ЛУЦЬКИЙ ПРИКОРДОННИЙ ЗАГIН
ЯГОДИНСЬКА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
вiд 14 лютого 2007 року | N 139/72 |
---|
Про затвердження Технологiчних схем пропуску
осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого
майна в пунктах пропуску "Пiща",
"Пулемець"
Зареєстровано в Головному управлiннi юстицiї у Волинськiй областi 23 лютого 2007 р. за N 10/905 |
У вiдповiдностi до постанов
Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 серпня 2000 року N 1203 "Про затвердження Положення
про пункти пропуску через державний кордон",
вiд 24 грудня 2003 року N 1989 "Питання
пропуску через державний кордон автомобiльних,
водних, залiзничних та повiтряних транспортних
засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються
ними" та з метою забезпечення належного
контролю за перемiщенням осiб, транспортних
засобiв, товарiв та iнших предметiв через
державний кордон України, недопущення порушення
державного кордону, незаконного перемiщення
транспортних засобiв i товарiв наказуємо:
1. Затвердити та ввести в дiю через десять дiб пiсля реєстрацiї у Волинському обласному управлiннi юстицiї:
Технологiчну схему пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в пунктi пропуску для автомобiльного сполучення "Пiща";
Технологiчну схему пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в пунктi пропуску для автомобiльного сполучення "Пулемець".
2. Штабу Луцького прикордонного загону у встановлений термiн направити цей наказ та Технологiчнi схеми у Волинське обласне управлiння юстицiї для реєстрацiї.
3. Начальникам ВМО N 3 (пункт пропуску "Пiща") i ВМО N 4 (пункт пропуску "Пулемець") Ягодинської митницi, начальникам прикордонних застав "Пiща" та "Пулемець" Луцького прикордонного загону довести даний наказ до пiдпорядкованих працiвникiв i забезпечити його неухильне виконання.
4. Внесення змiн чи доповнень до затвердженої Технологiчної схеми здiйснювати пiсля їх погодження з контрольними службами у встановленому порядку.
5. Наказ довести до посадових осiб Луцького прикордонного загону, Ягодинської митницi та iнших контрольних служб в частинi, що їх стосується.
6. Контроль за виконанням даного наказу покласти на першого заступника начальника Луцького прикордонного загону Аветюка В. С. та т. в. о. першого заступника начальника Ягодинської митницi Троценка В. В.
Начальник Луцького прикордонного загону | В. А. Бондар |
Начальник Ягодинської митницi | В. М. Кучман |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Луцького прикордонного загону, Ягодинської митницi вiд 14 лютого 2007 р. N 139/72 |
|
Зареєстровано в Головному управлiннi юстицiї у Волинськiй областi 23 лютого 2007 р. за N 10/905 |
ТЕХНОЛОГIЧНА СХЕМА
пропуску через державний кордон осiб,
транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в
мiждержавному пунктi пропуску для автомобiльного
сполучення "Пiща"
1. Категорiя - мiждержавний.
2. Вид сполучення - автомобiльний.
3. Характер транспортних перевезень - вантажно-пасажирський.
4. Режим функцiонування - цiлодобовий.
5. Назва пункту пропуску на сумiжнiй сторонi - "Олтуш".
6. Мiсце знаходження - с. Пiща Шацького району Волинської областi.
7. Вiдстань вiд лiнiї державного кордону - 4 км вiд умовної лiнiї державного кордону.
8. Види контролю в пунктi пропуску - прикордонний, митний, екологiчний, ветеринарний, фiтосанiтарний.
9. Нормативно-правовий акт про визначення - Угода мiж Урядом України i Урядом Республiки Бєларусь про пункти пропуску вiд 17.12.92 р.
1. Загальнi положення
1.1. Технологiчна схема пропуску осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна у мiждержавному автомобiльному пунктi пропуску "Пiща" (далi - Технологiчна схема) визначає правовi основи органiзацiї та здiйснення всiх видiв контролю, змiст та порядок контрольних операцiй, орiєнтована та направлена на створення сприятливих умов для прискорення прикордонного й митного контролю та оформлення громадян, транспортних засобiв i товарiв, що перемiщуються ними через державний кордон України (далi - ДКУ), на дотримання службовими особами контрольних служб та громадянами, що прямують через ДКУ, вимог, передбачених нормативно-правовими актами чинного законодавства.
1.2. Технологiчна схема розроблена на пiдставi Законiв України вiд 04.11.99 N 1212-XIV "Про запровадження єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України", вiд 13.09.2001 N 2681-III "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарiв та транспортних засобiв, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територiю України", вiд 01.07.2004 N 1961-IV "Про обов'язкове страхування цивiльно-правової вiдповiдальностi власникiв наземних транспортних засобiв", постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 03.08.2000 N 1203 "Про затвердження Положення про пункти пропуску через державний кордон", вiд 24.12.2003 N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобiльних, водних, залiзничних та повiтряних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними", вiд 15.07.97 N 748 "Про перелiк вiдомостей, що оголошуються громадянами за встановленою формою у разi перемiщення ними через митний кордон України товарiв та iнших предметiв", вiд 24.10.2002 р. N 1569 "Про затвердження Порядку справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон", спiльного наказу Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України (далi - ДПСУ) та Державної митної служби вiд 24.11.2003 N 297/793 "Про затвердження Технологiї прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон".
При здiйсненнi всiх видiв контролю посадовi особи пункту пропуску "Пiща" керуються:
Законом України "Про Державну прикордонну службу України";
Законом України "Про державний кордон України";
Законом України "Про автомобiльний транспорт";
Законом України "Про захист населення вiд iнфекцiйних хвороб";
Законом України "Про митний тариф";
Кримiнальним кодексом України;
Кримiнально-процесуальним кодексом України;
Кодексом України "Про адмiнiстративнi правопорушення";
Цивiльним процесуальним кодексом України;
Постановами та розпорядженнями Верховної Ради та Кабiнету Мiнiстрiв України;
Указами Президента України;
Мiжнародними угодами;
Наказами та розпорядженнями Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України;
Наказами та дорученнями Голови Державної митної служби України;
Наказами та дорученнями начальника Ягодинської митницi;
Наказами та розпорядженнями начальника Луцького прикордонного загону ДПСУ;
Наказом МОЗ України "Про затвердження Тимчасового порядку проведення державної санiтарно-гiгiєнiчної експертизи";
iншими нормативно-правовими актами.
1.3. Термiни, що вживаються в цiй технологiчнiй схемi мають таке значення, як в Законах України "Про Державну прикордонну службу України", "Про державний кордон України", iнших законах України, Митному кодексi (далi - МКУ) та iнших нормативно-правових актах чинного законодавства України.
2. Мiсця для проведення контролю осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв, межi територiї пункту пропуску, зони прикордонного та митного контролю
Пропуск осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна здiйснюється в пунктi пропуску через державний кордон України.
Пункт пропуску "Пiща" облаштований вiдповiдними єдиними iнформацiйними стендами Державної прикордонної служби України i Держмитслужби України, дорожньою розмiткою та знаками, якi вказують напрямок руху та роз'яснюють порядок проходження цих видiв контролю.
2.1. Межi територiї мiждержавного автомобiльного пункту пропуску "Пiща" (далi - МДАПП "Пiща", пункт пропуску) затверджуються наказом Ягодинської митницi за погодженням iз начальником Луцького прикордонного загону.
2.2. Зона прикордонного контролю - певна територiя в пунктi пропуску, на якiй Державна прикордонна служба України здiйснює прикордонний контроль осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв згiдно з чинним законодавством України.
Ця зона включає територiю в пунктi пропуску, необхiдну для здiйснення прикордонного контролю осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв i запобiгання незаконному перетинанню державного кордону.
Зона прикордонного контролю в мiждержавному автомобiльному пунктi пропуску "Пiща" встановлюється вiдповiдним наказом начальника Луцького прикордонного загону за погодженням iз Ягодинською митницею.
2.3. Зона митного контролю - частина територiї МДАПП "Пiща", визначена Ягодинською митницею, за погодженням з ДПСУ, в межах якого митнi органи здiйснюють митнi процедури.
Межi зони митного контролю в мiждержавному автомобiльному пунктi пропуску "Пiща", режим зони митного контролю, обов'язки i права працiвникiв митницi по пiдтриманню режиму в зонi митного контролю, вiдповiдальнiсть за порушення режиму у зонi митного контролю, порядок надання дозволу на розмiщення у зонах митного контролю споруд та об'єктiв iнфраструктури, що належать iншим органам державної влади, якi здiйснюють контроль пiд час перемiщення товарiв через митний кордон України, визначенi Положенням про межi зони митного контролю на територiї мiждержавного автомобiльного пункту пропуску "Пiща", затвердженим вiдповiдним наказом начальника Ягодинської митницi.
2.4. Спостереження за особами та транспортними засобами здiйснюється:
в зонi прикордонного контролю - прикордонними нарядами;
в зонi митного контролю - посадовими особами митницi.
3. Види, послiдовнiсть, змiст контрольних операцiй та порядок пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв
3.1. Види контролю, якi здiйснюються в мiждержавному автомобiльному пунктi пропуску "Пiща"
а) прикордонний контроль згiдно:
Закону України "Про Державну прикордонну службу України";
Закону України "Про державний кордон України";
Наказу Адмiнiстрацiї ДПСУ вiд 05.10.2004 N 711 ДСК "Про затвердження Iнструкцiї з органiзацiї i здiйснення прикордонного контролю";
розпоряджень Адмiнiстрацiї ДПСУ;
наказiв начальника Луцького прикордонного загону ДПСУ;
наказу Державного комiтету у справах охорони державного кордону України та Мiнiстерства внутрiшнiх справ України вiд 07.08.2000 N 520/390 "Про затвердження Iнструкцiї про спiльну дiяльнiсть щодо виявлення викраденого автомототранспорту та порядок контролю транспортних засобiв, якi перетинають державний кордон України".
Посадовi особи пiдроздiлу прикордонного контролю в пунктi пропуску здiйснюють прикордонний контроль i пропуск через державний кордон України осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв вiдповiдно до чинного законодавства та мiжнародних договорiв. Проведення прикордонного контролю посадовою особою пiдроздiлу прикордонного контролю в пунктi пропуску здiйснюється у формах перевiрки правових пiдстав для перетинання державного кордону України особами i транспортними засобами.
Прикордонний контроль включає в себе:
перевiрку документiв;
виконання доручень правоохоронних органiв;
контроль за особами, яким не дозволяється в'їзд в Україну;
огляд транспортних засобiв;
адмiнiстративно-правовi та кримiнально-процесуальнi дiї;
реєстрацiю iноземцiв, осiб без громадянства та їх паспортних документiв;
проведення спiвбесiди з iноземцями та особами без громадянства;
здiйснення контролю автомототранспорту, що перетинає державний кордон, з метою виявлення серед нього викраденого, або такого, що перемiщується з порушенням законодавства.
Огляд транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються через ДКУ, проводиться прикордонним нарядом "огляд транспортних засобiв" (далi - "ОТЗ") спiльно з працiвниками митницi на лiнiї паспортного контролю або в зонi митного контролю в разi виводу транспортного засобу з загального потоку руху iз застосуванням технiчних засобiв для огляду, а в разi необхiдностi - службових собак.
На пiдставi взаємовiдносин митних органiв, спецiалiзованих митних установ та органiзацiй та їх посадових осiб при виконаннi покладених на них завдань з iншими органами державної влади, органи охорони державного кордону України повiдомляють митнi органи про виявленi порушення митних правил або контрабанду (глава 3, стаття 26 МКУ).
Види огляду транспортних засобiв:
звичайний;
поглиблений.
Прикордонний контроль забезпечується:
спостереженням за транспортними засобами i, за потребою, їх супроводом;
застосуванням спецiальних технiчних засобiв та службових собак;
створенням i використанням банкiв даних осiб, якi перетнули державний кордон; осiб, якi вчинили правопорушення; осiб, яким не дозволяється в'їзд в Україну або тимчасово обмежується право виїзду з України; недiйсних, викрадених i втрачених документiв та в iнших випадках, передбачених законом;
установленням режиму в пунктi пропуску та контроль за його виконанням;
координацiєю дiй контрольних органiв i служб;
облiком та передачею iнформацiї;
оперативними заходами.
б) митний контроль згiдно:
Закону України вiд 05.04.2001 N 2371-III "Про митний тариф України";
Закону України вiд 13.09.2001 N 2681-III "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарiв та транспортних засобiв, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територiю України";
розпоряджень, постанов Верховної Ради України, Кабiнету Мiнiстрiв України з питань митної справи;
наказiв та розпоряджень Державної митної служби України;
наказiв та розпоряджень начальника Ягодинської митницi.
Митний контроль товарiв, транспортних засобiв, що перемiщуються через державний кордон України, здiйснюється посадовими особами митницi в зонах митного контролю, визначених митницею i розташування яких в пунктах пропуску через державний кордон погоджено з Державною прикордонною службою України, з метою забезпечення дотримання державними органами, пiдприємствами, органiзацiями та фiзичними особами установленого порядку перемiщення через пункт пропуску товарiв та iнших предметiв. Порядок проведення митного контролю планується з дотриманням всiх необхiдних технологiчних вимог з врахуванням об'єктивних та суб'єктивних факторiв, якi мають мiсце перед початком i на протязi роботи оперативної змiни, з метою максимального досягнення виконання основних завдань по захисту економiчних iнтересiв України, прискорення оформлення осiб, транспортних засобiв та товарiв, боротьби з митними правопорушеннями.
Митний контроль здiйснюється у формах, передбачених главою 8 МКУ, шляхом:
перевiрки документiв та вiдомостей, необхiдних для такого контролю;
митного огляду, переогляду та особистого огляду громадян;
облiку товарiв i транспортних засобiв, що перемiщуються через митний кордон;
усного опитування громадян та посадових осiб пiдприємств;
повноти нарахування та сплати обов'язкових податкiв i зборiв.
в) фiтосанiтарний контроль згiдно:
Закону України вiд 30.06.93 N 3348-XII "Про карантин рослин".
Статтею 5 цього Закону України спецiальним органом у галузi карантину рослин визначено Головну державну iнспекцiю з карантину рослин, а безпосередньо у пунктах пропуску на ДКУ - пункти карантину рослин.
Фiтосанiтарний контроль здiйснюється з метою охорони територiї України вiд занесення iз-за кордону карантинних об'єктiв.
г) ветеринарний контроль згiдно:
Закону України "Про ветеринарну медицину" вiд 25.06.92 N 2498-XII.
Статтею 18 цього Закону України визначено, що державний ветеринарно-санiтарний контроль та нагляд на державному кордонi України та транспортi є обов'язковим у разi експорту, iмпорту i транзитного перевезення об'єктiв державного ветеринарно-санiтарного контролю та нагляду всiма видами транспорту. При цьому функцiї забезпечення цього контролю на ДКУ покладено на регiональнi служби державного ветеринарного контролю з пiдпорядкованими їм прикордонними пунктами ветеринарного контролю.
Ветеринарний контроль здiйснюється з метою контролю за охоронною територiєю України вiд занесення з територiї iнших країн iнфекцiйних хвороб тварин, а також перевiрки ветеринарного стану при експортi-iмпортi тварин, сировини, продуктiв тваринного походження, кормiв.
д) екологiчний (радiологiчний) контроль згiдно:
постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20.03.95 N 198 "Про здiйснення екологiчного контролю в пунктах пропуску через ДКУ".
Згiдно пункту 1 цiєї постанови зобов'язано територiальнi органи Мiнiстерства екологiї та природних ресурсiв забезпечити здiйснення екологiчного контролю у пунктах пропуску через державний кордон: транспортних засобiв (крiм легкових автомобiлiв); вантажiв, якi мiстять промислову сировину, вiдходи виробництва, хiмiчнi сполуки, токсичнi хiмiчнi, радiоактивнi та iншi небезпечнi для навколишнього природного середовища i здоров'я людей речовини, засоби захисту рослин, стимулятори їх росту, добрива; всiх видiв риб, диких тварин i рослин, зоологiчних, ботанiчних, мiнералогiчних колекцiй, мисливських трофеїв.
3.2. Послiдовнiсть проведення видiв контролю
а) на в'їзд в Україну:
прикордонний контроль;
ветеринарний контроль, фiтосанiтарний контроль, екологiчний контроль згiдно статтi 27 МКУ (по необхiдностi);
митний контроль.
б) на виїзд з України:
митний контроль;
ветеринарний контроль, фiтосанiтарний контроль, екологiчний контроль згiдно статтi 27 МКУ (по необхiдностi);
прикордонний контроль.
Посадовi особи органу охорони державного кордону i митного органу визначають вiдповiдно до законодавства обов'язковi види контролю транспортного засобу i товарiв, а також мiсце його здiйснення в пунктi пропуску.
Митне оформлення товарiв, що перемiщуються через митний кордон України, завершується тiльки пiсля здiйснення встановлених законодавством України необхiдних для цього товару видiв контролю, зазначених у частинi першiй статтi 27 МКУ.
3.3. Взаємодiя, органiзацiя та координацiя роботи змiн прикордонних нарядiв посадовими особами вiддiлу митного оформлення N 3 та iнших контрольних служб пункту пропуску
3.3.1. Взаємодiя органiзується з таких питань:
з митними органами:
порядок забезпечення прикордонного та митного контролю;
мiсця розташування зон прикордонного та митного контролю;
мiсця стоянок та порядок пропуску транспортних засобiв;
додатковi режимнi заходи з метою посилення режиму в пунктах пропуску;
порядок дiй при виникненнi порушень правил перетинання державного кордону або митних правил;
порядок дiй при виникненнi в пунктi пропуску конфлiктних та iнших нестандартних ситуацiй;
порядок дiй при затриманнi транспортних засобiв, осiб, контрабандних товарiв, наркотичної речовини та iнших порушеннях чинного законодавства України;
порядок звiрки кiлькiсних показникiв облiку перетину кордону транспортними засобами.
з службою екологiчного контролю:
порядок дiй при виявленнi радiоактивних та небезпечних вантажiв;
порядок здiйснення профiлактичних заходiв при загрозi радiоактивного забруднення мiсцевостi;
порядок надання iнформацiї про проведення екологiчного контролю транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв i надання дозволу на перетинання ДКУ.
3.3.2. Розподiл по дiлянках контролю здiйснюється головними iнспекторами (старшими змiн) МДАПП "Пiща" та фiксується в окремому журналi розподiлу особового складу по дiлянках контролю на змiну. З метою уточнення питань взаємодiї старший змiни прикордонних нарядiв перед початком змiни проводить коротку нараду за участю старших змiн контрольних служб, на якiй обговорюються наступнi питання:
пiдводяться пiдсумки роботи попередньої змiни та розглядаються проблемнi питання, що виникли в попереднiй змiнi при здiйсненнi контрольних операцiй службами, якi здiйснюють державнi види контролю в МДАПП "Пiща";
здiйснюється обмiн iнформацiєю щодо стану оперативної обстановки у пунктi пропуску, змiн у правилах перетинання державного кордону особами, транспортними засобами й товарами, якi надiйшли по лiнiї контрольних служб;
визначаються можливi об'єкти посиленого контролю пiд час роботи змiни;
уточнюється механiзм взаємодiї мiж контрольними службами;
доводяться вимоги щодо особливостей режимних заходiв у пунктi пропуску;
визначається склад спiльних оглядових груп i режим їх роботи;
iншi питання.
Пiсля наради старшi змiн прикордонних нарядiв та митницi МДАПП "Пiща" обмiнюються iнформацiєю щодо транспортних засобiв, товарiв i фiзичних осiб, якi знаходяться на контролi перетинання державного кордону (за винятком iнформацiї з обмеженим доступом).
3.3.3. Перевiзник або уповноважена ним особа забезпечує пiдготовку пасажирiв транспортного засобу для проходження контролю в пунктах пропуску через державний кордон (перевiрка наявностi паспортних документiв, надання iммiграцiйних карток i митних декларацiй тощо).
Перевiзник або уповноваженi ним особи завчасно забезпечують посадових осiб пiдроздiлу прикордонного контролю i митницi iнформацiєю про прибуття вищих посадових осiб, офiцiйних делегацiй, вiйськових команд i вантажiв, аварiйно-рятувальних та аварiйно-вiдновних формувань, транспортних засобiв, якi перевозять небезпечнi та спецiальнi вантажi, органiзованi групи пасажирiв, пункти виїзду з України в разi прямування транзитом через її територiю.
3.3.4. При виникненнi в пунктах пропуску ситуацiй, якi ускладнюють або унеможливлюють пропуск через ДКУ чи функцiонування пункту пропуску, контрольнi органи i служби вживають спiльних скоординованих заходiв щодо їх лiквiдацiї в межах своєї компетенцiї.
3.4. Порядок пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв
Транспортнi засоби пропускаються через державний кордон України в порядку черги, по мiрi їх прибуття в пункт пропуску.
Позачергово пропускаються:
урядовi та офiцiйнi делегацiї (делегацiї Верховної Ради України i Кабiнету Мiнiстрiв України; делегацiї, очолюванi керiвниками обласних рад, народними депутатами України);
особи з дипломатичними паспортами i члени їх сiмей, що прямують разом з ними;
важкохворi люди, дiти (вiком до 2-х рокiв);
транспортнi засоби, якi прямують на пiдставi документiв Товариства Червоного Хреста, гуманiтарнi вантажi;
спецiальнi поштовi машини;
органiзованi групи дiтей.
Першочергово пропускаються:
туристичнi автобуси;
автотранспорт, що перевозить товар, що швидко псується, тварин;
рятувальнi та аварiйнi команди;
автотранспорт, що перевозить гуманiтарнi вантажi;
особи, що прямують за засвiдченими встановленим порядком телеграмами у зв'язку зi смертю, важкою хворобою близьких родичiв;
особи, що користуються митними пiльгами на територiї України.
Згiдно з розпорядженням Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26.07.99 року N 734: прикордонний контроль iноземних громадян, якi прямують в Україну на вiдпочинок за вiдповiдними путiвками, здiйснюється на окремих смугах руху в якомога коротший термiн.
Пропуск осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв через митний кордон України здiйснюється пiсля завершення прикордонного, митного контролю, а у вiдповiдних випадках, визначених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.10.2002 N 1569 "Про затвердження Порядку справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон", також ветеринарного, фiтосанiтарного та iнших державних видiв контролю.
Пiсля в'їзду в пункт пропуску особа заявляє про готовнiсть до контролю i пред'являє посадовим особам пiдроздiлу прикордонного контролю i митницi документи, установленi законодавством i мiжнародними договорами України.
Вибiр смуги руху загального або спрощеного контролю здiйснюється особою (водiєм чи пасажиром), виходячи з вимог законодавства щодо декларування та оподаткування транспортних засобiв, товарiв, валютних цiнностей. Також смуга руху може бути визначена для конкретного транспортного засобу або особи посадовими особами пiдроздiлу прикордонного контролю або митного органу з урахуванням аналiзу та оцiнки ризикiв. Аналiз та оцiнку ризикiв здiйснюють спiльно старший змiни прикордонних нарядiв, старший змiни митницi або вповноважена ними особа шляхом спiльного вивчення паспортних та iнших документiв осiб, товаросупровiдних та iнших документiв, а також виходячи з маршруту та напрямку руху, нацiональної належностi або державної реєстрацiї об'єкта контролю, поведiнки пiдконтрольної особи та iнших зовнiшнiх ознак об'єкта контролю, до яких можуть також належати вiк, стать, манера та психофiзичнi особливостi поведiнки особи; рiк випуску, марка, зовнiшнiй вигляд, конструктивнi особливостi транспортного засобу; вiдповiднiсть товару, його ваги заявленим у документах, якi поданi до митного контролю, країни походження товарiв та iнших предметiв; наявнiсть орiєнтувань правоохоронних органiв, Державної прикордонної служби України i Держмитслужби України тощо.
Виведення транспортного засобу чи пасажира iз загального потоку руху здiйснюється на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв. У цьому разi прикордонний та митний контроль транспортних засобiв та осiб здiйснюється спiльною спецiальною оглядовою групою з представникiв митних органiв та посадових осiб Державної прикордонної служби України iз залученням, у разi потреби, представникiв iнших державних органiв контролю на смугах руху, визначених для огляду транспортних засобiв у межах зони митного контролю, а в разi виникнення потреби - у спецiально визначених примiщеннях та на майданчиках у межах територiї пункту пропуску. Перед початком проведення огляду транспортного засобу чи особи посадова особа митного органу вимагає подання письмової митної декларацiї.
Iнiцiатором прийняття рiшення щодо виведення осiб та транспортних засобiв iз загального потоку руху може бути iнспектор прикордонного контролю прикордонної застави "Пiща" або посадова особа митницi з подальшою доповiддю старшому змiни прикордонних нарядiв або митного органу. Рiшення про проведення огляду транспортного засобу спiльною оглядовою групою у разi наявностi письмової iнформацiї щодо контрольованого пропуску (пiд оперативним контролем) приймається старшим змiни прикордонних нарядiв (старшим ЗПН).
Пiд час здiйснення спiльного огляду основними завданнями представникiв спiльної групи є:
для посадових осiб органу охорони державного кордону:
аналiз i оцiнка ризикiв транспортного й пасажирського потоку з метою визначення можливих об'єктiв ризику й застосування до них вiдповiдних форм i способiв прикордонного контролю;
пошук i затримання осiб, причетних до спроб порушення законодавства про державний кордон України;
виявлення зброї, наркотичних, вибухових, отруйних i небезпечних речовин;
контроль за виконанням режимних правил пiд час здiйснення огляду транспортних засобiв;
реєстрацiя осiб, транспортних засобiв, якi перетинають державний кордон;
надання дозволу на пропуск осiб, транспортних засобiв i товарiв за межi пункту пропуску у разi позитивних висновкiв прикордонної та митної служб, що пiдтверджуються вiдповiдними вiдмiтками (печатками) на супровiдних документах, а в разi необхiдностi iнших контрольних служб згiдно статтi 27 МКУ;
для посадових осiб митних органiв:
опитування водiїв та пасажирiв з метою виявлення товарiв й iнших предметiв, що перемiщуються ними й пiдлягають обов'язковому декларуванню або оподаткуванню;
перевiрка у водiя повноти, наявностi та вiдповiдностi товаросупровiдних документiв метi перемiщення через митний кордон товарiв i проставлення на товаросупровiдних документах вiдбитку штампа "Пiд митним контролем"; огляд транспортного засобу з метою виявлення товарiв й iнших предметiв, заборонених для перемiщення через митний кордон України, або тих, що приховуються вiд митного контролю;
визначення на пiдставi поданих товаросупровiдних документiв необхiдностi здiйснення iнших видiв державного контролю вiдповiдно до вимог постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.10.2002 N 1569;
нарахування та стягнення сум необхiдних податкiв та зборiв (обов'язкових платежiв), передбачених законодавством України, при перемiщеннi транспортних засобiв i товарiв через пункт пропуску на державному кордонi України;
прийняття рiшення щодо заборони або дозволу перемiщення через митний кордон України транспортного засобу й товару.
За результатами проведення огляду спiльною спецiальною оглядовою групою складається акт митного огляду транспортного засобу, в правому верхньому кутку якого зазначається iнiцiатор огляду. Акт огляду складається в трьох примiрниках. Перший примiрник акта огляду надається власнику (особi, вповноваженiй на керування транспортним засобом) транспортного засобу, другий та третiй примiрники залишаються у справах органiв охорони державного кордону та митних органiв. Усi примiрники акта огляду пiдписуються всiма членами спiльної групи.
3.4.1. В'їзд в Україну
3.4.1.1. Порядок проведення прикордонно-митного контролю транспортних засобiв, що перемiщують товари, якi пiдлягають письмовому декларуванню (загальна смуга руху, на якiй оформляються транспортнi засоби, ручна поклажа пасажирiв)
При в'їздi в пункт пропуску громадяни, якi прямують на транспортних засобах, в обов'язковому порядку повиннi мати документи на право перетинання ДКУ, якi вiзуально контролюються прикордонним нарядом "вартовий бiля шлагбаума (кордон)" (далi - "ВШ (кордон)"). Заповнення iммiграцiйних карток iноземними громадянами та особами без громадянства здiйснюється у спецiально облаштованому мiсцi перед пунктом пропуску. Прикордонним нарядом "ВШ (кордон)" на всi транспортнi засоби, якi перемiщують товари та iншi предмети, що пiдлягають оподаткуванню, видається контрольний талон.
Транспортний засiб зупиняється на лiнiї паспортного контролю.
Паспортний контроль здiйснюється iнспектором прикордонного контролю в кабiнi паспортного контролю. При цьому паспортнi документи подаються на контроль кожним громадянином особисто.
Пiд час паспортного контролю прикордонний наряд "Перевiрка документiв" (далi - "ПД") у встановленому порядку перевiряє паспортнi документи водiя та пасажирiв на право перетину державного кордону, проводить реєстрацiю iноземцiв та осiб без громадянства. З метою уточнення та пiдтвердження мети прибуття в Україну прикордонний наряд "ПД" проводить спiвбесiду з iноземцем або особою без громадянства.
Контроль осiб, щодо яких є доручення правоохоронних органiв, здiйснюється у вiдповiдностi до наказу Адмiнiстрацiї ДПСУ вiд 05.10.2004 N 711 ДСК.
Пiд час паспортного контролю згiдно спiльного наказу Державного комiтету у справах охорони державного кордону України та Мiнiстерства внутрiшнiх справ України вiд 07.08.2000 N 520/390 прикордонний наряд "ПД" проводить загальну iдентифiкацiю всiх транспортних засобiв.
При виявленнi ознак пiдроблення документiв або iнших ознак, що свiдчить про можливе викрадення транспортного засобу, здiйснюється його повна iдентифiкацiя прикордонним нарядом "Огляд транспортних засобiв" спiльно з посадовою особою чергової змiни митницi.
Облiк (реєстрацiя) транспортних засобiв здiйснюється прикордонним нарядом "ПД". При ввезеннi в Україну iноземними громадянами транспортних засобiв, якi належать приватним особам та знаходяться на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, в паспортний документ та iммiграцiйну картку поряд з вiдмiткою "Прибуття" проставляється вiдмiтка "ТЗ реєстрацiйний N ", iз зазначенням марки та реєстрацiйного номеру транспортного засобу. Прикордонний наряд "ПД" iнформує водiя або власника транспортного засобу, який ввозить його на територiю України, про обов'язок вивезти транспортний засiб за межi України у термiн, встановлений законодавством, або оформити його у вiдповiдний митний режим.
Пiсля завершення паспортного контролю та декларування, водiй представляє транспортний засiб в зонi митного контролю для проведення спiльного прикордонно-митного огляду.
Огляд транспортних засобiв здiйснюється спiльними оглядовими групами у зонi митного контролю, визначенiй Положенням про межi зони митного контролю, затвердженим вiдповiдним наказом по митницi.
Акт огляду транспортного засобу складається в разi проведення поглибленого огляду спiльною оглядовою групою.
Митний контроль починається з усного опитування фiзичної особи згiдно з вимогами постанови Кабмiну України вiд 15.07.97 N 748 "Про перелiк вiдомостей, що оголошуються громадянами за встановленою формою у разi перемiщення ними через митний кордон України предметiв" та по пунктах митної декларацiї. Пiсля завершення усного опитування, при наявностi заповненої громадянином у одному примiрнику, згiдно п. 2.6 наказу Держмитслужби вiд 22.11.2001 N 763 "Про затвердження Порядку декларування валютних цiнностей, цiнностей, предметiв, що перемiщуються через митний кордон України громадянами, i оформлення митної декларацiї та про внесення змiн до наказу Держмитслужби України вiд 08.10.99 N 645", митної декларацiї, посадова особа митницi завiряє її вiдтиском особистої номерної печатки (далi - ОНП) i залишає в себе до повного завершення митного контролю.
Пiсля закiнчення перевiрки необхiдних документiв посадова особа митного органу при наявностi товарiв та iнших предметiв, якi пiдлягають контролю з боку iнших служб, викликає працiвника вiдповiдної контрольної служби до мiсця проведення контролю. Свiдченням проведення такого контролю є наявнiсть вiдповiдних вiдмiток контрольних служб на товаросупровiдних документах та контрольному талонi.
Пiсля проведення контролю сумiжними службами посадова особа митницi здiйснює огляд товарiв i транспортних засобiв.
Огляд транспортного засобу проводиться в присутностi водiя транспортного засобу, який пред'являє транспортний засiб для огляду, а товари чи iншi предмети, якi в ньому знаходяться, представляють їх власники. В ходi огляду транспортних засобiв, речей прикордонний наряд "ОТЗ" та посадова особа митницi використовують спецiальнi технiчнi засоби, при необхiдностi службових собак, технологiчнi картки огляду транспортних засобiв.
У випадку наявностi оперативної iнформацiї, ознак контрабанди чи порушення митних правил, ввезеннi товарiв в обсягах, що пiдлягають оподаткуванню, прикордонно-митний огляд проводиться в повному обсязi. В окремих випадках проводиться особистий огляд згiдно ст. 57 Митного кодексу України.
Пiсля проведення митного огляду здiйснюється митне оформлення:
При ввезеннi товарiв громадянами в супроводжуваному багажi на митну територiю України, сумарна митна вартiсть яких не перевищує 1000 євро та загальна вага яких не перевищує 100 кг, посадова особа митницi повiдомляє пiдконтрольнiй особi, що такi товари оподатковуються ввiзним митом за ставкою в розмiрi 20 вiдсоткiв вiд митної вартостi, податком на додану вартiсть та в установлених законодавством випадках акцизним та iншими зборами та пропонує сплатити в обов'язковому порядку пiсля здiйснення нарахування платежiв по квитанцiї МД-1 у ВОД ВАТ "Райффайзен Банк Аваль". Посадова особа митницi оформляє унiфiковану митну квитанцiю за формою МД-1 (далi - квитанцiю МД-1) згiдно з вимогами, встановленими Порядком застосування унiфiкованої митної квитанцiї МД-1, затвердженим наказом Державної митної служби України вiд 04.01.2005 N 1 i зареєстрованим в Мiнiстерствi юстицiї України 20 сiчня 2005 року за N 66/10346, та направляє пiдконтрольну особу у ВОД ВАТ "Райффайзен Банк Аваль", що знаходиться у МДАПП "Пiща".
Митнi збори за митне оформлення товарiв та iнших предметiв, що ввозяться громадянами на територiю України, стягуються згiдно постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.01.97 N 65 "Про ставки митних зборiв".
Митне оформлення єдиного неподiльного товару, митна вартiсть якого перевищує 200 євро та вага перевищує 50 кг, що ввозиться громадянином у супроводжуваному, несупроводжуваному багажi, здiйснюється посадовою особою митного органу за умови його письмового декларування шляхом заповнення митної декларацiї, передбаченої для громадян, та пiсля сплати громадянином або уповноваженою на те особою по квитанцiї МД-1 ввiзного мита в розмiрi 20 вiдсоткiв вiд митної вартостi такого предмета, податку на додану вартiсть та у передбачених законодавством України випадках акцизного та iнших зборiв у ВОД ВАТ "Райффайзен Банк Аваль".
Оподаткування товарiв, що безпосередньо ввозяться громадянами у супроводжуваному багажi, надходять на адресу громадян у вантажних вiдправленнях, в разi ввезення однiєю особою товарiв, сумарна митна вартiсть яких перевищує 1000 євро та/або загальна вага яких перевищує 100 кг, посадова особа митного органу пропонує пiдконтрольнiй особi здiйснити декларування товарiв в порядку, передбаченому для суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi при здiйсненнi ними iмпортних операцiй з використанням вантажної митної декларацiї типу IМ-40Г. Вантажна митна декларацiя типу IМ-40Г оформлюється у вiдповiдностi до наказiв Державної митної служби України вiд 17.05.2006 N 381 "Про Порядок заповнення граф вантажної митної декларацiї на товари, що перемiщуються через митний кордон України громадянами iз застосуванням унiфiкованого адмiнiстративного документа форми МД-2 (МД-3)" та вiд 20.04.2005 N 314 "Про затвердження Порядку здiйснення митного контролю й митного оформлення товарiв i транспортних засобiв iз застосуванням вантажної митної декларацiї". Громадянин, як пiдставу для декларування, разом iз заявою подає товаросупровiднi документи, якi мiстять кiлькiсну та цiнову iнформацiю про товари, що перемiщуються. У разi вiдсутностi таких документiв власник (перевiзник) вказує iнформацiю щодо кiлькостi та вартостi товарiв, якi перемiщуються, у митнiй декларацiї. Пiсля роз'яснення посадовою особою митницi правил заповнення вантажної митної декларацiї типу IМ-40Г громадянин здiйснює декларування товару, згiдно наявної iнформацiї, та подає до митного оформлення, заповнену у встановленому порядку, вантажну митну декларацiю, разом з документами, вказаними у гр. 44 ВМД. Посадова особа ВМО N 3 перевiряє правильнiсть заповнення граф ВМД, вiдповiднiсть товарiв, поданих до митного оформлення, iнформацiї, зазначенiй у ВМД, та правильнiсть нарахувань митних платежiв, сплату громадянином або уповноваженою на те особою передбачених законодавством платежiв у ВОД ВАТ "Райффайзен Банк Аваль", що знаходиться у МДАПП "Пiща". По завершеннi митного контролю та митного оформлення 1-й примiрник ВМД разом з документами, зазначеними у гр. 44, пiдшиває в окрему папку. У графi "для службових вiдмiток" митної декларацiї посадова особа ВМО N 3 робить запис "митнi платежi сплачено по ВМД N 205020311/_/_ _ _ _", завiряє особистою номерною печаткою та передає громадянину у вiдповiдностi до п. 2.6 наказу Держмитслужби вiд 22.11.2001 N 763 разом з четвертим аркушем ВМД типу IМ-40Г. Вiдомостi про ВМД вносяться посадовою особою ВМО N 4 до вiдповiдного журналу облiку.
У разi коли при митному оформленнi товару визначити митну вартiсть на основi поданих громадянином документiв достовiрно неможливо, або у разi вiдсутностi товаросупровiдних документiв (iнвойсу, рахунку-фактури тощо), або виникають спiрнi питання по класифiкацiї (кодуванню) товарiв, рiшення по яких не може бути прийнято, старший змiни подає вiдповiдний запит вiддiлу контролю митної вартостi та номенклатури митницi. Пiсля отримання Довiдки про визначення митної вартостi або Рiшення про визначення коду товару з вiддiлу контролю митної вартостi та номенклатури посадова особа митницi, що здiйснює митний контроль та митне оформлення, проводить нарахування i справляння митних та iнших платежiв.
Пiсля сплати власником нарахованих платежiв посадова особа митницi видає власниковi товару другий екземпляр квитанцiї МД-1, який завiрений вiдтиском особистої номерної печатки посадової особи митницi, що здiйснила дане митне оформлення, та надає дозвiл на виїзд iз зони митного контролю.
Ввезення громадянами товарiв та iнших предметiв у несупроводжуваному багажi здiйснюється у вiдповiдностi з Порядком митного оформлення несупроводжуваного багажу, що перемiщується через митний кордон України, затвердженим наказом Держмитслужби України вiд 08.10.99 N 645, що зареєстрований у Мiнiстерствi юстицiї України 29.10.99 за N 739/4032.
У випадках, коли водiй (пасажири) перевозить предмети, на якi встановлено обмеження щодо ввезення, та вони внесенi до митної декларацiї або заявленi при усному опитуваннi, а також при вiдсутностi коштiв для сплати необхiдних платежiв, посадова особа митницi пропонує здати товари (предмети) на зберiгання на склад митницi. При цьому посадова особа митницi пояснює умови зберiгання, i в разi згоди оформляє квитанцiю МД-1 i передає цi товари (предмети) особисто посадовiй особi сектору контролю за майном, що перейшло у власнiсть держави, господарсько-експлуатацiйного вiддiлу митницi. В разi вiдмови, посадова особа митного органу повiдомляє старшому змiни, видає заiнтересованiй особi картку вiдмови в митному оформленнi (iз зазначенням причини) в порядку, встановленому наказом Держмитслужби України вiд 12.12.2005 N 1227, вносить данi до вiдповiдного журналу облiку i негайно повертає транспортний засiб з дозволу старшого змiни митницi та старшого змiни прикордонних нарядiв з територiї зони митного контролю. Старший змiни прикордонних нарядiв вживає заходiв щодо повернення зазначеного транспортного засобу на територiю сумiжної держави.
За наявностi вказаної особою у декларацiї або задекларованої усно валюти, цiнностей та iнших предметiв, якi не пiдлягають ввезенню на митну територiю України, пропонує здати їх на зберiгання митницi в установленому порядку.
За умови виявлення предметiв контрабанди посадова особа митницi негайно повiдомляє старшого змiни, чергового iнспектора та дiзнавача служби боротьби з контрабандою та митної варти (далi - СБК та МВ) та здiйснює дiї вiдповiдно до чинного митного законодавства. При виявленнi пiд час проведення контрольних операцiй зброї, набоїв, наркотичних, вибухових речовин, товарiв, що незаконно перемiщуються через державний кордон, негайно iнформують старшого змiни митницi (не торкаючи виявленого та забезпечивши його недоторканiсть до прибуття спiвробiтника митницi, який приймає рiшення про пропуск чи затримання). При цьому складається акт передачi. У випадку прийняття рiшення про затримання товарiв чи предметiв старший змiни прикордонних нарядiв вносить данi до "Книги облiку контрабанди, затриманої в пунктi пропуску прикордонними нарядами", якщо такi були виявленнi посадовими особами ДПСУ.
Пiсля завершення прикордонно-митного контролю транспортного засобу посадова особа митницi скеровує транспортний засiб на виїзд iз зони митного контролю в напрямку виїзду з пункту пропуску.
При виїздi транспортних засобiв з територiї пункту пропуску прикордонний наряд "Вартовий бiля шлагбаума (тил)" (далi - "ВШ (тил)") перевiряє вiдповiднiсть державного номерного знака на транспортному засобi, кiлькiсть осiб, вiдмiтки про проведення вiдповiдних видiв державного контролю на контрольному талонi (у разi його видачi), а при необхiдностi - iншi документи на транспортний засiб, та спрямовує транспортний засiб за межi пункту пропуску.
3.4.1.2. Порядок проведення прикордонно-митного контролю транспортних засобiв, що не перемiщують товарiв та транспортних засобiв, якi пiдлягають письмовому декларуванню (смуга спрощеного контролю, на якiй оформляються транспортнi засоби, ручна поклажа пасажирiв)
Порядок проведення прикордонного контролю аналогiчний вказаному в п. 3.4.1.1 даної Технологiчної схеми, враховуючи особливостi, вказанi нижче.
Старший прикордонного наряду "ПД" спiльно з посадовою особою чергової змiни митницi проводить опитування та iдентифiкацiю осiб за паспортними документами безпосередньо на смузi руху (без виходу з транспортного засобу пасажирiв та водiя). Документи осiб та на транспортний засiб передає молодшому прикордонного наряду "ПД", який вивчає їх на наявнiсть пiдробок, використовуючи для цього спецiальнi прилади прикордонного контролю в кабiнi паспортного контролю, проводить реєстрацiю iноземцiв та осiб без громадянства, вносить данi осiб та транспортних засобiв до баз даних програмно-технiчного комплексу автоматизацiї прикордонного контролю (занотовує у журналах облiку) та повертає документи старшому прикордонного наряду "ПД". Останнiй проставляє вiдмiтки "Прибуття" в паспортнi документи, контрольну картку та в iммiграцiйнi картки (при необхiдностi), проставляє iншi необхiднi вiдмiтки у вiдповiдностi до Iнструкцiї з органiзацiї i здiйснення прикордонного контролю, затвердженої наказом Адмiнiстрацiї ДПСУ вiд 05.10.2004 N 711 ДСК, в тому числi при ввезеннi в Україну iноземними громадянами транспортних засобiв, якi належать приватним особам та знаходяться на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, в паспортний документ та iммiграцiйну картку, поряд з вiдмiткою "Прибуття", проставляє вiдмiтку "ТЗ реєстрацiйний N " з вказуванням марки та реєстрацiйного номера транспортного засобу, повертає документи особам.
По рiшенню начальника прикордонної застави "Пiща" паспортний контроль може здiйснюватись одним iнспектором прикордонного контролю методом вiдбору документiв громадян.
Зовнiшнiй огляд транспортного засобу здiйснюється спiльно прикордонним нарядом "ОТЗ" та посадовою особою митницi на лiнiї паспортного контролю. За рiшенням старшого прикордонного наряду (змiни) або митної змiни на напрямку руху транспортних засобiв, транспортний засiб може бути виведений iз загального потоку руху i направлений в зону митного контролю для проведення спiльного огляду.
За умови виявлення зброї, набоїв, наркотичних, вибухових речовин, товарiв, що незаконно перемiщуються через державний кордон, посадова особа митницi негайно повiдомляє начальника вiддiлу митного оформлення N 3, чергового iнспектора та дiзнавача СБК та МВ, при виявленнi предметiв, що є об'єктами порушення митних правил, здiйснює вiдповiднi затримання з оформленням протоколу та проводить дiї у вiдповiдностi до статей Митного кодексу України.
Пiсля завершення прикордонно-митного контролю транспортного засобу посадова особа митницi скеровує транспортний засiб на виїзд iз зони митного контролю в напрямку виїзду iз пункту пропуску.
У разi вiдмови в пропуску через ДКУ транспортних засобiв, товарiв та предметiв у зв'язку з непроходженням контролю, складається довiдка про вiдмову в пропуску або повернення транспортного засобу вiдповiдною контрольною службою та iнформується старший змiни прикордонних нарядiв.
При виїздi транспортних засобiв з територiї пункту пропуску прикордонний наряд "ВШ (тил)" перевiряє вiдповiднiсть державного номерного знака на транспортному засобi, кiлькiсть осiб, вiдмiтки про проведення вiдповiдних видiв державного контролю на контрольному талонi (у разi його видачi), а при необхiдностi - iншi документи на транспортний засiб, та спрямовує транспортний засiб за межi пункту пропуску.
3.4.1.3. Особливостi оформлення автобусiв, пасажирських мiкроавтобусiв та ручної поклажi пасажирiв
Паспортний контроль здiйснюється без виходу пасажирiв з автобуса старшим прикордонним нарядом "ПД" на смузi, визначенiй для оформлення автобусiв, а також може проводитися шляхом виходу пасажирiв з транспортного засобу та оформленням в спецiально вiдведеному примiщенi. Прикордонний та митний контроль осiб та їх речей, якi прямують автобусами з органiзованими туристичними групами та офiцiйними делегацiями, здiйснюється без виходу пасажирiв з автобуса.
Прикордонний наряд "ПД", у разi виявлення вiдсутностi у водiя договору обов'язкового страхування цивiльно-правової вiдповiдальностi (далi - договору), доповiдає про це СЗПН та рекомендує придбати страховий полiс.
Пiд час паспортного контролю згiдно спiльного наказу Голови ДКК та МВС N 520/390 вiд 7 серпня 2000 року прикордонний наряд "ПД" проводить загальну iдентифiкацiю всiх транспортних засобiв.
При виявленнi ознак пiдроблення документiв або iнших ознак, що свiдчить про можливе викрадення транспортного засобу, здiйснюється його повна iдентифiкацiя прикордонним нарядом "ОТЗ" спiльно з посадовою особою чергової змiни митницi.
У разi встановлення ознак причетностi особи до протиправної дiяльностi, перевезення в автобусi предметiв з ознаками контрабанди або порушення митних правил, на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв, особа або автобус виводяться iз загального потоку руху i пiдлягають огляду спiльною оглядовою групою.
Прикордонний наряд "ОТЗ" спiльно з посадовою особою митницi проводить огляд транспортного засобу. Посадова особа митницi визначає необхiднiсть проведення ветеринарного, фiтосанiтарного контролю та, в разi необхiдностi, залучає працiвникiв зазначених служб.
В разi ввезення громадянами товарiв в обсягах, що пiдлягають оподаткуванню, митне оформлення здiйснюється у порядку, визначеному в пунктi 3.4.1.1 даної Технологiчної схеми.
При виявленнi пiд час проведення контрольних операцiй зброї, набоїв, наркотичних, вибухових речовин, товарiв, що незаконно перемiщуються через державний кордон, - дiї визначенi в пунктi 3.4.1.1 даної Технологiчної схеми.
У разi вiдмови в пропуску через державний кордон України транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв у зв'язку з непроходженням контролю контрольних служб, складається довiдка про вiдмову в пропуску або повернення транспортного засобу (дивись пункт 3.4.1.1 даної Технологiчної схеми) та iнформується старший змiни прикордонних нарядiв для вжиття вiдповiдних заходiв щодо направлення транспортного засобу на виїзний напрямок руху.
В разi необхiдностi справляння митних зборiв та платежiв посадова особа митницi скеровує транспортний засiб на стоянку в зонi митного контролю. За пiдтримання режиму в зонi митного контролю i виїзд транспортного засобу з цiєї зони вiдповiдає особисто посадова особа митницi, який здiйснювала митне оформлення осiб та транспортного засобу.
При виїздi транспортних засобiв з територiї пункту пропуску прикордонний наряд "ВШ (тил)" перевiряє вiдповiднiсть державного номерного знака на транспортному засобi, кiлькiсть осiб, вiдмiтки про проведення вiдповiдних видiв державного контролю на контрольному талонi (у разi його видачi), а при необхiдностi - iншi документи на транспортний засiб, та спрямовує транспортний засiб за межi пункту пропуску.
3.4.2. Виїзд з України
3.4.2.1. Порядок проведення прикордонно-митного контролю громадян, легкового автотранспорту, мiкроавтобусiв та автобусiв, ручної поклажi пасажирiв
Порядок проведення прикордонно-митного контролю громадян, легкового автотранспорту, мiкроавтобусiв та автобусiв, ручної поклажi пасажирiв на виїзд iз територiї України здiйснюється в порядку, визначеному пунктом 3.4.1 даної Технологiчної схеми, iз врахуванням послiдовностi проведення контролю, визначеної пунктом 3.2 "б" даної Технологiчної схеми, якщо iнше не визначено законодавством України.
При вивезеннi за межi України тимчасово ввезеного транспортного засобу, який перебуває на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, прикордонним нарядом по перевiрцi документiв вiдмiтка "ТЗ реєстрацiйний N " в паспортному документi анулюється штампом "Анульовано".
4. Час на виконання контрольних операцiй
Часовi нормативи на проведення прикордонного, митного та iнших видiв контролю автотранспорту i осiб, що прямують на ньому, визначенi спiльним наказом Державної митної служби України, Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України, Мiнiстерства транспорту та зв'язку України, Мiнiстерства охорони здоров'я України, Мiнiстерства аграрної полiтики України, Мiнiстерства охорони навколишнього природного середовища України, Мiнiстерства культури i туризму України, Державної служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авiацiї вiд 28.11.2005 N 1167/886/824/643/655/424/858/900, зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 26.12.2005 за N 1557/11837.
Часовi нормативи можуть не дотримуватися в разi наявностi достатнiх пiдстав уважати, що особи, товари й транспортнi засоби перемiщуються через державний кордон України з порушенням норм законодавства України про державний кордон України, митних правил, iнших норм законодавства, а також у разi затримання цих осiб, товарiв i транспортних засобiв унаслiдок виявлених порушень.
Для легкових автомобiлiв:
Вид контролю | Часовi нормативи | ||
Особа | Транспортний засiб | Товар | |
Прикордонний | до 2 хв. | до 10 хв. (з урахуванням часу на проведення перевiрки за базами даних викрадених) | до 5 хв. |
Митний | до 2 хв. | до 10 хв. | до 2 год. |
Фiтосанiтарний | - | при потребi до 30 хв. | при потребi до 30 хв. |
Ветеринарний | - | при потребi до 30 хв. | при потребi до 30 хв. |
Екологiчний (радiологiчний) | - | при потребi до 2 хв. | при потребi до 5 хв. |
Для вантажних автомобiлiв:
Вид контролю | Часовi нормативи | ||
Особа | Транспортний засiб | Товар | |
Прикордонний | до 2 хв. | до 5 хв. (до 1 год. з урахуванням часу на проведення поглибленого огляду та внесення iнформацiї про транспортний засiб до бази даних) | до 10 хв. (до 1 год. з урахуванням часу на проведення поглибленого огляду) |
Митний | до 2 хв. | до 10 хв. | до 2 год. |
Фiтосанiтарний | - | при потребi до 30 хв. | при потребi до 30 хв. |
Ветеринарний | - | при потребi до 30 хв. | при потребi до 30 хв. |
Екологiчний (радiологiчний) | - | при потребi - до 7 хв. | при потребi - до 20 хв. |
Для автобусiв:
Вид контролю | Часовi нормативи | ||
Особа | Транспортний засiб | Товар | |
Прикордонний | до 2 хв. | до 5 хв. (до 1 год. з урахуванням часу на поглиблений огляд) | до 5 хв. |
Митний | до 2 хв. | до 10 хв. | до 2 год. |
Фiтосанiтарний | - | при потребi до 30 хв. | при потребi до 30 хв. |
Ветеринарний | - | при потребi до 30 хв. | при потребi до 30 хв. |
Екологiчний (радiологiчний) | - | при потребi до 5 хв. | при потребi до 20 хв. |
Контроль особи, транспортного засобу, товарiв та iнших предметiв вважається закiнченим, якщо в паспортних та товаросупровiдних документах осiб проставленi вiдповiднi вiдмiтки пiдроздiлу прикордонного контролю, митних органiв (при необхiдностi iнших контрольних органiв i служб тiльки стосовно пiдконтрольних вантажiв) або вiдповiднi вiдмiтки у контрольному талонi, якщо такий видавався.
5. Порядок установлення та пiдтримання режиму
Режим у пунктi пропуску визначається i встановлюється наказом начальника прикордонного загону за погодженням з начальником Ягодинської митницi та керiвником пiдроздiлу Мiнтрансзв'язку України i регламентує порядок:
в'їзду (прибуття), тимчасового перебування, пересування, виїзду (вибуття) з пункту пропуску всiх категорiй осiб, типiв транспортних засобiв, видiв вантажiв та iншого майна;
допуску в пункт пропуску для службового перебування та виконання завдань спiвробiтникiв правоохоронних, контрольних органiв (служб) та робiтникiв адмiнiстративно-господарських пiдприємств, органiзацiй, установ, розташованих у пунктi пропуску, або дiяльнiсть яких пов'язана з необхiднiстю перебування цих робiтникiв та виконання ними функцiональних обов'язкiв у пунктi пропуску;
здiйснення в пунктi пропуску будь-якого виду господарської та iншої дiяльностi, будiвництва, розвитку комунiкацiй та iнфраструктури, пасажирських i вантажно-транспортних операцiй, iнших дiй (заходiв);
здiйснення обмежень та притягнення до адмiнiстративної вiдповiдальностi за порушення встановлених режимних заходiв в пунктах пропуску;
порядок видачi i збереження перепусток на перебування у пунктi пропуску.
За рiшенням начальника прикордонного загону пiдроздiл органу охорони державного кордону може установлювати додатковi режимнi правила i тимчасовi обмеження в межах територiї пункту пропуску. Рiшення начальника прикордонного загону оформлюється у виглядi розпорядження (наказу), яке доводиться до вiдома органiв мiсцевого самоврядування, усiх взаємодiючих органiв i служб, до керiвникiв зацiкавлених пiдприємств, органiзацiй, установ у частинi, що їх стосується.
Порушення встановлених правил режиму в пунктi пропуску тягне за собою адмiнiстративну вiдповiдальнiсть згiдно iз законодавством України.
З метою забезпечення належного режиму на окремо визначених майданчиках для збереження затриманих та конфiскованих автомашин в денний час контроль покласти на посадову особу митницi, в нiчний час - старшого змiни або особу, яка виконує його функцiї.
У випадку несанкцiонованого виїзду (прориву) транспортного засобу з митної зони представники митницi повиннi вжити невiдкладних заходiв щодо його зупинки та затримання, передати iнформацiю стосовно даних обставин старшому змiни прикордонних нарядiв, а в разi необхiдностi, виходячи iз обставин, подати спецiальний сигнал прикордонним нарядам "ВШ".
6. Особливостi пропуску окремих категорiй осiб та товарiв (предметiв)
а) офiцiйних делегацiй.
Режимнi заходи в пунктi пропуску пiд час здiйснення прикордонного контролю здiйснюються у взаємодiї i за погодженням з пiдроздiлами управлiння охорони посадових осiб Служби безпеки України.
Спостереження пiд час прикордонного контролю офiцiйних делегацiй здiйснюється з метою недопущення проникнення стороннiх осiб у примiщення, мiсця здiйснення прикордонного та митного контролю до його закiнчення або пiсля його проведення.
Офiцiйнi делегацiї, якi прямують через ДКУ, проходять прикордонний та митний контроль у транспортних засобах або в iнших мiсцях згiдно з протоколом, або на пiдставi доручення, розпорядження Кабiнету Мiнiстрiв України чи iнших державних установ, до якого додається список членiв офiцiйної делегацiї.
Пропуск офiцiйних делегацiй, офiцiйних посадових осiб здiйснюється на спецiально видiленiй смузi руху.
б) вiйськових команд та вантажiв.
Пропуск через кордон українських вiйськових команд, вiйськової технiки, озброєння i майна здiйснюється на пiдставi розпоряджень Уряду, мiжнародних угод, дозволу Експортно-технiчного комiтету при Кабiнетi Мiнiстрiв України.
Пропуск через державний кордон iноземних вiйськових команд та технiки для проведення спiльних вiйськових навчань здiйснюється вiдповiдно до мiждержавних угод, на пiдставi розпоряджень Кабiнету Мiнiстрiв України, Державної прикордонної та митної служб України при наявностi документiв, визначених чинним законодавством.
Вiйськовi команди, варти, якi супроводжують вiйськовий вантаж, перетинають кордон за закордонними паспортами, якщо iншi не встановленi мiжнародними угодами. При цьому варта супроводження повинна мати посвiдчення про вiдрядження, де має бути зазначено, що вона призначається для супроводження спецвантажу. В посвiдченнi про вiдрядження також наводиться перелiк особового складу з номерами штатної зброї та кiлькостi набоїв до неї, затверджений гербовою печаткою.
в) спецiальних вантажiв.
Спецiальнi вантажi - це вантажi особливої важливостi, цiлком таємнi i таємнi вироби та їх компоненти, якi мають оборонне i державне значення; особливої важливостi, цiлком таємнi i таємнi речовини, матерiали, якi включають всi види ядерних матерiалiв i у випадку аварiї становлять пiдвищену небезпеку для населення та навколишнього середовища; цiнностi в особливо великих розмiрах; iншi вантажi, якi згiдно з договорами, угодами можуть пiдпадати пiд категорiю спецiальних вантажiв.
Пропуск через державний кордон спецiальних вантажiв здiйснюється на пiдставi вiдмiток контрольних служб у документах, якi дають право на перетинання державного кордону.
Пiсля прибуття в пункт пропуску спецвантажу працiвники вантажовiдправника (вантажоотримувача), що його супроводжують, та особовий склад варти пiдлягають прикордонному, митному, екологiчному контролю за письмовим розпорядженням керiвникiв прикордонних вiйськ, Державної митної служби та Мiнекобезпеки.
Пiдставою для прийняття до прикордонного та митного оформлення спецвантажiв є дозвiл на експорт (iмпорт, транзит), виданий у встановленому порядку Державною службою експортного контролю при Кабiнетi Мiнiстрiв України, або в порядку, визначеному чинним законодавством.
Транспортнi засоби з особливо небезпечними вантажами слiд оглядати з використанням спецiальних засобiв захисту, огляд цих вантажiв без водiя та осiб, що їх супроводжують, категорично забороняється.
г) пропуск рятувальних та аварiйних команд.
Пропуск рятувальних та аварiйних команд здiйснюється при наявностi документiв, що посвiдчують особу, спискiв засвiдчених Мiнiстерством надзвичайних ситуацiй на пiдставi розпорядження Уряду та Державної прикордонної та митної служби.
Пропуск команд здiйснюється поза чергою, у максимально стислi строки.
д) пропуск вантажiв з гуманiтарною допомогою.
В разi прибуття автотранспорту з вантажем гуманiтарної допомоги згiдно Закону України "Про гуманiтарну допомогу" вiд 22.10.99 року данi транспортнi засоби проходять прикордонний та митний контроль в позачерговому порядку.
е) митне оформлення предметiв мiжнародних, iноземних органiзацiй, представництв та осiб, якi користуються митними пiльгами.
При прямуваннi через митний кордон України осiб, якi користуються митними пiльгами, посадова особа митницi:
Пропонує пред'явити документи, якими особi надаються митнi пiльги (дипломатичний паспорт, посвiдчення тощо).
На пiдставi усної заяви особи проводить митне оформлення, згiдно з правилами пропуску української та iноземної валюти, предметiв старовини i мистецтва, друкованих матерiалiв, предметiв особистого та службового користування та iнших цiнностей.
При наявностi в особи, що прямує через митний кордон, iноземної дипломатичної пошти перевiряє кур'єрський лист i вiдповiднiсть зовнiшнiх реквiзитiв дипломатичної пошти даним кур'єрського листа.
Оголошує особi, що прямує через митний кордон України, про завершення митного оформлення.
7. Прикiнцевi положення
7.1. Дiяльнiсть контрольних органiв i служб, транспортних та iнших органiзацiй i установ пiд час здiйснення пропуску через державний кордон координують органи охорони державного кордону. Вимоги щодо порядку дiяльностi в пунктi пропуску через державний кордон обов'язковi для виконання всiма посадовими особами органiв та служб, розташованих в ньому.
7.2. Технологiчна схема пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв в мiждержавному автомобiльному пунктi пропуску "Пiща" та її вiдповiднiсть вимогам нормативно-правових актiв та мiжнародних договорiв України не менш як один раз на рiк перевiряються керiвниками контрольних органiв та служб. Вiдповiднi вiдмiтки про результати перевiрки робляться в технологiчнiй схемi i засвiдчуються пiдписами уповноважених осiб. У разi змiн щодо порядку здiйснення контролю осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв керiвники вiдповiдних структурних пiдроздiлiв завчасно надають iнформацiю для внесення доповнень та змiн пiсля погодження.
7.3. Особливостi впровадження технологiчних схем залежно вiд характеру сполучення, категорiї осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв визначаються Державною прикордонною службою України, Державною митною службою України i Мiнiстерством транспорту України.
Начальник прикордонної застави "Пiща" Луцького прикордонного загону | О. М. Кишко |
Начальник ВМО N 3 Ягодинської митницi | М. В. Корень |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Луцького прикордонного загону, Ягодинської митницi вiд 14 лютого 2007 р. N 139/72 |
|
Зареєстровано в Головному управлiннi юстицiї у Волинськiй областi 23 лютого 2007 р. за N 10/905 |
ТЕХНОЛОГIЧНА СХЕМА
пропуску через державний кордон осiб,
транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в
мiжнародному пунктi пропуску для автомобiльного
сполучення "Пулемець"
1. Категорiя - мiжнародний.
2. Вид сполучення - автомобiльний.
3. Характер транспортних перевезень - вантажно-пасажирський.
4. Режим функцiонування - цiлодобовий.
5. Назва пункту пропуску на сумiжнiй сторонi - "Томашовка".
6. Мiсце знаходження - с. Пулемець Шацького району Волинської областi.
7. Вiдстань вiд лiнiї державного кордону - 4 км вiд умовної лiнiї державного кордону.
8. Види контролю в пунктi пропуску - прикордонний, митний, ветеринарний, фiтосанiтарний.
9. Нормативно-правовий акт про визначення - Угода мiж Урядом України i Урядом Республiки Бєларусь про пункти пропуску вiд 17.12.92 р.
1. Загальнi положення
1.1. Технологiчна схема пропуску осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна у мiжнародному автомобiльному пунктi пропуску "Пулемець" (далi - Технологiчна схема) визначає правовi основи органiзацiї та здiйснення всiх видiв контролю, змiст та порядок контрольних операцiй, орiєнтована та направлена на створення сприятливих умов для прискорення прикордонного й митного контролю та оформлення громадян, транспортних засобiв i товарiв, що перемiщуються ними через державний кордон України (далi - ДКУ), на дотримання службовими особами контрольних служб та громадянами, що прямують через ДКУ, вимог, передбачених нормативно-правовими актами чинного законодавства.
1.2. Технологiчна схема розроблена на пiдставi Законiв України вiд 04.11.99 N 1212-XIV "Про запровадження єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України", вiд 13.09.2001 N 2681-III "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарiв та транспортних засобiв, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територiю України", вiд 01.07.2004 N 1961-IV "Про обов'язкове страхування цивiльно-правової вiдповiдальностi власникiв наземних транспортних засобiв", постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 03.08.2000 N 1203 "Про затвердження Положення про пункти пропуску через державний кордон", вiд 24.12.2003 N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобiльних, водних, залiзничних та повiтряних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними", вiд 15.07.97 N 748 "Про перелiк вiдомостей, що оголошуються громадянами за встановленою формою у разi перемiщення ними через митний кордон України предметiв", вiд 24.10.2002 р. N 1569 "Про затвердження Порядку справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон", спiльного наказу Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України (далi - ДПСУ) та Державної митної служби вiд 24.11.2003 N 297/793 "Про затвердження Технологiї прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон".
При здiйсненнi всiх видiв контролю посадовi особи пункту пропуску "Пулемець" керуються:
Законом України "Про Державну прикордонну службу України";
Законом України "Про державний кордон України";
Законом України "Про автомобiльний транспорт";
Законом України "Про захист населення вiд iнфекцiйних хвороб";
Законом України "Про митний тариф";
Кримiнальним кодексом України;
Кримiнально-процесуальним кодексом України;
Кодексом України про адмiнiстративнi правопорушення;
Цивiльним процесуальним кодексом України;
Постановами та розпорядженнями Верховної Ради та Кабiнету Мiнiстрiв України;
Указами Президента України;
Мiжнародними угодами;
Наказами та розпорядженнями Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України;
Наказами та дорученнями Голови Державної митної служби України;
Наказами та дорученнями начальника Ягодинської митницi;
Наказами та розпорядженнями начальника Луцького прикордонного загону ДПСУ;
Наказом МОЗ України "Про затвердження Тимчасового порядку проведення державної санiтарно-гiгiєнiчної експертизи";
iншими нормативно-правовими актами.
1.3. Термiни, що вживаються в цiй технологiчнiй схемi мають таке значення, як в Законах України "Про Державну прикордонну службу України", "Про державний кордон України", iнших законах України, Митному кодексi (далi - МКУ) та iнших нормативно-правових актах чинного законодавства України.
2. Мiсця для проведення контролю осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв, межi територiї пункту пропуску, зони прикордонного та митного контролю
Пропуск осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна здiйснюється в пунктi пропуску через державний кордон України.
Пункт пропуску "Пулемець" облаштований вiдповiдними єдиними iнформацiйними стендами Державної прикордонної служби України i Держмитслужби України, дорожньою розмiткою та знаками, якi вказують напрямок руху та роз'яснюють порядок проходження цих видiв контролю.
2.1. Межi територiї мiжнародного автомобiльного пункту пропуску "Пулемець" (далi - МАПП "Пулемець", пункт пропуску) затверджуються наказом Ягодинської митницi за погодженням iз начальником Луцького прикордонного загону.
2.2. Зона прикордонного контролю - певна територiя в пунктi пропуску, на якiй Державна прикордонна служба України здiйснює прикордонний контроль осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв згiдно з чинним законодавством України.
Ця зона включає територiю в пунктi пропуску, необхiдну для здiйснення прикордонного контролю осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв i запобiгання незаконному перетинанню державного кордону.
Зона прикордонного контролю в мiжнародному автомобiльному пунктi пропуску "Пулемець" встановлюється вiдповiдним наказом начальника Луцького прикордонного загону за погодженням iз Ягодинською митницею.
2.3. Зона митного контролю - частина територiї МАПП "Пулемець" визначена Ягодинською митницею, за погодженням з ДПСУ, в межах якого митнi органи здiйснюють митнi процедури.
Межi зони митного контролю в мiжнародному автомобiльному пунктi пропуску "Пулемець", режим зони митного контролю, обов'язки i права працiвникiв митницi по пiдтриманню режиму в зонi митного контролю, вiдповiдальнiсть за порушення режиму у зонi митного контролю, порядок надання дозволу на розмiщення у зонах митного контролю споруд та об'єктiв iнфраструктури, що належать iншим органам державної влади, якi здiйснюють контроль пiд час перемiщення товарiв через митний кордон України, визначенi Положенням про межi зони митного контролю на територiї мiжнародного автомобiльного пункту пропуску "Пулемець", затвердженого вiдповiдним наказом начальника Ягодинської митницi.
2.4. Спостереження за особами та транспортними засобами здiйснюється:
в зонi прикордонного контролю - прикордонними нарядами;
в зонi митного контролю - посадовими особами ВМО N 4 митницi.
3. Види, послiдовнiсть, змiст контрольних операцiй та порядок пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв
3.1. Види контролю, якi здiйснюються в мiжнародному автомобiльному пунктi пропуску "Пулемець"
а) прикордонний контроль згiдно:
Закону України "Про Державну прикордонну службу України";
Закону України "Про державний кордон України";
Наказу Адмiнiстрацiї ДПСУ вiд 05.10.2004 N 711 ДСК "Про затвердження Iнструкцiї з органiзацiї i здiйснення прикордонного контролю";
Розпоряджень Адмiнiстрацiї ДПСУ;
Наказiв начальника Луцького прикордонного загону ДПСУ;
наказу Державного комiтету у справах охорони державного кордону України та Мiнiстерства внутрiшнiх справ України вiд 07.08.2000 N 520/390 "Про затвердження Iнструкцiї про спiльну дiяльнiсть щодо виявлення викраденого автомототранспорту та порядок контролю транспортних засобiв, якi перетинають державний кордон України".
Посадовi особи пiдроздiлу прикордонного контролю в пунктi пропуску здiйснюють прикордонний контроль i пропуск через державний кордон України осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв вiдповiдно до чинного законодавства та мiжнародних договорiв. Проведення прикордонного контролю посадовою особою пiдроздiлу прикордонного контролю в пунктi пропуску здiйснюється у формах перевiрки правових пiдстав для перетинання державного кордону України особами i транспортними засобами.
Прикордонний контроль включає в себе:
перевiрку документiв;
виконання доручень правоохоронних органiв;
контроль за особами, яким не дозволяється в'їзд в Україну;
огляд транспортних засобiв;
адмiнiстративно-правовi та кримiнально-процесуальнi дiї;
реєстрацiю iноземцiв, осiб без громадянства та їх паспортних документiв;
проведення спiвбесiди з iноземцями та особами без громадянства;
здiйснення контролю автомототранспорту, що перетинає державний кордон, з метою виявлення серед нього викраденого або такого, що перемiщується з порушенням законодавства.
Огляд транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються через ДКУ, проводиться прикордонним нарядом "огляд транспортних засобiв" (далi - "ОТЗ") спiльно з працiвниками митницi на лiнiї паспортного контролю, або в зонi митного контролю в разi виводу транспортного засобу з загального потоку руху iз застосуванням технiчних засобiв для огляду, а в разi необхiдностi - службових собак.
На пiдставi взаємовiдносин митних органiв, спецiалiзованих митних установ та органiзацiй та їх посадових осiб при виконаннi покладених на них завдань з iншими органами державної влади, органи охорони державного кордону України повiдомляють митнi органи про виявленi порушення митних правил або контрабанду (глава 3, стаття 26 МКУ).
Види огляду транспортних засобiв:
звичайний;
поглиблений.
Прикордонний контроль забезпечується:
спостереженням за транспортними засобами i, за потребою, їх супроводом;
застосування спецiальних технiчних засобiв та службових собак;
створенням i використанням банкiв даних осiб, якi перетнули державний кордон; осiб, якi вчинили правопорушення; осiб, яким не дозволяється в'їзд в Україну або тимчасово обмежується право виїзду з України; недiйсних, викрадених i втрачених документiв та в iнших випадках, передбачених законом;
установленням режиму в пунктi пропуску та контроль за його виконанням;
координацiєю дiй контрольних органiв i служб;
облiком та передачею iнформацiї;
оперативними заходами.
б) митний контроль згiдно:
Закону України вiд 05.04.2001 N 2371-III "Про митний тариф України";
Закону України вiд 13.09.2001 N 2681-III "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарiв та транспортних засобiв, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територiю України";
Розпоряджень, постанов Верховної Ради України, Кабiнету Мiнiстрiв України з питань митної справи;
Наказiв та розпоряджень Державної митної служби України;
Наказiв та розпоряджень начальника Ягодинської митницi.
Митний контроль товарiв, транспортних засобiв, що, перемiщуються через державний кордон України, здiйснюється посадовими особами митницi в зонах митного контролю, визначених митницею i розташування яких в пунктах пропуску через державний кордон погоджено з Державною прикордонною службою України, з метою забезпечення дотримання державними органами, пiдприємствами, органiзацiями та фiзичними особами установленого порядку перемiщення через пункт пропуску товарiв та iнших предметiв. Порядок проведення митного контролю планується з дотриманням всiх необхiдних технологiчних вимог з врахуванням об'єктивних та суб'єктивних факторiв, якi мають мiсце перед початком i на протязi роботи оперативної змiни, з метою максимального досягнення виконання основних завдань по захисту економiчних iнтересiв України, прискорення оформлення осiб, транспортних засобiв та товарiв, боротьби з митними правопорушеннями.
Митний контроль здiйснюється у формах, передбачених главою 8 МКУ, шляхом:
перевiрки документiв та вiдомостей, необхiдних для такого контролю;
митного огляду, переогляду та особистого огляду громадян;
облiку товарiв i транспортних засобiв, що перемiщуються через митний кордон;
усного опитування громадян та посадових осiб пiдприємств;
повноти нарахування та сплати обов'язкових податкiв i зборiв.
в) фiтосанiтарний контроль згiдно:
- Закону України вiд 30.06.93 N 3348-XII "Про карантин рослин".
Статтею 5 цього Закону України спецiальним органом у галузi карантину рослин визначено Головну державну iнспекцiю з карантину рослин, а безпосередньо у пунктах пропуску на ДКУ - пункти карантину рослин.
Фiтосанiтарний контроль здiйснюється з метою охорони територiї України вiд занесення iз-за кордону карантинних об'єктiв.
г) ветеринарний контроль згiдно:
Закону України "Про ветеринарну медицину" вiд 25.06.92 N 2498-XII.
Статтею 18 цього Закону України визначено, що державний ветеринарно-санiтарний контроль та нагляд на державному кордонi України та транспортi є обов'язковим у разi експорту, iмпорту i транзитного перевезення об'єктiв державного ветеринарно-санiтарного контролю та нагляду всiма видами транспорту. При цьому функцiї забезпечення цього контролю на ДКУ покладено на регiональнi служби державного ветеринарного контролю з пiдпорядкованими їм прикордонними пунктами ветеринарного контролю.
Ветеринарний контроль здiйснюється з метою контролю за охоронною територiєю України вiд занесення з територiї iнших країн iнфекцiйних хвороб тварин, а також перевiрки ветеринарного стану при експортi-iмпортi тварин, сировини, продуктiв тваринного походження, кормiв.
3.2. Послiдовнiсть проведення видiв контролю
а) на в'їзд в Україну:
прикордонний контроль;
ветеринарний контроль, фiтосанiтарний контроль згiдно статтi 27 МКУ (по необхiдностi);
митний контроль.
б) на виїзд з України:
митний контроль;
ветеринарний контроль, фiтосанiтарний контроль згiдно статтi 27 МКУ (по необхiдностi);
прикордонний контроль.
Посадовi особи органу охорони державного кордону i митного органу визначають вiдповiдно до законодавства обов'язковi види контролю транспортного засобу i товарiв, а також мiсце його здiйснення в пунктi пропуску.
Митне оформлення товарiв, що перемiщуються через митний кордон України, завершується тiльки пiсля здiйснення встановлених законодавством України необхiдних для цього товару видiв контролю, зазначених у частинi першiй статтi 27 МКУ.
3.3. Взаємодiя, органiзацiя та координацiя роботи змiн прикордонних нарядiв, посадовими особами вiддiлу митного оформлення N 4 та iнших контрольних служб пункту пропуску
3.3.1. Взаємодiя органiзується з таких питань:
з митними органами:
порядок забезпечення прикордонного та митного контролю;
мiсця розташування зон прикордонного та митного контролю;
мiсця стоянок та порядок пропуску транспортних засобiв;
додатковi режимнi заходи з метою посилення режиму в пунктах пропуску;
порядок дiй при виникненнi порушень правил перетинання державного кордону або митних правил;
порядок дiй при виникненнi в пунктi пропуску конфлiктних та iнших нестандартних ситуацiй;
порядок дiй при затриманнi транспортних засобiв, осiб, контрабандних товарiв, наркотичної речовини та iнших порушеннях чинного законодавства України;
порядок звiрки кiлькiсних показникiв облiку перетину кордону транспортними засобами.
3.3.2. Розподiл по дiлянках контролю здiйснюється головними iнспекторами (старшими змiн) МАПП "Пулемець" та фiксується в окремому журналi розподiлу особового складу по дiлянках контролю на змiну. З метою уточнення питань взаємодiї старший змiни прикордонних нарядiв перед початком змiни проводить коротку нараду за участю старших змiн контрольних служб, на якiй обговорюються наступнi питання:
пiдводяться пiдсумки роботи попередньої змiни та розглядаються проблемнi питання, що виникли в попереднiй змiнi при здiйсненнi контрольних операцiй службами, якi здiйснюють державнi види контролю в МАПП "Пулемець";
здiйснюється обмiн iнформацiєю щодо стану оперативної обстановки у пунктi пропуску, змiн у правилах перетинання державного кордону особами, транспортними засобами й товарами, якi надiйшли по лiнiї контрольних служб;
визначаються можливi об'єкти посиленого контролю пiд час роботи змiни;
уточнюється механiзм взаємодiї мiж контрольними службами;
доводяться вимоги щодо особливостей режимних заходiв у пунктi пропуску;
визначається склад спiльних оглядових груп i режим їх роботи;
iншi питання.
Пiсля наради старшi змiн прикордонних нарядiв та митницi МАПП "Пулемець" обмiнюються iнформацiєю щодо транспортних засобiв, товарiв i фiзичних осiб, якi знаходяться на контролi перетинання державного кордону (за винятком iнформацiї з обмеженим доступом).
3.3.3. Перевiзник або уповноважена ним особа забезпечує пiдготовку пасажирiв транспортного засобу для проходження контролю в пунктах пропуску через державний кордон (перевiрка наявностi паспортних документiв, надання iммiграцiйних карток i митних декларацiй тощо).
Перевiзник або уповноваженi ним особи завчасно забезпечують посадових осiб пiдроздiлу прикордонного контролю i митницi iнформацiєю про прибуття вищих посадових осiб, офiцiйних делегацiй, вiйськових команд i вантажiв, аварiйно-рятувальних та аварiйно-вiдновних формувань, транспортних засобiв, якi перевозять небезпечнi та спецiальнi вантажi, органiзованi групи пасажирiв, пункти виїзду з України в разi прямування транзитом через її територiю.
3.3.4. При виникненнi в пунктах пропуску ситуацiй, якi ускладнюють або унеможливлюють пропуск через ДКУ чи функцiонування пункту пропуску, контрольнi органи i служби вживають спiльних скоординованих заходiв щодо їх лiквiдацiї в межах своєї компетенцiї.
3.4. Порядок пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв
Транспортнi засоби пропускаються через державний кордон України в порядку черги, по мiрi їх прибуття в пункт пропуску.
Позачергово пропускаються:
урядовi та офiцiйнi делегацiї (делегацiї Верховної Ради України i Кабiнету Мiнiстрiв України; делегацiї, очолюванi керiвниками обласних рад, народними депутатами України);
особи з дипломатичними паспортами i члени їх сiмей, що прямують разом з ними;
важкохворi люди, дiти (вiком до 2-х рокiв);
транспортнi засоби, якi прямують на пiдставi документiв Товариства Червоного Хреста, гуманiтарнi вантажi;
спецiальнi поштовi машини;
органiзованi групи дiтей.
Першочергово пропускаються:
туристичнi автобуси;
автотранспорт, що перевозить товар, що швидко псується, тварин;
рятувальнi та аварiйнi команди;
автотранспорт, що перевозить гуманiтарнi вантажi;
особи, що прямують за засвiдченими встановленим порядком телеграмами у зв'язку зi смертю, важкою хворобою близьких родичiв;
особи, що користуються митними пiльгами на територiї України.
Згiдно з розпорядженням Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26.07.99 року N 734: прикордонний контроль iноземних громадян, якi прямують в Україну на вiдпочинок за вiдповiдними путiвками здiйснюється на окремих смугах руху в якомога коротший термiн.
Пропуск осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв через митний кордон України здiйснюється пiсля завершення прикордонного, митного контролю, а у вiдповiдних випадках, визначених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.10.2002 N 1569 "Про затвердження Порядку справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон", також ветеринарного, фiтосанiтарного та iнших державних видiв контролю.
Пiсля в'їзду в пункт пропуску особа заявляє про готовнiсть до контролю i пред'являє посадовим особам пiдроздiлу прикордонного контролю i митницi документи, установленi законодавством i мiжнародними договорами України.
Вибiр смуги руху загального або спрощеного контролю здiйснюється особою (водiєм чи пасажиром), виходячи з вимог законодавства щодо декларування та оподаткування транспортних засобiв, товарiв, валютних цiнностей. Також смуга руху може бути визначена для конкретного транспортного засобу або особи посадовими особами пiдроздiлу прикордонного контролю або митного органу з урахуванням аналiзу та оцiнки ризикiв. Аналiз та оцiнку ризикiв здiйснюють спiльно старший змiни прикордонних нарядiв, старший змiни митницi або вповноважена ними особа шляхом спiльного вивчення паспортних та iнших документiв осiб, товаросупровiдних та iнших документiв, а також виходячи з маршруту та напрямку руху, нацiональної належностi або державної реєстрацiї об'єкта контролю, поведiнки пiдконтрольної особи та iнших зовнiшнiх ознак об'єкта контролю, до яких можуть також належати вiк, стать, манера та психофiзичнi особливостi поведiнки особи; рiк випуску, марка, зовнiшнiй вигляд, конструктивнi особливостi транспортного засобу; вiдповiднiсть товару, його ваги заявленим у документах, якi поданi до митного контролю, країни походження товарiв та iнших предметiв; наявнiсть орiєнтувань правоохоронних органiв, Державної прикордонної служби України i Держмитслужби України тощо.
Виведення транспортного засобу чи пасажира iз загального потоку руху здiйснюється на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв. У цьому разi прикордонний та митний контроль транспортних засобiв та осiб здiйснюється спiльною спецiальною оглядовою групою з представникiв митних органiв та посадових осiб Державної прикордонної служби України iз залученням, у разi потреби, представникiв iнших державних органiв контролю на смугах руху, визначених для огляду транспортних засобiв у межах зони митного контролю, а в разi виникнення потреби - у спецiально визначених примiщеннях та на майданчиках у межах територiї пункту пропуску. Перед початком проведення огляду транспортного засобу чи особи посадова особа митного органу вимагає подання письмової митної декларацiї.
Iнiцiатором прийняття рiшення щодо виведення осiб та транспортних засобiв iз загального потоку руху може бути iнспектор прикордонного контролю прикордонної застави "Пулемець" або посадова особа митницi з подальшою доповiддю старшому змiни прикордонних нарядiв або митного органу. Рiшення про проведення огляду транспортного засобу спiльною оглядовою групою у разi наявностi письмової iнформацiї щодо контрольованого пропуску (пiд оперативним контролем) приймається старшим змiни прикордонних нарядiв (старшим ЗПН).
Пiд час здiйснення спiльного огляду основними завданнями представникiв спiльної групи є:
для посадових осiб органу охорони державного кордону:
аналiз i оцiнка ризикiв транспортного й пасажирського потоку з метою визначення можливих об'єктiв ризику й застосування до них вiдповiдних форм i способiв прикордонного контролю;
пошук i затримання осiб, причетних до спроб порушення законодавства про державний кордон України;
виявлення зброї, наркотичних, вибухових, отруйних i небезпечних речовин;
контроль за виконанням режимних правил пiд час здiйснення огляду транспортних засобiв;
реєстрацiя осiб, транспортних засобiв, якi перетинають державний кордон;
надання дозволу на пропуск осiб, транспортних засобiв i товарiв за межi пункту пропуску у разi позитивних висновкiв прикордонної та митної служб, що пiдтверджуються вiдповiдними вiдмiтками (печатками) на супровiдних документах, а в разi необхiдностi iнших контрольних служб згiдно статтi 27 МКУ;
для посадових осiб митних органiв:
опитування водiїв та пасажирiв з метою виявлення товарiв й iнших предметiв, що перемiщуються ними й пiдлягають обов'язковому декларуванню або оподаткуванню;
перевiрка у водiя повноти, наявностi та вiдповiдностi товаросупровiдних документiв метi перемiщення через митний кордон товарiв i проставлення на товаросупровiдних документах вiдбитку штампа "Пiд митним контролем"; огляд транспортного засобу з метою виявлення товарiв й iнших предметiв, заборонених для перемiщення через митний кордон України, або тих, що приховуються вiд митного контролю;
визначення на пiдставi поданих товаросупровiдних документiв необхiдностi здiйснення iнших видiв державного контролю вiдповiдно до вимог постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.10.2002 N 1569;
нарахування та стягнення сум необхiдних податкiв та зборiв (обов'язкових платежiв), передбачених законодавством України, при перемiщеннi транспортних засобiв i товарiв через пункт пропуску на державному кордонi України;
прийняття рiшення щодо заборони або дозволу перемiщення через митний кордон України транспортного засобу й товару.
За результатами проведення огляду спiльною спецiальною оглядовою групою складається акт митного огляду транспортного засобу, в правому верхньому кутку якого зазначається iнiцiатор огляду. Акт огляду складається в трьох примiрниках. Перший примiрник акта огляду надається власнику (особi, вповноваженiй на керування транспортним засобом) транспортного засобу, другий та третiй примiрники залишаються у справах органiв охорони державного кордону та митних органiв. Усi примiрники акта огляду пiдписуються всiма членами спiльної групи.
3.4.1. В'їзд в Україну
3.4.1.1. Порядок проведення прикордонно-митного контролю транспортних засобiв, що перемiщують товари, якi пiдлягають письмовому декларуванню (загальна смуга руху, на якiй оформляються транспортнi засоби, ручна поклажа пасажирiв)
При в'їздi в пункт пропуску громадяни, якi прямують на транспортних засобах, в обов'язковому порядку повиннi мати документи на право перетинання ДКУ, якi вiзуально контролюються прикордонним нарядом "вартовий бiля шлагбаума (кордон)" (далi - "ВШ (кордон)"). Заповнення iммiграцiйних карток iноземними громадянами та особами без громадянства здiйснюється у спецiально облаштованому мiсцi перед пунктом пропуску. Прикордонним нарядом "ВШ (кордон)" на всi транспортнi засоби, якi перемiщують товари та iншi предмети, що пiдлягають оподаткуванню, видається контрольний талон.
Транспортний засiб зупиняється на лiнiї паспортного контролю.
Паспортний контроль здiйснюється iнспектором прикордонного контролю в кабiнi паспортного контролю. При цьому паспортнi документи подаються на контроль кожним громадянином особисто.
Пiд час паспортного контролю прикордонний наряд "Перевiрка документiв" (далi - "ПД") у встановленому порядку перевiряє паспортнi документи водiя та пасажирiв на право перетину державного кордону, проводить реєстрацiю iноземцiв та осiб без громадянства. З метою уточнення та пiдтвердження мети прибуття в Україну прикордонний наряд "ПД" проводить спiвбесiду з iноземцем або особою без громадянства.
Контроль осiб, щодо яких є доручення правоохоронних органiв, здiйснюється у вiдповiдностi до наказу Адмiнiстрацiї ДПСУ вiд 05.10.2004 N 711 ДСК.
Пiд час паспортного контролю згiдно спiльного наказу Державного комiтету у справах охорони державного кордону України та Мiнiстерства внутрiшнiх справ України вiд 07.08.2000 N 520/390 прикордонний наряд "ПД" проводить загальну iдентифiкацiю всiх транспортних засобiв.
При виявленнi ознак пiдроблення документiв або iнших ознак, що свiдчить про можливе викрадення транспортного засобу, здiйснюється його повна iдентифiкацiя прикордонним нарядом "Огляд транспортних засобiв" спiльно з посадовою особою чергової змiни митницi.
Облiк (реєстрацiя) транспортних засобiв здiйснюється прикордонним нарядом "ПД". При ввезеннi в Україну iноземними громадянами транспортних засобiв, якi належать приватним особам та знаходяться на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, в паспортний документ та iммiграцiйну картку поряд з вiдмiткою "Прибуття" проставляється вiдмiтка "ТЗ реєстрацiйний N ", iз зазначенням марки та реєстрацiйного номера транспортного засобу. Прикордонний наряд "ПД" iнформує водiя або власника транспортного засобу, який ввозить його на територiю України, про обов'язок вивезти транспортний засiб за межi України у термiн, встановлений законодавством, або оформити його у вiдповiдний митний режим.
Пiсля завершення паспортного контролю та декларування водiй представляє транспортний засiб в зонi митного контролю для проведення спiльного прикордонно-митного огляду.
Огляд транспортних засобiв здiйснюється спiльними оглядовими групами у зонi митного контролю, визначенiй Положенням про межi зони митного контролю, затвердженим вiдповiдним наказом по митницi.
Акт огляду транспортного засобу складається в разi проведення поглибленого огляду спiльною оглядовою групою.
Митний контроль починається з усного опитування фiзичної особи згiдно з вимогами постанови Кабмiну України вiд 15.07.97 N 748 "Про перелiк вiдомостей, що оголошуються громадянами за встановленою формою у разi перемiщення ними через митний кордон України предметiв" та по пунктах митної декларацiї. Пiсля завершення усного опитування, при наявностi заповненої громадянином у одному примiрнику, згiдно п. 2.6 наказу Держмитслужби вiд 22.11.2001 N 763 "Про затвердження Порядку декларування валютних цiнностей, цiнностей, предметiв, що перемiщуються через митний кордон України громадянами, i оформлення митної декларацiї та про внесення змiн до наказу Держмитслужби України вiд 08.10.99 N 645", митної декларацiї, посадова особа митницi завiряє її вiдтиском особистої номерної печатки (далi - ОНП) i залишає в себе до повного завершення митного контролю.
Пiсля закiнчення перевiрки необхiдних документiв посадова особа митного органу при наявностi товарiв та iнших предметiв, якi пiдлягають контролю з боку iнших служб, викликає працiвника вiдповiдної контрольної служби до мiсця проведення контролю. Свiдченням проведення такого контролю є наявнiсть вiдповiдних вiдмiток контрольних служб на товаросупровiдних документах та контрольному талонi.
Пiсля проведення контролю сумiжними службами посадова особа митницi здiйснює огляд товарiв i транспортних засобiв.
Огляд транспортного засобу проводиться в присутностi водiя транспортного засобу, який пред'являє транспортний засiб для огляду, а товари чи iншi предмети, якi в ньому знаходяться, представляють їх власники. В ходi огляду транспортних засобiв, речей прикордонний наряд "ОТЗ" та посадова особа митницi використовують спецiальнi технiчнi засоби, при необхiдностi службових собак, технологiчнi картки огляду транспортних засобiв.
У випадку наявностi оперативної iнформацiї, ознак контрабанди чи порушення митних правил, ввезеннi товарiв в обсягах, що пiдлягають оподаткуванню, прикордонно-митний огляд проводиться в повному обсязi. В окремих випадках проводиться особистий огляд згiдно ст. 57 Митного кодексу України.
Пiсля проведення митного огляду здiйснюється митне оформлення:
При ввезеннi товарiв громадянами в супроводжуваному багажi на митну територiю України, сумарна митна вартiсть яких не перевищує 1000 євро та загальна вага яких не перевищує 100 кг, посадова особа митницi повiдомляє пiдконтрольнiй особi, що такi товари оподатковуються ввiзним митом за ставкою в розмiрi 20 вiдсоткiв вiд митної вартостi, податком на додану вартiсть та в установлених законодавством випадках акцизним та iншими зборами, та пропонує сплатити в обов'язковому порядку пiсля здiйснення нарахування платежiв по квитанцiї МД-1. Посадова особа ВМО N 4 митницi оформляє унiфiковану митну квитанцiю за формою МД-1 (далi - квитанцiю МД-1) згiдно з вимогами, встановленими Порядком застосування унiфiкованої митної квитанцiї МД-1, затвердженим наказом Державної митної служби України вiд 04.01.2005 N 1 i зареєстрованим в Мiнiстерствi юстицiї України 20 сiчня 2005 року за N 66/10346, та стягує нарахованi платежi.
Митнi збори за митне оформлення товарiв та iнших предметiв, що ввозяться громадянами на територiю України, стягуються згiдно постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.01.97 N 65 "Про ставки митних зборiв".
Митне оформлення єдиного неподiльного товару, митна вартiсть якого перевищує 200 євро та вага перевищує 50 кг, що ввозиться громадянином у супроводжуваному, несупроводжуваному багажi, здiйснюється посадовою особою митного органу за умови його письмового декларування шляхом заповнення митної декларацiї, передбаченої для громадян, та пiсля сплати громадянином або уповноваженою на те особою по квитанцiї МД-1 ввiзного мита в розмiрi 20 вiдсоткiв вiд митної вартостi такого предмета, податку на додану вартiсть та у передбачених законодавством України випадках акцизного та iнших зборiв.
Оподаткування товарiв, що безпосередньо ввозяться громадянами у супроводжуваному багажi, надходять на адресу громадян у вантажних вiдправленнях, в разi ввезення однiєю особою товарiв, сумарна митна вартiсть яких перевищує 1000 євро та/або загальна вага яких перевищує 100 кг, посадова особа митного органу пропонує пiдконтрольнiй особi здiйснити декларування товарiв в порядку, передбаченому для суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi при здiйсненнi ними iмпортних операцiй з використанням вантажної митної декларацiї типу IМ-40Г. Вантажна митна декларацiя типу IМ-40Г оформлюється у вiдповiдностi до наказiв Державної митної служби України вiд 17.05.2006 N 381 "Про Порядок заповнення граф вантажної митної декларацiї на товари, що перемiщуються через митний кордон України громадянами iз застосуванням унiфiкованого адмiнiстративного документа форми МД-2 (МД-3)" та вiд 20.04.2005 N 314 "Про затвердження Порядку здiйснення митного контролю й митного оформлення товарiв i транспортних засобiв iз застосуванням вантажної митної декларацiї". Громадянин, як пiдставу для декларування, разом iз заявою подає товаросупровiднi документи, якi мiстять кiлькiсну та цiнову iнформацiю про товари, що перемiщуються. У разi вiдсутностi таких документiв власник (перевiзник) вказує iнформацiю щодо кiлькостi та вартостi товарiв, якi перемiщуються, у митнiй декларацiї. Пiсля роз'яснення посадовою особою митницi правил заповнення вантажної митної декларацiї типу IМ-40Г громадянин здiйснює декларування товару, згiдно наявної iнформацiї, та подає до митного оформлення заповнену у встановленому порядку вантажну митну декларацiю, разом з документами, вказаними у гр. 44 ВМД. Посадова особа ВМО N 4 перевiряє правильнiсть заповнення граф ВМД, вiдповiднiсть товарiв, поданих до митного оформлення, iнформацiї, зазначенiй у ВМД, та правильнiсть нарахувань митних платежiв, пiсля чого проводить оформлення ВМД. По завершеннi митного контролю та митного оформлення, 1-й примiрник ВМД разом з документами, зазначеними у гр. 44, пiдшиває в окрему папку. У графi "для службових вiдмiток" митної декларацiї посадова особа ВМО N 4 робить запис "митнi платежi сплачено по ВМД N 205020311/_/_ _ _ _", завiряє особистою номерною печаткою та передає громадянину у вiдповiдностi до п. 2.6 наказу Держмитслужби вiд 22.11.2001 N 763 разом з четвертим аркушем ВМД типу IМ-40Г. Вiдомостi про ВМД вносяться посадовою особою ВМО N 4 до вiдповiдного журналу облiку.
У разi коли при митному оформленнi товару визначити митну вартiсть на основi поданих громадянином документiв достовiрно неможливо, або у разi вiдсутностi товаросупровiдних документiв (iнвойсу, рахунку-фактури тощо), або виникають спiрнi питання по класифiкацiї (кодуванню) товарiв, рiшення по яких не може бути прийнято, старший змiни подає вiдповiдний запит вiддiлу контролю митної вартостi та номенклатури митницi. Пiсля отримання Довiдки про визначення митної вартостi або Рiшення про визначення коду товару з вiддiлу контролю митної вартостi та номенклатури посадова особа митницi, що здiйснює митний контроль та митне оформлення, проводить нарахування i справляння митних та iнших платежiв.
Пiсля сплати власником нарахованих платежiв посадова особа митницi видає власниковi товару другий екземпляр квитанцiї МД-1, який завiрений вiдтиском особистої номерної печатки посадової особи митницi, що здiйснила дане митне оформлення, та надає дозвiл на виїзд iз зони митного контролю.
Ввезення громадянами товарiв та iнших предметiв у несупроводжуваному багажi здiйснюється у вiдповiдностi з Порядком митного оформлення несупроводжуваного багажу, що перемiщується через митний кордон України, затвердженим наказом Держмитслужби України вiд 08.10.99 N 645, що зареєстрований у Мiнiстерствi юстицiї України 29.10.99 за N 739/4032.
У випадках, коли водiй (пасажири) перевозить предмети, на якi встановлено обмеження щодо ввезення, та вони внесенi до митної декларацiї або заявленi при усному опитуваннi, а також при вiдсутностi коштiв для сплати необхiдних платежiв, посадова особа митницi пропонує здати товари (предмети) на зберiгання на склад митницi. При цьому посадова особа митницi пояснює умови зберiгання, i в разi згоди оформляє квитанцiю МД-1 i передає цi товари (предмети) особисто посадовiй особi сектору контролю за майном, що перейшло у власнiсть держави, господарсько-експлуатацiйного вiддiлу митницi. В разi вiдмови посадова особа митного органу повiдомляє старшому змiни, видає заiнтересованiй особi картку вiдмови в митному оформленнi (iз зазначенням причини) в порядку, встановленому наказом Держмитслужби України вiд 12.12.2005 N 1227, вносить данi до вiдповiдного журналу облiку i негайно повертає транспортний засiб з дозволу старшого змiни митницi та старшого змiни прикордонних нарядiв з територiї зони митного контролю. Старший змiни прикордонних нарядiв вживає заходiв щодо повернення зазначеного транспортного засобу на територiю сумiжної держави.
За наявностi вказаної особою у декларацiї або задекларованої усно валюти, цiнностей та iнших предметiв, якi не пiдлягають ввезенню на митну територiю України, пропонує здати їх на зберiгання митницi в установленому порядку.
За умови виявлення предметiв контрабанди посадова особа митницi негайно повiдомляє старшого змiни, чергового iнспектора та дiзнавача служби боротьби з контрабандою та митної варти (далi - СБК та МВ) та здiйснює дiї вiдповiдно до чинного митного законодавства. При виявленнi пiд час проведення контрольних операцiй зброї, набоїв, наркотичних, вибухових речовин, товарiв, що незаконно перемiщуються через державний кордон, негайно iнформують старшого змiни митницi (не торкаючи виявленого та забезпечивши його недоторканiсть до прибуття спiвробiтника митницi, який приймає рiшення про пропуск чи затримання). При цьому складається акт передачi. У випадку прийняття рiшення про затримання товарiв чи предметiв старший змiни прикордонних нарядiв вносить данi до "Книги облiку контрабанди, затриманої в пунктi пропуску прикордонними нарядами", якщо такi були виявленнi посадовими особами ДПСУ.
Пiсля завершення прикордонно-митного контролю транспортного засобу посадова особа митницi скеровує транспортний засiб на виїзд iз зони митного контролю в напрямку виїзду з пункту пропуску.
При виїздi транспортних засобiв з територiї пункту пропуску прикордонний наряд "Вартовий бiля шлагбаума (тил)" (далi - "ВШ тил)") перевiряє вiдповiднiсть державного номерного знака на транспортному засобi, кiлькiсть осiб, вiдмiтки про проведення вiдповiдних видiв державного контролю на контрольному талонi (у разi його видачi), а при необхiдностi - iншi документи на транспортний засiб, та спрямовує транспортний засiб за межi пункту пропуску.
3.4.1.2. Порядок проведення прикордонно-митного контролю транспортних засобiв, що не перемiщують товарiв та транспортних засобiв, якi пiдлягають письмовому декларуванню (смуга спрощеного контролю, на якiй оформляються транспортнi засоби, ручна поклажа пасажирiв)
Порядок проведення прикордонного контролю аналогiчний вказаному в п. 3.4.1.1 даної Технологiчної схеми, враховуючи особливостi, вказанi нижче.
Старший прикордонного наряду "ПД" спiльно з посадовою особою чергової змiни митницi проводить опитування та iдентифiкацiю осiб за паспортними документами безпосередньо на смузi руху (без виходу з транспортного засобу пасажирiв та водiя). Документи осiб та на транспортний засiб передає молодшому прикордонного наряду "ПД", який вивчає їх на наявнiсть пiдробок, використовуючи для цього спецiальнi прилади прикордонного контролю, в кабiнi паспортного контролю, проводить реєстрацiю iноземцiв та осiб без громадянства, вносить данi осiб та транспортних засобiв до баз даних програмно-технiчного комплексу автоматизацiї прикордонного контролю та повертає документи старшому прикордонного наряду "ПД". Останнiй проставляє вiдмiтки "Прибуття" в паспортнi документи, контрольну картку та в iммiграцiйнi картки (при необхiдностi), проставляє iншi необхiднi вiдмiтки у вiдповiдностi до Iнструкцiї з органiзацiї i здiйснення прикордонного контролю, затвердженої наказом Адмiнiстрацiї ДПСУ вiд 05.10.2004 N 711 ДСК, в тому числi, при ввезеннi в Україну iноземними громадянами транспортних засобiв, якi належать приватним особам та знаходяться на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, в паспортний документ та iммiграцiйну картку, поряд з вiдмiткою "Прибуття", проставляє вiдмiтку "ТЗ реєстрацiйний N " з вказуванням марки та реєстрацiйного номера транспортного засобу, повертає документи особам.
По рiшенню начальника прикордонної застави "Пулемець" паспортний контроль може здiйснюватись одним iнспектором прикордонного контролю методом вiдбору документiв громадян.
Зовнiшнiй огляд транспортного засобу здiйснюється спiльно прикордонним нарядом "ОТЗ" та посадовою особою митницi на лiнiї паспортного контролю. За рiшенням старшого прикордонного наряду (змiни) або митної змiни на напрямку руху транспортних засобiв, транспортний засiб може бути виведений iз загального потоку руху i направлений в зону митного контролю для проведення спiльного огляду.
За умови виявлення зброї, набоїв, наркотичних, вибухових речовин, товарiв, що незаконно перемiщуються через державний кордон, посадова особа митницi негайно повiдомляє начальника вiддiлу митного оформлення N 4, чергового iнспектора та дiзнавача СБК та МВ, при виявленнi предметiв, що є об'єктами порушення митних правил, здiйснює вiдповiднi затримання з оформленням протоколу та проводить дiї у вiдповiдностi до статей Митного кодексу України.
Пiсля завершення прикордонно-митного контролю транспортного засобу посадова особа митницi скеровує транспортний засiб на виїзд iз зони митного контролю в напрямку виїзду iз пункту пропуску.
У разi вiдмови в пропуску через ДКУ транспортних засобiв, товарiв та предметiв у зв'язку з непроходженням контролю складається довiдка про вiдмову в пропуску або повернення транспортного засобу вiдповiдною контрольною службою та iнформується старший змiни прикордонних нарядiв.
При виїздi транспортних засобiв з територiї пункту пропуску прикордонний наряд "ВШ (тил)" перевiряє вiдповiднiсть державного номерного знака на транспортному засобi, кiлькiсть осiб, вiдмiтки про проведення вiдповiдних видiв державного контролю на контрольному талонi (у разi його видачi), а при необхiдностi - iншi документи на транспортний засiб, та спрямовує транспортний засiб за межi пункту пропуску.
3.4.1.3. Особливостi оформлення автобусiв, пасажирських мiкроавтобусiв та ручної поклажi пасажирiв
Паспортний контроль здiйснюється без виходу пасажирiв з автобуса старшим прикордонним нарядом "ПД" на смузi, визначенiй для оформлення автобусiв, а також може проводитися шляхом виходу пасажирiв з транспортного засобу та оформленням в спецiально вiдведеному примiщенi. Прикордонний та митний контроль осiб та їх речей, якi прямують автобусами з органiзованими туристичними групами та офiцiйними делегацiями, здiйснюється без виходу пасажирiв з автобуса.
Прикордонний наряд "ПД", у разi виявлення вiдсутностi у водiя договору обов'язкового страхування цивiльно-правової вiдповiдальностi (далi - договору), доповiдає про це СЗПН та рекомендує придбати страховий полiс.
Пiд час паспортного контролю згiдно спiльного наказу Голови ДКК та МВС N 520/390 вiд 7 серпня 2000 року прикордонний наряд "ПД" проводить загальну iдентифiкацiю всiх транспортних засобiв.
При виявленнi ознак пiдроблення документiв або iнших ознак, що свiдчить про можливе викрадення транспортного засобу, здiйснюється його повна iдентифiкацiя прикордонним нарядом "ОТЗ" спiльно з посадовою особою чергової змiни митницi.
У разi встановлення ознак причетностi особи до протиправної дiяльностi, перевезення в автобусi предметiв з ознаками контрабанди або порушення митних правил, на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв, особа або автобус виводяться iз загального потоку руху i пiдлягають огляду спiльною оглядовою групою.
Прикордонний наряд "ОТЗ" спiльно з посадовою особою митницi проводить огляд транспортного засобу. Посадова особа митницi визначає необхiднiсть проведення ветеринарного, фiтосанiтарного контролю та, в разi необхiдностi, залучає працiвникiв зазначених служб.
В разi ввезення громадянами товарiв в обсягах, що пiдлягають оподаткуванню, митне оформлення здiйснюється у порядку, визначеному в пунктi 3.4.1.1 даної Технологiчної схеми.
При виявленнi пiд час проведення контрольних операцiй зброї, набоїв, наркотичних, вибухових речовин, товарiв, що незаконно перемiщуються через державний кордон, - дiї визначенi в пунктi 3.4.1.1 даної Технологiчної схеми.
У разi вiдмови в пропуску через державний кордон України транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв у зв'язку з непроходженням контролю контрольних служб, складається довiдка про вiдмову в пропуску або повернення транспортного засобу (дивись пункт 3.4.1.1 даної Технологiчної схеми) та iнформується старший змiни прикордонних нарядiв для вжиття вiдповiдних заходiв щодо направлення транспортного засобу на виїзний напрямок руху.
В разi необхiдностi справляння митних зборiв та платежiв посадова особа митницi скеровує транспортний засiб на стоянку в зонi митного контролю. За пiдтримання режиму в зонi митного контролю i виїзд транспортного засобу з цiєї зони вiдповiдає особисто посадова особа митницi, який здiйснювала митне оформлення осiб та транспортного засобу.
При виїздi транспортних засобiв з територiї пункту пропуску прикордонний наряд "ВШ (тил)" перевiряє вiдповiднiсть державного номерного знака на транспортному засобi, кiлькiсть осiб, вiдмiтки про проведення вiдповiдних видiв державного контролю на контрольному талонi (у разi його видачi), а при необхiдностi - iншi документи на транспортний засiб, та спрямовує транспортний засiб за межi пункту пропуску.
3.4.2. Виїзд з України
3.4.2.1. Порядок проведення прикордонно-митного контролю громадян, легкового автотранспорту, мiкроавтобусiв та автобусiв, ручної поклажi пасажирiв
Порядок проведення прикордонно-митного контролю громадян, легкового автотранспорту, мiкроавтобусiв та автобусiв, ручної поклажi пасажирiв на виїзд iз територiї України здiйснюється в порядку, визначеному пунктом 3.4.1 даної Технологiчної схеми, iз врахуванням послiдовностi проведення контролю, визначеної пунктом 3.2 "б" даної Технологiчної схеми, якщо iнше не визначено законодавством України.
При вивезеннi за межi України тимчасово ввезеного транспортного засобу, який перебуває на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, прикордонним нарядом по перевiрцi документiв вiдмiтка "ТЗ реєстрацiйний N " в паспортному документi анулюється штампом "Анульовано".
4. Час на виконання контрольних операцiй
Часовi нормативи на проведення прикордонного, митного та iнших видiв контролю автотранспорту i осiб, що прямують на ньому, визначенi спiльним наказом Державної митної служби України, Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України, Мiнiстерства транспорту та зв'язку України, Мiнiстерства охорони здоров'я України, Мiнiстерства аграрної полiтики України, Мiнiстерства охорони навколишнього природного середовища України, Мiнiстерства культури i туризму України, Державної служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авiацiї вiд 28.11.2005 N 1167/886/824/643/655/424/858/900, зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 26.12.2005 за N 1557/11837.
Часовi нормативи можуть не дотримуватися в разi наявностi достатнiх пiдстав уважати, що особи, товари й транспортнi засоби перемiщуються через державний кордон України з порушенням норм законодавства України про державний кордон України, митних правил, iнших норм законодавства, а також у разi затримання цих осiб, товарiв i транспортних засобiв унаслiдок виявлених порушень.
Для легкових автомобiлiв:
Вид контролю | Часовi нормативи | ||
Особа | Транспортний засiб | Товар | |
Прикордонний | до 2 хв. | до 10 хв. (з урахуванням часу на проведення перевiрки за базами даних викрадених) | до 5 хв. |
Митний | до 2 хв. | до 10 хв. | до 2 год. |
Фiтосанiтарний | - | при потребi до 30 хв. | при потребi до 30 хв. |
Ветеринарний | - | при потребi до 30 хв. | при потребi до 3 хв. |
Екологiчний (радiологiчний) | - | при потребi до 2 хв. | при потребi до 5 хв. |
Для вантажних автомобiлiв:
Вид контролю | Часовi нормативи | ||
Особа | Транспортний засiб | Товар | |
Прикордонний | до 2 хв. | до 5 хв. (до 1 год. з урахуванням часу на проведення поглибленого огляду та внесення iнформацiї про транспортний засiб до бази даних) | до 10хв. (до 1 год. з урахуванням часу на проведення поглибленого огляду) |
Митний | до 2 хв. | до 10 хв. | до 2 год. |
Фiтосанiтарний | - | при потребi до 30 хв. | при потребi до 30 хв. |
Ветеринарний | - | при потребi до 30 хв. | при потребi до 30 хв. |
Екологiчний (радiологiчний) | - | при потребi - до 7 хв. | при потребi - до 20 хв. |
Для автобусiв:
Вид контролю | Часовi нормативи | ||
Особа | Транспортний засiб | Товар | |
Прикордонний | до 2 хв. | до 5 хв. (до 1 год. з урахуванням часу на поглиблений огляд) | до 5 хв. |
Митний | до 2 хв. | до 10 хв. | до 2 год. |
Фiтосанiтарний | - | при потребi до 30 хв. | при потребi до 30 хв. |
Ветеринарний | - | при потребi до 30 хв. | при потребi до 30 хв. |
Екологiчний (радiологiчний) | - | при потребi до 5 хв. | при потребi до 20 хв. |
Контроль особи, транспортного засобу, товарiв та iнших предметiв вважається закiнченим, якщо в паспортних та товаросупровiдних документах осiб проставленi вiдповiднi вiдмiтки пiдроздiлу прикордонного контролю, митних органiв (при необхiдностi iнших контрольних органiв i служб тiльки стосовно пiдконтрольних вантажiв) або вiдповiднi вiдмiтки у контрольному талонi, якщо такий видавався.
5. Порядок установлення та пiдтримання режиму
Режим у пунктi пропуску визначається i встановлюється наказом начальника прикордонного загону за погодженням з начальником Ягодинської митницi та керiвником пiдроздiлу Мiнтрансзв'язку України i регламентує порядок:
в'їзду (прибуття), тимчасового перебування, пересування, виїзду (вибуття) з пункту пропуску всiх категорiй осiб, типiв транспортних засобiв, видiв вантажiв та iншого майна;
допуску в пункт пропуску для службового перебування та виконання завдань спiвробiтникiв правоохоронних, контрольних органiв (служб) та робiтникiв адмiнiстративно-господарських пiдприємств, органiзацiй, установ, розташованих у пунктi пропуску, або дiяльнiсть яких пов'язана з необхiднiстю перебування цих робiтникiв та виконання ними функцiональних обов'язкiв у пунктi пропуску;
здiйснення в пунктi пропуску будь-якого виду господарської та iншої дiяльностi, будiвництва, розвитку комунiкацiй та iнфраструктури, пасажирських i вантажно-транспортних операцiй, iнших дiй (заходiв);
здiйснення обмежень та притягнення до адмiнiстративної вiдповiдальностi за порушення встановлених режимних заходiв в пунктах пропуску;
порядок видачi i збереження перепусток на перебування у пунктi пропуску.
За рiшенням начальника прикордонного загону пiдроздiл органу охорони державного кордону може установлювати додатковi режимнi правила i тимчасовi обмеження в межах територiї пункту пропуску. Рiшення начальника прикордонного загону оформлюється у виглядi розпорядження (наказу), яке доводиться до вiдома органiв мiсцевого самоврядування, усiх взаємодiючих органiв i служб, до керiвникiв зацiкавлених пiдприємств, органiзацiй, установ у частинi, що їх стосується.
Порушення встановлених правил режиму в пунктi пропуску тягне за собою адмiнiстративну вiдповiдальнiсть згiдно iз законодавством України.
З метою забезпечення належного режиму на окремо визначених майданчиках для збереження затриманих та конфiскованих автомашин в денний час контроль покласти на посадову особу митницi, в нiчний час - старшого змiни або особу, яка виконує його функцiї.
У випадку несанкцiонованого виїзду (прориву) транспортного засобу з митної зони представники митницi повиннi вжити невiдкладних заходiв щодо його зупинки та затримання, передати iнформацiю стосовно даних обставин старшому змiни прикордонних нарядiв, а в разi необхiдностi, виходячи iз обставин, подати спецiальний сигнал прикордонним нарядам "ВШ".
6. Особливостi пропуску окремих категорiй осiб та товарiв (предметiв)
а) офiцiйних делегацiй.
Режимнi заходи в пунктi пропуску пiд час здiйснення прикордонного контролю здiйснюється у взаємодiї i за погодженням з пiдроздiлами управлiння охорони посадових осiб Служби безпеки України.
Спостереження пiд час прикордонного контролю офiцiйних делегацiй здiйснюється з метою недопущення проникнення стороннiх осiб у примiщення, мiсця здiйснення прикордонного та митного контролю до його закiнчення або пiсля його проведення.
Офiцiйнi делегацiї, якi прямують через ДКУ, проходять прикордонний та митний контроль у транспортних засобах, або в iнших мiсцях згiдно з протоколом, або на пiдставi доручення, розпорядження Кабiнету Мiнiстрiв України чи iнших державних установ, до якого додається список членiв офiцiйної делегацiї.
Пропуск офiцiйних делегацiй, офiцiйних посадових осiб здiйснюється на спецiально видiленiй смузi руху.
б) вiйськових команд та вантажiв.
Пропуск через кордон українських вiйськових команд, вiйськової технiки, озброєння i майна здiйснюється на пiдставi розпоряджень Уряду, мiжнародних угод, дозволу Експортно-технiчного комiтету при Кабiнетi Мiнiстрiв України.
Пропуск через державний кордон iноземних вiйськових команд та технiки для проведення спiльних вiйськових навчань здiйснюється вiдповiдно до мiждержавних угод, на пiдставi розпоряджень Кабiнету Мiнiстрiв України, Державної прикордонної та митної служб України при наявностi документiв, визначених чинним законодавством.
Вiйськовi команди, варти, якi супроводжують вiйськовий вантаж, перетинають кордон за закордонними паспортами, якщо iншi не встановленi мiжнародними угодами. При цьому варта супроводження повинна мати посвiдчення про вiдрядження, де має бути зазначено, що вона призначається для супроводження спецвантажу. В посвiдченнi про вiдрядження також наводиться перелiк особового складу з номерами штатної зброї та кiлькостi набоїв до неї, затверджений гербовою печаткою.
в) спецiальних вантажiв.
Спецiальнi вантажi - це вантажi особливої важливостi, цiлком таємнi i таємнi вироби та їх компоненти, якi мають оборонне i державне значення; особливої важливостi, цiлком таємнi i таємнi речовини, матерiали, якi включають всi види ядерних матерiалiв i у випадку аварiї становлять пiдвищену небезпеку для населення та навколишнього середовища; цiнностi в особливо великих розмiрах; iншi вантажi, якi згiдно з договорами, угодами можуть пiдпадати пiд категорiю спецiальних вантажiв.
Пропуск через державний кордон спецiальних вантажiв здiйснюється на пiдставi вiдмiток контрольних служб у документах, якi дають право на перетинання державного кордону.
Пiсля прибуття в пункт пропуску спецвантажу працiвники вантажовiдправника (вантажоотримувача), що його супроводжують, та особовий склад варти пiдлягають прикордонному, митному, екологiчному контролю за письмовим розпорядженням керiвникiв прикордонних вiйськ, Державної митної служби та Мiнекобезпеки.
Пiдставою для прийняття до прикордонного та митного оформлення спецвантажiв є дозвiл на експорт (iмпорт, транзит), виданий у встановленому порядку Державною службою експортного контролю при Кабiнетi Мiнiстрiв України, або в порядку, визначеному чинним законодавством.
Транспортнi засоби з особливо небезпечними вантажами слiд оглядати з використанням спецiальних засобiв захисту, огляд цих вантажiв без водiя та осiб, що їх супроводжують, категорично забороняється.
г) пропуск рятувальних та аварiйних команд.
Пропуск рятувальних та аварiйних команд здiйснюється при наявностi документiв, що посвiдчують особу, спискiв, засвiдчених Мiнiстерством надзвичайних ситуацiй, на пiдставi розпорядження Уряду та Державної прикордонної та митної служби.
Пропуск команд здiйснюється поза чергою, у максимально стислi строки.
д) пропуск вантажiв з гуманiтарною допомогою.
В разi прибуття автотранспорту з вантажем гуманiтарної допомоги згiдно Закону України "Про гуманiтарну допомогу" вiд 22.10.99 р. данi транспортнi засоби проходять прикордонний та митний контроль в позачерговому порядку.
е) митне оформлення предметiв мiжнародних, iноземних органiзацiй, представництв та осiб, якi користуються митними пiльгами.
При прямуваннi через митний кордон України осiб, якi користуються митними пiльгами, посадова особа митницi:
Пропонує пред'явити документи, якими особi надаються митнi пiльги (дипломатичний паспорт, посвiдчення тощо).
На пiдставi усної заяви особи проводить митне оформлення, згiдно з правилами пропуску української та iноземної валюти, предметiв старовини i мистецтва, друкованих матерiалiв, предметiв особистого та службового користування та iнших цiнностей.
При наявностi в особи, що прямує через митний кордон, iноземної дипломатичної пошти перевiряє кур'єрський лист i вiдповiднiсть зовнiшнiх реквiзитiв дипломатичної пошти даним кур'єрського листа.
Оголошує особi, що прямує через митний кордон України, про завершення митного оформлення.
7. Прикiнцевi положення
7.1. Дiяльнiсть контрольних органiв i служб, транспортних та iнших органiзацiй i установ пiд час здiйснення пропуску через державний кордон координують органи охорони державного кордону. Вимоги щодо порядку дiяльностi в пунктi пропуску через державний кордон обов'язковi для виконання всiма посадовими особами органiв та служб, розташованих в ньому.
7.2. Технологiчна схема пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв в мiжнародному автомобiльному пунктi пропуску "Пулемець" та її вiдповiднiсть вимогам нормативно-правових актiв та мiжнародних договорiв України не менш як один раз на рiк перевiряються керiвниками контрольних органiв та служб. Вiдповiднi вiдмiтки про результати перевiрки робляться в технологiчнiй схемi i засвiдчуються пiдписами уповноважених осiб. У разi змiн щодо порядку здiйснення контролю осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв керiвники вiдповiдних структурних пiдроздiлiв завчасно надають iнформацiю для внесення доповнень та змiн пiсля погодження.
7.3. Особливостi впровадження технологiчних схем залежно вiд характеру сполучення, категорiї осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв визначаються Державною прикордонною службою України, Державною митною службою України i Мiнiстерством транспорту України.
Т. в. о. начальника прикордонної застави "Пулемець" Луцького прикордонного загону | О. В. Казєв |
Начальник ВМО N 4 Ягодинської митницi | В. В. Ясiнський |