, який контролює нарахування податкiв i зборiв, для визначення суми податкiв i зборiв (обов'язкових платежiв), якi мали б бути сплаченi в разi здiйснення митного оформлення цих товарiв з метою випуску у вiльний обiг (згiдно iз законодавством України з питань оподаткування, що дiє на момент здiйснення розрахунку).
3. Рекомендацiї щодо визначення сум податкiв i зборiв, якi включаться в оцiночну вартiсть товарiв при їх реалiзацiї
1. Посадова особа пiдроздiлу, який контролює нарахування податкiв i зборiв, на пiдставi отриманого розрахунку та наявної документацiї на товари протягом двох робочих днiв визначає суму податкiв i зборiв (обов'язкових платежiв), якi мали б бути сплаченi в разi здiйснення митного оформлення цих товарiв з метою випуску у вiльний обiг (згiдно iз законодавством України з питань оподаткування, що дiє на момент здiйснення розрахунку).
2. Визначення суми податкiв i зборiв (обов'язкових платежiв) проводиться з дотриманням вимог, установлених:
Порядком справляння митними органами ввiзного (вивiзного) та особливих видiв мита пiд час митного оформлення товарiв, що перемiщуються через митний кордон України, затвердженим наказом Держмитслужби вiд 23.01.06 N 30, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 08.02.06 за N 109/11983;
Iнструкцiєю про порядок справляння акцизного збору в разi ввезення товарiв суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi на митну територiю України, затвердженою наказом Держмитслужби вiд 21.01.00 N 33, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України вiд 08.02.00 за N 73/4294;
Порядком справляння податку на додану вартiсть пiд час митного оформлення товарiв, iмпортованих на митну територiю України, затвердженим наказом Держмитслужби вiд 27.09.06 N 821, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 19.10.06 за N 1128/13002.
3. Посадова особа пiдроздiлу, який контролює нарахування податкiв i зборiв, уносить вiдповiдну iнформацiю до граф 7 - 13 та Б, Е розрахунку та передає його до пiдроздiлу контролю за майном, що перейшло у власнiсть держави.
4. Прикiнцевi положення
1. Якщо товари, якi передаються в реалiзацiю, оцiнюються надалi суб'єктом оцiночної дiяльностi - суб'єктом господарювання, то посадова особа пiдроздiлу контролю за майном, що перейшло у власнiсть держави, надає йому розрахунок для включення суми податкiв i зборiв (обов'язкових платежiв), якi мали б бути сплаченi в разi оформлення товарiв з метою вiльного обiгу на митнiй територiї України, в оцiночну вартiсть цих товарiв.
Крiм того, посадова особа пiдроздiлу контролю за майном, що перейшло у власнiсть держави, надає розрахунок торговельному пiдприємству при передачi товарiв для реалiзацiї та державному виконавцю при вилученнi конфiскованих товарiв, якi зберiгаються митним органом.
При цьому посадова особа пiдроздiлу контролю за майном, що перейшло у власнiсть держави, попередньо заповнює графи А, В, Г розрахунку.
2. Рекомендується побудувати взаємодiю з торговельним пiдприємством, якому доручається реалiзацiя товарiв, на засадах оперативностi та передбачити окремi моменти спiвпрацi в угодi, зокрема:
надання посадовим особам митного органу засобами телефонного зв'язку iнформацiї про можливу реалiзацiю товарiв (за день або в день реалiзацiї);
надання посадовими особами митного органу торговельному пiдприємству засобами телефонного/факсимiльного зв'язку уточненого розмiру суми належних до вiдрахування податкiв i зборiв на день можливої реалiзацiї товарiв (з урахуванням змiни ставок i встановленого Нацiональним банком України курсу гривнi до iноземних валют);
ведення посадовою особою митного органу журналу про отримання вiд торговельних пiдприємств iнформацiї щодо можливої реалiзацiї товарiв, переданих для реалiзацiї (в журналi пропонується вiдображати таке: дату та час отримання iнформацiї про можливу реалiзацiю товарiв; назву торговельного пiдприємства; номер i дату акта опису, оцiнки та передачi майна, за яким товари отримано для реалiзацiї торговельним пiдприємством; посаду та прiзвище особи, яка повiдомила про можливу реалiзацiю; дату та час надання зворотної iнформацiї торговельному пiдприємству; уточнений розмiр податкiв i зборiв; посаду та прiзвище особи, яка отримала iнформацiю; прiзвище та пiдпис посадової особи митного органу);
надання посадовим особам митного органу звiту за результатами реалiзацiї товару (у звiтi зазначається таке: номер i дата акта опису, оцiнки та передачi майна, за яким товари отримано для реалiзацiї торговельним пiдприємством; найменування товару, який реалiзовано; дата його реалiзацiї; вартiсть, за якою вiн реалiзований; дата та час iнформування митного органу про можливу його реалiзацiю; попереднiй та уточнений розмiри податкiв i зборiв);
якщо уточнений розмiр суми належних до вiдрахування податкiв i зборiв не дає можливостi реалiзувати товари за вартiстю, визначеною в актi опису, оцiнки та передачi майна, то торговельне пiдприємство звертається до митного органу стосовно необхiдностi винесення на розгляд комiсiї питання про визначення вартостi товарiв з урахуванням уточненої суми податкiв i зборiв.
Уточнений розрахунок суми належних до вiдрахування податкiв i зборiв, якщо вiн вiдмiнний вiд попереднього розрахунку, рекомендується оперативно направляти засобами факсимiльного зв'язку торговельному пiдприємству для врахування при реалiзацiї товарiв.
3. Для оперативного надання торговельному пiдприємству, вiд якого надiйшла iнформацiя про можливу реалiзацiю товарiв, уточненого розмiру суми належних до вiдрахування податкiв i зборiв посадова особа пiдроздiлу контролю за майном, що перейшло у власнiсть держави, на пiдставi попереднього розрахунку вносить до граф 1 - 6 нового (уточненого) розрахунку (форма якого аналогiчна формi попереднього розрахунку) вiдповiдну iнформацiю про товари, якi можуть бути реалiзованi, та надає його разом з попереднiм розрахунком до пiдроздiлу, який контролює нарахування податкiв i зборiв, з позначкою "Уточнений".
Посадова особа пiдроздiлу, який контролює нарахування податкiв i зборiв, перевiряє попереднiй розрахунок на предмет вiдповiдностi ставок податкiв i зборiв, що чиннi на день можливої реалiзацiї товарiв, ставкам, зазначеним у розрахунку, а також курс гривнi до iноземної валюти (якщо ставки податкiв i зборiв у попередньому розрахунку встановленi в iноземнiй валютi).
За результатами перевiрки посадова особа пiдроздiлу, який контролює нарахування податкiв i зборiв, уносить вiдповiдну iнформацiю до нового (уточненого) розрахунку та надає його разом з попереднiм розрахунком до пiдроздiлу контролю за майном, що перейшло у власнiсть держави.
4. При укладаннi угоди з торговельним пiдприємством, якому доручається реалiзацiя товарiв, доцiльно зазначати строки перерахування коштiв за реалiзованi товари та банкiвськi реквiзити митного органу.
5. Розпорядження коштами, якi отриманi вiд реалiзацiї товарiв, здiйснюється згiдно зi статтею 174 Митного кодексу України.
Начальник Управлiння бухгалтерського облiку та звiтностi - головний бухгалтер | М.В.Околiта |
Додаток до Методичних рекомендацiй щодо механiзму взаємодiї пiдроздiлiв митних органiв при виконаннi положень частини шостої статтi 172 Митного кодексу України в частинi реалiзацiї товарiв i транспортних засобiв з урахуванням розмiру несплачених податкiв та зборiв |
ПРИМIРНИЙ РОЗРАХУНОК СУМИ ПОДАТКIВ I ЗБОРIВ (ОБОВ'ЯЗКОВИХ ПЛАТЕЖIВ), ЯКА ПIДЛЯГАЛА БИ СПЛАТI В РАЗI ОФОРМЛЕННЯ ТОВАРIВ З МЕТОЮ ВIЛЬНОГО ОБIГУ НА МИТНIЙ ТЕРИТОРIЇ УКРАЇНИ
Б. ЗАГАЛЬНА СУМА податкiв i зборiв | Г. Назва митного органу | ||||
А. НОМЕР ТА ДАТА ДОВIДКИ | Д. Вiдомостi про осiб, якi склали розрахунок | ||||
ПIБ | Посада | Дата та пiдпис | |||
В. Номер рахунку, найменування
та код за ЄДРПОУ митного органу, реквiзити
фiнансової установи
(для перерахування сум податкiв i зборiв пiсля реалiзацiї товарiв) |
|||||
Присвоєний митним органом України: | Е. Курс валют, який застосовується при розрахунках митних платежiв | ||||
Код iноземної валюти | Курс гривнi до iноземної валюти | ||||
N з/п | Короткий опис товару | Кiлькiсть товару | Вага / об'єм | Код за УКТЗЕД | Митна вартiсть товару (грн.) |
Мито | Акцизний збiр | ПДВ | ||||
ставка | сума | база | ставка | сума | база | сума | ||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
Усього: |